SK Vysoké Mýto : FK Pardubice  1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
14.10.2018
Branky: 60. Martinec 1:3
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

Pěkné počasí, slušná divácká kulisa a hlavně atraktivní soupeř, to byly vstupní atributy nedělního domácího utkání. Do utkání jsme nastupovali v kompletní sestavě, ale s určitými zdravotními handicapy, a s natěšením potrápit vedoucí tým tabulky. Bohužel do utkání vstoupili lépe hosté, a ačkoli jsme se připravovali hlavně na úvod utkání, již ve 2. minutě po chybě ve středu hřiště prohráváme. Branka nás spíše nabudila a po zbytek první třetiny jsme měli územní převahu, ale bez gólového efektu. Zahrávali jsme řadu rohů, máme odražené míče, ale větší hlad po gólu a důraz ve vápně nám opět scházel. Největší šanci na vyrovnání zahazujeme ve 26. minutě, když míjíme opuštěnou branku. Trest přichází v poslední minutě, nejprve vykopáváme z prázdné branky, abychom následně po rohu byli nedůrazní, a soupeř trestá 0:2. Druhá třetina je z našeho pohledu vyrovnaná, hosté zlepšili kombinaci a ve 44. minutě se s pomocí větru trefují neskutečnou ránou do šibenice - 0:3. V závěru třetiny přichází další náš tlak, který korunuje v 60. minutě Martinec dorážkou Mokrejšovy střely - 1:3 a vykřesává naději do třetí třetiny. Prvních 10 minut to vypadá nadějně, máme opět tlak, trefujeme tyč a přichází další rohové kopy. Jenže právě po jednom z nich v 70. minutě hosté z brejku trestají a je rozhodnuto 1:4. Hosté potvrdili svoji kvalitu - rychlost, dobrá kombinace, přechod 1x1 a taky důraz v soubojích, na což nešťastně doplatil Hošek, který utkání nedohrál. Nám postupně odcházela sebedůvěra a hosté v závěru ještě dvakrát skórovali na konečných a krutých 1:6!
Opět potvrzení, že můžeme s kvalitními týmy hrát vyrovnané části utkání, ale k celkovému vítězství bychom museli odehrát všichni nadstandardně, dostat se do vedení, mít i trochu štěstí atd... a to se bohužel v neděli nestalo. Polovina utkání byla z našeho pohledu hodně zajímavá, díky za to kluci a máme opět na čem stavět. A poděkování za podporu všem divákům.

image

SK Vysoké Mýto : TJ Svitavy  8:3 (4:1, 0:1, 4:1)
7.10.2018
Branky: 9. Řehák 1:0, 10. Šeda 2:0, 23. Štolba 3:1, 25. Kusý 4:1, 63. Šeda 5:2, 73. Kusý 6:2, 82. Štanglica 7:2 89. Dušek 8:3
Sestava: Tomáš Bis - Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

V sedmém kole jsme na domácím hřišti hostili nováčka ze sousedních Svitav a čekalo nás zajímavé utkání s týmem, který se postupně v ligové soutěži osměluje (první výhru získali v posledním kole doma nad Trutnovem). Očekávali jsme, že budeme mít mnohem více času na kombinaci a fotbalové věci než minulý týden v Hradci, ale bohužel se herně tolik nedařilo a pohledného fotbalu jsme domácím fanouškům moc neukázali. Výjimkou bylo prvních deset minut utkání, kde jsme dobře kombinovali, a výsledkem bylo vedení 2:0. Vzápětí jsme však inkasovali, když jediný hráč hostů přes tři naše hráče snížil. Od této doby se hrál průměrný zápas, ve kterém jsme se přizpůsobili neurovnané hře hostů. Ale i taková utkání v sezóně přijdou, a proto jsme tentokrát více spokojeni s výsledkem, než s předvedenou hrou.

V týdnu nás čeká příprava na další těžké utkání, kdy opět doma v nedělním magnetu kola hostíme lídra tabulky z Pardubic. Kluci mají určitě o motivaci postaráno a diváci se mohou těšit na velmi kvalitního soupeře!

image

FC Hradec Králové : SK Vysoké Mýto  6:2 (3:0, 3:2, 0:0)
30.9.2018
Branky: 42. Kusý 4:1, 57. Řehák 6:2
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna,  Radek Kusý, Radek Padevět

V šestém kole jsme zajížděli do Hradce Králové, a to je pro nás vždy svátek a hlavně konfrontace s jedním z nejkvalitnějších týmů naší skupiny. Do utkání vstoupili domácí jednoznačně aktivněji, sebevědoměji a v první třetině nás přehrávali. Větší odvahu jsme asi zapomněli v šatně a kompaktnímu výkonu domácích jsme odolávali jen určitou kvalitou a výkonem jednotlivců, než týmovým pojetím. Určitě nás přibrzdila i brzká úvodní branka, která přišla po prvním rohovém kopu ve 3. minutě. Vedení 3:0 pro domácí po první třetině bylo zasloužené. Od druhé třetiny jsme pak již byli vyrovnanějším týmem a naše útočné výpady byly mnohem větším nebezpečím pro obranu domácích. Druhá třetina skončila 3:2, když naše branky zaznamenal povedenou střelou Kusý po centru Hoška (4:1) a v závěru druhé třetiny potrestal po napadání Šedy nedorozumění v obraně domácích Řehák (6:2). Poslední třetina skončila smírně 0:0, když si oba týmy vypracovaly řadu brankových příležitostí, ale díky špatné koncovce nebo dobrým zákrokům golmanů se skóre již nezměnilo.
Celkový průběh a skóre jsou objektivním srovnáním naší výkonnosti a je třeba stále pracovat a zlepšovat se ve všech činnostech, abychom mohli i nadále hrát v takto těžkých utkáních vyrovnané pasáže či třetiny. Domácím gratulujeme k výkonu a děkujeme za kvalitní utkaní. Děkujeme i početné skupině našich fandů za podporu, ačkoli jsme tentokrát tahali na hřišti za kratší konec, na tribunách to bylo obráceně!

image

SK Vysoké Mýto : FK Vlašim  6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
23.9.2018
Branky: 31. Kusý 1:0, 46. Štanglica 2:1, 62. Kusý 3:1, 85. Martinec 4:1, 89. Řehák 5:1, 90. Šeda 6:1
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák,

Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

Na úvod hodnocení se vrátíme na čtvrteční předkolo Ondrášovky, kterou hostil náš stadión a šest týmů zde hrálo o jedno postupové místo do kvalifikace. Náš tým podal dobrý výkon, na turnaji jsme sice neprohráli, ale celkově nám to stačilo pouze na druhé a tedy nepostupové místo o skóre. Turnaj nám měl posloužit hlavně jako příprava na další ligová utkání, což se jednoznačně splnilo a slušnou porci minut tak odehrálo všech 14 nominovaných hráčů.

Výsledky OC - předkolo:
SK Vysoké Mýto : FC Nový Hradec        1:0        Řehák
SK Vysoké Mýto : FC Hlinsko                0:0
SK Vysoké Mýto : TJ Přelovice              3:1        Řehák, Martinec, Štanglica
SK Vysoké Mýto : Žijeme hrou Kunštát  6:0        Řehák, Mokrejš, Šeda, Štolba, Štanglica, Padevět
SK Vysoké Mýto : FK Přelouč                7:0        Martinec 2, Mokrejš 2, Šeda, Kuta, Řehák

V neděli jsme hostili velmi silný tým z Vlašimi a dala se čekat asi nejtěžší prověrka našeho týmu v podzimní části. Soupeř, který poctivě pracuje a jeho hráči nevypustí jediný souboj, od prvních minut naše předpoklady naplňoval. V první třetině se hrál bojovný fotbal hlavně ve středu hřiště, první šanci měli hosté po chybě ve středu hřiště, ale jejich povedená střela skončila na tyči. Nám se nedařilo dostat do blízkosti branky, a tak jsme to zkoušeli spíše z dálky, nejprve golman vychytal Mošnera, pak vytlačil s pomocí břevna střelu Staňka a následně Kusý mířil pouze do brankové konstrukce. Následovaly dvě gólovky hostů, ale Bis v brance čaroval, a tak se šlo do šaten bez branek. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji a hned v první minutě Kusý zakončil krásné uvolnění od Kuty. Ve 41. minutě bylo vyrovnáno, když Bis odkopl pouze do obránce a hosté tak přišli zadarmo k vyrovnání. To však rovněž netrvalo dlouho, po akci z pravé strany zakončoval pohotově na zadní tyči Štanglica - 2:1. Ve druhé třetině stojí za zmínku ještě dobrý pokus Hoška, který mířil těsně vedle a střela Kuty, která šla do tyče. Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější, hned úvodu se neprosadil Mokrejš, ale v 62. minutě Kusý zvýšil povedenou střelou na zadní tyč. Soupeř se nenechal zlomit, ale velké gólové příležitosti si díky pozorné obraně, kterou dobře organizoval Kuba Štolba nevypracoval a naši branku ohrožoval hlavně ze standardních situací, které jsme si v neděli dobře pohlídali. Nejpovedenější naše akce pak přišly až v úplném závěru, v 85. minutě si dobře naběhl Martinec a sám před golmanem nezaváhal - 4:1, v 89. minutě Kuta uvolnil Řeháka a ten levačkou vyhnal pavouky z hostujícího růžku a v 90. minutě uzavřel skóre pohotovou dorážkou Šeda - 6:1!
Velmi těžké a vyrovnané utkání, ve kterém hosté nedarovali žádný prostor zadarmo, a tak musíme hlavně vyzdvihnout pozornou obranu a trpělivost našich hráčů během celého utkání. Děkujeme hostům za zajímavé utkání a kvalitní prověrku před dalším těžkým utkáním, které nás čeká v neděli v Hradci Králové.

image

FK Čáslav : SK Vysoké Mýto 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
15.9.2018
Branky: 13. Řehák 0:1, 29. Mošner 0:2, 33. Kusý 0:3, 36. Staněk 0:4, 48. Kusý 1:5, 88. Kusý 1:6, 89. Dušek 1:7

Matěj Dušek

Ve čtvrtém utkání jsme zajížděli do Čáslavi, které úvod sezóny výsledkově nevyšel, ale věděli jsme z loňské sezóny, že nás čeká těžký soupeř s rychlým přechodem do útoku a dobrou produktivitou. Kluci do utkání vstoupili velmi aktivně a od prvních minut jsme soupeře přehrávali a hrozili hlavně z křídelních prostorů. Do utkání jsme si přivezli chuť, dobrou kombinaci, přechod 1/1, ale co jsme si zapomněli doma, byla gólová potence. V první třetině jsme zahodili nebo nevyužili deset brankových příležitostí a ujala se pouze pohotová dorážka Řeháka ve 13. minutě a po krásném uvolnění od Kusého střela Mošnera ve 29. minutě. Gól do šatny nás uklidnil a ve druhé třetině jsme přidali další pěkné branky, a to vždy po spolupráci dvou hráčů: ve 33´ Kusý po nahrávce Mošnera a ve 36´ Staněk po nahrávce Mošnera. Domácí korigovali po vydařené akci ve 46. minutě na 1:4, ale vzápětí ve 48. minutě Štanglica uvolnil kanonýra Kusého a bylo 1:5. Třetí třetina se z naší strany už jen dohrávala, navíc jsme zdravotně museli šetřit některé hráče, a tak nás domácí častěji prověřili v defenzivě, přesto se v závěru utkání prosadil dvakrát náš tým, v 88´ "Korejs" střelou k tyči (a další hattrick!) a v 89´ po centru stejného hráče se chladnokrevně a premiérově v lize trefil Dušek.
Kluci odehráli velmi dobré utkání s řadou pohledných akcí a branek, ale bohužel velké množství vypracovaných šancí jsme nevyužili, a to nás může ve vyrovnaných utkáních mrzet! Děkujeme opět velké skupině fanoušků za příjemnou domácí atmosféru na venkovním hřišti a všechny zveme na nedělní zápas se silnou Vlašimí!

imageSK Vysoké Mýto : MFK Chrudim  9:3 (3:1, 4:2 , 2:0)
9.9.2018
Branky: 2. Kusý 1:0, 3. Řehák 2:0, 24. Kusý (p.) 3:1, 33. Kuta 4:1, 46. Kuta 5:3, 55. Kusý 6:3, 58. Martinec 7:3, 74. Řehák 8:3, 86. Štolba 9:3

Matěj Dušek

V prvním domácím utkání jsme přivítali tým z Chrudimi a dalo se očekávat velmi zajímavé a vyrovnané utkání. Náš vstup do utkání byl impozantní, nejprve ve 2 .minutě Kusý svým důrazem zaskočil obranu hostů - 1:0 a po jeho tvrdém centru ve 3. minutě Řehák doklepával do prázdné branky na 2:0. Hosté však nesložili zbraně, po individuální akci v 11. minutě snížili na 2:1 a ve 23. minutě Bis vytáhl nebezpečný trestný kop na břevno. O minutu později jsme měli výhodu pokutového kopu za ruku ve vápně a Kusý si poradil s přehledem - 3:1. Výborný byl i vstup do druhé třetiny, kdy nejprve Kuta hlavou mířil těsně vedle, ale ve 33.minutě po rohu už propálil, vše co mu stálo v cestě - 4:1. Další tři šance jsme nevyužili, a tak přišly chvíle hostů, ve 40. minutě se ujala dalekonosná střela a po rohu ve 43. minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky. Nepovedená desetiminutovka nás nepoložila, a proto závěr druhé třetiny patřil opět našim borcům. Ve 46. našel Štolba z trestného kopu Kutu - 5:3, v 55. minutě utekl všem Kusý a svým třetím gólem zvýšil na 6:3 a povedenou střelou v 58. minutě se prosadil Martinec - 7:3. Ve třetí třetině předvedl dva výborné zákroky Bis, následně se v 74. minutě prosadil individuálně Řehák a v 76. minutě krásnou střelou Štolba, který svým gólem zpečetil zasloužené vítězství na konečných 9:3!
Utkání jsme odehráli ve velmi dobrém tempu a svou agresivní hrou jsme soupeři nedovolili rozvinout jejich kombinační hru. Ačkoli se soupeř v první i druhé třetině brankově přiblížil, kluci byli schopni vzápětí své vedení pojistit. Velkým pozitivem bylo, že se do utkání aktivně zapojilo všech 15 hráčů nominovaných na utkání a všichni přispěli k vydařenému vystoupení.

image

MFK Trutnov : SK Vysoké Mýto  4:6 (1:1, 3:4, 0:1)

5.9.2018
Branky: 2. Kuta 0:1, 31. Šeda 1:2, 45. Kusý 3:3, 48. Štanglica 3:4, 58. Martinec 3:5, 90. Mokrejš 4:6
Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

V kompletní sestavě jsme odcestovali netradičně ve středu na hřiště MFK Trutnov do Horního Starého Města. Do utkání jsme vstoupili aktivně a už ve 2. minutě se nadvakrát prosadil z levé strany Kuta. Radost trvala jen krátce, protože právě po naší levé straně domácí v 5. minutě vyrovnali. Gólově to bylo v první třetině vše a z naší strany  prakticky k žádné velké šanci nedošlo. Úvod druhé třetiny opět skvělý, po 20. sekundách Kusý vybídnul Šedu a ten s pomocí domácího hráče - 1:2. O minutu později chybujeme v obraně - 2:2 a po nedůrazu ve 40. minutě bylo už 3:2. Ve 44. minutě domácí neproměnili pokutový kop (břevno) a to byl možná rozhodující moment utkání, prakticky z protiútoku Kusý sám proti gólmanovi nezaváhal 3:3. Ve 48 minutě Štanglica po důrazném atakování stopera 3:4 a v 58. Martinec zvýšil po rohu (v pořadí asi 12-tém!) na 3:5. Přesto jsme domácím ještě ve druhé třetině dopřáli snížit, když v řadě asi čtvrtou chybu domácí útočník v 60. minutě s přehledem potrestal - 4:5. Třetí třetina byla ve znamení zahazování příležitostí na obou stranách a tak definitivní pojistka přišla až v 90.minutě, když Řehák našel z trestného kopu na zadní tyči Mokrejše a ten nezaváhal - 4:6!
Možná začátek školního roku a první úkoly, možná odpolední čas a dlouhá cesta autobusem, možná i trochu podcenění (jarní výhra na domácím hřišti 20:4), ale tentokrát výkon našeho týmu hodně zaostal za představami trenérů. Hráči domácího týmu naopak předvedli velmi kvalitní, houževnatý a týmový výkon s touhou po vítězství, kterým nás celý zápas drželi na dostřel, a pouze určitou individuální kvalitou se vítězství překlopilo na naši stranu a odvážíme si tři body. Výsledek je určitě pro kluky povzbuzením do dalších kol, ale musíme se lépe připravit, a to už na nedělní derby, kdy v prvním domácím utkání přivítáme kvalitní tým z nedaleké Chrudimi. Děkujeme hloučku našich věrných fanoušků, kteří sice bez bubnu, ale i tak vážili dalekou cestu, díky!

image

FC Hlinsko : SK Vysoké Mýto 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

2.9.2018

Branky: 63. Mošner 2:1, 70. Mokrejš 2:2, 76. Kusý 2:3
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

První kolo letošního ročníku ČLŽ U13 jsme sehráli na půdě nováčka v Hlinsku a věděli jsme, že nás bude čekat velmi silný a dobře připravený soupeř, který své předpoklady naplňoval od první minuty. Hrálo se za trvalého deště a domácí byli hlavně v úvodu aktivnější a hráli s větší agresivitou na útočné polovině. První branka padla ve 13. minutě po chybě našeho brankaře, který neudržel střelu z dálky, ale jinak Bis tým několikrát podržel a podal velmi dobrý výkon. Druhá branka padla ve 48. minutě, když nás domácí rozebrali z rychlého protiútoku. I náš tým si vypracoval některé slibné šance, ale zakončení nebylo tak přesné nebo důrazné. Nejblíže ke gólu byl ve 34. minutě Kusý, ale jeho pokus se pouze otřel o tyč a Staněk v závěru druhé třetiny z blízkosti trefil jen golmana. První naše branka přišla v úvodu třetí třetiny, když se v 63. minutě po individuální akci z levé strany prosadil výborně hrající Mošner a tím nastartoval obrat v celém utkání. Další radost propukla v 70. minutě, když velmi dobrý výkon podtrhl Mokrejš a ze střední vzdálenosti krásnou střelou od břevna srovnal na 2:2. V 76. minutě jsme již vedli, když se prosadil na hrotu neúnavně bojující Kusý a svůj nájezd s přehledem proměnil na konečných 2:3.

Úvodní utkání sezóny bylo velmi kvalitní a hrálo se z obou stran ve vysokém tempu, náš výkon byl však týmovější a ve třetí třetině i zkušenější, a i proto jsme si odvezli tři cenné body. Je to však jen začátek dlouhé sezóny a už ve středu nás čeká další venkovní utkání v Trutnově. Díky fanouškům za podporu, byli jsme opět jako doma!

SK Vysoké Mýto : TJ Lanškroun 12:4 (3:3, 9:1)
18.8.2018 (2x20 minut 7+1 a 2x20minut 8+1)

Branky: Řehák 3, Kusý 3, Šeda 2, Mokrejš 2, Štolba 2
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Matěj Dušek

K dalšímu přípravnému utkání jsme si pozvali jeden z nejlepších týmů krajského přeboru a hlavně v první části přípravného utkání (hrálo se 2x20 minut 7+1 a 2x20minut 8+1) nás soupeř prověřil v defenzivní činnosti a odhalil naše velké rezervy. Postupem času jsme soupeře začali fyzicky, ale i kombinačně převyšovat a přesvědčivě zvítězili. Přesto musíme do prvního mistrovského utkání hodně činností zlepšit!

TJ Svitavy : SK Vysoké Mýto   0:10 (0:4, 0:3, 0:3)
11.8.2018 (3x20 minut + 1x20minut)

Branky: Kusý 3, Šeda 2, Mokrejš, Mošner, Štanglica, Štolba, vlastní
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Jakub Štolba, Šimon Meduna, Petr Štanglica, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

V rámci soustředění jsme sehráli utkání s nováčkem ČŽL ve Svitavách. Soupeř se bohužel nesešel v plné síle, a tak jsme odehráli přípravu turnajovým způsobem (vzájemné utkání VM bílá : VM modrá skončilo 1:1). V průběhu utkání jsme byli aktivnějším a lepším týmem, až v poslední třetině se domácí několikrát osmělili a prověřili naši defenzívu. Děkujeme domácím za dobrou přípravu na kvalitním hřišti. Všem klukům pak děkujeme za poctivý přístup k utkání a k celému soustředění!

SK Vysoké Mýto : FC Žďár nad Sázavou   4:12 (2:0, 1:6, 1:6)
8.8.2018 (3x30 minut)

Branky: Řehák 2, Kusý, Meduna
Sestava: Tomáš Bis - Michal Staněk, Miroslav Martinec, Pavel Kuta, Matyáš Šeda, Dominik Hošek, Filip Řehák, Jan Mošner, Jiří Mokrejš, Šimon Meduna, Radek Kusý, Radek Padevět, Matěj Dušek

V úvodním utkání přípravy nás čekal těžký soupeř (nováček moravské žákovské ligy), který zahájil přípravu mnohem dříve, a to se projevilo v průběhu utkání. V úvodní třetině, kdy jsme ještě fyzicky stačili, byl náš výkon velmi dobrý, ale od poloviny utkání jsme začali zaostávat, prohrávali jsme osobní souboje a soupeř zaslouženě zvítězil. Kluky chválíme za velmi dobrou první třetinu utkání!