FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    4:3  (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 13´ a 69´Macháček, 85´Vácha
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

Po vzletu přišel pád.

Dne 16.9.2017 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Čáslavi, a nevedlo se nám dobře, protože jsme s hratelným soupeřem prohráli 4:3.

1.třetina

Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný fotbal, do větší šance se jako první dostali domácí ve 4.min. po trestném kopu. Pak se dvakrát zastřeloval Vácha (8 a 10.min.), ale jeho první střela byla nepřesná, a druhou chytil domácí brankař.

Ve 13.min. po přihrávce Tobišky dává vedoucí gól Macháček 1:0. Dále se hraje vyrovnaně, my máme náznaky šancí, vrcholí to gólovkou v poslední minutě třetiny, ale Pavlus nedává.

2.třetina

Hned v 1.min. mají domácí nebezpečnou střelu, kterou Svoboda vyráží na roh. Po té ale již inkasujeme, když došlo k nedorozumění mezi obranou a brankařem - 1:1.

V 7.min. skluzem přerušuje nebezpečné přečíslení domácích Vácha. Další chyba v naší obraně, a v 15.min. prohráváme 1:2. Ve 29.min. po pěkném uvolnění je to už o dvě branky - 1:3.

3.třetina

Ve 3.min. střílí Bureš po pěkné akci vedle. Minutu na to Čadovu střelu vyráží brankař na roh. V 8.min. se už radujeme, když po centru do vápna zakončuje přesně Macháček 2:3. Pak máme další šance, ale vyrovnat se nám nedaří. Naopak soupeř ve 22.min. po trestném kopu z větší vzdálenosti na dvakrát skóruje, a zase je to o dvě branky 2:4. Ve 24.min. se ještě dostáváme do hry, když po střele Váchy snižujeme na 3:4, ale vyrovnat se nám už nepodařilo.

Tentokrát výkon mužstva zaostal za tím, co kluci předvedli minulé kolo doma s Chrudimí, a s takovým jsme na jednoduše hrající domácí celek neměli.

Martin Brychta - trenér

imageČeská liga U13 - 5.kolo - 10.9.2017
SK Vysoké Mýto - MFK Chrudim    11:3  (3:2, 6:0, 2:1)
Branky: 3‘, 36‘, 56‘ a 59‘ L. Novotný, 26‘ a 53‘ Čada, 22‘ Paulus, 43‘ Vácha, 58‘ Špaček, 62. Tobiška, 82‘ Loukota

Poprvé jsme se v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Naším soupeřem byl tým z nedaleké Chrudimi. A byl to on, který začal utkání aktivněji, vlétl na nás a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme po samostatném úniku 0:1. Budíček v podobě obdržené branky se povedl – hned za minutu se nám podařilo vyrovnat. Pavel Paulus poslal dlouhou přihrávku dopředu na rozběhnutého Tomáše Macháčka, který naservíroval před branku Lukáši Novotnému – 1:1.

První dvě třetiny zápasu se hrály ve velmi vysokém tempu, ze začátku byli hosté o něco aktivnější a dobře kombinovali. Z jedné takové kombinace se zrodila druhá branka v naší síti, když kluci nedokázali reagovat na krátké rychlé přihrávky soupeře – 1:2. Od této chvíle jsme ale otěže zápasu převzali my a pevně je drželi v rukách. Kluci se rozehráli a ve všech směrech předváděli pohledný fotbal. Bojovali o každý míč, byli precizní dozadu a aktivní dopředu. Vyrovnání na 2:2 zařídil tvrdou střelou po zemi Pavel Paulus a vedení na naši stranu strhl čtyři minuty před koncem první třetiny Denis Čada – 3:2.

Ve druhé třetině existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo – domácí. Během ní kluci přidali celkem šest krásných branek (z toho čtyři v posledních šesti minutách). Ve 36. minutě vyslal Lukáš Marek dlouhou přihrávkou do běhu Ondru Tobišku, jeho centr z pravé strany našel nabíhajícího Lukáše Novotného a ten dělovou ránou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:2. Ve 43. minutě získal na půlce míč kapitán Ondra Vácha a sám zvýšil střelou z dálky na 5:2. V 54. minutě vybojoval u zadní čáry míč Tomáš Macháček, přihrál před branku Lukáši Novotnému, který nezištně lehce posunul míč na volného Denise Čadu – 6:2. 56. minuta Lukáš Novotný – 7:2, 58. minuta dlouhý lob pod víko, tak jak to umí jen David Špaček – 8:2, 59. minuta a čtvrtý gól Lukáše Novotného.

Ve třetí třetině už bylo znát, že postupně začínají docházet síly, rozjetý vlak trochu zpomalil dopředu, ale stále hrál pozorně dozadu a bezpečně zastavoval snahy hostů o průnik před naši branku. V 63. minutě sebral Tomáš Macháček mimo vápno míč hostujícímu brankáři a nahrál před branku nabíhajícímu Ondrovi Tobiškovi – 10:2. V 83. minutě se soupeřům podařilo snížit z trestného kopu krásnou střelou pod břevno. Závěrečné slovo ale měli domácí, když po přihrávce Ondry Tobišky přeloboval gólmana Martin Loukota – 11:3.

Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, bojovnost, kolektivní práci. A protože se dařilo u našim kamarádům U12 r.2006, zůstává všech 6 bodů doma. Gratulujeme!!!

image     image

image

Renata Švejdová - vedoucí týmu

image
Česká liga U13 - 4.kolo - 3.9.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto   4:4  (2:1, 1:2, 1:1)
Branky: 55´a 61´Macháček, 26´Špaček, 52´Čada
Sestava: Novotný Šimon - Dušek Kryštof, Loukota Martin, Bureš Denis, Paulus Pavel, Novotný Lukáš, Macháček Tomáš, Špaček David, Marek Lukáš, Čada Denis, Vácha Ondřej, Bezdíček Matěj, Suchomel Vojtěch, Svoboda Ondřej

1.třetina

Do 12.min. vyrovnané utkání, v 19.min. chyba v obranné řadě - 1:0 pro domácí. Ve 22.min. domácí vykopávají 3x z brankové čáry, ale branku nevstřelíme. Naopak se ve 24.min. dostávají trutnovští do gólové šance, kterou také neproměňují. Ve 24.min. už se ale radují po našem nedůrazu u lajny - 2:0. Ve 26.min. se dočkáváme i my, když po střele Špačka snižujeme na 2:1.

2.třetina

Ve 3.min. po rohu nikým neatakovaný domácí hráč zvyšuje na 3:1. Pak i my máme v 10.min. šanci po rohu, ale hlavička Loukoty je zablokována. Ve 13.min má ten samý hráč gólovou šanci, ale ani nestačí vystřelit. Ve 22.min. po chybě domácí obrany střílí branku Čada na 3:2, aby o 3.min. na to vyrovnal po samostatné akci Macháček na 3:3.

3.třetina

Hned v 1.min. vybojoval u postranní čáry míč Špaček a ideálně ho předložil před branku, kde s ním uměl dobře naložit Macháček a vedeme 4:3 ! 10.min před koncem zápasu kopali domácí penaltu, kterou na 3x dorazili za záda brankaře Novotného - 4:4. V závěru nám docházeli síly, a tak nás 3x podržel při gólových šancích domácích již výše jmenovaný brankař Šimon Novotný.

A tak vezeme z Trutnova cenný první bod v žákovské lize.