• 1.3. - 4.3.2018 - zimní soustředění Boskovice (účast nutná - do 20.10.2017 vybíráme zálohu 500 Kč)

SK Vysoké Mýto - FK Kolín    8:2  (2:0, 2:1, 4:1)
Branky: Macháček 2, Tobiška 2, Čada 2, Novotný, Paulus
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel , Ondřej Svoboda

1.třetina

Hned  po úvodním hvizdu se dostáváme do útoku a Macháček střílí na 1:0. Ve 2.min. zahráváme po faulu na Tobišku pokutový kop, ale sám jmenovaný nastřeluje jen tyč, a dorážka Macháčka končí na břevně. Po té se hra vyrovnává  a útoky se střídají na obou stranách. Až v 18. min. mají tutovku hosté, ale Novotný chytá. Ve 20.min. po krásné akci na jeden dotek navyšujeme Tobiškou skore - 2:0. Ke konci má možnost Kolín, ale skore se nemění.

2.třetina

Ve 4.min. děláme na polovině hrubou chybu, kterou soupeř trestá - 2:1. V tuto dobu se hra vyrovnává, převažují osobní souboje nad hrou, až ve 21.min. napřáhne Dušek a z 15ti metrů trefuje břevno. Hned na to po pěkné kombinaci dává Macháček na 3:1, pak kolínští vykopávají míč z prázdné branky, ale definitivně láme soupeře průnik Čady středem hřiště - 4:1.

3.třetina

V 9.min. se prosazuje po individuální akci Novotný L. - 5:1, v 15.min. střílí další gól Čada po pěkné akci a přihrávce Tobišky - 6:1. Sám Tobiška pak zvyšuje už na 7:1, a střelecky se zapisuje také Paulus, když překonává gólmana hostí pěknou dalekonosnou střelou - 8:1. Poslední branku dávají hosté, a tak podzimní část zakončujeme vysokou výhrou 8:2.

Děkujeme tímto chlapcům za předvedné výkony v podzimní části, a doufáme, že na ně na jaře naváží, ba ještě vylepší.

Trenéři U13

image

Česká liga U12 - 3.kolo - 5.11.2017
SK Vysoké Mýto - FK Náchod    3:6  (0:0, 2:2, 1:4)
Branky: Paulus, Tobiška, Bezdíček
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel, Ondřej Svoboda

1.třetina

Po vyrovnaném začátku měli hosté více ze hry, a tak se hrálo převážně na naší půlce. Pak si vytvořili naši hráči (konkrétně Tobiška a Macháček) dvě střelecké příležitosti, ale bez gólového efektu, a tak první třetina skončila bez branek.

2.třetina

Útočné akce se střídali na obou stranách, v 5.min. se ujímáme vedení Tobiškou po pěkné akci 1:0. Ve 12.min. ale po nedůrazném odehrání od naší branky Náchod  vyrovnává 1:1. V 15.min. se role obracejí, a i my využíváme zaváhání soupeřovy obrany, Tobiška dává na 2:1. Ve 25.min. inkasujeme po několikrát dokopnutém balonu do naší branky (nejsme schopni ho odkopnout), a je srovnáno 2:2.

Na konci máme ještě pár možností strhnout vedení na svou stranu, ale bohužel gól nedáváme.

3.třetina

V 10.min. po rohu soupeře inkasujeme hlavou - 2:3. Ve 13.min. nás soupeř po špatném dostupování robral až do kasy - 2:4. Tento úsek zápasu se nám vůbec nepovedl, protože za další 2 min. dostáváme na 2:5. Ve 23.min. znovu nepokryjeme rohový kop soupeře a je to 2:6. Prosazujeme se až v poslední min. zápasu, kdy se do brejku dostává Bezdíček a mazácky blafákem koriguje na konečných 3:7.

Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, třetí třetinu jsme ale již nestačili.

Trenéři U13

image

Česká liga U13 - 2.kolo - 28.10.2017
FK Mladá Boleslav - SK Vysoké Mýto    7:0  (2:0, 1:0, 4:0)
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

1.třetina

V sobotu na státní svátek jsme vyjeli do Mladé Boleslavi k sehrání mistrovského utkání s vedoucím celkem naší ligové skupiny. Hned od začátku nás domácí hráči přehrávali, ale jen po naše vápno. Se střelami z dálky si Šimon v brance poradil. A tak až do 14. minuty jsme odolávali tlaku domácích. V této minutě po nezdařilém centru domácích od postranní čáry za pomoci větru skončil míč v naší brance, 1:0 pro domácí. V 17. minutě po pěkné kombinační akci 2:0 pro domácí. Poté až do konce třetiny i naši hráči měli dvě šance, bohužel jsme brankaře domácích nepřekonali, v 19. minutě Tobiška trefuje tyčku domácí branky.

2.třetina

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, domácí dobývali naši branku, my jsme se snažili z rychlých protiútoků ohrozit branku soupeře. V 6. minutě Paulus vykopává z prázdné branky, v 8. minutě střílí Macháček po rohovém kopu z voleje, ale brankář chytá. Domácí nás potrestali až ve 28. minutě, kdy nás přehráli kombinačně středem hřiště a zvýšili na 3:0.

3.třetina

Do třetí třetiny nastoupila za domácí druhá osmička hráčů (fyzicky i fotbalově lepší). V tuto chvíli začal pro nás boj s odpočatým soupeřem. Již v 5. minutě jsme dostali čtvrtý gól. V 8. minutě po naší špatné rozehrávce domácí zvyšují na 5:0. Pak jsme odolávali tlaku domácích až do 26. minuty, kdy po rohovém kopu nikdo nebyl schopen míč odkopnout a domácí zvyšují na 6:0. V poslední minutě domácí přehazují vyběhnuvšího našeho brankaře na konečných 7:0.

Celkově velmi kladně hodnotíme první dvě třetiny, pak už nám scházely síly k většímu odporu domácích hráčů.

Trenéři U13

Ondrášovka – kvalifikace – 25.10.2017 – Vysoké Mýto

Sestava SKVM: Šimon Novotný, Tom Bis Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

Zúčastněná družstva: SK Vysoké Mýto, FK Náchod, MFK Trutnov, SK Roudnice nad Labem, FK Mladá Boleslav, FC Hradec Králové, FK Pardubice

Pořadí družstev:

1. Mladá Boleslav, 2. Pardubice, 3. Náchod, 4. Hradec Králové, 5. Trutnov, 6. Roudnice, 7. Vysoké Mýto

Krátké zhodnocení vystoupení našeho týmu:

Velké individuální chyby v obranné fázi, malý důraz v osobních soubojích, práce s míčem – hlavně první dotek, nám dělalo na mokrém terénu velké potíže. Během šesti dvacetiminutových zápasů jsme si vytvořili mnoho střeleckých možností, bohužel jediná vstřelená branka za 120 minut je žalostně málo. Tomu pak odpovídá i konečné umístění v turnaji.

image
Česká liga U13 - 11.kolo - 21.10.2017
SK Polaban Nymburk - SK Vysoké Mýto    1:12  (0:4, 0:5, 1:3)
Branky:  Tobiška 3, Čada 2, Macháček 2, Suchomel, Vácha, Novotný
Sestava: Šimon Novotný Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

image

Česká liga U13 - 10.kolo - 15.10.2017
SK Vysoké Mýto - FK Pardubice      5:9  (1:2, 3:4, 1:3)
Branky:  20‘, 51‘ Loukota, 53‘, 55‘, 64‘ Macháček

V neděli 15.10.2017 jsme za krásného slunečného počasí na domácím hřišti přivítali tradičního soupeře FK Pardubice. Začátek utkání byl z naší strany trochu zakřiknutý, polovinu 1. třetiny se hrálo téměř pořád na naší polovině, kdy nás hosté obléhali, rychlými kombinačními přihrávkami. Naše obrana včetně gólmana ale pracovala na plné obrátky a po získání míče jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Z jedné takové akce v 15. minutě uvolnil Ondra Tobiška Martina Loukotu, který šel úplně sám na gólmana, ale ten výborně vyběhl a stáhl míč pod sebe. Z následné rychlé rozehrávky se hosté na dvě přihrávky dostali za naši obranu a bylo to 0:1. Ve 21. minutě přišlo vyrovnání, když poslal Ondra Vácha ze středu hřiště dlouhý pas na levou stranu na Lukáše Novotného. Na jeho centr před branku vystrčil špičku pravé kopačky Martin Loukota 1:1. Branka naše kluky povzbudila k aktivnější práci. Ve 27. minutě se ocitá sám před brankařem Lukáš Novotný, ale trefuje pouze gólmana, vzápětí posílá míč ze zadní lajny před branku Kryštof Dušek, ale Matěj Bezdíček je chumlem hráčů soupeře přetlačen. Těsně před koncem první třetiny si vytvoří tlak před naší brankou hosté, Šimon v brance několikrát výborně zasáhne, ale po čtvrté střele se už radují pardubičtí – 1:2.

Na začátku 2. třetiny jsme zahrávali 2 rohové kopy a zejména první „zaváněl“ gólem. Ve 34. minutě Ondra Vácha z trestného kopu dává pouze do náručí gólmana. Ve 36. minutě odskakují hosté na rozdíl dvou branek, když ztrácíme míč ve středu hřiště a Šimon v brance je na střelu krátký – 1:3. Ve 42. minutě je to už o 3 branky – nestihli jsme zareagovat na rychlé výměny míče mezi hráči soupeře – 1:4. O dvě minuty později Ondra Tobiška z trestňáku z hranice vápna jen těsně přestřeluje, o minutku později tentýž hráč vysílá do slibné šance Martina Loukotu, ten střílí vedle a z následného protiútoku už prohráváme 1:5. Tlačíme, ale v koncovce se příliš nedaří. Pak ale přišly 4 minuty našich hráčů, kdy jsme soupeře zaskočili: v 51. minutě vybojoval Ondra Vácha u levé lajny míč, poslal ho dopředu na Lukáše Novotného, ten posunuje na Martina Loukotu – klička a střela po zemi k levé tyči 2:5, v 53. minutě vystihl Lukáš Novotný nepovedený odkop brankaře hostí a přihrál před branku na volného Tomáše Macháčka – 3:5, v 55. minutě opět Tomáš, tentokrát vypíchl míč na hranici vápna, a i když byl těsně bráněn, položil si gólmana a dává do prázdné – 4:5. Kluci byli zpátky ve hře. Bohužel jsme velmi rychle opět inkasovali po pěkné rychlé akci hostů 4:6.

V 62. minutě Pardubice zvyšují na 4:7, když Šimon nejprve vyrazil prudkou střelu, ale na dorážku nebráněného hráče už nedosáhl. V 64. minutě se potřetí v zápase prosadil Tomáš Macháček, tentokrát pohotovou střelou k levé tyči – 5:7. V 68. minutě jsme nechali příliš volného prostoru levému útočníkovi, který rychlou střelou zvýšil vedení hostů na 5:8. V 70. minutě se do slibné šance dostal Denis Čada, ale střílí těsně vedle levé tyče. Poslední gól padl v 85. minutě do naší sítě, když gólman Pardubic rozehrál dlouhý odkop až na útočníka, který prostřelil našeho Šimona a uzavřel skóre na 5:9.

Celý zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu, hodně nahoru dolů se spoustou soubojů a konečný výsledek je k našim klukům vzhledem k předvedenému výkonu hodně krutý.

Renata Švejdová - vedoucí týmu

image
Česká liga U13 - 9.kolo - 8.10.2017
SK Vysoké Mýto - RMSK Cidlina   3:13  (0:4, 2:6, 1:3)
Branky: 33´Tobiška, 44´Macháček, 67´Paulus
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda   Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Ondřej Tobiška, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel

S velmi dobrým družstvem, který disponuje kvalitní vyrovnanou útočnou formací, jsme vysoko prohráli.

1.třetina

Ani jsme se na hřišti nerozkoukali, a už jsme ve 4.min. prohrávali 0:2, když branky padly po stejných akcích soupeře. V obranné fázi jsme měli den otevřených dveří, a šikovní útočníci soupeře nám zle zatápěli. Až v 10.min. se ocitl ve vyložené šanci Tobiška, ale místo zakončení si šlápl na míč. Hosté pak ve 21.min. předvedli pěknou akci na jeden dotek - 0:3. Pak i my jsme dokázali kombinačně ve 24.min. přejít z vlastního vápna do koncovky, ale bezvýsledně. Ke konci třetiny zahrávali hosté penaltu po faulu ve vápně - 0:4.

Tato třetina nám nevyšla podle představ, báli jsme se hrát fotbal, rozehra nám vázla, všichni jsme hráli alibisticky, takže Novotnému v brance nezbývalo nic jiného, než nakopávat balony dopředu, kde jsme o ně přicházeli.

2.třetina

Začátek nám vyšel, a ve 2.min. snižujeme na 1:4 Tobiškou po rohovém kopu. Pak však úřadují hosté, kteří v 6. a 8.min. navyšují skóre na 1:6. V 9.min. střílí Macháček po samostatné akci vedle, ve 14.min. inkasujeme další gól - 1:7. Pak se ke slovu na chvíli dostáváme i my, když nejprve Macháček snižuje v 15.min. na 2:7, pak zahazují své příležitosti Tobiška s L. Novotným. V závěru v rozmezí 28.-30.min. dostáváme tři branky, takže na konci druhé třetiny je to již 2:10.

3.třetina

V 8.min. po tečované střele Pauluse je to 3:10, pak ale se do branky trefují jen hosté, a skóre se zastavuje na stavu 3:13. Za zmínku stojí ještě šance Macháčka z 21.min. a Tobišky z 25.min., který v dobré příležitosti netrefuje míč.

Dnes nás přejel rychlík z Cidliny, a nám nezbývá nic jiného, než se připravit na další mistrovské utkání.

trenéři

image
Česká liga U13 - 8.kolo - 1.10.2017
FC Hradec Králové  - SK Vysoké Mýto   9:3  (3:0, 2:3, 4:0)
Branky: 43´a 60´Tobiška, 38´Macháček
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na půdu Hradce Králové, který patří k top mužstvům naší ligové skupiny.

1.třetina

Než jsme si stačili zvyknout na styl hry, který domácí nasadili, čelili jsme hned v  úvodu dvěma šancím - Novotný byl pozorný. Ale ve 3.min. již po přečíslení hradeckých prohráváme 1:0. V 5.min. kopeme roh, ale vysoký míč před branku zachytává s jistotou domácí brankař. V 10.min. odvracíme roh, následně náš roh znovu končí v náruči brankaře. Domácí mají územní převahu, ale v 18.min. máme výhodu trestného kopu z dobré vzdálenosti, brankař chytá, stejně tak i šanci Loukoty ze 20.min..Ve 24.min se hradečtí zastřelují, aby minutu na to korigovali z penalty na 2:0. Po krásné akci na jeden dotek je to ve 29.min. už 3:0.

2.třetina

Hned ve 2.min. nastřelují domácí břevno. Pak se ale dostáváme do hry my, a soupeř tahá za kratší konec - 10.min. Loukota 3:1, 11.min. Tobiška 3:2 !! Pak však přišla chyba naší obrany s brankařem - nedorozumění  - 4:2. Chceme dál hrát aktivně, ale sporná branka (ofsajd?) ve 20.min. posunuje skore zase o tři branky - 5:2. Ve 26.min. po chybě domácích přehazuje Macháček brankaře, ale bohužel i branku. Ve 30.min. zaháváme roh, hradecká obrana odvrací k Markovi, jehož střelu brankař vyráží před Tobišku, který nezaváhá - 5:3.

3.třetina

Hned v úvodu závěrečné třetiny se do dvou gólových šancí dostává Tobiška, ale neproměňuje. Po té přebírají taktovku domácí, nejprve po pohledné akci zvyšují na 6:3, potom v 6.min. chytá Novotný tutovku, následně po rozebrání naší obrany dávají na 7:3. To už běžela 12.min.. Ve 14.min. se do třetice dostává do velké šance Tobiška, ale trefuje brankaře. 20.min. - domácí hráč na dvakrát přetlačuje míč za naší obranu a skóruje - 8:3. Ve 21.min. je to znovu Tobiška, který se ocitá sám před gólmanem - nedává. Ve 24. a 26.min. kopou domácí dvě penalty, z toho jednu Svoboda kryje, a tak je konečné skóre 9:3 pro nás dost kruté.

Nutno podotknout, že jsme byli důstojným soupeřem (hlavně ve druhé třetině), a že si kluci do dalších kol vezmou důležité poznatky z tohoto utkání.

Trenéři

image
Česká liga U13 - 7.kolo - 24.9.2017
SK Vysoké Mýto  - FC Vlašim   3:1  (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 18´Loukota, 45´Bureš, 57´Macháček
Sestava: Šimon Novotný, Ondřej Svoboda Kryštof Dušek, Martin Loukota, Denis Bureš, Pavel Paulus, Lukáš Novotný, Tomáš Macháček, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Ondřej Tobiška, Vojtěch Suchomel

1.třetina

Hned od úvodního hvizdu se naši hráči snažili hosty presovat, a tak se začaly rodit šance. V 5.min. založil akci Paulus, ale Novotný nedává. V 6.min. ho napodobuje Čada, následuje série rohových kopů, z nichž trefujeme jen břevno. Ve 14.min. zasahuje po samostatné akci Tobišky hostující brankař. Gólu se dočkáváme až v 17.min., kdy se po pěkném uvolnění trefuje Loukota 1:0. Hra se pak vyrovnává, ale nejblíže ke vstřelení branky má ve 27.min. Paulus, když po rohu nastřeluje znovu břevno.

2.třetina

Ve 4.min. vyslal pěknou střelu Tobiška, ale ta končí nad brankou hostí. V 8.min. je na konci pěkné akce na tři doteky Macháček, ale netrefuje. Po té se do šance dostávají hosté, ale Svoboda kryje. Ve 14.min. se radujeme po gólu Bureše, který ze skrumáže trefuje růžek branky Vlašimi 2:0. Dobře naladěný Bureš pak v 18.min. ze strany centruje před branku, ale Loukota nemá správně nastavená mířidla. Ve 25.min. pálí z dálky Vácha, brankař vyráží na roh. Ve 26.min. se po pěkné akci z levé strany prosazuje Macháček 3:0.

3.třetina

Ve 3.min. po naší akci a střele Loukoty vyráží brankař na roh. Po samostatné akci Macháčka v 5.min. je to znova nejlepší hráč hostů, který vyráží na roh. V 17.min. pěkná akce po naší levé straně, bohužel tomu chyběl přesný centr před branku. Ve 24.min. další kombinace, tentokrát z pravé strany, na jejím konci byl ale znovu brankař hostí, který ránu Novotného chytá. Ve 26.min. hosté korigují, když přímý kop vyráží Svoboda na břevno, a dobíhající útočník neatakován pohodlně doklepává 3:1.

Kluky je potřeba pochválit za dobrý výkon, škoda jen řady neproměněných šancí, které jsme si vytvořili.

Martin Brychta - trenér

image
Česká liga U13 - 6.kolo - 16.9.2017
FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    4:3  (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 13´ a 69´Macháček, 85´Vácha

Po vzletu přišel pád.

Dne 16.9.2017 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání do Čáslavi, a nevedlo se nám dobře, protože jsme s hratelným soupeřem prohráli 4:3.

1.třetina

Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný fotbal, do větší šance se jako první dostali domácí ve 4.min. po trestném kopu. Pak se dvakrát zastřeloval Vácha (8 a 10.min.), ale jeho první střela byla nepřesná, a druhou chytil domácí brankař.

Ve 13.min. po přihrávce Tobišky dává vedoucí gól Macháček 1:0. Dále se hraje vyrovnaně, my máme náznaky šancí, vrcholí to gólovkou v poslední minutě třetiny, ale Pavlus nedává.

2.třetina

Hned v 1.min. mají domácí nebezpečnou střelu, kterou Svoboda vyráží na roh. Po té ale již inkasujeme, když došlo k nedorozumění mezi obranou a brankařem - 1:1.

V 7.min. skluzem přerušuje nebezpečné přečíslení domácích Vácha. Další chyba v naší obraně, a v 15.min. prohráváme 1:2. Ve 29.min. po pěkném uvolnění je to už o dvě branky - 1:3.

3.třetina

Ve 3.min. střílí Bureš po pěkné akci vedle. Minutu na to Čadovu střelu vyráží brankař na roh. V 8.min. se už radujeme, když po centru do vápna zakončuje přesně Macháček 2:3. Pak máme další šance, ale vyrovnat se nám nedaří. Naopak soupeř ve 22.min. po trestném kopu z větší vzdálenosti na dvakrát skóruje, a zase je to o dvě branky 2:4. Ve 24.min. se ještě dostáváme do hry, když po střele Váchy snižujeme na 3:4, ale vyrovnat se nám už nepodařilo.

Tentokrát výkon mužstva zaostal za tím, co kluci předvedli minulé kolo doma s Chrudimí, a s takovým jsme na jednoduše hrající domácí celek neměli.

imageČeská liga U13 - 5.kolo - 10.9.2017
SK Vysoké Mýto - MFK Chrudim    11:3  (3:2, 6:0, 2:1)
Branky: 3‘, 36‘, 56‘ a 59‘ L. Novotný, 26‘ a 53‘ Čada, 22‘ Paulus, 43‘ Vácha, 58‘ Špaček, 62. Tobiška, 82‘ Loukota

Poprvé jsme se v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Naším soupeřem byl tým z nedaleké Chrudimi. A byl to on, který začal utkání aktivněji, vlétl na nás a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme po samostatném úniku 0:1. Budíček v podobě obdržené branky se povedl – hned za minutu se nám podařilo vyrovnat. Pavel Paulus poslal dlouhou přihrávku dopředu na rozběhnutého Tomáše Macháčka, který naservíroval před branku Lukáši Novotnému – 1:1.

První dvě třetiny zápasu se hrály ve velmi vysokém tempu, ze začátku byli hosté o něco aktivnější a dobře kombinovali. Z jedné takové kombinace se zrodila druhá branka v naší síti, když kluci nedokázali reagovat na krátké rychlé přihrávky soupeře – 1:2. Od této chvíle jsme ale otěže zápasu převzali my a pevně je drželi v rukách. Kluci se rozehráli a ve všech směrech předváděli pohledný fotbal. Bojovali o každý míč, byli precizní dozadu a aktivní dopředu. Vyrovnání na 2:2 zařídil tvrdou střelou po zemi Pavel Paulus a vedení na naši stranu strhl čtyři minuty před koncem první třetiny Denis Čada – 3:2.

Ve druhé třetině existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo – domácí. Během ní kluci přidali celkem šest krásných branek (z toho čtyři v posledních šesti minutách). Ve 36. minutě vyslal Lukáš Marek dlouhou přihrávkou do běhu Ondru Tobišku, jeho centr z pravé strany našel nabíhajícího Lukáše Novotného a ten dělovou ránou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:2. Ve 43. minutě získal na půlce míč kapitán Ondra Vácha a sám zvýšil střelou z dálky na 5:2. V 54. minutě vybojoval u zadní čáry míč Tomáš Macháček, přihrál před branku Lukáši Novotnému, který nezištně lehce posunul míč na volného Denise Čadu – 6:2. 56. minuta Lukáš Novotný – 7:2, 58. minuta dlouhý lob pod víko, tak jak to umí jen David Špaček – 8:2, 59. minuta a čtvrtý gól Lukáše Novotného.

Ve třetí třetině už bylo znát, že postupně začínají docházet síly, rozjetý vlak trochu zpomalil dopředu, ale stále hrál pozorně dozadu a bezpečně zastavoval snahy hostů o průnik před naši branku. V 63. minutě sebral Tomáš Macháček mimo vápno míč hostujícímu brankáři a nahrál před branku nabíhajícímu Ondrovi Tobiškovi – 10:2. V 83. minutě se soupeřům podařilo snížit z trestného kopu krásnou střelou pod břevno. Závěrečné slovo ale měli domácí, když po přihrávce Ondry Tobišky přeloboval gólmana Martin Loukota – 11:3.

Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, bojovnost, kolektivní práci. A protože se dařilo u našim kamarádům U12 r.2006, zůstává všech 6 bodů doma. Gratulujeme!!!

image     image

image

image
Česká liga U13 - 4.kolo - 3.9.2017
MFK Trutnov - SK Vysoké Mýto   4:4  (2:1, 1:2, 1:1)
Branky: 55´a 61´Macháček, 26´Špaček, 52´Čada
Sestava: Novotný Šimon - Dušek Kryštof, Loukota Martin, Bureš Denis, Paulus Pavel, Novotný Lukáš, Macháček Tomáš, Špaček David, Marek Lukáš, Čada Denis, Vácha Ondřej, Bezdíček Matěj, Suchomel Vojtěch, Svoboda Ondřej

1.třetina

Do 12.min. vyrovnané utkání, v 19.min. chyba v obranné řadě - 1:0 pro domácí. Ve 22.min. domácí vykopávají 3x z brankové čáry, ale branku nevstřelíme. Naopak se ve 24.min. dostávají trutnovští do gólové šance, kterou také neproměňují. Ve 24.min. už se ale radují po našem nedůrazu u lajny - 2:0. Ve 26.min. se dočkáváme i my, když po střele Špačka snižujeme na 2:1.

2.třetina

Ve 3.min. po rohu nikým neatakovaný domácí hráč zvyšuje na 3:1. Pak i my máme v 10.min. šanci po rohu, ale hlavička Loukoty je zablokována. Ve 13.min má ten samý hráč gólovou šanci, ale ani nestačí vystřelit. Ve 22.min. po chybě domácí obrany střílí branku Čada na 3:2, aby o 3.min. na to vyrovnal po samostatné akci Macháček na 3:3.

3.třetina

Hned v 1.min. vybojoval u postranní čáry míč Špaček a ideálně ho předložil před branku, kde s ním uměl dobře naložit Macháček a vedeme 4:3 ! 10.min před koncem zápasu kopali domácí penaltu, kterou na 3x dorazili za záda brankaře Novotného - 4:4. V závěru nám docházeli síly, a tak nás 3x podržel při gólových šancích domácích již výše jmenovaný brankař Šimon Novotný.

A tak vezeme z Trutnova cenný první bod v žákovské lize.