SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

 
 
 

 

Činnost oddílu SK Vysoké Mýto za rok 2016

image

Hodnocení právě končícího roku nemůžeme začít nikde jinde než v kabině A mužstva, neboť rok 2016 se především díky tomuto týmu dá bez nadsázky označit za nejúspěšnější v historii klubu. Před jarem  posílili kádr 3 hráči - Zavřel, Dvořák a Tomášek. Přes kvalitní zimní přípravu byly výkony v prvních jarních kolech průměrné. Druhá polovina jara už byla o něčem jiném. Sestava si sedla a výborné výkony nás katapultovali na velmi pěkné 4.místo tabulky divize C (v historii jsme nikdy neskončili lépe). V letní přestávce ukončili činnost L.Kopřiva a Daněk, naopak v průběhu léta se do přípravy zapojil Rezek. Začátek podzimu byl dobrý, brzdila nás však zranění defenzivních hráčů. Na to jsme reagovali příchodem Kouřila. Stabilizovaná sestava poté kvalitními výkony posunula tým Vysokého Mýta až na druhou příčku tabulky, kterou svěřenci trenéra Olivy do konce podzimní části především díky výborné defenzivě udrželi (za zmínku stojí série 576 minut bez inkasované branky !)                                         

 

Úspěšný rok má za sebou i naše B mužstvo. Jarní páté místo v 1.A třídě na podzim svěřenci trenéra Svobody (tým převzal v létě) ještě vylepšili a přezimují na nečekané třetí pozici. Zásluhu na tomto pěkném umístění má především kostra týmu (Krátký, Vostrčil, Podmajerský, D.Fišer, M.Dvořák, Sedlák, Svoboda, Doležal). Navíc velice dobře funguje spolupráce s A mužstvem, jehož hráči tým pravidelně doplňují. Poděkování si zaslouží především Benda, Trnka, M.Fišer, Motl, Wimmer či Zavřel. B mužstvo se může na podzim pyšnit nejlepším útokem soutěže (41 branek).

 

Naše  dorostenecké mužstvo působí ve východočeském přeboru od jeho založení - tedy 6 let. Zatímco v sezónách 2012/13 či 2013/14 jsme hráli na špici (2.místa), v posledních letech se nám příliš nedaří. Nejinak je tomu i v letošní sezóně (12.místo po podzimní části ze 14 účastníků). Do podzimu jsme nastoupili opět po velkém zemětřesení v kádru. Ten sice čítal na počet krásných 23 dorostenců, ale díky častým zraněním se kádr stabilizovat nepodařilo. Co byla platná chvála na naši hru z řad soupeřů, když bodový zisk tomu neodpovídal. Pozitivem podzimu je zapojení mladších ročníků do kádru.

 

Starší žáci skončili po základní části KP sezóny 2015/16 na 2.místě, což jim zaručilo účast ve finálové čtyřce a možnost poprat se o krajský titul. Bohužel zde se nám již v konfrontaci s nejlepšími mužstvy kraje nedařilo a skončili jsme na konečném 4.místě. V květnu se naše žákovská družstva zúčastnila mezinárodního turnaje v německém Karsfeldu. Zde jsme v konkurenci týmů prakticky z celé Evropy (44 mužstev ve 4 věkových kategoriích) obsadili dvě výborná třetí místa! Starší žáci si navíc odvezli i cenu Fair Play. V podzimní tabulce nového ročníku KP se držíme prozatím na třetím místě. V poháru starších žáků Ondrášovka Cup jsme se dostali až do semifinále, které se odehraje v příštím roce. Věříme, že po důkladné zimní přípravě se v jarní části dostaví i další úspěchy.

 

Skvěle si v v roce 2016 počínali naši mladší žáci. Vyhráli svou skupinu krajského přeboru sezóny 2015/16 a suverénně si vedli i ve skupině finálové. Zde všechny zápasy vyhráli a mohli oslavit titul přeborníka Pardubického kraje! Bohužel i v letošní sezóně se žákovské krajské soutěže potýkají s nevyhovujícím systémem. Před třemi lety došlo ke sloučení krajského přeboru s krajskými soutěžemi, čímž vznikly dvě skupiny KP. Zde se tak v základní části sezóny střetávají mužstva s naprosto rozdílnou výkonností a dvouciferné výsledky jsou na denním pořádku. To určitě nepřispívá výkonnostnímu růstu hráčů a ani závěrečná nadstavba KP na tom mnoho nezmění. Prostě kvalitních zápasů v sezóně je pomálu. Nás alespoň může těšit, že i po podzimu sezóny 2016/17 mají naši ml.žáci opět nakročeno k bojům o titul (jsou na 2.místě tabulky).   

 

Starší přípravka v roce 2016 zlepšovala své fotbalové dovednosti pod vedením trojice trenérů Řehák, Rejman,Novotný a v jarní části ročník 2005/2006 skončila v turnaji o přeborníka kraje na pěkném 3. místě. Kluci r. 2006 (tým doplnili hráči TJ Lanškroun) se poprvé účastnili i největšího republikového turnaje Ondrášovka Cup a ve finále, které hostil náš stadión (zde je potřeba opětovně poděkovat všem za bezchybnou organizaci této akce) skončili na 15. místě. Na podzim kluci r. 2006/2007 vstřebávali opět rozmanité tréninkové jednotky a v tradiční krajské „minilize“ patřili k nejlepším týmům. Ročník 2006 navíc zvládl těžkou kvalifikaci Ondrášovky a postoupil mezi nejlepších 24 týmů do jarního finále!

 

 

I hráči mladší přípravky vedeni trénéry Kovaříkem, Seidlem, Křížkem a Tupcem bojovali v roce 2016 v krajské minilize. V sezóně 2015/16 postoupili z krajského semifinále na finálový turnaj do Letohradu. Zde však na naše hráče „zbylo“ nepopulární čtvrté místo a vždy tolik chtěné medaile se nedočkali. Nic se však neděje, neboť v této kategorii hráči teprve „ startují svou fotbalovou kariéru“ a zvládají první krůčky fotbalové abecedy. Zvykají si na práci v kolektivu, pokyny trenérů, začínají hrát pravidelné zápasy a turnaje.

 

Zábavnou formou se po celý rok do tajů fotbalu zasvěcovali i naše nejmenší naděje  bambíny. I zde se již tyto děti dočkají svých prvních zápasů a svých prvních gólů. Nejdůležitější však je jejich radost z pohybu a chuť učit se nové věci.  

 

To naopak hráči našeho nejstaršího týmu – staré gardy se již nové věci učit nemusí, s pohybem už to také není nejlepší, za to chuť jim nikdy nechybí. Každý čtvrtek a neděli vybíhají k pravidelným tréninkům. Bohužel v posledních letech je tým minimálně posilován o mladší členy. V červenci 2016 pořádala SG na stadionu ve Vysokém Mýtě tradiční turnaj - šlo již o jeho 7.ročník. V srpnu naopak byli naši hráči hosty turnaje v Luži a tento vyhráli !  Kromě fotbalových aktivit pořádá tým SG i další sportovní akce - zimní soustředění, cyklistický výlet, bowling či kuželky.

 

                                                                                                                                   Vedení SK Vysoké Mýto

 
 
 
 
 
 

Složení výboru oddílu

Ing.Miroslav Trnka  Ing. Jindřich Svatoš,  Ing. Martin Kavka,  Martin Trnka,  Pavel Dvořák,  Jiří Kovařík,  Tomáš Fritsche

 

Ing. Miroslav Trnka - předseda
Ing. Jindřich Svatoš - místopředseda
Pavel Dvořák - sekretář
Tomáš Fritsche - šéftrenér mládeže  724 856 534


 

   

TOPlist