Trenéři: Stanislav Novák – tel. 604 466 069, Ivan Suchomel – tel. 776 710 201

Vedoucí týmu: Renata Švejdová – tel. 603 888 867

Tréninky PO – ST – PÁ       17:30 – 19:00 hod.

13. kolo – sobota 3.11.2018

FC Olympia HK /FK Kratonohy : Vysoké Mýto   0 : 6 (0:1)

Branky: 13‘ a 68‘ Čada, 42‘ a 64‘ Švejda, 45‘ a 51‘ Andrle

Sestava: Šimon Novotný Martin Loukota, Denis Bureš, Josef Pechanec, Pavel Paulus, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V předposledním kole podzimní části sezóny jsme zajížděli do Hradce Králové na utkání s posledním týmem tabulky FC Olympia. Pokud jsme si mysleli, že to bude snadná záležitost, tak jsme se mýlili. Domácí na nás vyrukovali s výborně hraným ofsajd systémem a my jsme si s ním neuměli vůbec poradit. Během prvního poločasu rozhodčí odpískal snad 25 našich přestupků a kluky téměř přepadala zoufalost. Chudé poločasové vedení 1:0 zařídil ve 13. minutě Denis Čada po autovém vhazování Denise Bureše před branku. O přestávce se konalo v naší šatně školení, kterak na ofsajdovou past vyzrát – rozhýbat v jedné lajně stojící zeď. Až z pozice stopera se na sólové výběhy vydával Ondra Švejda, čímž domácí trochu překvapoval, takže se mu museli věnovat, a tím se otevíral prostor pro naše další hráče. Jeden takový sprint přes celé hřiště ve 42. minutě zakončil střelou z pravé strany – 2:0. Zrychlení přechodu zezadu na útočnou polovinu také přinášelo více příležitostí k rohovým kopům. Ve 46. minutě se po jednom z nich dostal ke střele Pavel Paulus, kterou ještě před brankou tečoval Matěj Andrle – 3:0. Další svoje sólo přes celé hřiště v 51. minutě zakončil Ondra přihrávkou na volného nabíhajícího Matěje Andrleho a ten svoji nabídnutou šanci k dalšímu skórování nepromarnil – 4:0. A do třetice Ondra Švejda – tentokrát si narazil s Davidem Špačkem a levou nohou obstřelil vybíhajícího gólmana – 5:0. Skóre zápasu uzavřel v 68. minutě – a stává se už téměř tradicí, že je to – Denis Čada, tentokrát hlavou po rohovém kopu.

12. kolo – sobota 27.10.2018

Vysoké Mýto : MFK Nové Město nad Metují    6 : 0  (0:0)

Branky: 44‘ a 50‘ Pechanec, 47‘ a 69‘ Čada, 58‘ Bezdíček, 65‘ Švejda

Sestava: Šimon Novotný – Martin Loukota, Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V sobotu 27.10.2018 jsme ve 12. kole přivítali na domácím hlavním hřišti tým z Nového Města nad Metují. Měli jsme před sebou třetí utkání během sedmi dnů, a tak jsme na začátku zápasu nechali odpočívat některé hráče základní sestavy a dali příležitost všem hráčům z lavičky. I když se v podstatě hrálo pouze na naší útočné polovině, nedokázali jsme během celého prvního poločasu vstřelit jedinou branku. Chyběl pohyb, důraz před brankou i přesné zakončení. Teprve ve druhém poločase se bylo na co dívat a dočkali jsme se gólových hodů. Ve 44. minutě se k odraženému centru Denise Bureše z levé strany dostal Pepa Pechanec, levačkou si míč zpracoval a pravačkou poslal míč na zadní tyč do sítě – 1:0. Ve 47. minutě se k podobné střele, ale tentokrát z pravé strany, napřáhl Denis Čada a trefil šibenici – 2:0. V 50. minutě opět v akci Pepa Pechanec a tentokrát jeho levá noha – 3:0. V 58. minutě proletěl přízemní centr z pravé strany mezi dvěma našimi útočníky přes celé vápno až na vlevo před brankou číhajícího Matěje Bezdíčka – 4:0. V 65. minutě si za velkým vápnem narazil míč s Pepou Pechancem Ondra Švejda, dvěma kličkami se uvolnil a brankaři hostů nedal šanci – 5:0. Na konečných 6:0 upravil v 69. minutě Denis Čada.

10. kolo – čtvrtek 25.10.2018

Vysoké Mýto : FC Vrchlabí/ MFK Trutnov B   3 : 1 (2:1)

Branky: 5‘ vlastní, 14‘ Andrle, 60‘ Čada

Ve čtvrtek 25.10.2018 jsme sehráli odložené utkání 10.kola. Poprvé v letošní sezóně jsme dostali příležitost si zahrát na hlavním hřišti. Naším soupeřem byl kvalitní tým z Vrchlabí, který zatím ztratil body pouze s Broumovem. Těšili jsme se na zajímavé utkání a doufali, že předvedeme hezký fotbal. A ukázalo se, že se nám hraje podstatně lépe proti techničtějšímu mužstvu, které chce hrát fotbal. Od začátku utkání jsme měli na hřišti převahu, dařila se nám kombinace a hrozili jsme u tradičně zejména náběhy po stranách a centry před branku. Po jedné takové akci jsme se již ve 4. minutě ujali vedení – u levé lajny v našem obranném pásmu vybojoval míč Ondra Vácha a poslal do běhu Denise Bureše, který centrem před branku našel Štěpána Houdka. Jeho střelu ale ještě tečoval do vlastní sítě hostující hráč – 1:0. Druhý gól se začal rodit ve 13. minutě u stopera Ondry Švejdy, který svojí přihrávkou na pravou stranu nechal proběhnout Davida Špačka, ten posunul míč na nabíhajícího Štěpána a jeho centr před branku zužitkoval Matěj Andrle – 2:0. I náš soupeř se snažil o podobné útočné akce a místo centru před branku volil spíše střely z dálky, protože větší přiblížení naši obránci nedovolili. Jednu takovou zákeřnou prudkou a točící se střelu Šimon Novotný neudržel a dobíhající útočník už dorážel do prázdné branky – 2:1.

I ve druhém poločase jsme pokračovali v kombinační hře, ale nedařilo se nám v koncovce. Odskočení na rozdíl 2 gólů se podařilo až v 60. minutě po střele Denise Čady – 3:1.

11. kolo – neděle 21.10.2018

FC Nový Hradec Králové : Vysoké Mýto   0 : 3  (0:2)

Branky: 17‘ Houdek, 23‘ Pechanec, 47‘ Špaček

Sestava: Matěj Andrle Martin Loukota, Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda

Druhý zápas v řadě, který se herně moc nepovedl. Potvrdilo se pravidlo, že se slabšími týmy nejsme schopni hrát svůj fotbal. Soupeř většinou pouze úporně brání, aby dostal co nejméně gólů. A kluci, aby zabránili zakopávání míče po jeho ztrátě, se snažili o rychlý pohyb balónu, přihrávky ale nebyly moc přesné a individuální úniky byly okamžitě tvrdě atakovány. A tak jsme letos poprvé dali více gólů po rohovém kopu než ze hry. V 17. minutě poslal Denis Čada dlouhou přihrávku vzduchem až za obranu na Štěpána Houdka, který, i když atakován obráncem domácích, poslal střelu po zemi vedle gólmana do branky – 1:0. Ve 24. minutě si dobře naběhl na letící míč z rohu Pepa Pechanec a hlavou zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 upravil ve 46. minutě opět hlavou David Špaček. Musíme ale také vyzdvihnout výkon hradeckého gólmana (r. 2006), který svými zákroky domácí tým několikrát podržel.

9. kolo – neděle 7.10.2018

TJ Jiskra Hořice : Vysoké Mýto    0 : 7  (0:2)

Branky: 6‘, 41‘, 56‘ a 60‘ Houdek, 4‘ Pechanec, 47‘ Andrle, 49‘ Loukota

Sestava: Šimon Novotný Martin Loukota, Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

Po zápase s Broumovem jsme hodně chválili. Tentokrát musíme být poměrně kritičtí – vůbec nejsme spokojeni s hrou v poli, která byla velmi zbrklá a nepřesná. Vstřelené góly byly sice výstavní, ale mohlo jich být minimálně dvakrát tolik. První gól vstřelil po perfektně kopnutém rohu Denisem Burešem už ve 4. minutě Pepa Pechanec. O dvě minuty později přidal druhý gól Štěpán Houdek po rychlé a pěkné akci od rozehrání gólmana Šimona Novotného na pravého beka Pavla Pauluse, ten poslal dlouhý míč na rozběhnutého Matěje Andrleho, který ovšem málem ranou přizabil domácího brankaře. Vyraženou střelu dával pak Štěpán do prázdné brány. Tyto 2 rychlé branky nás natolik přesvědčili, že to bude brnkačka, takže náš následující výkon po celý první poločas připomínal spíš bramboračku. Domácí hráči evidentně nechtěli dostat nakládačku, tak bojovali o každý míč a zejména gólman se činil a my jsme již do konce prvního poločasu skóre nenavýšili.

Ve druhém poločase jsme se přece jen trochu probudili a naše hra se zlepšila, ale stále to nebylo ono. Útoky se odehrávaly zejména z levé strany, kde neúnavně běhal Denis Bureš a posílal centry před branku. Ve 41. minutě uvolnil Denis k levé lajně Pepu Pechance, který poslal míč před branku a tam nezaváhal Štěpán Houdek – 3:0. Ve 47. minutě si kluci uvolnění zopakovali, ale v opačném pořadí, tentokrát byl před brankou dobře připravený Matěj Andrle – 4:0. Další sprint Denise Bureše o 2 minuty později a jeho přihrávka tentokrát našla Martina Loukotu – 5:0. V 56. minutě se Štěpánovi Houdkovi povedl gól přímo z rohu – 6:0. V 58. minutě soupeř předvedl ojedinělý protiútok, ale domácí útočník trefil pouze boční síť Šimonovy branky. Skóre na 7:0 uzavřel svým čtvrtým gólem Štěpán Houdek – po dlouhém pasu od Pepy Pechance až za obránce šel sám na domácího gólmana.

8. kolo – pátek 28.9.2018

Vysoké Mýto : TJ Slovan Broumov  5 : 2 (1:1)

Branky: 15‘ a 54‘ Houdek, 50‘ a 58‘ Mareš, 44‘ Andrle

Sestava: Šimon Novotný – Martin Loukota, Denis Bureš, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V pátek 28.9.2018 jsme na domácím hřišti přivítali zatím neporažený tým TJ Slovan Broumov. I my jsme v této sezóně ještě neprohráli, ale náš dnešní soupeř zatím nastřílel o 15 gólů víc než naši borci, a tak okupoval první příčku tabulky. Věděli jsme, že nás čeká nejtěžší zápas podzimní části, a tak jsme se důkladně připravili. Zranění a různé zdravotní komplikace nám sice trošku dělaly vrásky, ale kluci ukázali, že jsou výborný tým a dokážou zaskočit i za nepřítomné spoluhráče.

Prvních deset minut zápasu jsme hráli hodně opatrně, skoro až ustrašeně. Soupeř byl rychlejší, důraznější, ve středu hřiště měl převahu, ale přes naši pozornou obranu se do vyložených gólových šancí nedostal, pouze jeden přímý kop skončil na tyči Šimonovy branky. Postupně jsme se začali více dostávat do hry, přidali jsme na důrazu, přestali se bát osobních soubojů a hra se vyrovnala. Občas se povedla i nějaká ta útočná akce. V 15. minutě se po levé straně uvolnil Patrik Mareš a přihrál do pokutového území Denisi Čadovi. Ten trefil jen gólmana, ale odražený míč správně nasměroval do branky Štěpán Houdek – vedli jsme 1:0. O 3 minuty později hosté vyrovnali z penalty, když Ondra Švejda zadnicí složil rozběhnutého útočníka. I v další minutách prvního poločasu jsme si vytvořili několik gólových šancí. Martin Loukota se po přihrávce Štěpána Houdka ocitl sám před brankařem a jen těsně minul, střelu Denise Čady gólman chytil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili sebevědomě a od začátku byli hodně aktivní. Už ve 38. minutě jsme vybojovali přímý kop, ale dalekonosnou střelu Patrika Mareše gólman chytil. Zlomový okamžik přišel ve 44. minutě, kdy jsme po faulu na Denise Čadu zahrávali další trestňák – nacvičená situace ze středečního tréninku vyšla na jedničku a radost všech kluků včetně trenéra byla obrovská. V 50. minutě jsme soupeře přesnou a tvrdou střelou z dálky Patrika Mareše definitivně zlomili – 3:1. Sice se hosté stále snažili o rychlý přechod na naši polovinu, ale jejich přihrávky byly zbrklé a nepřesné, zato naši kluci byli trpěliví a každou snahu o ohrožení Šimonovy branky zlikvidovali. V 54. minutě se z levé strany prokličkoval Štěpán Houdek a sám angličákem zvýšil na 4:1. O 4 minuty později pak z penalty právě na Štěpána ještě skóre navýšil Patrik Mareš – 5:1. I přes už poměrně velký rozdíl jsme dál útočili, kluci byli v laufu a při chuti. Bohužel byla většina akcí zastavována poměrně tvrdými zákroky, takže jsme se trochu obávali, aby se kluci nezranili. V poslední minutě pak upravil kapitán hostí po dobře zahraném rohovém kopu na 5:2.

Velmi těžké utkání, ve kterém jsme se na začátku chvíli hledali, pak se však ukázala síla našeho mužstva – bojovnost, soustředění, poctivý přístup, týmová hra, touha po vítězství, společná radost a na konci zasloužené vítězství.

Základem úspěchu byla eliminace nejlepšího střelce hostí, v dosavadních šesti zápasech nastřílel 17 gólů. Byl mu přidělen osobní strážce Matěj Andrle a vůbec nic mu nedovolil. Odvedl vynikající práci. A nejen on – všichni kluci splnili své úkoly výborně. A nám nezbývá, než pochválit všechny dohromady i každého zvlášť. Kluci děkujeme za skvělý zážitek a smekáme klobouk za vynikající 2.poločas!

7. kolo – neděle 23.9.2018

FKM Javorka/SK Miletín : SK Vysoké Mýto  0 : 4 (0:1)

Branky: 23‘ a 48‘ Andrle, 44‘ vlastní, 58‘ Suchomel

Sestava: Šimon Novotný Martin Loukota, Denis Bureš, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V neděli 23.9.2018 začal podzim nejen v kalendáři, ale i ve skutečnosti. Zima, vítr, déšť a naši kluci na pěkném hřišti v Lázních Bělohrad proti domácímu týmu FKM Javorka/SK Miletín. Uzdravený Šimon se vrátil do branky a Matěj Andrle do útoku a byl při chuti. Hned ve 3. minutě byl nucen po úderu soupeřovým kolenem do zad opustit hřiště David Špaček a už do zápasu nezasáhl. Tentokrát se nám příliš nedařila rozehra ve středu hřiště, přesto jsme na začátku zápasu vybojovali několik faulů a dostali tak příležitost ohrozit branku domácích z přímých kopů. Bohužel jsme z nich nic nevytěžili – střela Ondry Švejdy skončila na břevně, Patrikovu skákavou brankař nadvakrát chytil a další Ondrovu ránu jen taktak vyrazil na roh.  Soupeř také několikrát zahrozil, ale střely z dálky Šimon pochytal a do blízkosti branky naši obránci nikoho nepustili. Ve 23. minutě si spolu dvakrát narazili Štěpán s Matějem a po střele po zemi podél gólmana z těžkého úhlu jsme konečně vedli 1:0. Sice jsme dál tlačili, ale v koncovce jsme nebyli přesní, tak se v 1. poločase už nic dalšího nepřihodilo.

Na začátku druhého poločasu se trochu víc rozpršelo a trávník byl hodně kluzký. Naši kluci se s tím dokázali podstatně lépe vyrovnat než domácí. Jako by nám toto počasí vyhovovalo. Dokázali jsme si nahrát, uvolnit se a konečně jsme se odvážili vystřelit na branku z delší vzdálenosti. Po jedné takové střele se míč odrazil od bránícího hráče a skončil v síti – ve 44. minutě 2:0. Ve 48. minutě se nám povedl rohový kop – domácí obránce minul letící míč a skončil na zemi a nikým nebráněný Matěj zvýšil na 3:0. V 58. minutě uzavřel skóre na 4:0 prudkou střelou zpoza vápna Vojta Suchomel. I když to možná nevypadá, tak domácí předvedli sympatický bojovný výkon, v jejich týmu dokonce nastoupili v základní sestavě i hráči r. 2006 a 2007. A také díky nim si letos poprvé Šimon trochu zachytal.

Příštím naším soupeřem bude již v pátek 28.9. v 10 hodin na domácím hřišti aktuálně vedoucí tým TJ Slovan Broumov.

6. kolo – sobota 15.9.2018

Vysoké Mýto : FK Jaroměř/FK Černilov  6 : 3 (3:1)

Branky: 3‘ a 25‘ Suchomel, 38‘ a 66‘ Houdek, 32‘ Paulus, 56‘ Čada

Sestava: Matěj Andrle – Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda

Třetím naším soupeřem na domácím hřišti byl spojený tým FK Jaroměř a FK Černilov. Vinou virózy Šimona Novotného se do branky vrátil z útoku Matěj Andrle. Od začátku zápasu jsme na hřišti vládli a soupeře předčili ve všech herních činnostech. Pouze dvěma vlastními chybami v obraně jsme hostům dovolili korigovat výsledek. Jinak ale naše obranná řada fungovala skvěle a nedovolila jakkoli ohrozit naši branku, takže Matěj byl téměř bez práce. První gól utkání jsme vstřelili už ve 3. minutě po ukázkové akci, kdy David Špaček zatáhl balón po pravém křídle a poslal centr před branku, kam si nabíhal Vojta Suchomel a trefil přesně. O tři minuty později ale soupeř ze své první útočné akce po nepřesném odhadu hlavičkovaného balónu vyrovnal. Ve 25. minutě vyslal střelu na branku Štěpán Houdek, kterou gólman hostí vyrazil, a Vojta Suchomel dorážkou do prázdné branky dával na 2:1. Ve 32. minutě jsme po soupeřově autovém vhazování na naší polovině získali míč, Patrik Mareš se uvolnil a následně dlouhým pasem před branku hledal nabíhají útočníky. Vystrčená špička kopačky Pavla Pauluse zvýšila na 3:1.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v útočném fotbalu. Ve 38. minutě se po nahrávce Denise Bureše samostatně prosadil Štěpán Houdek – 4:1. Ve 46. minutě soupeř snížil z penalty, kterou rozhodčí odpískal po kamzičím skoku kapitána hostí na frajerskou patičku našeho kapitána – 4:2. Na rozdíl tří gólů zvýšil hlavičkou po rohovém kopu nikým nebráněný Denis Čada a na konečných 6:2 uzavřel skóre v 65. minutě z bezprostřední blízkosti Štěpán Houdek.

Všechny kluky chválíme za bojovnost, týmovou hru a nasazení po celé utkání.

5. kolo – sobota 8.9.2018

FC Spartak Rychnov n.K. :  SK Vysoké Mýto   0 : 1 (0:1)

Branka: 25‘ Špaček

Sestava: Šimon Novotný Martin Loukota, Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Vojtěch Suchomel, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V sobotu 8.9.2018 jsme zajížděli na druhé venkovní utkání. Tentokrát byl naším soupeřem FC Spartak Rychnov nad Kněžnou. Z důvodu rekonstrukce stadionu v Rychnově se utkání hrálo ve Slatině nad Zdobnicí. Možná kluci nečekali, že to bude až tak těžký zápas s ohledem na výsledky s tímto soupeřem v loňské sezóně. Tentokrát to bylo ale utkání plné tvrdých osobních soubojů, domácí hráli velmi těsně na naše hráče, takže rozehra nebyla jednoduchá. Přesto jsme byli lepším týmem na hřišti a zejména v prvním poločase si vytvořili i několik velmi slibných šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Až do 25. minuty, kdy zahrával rohový kop Denis Bureš a nikým nebráněný David Špaček vstřelil první gól utkání. A jak se po konečném hvizdu rozhodčího ukázalo, také jediný. Šance na navýšení skóre měl Denis Čada, který po krásném centru zprava od Štěpána Houdka mířil těsně vedle tyče, a o chvíli později Matěj Andrle v samostatném úniku nastřelil gólmana.

Druhý poločas už spíš připomínal boj o přežití než fotbal. Domácí tým se velmi urputně snažil o vyrovnání, nám se ale dařilo jejich úniky zejména po levé straně natlačit ke středu hřiště, kde bezpečně a s jistotou zasahovali naši stopeři. Vytvořili jsme i několik faulů v nebezpečné blízkosti naší branky, ale střely soupeře z trestných kopů byly hodně nepřesné. I naši kluci bojovali a chtěli přidat druhý gól a uklidnit tak sebe, trenéry i fanoušky, ale rozehra byla hodně zbrklá a narážela na tvrdou obranu domácích. S přibývajícími minutami sílila nervozita na obou stranách, naši kluci těžko snášeli, že rozhodčí trochu víc „fandí“ domácím. Nepotrestaný zůstal mimo jiné faul na Matěje Andrleho na hranici vápna opět v sólo úniku.

Ale i takové zápasy se hrají a jsme rádi, že ho kluci úspěšně zvládli.

Další utkání hrajeme v sobotu 15.9. v 10 hodin na domácím hřišti proti dalšímu silnému soupeři FK Jaroměř/FK Černilov.

4. kolo – sobota 1.9.2018

Vysoké Mýto :  FK Kostelec n.O./AFK Častolovice    11 : 1 (6:0)

Branky: 1‘, 14‘, 46‘, 70‘ Houdek, 8‘, 11‘, 40‘ Andrle, 16‘ Švejda, 24‘ Čada, 45‘ Pechanec, 67‘ Mareš

První zářijový den byla sobota, takže se ještě nešlo do školy, ale na fotbalový zápas. Na domácím hřišti jsme za deště přivítali tým FK Kostelec n.O./AFK Častolovice. Hned po rozehře jsme se dostali do první šance, kterou jsme 100%ně využili a vstřelili asi náš nejrychlejší gól. V 15. sekundě se trefil Štěpán Houdek. A ten naše kluky nabudil, pokračovali jsme v tlaku a v následujících 15 minutách přidali dalších 5 gólů. Potom ale kluci ubrali plyn, přestali se soustředit na hru, kupily špatné a nepřesné přihrávky a dovolili soupeři, aby se alespoň na chvilku dostal na naši polovinu hřiště. Zřejmě chtěli taky trochu udělat radost Šimonovi v brance, aby se rozhýbal, jinak by mohl celý zápas stát mezi tyčemi s deštníkem v ruce.

Po poločasové domluvě jsme opět prvních 20 minut druhé půle hráli pěkný rychlý fotbal a přidali další 3 branky. Potom přišla přesná přihrávka soupeře na nabíhajícího útočníka, kterého jsme zastavili až na hranici vápna. Rozhodčí po diskusi s kapitány rozhodl, že to bylo uvnitř a nařídil penaltu, kterou hosté proměnili. Malinko rozhozeni verdiktem sudího jsme se nedokázali dalších 10 minut dostat do tempa a hosté se snažili o další úniky, které jsme již ale zastavili. V 67. minutě se ke střele z dálky napřáhl Patrik Mareš a vstřelil náš 10. gól. V poslední vteřině zápasu upravil skóre na 11:1 „symbolicky“ Štěpán Houdek.

Déšť po celé utkání, těžký terén – ne úplně ideální podmínky, ale pro oba týmy stejné. My jsme se s nimi vyrovnali lépe a soupeře jasně přehráli. Přesto ale tentokrát nemůžeme být úplně spokojeni. Ukolébáni výší skóre jsme si dovolili polevit a to se nám může v příštích zápasech vymstít.

Děkujeme rodičům a fanouškům, že nás přišli i v tomto počasí povzbudit!

neděle 26.8.2018 – přátelské utkání
Vysoké Mýto : TJ Sokol Třebeš Hradec Králové    3 : 1 (0:1)

Branky: Špaček, Mareš, Houdek Sestava: Šimon Novotný – Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Denis Čada, Ondřej Vácha, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

V neděli 26.8.2018 jsme na domácím hřišti odehráli přátelské utkání s týmem U15 (jen r. 2004) TJ Sokol Třebeš Hradec Králové. Tentokrát jsme změřili síly se soupeřem, který v letošní sezóně hraje Českou divizi žáků U15 sk. C, a byli jsme zvědaví, jak kluci zápas zvládnou. Zejména proto, že jsme se sešli pouze v 11, a tak museli vydržet bez střídání. A byli jsme velmi mile překvapeni, naši borci byli hostům více než vyrovnaným soupeřem. Celý zápas se hrál ve velmi vysokém tempu, v prvním poločase vynikaly obrany obou týmů, takže se nedařilo vytvořit vyloženou gólovou šanci. Sváděli jsme hodně osobních soubojů, a i když byli hráči soupeře vyšší a starší než většina našich kluků, tak jsme se nebáli a neprohrávali je. Ve druhém poločase se zlepšila útočná fáze hry obou týmů, my jsme začali nacházet skulinky v obraně soupeře, ale naše zakončení nebyla přesná. Jedna soupeřova kombinační akce skončila naším faulem v pokutovém území a po následné proměněné penaltě hosté vedli 0:1. Naši kluci ale hlavu nesvěsili, naopak i nadále dobře kombinovali a zrychlili přechod z obrany do útoku. Po jednom přesném pasu vysunul stoper Ondra Švejda do samostatného úniku Davida Špačka, který, ač stíhám obráncem, zachoval chladnou hlavu a střelou podél gólmana vyrovnal na 1:1. O pár minut později tentokrát sám Ondra Švejda zatáhl míč po pravé straně a poslal centr před branku, který se odrazil od Štěpána Houdka k Patriku Marešovi, který přesnou střelou poslal náš tým do vedení. Na konečných 3:1 upravil pár vteřin před koncem utkání Štěpán Houdek, který se nejlépe zorientoval v chumlu před brankou. Takže nezbývá než celou jedenáctku pochválit za výborný kolektivní výkon a soupeři poděkovat za kvalitní utkání.

2. kolo

Vysoké Mýto : SK Jičín   2 : 0 (0:0)

Branky: 43‘ Houdek, 57‘ Čada

Sestava: Matěj Andrle, Šimon Novotný Denis Bureš, Josef Pechanec, Štěpán Houdek, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Patrik Mareš, Ondřej Švejda

První mistrovský zápas letošní sezóny jsme sehráli na domácím hřišti proti týmu SK Jičín. Zranění a prázdniny nám dovolily mít na soupisce jen 13 hráčů (z toho 2 gólmani) a navíc horké letní počasí! Bylo jasné, že to bude prověrka jak má být.

Kluci ale od začátku zápasu dali soupeři jasně najevo, na které polovině hřiště se bude hrát, a tak se Matěj v brance celkem nudil. Hosté nekladli téměř žádný odpor, skoro všechny míče, které se jim vinou našich nepřesných přihrávek dostaly na kopačky, okamžitě zakopávali do autu. Bohužel právě našimi nepřesnými přihrávkami a velkou zbrklostí se nám za celý první poločas nepodařila vstřelit žádná branka, i když příležitostí bylo mnoho.

O poločase se gólmani vystřídali a Matěj se objevil i v poli, a to přímo na hrotu. Naše hra se zpřesnila, byli jsme trpělivější v rozehrávce a také přesnější v koncovce. Vstřelili jsme 2 branky z kopaček Štěpána Houdka a Denise Čady a zaslouženě získali první 3 body.

Potěšující je, že kluci r. 2005 po loňské ligové sezóně lehce přešli z poloviny hřiště do velkého fotbalu. Za první zápas velká pochvala všem hráčům a poděkování rodičům a fanouškům!

3. kolo

TJ Sokol Hořiněves/TJ Slavoj Předměřice : Vysoké Mýto    1 : 6 (1:4)

Branky: 9‘ Mareš, 16‘ Bureš, 24‘ Andrle, 27‘ Čada, 54‘ Bezdíček, 68‘ Pechanec

Sestava: Šimon Novotný Denis Bureš, Josef Pechanec, Pavel Paulus, David Špaček, Lukáš Marek, Denis Čada, Ondřej Vácha, Matěj Bezdíček, Patrik Mareš, Ondřej Švejda, Matěj Andrle

Druhý mistrovský zápas jsme odehráli netradičně ve čtvrtek na hřišti v Předměřicích na Labem. Naše sestava byla ještě tenčí než v neděli, takže tentokrát (a protože se osvědčil) posílil náš útok gólman Matěj Andrle hned od začátku zápasu.

Odehráli jsme velmi pěkné utkání. Rozehra od stopera přes beky a zálohu až po útočníky byla podstatně přesnější než v neděli a velmi rychlá. Kluci vyhrávali hlavičkové i osobní souboje, dokázali se prosadit 1 na 1 a vstřelili krásné góly.

Soupeř vstřelil svoji branku v podstatě z jediné šance, kterou si vypracoval, a ta byla trošku podceněním situace na polovině hřiště. Ale to se stává, je to ponaučení, žádná tragédie.

I do Předměřic si za námi našli cestu naši fanoušci – a to doslova. „Jízda“ přes rozkopaný Hradec v době dopravní špičky byla jen pro silné nervy. Děkujeme za podporu a už se těšíme na další zápas!