image                         11.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 24.10.
         FK Čáslav   2:3       SK Vysoké Mýto
       (1:2, 2:3)

Sestava: Monika Bukačová, Sebastian Ryčl – Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, David Holub, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa

Branka: Tomáš Exnar 2x, Marek Bukač

Poslední utkání jsme odehráli na půdě Čáslavy proti sousednímu týmu v tabulce. Přestože jsme hned ve druhé minutě utkání inkasovali branku po nákopu za naši obranu a úniku soupeřova útočníka, nesložili jsme zbraně a naopak jsme patřičně bojovali o lepší výsledek. Odměnou byly tři vstřelené branky. Soupeři se po podcenění střely ze strany našeho gólmana podařilo vzápětí snížit na rozdíl jediné branky, nicméně bojovností jsme udrželi tento výsledek až do konce utkání a po delší době jsme vydřeli vítězství. Zápas jsme mohli rozhodnout dříve a dohrát ho v klidu, nicméně to by nás nesměla trápit koncovka ve vyložených šancích, tak jako se nám dělo po celý podzim.

Dostál Adam - trenér

Pohár mládeže FAČR - kvalifikace

Sestava:
Monika Bukačová, Jiří Vondrák, Sebastian Ryčl – Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Roman Šulc, David Holub, Michal Pánek, Martin Melichar

SKVM – MFK Chrudim                       0:1

SKVM – TJ Svitavy                             3:1       Ondra Kubíček, Vojta Kopa, Michal Pánek

Závěrečnou kvalifikaci o postup do finálového turnaje Poháru mládeže jsme odehráli ve Svitavách. Celkové 7. místo z 8 účastníků je trochu smolné, jelikož kromě suverénních Pardubic byli na tomto turnaji všichni ostatní soupeři až překvapivě hratelní. Nicméně se na nás podepsal náročný podzimní program, především nevydařené zápasy a následná psychická nepohoda. Během turnaje chtělo jen více chtít postoupit a přenést tuto touhu na hřiště. Nicméně jak již bylo zmíněno v týmu panuje psychická nepohoda a to se projevuje na našich výkonech, proto jsme dnes proti všem soupeřům nepůsobili dostatečně odhodlaně. Snad kromě posledního zápasu proti Svitavám, kterým jsme na poslední chvíli vzali postup. Klukům patří velké poděkování za reprezentaci klubu ve dvou předkolech a v kvalifikačním turnaji, dostat se takto daleko je samo o sobě úspěch. Senzace v podobě postupu do finále byla opravdu blíž, než dle výsledků vypadá, jelikož herně žádný ze soupeřů nezazářil a spíše mne překvapila celková vyrovnanost všech týmů mimo Pardubic.

image        10.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 16.10. image
    SK Vysoké Mýto   1:3       RMSK Cidlina
        (0:1, 1:2)

Branka: David Holub

Proti fotbalově i fyzicky velmi vyspělému soupeři jsme neodehráli špatné utkání. My se na vstřelení branky nadřeme a naopak soupeřům necháme vsítit branky jednoduše. V půlce utkání byl stav vyrovnaný 1:1, pak bohužel soupeř po protiútoku po našem rohu a následně z penalty odskočil do dvougólového vedení. My po zbytek zápasu dobývali branku soupeře, nicméně jeho fyzická vyspělost byla nad naše síly a proto jsme odešli z utkání poraženi. Dnes nám nechyběla snaha a nasazení, to je potřeba ocenit, nicméně celkovou kvalitou nás soupeř porazil zaslouženě.

image                          9.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 9.10.
image
         TJ Svitavy   5:3       SK Vysoké Mýto
       (2:1, 5:2)

Sestava: Sebastian Ryčl, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Roman Šulc, David Holub, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa

Branka: Matyáš Zajíček 2x, David Holub

Zápas proti soupeři ze Svitav nám nevyšel absolutně v ničem. Od začátku jsme byli špatně nastaveni v hlavách, chyběla nám chuť poprat se o dobrý výsledek. Po fotbalové stránce se nám dnes nedařilo, což se někdy stát může, ale chybělo nám potřebné nasazení a bojovnost, kterými bychom fotbalovou stránku dorovnali. Během celého utkání se nám do hry nepovedlo přenést jediný pokyn ze střídačky, což je zarážející, jelikož o tři dny dříve v zápase s Hradcem to byl přesný opak. Za mě to byl nejhorší výkon podzimu. Ze tří zápasů během týdne máme jediný bod, což je k zamyšlení.

image        6.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 6.10. image
    SK Vysoké Mýto   1:6   FC Hradec Králové
        (0:0, 1:1)

Sestava: Monika Bukačová, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Roman Šulc, David Holub, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Michal Pánek

Branka: Vojtěch Kopa

S velmi kvalitním soupeřem jsme odehráli slušné utkání, po více než 70 minut byl zápas otevřený, vypracovali jsme si několik příležitostí a mohli strhnout výsledek na svou stranu. Bohužel v závěrečné třetině přišel přesný opak, laciný inkasovaný gól z přímého kopu po špatně postavené zdi naší brankářky a diskutabilní gól na 1:3 po zásahu rukou do obličeje našeho stopera. To hráče zlomilo a v hlavách jsme zápas opustili. Výsledkem byly další tři inkasované branky v posledních 10 minutách hry. Týmu patří pochvala za většinu utkání, předvedli jsme kvalitní výkon a Hradci jsme byli důstojným soupeřem.

image        8.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 3.10. image
    SK Vysoké Mýto   3:3         FK Náchod
        (1:2, 3:3)

Sestava: Sebastian Ryčl, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar Roman Šulc, David Holub, Vojtěch Kopa, David Holub

Branky: Tomáš Exnar, Vojtěch Kopa, Šimon Sys

Do utkání jsme vstupovali s touhou zužitkovat domácí prostředí a ziskem bodů se v tabulce posunout do vyšších pater, kam dle našich výkonů patříme. Úvodní třetina se nám herně vydařila, soupeře jsme přehrávali, ale bohužel jsem nevyužili šance a místo toho, abychom góly zlomili utkání v náš prospěch, dovolili jsme soupeři udeřit z brejků. V prostředním dějství jsme se již začali podřizovat hře protivníka a náš výkon šel herně dolů. Vše podtrhla poslední třetina utkání, ve které jsme absolutně rezignovali na naši hru, soupeř nás jednoznačně přehrával, chyběla nám snaha a nasazení a předvedli jsme naprosto odevzdaný výkon. Z průběhu utkání jsem zklamaný, nicméně podařilo se nám získat cenný bod proti kvalitnímu soupeři. Pokud na sebe hráči nevezmou zodpovědnost za tristní neproměňování vyložených šancí, nemáme na lepší výsledky nárok. Týmový výkon také sráží nepochopitelný strach u některých hráčů přenést své fotbalové kvality z tréninku do ostrých utkání.

image                      7.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 26.9.
image
  FK Mladá Boleslav   6:1       SK Vysoké Mýto
       (4:0, 5:0)

Sestava: Sebastian Ryčl, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Tomáš Šilar, Roman Šulc, David Holub

Branka: David Holub

Brzký odjezd a dlouhá cesta se projevily na našem vstupu do utkání. Když k tomu přičteme zbytečnou nervozitu a respekt z protivníka, je z toho drtivý tlak soupeře během úvodní třicetiminutovky. My jsme pomalejší v práci s míčem, v dostupování hráčů a soupeř nás jednoznačně převýšil v agresivitě. Výsledkem jsou 4 branky v naší síti. Po domluvě o přestávce se obraz hry výrazně změnil, my se dostali více do hry a po zbytek utkání se hraje víceméně vyrovnaný fotbal. Dokážeme si vytvořit šance, ovšem jak je naším zvykem bez gólového efektu. Neproměňujeme ani pokutový kop. Soupeř do konce utkání přidává dvě branky, s rozdílem toho, že nejde o vypracované příležitosti, ale o naše laciné chyby v obraně, kdy nejsem dostatečně důrazní v našem pokutovém území. V závěru utkání snižujeme alespoň čestným zásahem. Výsledek utkání mohl být určitě lepší, nicméně je nutné uznat soupeřovu kvalitu, dnes to bylo nad naše síly.

Pohár mládeže FAČR - II.  předkolo

Sestava:

Monika Bukačová, Jiří Vondrák, Sebastian Ryčl – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Tomáš Šilar, Roman Šulc, David Holub, Michal Pánek, Kamil Valach, Lukáš Valach

Výsledky:

SKVM – FK Čáslav                  2:0       Vojta Kopa, Kamil Valach

SKVM – Sparta Kutná Hora   2:0       David Holub, Tomáš Exnar

SKVM – FK Kolín                     3:1       Tomáš Exnar 2x, Michal Pánek

SKVM – FTA Praha                  1:1       Marek Bukač

SKVM – SK Benešov               2:0       David Holub 2x

K II. předkolu Poháru mládeže jsme zajížděli do Čáslavy s očekáváním těžkých soupeřů, ale s odhodláním poprat se o postup do další fáze turnaje. Sestavu jsme rozšířili o bratry Valachy z U12 a Michala Pánka z U14. Tím se náš kádr posílil a projevilo se to v našich výkonech. Patřičné nasazení a touha hráčů poprat se o co nejlepší výsledky znamenaly skvělé výkony ve všech zápasech a celkové 2. místo. O výhru v turnaji bez ztráty bodu jsme přišli po chybě v poslední vteřině zápasu proti pozdějšímu vítězi FTA Praha, který nás v celkovém pořadí se stejným počtem bodů předskočil pouze o skóre. Klukům gratuluji a děkuji za skvělý přístup. Dokázali jsme si, že jsme schopni porážet velmi kvalitní soupeře, pro kluky je to určitě důležité povzbuzení do další práce.

Pohár mládeže FAČR - I.  předkolo

Sestava:

Monika Bukačová, Jiří Vondrák, Sebastian Ryčl – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Tomáš Šilar, Roman Šulc, David Holub

Výsledky:

SKVM – Sparta Kutná Hora       2:0   Šimon Sys, Vojta Kopa

SKVM – TJ Baník Vamberk        6:0   Marek Bukač 2x, Maty Zajíček 2x, Luky Hájek, Šimon Sys

SKVM – 1.FC Žamberk               3:0   Marek Bukač, Ondra Kubíček, David Holub

SKVM – MFK Nové Město n.M.  0:0

SKVM – FK Přelouč                     2:0   Vojta Kopa, Ondra Kubíček

Na domácí půdě jsme hostili I. předkolo republikového Poháru mládeže FAČR (dříve Ondrášovka Cup). Od začátku turnaje jsme šli za našim cílem a tím bylo vítězství v turnaji a postup do dalšího kola. V zápasech jsme potvrdili roli favorita a všechny soupeře jsme zaslouženě přehráli. V některých utkáních nás trápila koncovka, jak je u nás zvykem. Bohužel z toho pramenila jediná ztráta v turnaji, kdy jsme proti Novému Městu z mnoha slibných situací nedokázali proměnit ani jednu a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Naši kvalitu podtrhuje 0 inkasovaných gólů ve všech zápasech turnaje. Kluci zaslouží velkou pochvalu, turnaj s přehledem vyhráli a vybojovali si postup do dalšího předkola. Zároveň si ze zápasů musíme odnést ponaučení a určitě je na spoustě detailů v naší hře potřeb zapracovat.

image                      5.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 11.9.
image
      MFK Trutnov   3:2       SK Vysoké Mýto
       (0:0, 1:1)

Sestava: Monika Bukačová, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Tomáš Šilar, Roman Šulc

Branky: Tomáš Exnar, Jan Fajfr

Do Trutnova jsme po zkušenostech z minulé sezony odjížděli s očekáváním velmi silného protivníka, což se v průběhu celého utkání potvrdilo. V prvních dvou třetinách se nám díky patřičnému důrazu v osobních soubojích a kombinacích po stranách hřiště dařilo dostávat před branku soupeře a vypracovali jsme si několik zajímavých střeleckých příležitostí. Bohužel jak je u nás zvykem, v zakončení nám chyběl klid, přesnost nebo důraz v těsné blízkosti soupeřovi branky. A tak po ojedinělé chybě a ztrátě míče v obraně udeřil soupeř z první jasné šance. Nám se naštěstí vzápětí podařilo po hezké individuální akci Marka Bukače a předložení míče do jasné gólovky vyrovnat Tomášem Exnarem. Před vstupem do poslední třetiny jsme apelovali na hráče, aby pokračovali ve svém nasazení a zápas zlomili v náš prospěch. Bohužel opak byl pravdou a v úvodu závěrečné části jsme odehráli nejhorší pasáž utkání a inkasovali dva laciné góly po střelách z velké dálky. V závěru sice krásnou střelou z přímého kopu snížil Honzik Fajfr, na další tlak a případné vyrovnání už jsme však neměli síly. Další fyzicky velice náročné utkání, ve kterém jsme určitě měli na lepší výsledek. Musíme se naučit tyto zápasy zvládat, proměňovat šance a vyvarovat se laciným inkasovaným brankám.

image        4.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 5.9.
    SK Vysoké Mýto  17:0        FC Slavia HK
       (7:0, 13:0)

Sestava: Monika Bukačová, Jiří Vondrák – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, David Holub, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar, Tomáš Šilar, Roman Šulc

Branky: David Holub 4x, Tomáš Exnar 3x, Šimon Sys 2x, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Matyáš Zajíček, Martin Melichar, Vojtěch Kopa, Marek Bukač, Jan Fajfr, vlastní

Do domácího utkání jsme vstupovali poprvé v sezoně se všemi hráči z kádru na soupisce, což již před zápasem byla potěšující zpráva. Od první minuty bylo jasné, že tempo utkání budeme diktovat my a že od našeho výkonu se bude odvíjet kvalita zápasu. Přestože se po celých 90 minut hrálo prakticky na jednu bránu a to na bránu našeho soupeře, bohužel v některých pasážích jsme se přizpůsobili pomalejšímu tempu hry namísto toho, abychom tempo určovali my. Co je jistě na pováženou je nepřeberné množství jasných brankových příležitostí, které jsme svým laxním a nepřesným řešením nedokázali přetavit v góly. Určitě je pozitivní, že jsme si takto velké množství šancí vytvořili, to je ovšem proti takovému soupeři povinnost. Za zmínku stojí určitě pochvala pro soupeřova gólmana, který svým výkonem velkému množství inkasovaných branek zabránil. Nicméně výsledné skóre mělo dle průběhu být výrazně vyšší. V jiných zápasech nás neproměněné šance stojí lepší výsledky, na tom je potřeba zapracovat! Pozitivem utkání je herní vytížení celého kádru.

image 3.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 28.8. image
           MFK Chrudim   3:1        SK Vysoké Mýto
          (0:0,0:0)

Na těžkém podmáčeném terénu se odehrálo krajské derby mezi Chrudimí a Vysokým Mýtem. Bojovné nasazení všech hráčů od úvodního výkopu napovídalo tomu, že pro oba týmy jde o důležitý zápas. První třetinu měli lepší chrudimští, kteří nás zatlačili na naši polovinu. Díky hustému obrannému bloku hrozil soupeř především střelami z dálky, žádná z nich však gólem neskončila. V prostřední části utkání se nám díky domluvě o přestávce a přenesením pokynů na hřiště podařilo dostat do hry a výsledkem byla zlepšená kombinace a přechodová fáze, díky čemuž jsme si vypracovali tři vyložené šance, bohužel bez gólového efektu. Do poslední části zápasu jsme vstupovali s odhodláním zlomit utkání v náš prospěch. Vstup do závěrečné třetiny jsme měli perfektní a odměnou nám byl vedoucí gól. Po pár minutách bohužel přišla vyrovnávací branka z nešťastné penalty a ránu do psychiky našich hráčů zasadil smolný gól z přímého kopu, který překvapivě zapadnul až do naší sítě. Během pár minut tak bylo skóre 2:1 pro domácí. My jsme se však nevzdali a ze všech sil jsme se snažili o vyrovnávací branku. Výborně hrající chrudimští nás však již do vážnější šance nepustili a naopak v poslední minutě pečetili své vítězství na konečných 3:1. Ke skvělé fotbalové podívané přispěly svými výkony oba týmy. Z pohledu trenéra jsme se o lepší výsledek připravili sami neproměněnými šancemi ve druhé třetině. Klukům patří za přístup k tomuto zápasu velký dík, byť výsledek má pro nás hořkou pachuť. Získané zkušenosti je potřeba zúročit v nadcházejících zápasech.

Dostál Adam

image        2.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 22.8.
    SK Vysoké Mýto   9:7         Sparta Kolín
       (1:1, 4:3)

Branky: Ondřej Kubíček, Roman Šulc, David Holub, Marek Bukač 2x, Tomáš Exnar 4x

Sestava: Jiří Vondrák, Monika Bukačová – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Milan Mrázek, Matyáš Zajíček, Vojtěch Kopa, Roman Šulc, Marek Bukač, David Holub, Tomáš Exnar, Martin Melichar

Do druhého zápasu sezóny jsme nastoupili s pokorou a odhodláním napravit si reputaci po předchozím víkendu. Už od první minuty nám bylo jasné, že Kolín bude velmi těžký a nepříjemný soupeř, což se v průběhu jen potvrdilo. První dvě třetiny pro nás byly velikou zkouškou, protože byl soupeř důrazný a i proto jsme z kraje zápasu přišli o vynikajícího obránce Honzu Fajfra, který se zraněním podporoval naše hráče po zbytek utkání ze střídačky. Po 60ti minutách zvratů a neustálého dohánění skóre z obou stran jsme nastoupili do poslední třetiny, kde jsme dokázali přednést vyšší nasazení a nekompromisní zakončení, které nám v zápase do té doby scházelo. Nakonec se nám podařilo vybojovat cennou a zaslouženou výhru.

Němec Šimon

image 1.kolo - Česká liga žáků D - U13 - 14.8. -  hřiště Staré Hradiště image
           FK Pardubice  22:2          SK Vysoké Mýto
         (4:1, 13:2)

Branky: Matyáš Zajíček, Marek Bukač

Sestava: Monika Bukačová – Jan Fajfr, Lukáš Hájek, Ondřej Kubíček, Vojtěch Hunal, Šimon Sys, Milan Mrázek, Matyáš Zajíček, Roman Šulc, Marek Bukač, Tomáš Exnar, Martin Melichar

Po roce jsme opět vstupovali do žákovské ligové soutěže proti týmu Pardubic. Fyzicky i fotbalově vyspělý protivník nás po celý zápas jednoznačně přehrával a kromě pár záblesků v první třetině to byli jednoznačně hráči Pardubic, kteří diktovali tempo hry. Musím říct, že rozdíl obou soupeřů mne zaskočil, nicméně kluci ochutnali nejvyšší třídu mládežnického fotbalu ve svém ročníku. K lepším výkonům i výsledkům je potřeba poctivě pracovat na tréninku, bohužel docházka během prázdninových měsíců má k ideálu daleko. Bez tvrdé tréninkové dřiny se takto vyspělým soupeřům rovnat nemůžeme. Věřím, že stejně jako v minulé sezoně se s koncem prázdnin zlepší i tréninková docházka a projeví se to na rostoucí výkonnosti v nadcházejících týdnech.