image    19.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 23.3.
    SK Vysoké Mýto   2:8   FK Slavoj Vyšehrad
            (2:5)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Krejsa Matyáš, Bezdíček Dominik, Suchý Matyáš, Hodovanets Daniel, Navrátil Matyáš, Kopecký Jakub, Najman Leonidas, Laba Daniel, Hynek František, Valenta Lukáš

Branky - Huryta 4'; Hodovanets 31'

První jarní zápas na přírodní trávě jsme odehráli na domácím hřišti. Soupeř z Vyšehradu byl pro nás zatím neznámý, jelikož z podzimu s ním máme odložené kolo. Vstup do utkání se nám povedl a vcelku brzy jsme šli do vedení. Bohužel záhy přišlo několik individuálních chyb, které soupeř bez problémů trestal a zápas otočil. Do druhé třetiny jsme znovu dobře vstoupili a hned první vážnější akci proměnili. Vyšehrad ale dokázal odpovědět a dostal se znovu do vícególového náskoku. Ve třetí třetině jsme přepnuli do útočnějšího rozestavení, do šancí se dostávali, bohužel ale nic neproměnili. S výsledkem  jsme tak už bohužel nic neudělali a vyrovnané utkání prohráli.

Lukáš Doležal - trenér

18.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 16.3. image
      ČAFC Praha   15:7     SK Vysoké Mýto
            (8:3)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Krejsa Matyáš, Bezdíček Dominik, Suchý Matyáš, Hodovanets Daniel, Navrátil Matyáš, Záleský Matyáš, Kopecký Jakub

Branky - Hodovanets 5', 6', 48', 80'; Bezdíček 44'; Valla 61', Navrátil 91'

První venkovní zápas, na který jsme jeli do Prahy. Zápas byl vcelku vyrovnaný, my spíše tvořili hru, zatímco soupeř dával góly. V kombinaci jsme domácí přehrávali, ti ale hrozili a trestali z breaků. Nebyl to úplně náš den, což se projevilo hlavně v koncovce, ve které jsme se trápili. Zradila nás hlavně druhá třetina, kde nám soupeř odskočil do více-gólového náskoku, na který jsme už nestačili zareagovat. Třetí třetina byla herně nejpovedenější. O přestávce jsme změnili rozestavení, které soupeře zaskočilo a herně v ní nic nepředvedl. Co jim ale vycházelo, byly rohové kopy a střely z dálky. Vyrovnaný zápas, kde si ale za neproměněné šance neodvážíme ani bod.

image      17.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 10.3. - UMT Choceň image
    SK Vysoké Mýto  2:18         FK Náchod
           (1:3)

Branky - Huryta 20', 58'

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Krejsa Matyáš, Bezdíček Dominik, Dvořák David, Košnar Matyáš, Suchý Matyáš, Válek Daniel, Hodovanets Daniel, Najman Leonidas

V prvním jarním kole jsme v domácím zápase na UT v Chocni přivítali první tým naší ligy, FK Náchod. Sebevědomé mužstvo, které zatím nezná nic jiného než výhru, jsme potrápili víc než skóre ukazuje. Prvních 45 min se jednalo o velice vyrovnaný zápas, kde se nám dařilo tvořit hru, soupeře jsme, až na pár výjimek, nepustili do ničeho vážného. Tento ,,poločas,, jsme prohráli o jeden gól a sebevědomý soupeř začal být nervózní.
Ve druhé polovině jsme odešli fyzicky, což je ale vzhledem k veliké marodce logická věc. Polovina týmu hrála druhý zápas po sobě a to se s tak silným soupeřem muselo projevit.I přes na první pohled jednoznačné skóre jsem na kluky hrdý, jak se s okolnostmi porvali a hlavně za první polovinu zápasu jim patří respekt. Musíme zúžit marodku, dostat marody zpět do kondice, hodit zápas za hlavu a vzít si z něho jen to dobré.

Turnaj v Lázních Bohdaneč

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Famfulíková Martina, Bezdíček Domink, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Hodovanets Daniel, Valenta Lukáš, Suchý Matyáš

Jako vyvrcholení podzimní části jsme vybrali turnaj na umělé trávě. Sice se hrálo ve formátu 5+1, ale naše ambice byla jasná, tento turnaj jsme chtěli vyhrát. Hráči měli natrénováno a byli hladoví po závěrečném úspěchu. V prvním zápase nás prověřil soupeř z Dolního Újezda, který vedl bývalý kolega, trenér Pavel Kuta. S tímto soupeřem, který je vždy líhní mladých talentů a byl pod vedením zkušeného trenéra, jsme odehráli dobré utkání a takřka neopustili jejich polovinu. I přes spoustu neproměněných šancí jsme je jednoznačně přehráli 6:0 a dali tím najevo, že se s námi na turnaji musí počítat. V druhém zápase jsme se utkali s týmem, se kterým jsme nedávno v lize doma o fous vyhráli. Čáslav si dělala velké naděje na celkové první místo, zápas s námi je ale přesvědčil, že by měli pomýšlet na horší umístění. I tento zápas byl celkem jednoznačný a po zásluze jsme vyhráli 5:1. Následná hra s pořadatelským týmem sliboval zajímavý zápas, jelikož Bohdaneč do té doby také sbírala vysoké a jednoznačné výhry. My ale byli nad jejich síly, což se projevilo zanedlouho, když jsme již 2:0 vedli. Druhou polovinu utkání jsme zbytečně bláznili a dali jim šanci na snížení. Konečný stav byl tedy 2:1 pro nás a šli jsme turnajem dál s plným počtem bodů. Další soupeř byl tým, se kterým máme ligovou i pohárovou zkušenost a to Pardubičky. Toto ,,béčko,, Pardubic nám dlouho odpor nekladlo a dostali jsme se rychle do pohodlného vedení. V závěru soupeř sice skóre kosmeticky upravil, na našem dalším vítězství v poměru 4:1, to ale nic nezměnilo. Do posledního zápasu s Rosicemi nad Labem jsme šli s jasným cílem, vyhrát a odvézt si první místo s plným počtem bodů. Od prvních minut bylo jasné, že kluci jsou hladoví po úspěchu a šli si za ním neúprosně. Další výhra, 3:0 a šlo se slavit celkové první místo. Skóre 20:3 vypovídá o dobré obraně i útoku, což je motivace do zimní přípravy.

Děkujeme klukům za velký progres během posledního půl roku. Tvrdou prací a zarputilostí se stále posouvají a stávají se nebezpečným týmem. Stále nás čeká dost práce nejen v zimní přípravě, v týmu je momentálně ale dobrá nálada.

15.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 11.11. image
        SC Xaverov  13:9      SK Vysoké Mýto
            (6:5)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš,  Kopecký Jakub, Famfulíková Martina, Bezdíček Dominik, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Suchý Matyáš, Hynek František, Dvořák David, Najman Leonidas, Hodovanets Daniel

Branky - Valla 2'; Hodovanets 14' 24' 39' 63', Huryta 18' 84', Bezdíček 60', Košnar 68'

Poslední mistrovské utkání jsme odehráli v Praze. Pro nezaujatého fanouška fotbalu, to musel být pohledný zápas, skóre se přelévalo a všichni hráči na hřišti bojovali do posledního hvizdu rozhodčího. Za bojovnost , odhodlání a důvěru v sebe sama si hráči zaslouží pochválit. Chyb v obraně děláme méně a méně, na druhou stranu se nám stále kupí chyby v přechodové fáze, kde ztrácíme míče v momentě, kdy je tým nejvíce zranitelný. Věřím, že kontinuální tvrdou prací se tým bude nadále zlepšovat a s ním i jeho výsledky.

image      14.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 5.11.
    SK Vysoké Mýto  2:26         FC Háje JM
           (0:10)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš,  Kopecký Jakub, Novák Mikuláš, Krejsa Matyáš, Famfulíková Martina, Bezdíček Domink, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Svoboda Vojtěch

Branky - Záleský 47'; Huryta 78'

Toto domácí utkání jsme odehráli na propůjčeném hřišti v Chocni. Od začátku zápasu chyběla našemu týmu bojovnost. Do zápasu se hráči vůbec nedostali, všude byl soupeř rychleji, důrazněji,... Velice brzy se ze zápasu stala exhibice hostujícího týmu, který nás předčil ve všech ohledech. Utkání i skóre je nedůstojné týmu našich kvalit. Je třeba se z toho oklepat, hodit zápas za hlavu a soustředit se na poslední letošní utkání.

image      12.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 22.10. image
    SK Vysoké Mýto  11:5         TJ Svitavy
           (3:2)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Dominik Bezdíček, Navrátil Matyáš, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Hodovanets Daniel,  Kopecký Jakub, Hynek František, Valenta Lukáš, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Najman Leonidas, Krejsa Matěj

Branky - Dvořák 7', Huryta 8' 29' 47' 50', Laba 27', Záleský 55', Košnar 57', Hodovanets 60' 77', Bezdíček 84'

Za vítězstvím jsme si šli průběžně celý zápas, kdy se nám střelecky dařilo ve všech třetinách zápasu, díky čemuž jsme soupeře přestříleli. Pracovali jsme poctivě od začátku až do konce a hráči si tak zaslouží pochvalu. Soupeř hrozil převážně jenom z protiútoků a případně standardních situací, se kterými jsme si dokázali poradit. Znovu ještě zopakuji, že si všichni hráči si zaslouží pochvalu, jak kontinuálně a poctivě pracují v každém tréninku, protože jejich píle se podepisuje na jejich zlepšující se výkonnosti.

image      11.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 15.10. image
   TJ Sokol Třebeš  3:20     SK Vysoké Mýto
            (1:11)

Branky - Bezdíček 2', 31', 50'; Huryta 15', 21', 43'; Hynek 17', 58', 69'; Hodovanets 24', 34', 90'; Košnar 39', 40', 67'; Novák 46'; Suchý 49', 90'; Laba 65'; Záleský 72'

V tomto zápase jsme konečně viděli dominantní výkon našeho týmu, který domácí takřka k ničemu nepustil. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější, měli míč na svých kopačkách a zápas si užívali. Tým přijel dobře naladěný, hladový po vítězství a od prvních minut se držel našeho plánu. Na první branky se nemuselo dlouho čekat a již v první třetině jsme se dostali do pětigólového vedení. Tato třetina byla gólově sice nejméně plodná, z trenérského hlediska ale nejpovedenější. Tým přesně plnil pokyny trenérů, hráči byli všude včas a velkou aktivitou domácí tým přehrál a nepustil je k jediné střele. Ve druhé třetině jsme díky dominanci na balonu přepnuli na útočnější rozestavení, které nám dopomohlo ke gólovým hodům a předčasnému rozhodnutí zápasu. Ve třetí třetině se už jednalo jen o tom, o kolik branek dnes vyhrajeme, o tom, že odvezeme 3 body nebylo pochyb. Zatím nejpovedenější zápas našeho týmu, soupeř nám ale svým (ne)výkonem hodně pomohl. Doufám, že na výborný výkon navážeme i proti těžším soupeřům.

image       10.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 8.10.
    SK Vysoké Mýto  7:24      SK Sparta Kolín
           (4:9)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Dominik Bezdíček, Navrátil Matyáš, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Hodovanets Daniel,  Kopecký Jakub, Hynek František, Novák Mikuláš, Famfulíková Martina, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Najman Leonidas, Krejsa Matěj

Branky - Suchý 8', Huryta 12',41',60', Hodovanets 37', Navrátil 56', Najman 75'

Ve zkratce se dá zápas samozřejmě zhodnotit tak, že se nám hrubě nepovedl. Bohužel se nám po dlouhé době nepovedl chytit vstup do utkání, což samozřejmě ovlivnilo naše nastavení do zbytku zápasu. Nutno pochválit soupeře za přístup v utkání, kdy bojoval od začátku do konce a byl hladový po dobrém výsledku. Pro nás z toho vyplývá potřeba si uvědomit, že každý zápas začíná 0:0 a žádný zápas není předem vyhraný. Věřím, že tento zápas pro nás bude správnou lekcí a tým do konce sezóny posílí.

image      9.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 1.10. image
    SK Vysoké Mýto   7:6         FK Čáslav
            (4:1)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Navrátil Matyáš, Štanglica Filip, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Hodovanets Daniel,  Kopecký Jakub, Hynek František, Novák Mikuláš, Krejsa Matyáš, Najman Leonidas

Branky - Laba 13'; Valla 15'; Huryta 27', 39'; Krejsa 50'; Suchý 59'; Hodovanets 68'

Herně ne až tak povedený začátek, kde jsme se spíše bránili a čekali co udělá soupeř. Oni útočili a my dávali góly. V první třetině jsme si vypracovali tříbrankový náskok, kde jsme trestali chyby soupeře a zároveň Čáslav do ničeho vážného nepustili. Druhá část byla již vyrovnanější a to jak herně, tak výsledkově. Soupeř stahoval manko, ale my dokázali vždy odpovědět a držet tříbrankové vedení. Po proměněné penaltě a dalším slepeném gólu se soupeři podařil rozdíl skóre zmenšit na dvě branky. Ve třetí části se povedlo soupeři skórovat dvakrát a nám pouze jednou. To vše vedlo k dramatickému závěru, kde jsme se jen bránili a čekali na závěrečný hvizd. Ten nakonec přišel a my si odnesli upracovanou jednogólovou výhru. Nutno podotknout, že dnes vyhrál šťastnější, ne lepší tým. Body ale zůstávají doma.

image       3.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 28.9.
    SK Vysoké Mýto   8:9        ČAFC Praha
            (6:5)

Sestava SKVM: Famfulíková Martina, Bezdíček Dominik, Najman Leonidas, Krejsa Matěj, Laba Daniel, Suchý Matyáš, Navrátil Matyáš, Hodovanets Daniel, Hynek František, Valla Matyáš, Kopecký Jakub, Košnar Matyáš, Záleský Matyáš, Novák Mikuláš, Krejsa Matěj

Branky: Suchý Matyáš 8', Záleský Matyáš 12' 86', Hodovanets Daniel 19' 21', Košnar Matyáš 28', Bezdíček Dominik 45'

Zápas lze hodnotit kladně, obecně se nám daří vstupy do utkání a těžíme z toho brankovým vedením, to se nám povedlo i tentokrát. Závěry utkání nám však utíkají z velké části z důvodu naší slabší fyzičky, kdy nedokážeme předvádět konzistentní výkon po celých 90 minut. Stavět na čem máme a co potřebujeme zlepšit taky víme.

8.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 24.9. image
        FK Orlicko  14:4     SK Vysoké Mýto
            (1:2)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Bezdíček Dominik, Navrátil Matyáš, Štanglica Filip, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Huryta Vojtěch, Valla Matyáš, Hodovanets Daniel, Valenta Lukáš, Kopecký Jakub, Hynek František, Matyáš Košnar

Branky - Huryta 25', 40', Košnar 28', 31'

Do zápasu jsme vstoupili dobře i když jsme dostali rychlý gól z rohového kopu. To nás ale nepoložilo a hráli jsme dál svou hru. Do první třetiny se nám povedlo vyrovnat, ba se dokonce dostat do vedení. Věděli jsme, že náročný bude vstup do další třetiny. Kluci byli správně namotivováni a dali gól minutu po začátku druhé části utkání. Orlicko poté ale vyrovnalo hru a dalo pár slepených gólů, na které jsme ještě dokázali odpovědět a vedení navýšit. Poté ale přišla část, kde nevím zda odešla hlava, nebo nohy, ale nedařilo se takřka nic. Soupeř každou chybu trestal a nejen že jsme přišli o vedení, ale začali jsme hodně ztrácet. Ani ve třetí části jsme nedokázali najít recept, jak se dostat zpátky do hry a tak skóre narůstalo. První polovina zápasu dobrá, druhá se vůbec nepovedla.

image        7.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 16.9.
    SK Vysoké Mýto  10:7       FC Slavia HK
           (5:1)

Sestava: Beneš Ivo, Bezdíček Dominik, Dvořák David, Huryta Vojtěch, Krejsa Matěj, Laba Daniel, Suchý Matyáš, Navrátil Matyáš, Štanglica Filip, Hodovanets Daniel, Hynek František, Valenta Lukáš, Kopecký Jakub, Svoboda Vojtěch, Košnar Matyáš, Famfulíková Martina, Válek Daniel

Branky: Huryta Vojtěch 14' 30' 41' 90' 90', Bezdíček Dominik 23', Hodovanets Daniel 20' 53' 70' 89'

Zápas bych rozdělil na 2 poloviny a závěrečnou pětiminutovku. První polovinu jsme dominovali a soupeře tlačili před jeho brankou, za svůj vstup do utkání a koncentraci si hráči zaslouží pochválit. Co se musí do příště naopak zlepšit je druhá polovina utkání, kdy jsme si v hlavách už mysleli, že náš náskok nám bude stačit a "samo se to vyhraje". Soupeř nám náskok sebral a 5 minut před koncem vyrovnal. To přichází poslední část zápasu, kdy jsme byli schopni se zklidnit, opět se začít koncentrovat na základní principy naší hry a v posledních 2 minutách dát hned 3 góly. Je to pro nás veliká zkušenost o odhodlání, chuti se nevzdat a zápas nakonec dotáhnout do úspěšného konce.

image        2.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 13.9. image
        FK Náchod  19:6       SK Vysoké Mýto
            (9:2)

Sestava SKVM - Beneš Ivo, Bezdíček Dominik, Navrátil Matyáš, Štanglica Filip, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Huryta Vojtěch,  Krejsa Matěj, Valla Matyáš, Hodovanets Daniel, Valenta Lukáš

Branky - Valenta 18'; Hodovanets 45', 76', 90'; Huryta 73', 80'

Po minulé výhře jsme věděli, že nás čeká těžší soupeř, chtěli jsme ale o výsledek zabojovat a nechat na hřišti vše. To se ale bohužel dělo maximálně jednu třetinu, což je málo. Spousta nedůrazu, prohraných soubojů a volnosti soupeře, nás tvrdě trestalo. Na konci poslední třetiny jsme zase zapnuli, ale to už bylo na zvrat pozdě a soupeř zaslouženě vyhrál. Do příště musíme zapracovat na koncentraci a kvalitě.

6.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 9.9. image
    FK Admira Praha   6:8       SK Vysoké Mýto
            (1:3)

Sestava: Beneš Ivo, Bezdíček Dominik, Dvořák David, Huryta Vojtěch, Kopecký Jakub, Krejsa Matěj, Laba Daniel, Záleský Matyjáš, Suchý Matyáš, Košnar Matyáš, Famfulíková Martina, Navrátil Matyáš, Valla Matyáš, Štanglica Filip, Najman Leonidas, Hodovanets Daniel

Branky: 18' Štanglica Filip, 20' Huryta Vojtěch, 28' Syuchý Matyáš, 34' Bezdíček Dominik, 42' Krejsa Matěj, 50' Hodovanets Daniel, 62' Suchý Matyáš, 74' Navrátil Matyáš

Zápas musíme hodnotit kladně, zvládli jsme ho úspěšně především díky odhodlání a naší bojovnosti. Kluci na hřišti nechali víc než náš soupeř a zcela zaslouženě byli odměněni. Je potřeba si uvědomit co nám přineslo úspěch a vědomě tak pracovat i příště.

image        5.kolo - Česká divize žáků C - U13 - 2.9. image
    SK Vysoké Mýto  4:20       MFK Chrudim
           (2:10)

Sestava: Beneš Ivo, Bezdíček Dominik, Navrátil Matyáš, Košnar Matyáš, Štanglica Filip, Najman Leonidas, Dvořák David, Suchý Matyáš, Laba Daniel, Famfulíková Martina, Huryta Vojtěch, Kopecký Jakub, Krejsa Matěj, Záleský Matyáš, Valla Matyáš

Branky: Košnar 33', 65', 77'; Huryta 42'

Po relativně dobré přípravě přišlo první domácí mistrovské utkání. Hráči si teprve zvykají na nová pravidla, kde se rázem začalo hrát na ,,dospělou,, bránu a offside od půlky hřiště. S touto změnou pravidel mají největší problém brankáři, kteří ve svém věku nemají patřičné parametry na tak velkou bránu a tudíž padalo hodně branek. Představili se nám noví hráči od kterých si slibujeme, že budou posilou a budou zvedat výkony všech kolem sebe. Byť na to výsledek nevypadá, jednalo se minimálně dvě třetiny o vyrovnané utkání, kde jsme byli dokonce častěji na míči, dobře kombinovali, bohužel povětšinou bez úspěšného zakončení. Oproti tomu byl soupeř efektivnější a lépe pochopil, že pokud v tak velké bráně netrefí golmana, je veliká pravděpodobnost gólu. Ve třetí třetině jsme již začali fyzicky odpadávat, na což se musíme zaměřit a zlepšit naší fyzičku. Čeká nás dlouhá sezóna a spousta práce.

Shrnutí přípravy U13

Naše příprava začala v polovině července, odehráli jsme celkem 6 přípravných utkání s celkovou bilancí 3 výher a 3 proher. Jak už to bývá, tak docházka byla o prázdninách slabší a postupem času se zlepšovala, stejně tak jako naše výkony na hřišti, které se prozatím stále zlepšují. Během přípravy proběhlo na našem stadionu i třídenní soustředění, kdy jsme pracovali hlavně na automatizaci základních věcí, abychom je měli vryté pod kůží. Soustředění se vyvedlo nad míru, ať už účastí, počasím anebo výsledky či zábavou na hřišti nebo mimo něj. Všichni společně v týmu víme, že musíme zapracovat hlavně na fyzickém aspektu hry, její dynamice a rychlosti. Troufnu si tvrdit, že se nám to postupně daří a první výraznější zlepšení už je vidět na první pohled. Do budoucna a do se koukáme pozitivně naladění, těšíme se na první mistrovské utkání s Chrudimí 2.9. na domácím stadionu.