SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Starší žáci U14

 

 

 

Realizační tým 

Němec Šimon (778497099), Melichar Jiří - vedoucí týmu

 

 

 

 

image 22.kolo - Česká divize C - U14 -14.5. image
            FK Čáslav   5:1       SK Vysoké Mýto
             (2:1)      
 

 

Sestava: Vondrák – Hunal, Hájek, Fajfr, Holub –  Pánek (56. Melichar), Kopa, Kubíček  – Šulc, Bukač, Exnar (67. Ryčl)

Branky: 32. Šulc

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Do Čáslavi jsme přijeli s úzkým kádrem, a proto jsme k zápasu takto i přistoupili. Hlavním cílem bylo udržet co nejdéle míč na soupeřově polovině v taktovce našich útočníků a zálohy. To se chvílema dařilo i nedařilo, ale svým způsobem to byl trénink dobrý. Poprvé jsme si zkusili hrát opatrný fotbal a kluci správně dbali na otáčení hry. Bohužel síly v druhém poločase chyběly. Odjeli jsme bez bodu, ale příští zápas si půjdeme opět pro vítězství!

 

 

 

 

14.kolo - Česká divize C - U14 -8.5. image
         FC Háje JM   4:2       SK Vysoké Mýto
             (0:2)      
 

 

Sestava: Vondrák – Holub, Hájek (41. Filip), Fajfr (62. Melichar), Holub –  Kopa (77. Ryčl), Kubíček, Stejskal – Šulc, Exnar (65. Hoang), Brand (41. Bukač)

Branky: 24. Brand, 37. Exnar

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Po sobotním nevydařeném výkonu jsme hned v pondělí jeli do Prahy, hrát proti 3. týmu tabulky. Cílem bylo stále si držet herní obraz a neměnit styl hry ani proti těžkému soupeři, ten jsme taky splnili. První půle byla velmi dobrá, všechno nám dobře fungovalo a útok nás zase konečně podržel dvěma góly. Za stavu 2:0 jsme šli do druhé půle s tím, že můžeme uspět, avšak jsme museli střídat hráče, kteří hráli za starší, abychom je nepřetížili až moc. Prvních 20 minut bylo dobrých, ale po střídání posledního stopera a při absenci důležitého obránce Šimona Syse jsme už neměli možnosti, jak se sestavou hýbat. Někteří hráči si odbyli premiéru na velkém hřišti v neznámých postech a bylo vidět, že se na nich bohužel neorientují tak dobře. Soupeř naopak střídáním posílil. Ve 20ti minutách zvládl otočit a proto jsme odjeli z Prahy bez bodu. Chtěl bych poděkovat hráčům U13, kteří nastoupili do zápasu a všichni se toho zhostili velmi dobře!

 

 

 

image 21.kolo - Česká divize C - U14 - 6.5.
         SK Vysoké Mýto   1:3   FK Slavoj Vyšehrad
             (1:0)      
 

 

Sestava: Vondrák – Hunal, Hájek (41. Pánek), Fajfr (63. Melichar), Holub –  Kopa, Kubíček, Brand – Šulc, Bukač, Exnar

Branky: 6. Fajfr

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Jak jsem zmínil v minulém zápase, že jsme tragický výkon nepředvedli, tak toto kolo to konstatovat nemohu. Jako trenér jsem ráno vstával s tím, že si jdeme pro jasnou výhru, bohužel… První půle byla od obrany dobrá, a středních záložníků vcelku také, dokonce jsme i vedli 1:0 po gólu našeho klíčového stopera Honzy Fajfra. Bohužel útočníci se nám na tento zápas vůbec nevyspali a jakoby na hřišti nebyli. Druhou půli už to bylo pouze takové utrpení.

 

 

 

 

image 20.kolo - Česká divize C - U14 - 30.4. image
               TJ Svitavy   8:0        SK Vysoké Mýto
             (3:0)      
 

 

Sestava: Vondrák (41. Bukačová) – Hunal, Hájek, Fajfr (41. Melichar), Holub – Pánek (41. Exnar), Kopa, Kubíček – Brand (63. Ryčl), Bukač, Šulc

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Po herně vydařených zápasech (počítám i prohru s FTA Praha) jsme do Svitav jeli s cílem potrápit soupeře. Bohužel to očividně nevyšlo. Soupeř byl fyzicky úplně na jiné úrovni, chvílemi jsem měl pocit, že vedle sebe stojí dorostenci ze Svitav a přípravky z Mýta. Každopádně první poločas jsme necelých 20 minut zvládli držet tempo. Po maličké nešikovnosti gólmana ve vápně kopal soupeř penaltu a po jejím proměnění už je to historie. Zápas skončil tak jak skončil, ale tragický výkon jsme nepředvedli.

 

 

 

image 19.kolo - Česká divize C - U14 - 23.4.
       SK Vysoké Mýto   0:0         FK Dukla JM
                   
 

 

Sestava: Vondrák – Hunal, Sys, Fajfr, Kubíček – Pánek, Hájek (68. Melichar), Kopa – Brand (54. Šulc), Bukač (76. Ryčl), Exnar (41. Holub)

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

V dalším kole jsme přivítali na domácím hřišti Duklu Jižní Město. K zápasu jsme přistoupili s vysokým očekáváním a naši hru se dařilo udržet. Ačkoliv jsme ze hry měli více než soupeř, fotbal se hraje na góly a bohužel v útočné třetině jsme nedokázali vytvořit nic a zápas skončil remízou.

 

 

 

 

18.kolo - Česká divize C - U14 - 16.4. image
       SK Sparta Kolín   1:2        SK Vysoké Mýto
             (0:1)      
 

 

Sestava: Bukačová (41. Vondrák) – Holub, Sys, Fajfr (9. Pánek), Hunal – Hájek, Kopa, Kubíček – Brand, Bukač, Exnar (57. Melichar)

Branky: 30. a 79. Bukač

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Do Kolína jsme jeli nabuzeni a s opravdovou vírou ve výhru. Hra opět kombinační, postupný útok s výstavbou od gólmana, někdy to bylo až moc opatrné směrem dopředu, ale hra vypadala první půli dobře. Soupeř byl však poměrně agresivní, ale jejich výkon a obraz hry mi komentovat nepřísluší. Bohužel jsme však v 9. minutě přišli o klíčového stopera Honzu Fajfra, protože po faulu na útočné půlce byl raději vystřídán s ohledem na potenciální problém s kolenem, který jsme nechtěli riskovat. Po jeho vystřídání se udělaly menší posunky v postech a Pánek velmi platně doplnil tým. Z první půle jsme měli opravdu víc a zasloužila si alespoň ještě 1 gól do sítě domácích. Druhá polovina byl boj.

Druhou půli je nepříjemné moc komentovat. Soupeř tahal za nitky našich nervů, hlavně ze strany realizačního týmu, diváků a rodičů. To, co jsem zažil v Kolíně si nepřeji, aby se opakovalo, protože takové negativní emoce do žákovského fotbalu nepatří. Vychováváme děti, aby byly lepší hráči, jak týmově, tak individuálně, ale hlavně aby byly dobrými lidmi. Jasně, že někdy někomu něco ujede a nedokáže se ovládat, ale proto jsme tu my trenéři, kteří by měli jít příkladem.

Zápas jsme vyhráli díky 2. gólu Máry Bukače v posledních minutách a tak to mělo být! Všem hráčům hrajícím i nehrajícím moc děkuji, začínáme fungovat, hrajeme tak jak chceme a jde to dobrým směrem. Jen tak dál SKVM!

 

 

 

 

image 17.kolo - Česká divize C - U14 - 6.4. image
         SK Vysoké Mýto   4:0        TJ Sokol Třebeš
             (3:0)      
 

 

Sestava: Vondrák – Holub, Sys, Fajfr, Hunal – Hájek (72. Melichar), Kopa, Kubíček – Brand (72. Ryčl), Exnar, Bukač

Branky: 2x (13., 80.) Kubíček; 15. Brand; 38. Bukač

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Konečně.

Už na podzim jsme věděli, že Třebeš je velmi hratelný soupeř, ale bohužel jsme ještě nedokázali do hry dostat řád a jejich protiútoky a průniky obranou nás srazily na kolena. Dnes to byl úplný opak. Dominance na hřišti byla znatelná, první polovina se odehrávala převážně pod taktovkou našich hráčů a upřímně byla radost se na takový fotbal dívat. Neproměněných šancí bylo opět až moc, znovu neproměněná penalta, několik tutovek, kdy míč trefil brankaře nebo plot za brankou. Důležité však je, že jsme se do šancí opakovaně dostávali a hráli jsme velmi tvořivý, kombinační a odvážný fotbal.

Musím také vyzdvihnout, že 6 hráčů našeho týmu bylo v soupisce U15 a pomohli jim urvat cenné body tak, jak se povedlo následně nám. Druhá půle už byla trochu pomalejší, unavená a dovolovali jsme soupeři více, než v půli první (nebylo se však čemu divit, hráči toho měli dost).

Výsledek mluví za vše a vůči soupeři byl ještě vstřícný. Úplně všem hráčům děkuji za nasazení, plnění úkolů a radost, kterou mi přinesli. Celý tým si zaslouží ještě pochvalu za soudržnost a podporu, je potřeba si vzít co nejvíce z tohoto utkání a aplikovat vše pozitivní do těch dalších.

 

 

 

16.kolo - Česká divize C - U14 - 2.4. image
          Football Talent   4:0        SK Vysoké Mýto
             (2:0)      
 

 

Sestava: Bukačová (41. Vondrák) – Kubíček, Sys, Fajfr (73. Ryčl), Hunal – Hájek (60. Pánek), Kopa, Bukač – Exnar, Brand (69. Melichar), Holub

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Druhé kolo jarní části jsme odehráli u Prahy na domácím stadionu FTA Praha. Za mě nejfotbalovější soupeř v naší soutěži, ale naštěstí fyzicky podobně vyspělý jako my (tudíž žádný velikáni). Opět jsme 19 minut hráli vyrovnaný zápas a s tak kvalitním týmem dokázali držet krok. Bohužel náš útok byl často koncový. Říkám bohužel proto, že to nebylo z důvodu zakončení, ale ztráty míčů. Každopádně hra byla slušná, dokázali jsme hrát kombinačně a snažili se postupným útokem zdolat branku soupeře. Soupeř byl v zakončení však nekompromisní, a byť Jirka Vondrák a Monča vychytali dost šancí, stále to nestačilo. Na obou stranách mohlo padnout branek víc a z Prahy odjíždíme bez bodu.

Všem hráčům však děkuji, protože to jakou hru jsme předvedli, za to se nemusíme vůbec stydět, naopak. Zápasu by slušelo trochu více gólů z naší strany, ale na tom budeme pracovat. Jen tak dál, vydržme!

 

 

 

image 15.kolo - Česká divize C - U14 - 25.3. image
         SK Vysoké Mýto   0:9           MFK Trutnov
             (0:4)      
 

 

Sestava: Vondrák – Kubíček, Sys, Fajfr (41. Brand), Hunal – Melichar, Hájek, Kopa – Bukač, Holub (70. Ryčl), Rychtera

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Po dlouhé zimní přípravě nás čekalo první kolo jarní části s jedním z nejtěžších soupeřů naší divize, Trutnovem. Prvních 25 minut jsme hráli vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách, ale tou největší byla penalta, kterou jsme kopali my. Bohužel neproměněna. Mnoho „spálených šancí“ nám na motivaci nepřidalo a po prvním obdrženém gólu už jsme se vezli.

Začátek sezóny jsme si asi všichni představovali jinak, ale prvních 25 minut bylo dobrým ukazatelem naší práce. Diametrálně odlišný start do utkání, než většina zápasů podzimu.

 

 

 


image 12.kolo - Česká divize C - U14 - 5.11.
         SK Vysoké Mýto   0:0   FC Háje Jižní Město
                 
 

 

Sestava: Vondrák – Šulc, Sys (41. Fajfr), Kubíček, Hunal – Hájek, Kopa, Holub – Bukač, Exnar (49. Melichar), Vizvári (69. Rychtera)

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Předposlední kolo divize jsme hráli opět doma a po dlouhé době znovu nepřálo počasí, takže byl povrch mokrý, zablácený a nepředvídatelný. Ještě v týdnu před zápasem nás trápila marodka a nebylo jasné, zda nastoupí Lukáš Hájek, David Holub a Jiří Vondrák. Absence každého z nich by byla citelná, ale všichni projevili týmového ducha a i přes menší bolístky si nechtěli zápas nechat ujít. Proč o tom píšu? Protože právě to rozhodlo! Byli jsme před zápasem uvolnění, o nic nám nešlo, byli jsme rádi, že jsme se sešli a nikdo nemyslel na budoucí výsledek + dali jsme do zápasu fotbalové srdce. Výsledek 0:0 je pro nás takový hořkosladký, protože konečně se nám podařilo prolomit sérii proher, ale gólových šancí jsme měli v zápase požehnaně. Několik tutovek, neodpískaná penalta, střela hodná VARu (bohužel ku podivu nebyl), posledních 15 minut naprosté dominance na hřišti. Hezčí by to bylo určitě s 3mi body, ale 1 je furt víc než žádný.

Všem díky za dobře odmakaný zápas, dokázali jsme si, že na tuto soutěž bez pochyby máme, je třeba se tohoto výsledku chytnou, pracovat dál a navázat v posledním zápase, alespoň dobrým výkonem proti Trutnovu a následně se soustředit na jarní sezónu!

 

 

 


image 11.kolo - Česká divize C - U14 - 30.10. image
         SK Vysoké Mýto   0:5             FK Náchod
             (0:3)      
 

 

Sestava: Bukačová – Rychtera (65. Ryčl), Sys (62. Melichar), Kubíček, Hunal – Vizvári, Hájek, Kopa, Holub – Bukač, Exnar

 

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Po dobrém herním výkonu z Ústí nad Orlicí jsme chtěli navázat alespoň opět herně, když ne výsledkově, v zápase s Náchodem. Bohužel. Opět jsme se vrátili k fatálním chybám, které pramení už v základech učení fotbalu. První dotyk, nahrávka do nohy. Kdybych si chtěl vytvořit zhruba statistiku úspěšných a neúspěšných nahrávek, určitě by neúspěšné převažovali minimálně ze 70% (bez nadsázky). Pokud si nedokážeme nahrát a budeme poskytovat soupeři zdarma zisky míčů, tak se určitě nikam neposuneme. Nepřesná nahrávka = zisk soupeře a to vede k následujícím skutečnostem – minimum pohybu před brankou soupeře, minimum zakončení, minimum šancí skórovat, nemožnost zápas vyhrát. Nepřesná nahrávka = zisk soupeře a to vede k následujícím skutečnostem – nespočet obranných soubojů s fyzicky vyspělejším soupeřem, nespočet akcí soupeře před naší brankou, mnoho šancí na inkasování gólu, z mnoha šancí pramení pár proměněných. Vše toto vede k jasně prohranému zápasu.

My všichni co vidíme hrát naše svěřence i na trénincích víme, že na znatelně lepší výkony určitě mají, ale bohužel, zatím se nám nedaří pohodu a herní výkon z tréninku převést do zápasu. S neustále přibývajícími prohrami to bude stále těžší, ale jednou se to určitě zlomí. Nemůžeme očekávat dobré výsledky s týmy z první čtveřice v tabulce, když jsme nedokázali uhrát body ani s týmy ze dna, jediné co můžeme je pracovat nadále a soustředit se na poslední dva zápasy a hlavně jarní sezónu, kde pevně věřím, že přijdeme jako nový tým.

 

 

 

 

10.kolo - Česká divize C - U14 - 23.10. image
             FK Orlicko   3:0       SK Vysoké Mýto
             (1:0)      
 

 

Sestava: Vondrák (41. Bukačová)  – Šulc, Sys, Kubíček, Hunal – Hájek – Vizvári, Kopa, Bukač (68. Ryčl), Exnar (74. Melichar) – Holub

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

V okresním derby jsme konečně nastoupili koncentrovaní a připraveni porvat se o body i přes to, že náš soupeř byl o 11 příček výš v tabulce. Bohužel, první gól Orlicka přišel velmi brzo, ve 4. minutě, a jen dokázal, že nesmíme dělat v obraně žádné chyby, jinak nám je soupeř bleskurychle potrestá. Od tohoto gólu jsme na rozdíl od minulých zápasů nesvěsili hlavu, ale naopak se nabudili k lepšímu výkonu. Protihráče jsme vcelku dobře obsazovali a při adresných nahrávkách do nohy ze strany soupeře jsme také dobře dostupovali. Problémy nám však dělaly opět balony za obranu, tentokrát od Orlicka skrz střed hřiště. Bohužel se nám nepovedlo držet obranou čtveřici ucelenou a prostor jsme nezahušťovali dostatečně. Každopádně z hlediska obranné činnosti to pro nás byl nepochybně nejlepší zápas této sezóny. Na druhou stranu do útoku nám to opět drhlo, náš počet zkažených nahrávek je vysoký, kolikrát akce končila první nebo druhou nahrávkou na kopačky soupeře. Právě kvůli této bilanci nepovedených nahrávek jsme neustále museli přepínat z útoku do obrany, díky dobré práci obrany opět do útoku a znovu dokola. Zápas byl alespoň první půli doslova „nahoru, dolu,“ což bylo fyzicky velmi náročné. Opravdu výborný výkon předvedl Vojta Kopa na středu zálohy, kde mu to sedlo jak pozadí na hrnec. Jeho přiměřený počet kliček a rozdané balony byly pohlazením po duši a nějací hráči jeho práci dokázala doplnit o tu nejdůležitější věc ve fotbale, kterou je nabídka. Naším trnem v patě bylo zakončení a práce v okolí soupeřova vápna, což velmi dobře reflektuje výsledek. Sice jsme se oproti jiným zápasům opravdu zlepšili v překonávání soupeřovi obrany, ale v zakončení stále ne – důvody? – jednoznačně síla a fyzická vyspělost, potom také psychika.

Druhá půle už byla z naší strany trochu horší, přestali jsme věřit v obrat kvůli neproměněné šanci a pár beznadějným výletům na soupeřovu polovinu. Druhý gól přišel opět vcelku rychle, ale zase z neskutečně nezodpovědného bránění. Třetí gól byl soupeři už takřka věnovaný.

Je velmi obtížné, držet se po tolika nezdařených utkáních a bude pro nás složitější se z této situace dostat. Na druhou stranu, naše hra se zlepšuje, taktéž soustředěnost na zápas, chápání týmového výkonu, řekl bych, že tímto tempem se dokážeme do jara dostat do úplně jiné pozice, než jsme nyní. Sbíráme zkušenosti, pracujeme s naším úzkým kádrem dál, nesmíme polevit a utéct za jednodušší cestou, pokud to zvládneme, věřím v lepší zítřky.

 

 

 

image 9.kolo - Česká divize C - U14 - 16.10. image
      SK Vysoké Mýto   1:5              FK Čáslav
             (0:4)      
 

 

Sestava: Vondrák – Hájek, Sys, Kubíček, Hunal – Melichar – Bukač (57. Ryčl), Vizvári, Šulc, Exnar – Holub

Branky: 64. Vizvári

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Proti Čáslavi jsme nastoupili snad nejvíce motivovaní za celou podzimní část. Vstoupili jsme do utkání rychle a kombinačně, vybudovali si 2 gólové šance, ale bohužel, čím déle se nás drží šňůra proher, tím více máme problém se zakončením. Velký problém nám dělal i přístup soupeře, který hrál na nakopávané balony za obranu. Díky fyzicky silnějším a rychlejším útočníkům se dostávali do nebezpečných situacích a jedna z nich přiměla našeho golmana Jirku Vondráka k faulu mimo brankové území. Ze standardní situace sice gól nepadl, ale následoval v krátkém úseku po ní. Soupeř si byl vědom své přednosti v útoku, takže dlouhé míče za obranu byly jejich nejefektivnějším způsobem překonávání naší obrany. Ve 26. minutě se opět Čáslav pohybovala v našem vápně a bohužel při použití rukou našeho nejpracovitějšího stopera využil hráč Čáslavi situace a došel si pro faul, který znamenal penaltu. Zde promluvila spíš taktická nevyspělost a chtíč o nadměrný důraz – hráč byl v rohu vápna zády k bráně, tudíž branku ohrozit nemohl. Každopádně po penaltě jsme opět vedli boj spíše sami se sebou, abychom se kousli a nevzdali zápas předčasně. Během první i druhé půle se nám povedlo pár hezkých průniků do soupeřova vápna, ale buď nás trápil nedostatek síly v osobním souboji s obráncem, nebo prostě opravdu slabé zakončení.

Naši útočníci se dlouho hledali a dnešní zápas nebyli v nejlepší formě, bohužel, bez gólů nemůžeme soupeři konkurovat. Dostupování hráčů se zlepšuje, komunikace na hřišti také, obsazování se hlavně po první půli rapidně zlepšilo, ale dnes to prostě byla práce v útoku, která rozhodla, že si opět nevybojujeme ani bod. Musíme neustále pracovat, sladit si všichni dohromady formu, a vzít si opět ze zápasu drahocenné zkušenosti.

 

 

 

 

8.kolo - Česká divize C - U14 - 8.10. image
   FK Slavoj Vyšehrad   2:0          SK Vysoké Mýto
             (1:0)      
 

 

Sestava: Bukačová (41. Vondrák) - Hunal, Sys, Hájek, Kubíček - Melichar (41. Pánek) - Šulc (41. Fajfr), Holub (77. Ryčl), Bukač, Vizvári - Exnar (52. Rychtera)

Hodnocení trenéra:

Do zápasu jsme vstoupili nebojácně se snahou o kombinační hru, která se nám i dařila, ale nedařilo se nám dostat k vážnějšímu zakončení. Měli jsme velký problém s dostupováním protivníka. Kluci tenhle herní prvek neplní dostatečně poctivě a naopak mají po ztrátě míče velký odstup. Důsledkem toho byla obdržená branka, které předcházelo právě nedostatečné pokrytí středu hřiště. Do druhého poločasu jsme udělali změny, výrazně se zlepšilo dostupování protihráčů a získávání míče. Měli jsme výrazně převahu v kombinaci a držení hry. Je velkou škodou, že jsme nedokázali tento zlepšený výkon završit brankou a vyrovnat. Nejblíže jsme k tomu měli při standardce v 70. minutě, kdy hlavičkoval Jan Fajfr těsně vedle tyče. Místo toho jsme obdrželi druhou branku po brejku do otevřené obrany.

I tak je nutné kluky pochválit, a to hlavně za zlepšený výkon v druhém poločase, za bojovnost a odhodlání, kterým chtěli výsledek změnit. Přesvědčili se o tom, že tudy vede cesta... vůle, poctivost, bojovnost a nasazení vedou minimálně k dobrému výkonu.

 

 

 

image 7.kolo - Česká divize C - U14 - 2.10. image
        SK Vysoké Mýto   1:7          TJ Svitavy
             (0:5)      
 

 

Sestava: Vondrák – Sys, Hájek, Kubíček, Hunal – Kopa, Melichar, Šulc, Bukač, Exnar – Holub

Branky: 70. Šulc

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Dovolím si využít slova našeho šéftrenéra, který se k zápasu vyjádřil:

Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a bojácně, hosté nás přehrávali prakticky ve všech činnostech. Výsledkem byly 4 branky během úvodních 20. minut a bylo po zápase. Naše hra postrádala nasazení, bojovnost, byli jsme roztažení po celém hřišti, hráli bez zastupování a někteří hráči prakticky i bez pohybu. Pozitivní byl přístup ve druhém poločase, kdy se hra již vyrovnala a v 70´ jsme výsledek po pěkně akci korigovali, více nám však soupeř nedovolil. Opět škola a motivace do další tvrdé práce v přípravě na další utkání, které hrajeme v sobotu na Vyšehradě!

Ve zkratce stále to co nás trápí celou dobu, druhé poločasy se dostaneme do hry, ale už do takové hry, která dávno skončila. Doufejme, že proti Vyšehradu se nám povede lépe!

 

 

 

image 13.kolo - Česká divize C - U14 - 28.9. image
        SK Vysoké Mýto  0:10          MFK Chrudim
             (0:6)      
 

 

Sestava: Vondrák – Šulc, Sys, Kubíček, Hunal – Kopa, Holub, Vizvári, Vašek (55. Melichar) – Ryčl (41. Rychtera), Exnar

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Další „domácí“ divizní utkání, tentokrát v Cerekvici, takže jsme se ocitli spíše na neutrální půdě. To, že hrajeme s favoritem naší soutěže, jsme věděli, to že můžeme pouze překvapit, jsme také věděli a bezpochyby jsme počítali s tím, že to bude velmi těžký zápas. V tomto duchu jsme se také snažili připravit a prvních 10 minut jsme hráli sice nadmíru defenzivní, ale efektivní fotbal. Hráči k těmto stylům zatím nejsou vedeni, a proto by byl zázrak, kdybychom gól neobdrželi. Po prvním gólu, který jsme si bohužel vstřelili sami, přišla branková smršť v podání Chrudimi. Za 8 minut jsme si nechali dát 6 gólů. Tudíž opět jsme do 20-té minuty stihli prohrávat 0:6. Komentovat celý zápas gól od gólu nemá cenu, ale obecně ano. Začali jsme dobře takticky, dokázali jsme v našich možnostech držet krok s Chrudimí v defenzivě, ale ofenzivně to od nás byl špatný výkon. Nahrávky skoro neproběhly, kombinace vázla, první dotyk byl spíš nahrávkou soupeři než zpracováním, proto jsme stále hráli bez míče. Po obdrženém gólu nás vždy ovládne pocit, že už to asi nemá cenu, a 6 inkasovaných branek v 8-mi minutách mluví přece jen za vše. Bohužel i fyzicky měla Chrudim na vrch, hrát se soupeřem, který má každého hráče o minimálně hlavu vyššího a biologicky 1-2 roky staršího není v silách žádného týmu a proto výsledek 0:10. Abych nekončil negativně, druhá půle i přes rozdíly v obou týmech byla vyrovnanější, dostali jsme se do pár gólových šancí, ale bohužel, branku jsme vstřelit nedokázali. Naši svěřenci většinu zápasu odmakali dobře, jen škoda, že vždy snahu zahodíme pár minutami, ve kterých v podstatě na hřišti „nejsme“.

 

 

 

 

6.kolo - Česká divize C - U14 - 25.9. image
           FK Dukla JM   4:2        SK Vysoké Mýto
             (1:1)      
 

 

Sestava: Vondrák – Sys, Kubíček, Hájek, Hunal – Kopa, Bukač (74. Ryčl), Šulc, Rychtera (64. Melichar) – Exnar (41. Vašek), Holub

Branky: 2. Holub, 53. (p) Kopa

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Na 5. mistrovské utkání jsme navštívili pražské Jižní Město. Do zápasu jsme vstoupili jako úplně jiný tým, Dukla nás nechala kombinovat hned od začátku a gólem Davida Holuba v 2. minutě jsme se rychle dostali do vedení. Během krátké chvíle jsme si vytvořili pár šancí, bohužel bez gólu a v 7. minutě přišla odpověď domácích. Stav 1:1 nás nijak neovlivnil a pokračovali jsme dle mého v nadějné hře. Do druhého poločasu jsme vcházeli za stavu 1:1 a v 53. minutě navýšil skóre Vojtěch Kopa po pěkně kopnuté penaltě. Bohužel přišla opět rychlá odpověď od domácích a skóre se zase vyrovnalo. Konečný výsledek pro nás opět nepříznivý, však z tohoto zápasu jsme odjížděli se svědomím, že jdeme správným směrem. Hráli jsme kombinační fotbal, kluci dokázali vytvořit nádherné šance středem hřiště, místy mě jejich práce s balonem a útočná součinnost opravdu těšila. Bohužel, co nám stále dělalo problém, byla obranná fáze, dostupování soupeře a důraz společně s agresivitou. Za tento zápas celému týmu díky, pojďme pracovat dál, ať se z těchto negativních výsledků dostaneme a dokážeme, že máme na to hrát o poznání výš v tabulce. Z hlediska kritického trenéra: „Konečně ucházející FOTBAL!“

 

 

 

 

image 5.kolo - Česká divize C - U14 - 17.9.
        SK Vysoké Mýto   1:6        SK Sparta Kolín
             (1:5)      
 

 

Sestava: Bukačová – Kopa, Kubíček, Sys, Hunal – Rychtera, Bukač, Šulc, Vizvári – Melichar, Ryčl (62. Pánek)

Branky: 23. Bukač

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Fotbal se hraje v sestavě 11 hráčů proti 11-ti. Každý tým tvoří 10 hráčů v poli + brankář, ale já bych si dovolil říci, že tým tvoří všichni hráči i na střídačce + trenéři. Bohužel v tento zápas byl na lavičce kvůli pochopitelným i méně pochopitelným důvodům pouze 1 hráč a trenéři. O našich prvních 20-ti minutách škoda mluvit, opět jsme prohrávali 0:4, v 21. minutě dokonce 0:5. Dokud se nám nebude chtít hrát, jezdit tzv. „po zadku“ (abych to řekl slušně), agresivně dostupovat hráče, důrazně odebírat balony a hlavně mít hlad po gólech, to vše už od první minuty, tak bohužel takto budeme hrát každý zápas. Mára Bukač vstřelil ve 23. gól na 1:5 a tím nás do zápasu dostal, ale opět jsme si bohužel tuto šanci vytvořili pozdě. Dál už se zápas znovu jevil vyrovnaně.

 

 

 

 

image 3.kolo - Česká divize C - U14 - 14.9.
        SK Vysoké Mýto   2:9        Football Talent
             (2:4)      
 

 

Sestava: Vondrák – Kubíček, Hájek, Sys, Hunal – Vašek (26. Vizvári), Bukač (74. Ryčl), Šulc, Kopa – Holub, Rychtera (64. Melichar)

Branky: 31. Vizvári, 34. Šulc

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Po dvou nevydařených kolech nás čekal zápas s velmi kvalitním soupeřem z Prahy. FTA přijeli na naše domácí hřiště, určitě v roli favorita, pro nás však jako další z mnoha soupeřů, které jsme chtěli překvapit. Bohužel v tento zápas se nám potvrdilo, že nezvládáme začátky a než se dostaneme „hlavou“ na hřiště, už je takřka po zápase. První 20-ti minutovka byla z pozice trenéra zdrcující a po čtvrtém góle v dvacáté minutě jsem si říkal, jak tohle můžeme 80 minut vydržet. Následovala prudká reakce na stav utkání a hlavně výkon týmu a bohužel jsem musel přistoupit k ráznému kroku (ráznému v kategorii U14) a ve 26. minutě vystřídat. Střídání a výměna postů nám přinesla druhý dech a nepříznivý stav utkání jsme dokázali zkorigovat. Poločas končil za stavu 2:4 a hráči byli velmi motivovaní. Cítili jsme, že to půjde! Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a 5 minut jsme dokonce dominovali, pak bohužel přišla chyba ve středu hřiště, kvůli neadresné přihrávce a z důvodu špatného dostupování a nedůrazu jsme inkasovali 5. gól. Tento gól byl pro nás hřebíček do pomyslné rakve a bohužel, dál hru už řídil pouze soupeř. Konečný stav utkání mluví za vše.

 

 

 

 

image 4.kolo - Česká divize C - U14 - 10.9.   image
       TJ Sokol Třebeš  5:4         SK Vysoké Mýto
         (3:2)      
 

 

Sestava: Vondrák - Rychtera (40. Pánek), Sys, Hájek, Hunal - Vašek (55. Vizvári), Bukač, Kopa, Exnar - Melichar (55. Ryčl), Holub

Branky: 31. Exnar, 39. Holub, 60. Bukač, 75. Pánek

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Na druhý mistrovský zápas jsme zavítali do Hradecké Třebše. Špatný první dotyk, nulová útočná kombinace, nadmíru situací kdy se hráči snažili obcházet 2 a více soupeřů, převaha prohraných soubojů a opakované poskytnutí soupeři rychlého protiútoku… Tohle a ještě nějaké další aspekty nám zajistili druhý nulový zisk. Musím uznat, že naši svěřenci opět na konci první půle a celý druhý poločas prokázali bojovnost a soutěžního ducha, který nám bohužel už nebyl tak platný. Celý zápas jsme dotahovali, ale bohužel předváděli zbytečné chyby. 3 góly jsme si vlastně vstřelili do sítě sami. V naší hře je velký potenciál, snažíme se být neustále na míči a postupným útokem porazit soupeře, bohužel je to ta těžší varianta pro zisk bodů, ale až doladíme nedostatky a začneme hrát jako celek, věřím, že nám tato varianta přinese ovoce.

 

 

 

image 12.kolo - Česká divize C - U14 - 31.8.
        SK Vysoké Mýto   2:5               Slávia HK
             (1:4)      
 

 

Sestava: Vondrák(40. Bukačová)- Hunal, Sys, Hájek, Kubíček - Bukač (65. Rychtera), Pánek (30. Šulc), Vizvári (40. Vašek), Kopa - Holub, Exnar (60. Melichar)

Branky: 36. a 43. Holub

Hodnocení trenéra Šimona Němce:

Náš první soupeř v divizi starších žáků byl pro nás velmi známý už z žákovské ligy a z letní přípravy, tudíž jsme šli do zápasu s vědomím, že nás nemůže zaskočit. Bohužel opak byl pravdou a vlažným vstupem do utkání jsme si zajistili první porážku v naší divizní premiéře. Ať už to byl špatný výběr místa, nedostupování hráčů, nedůraz, nebo kombinace, v prvních 40ti minutách to vypadalo, že jsme byli na hřišti prvně. Před koncem první půle David Holub snížil náskok soupeře, ale stejně jsme do druhého poločasu vstupovali s výsledkem 1:4.

20 minut druhé půle jsme konečně na hřišti dominovali a nová dvojice středních záložníků Bukač a Šulc udala naší hře směr a tempo. Holub podruhé skóroval hned ve 43. minutě na 2:4 a vypadalo to, že se chystá velký obrat. Bohužel po osobním souboji se Roman Šulc, jeden z našich dvou motorů, zranil a musel odejít ze hřiště. Jeho absence se prokázala ihned a už jsme se do žádných velkých šancí nedostali. Zápas skončil 2:5 a víme, že tento rok nás čeká obrovský kus práce.