SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Starší žáci U15

 

 

 

Realizační tým 

Grůz Mojmír, Křížek Jiří - vedoucí týmu (734236078), Baťa Tomáš

 

 

 

 

image 23.kolo - Česká divize C - U15 - 21.5.
       SK Vysoké Mýto   3:2             FK Orlicko
             (3:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Horáček, Šrajer - Hájek (77. Mlateček), Křížek (80. Perepelytsia), Tupec, Urbánek (67. Bukač) - Putnar, Grůz

Branky: 14. a 24.(p) Tupec, 38. Grůz 

Hodnocení trenéra:

První poločas tohoto utkání se hodnotí velmi dobře. Už ve 2. minutě dostal Kuba Putnar míč za obranu, ale gólman jeho střelu zblokoval na roh, ze kterého ten samý hráč hlavičkoval z tutové pozice nepřesně. V podstatě po celý první poločas jsme se dostávali velmi dobře kombinací za obranu soupeře a z jedné takové akce ve 14. minutě Filip Tupec velmi pěkné přeloboval hostujícího gólmana - 1:0. Ve 24.minutě byl Tomáš Grůz faulován při průniku do vápna a následující penaltu proměnil Filip Tupec - 2:0. Následoval časový úsek, kde jsme si vytvořili snad šest rohů za sebou. Ve 28. a 30.minutě se po těchto kopech dostal k zakončení opět Kuba Putnar, kdy hlavně v druhém případě v malého vápna, měl volit rychlejší zakončení. Ve 36. minutě Honza Fajfr zahrával další roh, po kterém se  k němu odvrácený míč vrátil a lobem málem překonal celou obranu i s gólmanem. Ve 38. minutě jsme se mohli radovat potřetí. Po dobré přihrávce Mary Urbánka si připravil ke střele míč Tomáš Grůz a z dvaceti metrů proměnil - 3:0. 

Ve druhém poločase jsme si v 51. minutě vytvořili šanci, kdy po akci z pravé strany nacentroval míč do vápna na Tomáše Grůze, ale jeho hlava skončila jen těsně mimo. Orlicko působilo v prvním poločase odevzdáným dojmen, ale do druhého poločasu jeho hráči vstoupili o poznání lépe. Zjednodušenou hrou jsme drželi míč dobře od naší branky. Z počátku se nám dařilo udržet míč na polovině soupeře, ale s ubývajícími silami Orlicko převzalo iniciativu a ke konci se jim podařilo v 67. a 74. minutě skórovat, čímž jsme připustili nervózní koncovku. Ke konci došlo ještě ke zranění Tomáše Křížka, který velmi dobře odehrál šestku. Zápas byl ale odbojován celým týmem.

Za vítězství velká pochvala a hlavně za herně velmi dobrý prví poločas.

 

 

image 22.kolo - Česká divize C - U15 - 14.5. image
             FK Čáslav   5:1     SK Vysoké Mýto
            (3:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Tupec, Hájek - Urbánek (67. Koziol), Křížek (72. Bukač), Putnar, Mlateček (55. Kopa) - Grůz, Horáček

Branka: 76. Putnar

Hodnocení trenéra:

Už na podzim se u nás Čáslav prezentovala pohlednou hrou a to se potvrdilo i na jejich hřišti. Čáslav měla dobré držení míče a skvělou výstavbu. Naopak my jsme po několika málo přihrávkách hru zjednodušovali nákopem a pro mizernou nabídku a špatné držení míče jsme se ho rychle zbavovali. Od začátku jsme tahali za kratší konec a nedařili se nám zachytávat náběhy útočníků soupeře, a to při první a třetí brance. Druhou branku jsme darovali katastrofální rozehrávkou přímo na nohu soupeře. I tak jsme se přes tento nedobrý obraz dostali do několika slibných šancí. Dvě střely měl Tomáš Grůz, Honza Horáček se uvolnil mezi dvěma hráči ve vápně, ale jeho zakončení bylo vysoko nad. Škoda, že jsem se dřív nechytili některou z těchto šancí, určitě by nám to pomohlo. Místo toho jsme šli do kabin s mankem 3 branek.

Do druhé půlky jsme šli s pokynem víc podržet míč, lépe kombinoval a skutečně se náš projev zlepšil. Ve 48. minutě, v situaci 2 na 1 Tomáš Grůz nakonec z pravé strany dával přihrávku na Kubu Putnara, kterou ale vystihl golman. Čáslav pokračovala ve své dobře organizované hře a v 58. a 64. nám přidala ještě dvě branky. Na ty jsme odpověděli v 76. minutě brankou Kuby Putnara, který dobře odebral míč stoperům a zakončil podél gólmana.

Tento zápas nám byl inspirací. Čáslav se dlouhodobě (letos ještě Talent) prezentuje velmi dobře organizovaným fotbalem. Trochu mohu pochválit za hru a zlepšení ve druhém poločase. 

 

 

 

14.kolo - Česká divize C - U15 - 8.5. image
   FC Háje Jižní Město   2:0     SK Vysoké Mýto
             (1:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek (72. Perepelytsia), Fajfr, Šrajer, Grůz - Hájek, Křížek, Tupec, Mlateček (59. Urbánek) - Putnar, Bukač (59. Brand)

Hodnocení trenéra:

Opět se nám vstup do zápasu vydařil. Prvních 15. minut jsme měli převahu. Během této doby jsme měli jednu výraznou gólovou šanci, kdy se Kuba Putnar ocitl v brejkové situaci a sám proti brankáři trefuje jen jeho nohy. První gól by nám v dalším průběhu velmi pomohl, jenže bohužel... V druhé polovině prvního poločasu pak převzal hru soupeř a my jen díky výborně chytajícímu Tomáši Merglovi neobdrželi víc branek než tu v 34. minutě. Náš důraz při bránění v našem vápně byl opakovaně nedostatečný. V závěru poločasu jsme přeci jen měli další příležitost k vyrovnání, kdy Tomáš Křížek vybojoval míč při soupeřově rozehrávce, ale namísto pohodlného zakončení podél brankáře volil polovysokou střelu přímo do náruče - velká škoda.

V úvodu druhé půle jsme po zisku míče a krátké kombinaci našli opět Kubu Putnara, který střelou z velkého vápna trefuje břevno. Větší smůla nás nemohla potkat, protože hned téměř z následující akce soupeře inkasujeme druhý gól. Po rohu jsme nechali moc prostoru zakončujícímu hráči na zadní tyči - 52. minuta. Zbytek druhého poločasu byl pak už celkem vyrovnaný a bez branek. Měli jsme ještě potom jeden závar v soupeřově vápně. Kuba Putnar zakončoval hlavoun opět do břevna.

Kuba má obrovskou smůlu, do zakončení se dostává, ale během posledních třech zápasů trefil 2x tyč a 2x břevno. My se musíme v koncovce jednoznačně zlepšit, protože se na vstřelené branky hrozně nadřeme. Tento zápas nás mrzí víc než ten v Kolíně.

 

 

 

image 21.kolo - Česká divize C - U15 - 6.5.
       SK Vysoké Mýto   2:0    FK Slavoj Vyšehrad
             (2:0)      
 

 

Sestava: Mergl – Pánek(70. Urbánek), Fajfr, Šrajer, Grůz – Hájek (80. Koziol), Křížek, Tupec, Mlateček - Putnar, Bukač (51. Brand)

Branky: 35. Grůz,  39. Tupec

Hodnocení trenéra: 

Za vstup do utkání musím kluky opět pochválit. Dařilo se nám držet míč často na polovině soupeře. Hned ve 4. minutě, po kombinaci z pravé strany, nastřelil Kuba Putnar břevno. Soupeř měl velkou příležitost ve 14. minutě, kdy jsme přečkali závar na našem  malém vápně. Z naší strany opět následovalo nastřelené břevno Michalem Pánkem ve 29.minutě. Náš tlak jsme pak zúročili ve 35. minutě hlavičkou Tomáš Grůze po rohu. Ve 39. minutě se mu pak podařilo na levé straně překonat dva hráče a nahrát na Filipa Tupce, který se nemýlil a na jaře, už po několikáté, potvrdil svou střeleckou formu.

V druhém poločase v 53. minutě měl Kuba Putnar výraznou příležitost, kdy kličkou překonal brankáře, ale jeho uklízení míče skončilo na tyči. Utkání se poté už jen dohrávalo. Vzadu nás opět velmi dobře zajisťoval Honza Fajfr. Celkově byla vidět chuť na všech a proto jsme se mohli radovat ze zisku třech bodů. 

 

 

 

 

 

image 20.kolo - Česká divize C - U15 - 30.4. image
              TJ Svitavy   5:2        SK Vysoké Mýto
             (2:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Šrajer , Fajfr, Tupec, Pánek (64. Koziol) - Grůz (21. Perrepelytsia), Hájek, Křížek, Urbánek - Putnar, Mlateček (51. Brand)

Branky: 46. (p) a 65. Tupec

Hodnocení trenéra:

Do 21. minuty jsme většinu hry strávili na soupeřově polovině, kdy jsme se pokusili o několik zakončení a měli poměrně dost rohů. Soupeř nás do té doby prakticky neohrozil. Jenže to platilo do zmíněné minuty, kdy z ojedinělé šance inkasujeme díky nedostatečnému důrazu při bránění ve vlastním vápně. O 3. minuty se situace opakovala a my si nesli do 2. poločasu zbytečnou ztrátu 2 branek.

Ve druhém poločase jsme neměli co ztratit a chtěli jsme na soupeře zatlačit hned od začátku. Odměnou nám byla písknutá penalta na pronikajícího Kubu Putnara, kterou proměnil Filip Tupec - 46. minuta. Nadějný výsledek jsme neudrželi ani minutu a ihned z protiútoku jsme dostali trestuhodnou třetí branku. Naději jsme vzkřísili ještě v 65. minutě, kdy Filip Tupec zatočil původně centrovaný míč z přímáku přímo do branky - 3:2. Snažili jsme se ještě o vyrovnání útočnějším rozestavením, ale efekt to mělo opačný. Soupeř nám 2x pronikl do otevřené obrany, což už nemělo na konečný výsledek vliv.

První tři branky byly trestem za nekvalitní bránění běžných herních situací. Soupeř nebyl v přečíslení, nám jen chyběl dostatečný důraz. To jsou důvody, proč jsme nebrali alespoň bod.

 

 

 

image 19.kolo - Česká divize C - U15 - 23.4.
         SK Vysoké Mýto   2:0          FK Dukla JM
             (1:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Šrajer , Fajfr, Horáček, Sys - Hájek (61. Pánek), Tupec, Křížek, Urbánek (70. Koziol) - Putnar, Brand (41. Holub - 76. Perepelytsia)

Branky: 34. Tupec, 71. Putnar

Hodnocení trenéra:

Do utkání jsme šli od počátku s chutí. Kromě jednoho závaru na našem malém vápně se nám dařilo soupeře eliminovat. Sami jsme pak dokázali náš výkon zhodnotit a po krásné kombinaci z pravé strany vstřelit v 34. minutě branku.Ve druhém poločase jsme udrželi dobré nasazení a odměnou nám byla druhá vstřelená branka v 71. minutě a opět po výborné kombinaci přes střed hřiště.

Kluci si tři body zasloužili nejen za tento zápas, ale i za dobrou práci v tréninku i dobrý výkon v předchozím zápase v Kolíně, kde jsme měli velkou smůlu v koncovce. V příštím kole se pokusíme vše potvrdit ve Svitavách.

 

 

 

17.kolo - Česká divize C - U15 - 14.4. image
         SK Sparta Kolín   1:0        SK Vysoké Mýto
             (0:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Šrajer , Fajfr, Horáček, Grůz - Sys, Tupec, Křížek, Hájek (71. Pánek) - Putnar, Holub (41. Urbánek)

Hodnocení trenéra:

Do utkání vstoupili lépe hráči domácího týmu. Nám se nedařila kombinace a zpočátku jsme neměli dostatečnou odvahu do hry. Vzadu jsme ale byli bezchybní. Postupem času jsme se zlepšili a dostávali jsme se do tempa a v druhé polovině prvního poločasu jsme měli už i to správné sebevědomí. K výraznější šanci jsme měli ale ještě daleko.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil náramně. Od začátku jsme si vytvořili souvislý tlak, který vedl ke třem velkým šancím našich útočníků. Bohužel jsme ani jednu neproměnili a naopak Kolín z ojedinělé šance dokázal v 65. minutě skórovat. Snažili jsme se ještě o vyrovnání. S přibývajícím časem jsme hru zjednodušili dlouhými míči, ale bez efektu.

Kluci opět šli dobrým nasazením za lepším výsledkem, ale zde nás neproměněné šance mrzí 2x tolik.

 

 

 

image 17.kolo - Česká divize C - U15 - 6.4. image
         SK Vysoké Mýto   3:2        TJ Sokol Třebeš
             (1:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Šrajer , Fajfr, Horáček, Grůz - Sys, Tupec, Křížek (72. Kopa), Hájek - Putnar, Holub (79. Brand)

Branky: 4. Putnar, 49. a 70. Tupec

Hodnocení trenéra:

Kluci vstoupily do utkání s chutí od samého začátku a hned ve 4. minutě jsme rychlou brankou získali vedení. Kvalitu jsme si drželi do poloviny poločasu, pak jsme se dostali pod tlak sérií několika rohů, kde byl soupeř blízko k brance. To jsme jsme ale přečkali a do kabin jsme odcházeli s vedením 1:0.

Přes všechna upozornění na zodpovědný vstup do druhé půle jsme ale obdrželi v 45. minutě branku ze střely z hranice vápna. Našemu brankáři míč skočil při přízemní střele na těžkém terénu na hrbol a padajícího ho nakonec přeskočil. Tento moment nás ale nezlomil a hned v 49. minutě jsme po centru do vápna hlavou zvýšili na 2:1. Celkově byl zápas více bojovný. Nahrával tomu horší terén. Přesto jsme po krátké kombinaci a střelou z poza vápna zvýšili v 70. minutě na 3:1. V závěru jsme na levé straně špatně pokryli zakončujícího hráče a zápas si ještě mírně zkomplikovali na 3:2, ale konec už jsme dohráli bojovně s vidinou výhry.

 

 

 

16.kolo - Česká divize C - U15 - 2.4. image
          Football Talent   8:1        SK Vysoké Mýto
             (4:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys (56. Holub), Fajfr, Horáček, Grůz - Pánek, Tupec, Šrajer, Koziol (58. Kopa), Perepelytcia (62. Kovačík) - Putnar

Branka: 65. Tupec

Hodnocení trenéra: Na nejkvalitnějšího soupeře soutěže jsme odjeli v užším kádru pro nemoce a zranění. Po většinu zápasu jsme byli pod tlakem. Kluci makali, ale Taletnt je někde jinde. Zápas byl velkou inspirací pro další práci.

 

 

 

image 15.kolo - Česká divize C - U15 - 25.3. image
         SK Vysoké Mýto   1:4           MFK Trutnov
             (1:2)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek - Grůz (78. Koziol), Tupec, Křížek, Urbánek (67. Kopa), Perepelytcia (67. Šrajer) -  Putnar (78. Kovačík)

Branka: 2. Putnar

Hodnocení trenéra: Do utkání, které se hrálo na UMT v Chocni jsme vstoupili velmi dobře a hned ve 2. minutě jsme vstřelili branku. Bohužel jsme, ale hned v následující minutě obdrželi vyrovnávací gól.  Následovali naše dvě tutové příležitosti, které se ale nepodařilo proměnit. Soupeř nám odpověděl brankou na 2:1 v jeho prospěch. Nekoncentrovanost po vstřelené brance a neochota podstupovat vzdušné souboje rozhodla o tom, že jsme se připravili o dobře rozehrané utkání. 

Ve druhém poločase jsme dostali soupeře pod téměř souvislý dvacetiminutový tlak. Málo jsme ale zakončovali a bez zakončení není gól. Trutnov nám sebral naději v 67. a následně ještě v 74. minutě.

 

 

PU U15 11.3.2023

FC Žďas Žďár nad Sázavou - SK Vysoké Mýto  8:0 (0:0)

Sestava: Mergl - Horáček, Fajfr, Sys, Pánek, Šrajer, Křížek, Tupec, Grůz, Mlateček, Urbánek, Putnar, Kubík

Hodnocení trenéra: Utkání, které mělo dva naprosto rozdílné poločasy. V prvním herně vyrovnaném poločase jsme měli více zakončení než soupeř. Kdyby jsme byli stoprocentní ve všech velkých šancích, tak by poločas byl 3:0 pro nás. Zřejmě díky dojmu z prvního poločasu jsme si mysleli, že to takto půjde dál i bez větší snahy. Z tohoto omylu nás však soupeř velmi rázně vyvedl.

 

 

PU U15 13.2.2023

FK Spartak Choceň U17 - SK Vysoké Mýto  2:3 (0:2)

Sestava: Mergl - Fajfr, Sys, Šrajer, Pánek, Kovačík, Tupec, Křížek, Grůz, Urbánek, Perepelytcia 

Branky: Grůz, Perepelytcia, Tupec

Hodnocení trenéra: Oproti poslednímu utkání s tímto soupeřem se nám tentokrát více dařilo v koncovce.

 

 

PU U15 11.2.2023

FK Chotěboř - SK Vysoké Mýto  6:2 (3:0)

Sestava: Mergl - Horáček, Fajfr, Sys, Pánek, Šrajer, Křížek, Mlateček, Grůz, Urbánek

Branky: Grůz, Křížek

Hodnocení trenéra: Vysoká nemocnost a rodinné důvody některých hráčů bylo důvodem toho, že jsme na utkání odjeli v 10 hráčích. I přesto utkání splnilo svůj účel.

 

 

PU U15 6.2.2023

FK Spartak Choceň U17 - SK Vysoké Mýto   1:1 (1:1)

 

Sestava: Mergl - Horáček, Šrajer, Pánek, Kovačík, Tupec, Mlateček, Křížek, Grůz, Koziol, Urbánek

 

Branka: Koziol

 

Hodnocení trenéra: Dobrý výkon proti starší kategorii. Musím ale vytknout některá špatná zakončení. Tak jako v Lanškrouně, i tentokrát jsme měli další čtyři tutové šance, které se nepodařilo proměnit. Celkový herní projev a nasazení bylo dobré.

 

 

 

PU U15 4.2.2023

FK Náchod - SK Vysoké Mýto   11:4 (6:0)

 

Sestava: Mergl - Horáček, Sys, Pánek, Šrajer, Křížek, Mlateček, Grůz, Urbánek, Perepelytcia, Kovačík, Koziol, Kopa, Holub

 

Branky: Kovačík 2x, Urbánek, Horáček

 

Hodnocení trenéra: V prvním poločase jsme špatně a pomalu reagovali na kvalitní hru soupeře. Druhý poločas byl od nás už výrazně zlepšený. Jen škoda některých zbytečně obdržených branek.

 

 

 

PU U15 28.1.2023:

Lanškroun – SK Vysoké Mýto     3:4 (2:2)

Sestava SK VM: Mergl – Horáček, Fajfr, Pánek, Sys, Tupec, Křížek, Grůz, Urbánek, Putnar, Šrajer, Kopa, Koziol, Kováčik.

Branky SK: Koziol, Horáček, Tupec, Putnar

 

 

 

image 13.kolo - Česká divize C - U15 - 13.11. image
         MFK Trutnov   3:1       SK Vysoké Mýto
             (2:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys (55. Brzybohatý), Fajfr, Horáček, Pánek - Šrajer (37. Mlateček), Tupec, Křížek, Urbánek - Grůz, Putnar

Branky: 58. Grůz

Hodnocení trenéra:

V utkání hraném na UMT jsme si opět trestuhodně nechali ujít začátek. Hned v 6. minutě jsem byli málo důrazní před naším vápnem - tečí a následným obloučkem zapadl míč za záda našeho gólmana. Následovala pasáž, kde jsme více ovládali hru do šancí se postupně dostali Mára Urbánek, Tomáš Grůz a Michal Pánek. Bohužel bez efektu. Namísto vyrovnání jsme obdrželi v 27. minutě druhý gól.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s chutí. První velkou šanci v druhé půlce měl Kuba Putnar, který chtěl při brejku zbrkle přehazovat gólmana. V 58. minutě jsme se za aktivitu už odměnili gólem. Po rozehrávce od naší branky si míč převzal Filip Tupec, který poslal krásný míč do běhu za obranu na Tomáše Grůze a ten po úniku skóroval. Naše snaha o vyrovnání byla velká, ale nedařilo se nám kvalitní zakončení, ze kterého by se nám povedlo dát branku. Ke konci jsme riskovali a vsadili vše na jednu kartu. Obdržený gól před závěrečným hvizdem po ztrátě míče byl už jen zmar.

Je velká škoda nekoncentrovaného začátku, pak jsme museli výsledek dotahovat. Zápas kluci odmakali, ale pořád děláme zbytečné chyby, které nás připravují o lepší výsledky.   

 

 

 

 


image 12.kolo - Česká divize C - U15 - 5.11.
         SK Vysoké Mýto   2:4   FC Háje Jižní Město
             (0:2)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek - Šrajer, Tupec, Křížek, Urbánek (74. Brzybohatý) - Grůz, Putnar

Branky: 55. Šrajer, 58. Putnar

Hodnocení trenéra:

Zápas se odehrál na těžkém terénu. Navzdory tomu se ale jednalo o dobrou kombinační hru na obou stranách. V rozhodujících momentech jsme nedokázali zareagovat dostatečně kvalitně. Při prvním obdrženém gólu v 17. minutě jsme nedokázali dostatečně pokrýt hru na naší pravé straně, odkud přišel míč na malé vápno, ze kterého se osamělý soupeřův útočník nemýlil. Ve 32. minutě vyslal soupeř za naši obranu odkopnutý míč, naši stopeři nezachytili útočníka, který poslal míč z první kolem našeho vyběhnutého brankaře.Tím jsme si nešťastně vytvořili manko, které jsme ale mohli ještě eliminovat. Do poločasu jsme měli ještě dvě vyložené šance. Při první jsme dobře napadali soupeře na jeho polovině, odebraný míč byl prostrčen do ulice na Kubu Putnara, který bohužel brankaře nepřekonal. Při druhé šanci jsme opět dobře odebrali na polovině hřiště. Tentokrát dostal dobrou přihrávku Tomáš Grůz, který dobře překonal obránce, udělal delší kliku vyběhnutému brankaři, ale jeho zakončení dokázal vracející se stoper tečovat na břevno.

Hned v úvodu druhého poločasu jsme zahrávali rohový kop z pravé strany. Přes Máru Urbánka se dostal míč k Matymu Šrajerovi, který ale přestřelil. Nedáš-dostaneš - v 53. minutě jsme opět nebyli dostatečně důslední při pokrytí soupeře. Nebyli jsme dostatečně důslední už v počátku při dlouhé rozehrávce soupeře, následně jsme nedostatečně napadali a vše vyústilo kolmou přihrávkou mezi naše obránce. Ve dvou podobných momentech jsme mi, na rozdíl od soupeře, neproměnili. V 55. minutě se po rohu Maty Šrajer už nemýlil. Následně v 58. minutě šel míč od našeho vápna od Honzi Horáčka na Tomáše Grůze, který vyslat Kubu Putnara do brejku a ten proměnil. Pěkná akce, která nás ještě víc nakopla k vyrovnání. Nebyli jsme od toho daleko. V 69. minutě Tomáš Grůz centroval míč z leva na malé vápno, ale Kuba P. ve skluzu netrefil. Naproti tomu jsme v 77. minutě obdrželi čtvrtou branku, která už ale vyplynula z naší otevřené obrany a snahy o vyrovnání. Kluci dřou v zápase i v tréninku, ale o výsledku rozhodují chyby a těch jsme udělali víc.

 

 

 

image 11.kolo - Česká divize C - U15 - 30.10. image
         SK Vysoké Mýto   2:4             FK Náchod
             (0:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek - Urbánek (67. Šrajer), Tupec, Křížek (62. Brzybohatý), Mlateček - Grůz, Putnar

Branky: 53. Putnar, 60. Mlateček

Hodnocení trenéra:

První půle znamenala vyrovnaný souboj. Náchod měl sice několik nepřesných zakončení, které jsme ustáli, ale v zásadě jsme předvedli v první půli povedený výkon a do kabin jsme odcházeli s nerozhodným bezbrankovým výsledkem. Jako noc a den byl rozdílný začátek druhé půle od té první. Naprosto vlažný vstup do hry a mizerná aktivita při rozehrávce mělo za následek okamžité obdržení branky - 42. minuta 0:1. O deset minut později jsme dobře zachytili přihrávku za naši obranu, následně jsme ale řešili situaci zbrkle, o míč jsme přišli a soupeř svůj brejk dokonal na 0:2. Hned po rozehrávce jsme dobře založili hru a po krátké kombinaci jsme vyslali dobrou kolmou přihrávku na Kubu Putnara, který udělal kliku gólmanovi a snížil na 1:2. Dostali jsme se tím opět do kontaktu a v 60. minutě jsme díky Filipu Mlatečkovi šťastně vyrovnali přímo z rohu. Pokud by zápas v tuto chvíli končil, tak bychom se mohli pochválit za dorovnání. Jenže my jsme si tohoto stavu vážili velmi málo. Malá touha po dobrém výsledku se projevila při soupeřově rohovém kopu v 72. minutě, kdy jsme sice dobře rozebrali vysoké hráče před rozehráním, ale při zahrané situaci jsme nebránili dostatečně dobře a důrazně. Obdrželi jsme branku hlavou od hráče, kterého jsme navíc zdvojovali. Tím jsme přišli o bod s kvalitním a v tabulce vysoce postaveným soupeřem. Náchod nás nijak nepřehrával - o to víc závěr zápasu mrzí, ale mi jsme v poslední desetiminutovce prostě projevili malou dravost a touhu po bodu. Čtvrtá obdržená branka, které předcházelo podsmeknutí při gólové rozehrávce už jen potvrdila to, jak jsme byli v druhé půli špatně koncentrovaní a nedůslední v rozhodujících okamžicích. 

 

 


10.kolo - Česká divize C - U15 - 23.10. image
             FK Orlicko   2:1       SK Vysoké Mýto
             (0:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek, - Grůz, Urbánek, Tupec, Mlateček (73. Šrajer), Křížek (60. Brzybohatý) - Putnar

Branka: Tupec

Hodnocení trenéra:

Do utkání měli lepší vstup domácí. Již v 7. minutě využili dokonale při rohovém kopu svou výraznou výškovou převahu a ujali se hlavou vedení. Hra byla od prvních minut vyrovnaná, ale přesto domácí zvýšili v 15. minutě na 2:0 po centru z levé strany, který zapadl přímo za záda našeho brankaře. V 25. minutě jsme krásnou střelou Filipa Tupce z úhlu snížili na rozdíl jedné branky.

Druhý poločas byl hrou opět vyrovnaný. Postupem času jsme ale začali mít lepší držení míče než soupeř. Naše hra gradovala v poslední pětiminutovce, kdy jsme se dostali do 3 vyložených situací, ale bohužel jsme tyto  gólové situace neřešili dobře. Remíza byla blízko, kluci dřeli. Škoda druhé obdržené branky, bod by byl zasloužený. 

 

 

 

 

image 9.kolo - Česká divize C - U15 - 16.10. image
      SK Vysoké Mýto   1:0              FK Čáslav
             (0:0)      
 

 

Branka: Urbánek 

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek, - Grůz, Urbánek (72. Brzybohatý), Tupec, Mlateček, Křížek - Putnar

Hodnocení trenéra:

Očekávali jsme kvalitního soupeře a to se také potvrdilo hned od prvních minut. Čáslav se prezentovala velmi dobrou kombinační hrou a v podstatě nás zatlačila pod stálý tlak na vlastní polovině. Za celý první poločas jsme měli 1 střelu ze šestnáctky a jednu standardku z 25 m. Naproti tomu jsme, ale defenzivní činnosti plnili velmi dobře. Dobrými zákroky se předvedl i Tomáš Mergl.

V druhém poločase se obraz hry opakoval. Čáslav opět velmi kvalitní na míči. Ve druhém poločase jsme ale zvýšili snahu o vyšší napadání, které se ve 45. minutě téměř vyplatilo. Po špatné rozehrávce soupeře vybojoval Tomáš Křížek s Kubou Putnarem míč pro Filipa Tupce, který přenesl hru na levou stranu. Tam si na křižný centr naběhl Tomáš Grůz a z druhého doteku a střely trefil břevno. V 55. minutě Filip Tupec vyslal míč za obranu pro Máru Urbánka. Míč se zdál nejprve dlouhý, tím spíš, že proti vystoupil i gólman soupeře. Mára mu ale jeho odkop zablokoval a odražený míč poslal z úhlu do prázdné branky. Soupeř na nás poté tlak ještě zvýšil a začal si vytvářet víc gólových situací. Tentokrát nás ale výrazně podržel Tomáš Mergl, který soupeře vychytal do poslední minuty.

Čáslav se u nás předvedla velmi dobrou hrou a my jsme měli i velkou dávku štěstí při jejím zakončování. My jsme ale štěstí šli naproti bojovným výkonem a za ten zaslouží celý tým pochvalu. 

 

 

 

8.kolo - Česká divize C - U15 - 8.10. image
   FK Slavoj Vyšehrad   1:2          SK Vysoké Mýto
             (0:1)      
 

 

Branky: Putnar 2x

Sestava: Mergl - Sys, Fajfr, Horáček, Pánek (62. Holub), - Grůz (38. Brzybohatý, 79. Vizvári), Urbánek, Tupec, Mlateček, Křížek - Putnar

Hodnocení trenéra:

Na Vyšehrad jsme jeli po dlouhé době konečně v kompletní sestavě, doma zůstal pouze Maty Šrajer s výronem kotníku. Do zápasu jsme proto vstupovali s nadějí lepšího výsledku než v posledních zápasech. Od počátku zápasu jsme se nám dařilo ve všech činnostech, což předtím nebylo pravidlem. Kluci tomu přispěli dobrým přístupem, zvýšeným úsilím a velmi dobrým pokrýváním a napadáním soupeře. Branku jsme vstřelili jako první, a to v 31. minutě, což nám samozřejmě také pomohlo. 

V druhé půli, konkrétně v 51. minutě, přece jen přišlo zaváhání při standardce soupeře, kdy jsme špatně volili obsazení hráčů z hlediska výšky. Po zbytek zápasu jsme neudělali vážnější chybu a naopak jsme se snažili o vítězství. Po zahraném rohu v 77. minutě se nám to nakonec povedlo. Kluci zopakovali konečně dobré výkony z prvního kola a z přípravných utkaní v Chocni a Svitavách. Je samozřejmě podstatné, abychom byli všichni zdraví, ale zároveň jsme se přesvědčili, že poctivým přístupem lze dosáhnou dobrého výsledku. Musíme poctivě pracovat a tento výkon opakovat častěji. 

 

 

 

 

image 7.kolo - Česká divize C - U15 - 2.10. image
        SK Vysoké Mýto   0:3          TJ Svitavy
             (0:2)      
 

 

Sestava:  Mergl - Šrajer, Fajfr, Horáček, Sys  - Pánek, Perepelytsia (41.Vizvári), Tupec, Grůz - Mlateček, Brzybohatý

Hodnocení trenéra:

Před utkáním jsme bohužel řešili opět 3 zdravotní absence, které nám sestavu zkomplikovali. To ale na toto utkání nemělo zásadní vliv. I v úzkém složení jsme rozhodně měli šanci na úspěch. Do utkání jsme měli lepší vstup než Svitavy. V prvních 25 minutách jsme si vytvořili 4 šance, kde jsme mohli jasně měnit skóre. Ve dvou případech výborně zasáhl soupeřův gólman a v ostatních jsme neměli dostatečný důraz v zakončení. Poprvé nás tým Svitav ohrozil ve 24. minutě, kdy jsme ještě odvrátili na roh. Z něho už jsme bohužel inkasovali, když nám propadl míč celou šestnáctkou, kde jsme navíc nepokryli všechny hráče. Sice jsme potom opět mírně tlačili, ale vítr z plachet nám sebrala ztráta na polovině hřiště a následná branka z brejku.

Ve druhém poločase jsme už nedokázali na soupeře vyvinout větší tlak. Soupeř si už výsledek pohlídal a ještě přidal jednu branku. Nedokázali jsme se zdravě vzepřít vývoji utkání. Vůle zabojovat, napadat soupeře, získávat míče v osobních soubojích nebyla dostatečně velká a naopak v tom byla obrovská rezerva. Každá obdržená branka nás sráží a to musíme změnit - víc se o výsledek porvat a být poctivější.

 

 

 

 

 

image 13.kolo - Česká divize C - U15 - 28.9. image
        SK Vysoké Mýto   1:7          MFK Chrudim
             (0:2)      
 

 

Branka: Brzybohatý

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Horáček, Sys (61. Šrajer) - Perepelytsia (41. Brzybohatý), Křížek, Tupec, Grůz - Putnar, Mlateček (61. Vizvári)

Hodnocení trenéra:

Utkání z naší strany provázené hlavně individuálními hrubými chybami a dvěma darovanými penaltami. Neměli jsme špatný herní projev, ale soupeřovi jsme darovali 5 branek, na které se vůbec nenadřel. Vstřelená branka a nastřelené břevno samozřejmě nestačí a navíc vše zastíněno zmíněnými chybami. Takže jednoduše zmařené utkání.


 

 

 

 

6.kolo - Česká divize C - U15 - 25.9. image
           FK Dukla JM   2:0        SK Vysoké Mýto
             (0:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Horáček, Sys (72. Vizvári) - Křížek, Mlateček, Putnar, Grůz - Brzybohatý, Šrajer (41. Perepelytsia)

Hodnocení trenéra:

Na Duklu jsme odjeli nekompletní. Ke zraněnému F. Tupcovi se po posledním zápase připojil i M. Urbánek. První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách bylo několik zakončení. Šance Dukly náš gólman vyřešil dobře a pochytal. U nás se v tutových šancích objevili Kuba Putnar, který neproměnil brejk a Maty Šrajer pak dorážku v malém vápně. Tyhle šance nás v kontextu celého zápasu velmi mrzí. Jejich proměnění by vneslo do zápasu z naší strany větší jistotu a klid.

Ve druhém poločase jsme totiž 2x neuhlídali útočníky soupeře a obdrželi dva góly. Pak se nám sice podařilo napadnout rozehrávku gólmana soupeře a vstřelit po odebrání branku, ale pro údajný předchozí ofsajd nebyla uznána. Výsledek se tedy hodnotí špatně. Lze hledat jen pozitiva v konkrétních fragmentech. I přes dvě obdržené branky a dvě drobné chybky v rozehrávce výborně zachytal a odehrál Tomáš Mergl. Utkání se dobře zhostili Honza Fajfr a Šimon Sys, kteří tým doplnili z U14. Obecně kluci zápas odmakali, odehráli to na co v daném složení mají. Chybí nám síla v útoku, tady nejsme dostatečně agresivní. To je největší nedostatek a to naše zápasy rozhoduje.

 

 

 

image 5.kolo - Česká divize C - U15 - 17.9.
        SK Vysoké Mýto   2:6        SK Sparta Kolín
             (1:3)      
 

 

Branky:   39. a 54. Putnar

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr (61. Sys), Horáček, Křížek - Šrajer, Mlateček, Urbánek (70. Vizvári), Grůz - Brzybohatý, Putnar

Hodnocení trenéra:

Utkání se odehrálo na velmi těžkém terénu, kde šlo hlavně o velké nasazení a bojovnost. Do 20. minuty jsme si v obranné činnosti své povinnosti plnili. Pak naše obrana během 8 minut 3x nezachytila soupeřovy útočníky. My jsme naopak ze slibných šancí neproměnili. Nejprve Tomáš Grůz z otočky překonal vyběhnutého gólmana, ale míč skončil na tyči. Kuba Putnar svůj náběh za obranu zakončil pouze do gólmana. Do konce poločasu jsme ale nakonec snížili na 1:3 z dobře zahraného rohu.

Hned na začátku druhé půle jsme si vytvořili tlak s pokusy o zakončení. Na našich hráčích byla vidět snaha s výsledkem něco udělat. Vzápětí ale přišla nepochopitelná chyba v rozehrávce od naší branky, kdy rozehrajeme přímo na soupeře ve středu hřiště, který pohodlně skóroval. Sami si tím vezmeme vítr z plachet a naopak soupeře zvedneme. Pozitivním momentem ve druhém poločase byl opět náš ukázkově zahraný a gólem proměněný rohový kop. Klukům nelze upřít snahu a bojovnost. V zápase jsme měli několik hodnotných fotbalových momentů. Ale to bohužel nestačí. Je zapotřebí síla, zdravá agresivita a odolnost v osobních soubojích a to nám prostě chybí.

 

 

 

image 3.kolo - Česká divize C - U15 - 14.9.
        SK Vysoké Mýto   0:9        Football Talent
             (0:2)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Horáček (73. Perepelytsia), Křížek (46. Sys) - Šrajer (53. Vizvári), Putnar, Urbánek, Grůz - Brzybohatý, Mlateček

Hodnocení trenéra:

Ještě před utkáním jsme museli řešit ztrátu doposud velmi dobře hrajícího stopera Filipa Tupce, který si poranil koleno. Nám se tím opět zúžil už tak dost úzký kádr. Přesto jsme do utkání s výborným soupeřem vstoupili odvážně. Nebyli jsme tolik na míči jako soupeř, ale dokázali jsme držet krok v osobních soubojích, napadání a  vytvořili jsme si i 4 šance na zakončení. Obdrželi jsme jednu branku po tečované střele z dálky a jednu po neskutečném závaru na malém vápně, kde nám chyběl důraz. Zkušenost z první půle byla rozhodně taková, že zodpovědnou a pracovitou hrou zvládneme zápas se ctí.

Toto přesvědčení nám ale vydrželo maximálně 5 minut v druhé půli. Pak přišla penalta a od té doby šlo vše od 10 k 5. Soupeř začal mít velkou převahu na míči a naše útoky se úplně vytratily. Dokonce ani rozehrávka se nám nedařila. Jak začali být naši stopeři pod tlakem soupeře, tak zároveň přestali být aktivní v rozehrávce a vše se řešilo dlouhým míčem. Přicházeli jsme hned o každý míč a to kluky sráželo víc a víc. Druhá půle a hra Tallentu nám pak už dala pouze lekci a byla inspirací pro další práci. Tentokrát nám nepomohlo ani střídání. Nestačili nám fyzické síly. Na nich musíme zapracovat. Proti takovému soupeři poctivá hra po dobu jednoho poločasu nestačí.

 

 

 


image 4.kolo - Česká divize C - U15 - 10.9. image
      TJ Sokol Třebeš   3:1        SK Vysoké Mýto
             (2:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Tupec, Šrajer (74. Kopa) - Vizvári (54. Holub), Putnar, Urbánek (64. Sys), Křížek (70. Hájek) - Horáček, Mlateček

Branka: 73. Mlateček

Hodnocení trenéra:

Do utkání jsme vstoupili aktivně a první dvě příležitosti k zakončení jsme měli my. Bohužel hned na to v 6. minutě jsme při autovém vhazování na polovině hřiště neuhlídali soupeřova útočníka, který si seběhl, zpracoval si míč a stačil ho ještě poslat za obranu na druhého útočníka, který se v zakončení nemýlil. Podobné situace nám dělali problém po celý zápas. Nedokázali jsme dostatečně zachytávat náběhy soupeřových útočníků, kteří dostávali míče za obranu opakovaně a my jsme z nich dostali i následující dva góly. Nám se naopak náběhy útočníků nedařily vůbec. Naši útočníci v tomto směru nepracovali poctivě a my jsme se na zakončení hrozně nadřeli. 

Ve druhém poločase jsme udělali změny a hra se zlepšila. Posledních 15 minut jsme soupeře zatlačili, ale už to stačilo jen na vstřelení jedné branky. Pochvala tentokrát snad jen za zahrávání standartních situací, kterým jsme se v týdnu před utkáním věnovali a ze kterých jsme sice nepřesně, ale zakončovali.

 

 

image 12.kolo - Česká divize C - U15 - 31.8.
        SK Vysoké Mýto   2:2           SK Slávia HK
             (1:0)      
 

 

Sestava: Mergl - Pánek, Putnar, Tupec, Sys (41. Křížek) - Šrajer (41. Vizvári), Putnar, Urbánek, Grůz - Horáček (72. Perepelytsia), Brzybohatý (57. Hájek)

Branky: 8. Putnar, 52. Brzybohatý

Hodnocení trenéra:

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Po chybě hostujícího gólmana v rozehrávce jsme se ujali rychle vedení. První poločas jsme tak odehráli v dobrém nasazení a působili jsme i lepším dojmem. Počátek druhého poločasu měl stejný charakter jako ten první a nám se opět podařilo dobře napadat soupeřovu rozehrávku a po druhé chybě gólmana skórovat. Od tohoto momentu nám začali oproti soupeři docházet síly a přestali jsme v obranné fázi dostupovat soupeře, který postupně začal mít víc ze hry a začal výrazně lépe kombinovat hru než doposud. V 62. a v 64. minutě jsme obdrželi dvě rychlé branky za sebou a to Slavii hodně nakoplo ke zvýšenému úsilí. Posledních patnáct minut už byl boj o remízu. Samozřejmě mrzí ztráta vedení ze stavu 2:0 na 2:2, ale musíme uznat, že soupeř byl kvalitní a remíza je spravedlivá.

 

 

25.8.2022                                                                                                                                                                           TJ Svitavy - SK Vysoké Mýto  0:4

Sestava: Mergl - Pánek, Fajfr, Tupec, Sys, Šrajer, Putnar, Urbánek, Grůz, Vizvári, Perepelytcia, Brzybohatý, Horáček, Mlateček      Branky: Grůz, Horáček, Mlateček, Putnar

Hodnocení trenéra:

V tomto přípravném zápase s tradičním soupeřem jsme dokázali navázat na dobrý výkon z předchozího utkání v Chocni. Opět jsme solidně dostupovali soupeře a často odebírali míč už ve středu pole a na polovině soupeře. Dařila se nám i kombinace a celková stavba hry, která byla završena velmi dobým zakončením a proměňováním šancí. Teď bude důležité přenést poslední herní zkušenosti do následujícího mistrovského utkání a stejnou pracovitostí tyto dobré výkony opakovat.

 

 

17.8.2022
FK Spartak Choceň U17 - SK Vysoké Mýto   1:3
Sestava: Mergl - Křížek, Fajfr, Tupec, Sýs - Pánek, Putnar, Urbánek, Grůz - Brzybohatý, Šrajer
Branky: Brzybohatý 2x, Tupec

Hodnocení trenéra:

V této přípravě s choceňskou U17 jsme byli poprvé v nedoplněné sestavě. Velkým pozitivem utkání bylo včasnému dostupování, kdy se nám ve velké míře dařilo odebírání míčů soupeři a následný přechod do protiútoků. Se soupeřem jsme drželi krok v osobních soubojích a to by mělo být povzbuzením všem hráčům pro další utkání. V určité fázi hry nám trochu vázla kombinace a minimálně ve třech šancích ještě klid v zakončení, ale jinak jsme předvedli velmi dobrý výkon.

 

10.8.2022
SK Slavia H. Králové - SK Vysoké Mýto   3:0

Hodnocení trenéra:

Tak jako v předchozím přípravném utkání bylo velké množství omluvenek, takže se situace s doplněním opět opakovala. Přesto jsme odehráli kvalitní utkání s fyzicky vyspělým týmem, kde jsme dobře zakládali hru s následnou kombinací přes střed pole, ale bohužel nám vše končilo na hranici soupeřova velkého vápna bez zakončení.

 


7.8.2022
SK Vysoké Mýto - FC Žďas Žďár nad Sázavou   4:6
Branky: Mlateček 2x, Urbánek 2x

Hodnocení trenéra:

Přes veškerou interní komunikaci a včasné přednesení plánu letní přípravy bylo toto utkání poznamenáno vysokým počtem omluvenek (dovolené, tábory). Tým jsme doplnili o nekmenové hráče a nakonec utkání odehráli ve vysokém tempu a nasazení. Zaspali jsme začátek, kde jsme obdrželi dvě rychlé branky. Pak jsme se už ale oklepali a po celé utkání jsme předváděli kombinační hru a jen díky neproměněným šancím jsme nedotáhli utkání do vítězného konce.
 

 

30.7.2022 - přípravné utkání
SK Vysoké Mýto U15/U14 - SK Hranice U15   5:9
Branky: Grůz, Mlateček 2x, Exnar, vlastní

Hodnocení trenéra:

První přípravné utkání jsme absolvovali ve společném složení s U14. Do tréninkové utkání se zapojilo celkem 18 hráčů, kde si hlavně kategorie U14 zvykala na velké hřiště.