SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Muži A
 
 

 

 

 

Fortuna Divize C  - sobota 16.9.2017 - 16,30 hod. - 6.kolo

SK Vysoké Mýto

1:2

FK Pardubice B

 (0:0)

 

 

 

 

 

 

 

 
  

Branky : 68' Benda - 53' a 56' Rybička 

 

Hl.rozhodčí :  Štuk Jaromír            ŽK :  1:1           Diváků : 110

 

SK  Vysoké Mýto : Černík - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Tomášek, Kopřiva - Rezek (56' Mach), Fikejz, Benda – Štěpánek (78' Dostál) 

FK Pardubice B: Šmíd - Prosek, Tulach, Spěvák, Kudrna, Fusek (89´Jirka), Látla, Řehák, Bydžovský (78´Zelenka), Rybička (82´Jirásek), Sokol

 

V pochmurném počasí přivítalo Vysoké Mýto rezervu Pardubic. Jelikož v minulém kole Mýto v průběhu zápasu dotahovalo dvoubrankové manko, dnes nechtělo inkasovat jako první. Počáteční aktivita byla proto velká a Vysoké Mýto si dokázalo vytvořit i několik šancí, jenže scházelo přesnější zakončení. A tak se hra vyrovnala. Pardubice se čím dál více posunovali ke kase Vojty Černíka. Jenže ani ony si nedokázali vytvořit takovou šanci, kterou by dokázaly překonat domácího gólmana. Druhá část prvního poločasu byla tedy spíše bojem uprostřed hřiště a veškeré potencionální útoky ztroskotávaly na dobře bránících defenzívách. Až 5 minut před poločasem se hostům povedlo dostat do vápna a na zadní tyči vyplul Pavel Sokol, ke kterému i přistál míč. Naštěstí pro domácí nezamířil přesně. Hned na druhé straně se dostal do úniku Pavel Štěpánek, kterého vychytal hostující Šmíd, odražený míč si sebral Rezek, jenže svým centrem nenašel ve vápně vůbec nikoho. Po ne příliš pestrém prvním poločasu se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili jednoznačně lépe hosté, kteří nachytali černobílé ještě duchem přítomné někde mezi kabinou a hřištěm. Domácí zaspali téměř deset minut a poté jim dalších deset minut trvalo, než se dostali zpět do tempa zápasu. Jenže Pardubice tento čas využili na výbornou. Po sérii krátkých přihrávek u lajny, přišel dlouhý pas za obranu Mýta, který Žák nedokázal odvrátit skluzem, před jedním z hostů. Ten se proto řítil sám na Vojtu Černíka. Jenže se neřítil sám. Pomáhal mu Rybička a tak se na Čerta řítili hned dva protirháči. 53' Rybička Petr 0:1. Zdálo se to jako dobrým budíčkem pro domácí, jenže nebyl a tak přispěchal hostující kanonýr s druhým. Na malou chvilku dostal od domácí obrany vteřinku prostoru, jenže Rybička ji proměnil v nechytatelnou střelu k tyči a rázem to bylo v 56' 0:2. Vysoké Mýto se záhy nadechlo k velkému tlaku, kdy hosty zatlačili až do vápna s výjimkou jednoho protihráče. Jeden z centrů propadl na zadní tyč, kde stál připravený Benda a ten se nemýlil. 68' Lukáš Benda 1:2. Jenže s dalšími centry si dokázala hostující defenzíva poradit a Mýto bylo bezradné. Do velice přehuštěného prostoru ve vápně se jim nedařilo a nedařilo proklouznout a hru čím dál více otevírali, až otevřeli úplně. A tak přišla práce pro Černíka, který bravůrně vychytal Řeháka a udržel ještě černobílé šance na vyrovnání. To však nepřišlo a tak Pardubice vyloupily stadion U Loučné a odvážejí všechny tři body.

Příštím zápasem nám začíná velmi těžká série zápasů s čelem tabulky. Začínáme za týden v Kratonohách !!..

 

                                                                                                                                                                  Filip Wimmer 

 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - neděle 10.10. 2017 - 17,00 hod. - 5.kolo

FK Čáslav

2:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

      PK 2:4

 

 

                                             

 
 
 

Branky : 61´Vančura, 67´Jícha - 73´ a 80´Fikejz

Hl.rozhodčí :  Novotný Miroslav             ŽK : 3 : 2           Diváků : 150

FK Čáslav: Kubát - Skokan, Kunášek, L. Vebr, Hannich - J. Petrů - Dastych (88. Strnad), Stránský (66. Vocel), Vančura (84. Špičák), Kořínek – Jícha              

SK Vysoké Mýto: Krátký - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Benda (86. Valášek), Kopřiva, Tomášek, Rezek (72. Mach) - Fikejz, Štěpánek.

Zápas v Čáslavy jsme začali dobře a hned ve 2.minutě se do dobré příležitosti dostal Pavel Štěpánek. Bohužel bez brankového zakončení. Domácí odpověděli hlavičkou hráče Petrů. S tou si však dobře poradil Vojta Krátký a střelu vyrazil nad břevno. Na konci poločasu mělo Mýto sérií rohových kopů, ale opět bez brankového zakončení. Druhý poločas začali lépe domácí, když po špatném vyběhnutí byl již brankář Mýta Krátký překonán. Z brankové čáry vše včasným odkopnutím vyřešil Pavel Tomášek. V 60.minutě se mohlo měnit skóre ,po trestném kopu se hlavou prosadil Honza Dvořák. Jeho střelu však domácí brankář Kubát zneškodnil. O minutu později se však na druhé straně prosadil Vančura a domácí šli do vedení 1 : 0. V 67.minutě už bylo pro Mýto zle, když se na dvakrát prosadil útočník Jícha 2 : 0. Potom však přišel nečekaný kontr Mýta v podání kapitána Radima Fikejze. Ten se během šesti minut trefil hned dvakrát a srovnal na konečných 2 : 2. Následoval tak penaltový rozstřel. V něm se velice zadařilo gólmanovy  Mýta. Vojta Krátký chytil hned dvě penalty a postaral se tak o cenný dvou bodový zisk z hřiště v Čáslavi. Další zápas hostíme doma v sobotu 16.9. od 16,30 hod. „B“ mužstvo Pardubic.

                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 2.10. 2017 - 17,00 hod. - 4.kolo

image

SK Vysoké Mýto

2:0

FK Brandýs n.L.

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 6´Tomášek, 82´Fikejz (PK)

Hl.rozhodčí :  Svoboda Radek      ŽK : 0 : 4            Diváků : 225

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák, Fikejz, Dvořák, Hock - Benda (89´Kakrda), Wimmer, Tomášek (78´Valášek), Kopřiva, Rezek (74´Mach) - Štěpánek

FK Brandýs n.L. : Janáček - Baloun (9´Krajíček), Stross, Reichert, Bohdan, Moravský, Kubeš, Urban, Folwarczny, Stross, Kovařík (43´Braborec)

Druhé domácí utkání nové sezony jsme odehráli s Brandýsem nad Labem. S tímto soupeřem jsme se již jednou v této sezoně utkali, v rámci MOL Cupu a vyhráli jsme jednoznačně 5:0. Kdo čekal, že i tento zápas bude klidnou písemkou pro domácí, ten se spletl. Zápas Mýto rozehrálo výborně. Štěpánkovu střelu levou nohou Janáček ještě stihnul před brankovou čarou. Po faulu na Mária Hocka si však postavil míč Pavel Tomášek. Chytře obstřelil zeď a Janáček jen sledoval, jak se mu za zády vlní síť. 6. minuta a domáci jdou do vedení 1:0. Na dlouhou dobu to bylo to jediné, čemu mohli diváci zatleskat. Do další šance se totiž dostal až ve 35. minutě Lukáš Benda, který si našel Rezkův centr, po dobré hlavičce však zabránil gólu reflexivně Janáček. Vysokomýtskou kombinaci brzdily nepřesnosti a tak žádné další šance k vidění nebyly. Do kabin se jde za stavu 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí a hned ve druhé minutě druhého poločasu se dostal k hlavičce Radim Fikejz, jenže Janáček byl na zemi včas. O deset minut déle zase prsty vytlačil Wimmerovu střelu nad břevno. Ani na podruhé ho nepřekonal Radim Fikejz, když si opět hlavou našel Tomáškův centr. A tak k útoku zatroubili také hosté. Vojta Černík musel vytáhnout dva důležité zákroky, aby udržel tříbodový stav ve prospěch Vysokého Mýta. Uklidnění pro domácí přišlo až v 82. minutě, když po Kopřivově centru zahrál ve vápně jeden z hostí rukou a pískala se jasná penalta. Na puntík si míč postavil Radim Fikejz a bylo to 2:0. Poté se utkání už jen dohrávalo. Nelehký zápas s bojujícím soupeřem jsme zvládli a za týden nás čeká Čáslav !!

                                                                                                                                                                  Filip Wimmer 

  

 

 

image

Fortuna Divize C  - neděle 27.8.2017 - 17,00 hod. - 3.kolo

MFK Trutnov

1:1

SK Vysoké Mýto

 (1:1)   PK 5:4

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Branky : 43´Kejzlar - 16´Kopřiva

 

Hl.rozhodčí :  Švorc             ŽK : 2 : 2           Diváků : 180

 

MFK Trutnov:  Šťastný – Turner,Makovský, Macek,Mařas –  O.Tobiaš (86´ J.Tobiaš), Marks,  Holubec,Zezula – Čech (75´ Kamitz), Kejzlar

 

SK  Vysoké Mýto : Černík – Hock, Dvořák, Fikejz,Žák – Kakrda (46´Motl, 81´Valášek),   Tomášek, Wimmer (75´Mach),Kopřiva, Benda - Štěpánek

 

Zápas na hřišti MFK Trutnov jsme začali velice dobře. Hned ve 15.minutě se střelecky prosadil krásnou střelou pod břevno Adam Kopřiva na 0 : 1. Potom následovaly další dobré příležitosti na navýšení skóre, ale bohužel bez brankového zakončení. Domácí mužstvo se tak dostalo do hry a brankovou příležitost měl Kejzlar. Jeho střelu z malého vápna dobře vychytal Vojta Černík. Před koncem poločasu se podařilo domácímu Trutnovu skórovat po standartní situaci. Z trestného kopu se prosadil Kejzlar, kdy odražená střela od zdi skončila u tyče branky Mýta 1 : 1. Mýto do  druhého poločasu vystřídalo a na hřiště přišel David Motl. Po krátkém pobytu na hřišti se hned mohl střelecky prosadit. Jeho střela však skončila jen na břevně domácí branky. K odraženému balónu se dostal Lukáš Benda a odkrytou prázdnou branku trestuhodně hlavou přestřelil. Další velká příležitost na vstřelení branky byla po trestném kopu Adama Kopřivy. Jeho dobrou střelu k tyči však gólman Šťastný se štěstím vyrazil a udržel naděje Trutnova na dobrý výsledek. V závěru zápasu se obě mužstva snažila strhnout výhru na svojí stranu, ale již se to nikomu nepodařilo. Následoval tak oblíbený penaltový rozstřel. V něm selhal hned v první sérii Radim Fikejz, kdy střela šla vedle tyče domácí branky. A tak si nakonec odvážíme místo tří bodů pouze jeden bod !!?? Další zápas hostíme doma v sobotu 2.9. od 17,00 hod. nováčka soutěže a to mužstvo Brandýsa nad Labem.

                                                                                                                                             
                                                                                                                                     Jiří Koukol - vedoucí mužstva
 
 
 
 
 
 
 

Fortuna Divize C  - sobota 19. 8. 2017 - 17,00 hod. - 2.kolo

SK Vysoké Mýto

3:1

Jiskra Mšeno

 

 

          

  (1:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 15´Kopřiva, 83´Wimmer, 86´Benda - 77´Čížek

Hl.rozhodčí :  Novotný Zbyněk         ŽK : 0 : 0            Diváků : 285

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák, Fikejz, Dvořák, Hock (86´M.Fišer) - Benda (88´D.Fišer), Wimmer, Tomášek, Kopřiva, Kakrda (70´Motl) - Mach (79´Valášek)

Jiskra Mšeno : Masařík - Váňa, Bém, Rozkovec, Veselouš (64´Čížek), Krejčík, Just, Pelta (86´Hartman), Helm, Žemba, Štemberk (90´Hrnčíř)

V rámci 2. kola divize C přijelo do Vysokého Mýta Mšeno. Od začátku byla vidět snaha domácích o vyšší aktivitu, která vyústila ve 20. minutě. To když Michal Žák na pravé straně nasadil housličky jednomu z hostů a přízemním centrem přesně našel Adama Kopřivu, který poslal Mýto do vedení. Jak to tak bývá, hra se vyrovnala, ale šancí bylo jako šafránu. Mšenu se nedařilo výraznější ohrožení Černíkovy branky a tak hráč Pelta trefil po rohu Vysokého Mýta břevno vlastní branky !! Nic výraznějšího se již do poločasu nekonalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. 

 

Druhý poločas hosté výrazně přidali. A to tak, že se Vysoké Mýto nemohlo dobrých 20 minut vymanit z jejich zámku. Domácím se dlouhou dobu nedařilo kombinovat, nedokázali udržet balon a tím pádem se dostávali pod čím dál větší tlak. Obrana dlouho odolávala, Vojta Černík se blýskl několika skvělými zákroky. Překonal ho až střídající Čížek, který si v 75. minutě našel centr a hlavou vyrovnal. Zdálo se, že je zle. Černobílí se však oklepali a vyrazili na steč. Střela Fikejze ještě nevedla k radosti domácích, k té vedla klička Mária Hocka, který poslal na párek zpátky do Jablonce Čížka a následně poslal i Wimmera, toho však samotného na kasu. Jasně nervózní domácí příznivci museli chvilku počkat, než Filip Wimmer doběhl s míčem od půlky hřiště až k bráně, kde v zápětí vymetl pavučinky a na stadionu vypukla obrovská radost v 73minutě bylo 2:1. Pokus hostů o další vyrovnání se nekonal, protože táhli opět domácí. Hock vyhrál na půli hřiště dva důležité souboje a milimetrovou přihrávkou vysílá Lukáše Bendu vstříc Masaříkovi. Benda kličkou nechá ležet hostujícího golmana na zemi a zavěšuje do prázdné kasy na konečných 3:1. 

Bylo to velmi těžké utkání. Mšeno si vedlo výborně. Důležité však je, že 3 body zůstávají ve Vysokém Mýtě !!! 

 
                                                                                                                                                                 Filip Wimmer 
 
 
 
 
 
 
 

image

Fortuna Divize C  - neděle 13. 8. 2017 - 17,00 hod. - 1.kolo

FK Turnov

1:2

SK Vysoké Mýto

 

 

          

  (0:0)

 

 

 

                                             

 

Branky : 83´Houžvička - 63´Fikejz (PK), 72´Štěpánek

Hl.rozhodčí :  Kazda Jan          ŽK : 3 : 2            Diváků : 233

FK Turnov :  Hýka - Kordík,Šimek, P.Havel (73´Š.Havel), Benek, Beníšek, Papoušek, Dlouhý (43´Houžvička), Horák, Petrlák, Novotný

SK Vysoké Mýto : Černík - Žák (80´Mach), Hock, Kopřiva (92´M.Fišer), Tomášek, Benda (84´Valášek), Rezek (36´Motl), Štěpánek (88´Kakrda), Wimmer, Dvořák, Fikejz      

 

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zajíždeli do Turnova. Vlažný začátek a zkoumání Soupeře vydrželo, až do 20. Minuty, kdy Wimmer poslal Štěpánka vstříc Hykovi. Turnovský golman však nepřipustil vedení Mýta. I Turnov si vypracoval nějaké šance, ale Vojta Černík neměl větší problémy ubránit svoji svatyni. Na druhé straně se neujal pokus Wimmera, ani Tomáškův přízemní centr. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0. 

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří byli lepší na balónu a přišla odměna. Po Bendově centru střílel Motl, ale domácí stoper zastavil míč rukou. K penaltě se postavil Fikejz a bez problému proměnil - 1:0. O deset minut později už to bylo 2:0, když Wimmer s Kopřivou a Bendou vykombinovali akci pro Štěpánka, který zvyšuje skóre ve prospěch hostů. Následně se Turnov nadechl k tlaku a tlačil hosty hlouběji a hlouběji k jejich brance. Obrana v Čele s Honzou Dvořákem a Radimem Fikejzem dlouho odolávala, ale v 83. Minutě se dostal k centru Houžvička, který překonal i Černíka. Vojta Černík v závěru Mýto podržel a to i proti nebezpečné střele Papouška. Vyhecovaný a těžký první divizní zápas nové sezóny jsme zvládli a vezeme 3 body, na které se budeme snažit navázat v sobotu proti Jiskře Mšeno na domácím hřišti. 

                                                                                                                                                                Filip Wimmer 
 

 

image

Přípravný zápas A mužstva  - 5.8.2017
1.FC Žamberk - SK Vysoké Mýto   0:6 (0:3)

Branky: Štěpánek 2x, Mach, Wimmer, Kopřiva, Benda

Sestava SK VM: Černík - Kakrda, Fikejz, Žák, Hock - Rezek, Tomášek, Wimmer, Kopřiva, Benda - Štěpánek (Krátký, Valášek, Fišer D., Fišer M., Mach, Malinský M., Škeřík, Hájek)

   

 Přípravný zápas A mužstva  29.7.2017

 SK Vysoké Mýto - FK Převýšov     0:3 (0:2)

 Sestava: Krátký - Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Tomášek, Wimmer, Kopřiva, Fikejz, Benda - Mach  

 (Černík, D,Fišer, Štěpánek, Hájek, Škeřík, Jandera)  

   

  

image1.kolo  MOL Cupu - 25.7.2017
SK Vysoké Mýto - FK Pardubice   1:2 (0:1)

Branky: 86´Dvořák - 4´Petráň, 76´Jeřábek

Sestava SK VM: Černík - Žák, Trnka, Dvořák, Hock - Benda, Kopřiva, Wimmer, Tomášek (74´Mach), Hájek

(45´Motl) - Štěpánek

   

 
 
image

Přípravný zápas A mužstva  19.7.2017

FK Mohelnice - SK Vysoké Mýto    1:2 (1:0)

Branky: Štěpánek, Kopřiva

Sestava: Krátký - Škeřík, Trnka, Valášek, Žák - Jandera, Wimmer, Kopřiva, Hájek - Benda, Mach

(Černík, Tomášek, Hock, Dvořák, Rezek, Fikejz, Štěpánek)  

 

 

 

 

 
Realizační týmy SK Vysoké Mýto  - podzim 2017/2018
 
A muži - Oliva, Fikejz, Kučera, Koukol, Stratílek
B muži - Podmajerský, Sedlák, Paďour
Dorost U17 - Mazal, Mráz, Koblížek
Starší žáci U15 - Jílek, Stoukal, Kanta
Mladší žáci U13 - Brychta, Novák, Švejdová
Mladší žáci U12 - Mokrejš, Novotný, Řehák, Švejdová
Starší elévové - Kovařík, Seidl, Křížek, Tupec
Mladší elévové - Matula, Chadima
Bambíny - Peška
 
 
 
  
 
 
imagePředkolo MOL Cupu - 16.7.2017
FK Brandýs n.L. - SK Vysoké Mýto   0:5 (0:2)

Branky: 15´, 56´, 62´a 89´Štěpánek, 30´Kopřiva

Sestava SK VM: Černík - Tomášek, Dvořák, Žák, Hock (81´D.Fišer) - Rezek (72´Hájek), Wimmer, Kopřiva,

Benda (85´Jandera) - Fikejz, Štěpánek

Diváků: 235 

Výsledky našich divizních soupeřů z předkola MOL Cupu:                                                                                                                        Česká Lípa - Kolín 1:3,  Nový Bor - Trutnov 1:5,  Slatiňany - Letohrad 3:1,  Trutnov - Živanice 0:2,  Brná - Zbuzany 2:9,                                Č.Kostelec - Dvůr Králové 0:0 (PK 5:4),  Vykáň - Chrastava 2:1,  Mšeno - Kratonohy 3:2,  Aritma Praha - Čáslav 0:2,                                   Neratovice - Admira Praha 2:1

 

 

 

Změny v kádru A mužstva

 

Odchody : Lukáš Živný - FK Kolín, Michal Kouřil - FK Kratonohy, Erik Zavřel - trenér mládežnických brankářů Čína

 

Do přípravy se zapojili tito noví hráči: Jiří Hájek, Petr Škeřík - oba dorost Chrudim, Vojtěch Kakrda - FK Pardubice,

Jan Horáček, Erik Jandera - oba dorost SK Vysoké Mýto, Adam Dostál - návrat po zranění

 

 

 

 

image

Přípravný zápas A mužstva  12.7.2017

FK Čáslav - SK Vysoké Mýto    2:0 (1:0)

Sestava: Krátký - Škeřík, Žák, Dvořák, Hock (46´D.Fišer) - Tomášek (46´Benda), Hájek, Kopřiva, Fikejz,

Rezek (46´Jandera) - Mach (46´Štěpánek)

 
 
 
 
 
 
 
 
 A mužstvo - divize C  2017/2018 (podzim)

 

V 1.kole nové sezóny zajíždí naše mužstvo v neděli 13.8. do Turnova (začátek v 17,00 hod.).

Doma se představí poprvé ve 2.kole, kdy v sobotu 19.8. hostíme Jiskru Mšeno (17,00 hod.).

Na podzimní program A mužstva se můžete podívat  zde   

(Termíny a časy se ještě upřesňují - vše bude postupně doplněno)

 

 

 

 

Den

Datum

Čas

Přípravné zápasy A týmu 

ST

12.7.

17,00

Čáslav - Vysoké Mýto (hřiště obec Vrdy)

NE

16.7.

17,00

Brandýs n.L. - Vysoké Mýto (předkolo MOL Cup)

ST

19.7.

17,30

Mohelnice - Vysoké Mýto 

SO

22.7.

 

(1.kolo MOL Cup) nebo Benátky n.J.

ST

26.7.

17,00

Vysoké Mýto - Třebeš

SO

29.7.

10,15

Vysoké Mýto - Převýšov

SO

5.8. 

17,00 

Žamberk - Vysoké Mýto 

Den

Datum

Čas

Přípravné zápasy B týmu 

NE

30.7.

17,00

Vysoké Mýto B - Sruby

NE

6.8.

17,00

Vysoké Mýto B - Česká Třebová

 

 

 

 

 

 

image

Předkolo poháru MOL CUP 2017/2018  - neděle 16.července 17,00 hod.                                            FK Brandýs n.L. - SK Vysoké Mýto                                                              Vítěz tohoto utkání bude doma hostit v 1.kole tým FK Pardubice (v sobotu 22.července od 17,00 hod.) 

 

 

image

 

Pět nových týmů bude působit v divizní skupině C v příští sezóně. Pojďme si je představit.

FK Admira Praha  (přeřazení z divize A – 3.místo)

Tento pražský klub působil v nedávné době i v ČFL (sezóny 2013/14 a 2014/15). Po sestupu byl pro sezónu 2015/16 zařazen do divizní skupiny C, čímž jsme měli možnost se s tímto soupeřem dvakrát utkat. V Praze jsme podlehli 0:1, doma jsme pak Admiru rozstříleli 6:0. V minulé sezóně hrála Admira divizní skupinu A, kde skončila na velmi pěkném třetím místě (bilance 18 4 3 5  skóre 64:26)

FK Jiskra Mšeno – Jablonec n.J.  (postup z 1.místa Libereckého KP)

I přes to, že v sezóně 2012/13 skončilo Mšeno v divizní skupině C na třetím místě, pro sezónu další přihlásilo tým pouze do krajského přeboru. Zde se po tři roky pohybovalo převážně ve středu tabulky (šesté, čtvrté a jedenácté místo). Jiné to však bylo v uplynulé sezóně. Mšeno Liberecký krajský přebor suverénně vyhrálo (na druhou Českou Lípu mělo náskok 14 bodů) a postoupilo zpět do divize.   

FK Brandýs n.L.  (postup z 1.místa Středočeského přeboru)

Hned tři mužstva nakonec postoupila ze Středočeského přeboru. Z prvního místa tým s bohatou historií – Brandýs n.L. Ten hrál v 90 letech minulého století I.národní ligu (druhá nejvyšší soutěž) a v sezóně 1991/92 dokonce bojoval se Zbrojovkou Brno o postup do soutěže nejvyšší. Poté však začaly klub sužovat finanční problémy a mužstvo se propadalo soutěžemi níže. Před čtyřmi lety hrál Brandýs dokonce okresní přebor! Následovaly však 4 postupy ve čtyřech sezónách a v Brandýse se mohou opět těšit na Divizi. 

FK Čechie Vykáň  (postup ze 2.místa Středočeského přeboru)

Druhým postupujícím ze Středních Čech je Vykáň. Také ta doslova prolétla z okresního přeboru (2012/13) až do divize. V kádru Vykáně jsme v minulé sezóně mohli sledovat hned několik bývalých prvoligových hráčů a to jak fotbalových (bratři Lukáš a David Jarolímové či Lukáš Zelenka) tak i futsalových (např. Martin Dlouhý). Určitě nás čeká velmi atraktivní soupeř !

FK Zbuzany 1953  (postup ze 3.místa Středočeského přeboru)

Další „dravcem“ na fotbalové mapě Středočeského kraje jsou v posledních sezónách Zbuzany. O týmu z okresu Praha-Západ platí to samé jako o Vykáni. Co rok to postup o třídu výše (taktéž až z okresního přeboru). I zde se sází na ligové hráče a to ještě ve větší míře. Nikomu není třeba představovat tato jména – Kamil Čontofalský, Jan Klíma, Radek Šírl, Mário Lička či Marek Kincl ! Prostě Zbuzany (nakonec se v divizi C objevili místo odřeknuvších US Praha) budou pro diváky jistě velkým lákadlem.

 

 
 
TOPlist