SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív

 

 

 

IX. ROČNÍK TURNAJE STARÝCH GARD VE VYSOKÉM MÝTĚ

 

V sobotu 20.7.2019 byl členy SG SK Vysoké Mýto uspořádán IX. ročník turnaje „starých gard“. Za krásného slunného počasí se turnaje zúčastnilo opět osm týmů. Pravidelné účastníky doplnil poprvé tým Jenišovic. Všechny zápasy byly odehrány na dvou hřištích po 1 x 18 minutách s počtem hráčů 5 + 1. Po rozlosování následovaly zápasy ve skupinách s následným playoff a zápasy o umístění. Našemu týmu SG VM se v prvních dvou zápasech skupiny nedařilo střelecky a oba zápasy prohrál bez vstřelené branky. Díky těmto výsledkům jsme nemohli obhajovat loňské třetí místo. Po výhře nad týmem Teplic a následné remíze s týmem Zámrsku jsme po prohraných penaltách obsadili konečné 6. místo. Hráči slovenského Rybníku vyhráli zápas o sedmé místo nad týmem Teplic. Nováček turnaje Jenišovice zvládl lépe penaltový rozstřel než tým Luže a obsadil třetí místo. Poslední zápas turnaje si rozdali dva nejlepší týmy, Letohrad a Chleba se sádlem. Toto finále vyhrál tým Chleba se sádlem (na snímku) a obhájil tak vítězství z minulých let. Po vyhlášení výsledků a ocenění týmů jsme s hráči Rybníku poseděli, zazpívali a samozřejmě dodrželi pitný režim. Děkuji všem členům SG VM, kteří se na zorganizování turnaje podíleli, všem rozhodčím, sponzorům a výboru SK Vysoké Mýto za umožnění uspořádání tradičního turnaje.

 

                                                                                                                                                      Jarda Vaňásek

 

 

 image  image

  

 image  image

 

 image  image

 

 image  image

 

image  image

 

image  image

 

image

 

 

 

 

 

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ NA SLOVENSKU

 

Tým SG SKVM přijal u příležitosti 85. výročí založení fotbalového klubu OFK Rybník u slovenských Levic a dále u příležitosti místních oslav vína pozvání k sehrání přátelského fotbalového utkání s místními členy SG. Na historicky první utkání SG SKVM mimo území ČR vyjelo dne 15.6.2019 v brzkých ranních hodinách klubovým autobusem SKVM 15 členů týmu SG. Po šestihodinové cestě jsme plni očekávání dorazili do cíle, kde jsme byli vřele přivítáni zástupci místního klubu. Před výkopem ve 13 hodin jsme se důkladně rozcvičili a také jsme nepodcenili pitný režim. Utkání bylo sehráno na místním hřišti za úmorného vedra na 2x 40 minut. Po počátečním oťukávání jsme se ujali dvoubrankového vedení. Soupeři se podařilo snížit, ale našimi dalšími vstřelenými brankami a především pohlednou hrou s krátkými a přesnými přihrávky jsme poločas ovládli 4:2. V průběhu druhého poločasu přidali oba týmy další branky. O naše vedení jsme přišli až v nastaveném čase, kdy náš hostitel vyrovnal na konečných 7:7. Po odehraném utkání bylo připraveno bohaté občerstvení zpestřené místním harmonikářem a našim zpěvákem Alešem Krátkým. Následně jsme společně navštívili místní vinné sklípky s ochutnávkou nespočtu vzorků bílého i červeného vína. Celý zájezd jsme ukončili šťastným návratem v neděli odpoledne. Závěrem poděkování hostiteli, našim průvodcům Jurajovi a Vladovi, řidiči Romanu Foglovi, vedení SKVM za zapůjčení autobusu a všem zúčastněným členům SG za vzornou reprezentaci klubu.

 

Jarda Vaňásek

 

 image

image

  image  image

 image  image

 image  image

 

 

 

VIII. ROČNÍK TURNAJE STARÝCH GARD VE VYSOKÉM MÝTĚ

V sobotu 21.7.2018 byl členy SG SK Vysoké Mýto ve spolupráci s SK a pod záštitou Reného Živného radního pro sport a kulturu pardubického kraje uspořádán již VIII. ročník turnaje „starých gard“. Turnaje se zúčastnili kromě tradičních týmů z okolí Vysokého Mýta také týmy ze slovenského Rybníku u Levic (již potřetí) a nováček turnaje tým ze severočeských Teplic. Pro hru byla vysokomýtskými trávníkáři (Olda Ropek a Vráťa Valášek) opět připravena dvě kvalitní hřiště rozměrů pro mladší žáky. Osm prezentovaných týmů bylo rozlosováno v den turnaje do dvou čtyřčlenných skupin. Zápasy ve skupinách byly odehrány po 1 x 20 minutách s počtem hráčů 5 + 1. Po odehrání skupin postupovali týmy na prvních dvou příčkách do playoff o souboj o finále, respektive o třetí místo. Týmy na třetím a čtvrtém místě pak odehráli zápasy o konečné umístění na 5. až 8. místě. Oproti minulým ročníkům zaznamenal progres tým Slovenka, který obsadil konečné sedmé místo. Naopak zopakovat loňské třetí místo se letos nepodařilo týmu Dolní Dobrouče, kteří obsadili konečnou šestou příčku. Roli favorita a loňského vítěze turnaje zopakoval tým Chleba se sádlem, který ve finále porazil tým Luže. Třetí příčku nakonec vybojoval pořádající tým SG Vysoké Mýto. Pozitivem celého turnaje byl kromě krásného počasí také bezkonfliktní a svižný průběh celého turnaje s kvalitním zázemím pro všechny účastníky (hrací plocha, využití šaten a sprch).  Poděkování tedy výboru SK Vysoké Mýto, všem organizátorům, rozhodčím, sponzorům a hráčům a při dalším ročníku turnaje opět na shledanou.

                                                                                                                                                         Jarda Vaňásek

 

 image

 image  image

 image  image

 image  image

 image  image

 image

 

 

 

VII. ROČNÍK TURNAJE STARÝCH GARD VE VYSOKÉM MÝTĚ

V sobotu 15.7.2017 byl členy SG SK Vysoké Mýto uspořádán již VII. ročník turnaje „starých gard“.  Za krásného fotbalového počasí se turnaje zúčastnilo sedm týmů. Již podruhé k nám zavítal tým ze slovenského Rybníku u Levic. Naopak nováčkem na turnaji byl tým z Dolní Dobrouče. Na krásné a skvěle připravené travnaté ploše bylo na dvou hřištích odehráno systémem každý s každým celkem 21 zápasů po 2x10 minutách. Od prvních zápasů předváděl roli favorita turnaje tým okolo Radka Mikana a Míry Podmajerského (Chleba se sádlem), který nakonec celý turnaj vyhrál. Po pomalejším rozjezdu, ale zato s dobrou obrannou hrou v průběhu celého turnaje se k celkovému druhému místu probojoval pořádající tým SG Vysoké Mýto. Třetí místo obsadil nováček turnaje tým Dolní Dobrouče vedený Alešem Krátkým. Závěrem děkuji výboru SK VM, všem organizátorům, rozhodčím, sponzorům a hráčům a při VIII. ročníku turnaje opět na shledanou.

                                                                                                                                                                Jarda Vaňásek

 

 

 

image  image

image  image

 

 

 

Turnaj starých gard

 

MEMORIÁL STANISLAVA BATI

 

Luže 27.8.2016

 

 

image

 

Již tradičně byla účastníkem tohoto turnaje i stará garda VM. I přes několik omluvenek našich hráčů jsme se nakonec na hřišti v Luži sešli v krásném počtu 11 hráčů. Z turnaje se naopak na poslední chvíli omluvil loňský vítěz, tým Chocně. Našim soupeřem tak byl kromě domácí Luže tým Chrudimi a Brandýsa nad Orlicí. Počet přihlášených mužstev předem stanovil hrací systém, každý s každým 2 x 15 minut. Ve všech třech utkáních jsme za úmorného vedra předvedli kvalitní a zodpovědné výkony, připsali si tři výhry s impozantním skóre 11:0 a na konci turnaje jsme tak mohli oslavit premiérové vítězství v tomto turnaji. Díky všem účastníkům za vzornou reprezentaci SG VM.

 

Výsledky SG VM:

 

Luže                             2 : 0

Chrudim                       6 : 0

Brandýs nad Orlicí       3 : 0

                                                                                                                                                       Jarda Vaňásek

 

 

 

 

 Soustředění Staré gardy - Polnička 4-7.2.2016

image

 

 

 

         V sobotu 29.8. se konal v Luži populární turnaj starých gard - "Memoriál Stanislava Bati"

image

Tohoto turnaje se zúčastnila i SG VM, která odjížděla na turnaj ve velice kombinované sestavě ale po výsledcích z posledního turnaje ve VM dobře naladěná. Klání se zúčastnilo pět mužstev, když šestý tým Chrást se na poslední chvíli omluvil pro zdravotní indispozice několika hráčů. Na turnaji si nakonec zahrály SG SK Vysoké Mýto, MFK Chrudim, FK Agria Choceň, TJ Jaroslav a domácí TJ Luže. Za úmorného horka se hráli vyrovnané zápasy, kdy nám ke všemu chyběla řada marodů (ke zranění a nevolnostem docházelo v průběhu pátka a soboty před turnajem). Zároveň však někteří dorazili na fotbal, klobásu a nápoj o něco déle (klobásu a nápoj obdržel i ten kdo odehrál třeba jen několik minut). Hrálo se systémem každý s každým. Vítězem turnaje se nakonec stalo mužstvo FK Agria Choceň. Na druhém místě skončila SG VM díky prohře právě s Chocní, po obdržené brance necelou minutu před koncem 1:0.

„TAK JSME DRUHÝ, NO A COO“?!

Výsledky SG VM a konečné pořadí:

1.     FK Agria Choceň      0:1

2.     SK Vysoké Mýto

3.     MFK Chrudim          1:0

4.     TJ Luže                  1:0

5.     TJ Jaroslav             3:1

                                                                                                                                 Tomáš Březina

 image  image

image  image

image  image

 

 

Na 5.ročníku turnaje starých gard se radovali domácí

V sobotu 11/7, proběhl již pátý ročník turnaje hráčů nad 35 let. Perfektně střižený pažit, nádherné počasí a tradičně výborný guláš – to byly hlavní atributy  pro zdařilý průběh celé akce. Letošního turnaje se zúčastnilo 8 mužstev a z nich jedno dokonce ze slovenského Rybníku ( doufáme, že se chalanům ze Slovenska v Mýtě líbilo a nebyli zde naposledy ). Mužstva  byla rozdělena opět do dvou skupin, ve kterých se se hrálo o pořadí a nasazení do vyřazovací části. Ve čtvrtfinále došlo k prvnímu překvapení, když vítěz sk. „A“ – NAŠROT VM, podlehl gardě Ústí n. Orlicí, která do té doby nezískala ani bod a vstřelila pouze jediný gól. Ostatní čtvrtfinále už větší překvapení nepřinesla a do semifinále postoupila mužstva TORPEDA VM, ZÁMRSKU a gardy VM.  V semifinále nestačil ZÁMRSK  na gardu Mýta a TORPEDO si poradilo s mužstvem Ústí n. O. Finále bylo zajímavou konfrontací, jelikož proti sobě nastoupila řada hráčů z „mýtské gardy“. Úvod zápasu mnoho zajímavého nepřinesl a na hřišti se začalo něco dít až v momentě, když TORPEDO prohrávalo 0:1. Od této chvíle už se hrálo převážně před brankou gardy VM. Bezchybný výkon brankáře Kovaříka, osobní obrana Jardy Nováka na Mikyho a bojovnost celého mužstva  nakonec rozhodly. Z ojedinělého brejku navýšili gardisti stav na 2:0 a mohli překvapivě slavit první vítězství v tomto turnaji.  V zápase o třetí místo porazilo Ústí - Zámrsk 2:1 a po špatném vstupu do turnaje, byla na hráčích Ústí při odjezdu vidět spokojenost. Poděkování patří opět výboru SK VM, sponzorům, hráčům, rozhodčím a pořadatelům. Díky a za rok snad opět na shledanou !!   KŘ

 

POŘADÍ TURNAJE:

 

1.     SG V. MÝTO

2.     TORPEDO VM

3.     ÚSTÍ N. ORLICÍ

4.     ZÁMRSK

5.     NAŠROT

6.     LUŽE

7.     RYBNIK SK

8.     URBANICE HK

 image  image

 image  image

 

 

4.ročník letního turnaje starých gard vyhrálo Vysoké Mýto "P"

V sobotu 12/7 se opět za ideálního počasí a na perfektně připraveném pažitu, odehrál na stadiónu u Loučné 4. ročník turnaje hráčů nad 35 let. Tohoto turnaje se letos zúčastnilo bohužel pouze 7 mužstev. Tradiční účastníci jako Choceň, Ústí nad Orlicí nebo Pardubice tentokrát zklamali a  nedorazili. Mužstva  byla rozdělena opět do dvou skupin, ve kterých se hrálo o pořadí a nasazení do vyřazovací části. Do semifinále se nakonec po urputných bojích probojovaly mužstva D. Újezda , Luže, Našrotu VM a Vys. Mýta „P“ .  Postup  do finále se obešel bez velkých překvapení a tak se o první místo  utkala garda D. Újezda v čele s Ivošem Svobodou a Vysokého Mýta „P“ s kapitánem  Radkem Mikanem. Vítězství  nakonec obhájil složený tým Mikyho a spol. V zápase o třetí místo překvapivě Lužáci v čele s exligistou Márou Kopeckým nestačili  na  bojovný tým Našrotu VM. Na pátém místě se umístila domácí  garda s nejvyšším věkovým průměrem, šestý skončil Zámrsk a sedmé místo patří hráčům Holic. Poděkování patří opět výboru SK VM, sponzorům, hráčům, rozhodčím a pořadatelům. Díky a za rok opět na shledanou !!                                                                                                                                                                                                                                                                               Karel Řehák

 

 

 image  image

 image  image

 image  image

 image

 

3.ročník letního turnaje starých gard ve Vysokém Mýtě ovládli domácí

V sobotu 13.7.2013 se  za ideálního počasí odehrál na stadiónu u Loučné 3. ročník turnaje starých gard. Tohoto turnaje se letos zúčastnilo 10 mužstev, která byla rozdělena opět do dvou skupin. Ze skupin postoupili z prvních míst obě naše gardy, a loňský a předloňský vítěz –Pardubice a  Luže. Ani v semifinále nenašli naše gardy přemožitele a zrodilo se tak velké domácí finále, ve kterém byla přeci jenom lepší  „juniorka“ Vysokého Mýta a zaslouženě zvítězila. Ze třetího  místa se radovala Luže. Vyzdvihnout bych chtěl především výkony naší „staré“ gardy, která zvládla turnaj nejenom dobře uspořádat, ale i odehrát.  Poděkování patří výboru SK VM a všem, kteří se na turnaji podíleli, ať už aktivně nebo sponzorsky.  Díky !!!

                                                                                                                                                          Karel Řehák

   image    image

 

 

Přátelský zápas na UMT v Pardubicích - 29.3.2013

FK Pardubice - SK Vysoké Mýto    1:0     (poločas 1:0)   

 

Věhlas a kvalita staré gardy SK Vysoké Mýto se donesly až do Pardubic, odkud přišla pozvánka na sehrání přátelského zápasu. Obavy představenstva mužstva o slabém zájmu hráčů o tento zápas vzaly za své již při nominaci. Jedna sada dresů nám již nestačila.Cesta autobusem na zápas byla pro některé hráče dávno zapomenutou historií, což se projevilo konzumací občerstvení již při cestě na zápas. Soupeř nás vřele očekával a když viděl ten „zájezd“ ,  jistě musel být nervózní již před zápasem. Nic nebránilo tomu, aby mohla trojice delegovaných rozhodčích přivést na dobře připravenou umělou trávu dvě jedenáctky. Postavit základní jedenáctku nebylo pro trenéry nic jednoduchého, všichni chtěli podat dobrý výkon.  V první polovině zápasu soupeř lépe kombinoval ve středu hřiště. Naši hráči plnili poctivě obranné úkoly a ze zajištěné obrany vyráželi do rychlých brejků. Naše útočné duo rychlonožek  Fritsche, Vácha by nám mohlo závidět kdejaké mužstvo okresního přeboru, ale ta koncovka.  Ač jsme v držení míče zaostávali za domácími , počet zahrávaných rohových kopů byl výrazně vyšší na naší straně.  Bohužel nic se neujalo. Z nevinné akce ve středu hřiště si hráč soupeře vzpomněl na rčení  „Když nevíš co s míčem, vystřel“ a k překvapení všech a hlavně golmana  Dvořáka skončil v síti. Poločas skončil těsným vedením domácích.

V poločasové přestávce jsme svorně zhodnotili, že naše hra není vůbec špatná a výsledek otočíme. Od úvodu druhé poloviny zápasu jsme začínali soupeře přehrávat, ale stále tomu něco chybělo. Vstřelit branku.Z pozice brankaře držel mužstvo Dvořák, spolehlivě pracovala obranná řada v obměňovaném složení Březina, Glencner, Toušek, Jílek, Žitňák, Pohorský, Menclík, Ropek,  kreativně a v pohybu hru řídila záložní řada vedená K. Řehákem a dále Vaňásek, Svoboda, Trnka, Kavka, Wich a naše nebezpečné útočné trio Fritsche, Vácha, Kopecký.   Bohužel žádné z našich jmen se neobjevilo v kolonce střelců. Zejména konec zápasu byl jasně v naší režii a soupeř zjistil, jak jsme dobře trénovaní.

I přes těsnou prohru jsme zanechali v Pardubicích dobrý dojem a většina hráčů se již těší na další výzvu.

 

Za organizaci utkání a pozápasové pohoštění děkujeme M. Trnkovi.     

       

 image

 

Sestava:   Dvořák P., Březina, Glencner, Toušek, Jílek, Vaňásek, Řehák K., Svoboda, Trnka, Fritsche, Vácha,

                 Kavka, Žitňák, Wich, Menclík, Pohorský, Ropek, Kopecký 

 

Vedení mužstva: Novotný A., Trhal

Kustod: Matějus, Novotný B.  

 

 

2.ročník letního turnaje starých gard ve Vysokém Mýtě vyhrál tým Pardubic 

V sobotu 21.července 2012 proběhl ve Vysokém Mýtě druhý ročník turnaje SG.Turnaje se opět zúčastnilo 8 mužstev -  Pardubice, Holice, Choceň, Ústí n. O., 2x VM, Zámrsk a Našrot VM. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin, ze kterých postoupily do semifinále Pardubice, Choceň, Ústí n. O. a mladší garda VM. Vítězem se nakonec stali zaslouženě hráči Pardubic. Na dalších místech skončila mladší garda VM, Ústí n. O. a Choceň. Poděkování  patří výboru SK VM, který nám umožnil odehrát tento turnaj opět na hlavním hřišti a dále všem, kteří se na pořádání tohoto turnaje podíleli. Po turnaji následovala oslava kulatých "50", bývalých opor Vysokého Mýta - Milana Dvořáka, Ládi Novotného a Míry Holobrádka. Hoši ještě jednou všechno nejlepší a díky !!!    KŘ

 

 image    image

 image    image

 image

 

 

 

                         SK Vysoké Mýto (stará garda) - FC Amfora Praha  6:6  (1:4) 

 

V sobotu 23.června se v rámci oslav 110 let výročí založení SK Vysoké Mýto sehrál na našem stadionu přátelský zápas mezi domácí starou gardou a týmem populárních osobností Amforou Praha. 

Na výborně připravený trávník naběhla mužstva v těchto sestavách:

SK Vysoké Mýto : Vágner, Javůrek, Trhal, Svoboda J., Novotný A., Dvořák M., Pšondr, Urban, Řehák K., Wích, Čáp J., Matějus, Seidl, Menclík, Kavka, Fritsche, Vaňásek, Krejčí, Březina, Šlégr 
FC Amfora Praha : P.Steiner, V.Sodoma, J.Čenský, Z.Merunka, K.Dobiaš, P.Salava, L.Vízek, F.Jakubec, J.Adamec, F.Veselý ml, P.Novotný, M.Čamaj, R.Jukl, J.Zonyga, S.Tofi, P.Zuna, K.Střihavka, R.Skamene, P.Kopal. 

Slavnostní výkop provedli A.Panenka a J.Dvořák. Poté již hlavní rozhodčí P.Jirků zahájil zápas ve kterém mohlo na 700 diváků vidět hned 12 branek. Po poločase 1:4 se nakonec mužstva rozešla smírně 6:6.

Branky : Kavka 2, Krejčí 2, M.Dvořák, Svoboda (penalta)  - Zuna 2, Zonyga, Veselý, Jukl, Skamene (penalta)

 

        Bohatou fotogalerii z celé akce, kterou připravil Josef Kanta si můžete prohlédnout - zde

Další fotky z oslav (od Vlastimila Švadleny) - zde


 

 

 Materiál publikovaný v brožuře vydané ke 110.výročí založení SK Vysoké Mýto

STARÁ GARDA  (2002 - 2012)

Je potěšitelné, že činnost SG nadále pokračuje a mohla by být příkladem pro mnohé slavnější kluby. Generace hráčů po generaci plynule přechází do tohoto uskupení.Láska ke „kulatému nesmyslu“, udržení fyzické kondice i snaha setkávat se s kamarády a znovu prožívat radost ze hry přivádí nové hráče, kteří skončili s aktivní činností.A stejně jako jejich předchůdci nastupují do trenérských a ostatních funkcí, které zajišťují chod oddílu a i nadále pomáhají při pořadatelské službě na mistrovských utkáních.. Je přirozené, že určité mechanizmy se mění,uzpůsobují se současným trendům a potřebám. Bohužel čas se nedá zastavit a tak ze zakládajících členů se stávají diváci tréninků, pasivní posuzovatelé jednotlivých akcí.Dobré přátelské vztahy těch nejstarších však daly podnět k tomu, aby se pravidelně jednou za měsíc sešli a zavzpomínali na společné fotbalové chvíle.Je to parta hráčů 60tých let minulého století, kteří při harmonice a vozembouchu si zazpívají písně, které je provázely při cestách po fotbalových hřištích.Potěšením pro ně je skutečnost, že ty mladší ročníky úspěšně pokračují v nastoupené cestě.                             

V sezónách 2002 až 2009 se mužstvo staré gardy účastní tradičního „veterán cupu“, za účasti týmů Chocně, Ústí nad Orlicí, Žamberka, Lanškrouna, Cerekvice, Svitav, Letohradu, Kostelce nad Orlicí, Jehnědí a Kerhartic. Ve většině sezón patří naše garda k nejlepším mužstvům a několikrát se nám daří tuto soutěž vyhrát. Postupem času se začíná projevovat nechuť k absolvování tohoto turnaje mezi našimi členy. Stále  více našich soupeřů si domácí zápasy přeřazuje do čtvrtečního odpoledního termínu ( máme naše báčko ) a stále více mužstev začíná hrát svá utkání na umělých trávnících, která nejsou mezi našimi členy zrovna v oblibě. Utkání na hřištích soupeřů se účastní méně a méně našich hráčů a proto je v roce 2008 na výroční schůzi staré gardy odsouhlaseno odhlášení našeho týmu z této soutěže. Byla to určitě veliká škoda po tolika letech a  po tolika vítězstvích v tomto turnaji a to zejména z toho  důvodu, že jsme se přestali setkávat s bývalými soupeři a kamarády z ostatních mužstev.. Tento trend však jednoznačně během několika sezón postihlo mnoho dalších mužstev a v současnosti se tohoto turnaje účastní pouze 5 mužstev starých gard a proto úroveň soutěže stále klesá. V loňském roce jsme z tohoto důvodu uspořádali na našem stadiónu turnaj starých gard za účasti našich tradičních soupeřů. Tento turnaj byl hodnocen velice kladně a proto jsme se rozhodli udělat z tohoto turnaje tradiční setkání hráčů nad 35 let ve Vysokém Mýtě i v nadcházejících sezónách.

Co nás však může těšit je základna naši gardy, která v posledních letech určitě neklesá. V současnosti má stará garda na 40 aktivních členů a průměrná účast na našich báčcích ve čtvrtek a v neděli bývá pravidelně od 16 do 20 hráčů. Od sezóny 2007 jsme přistoupili k pravidelnému vyhodnocování výsledků báček a na konci měsíce vyhlašujeme vítěze měsíce, ale i našeho „čurybrka“.

Mezi další pravidelné ativity patří každoroční zápolení v kuželkách, v bowlingu a v míčovém sedmiboji. Tradiční akcí je již sedmou sezónu zimní soustředění v Herolticích, kde si při fotbálku a výletech na běžkách zvyšujeme svoji fyzickou kondici a při dalších aktivitách na chalupě utužujeme naši gardovskou partu. V posledních dvou letech jsme k těmto aktivitám přidali i cyklistické výlety po okolí KUJEBINY, spojené s již tradičním opékáním prásátek, za účasti manželek, dětí, ale u některých také již babiček a vnoučat. Tradicí jsou i nadále oslavy kulatin členů staré gardy.  Mezi úspěchy oddílu  SG můžeme zařadit vybudování umělého osvětlení na třetím hřišti, které bylo postaveno a financováno v režii staré gardy.

Závěrem můžeme konstatovat, že činnost staré gardy v posledních 10-ti letech určitě neochabuje, ba naopak. Stále větší účast a množství různých aktivit jsou toho důkazem. Chtěl bych využít této příležitosti, abych poděkoval všem, kteří se na činnosti a chodu oddílu  SG podílejí. Úmyslně jsem nejmenoval konkrétní osoby, neboť si myslím, že bych musel vyjmenovat většinu z Vás. Staré gardě Vysokého Mýta přeji do dalších let širokou základnu, členům dostatek času na naše aktivity a  hlavně hodně zdraví Vám všem.

                                                                                           Za starou gardu VM sepsali JV a KŘ

 

  

 

image

image

 image

 image