5.kolo - 28.8.

TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B   5:1 (2:1)

Branka: Sedlák

Sestava: Sůva, Hansl, Dastych, Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Sekanina, Kavka, Rajnoch, Sedlák, Kabrhel  (Holec, Jeřábek, Dvořák, Paďour)

Další venkovní zápas a další neúspěch..A opět dost inkasovaných branek i když hra byla rozhodně lepší než v Libišanech. Dá se i říct, že herně jsme byli lepší než Svitavští, ale co je nám to platné...,fotbal se hraje na góly a v tom nám domácí uštědřili další lekci. Hráli naprosto jednoduše, bez nějaké zdlouhavé kombinace se snažili nakopávanými míči dostávat za naší obranu a tam se dále rvát... K tomu jim napomáhalo i nevelké hřiště  .Bohužel tato taktika slavila úspěch, kdy zejména naši krajní hráči opravdu neměli svůj den... Byl to spíše den otevřených dveří a výsledkem je 5 zbytečných branek v naší síti... Co se týče naší ofenzivy, míč jsme sice kontrolovali v kombinaci, kdy zejména Sekanina a Kavka hledali různá řešení, ale buď byla Svitavská defenziva zkonsolidovaná, nebo chyběla patřičná nabídka ostatních spoluhráčů... Velké problémy máme zejména v křídelních prostorech, chybí kvalitní náběhy krajních hráčů a centry do vápna soupeře z toho pramenící se dají spočítat na prstech jedné ruky. Nevytváříme si tak patřičný tlak, abychom soupeře donutili k chybám a dostávali se tak k zakončení.. V tomto ohledu nás bota tlačí víc než dost a je potřeba na tom podstatně zapracovat... Pochvala za velmi solidní výkon pro Kryštofa Kabrhela, který nám vypomohl z dorostu... V neděli bude další šance tento neúspěch odčinit a to v domácím utkání ,taktéž s rezervou Letohradu..

4.kolo - 22.8.

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk  6:1 (1:1)

Branky: M.Fišer 3, Sedlák 2, Hájek V

Sestava: Sůva, Vágner, Fišer M.,Vopršálek, Hájek J.,Rajnoch, Sekanina, Podmajerský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Prušek, Hansl,Dastych, Paďour)

Po debaklu v Libišanech jsme se představili podruhé v nové sezoně na domácím hřišti a hned v derby se sousedním Zamrskem. Tyto zápasy mají svou specifickou atmosféru a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Utkání se hrálo před parádní diváckou kulisou, k čemuž přispěli i věrní fandové soupeře. Od začátku utkani jsme měli míč častěji na svých kopackach a trpelivou kombinací jsme se snažili prokousat zhuštěnou obranou hostů. První velkou šanci měl ve 22. minutě Vařečka. Ten na levé straně nakopl své motory, předběhl vše co mu stálo v cestě, ale branku těsně minul. A zničehonic přišel trest. To po zbytečném faulu před naší šestnáctkou zahravali hosté přímý kop. Na přední tyč si naběhl Pirkl a nikým nehlídán otevřel skóre.. 0:1. Ve 29. minutě mohlo být srovnano, ale Sedláka hostující gólman Branda ještě vychytal. O pár minut později už ale uderilo. Ve 34. minutě zahraval trestný kop Míra Podmajerský, perfektně našel na zadní tyči Martina Fišera a ten pohotově srovnal skóre a začal tím svoje gólové představení...1:1. A dál jsme tlačili na pilu. Ve 36. minutě sestřelil před vápnem Sedláka hostující Novák, ale z následného trestného kopu z ideální pozice Sedláka opět vychytal Branda. Další vlnu emocí na hřišti i v hledišti způsobil odmávaný ofsajd hostů a tudíž neuznaný gól Czernyanského. Víc se v první půli neodehrálo a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Vstup do druhého poločasu jsme však měli jako ze snu. Hned ve 49. minutě si perfektní spolupráci zopakovali Míra s Fíšou a další lahůdkový trestný kop skončil neomylně v brance hostů...2:1. V tuto chvíli jsme jasně přebrali otěže zápasu do svých rukou. V 56. minutě si do třetice zopakovali spolupráci z trestného kopu Míra s Fíšou a Martin zkompletoval svůj hattrick..3:1. Pak už jsme v klidu a trpělivě kombinovali a čekali na další chyby hostů. V 61. minutě utekl po levé straně Vojta Hájek, ideálně našel před brankou Sedláka a bylo to již 4:1.. Zámrsk se ve druhém poločase připomněl vlastně jen v 64. minutě, kdy zahrával dva nebezpečné rohové kopy,ale výborný Sůva v naší brance změnu skóre nepřipustil. V 68. minutě dirigent Míra Podmajerský vybídl ke skórování Vojtu Hájka a ten zasadil hostům další tvrdý direkt...5:1. A to se ještě v 71. minutě kopala penalta za faul na Hajase ,kterou proměnil Sedlák...6:1. Zápas se ještě nakonec dohrával bez dvou hráčů. To když červenou kartu viděl po dvou žlutých hostující Novák a u nás byl za hrubé nesportovní chování vyloučen Vařečka.  Ten se může těšit na mastnou pokutu od klubu a snížení měsíčního platu o 10%.... Suma sumárum...Těžký zápas jsme nakonec zvládli velmi dobře, podali jsme velice dobrý výkon, všichni hráli nadoraz a tak by to mělo být každý zápas.. Za zmínku stojí výkon Martina Fišera na stoperu, který ze své pozice dokázal dát tři góly a mužstvu tím velmi výrazně pomohl. Ve středu pole odehráli velmi slušný zápas Míra Podmajerský s Lukášem Sekaninou,kteří táhli většinu našich ofenzivních akcí a zároveň dokázali zcela eliminovat nebezpečné hráče soupeře na stejných postech... Díky patří ale celému týmu včetně kluků na lavičce. V sobotu nás čeká další venkovní výjezd, tentokrát do Svitav a je potřeba na tento výkon navázat a o body se zase patřičně poprat.

image

3.kolo - 14.8.

FC Libišany - SK Vysoké Mýto B   11:0 (6:0)

Sestava: Sůva, Hansl, Trnka,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Prušek, Kavka,Hájek V.,Sedlák, Vařečka (Rajnoch, Dastych, Paďour)

Tak jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání... Po prvním zápase jsme zajížděli na půdu nejtěžšího protivníka v soutěži, týmu Libišan. A jestli se nám v zápase s Přeloučí  podařilo naše nedostatky tak nějak ututlat, Libišany nás "svlékly zcela donaha ".. Můžeme se klidně bavit o tom, že soupeř nemá v A třídě vlastně co dělat, že je to tým nadupaný nejen reprezentanty futsalisty,ale i spoustou hráčů, kteří si prošli vyššími soutěžemi.. Je to vlastně jedno. My jsme si alespoň ověřili, že nejsme žádní mistři světa a že k podání dobrého výkonu je potřeba mnohem víc přidat. Ani by asi nevadilo, že nás domácí od první do poslední minuty zcela přehrávali, kvalita byla zkrátka na jejich straně. Tenhle tým Libišan asi nebude mít v soutěži velkou konkurenci. Horší je zjištění, že máme velké problémy s rychlostí a kvalitou práce s míčem, že nejsme schopni plnit jednoduché pokyny trenéra a ani touha se o výsledek víc porvat se jaksi nedostavila…. A tak výsledek nemůže být jiný než hrozivý debakl, který jsme od domácích "vyfasovali ". Asi bychom si měli všichni uvědomit, že na dresu nosíme logo klubu, který reprezentujeme  a že takovými výsledky mu rozhodně dobrou reklamu neděláme… Každý sám si musí uvědomit, jestli svou tréninkovou docházkou a výkony v utkáních dělá dostatek, abychom byli více úspěšní..... No nic, je to ostuda a nemělo by se to již opakovat…. Není lepší příležitost toto odčinit již tuto neděli, kdy přivítáme v derby sousední Zámrsk.

image

2.kolo - 7.8.

SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč   3:1 (2:1)

Branky: Sedlák, Vařečka,vlastní

Sestava: Sůva,Rajnoch,Dastych,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Podmajerský, Velinský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Hansl,Holec,Paďour)

Po téměř roční covidove přestávce se nám opět zase rozběhly fotbalové soutěže a tak se konečně dočkal i náš B tým. V úvodním kole jsme přivítali mužstvo Přelouče, takže solidní soupeř hned na začátek. Po velmi dlouhé pauze jsme byli plní očekávání, jak na tom vlastně vůbec jsme.... Úvod byl pochopitelně opatrný z obou stran a plný spoustou nepřesností. My jsme se snažili o postupnou kombinaci,soupeř spoléhal spíše na dlouhé míče za naši obranu. Zejména naše pravá strana s tím měla značné problémy. Všechno ale skvěle řešil Sůvič v naší brance. Ve 24. minutě se konečně pohnulo skóre. Parádní průnikovou přihrávku za obranu dostal Vojta Vařečka, postupoval sám a akci ještě vyšperkoval přihrávkou na dobihajiciho Sedláka, pro nějž již nebyl problém dostat míč do branky 1:0. Hosté měli také své šance, ale ty buď zavčasu odvrátila naše obrana, nebo kryl Sůva.. Ve 32. minutě zničehonic uderilo podruhé.. To velmi špatnou přihrávku hostujícího stopera golmanovi doběhl Vařečka, ihned servíroval před branku a tam si kluci z Přelouče dali ukázkový "vlastňák ".. 2:0. Avšak místo toho,abychom se uklidnili, vzápětí jsme inkasovali i my... To v 33. minutě hosté sehráli ukázkový roh a krásnou hlavičkou snížili..2:1. Zbytek poločasu už žádné vzrušení nepřinesl a tak do kabin jsme odcházeli o něco spokojenější než soupeř. Druhá půle byla již více svižná, co se šancí týká a nutno říct, že hosté zbraně rozhodně neskládali. A to i přesto, že ve 47. minutě přidal naší třetí branku po samostatné akci Vojta Vařečka 3:1.. Ba naopak, hostující borci se stále více stěhovali na naši polovinu  a obrana měla co dělat, aby jejich útoky odrážela. Díky tomu však vznikala okénka v soupeřově defenzive a nabízela se možnost rychlých výpadů. Avšak své jasné šance neproměnili postupně Sedlák, střídající Tomáš Hansl a do třetice ani Vopršálek... A když hosty vychytal Sůvič, zrodilo se na úvod naše vítězství 3:1. Soupeř rozhodně nebyl jednoduchý a sehrál u nás dobré utkání, o to víc si důležitého vítězství ceníme. Z našeho mužstva je třeba rozhodně pochválit brankáře Martina Sůvu, který pochytal spoustu šancí a stopera Tomáše Vopršálka, který vyhrál spoustu důležitých soubojů, bojoval,dřel a odběhal neskutečné kilometry.. Jen tak dál chlapci... V příštím zápase zajizdime v sobotu do Libišan a tam to bude zase o "level" výš....