SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Muži B

 

 

Realizační tým 

trenér František Dvořák st.,  asistent Miroslav Podmajerský,  vedoucí Tomáš Paďour

 

 

 

20.kolo - 8.5.2022

image

SK Vysoké Mýto B - Jiskra Ústí nad Orlicí B   6:1 (6:1)

Branky: Kuzma 2, Dvořák 2, Hájek V. 2

Sestava: Sůva, Vágner, Žák, Jeníček, Hájek J., Dvořák, Podmajerský, Sedlák, Hájek V., Kuzma, Haladei  (Kanta, Rajnoch, Paďour, Prušek, Dastych)

Po cenném vítězství na půdě Letohradu, nás čekalo třetí "béčko " v řadě, tentokrát Ústí nad Orlicí. Chtěli jsme pochopitelně využít našeho dobrého herního rozpoložení z předchozích zápasů a doma opět naplno bodovat. Do soupeře jsme se zakousli hned od úvodu a již ve 12. minutě jsme šli do vedení, když se pohotově v hostujícím vápně prosadil Rado Kuzma...1:0. Ústečtí se prosadili hned o čtyři minuty později, když pohotově zužitkovali zmatků v naší jinak pevné defenzivě...1:1. Tento moment s námi ale nijak nezacloumal, ba naopak. Hosty jsme posadili na "kolotoč " a sypali do jejich sítě další branky. Ve 20. minutě se nadvakrát prosadil Martin Dvořák a poslal nás do zaslouženého vedení...2:1. No a pak už to bylo v rychlém sledu....Ve 28. minutě se podruhé prosadil po pěkné narážečce se Sedlákem opět Martin Dvořák....3:1. Ve 35. minutě opět pěkně vybídl Dvořáka Míra Podmajerský a ten nezištně předložil Vojtovi Hájkovi...4:1. Netrvalo dlouho a bylo to již 5:1. To další bezchybný útočný výpad zužitkoval svým druhým gólem Rado Kuzma. No a hned po rozehře na půli hřiště jsme hosty okamžitě dopresovali, ti v úzkých přišli o míč a další gól pro Vojtu Hájka jak na podnose...6:1. Soupeře jsme za poločas tedy zcela zdevastovali,ale bylo to naprosto zasloužené vyjádření rozpoložení obou mužstev na hrací ploše.... Druhá půle už tolik atraktivity nepřinesla, my jsme si zodpovědně hlídali svůj náskok a Ústečtí se sice pokusili o pár brejkových akcí, ale naše obrana pracovala spolehlivě. My jsme ještě nějaké branky přidat mohli, zejména šance Haladeie a Pruška si o to vyloženě říkali.... Zápas jsme tak dovedli do zaslouženého vítězství a přidali již čtvrtou výhru v řadě....Pochvalu zaslouží za dobrovolnou pomoc z A týmu Michal Žák, na postu stopera oplýval jistotou a přehledem a s Jéňou vytvořil dobře fungující dvojici. Od nás vynikl na pravém halvu Martin Dvořák. Pochvalu ale opět zaslouží celý tým, k zápasům přistupuje s patřičnou vážností, s velkým nasazením a odhodláním Soupeře porazit. Již v sobotu nás čeká o něco těžší kalibr, tým Lázní Bohdaneč a bude to pro nás jistě zajímavá konfrontace..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápasy s béčky jsme zvládli komplet s plným bodovým ziskem a vysokým skóre 16:3. V tomto zápase se o naše branky postarala stejným dílem trojice hráčů - M.Dvořák, R.Kuzma, V.Hájek.Řada gólovek  ještě zůstala nevyužita. Druhý poločas se v uvozovkách jen dohrával ,ale to nezna-mená,že se divák nudil. Bylo se stále na co dívat. Hráči hráli ve vysokém tempu a soupeře, zejména v prvním dějství doslova převálcovali. Tréninkem nabraný fyzický fond nám umožňuje odvážnější a náročnější hru. Velká pochvala celému kádru. Na závěr musím vypíchnout jednoho hráče,který byl neúnavným motorem týmu, byť na jaře ještě neskóroval. Jeho role je pro tým naprosto zásadní.Tomáš Sedlák. Nyní nás čeká druhý tým soutěže Bohdaneč.Je jen na nás jak zápas zvládneme.


 

 

 

19.kolo - 1.5.2022

image

FK Letohrad B  -  SK Vysoké Mýto B    1:6 (0:2)

Branky: Kuzma 2, Javůrek 2, Haladei, Hájek V. 

Sestava: Sůva, Vágner, Jeníček, Fišer, Hájek J., Javůrek, Podmajerský, Sedlák, Chadima, Kuzma, Haladei (Hájek V., Kanta, Rajnoch, Dastych, Prušek, Holec)

K dalšímu venkovnímu utkání jsme zajížděli v neděli dopoledne do Letohradu. Na soupeře jsme měli nemilou vzpomínku z podzimního duelu, kdy nás Letohrad jednoznačně přehrál... Čekali jsme opět mladé a běhavé ambiciózní mužstvo, které nedá centimetr hřiště zadarmo. Do zápasu jsme tentokrát vstoupili s patřičnou koncentrací, soupeře nijak nepodcenili a už velmi brzo jsme dokázali i skórovat. Na pravé straně se rychle uvolnil Dmytro Haladei, naservíroval před bránu perfektní přihrávku, kterou do brány ve skluzu dovezl Rado Kuzma...0:1. V 11. minutě se smolně zranil Mára Chadima, kterého nahradil Vojta Hájek. Ve 13. minutě jsme šli do dvoubrankového náskoku. To se pěknou střelou prezentoval Matěj Javůrek a bylo to 0:2.... V dalším průběhu byl souboj vyrovnaný, domácí nic nebalili, drali se dopředu a potvrdili své předpoklady. Nicméně naše defenziva pracovala dobře a co prošlo, pochytal dobře připravený Martin Sůva. Do kabin jsme tak šli za velmi lichotivého stavu. No a hned po přestávce jsme definitivně rozhodli. Ve 47. minutě přidal naší třetí branku skvěle hrající Dyma Haladei a předváděl svou "one man show".... Dyma totiž připravil další tři branky, když postupně po svých školeních v domácí obraně přihrával na branky nejprve opět Kuzmovi,poté opět Javůrkovi a nakonec z jeho práce profitoval i Vojta Hájek....V závěru domácí ještě kosmeticky upravili z nařízené penalty.. Skóre se tedy nakonec zastavilo na velmi krásných 6:1 pro náš tým... Mužstvo si pod vedením trenéra Františka Dvořáka pomalu sedá a začíná postupně potvrzovat svůj značný potenciál. Je v něm zdravá konkurence a i střídající hráči dokáží do děje zápasu promluvit. Chválíme i pomoc hráčů z A týmu. Zatím ve všech zápasech byli skutečnými posilami a příkladně bojovali. V tomto zápase je třeba vyzdvihnout krom hvězdného Dyma také právě Martina Fišera a Matěje Javůrka. "Fíša " společně s "Jéňou " poctivě dirigoval naši obranu, vládl ve vzduchu i na zemi a v zápase neprohrál snad jediný souboj. No a Matěj opět neúnavně piloval pravou "lajnu", byl skvělý běžecky i technicky a domácí obraně nedal oddychnout... A k takovým výkonům se pak přibližují i ostatní a daří se nám těžké zápasy zvládat.... Musíme ale poctivě pracovat dál a ze svých nároků nijak neslevit. V neděli nás čeká již třetí béčko v řadě, tentokrát rezerva Ústí nad Orlicí a my opět budeme o body patřičně bojovat. 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Do Letohradu jsme jeli s velkým respektem, při vzpomínce na podzimní domácí zápas, který vyhráli přesvědčivě a zaslouženě hosté. Vše bylo jinak již v šesté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Kuzma po nezištné přihrávce Dmytra Haladeje. Ve třinácté minutě přidal poločasovou pojistku M.Javůrek. Po zbytek poločasu byla hra zcela vyrovnaná. Druhý poločas začal šokem pro domácí, když ve 47 minutě skóroval nejlepší hráč zápasu Dmytro Haladei, kterého bylo až do konce zápasu plné hřiště. Naše silná zbraň, útočné trio opět úřadovalo a dovedlo zápas do konečného skóre 6:1. Jedinou branku dali domácí z pokutového kopu. Pochvala pro celý tým a díky za kladný přístup M.Fišera a M.Javůrka z áčka. Výkon pomalu stoupá. Další zápas v řadě s b-týmy nás čeká v neděli a to s Ústím nad Orlicí. Tak tedy do třetice.

 

 

 

 

18.kolo - 24.4.2022

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B    4:0 (1:0)

Branky: Kuzma 2 , Hájek V., Haladei

Sestava: Černík, Vágner, Valášek, Jeníček, Hájek J., Dvořák, Podmajerský, Chadima, Sedlák, Kuzma, Haladei  (Hájek V., Kanta, Holec, Prušek, Rajnoch, Dastych, Sůva)

Po velmi cenném vítězství v Zámrsku, nás čekal nevyzpytatelný soupeř ze Svitav. Byli jsme si velmi dobře vědomi, že bude důležité import tří bodů z venku potvrdit na domácí půdě. Při zranění brankáře Martina Sůvy, nás na toto utkání posílil Vojta Černík, dlouholetá opora našeho A týmu a měl tu čest, setkat se na hřišti zase po dlouhé době se svými některými bývalými spoluhráči... Start do zápasu jsme měli přímo raketový. Již ve druhé minutě šel důrazně do souboje Sedlák, míč se dostal ve vápně k Rado Kuzmovi a ten nás poslal velmi brzy do vedení..1:0. Pro tohoto slovenského legionáře v našich barvách šlo o první zásah v mistrovských utkáních. Další pasáže první půle žádné velké šance nenabízely. Míč jsme sice po většinu času měli pod kontrolou a na svých kopačkách, ale problém jsme měli zejména v předfinální fázi, kdy jsme neměli dostatečnou kvalitu při centrech do hostující šestnáctky. Ve druhé půli byl obraz hry velmi podobný, jen šancí na naší straně přibylo... Svou aktivitou nám pomohl i střídající Vojta Hájek... Další branku přidal Rado Kuzma a je vidno, že jeho pobyt doma na Slovensku mu prospěl. Pár dní na čerstvém vzduchu na pláních pod Štrbským Plesem udělalo své.... Tento moment nás již zcela uklidnil, otěže zápasu jsme měli zcela ve své moci a přidali jsme ještě další dvě branky. Nejprve pohotový Vojta Hájek zvýšil naše vedení a čtvrtý zásah přidal po svém úniku Dyma Haladei, hvězda utkání ze Zámrsku. Soupeř zápas rozhodně nedal zadarmo,bojoval, ale zasloužené 3 body zůstaly doma. Poděkování pro Vojtu a Vráťu, pomoc z áčka, zbytku týmu za poctivě odpracované utkání. Příští týden poměříme síly s další rezervou, tentokráte zajiždíme v neděli dopoledne do Letohradu..

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se pro nás vyvíjel velice dobře.Již ve druhé minutě otevřel skóre Rado Kuzma.Do konce poločasu byl mač vyrovnaný,byť s větší fotbalovostí na naší straně.Defenziva pod kontrolou zkušeného gólmana Vojty Černíka,stoperské dvojice P.Jeníčka a další výpůjčky z áčka V.Valáška si počínala tak,že prakticky soupeře do vážnější akce nepustila.Druhý poločas měl z naší strany větší grády,jejímž vyústěním byly další gólové zápisy,až na konečných 4:0.Chtěl bych hráčům poblahopřát k  velice kvalitnímu výkonu.  Zápas měl velice slušnou úroveň,ke které přispěl svoji kvalitou i soupeř.Byl jsem spokojen s výkony všech hráčú,kteří do zápasu zasáhli i těch,kteří nezasáhli ale zápasem příkladně žili.             

 

 

 

 

17.kolo - 16.4.2022

SK Zámrsk - SK Vysoké Mýto B   1:4 (0:2)

Branky: Haladei 4

Sestava: Sůva, Vágner, Dvořák, Fišer, Hájek J., Chadima, Podmajerský, Wimmer, Hájek V., Sedlák, Haladei  (Kanta,Prušek, Dastych, Rajnoch, Holec)

Ke třetímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu do nedalekého Zámrsku. Byli jsme si dobře vědomi, že úvodní kola se nám bodově nevyvedla a že je již třeba zabrat... Ani v tomto utkání jsme nebyli kompletní, ze sestavy vypadl stoper Jeníček a útočník Rado Kuzma, jenž musel odcestovat domů na Slovensko. Naopak z A týmu nás doplnili Filip Wimmer a Martin Fišer.. Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili jsme se prokousat zhuštěnou obranou domácích. Tento obraz hry byl k vidění vlastně celý zápas. Jen za první poločas jsme však zahodili několik jasných tutovek. Nastřelili jsme snad 4 břevna domácí branky, zvláště Filip Wimmer měl jasně "černého Petra ".... Neproměnili jsme ani pokutový kop po faulu na Míru Podmajerského, ale fotbalový bůh byl nakonec přeci jen doma, když se nám do přestávky podařilo další 2 šance využít a Dyma Haladei nás poslal do dvougólového vedení... V kabině tak bylo třeba jen zachovat klidnou hlavu a pokračovat v nastoleném tempu. No a sotva se rozběhl druhý poločas, soupeř z ojedinělé šance skóroval. Nechali jsme domácí trestuhodně v klidu odcentrovat do naší šestnáctky a nikým nehlídaný Novák snížil na 1:2... Nás naštěstí tento moment nijak nezlomil, dál jsme pokračovali ve své aktivitě a předváděli zodpovědný sebevědomý výkon. No a když Sedlák předložil Haladeiovi třetí gól, nebylo již o vítězi pochyb. Přidali jsme pak ještě čtvrtý gól a zcela zaslouženě jsme si odvezli všechny tři body... Za vypíchnutí stojí 4 branky Dmytra Haladeie a to ještě neproměnil pokutový kop. Byl to však pro něj v našem dresu poslední zápas, vrací se zpět na Ukrajinu a za celý klub mu za své působení u nás děkujeme a přejeme hodně štěstí. Vynikající výkon podali kluci z áčka Filip a Martin, jejich přístup a nasazení byly příkladné a patří jim velký dík. A pochvalu zaslouží i gólman Martin Sůva, jenž vlezl do branky i když nemohl téměř chodit a s nepříjemným zraněním zápas odchytal... Pochvala ale i pro zbytek mužstva, pracovalo dnes opravdu dobře. Tak snad navážeme na tento výkon i v neděli, kdy doma hostíme celek Svitavy B..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se mě poprvé hodnotí lépe, než ty dva předešlé. Do branky se postavil a to doslova s obrovským zdravotním handicapem superman Sůvič. Inkasoval pouze jednou, když zůstal domácí hráč zcela sám trestuhodně na malém vápně a hlavou snížil na dva ku jedné. To je z negativ zápasu vše. Pozitiva? Velice aktivní a agilní F.Wimmer nastřelil jen za první poločas třikrát břevno.Za svoji aktivitu si minimálně jeden gól zasloužil. Autorem všech čtyřech branek byl nakonec náš Ukrajinský kamarád D.Haladei. Navíc neproměnil pokutový kop za stavu 0:0. Bohužel v našem klubu končí, jelikož musí splnit branou povinnost. Chtěl bych za všechny hráče popřát, aby vše dobře dopadlo a ještě se v budoucnu do našeho klubu vrátil. Poděkování zaslouží hráči z áčka, kteří se jako vždy chovali velice příkladně po všech stránkách. Mám upřímnou radost z toho, že celý tým včetně lavičky zápasem žije.
Moc si toho považuji a radost mě činí i pozitivní vztah mladších hráčů k těm starším. Míra Podmajerský a T.Sedlák jsou skuteční lídři jak na hřišti tak i mimo.

 

 

 

 

16.kolo - 10.4.2022

image
SK Vysoké Mýto B  -  FC Libišany   0:4 (0:0)

Sestava: Sůva, Trnka,Dvořák, Jeníček, Hájek J., Javůrek, Podmajerský, Sedlák, Hájek V., Kuzma, Galadei  ( Chadima,Vágner, Prušek, Rajnoch, Dastych)

Ve druhém jarním kole jsme přivítali protivníka z nejtěžších...a to tým Libišan... Přesto jsme byli odhodláni postavit se soupeři bez bázně a zabojovat o první jarní body. První poločas přinesl zcela vyrovnanou partii. Hrálo se v solidním tempu s patřičným nasazením na obou stranách a i na šance bylo utkání vyrovnané.... První velkou příležitost měla naše nová akvizice z Ukrajiny Dmytro Galadei,ale v 18. minutě nadvakrát hostujícího brankáře Šimona překonat nedokázal. Soupeř kontroval hned vzápětí, ale v poslední chvíli jeho příležitost zmařil skluzem navrátivší se Jeníček. Poté se na hřišti začalo i poněkud jiskřit a k vidění bylo I pár ostřejších zákroků, které budily velké emoce.. Další výbornou možnost jsme měli v 41. minutě. Po Javůrkově centru se míč dostal na hranici šestnáctky ke zcela volnému Podmajerskému, ale jeho střela postrádala větší razanci a Šimon si s ní opět poradil. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu a rozhodně jsme nečekali, že druhý poločas pro nás bude velice studenou sprchou...Hned v 55. minutě totiž pláchl po pravé straně hostující Kraják a jeho centr na zadní tyč precizně uklidil za Sůvova záda Záruba...0:1. Tento moment naší hru zcela paralyzoval, začali jsme být velmi nepřesní v kombinaci, kazili jsme jednoduché přihrávky a naše sebevědomí padlo kamsi k bodu mrazu. K tomu nám v 65. minutě opět pláchl hostující Kraják a své sólo zakončil přesně....0:2. V 75. minutě jsme inkasovali potřetí, když tentokráte nabijel Krajákovi na vápno Záruba a jeho střela zapadla přesně k tyči....0:3. V této fázi jsme si už nedokázali vytvořit větší tlak a soupeři jsme prakticky nevzdorovali. Náš zmar byl dokonán v 86. minutě, kdy po standartní situaci hostů míč Sůva vyrazil, ale nikdo z našich nedohrával a v roli diváků jsme sledovali čtvrtý gól v naší síti...0:4. Výsledek je velmi drtivý a opět si musíme přiznat, že poločas je na vítězství málo. Každý musí přidat více odhodlání, obětavosti, nasazení a vůle po vítězství... Příležitost bude hned v sobotu v derby v sousedním Zámrsku...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se v prvním poločase z naší strany jevil vcelku dobře, v řeči čísel, tak pade na pade, včetně šancí. Ten druhý měl stejný průběh, ovšem pouze do 55minuty,kdy jsme inkasovali zcela zbytečný gól. Bohužel, především naše psychika dostala velkou ránu ze které se až na výjimky nevzpamatovala. Soupeř nás svou nespornou kvalitou dostal na kolena a to doslova. Nepodařilo se nám porážku ani zmírnit, byť šance byla. Kalich hořkosti byl dopit. Může to znít možná troufale, ale i z tohoto zápasu se dají vypíchnout pozitiva. Hráči až do závěrečného hvizdu bojovali a někteří odevzdali kvalitu. Musím pochválit jak hru, tak přístup k ní od obou hráčů áčka. Především L.Trnka byl neúnavným tahounem útočných akcí a perfektní v obranné činnosti. M.Javůrek byl více využit v první části zápasu, kde byl velice aktivní. Určitě máme velké rezervy. Kladem však je, že hráči mají chuť se zlepšovat, jak po stránce kondiční, kde máme stále velké nedostatky, tak po stránce herní. Oba tyto aspekty spolu úzce souvisí. Kondice =herní kvalita.

 

 

 

15.kolo - 2.4.2022

image
FK Přelouč - SK Vysoké Mýto B    1:0 (0:0)

Branka: 74. V. Voženílek 

Sestava SK VM B: Sůva, Dastych, Jeníček, Hájek J., Chadima, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Sedlák, Prušek, Kuzma (Kanta, Rajnoch, Paďour)

Vážení fanoušci Vysokomýtské "benfiky ". Začala jarní sezóna a dříve, než se dostaneme k hodnocení prvního zápasu, je tu pár novinek, které se nám udály v zimní přestávce... Tou nejpodstatnější a hlavní je změna na trenérském postu. Kormidla se ujal velezkušený František Dvořák st. ,který se vrátil do našeho klubu po mnoha letech. Jeho trenérský životopis je velmi pestrý, krom působení v našem klubu úspěšně prošel mnoha angažmá, za zmínku jistě stojí jeho úspěšná působení v Litomyšli, Chocni, Rychnově na Moravě a Letohradu. Trenér Dvořák je typem člověka, co si zakládá na disciplíně, zodpovědnosti a absolutním plnění úkolů, jež svým hráčům svěřil... A nutno dodat, že to náš tým v minulých letech příliš nezvládal... Takže přejeme Františkovi další úspěšné působení zase zpátky doma a pevně věříme že pod jeho velením se tým posune jak herně, tak výsledkově do vyšších pater. Dalším pozitivem byl počet hráčů na začátku přípravy, kdy na B tým nás trénovalo a trénuje neuvěřitelných 14 až 16 hráčů... Tým absolvoval i pověstné zimní soustředění v Pustých Žibřidovicích ,které lze hodnotit kladně po všech stránkách.Mužstvo bylo i kvalitně posíleno. Po letech se domů vrátil Petr Jeníček, borec co má odkopáno spoustu zápasů ve vyšších soutěžích a měl by nám tvrdit muziku na postu stopera. Další návrat domů hlásí Marek Chadima, ostřílený záložník který nám jistě pomůže. Ze sousedního Slovenska se nám podařilo získat snajpra Rada Kuzmu, který ač vyrůstal mezi ovcemi na salaši a živil se výrobou brynzy, tak dostal do vínku talent od boha a věříme že svůj velký potenciál prokáže a bude střílet góly jak na běžícím páse... A posila na poslední chvíli se nám podařila z Ukrajinské ligy... Přichází Dmytro Galadei, forvard jenž je zvyklý na lepší stadiony, ale tento skromný a poctivý chlapec bude jistě vidět. Jinak stále pokračuje naše neúnavná legenda Míra Podmajerský a to co ve svém věku neustále předvádí je více než obdivuhodné.... Mužstvo tedy doznalo velkých změn a snad se to v soutěži potvrdí...

 

A teď už k samotnému úvodnímu kolu v Přelouči. Bohužel ani nám se v přípravě nevyhnula zranění a tak jsme odjížděli v celkem oklestěné sestavě. Komplikací také bylo,že náš ukrajinský klenot Dmytro Galadei ještě nebyl dotažen administrativně, takže se představí až v příštím kole před domácím publikem. První půle se nám evidentně dobře nepovedla. Čelili jsme domácímu tlaku, soupeř byl rychlejší, agresivnější, my jsme postrádali lepší pohyb, organizaci hry a celkové zaujetí. V této fázi nás podržel výborný Sůva v bráně. I tak jsme si dokázali vypracovat dvě výborné příležitosti. Nejprve pronikl výborně do soupeřovi šestnáctky Mára Chadima a snažil se přihrát volnému Kuzmovi. Jeho přihrávku však domácí stačili na poslední chvíli zablokovat.. A po chvíli byl v hlavní roli sám Rado Kuzma, jeho dobrá šance však mezi tři týče nezamířila... Do kabin jsme tak šli za nerozhodného stavu a rozhodně jsme si měli k předvedené hře co říct....Tato slova zcela jistě padla na úrodnou půdu, protože druhá půle byla již víceméně v naší režii, ale naše nemohoucnost v koncovce byla evidentní.. Vrcholem našeho zmaru byl gól domácích, kdy jsme neuhlídali soupeřovu standartní situaci a nechali Sůviče na pospas třem domácím dorážkám!!!!! V závěru jsme sice měli tlak, ale ve finální fázi jsme si nepočínali dostatečně kvalitně a bohužel odešli poraženi.... Je třeba se zamyslet nad úvodem zápasu, protože k dobrému výsledku jistě nikdy nebude stačit jen jeden poločas.... Za týden nás čeká ještě silnější kalibr, tým Libišan, ale určitě se předem nevzdáváme a věříme, že se o výsledek budeme rvát celý zápas.... Zveme fanoušky na naše nové akvizice v mužstvu a věříme ve vaši podporu..

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Domácí vstoupili do zápasu daleko aktivněji než náš tým, vytvořili si tři velice dobré gólovky. Dvě zmařil výborný Sůva a jednu domácí zcela zazdili. Naše nová slovenská akvizice Kuzma kontroval samostatným nájezdem, bohužel se míč nevešel mezi tyče domácí svatyně. Druhý poločas byl více v naši režii. Śancí na vstřelení kýženého gólu byl dostatek, bohužel jsme nebyli úspěšní. Naopak domácí nás potrestali ze standardní situace při které jsme nechali Sůviče v jejím řešení zcela osamoceného a soupeř nadvakrát míč dorazil do branky. V závěru jsme stupňovali tlak, ale chybělo nám pověstné štěstí v koncovce. No a pak zde byl praporek pomezního, který při každém kopu na domácí branku vyletěl jak čertík nad hlavu a zastavil tak předčasně naše snažení.
Výkon byl na vzestupu, což by mohl a měl být dobrý základ do budoucna.

 

 

-------------------

 

image
5.kolo - 28.8.
 
TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B   5:1 (2:1)

Branka: Sedlák 

Sestava: Sůva, Hansl, Dastych, Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Sekanina, Kavka, Rajnoch, Sedlák, Kabrhel  (Holec, Jeřábek, Dvořák, Paďour)

Další venkovní zápas a další neúspěch..A opět dost inkasovaných branek i když hra byla rozhodně lepší než v Libišanech. Dá se i říct, že herně jsme byli lepší než Svitavští, ale co je nám to platné...,fotbal se hraje na góly a v tom nám domácí uštědřili další lekci. Hráli naprosto jednoduše, bez nějaké zdlouhavé kombinace se snažili nakopávanými míči dostávat za naší obranu a tam se dále rvát... K tomu jim napomáhalo i nevelké hřiště  .Bohužel tato taktika slavila úspěch, kdy zejména naši krajní hráči opravdu neměli svůj den... Byl to spíše den otevřených dveří a výsledkem je 5 zbytečných branek v naší síti... Co se týče naší ofenzivy, míč jsme sice kontrolovali v kombinaci, kdy zejména Sekanina a Kavka hledali různá řešení, ale buď byla Svitavská defenziva zkonsolidovaná, nebo chyběla patřičná nabídka ostatních spoluhráčů... Velké problémy máme zejména v křídelních prostorech, chybí kvalitní náběhy krajních hráčů a centry do vápna soupeře z toho pramenící se dají spočítat na prstech jedné ruky. Nevytváříme si tak patřičný tlak, abychom soupeře donutili k chybám a dostávali se tak k zakončení.. V tomto ohledu nás bota tlačí víc než dost a je potřeba na tom podstatně zapracovat... Pochvala za velmi solidní výkon pro Kryštofa Kabrhela, který nám vypomohl z dorostu... V neděli bude další šance tento neúspěch odčinit a to v domácím utkání ,taktéž s rezervou Letohradu..

 

 

 

4.kolo - 22.8.
 
SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk  6:1 (1:1)

Branky: M.Fišer 3, Sedlák 2, Hájek V

Sestava: Sůva, Vágner, Fišer M.,Vopršálek, Hájek J.,Rajnoch, Sekanina, Podmajerský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Prušek, Hansl,Dastych, Paďour)

Po debaklu v Libišanech jsme se představili podruhé v nové sezoně na domácím hřišti a hned v derby se sousedním Zamrskem. Tyto zápasy mají svou specifickou atmosféru a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Utkání se hrálo před parádní diváckou kulisou, k čemuž přispěli i věrní fandové soupeře. Od začátku utkani jsme měli míč častěji na svých kopackach a trpelivou kombinací jsme se snažili prokousat zhuštěnou obranou hostů. První velkou šanci měl ve 22. minutě Vařečka. Ten na levé straně nakopl své motory, předběhl vše co mu stálo v cestě, ale branku těsně minul. A zničehonic přišel trest. To po zbytečném faulu před naší šestnáctkou zahravali hosté přímý kop. Na přední tyč si naběhl Pirkl a nikým nehlídán otevřel skóre.. 0:1. Ve 29. minutě mohlo být srovnano, ale Sedláka hostující gólman Branda ještě vychytal. O pár minut později už ale uderilo. Ve 34. minutě zahraval trestný kop Míra Podmajerský, perfektně našel na zadní tyči Martina Fišera a ten pohotově srovnal skóre a začal tím svoje gólové představení...1:1. A dál jsme tlačili na pilu. Ve 36. minutě sestřelil před vápnem Sedláka hostující Novák, ale z následného trestného kopu z ideální pozice Sedláka opět vychytal Branda. Další vlnu emocí na hřišti i v hledišti způsobil odmávaný ofsajd hostů a tudíž neuznaný gól Czernyanského. Víc se v první půli neodehrálo a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Vstup do druhého poločasu jsme však měli jako ze snu. Hned ve 49. minutě si perfektní spolupráci zopakovali Míra s Fíšou a další lahůdkový trestný kop skončil neomylně v brance hostů...2:1. V tuto chvíli jsme jasně přebrali otěže zápasu do svých rukou. V 56. minutě si do třetice zopakovali spolupráci z trestného kopu Míra s Fíšou a Martin zkompletoval svůj hattrick..3:1. Pak už jsme v klidu a trpělivě kombinovali a čekali na další chyby hostů. V 61. minutě utekl po levé straně Vojta Hájek, ideálně našel před brankou Sedláka a bylo to již 4:1.. Zámrsk se ve druhém poločase připomněl vlastně jen v 64. minutě, kdy zahrával dva nebezpečné rohové kopy,ale výborný Sůva v naší brance změnu skóre nepřipustil. V 68. minutě dirigent Míra Podmajerský vybídl ke skórování Vojtu Hájka a ten zasadil hostům další tvrdý direkt...5:1. A to se ještě v 71. minutě kopala penalta za faul na Hajase ,kterou proměnil Sedlák...6:1. Zápas se ještě nakonec dohrával bez dvou hráčů. To když červenou kartu viděl po dvou žlutých hostující Novák a u nás byl za hrubé nesportovní chování vyloučen Vařečka.  Ten se může těšit na mastnou pokutu od klubu a snížení měsíčního platu o 10%.... Suma sumárum...Těžký zápas jsme nakonec zvládli velmi dobře, podali jsme velice dobrý výkon, všichni hráli nadoraz a tak by to mělo být každý zápas.. Za zmínku stojí výkon Martina Fišera na stoperu, který ze své pozice dokázal dát tři góly a mužstvu tím velmi výrazně pomohl. Ve středu pole odehráli velmi slušný zápas Míra Podmajerský s Lukášem Sekaninou,kteří táhli většinu našich ofenzivních akcí a zároveň dokázali zcela eliminovat nebezpečné hráče soupeře na stejných postech... Díky patří ale celému týmu včetně kluků na lavičce. V sobotu nás čeká další venkovní výjezd, tentokrát do Svitav a je potřeba na tento výkon navázat a o body se zase patřičně poprat. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/Becko_VM-Zamrsk_2021-08-22/

 

 

 

image

3.kolo - 14.8.

FC Libišany - SK Vysoké Mýto B   11:0 (6:0)

Sestava: Sůva, Hansl, Trnka,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Prušek, Kavka,Hájek V.,Sedlák, Vařečka (Rajnoch, Dastych, Paďour)

 

Tak jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání... Po prvním zápase jsme zajížděli na půdu nejtěžšího protivníka v soutěži, týmu Libišan. A jestli se nám v zápase s Přeloučí  podařilo naše nedostatky tak nějak ututlat, Libišany nás "svlékly zcela donaha ".. Můžeme se klidně bavit o tom, že soupeř nemá v A třídě vlastně co dělat, že je to tým nadupaný nejen reprezentanty futsalisty,ale i spoustou hráčů, kteří si prošli vyššími soutěžemi.. Je to vlastně jedno. My jsme si alespoň ověřili, že nejsme žádní mistři světa a že k podání dobrého výkonu je potřeba mnohem víc přidat. Ani by asi nevadilo, že nás domácí od první do poslední minuty zcela přehrávali, kvalita byla zkrátka na jejich straně. Tenhle tým Libišan asi nebude mít v soutěži velkou konkurenci. Horší je zjištění, že máme velké problémy s rychlostí a kvalitou práce s míčem, že nejsme schopni plnit jednoduché pokyny trenéra a ani touha se o výsledek víc porvat se jaksi nedostavila…. A tak výsledek nemůže být jiný než hrozivý debakl, který jsme od domácích "vyfasovali ". Asi bychom si měli všichni uvědomit, že na dresu nosíme logo klubu, který reprezentujeme  a že takovými výsledky mu rozhodně dobrou reklamu neděláme… Každý sám si musí uvědomit, jestli svou tréninkovou docházkou a výkony v utkáních dělá dostatek, abychom byli více úspěšní..... No nic, je to ostuda a nemělo by se to již opakovat…. Není lepší příležitost toto odčinit již tuto neděli, kdy přivítáme v derby sousední Zámrsk. 

 

 

 

 

image

2.kolo - 7.8.

SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč   3:1 (2:1)

Branky: Sedlák, Vařečka,vlastní

Sestava: Sůva,Rajnoch,Dastych,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Podmajerský, Velinský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Hansl,Holec,Paďour)

Po téměř roční covidove přestávce se nám opět zase rozběhly fotbalové soutěže a tak se konečně dočkal i náš B tým. V úvodním kole jsme přivítali mužstvo Přelouče, takže solidní soupeř hned na začátek. Po velmi dlouhé pauze jsme byli plní očekávání, jak na tom vlastně vůbec jsme.... Úvod byl pochopitelně opatrný z obou stran a plný spoustou nepřesností. My jsme se snažili o postupnou kombinaci,soupeř spoléhal spíše na dlouhé míče za naši obranu. Zejména naše pravá strana s tím měla značné problémy. Všechno ale skvěle řešil Sůvič v naší brance. Ve 24. minutě se konečně pohnulo skóre. Parádní průnikovou přihrávku za obranu dostal Vojta Vařečka, postupoval sám a akci ještě vyšperkoval přihrávkou na dobihajiciho Sedláka, pro nějž již nebyl problém dostat míč do branky 1:0. Hosté měli také své šance, ale ty buď zavčasu odvrátila naše obrana, nebo kryl Sůva.. Ve 32. minutě zničehonic uderilo podruhé.. To velmi špatnou přihrávku hostujícího stopera golmanovi doběhl Vařečka, ihned servíroval před branku a tam si kluci z Přelouče dali ukázkový "vlastňák ".. 2:0. Avšak místo toho,abychom se uklidnili, vzápětí jsme inkasovali i my... To v 33. minutě hosté sehráli ukázkový roh a krásnou hlavičkou snížili..2:1. Zbytek poločasu už žádné vzrušení nepřinesl a tak do kabin jsme odcházeli o něco spokojenější než soupeř. Druhá půle byla již více svižná, co se šancí týká a nutno říct, že hosté zbraně rozhodně neskládali. A to i přesto, že ve 47. minutě přidal naší třetí branku po samostatné akci Vojta Vařečka 3:1.. Ba naopak, hostující borci se stále více stěhovali na naši polovinu  a obrana měla co dělat, aby jejich útoky odrážela. Díky tomu však vznikala okénka v soupeřově defenzive a nabízela se možnost rychlých výpadů. Avšak své jasné šance neproměnili postupně Sedlák, střídající Tomáš Hansl a do třetice ani Vopršálek... A když hosty vychytal Sůvič, zrodilo se na úvod naše vítězství 3:1. Soupeř rozhodně nebyl jednoduchý a sehrál u nás dobré utkání, o to víc si důležitého vítězství ceníme. Z našeho mužstva je třeba rozhodně pochválit brankáře Martina Sůvu, který pochytal spoustu šancí a stopera Tomáše Vopršálka, který vyhrál spoustu důležitých soubojů, bojoval,dřel a odběhal neskutečné kilometry.. Jen tak dál chlapci... V příštím zápase zajizdime v sobotu do Libišan a tam to bude zase o "level" výš.... 

 

 

 

Přípravná utkání :

Neděle  25.7.2021 v 17 hodin  Luže

Sobota  31.7.2021 v 10 hodin  Dobříkov