SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Muži B

 

 

 

Realizační tým 

trenér František Dvořák st.,  vedoucí Tomáš Paďour

 

 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 28.kolo - sobota 27.května
image
    SK Vysoké Mýto   1:1       Jiskra Litomyšl
           (1:0)      
  

 

Branka:  Kabrhel

Sestava SK Vysoké Mýto B: Zavřel – Javůrek, Trnka, Jeníček, J.Hájek, Chadima (78´Prušek), Dvořák, Tomášek, Kabrhel, Škrabal (84´Vařečka), Mokrejš

 

 

 

            KP Pardubického kraje - 27.kolo - sobota 20.května
image
         SK Holice   3:0       SK Vysoké Mýto
           (1:0)      
  

 

Sestava SK Vysoké Mýto B: Spálenka – Holec (46´Loukota), Jeníček, Dastych, J.Hájek, Škrabal, Kaščák, Švejda, Chadima, Nosek, Zamsastil (79´ Paďour)

 

 

 

image        KP Pardubického kraje - dohrávka 21.kola - středa 17.května
image
    SK Vysoké Mýto   3:2       SK Pardubičky
           (1:2)      
  

 

Branky: Kabrhel 3

Sestava SK Vysoké Mýto B: Spálenka – Hlavsa, Trnka, Jeníček, Žák, Vopršálek, Švejda (86´Škrabal), Kabrhel, Tomášek, Mokrejš, Benda (75´Chadima)

 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 26.kolo - sobota 13.května
image
    SK Vysoké Mýto   1:1      FK Česká Třebová 
           (0:0)      
  

 

Branka: Švejda

Sestava SK Vysoké Mýto B: Spálenka – Holec (74´Dastych), Trnka, Jeníček, J.Hájek, Švejda, Vopršálek, Chadima (87´Paďour), Prušek (46´Zamastil), Škrabal (69´Vařečka), Kabrhel

 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 25.kolo - neděle 7.května
image
          TJ Svitavy    5:0     SK Vysoké Mýto B 
           (4:0)      
  

 

Sestava SK Vysoké Mýto B: Sůva - Škrabal, Kaščák, Švejda, J.Hájek, Prušek, Vopršálek, Chadima, V.Hájek (57´Dastych), Kabrhel, Zamastil (85´ Paďour) 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 24.kolo - pondělí 1.května
image
    SK Vysoké Mýto   0:0      ŽSK Třemošnice 
                 
  

 

Sestava SK Vysoké Mýto B: Sůva - Škrabal (46´Švejda), M.Fišer, Jeníček, J.Hájek, Chadima (87´Dastych), Vopršálek, Dvořák (62´Prušek), V.Hájek, Benda, Houdek

 

 

 

            KP Pardubického kraje - 23.kolo - sobota  22.dubna
image
  Moravská Třebová    3:0     SK Vysoké Mýto B 
           (0:0)      
  

 

Sestava SK Vysoké Mýto B: Spálenka – Holec, Kaščák, Jeníček, Švejda, J.Hájek, Škrabal (66´Zamastil), Kabrhel, Chadima, V.Hájek, Prušek (87´Dastych) 

 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 22.kolo - sobbota  15.dubna
image
 SK Lázně Bohdaneč    0:2     SK Vysoké Mýto B 
           (0:1)      
  

 

Branky: 4´a 52´Velinský

Sestava SK Vysoké Mýto B: Spálenka – Hlavsa, M.Fišer, Jeníček (89´Dastych), J.Hájek, Chadima (56´V.Hájek), Vopršálek (46´Kabrhel), Wimmer, Tomášek (61´Vařečka), Velinský, Mokrejš

 

 

 

image      KP Pardubického kraje - 17.kolo (dohrávka) - středa  5.dubna
image
  SK Vysoké Mýto B    1:1   FK Jiskra H.Městec 
           (0:1)      
  

 

Branka:  Valášek

Sestava: Spálenka - Škrabal (46´Mokrejš), Valášek, Jeníček, J.Hájek, V.Hájek, Chadima (88´Simon), Vopršálek, Kabrhel, Vařečka, Benda 

 

 

            KP Pardubického kraje - 20.kolo - neděle  1.dubna
image
  TJ Sokol Moravany    3:3     SK Vysoké Mýto B 
           (1:1)      
  

 

Branky:  Chadima, Vařečka, Kabrhel

Sestava: Sůva - Škrabal, Jeníček, Žák, J.Hájek, Prušek (60´Mokrejš), Vopršálek, Chadima (82´Simon), V.Hájek, Vařečka, Kabrhel

 

 

 

image             KP Pardubického kraje - 19.kolo - neděle  26.března
   SK Vysoké Mýto B    0:4        FO Lanškroun 
           (0:3)      
  

 

Sestava: Sůva - Škrabal, Trnka, Jeníček, J.Hájek - Kabrhel, Vopršálek, Chadima (76´Simon), V.Hájek, Vařečka, Prušek (67´Houdek)

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Velice podobný scénář jako kolo předešlé. Rozdíl byl pouze v časech inkasovaných branek. 4´,12´,20´ minuta a bylo hotovo. Opět hrubky, které se na této úrovni trestají a které zcela degradují úsilí týmu se poprat o lepší výsledek.

 

 

 

 

            KP Pardubického kraje - 18.kolo - neděle  19.března
image
   FK Horní Ředice   9:0     SK Vysoké Mýto B 
           (3:0)      
  

 

Sestava: Spálenka, Škrabal, Vopršálek, Jeníček, J.Hájek, Kabrhel, Švejda (78´Prušek), Chadima (85´Holec), V.Hájek,  Hrubý
(51´Houdek), Vařečka (72´Zamastil)

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Referát o utkání se mi nepíše vůbec lehce. Téměř 40minut zcela vyrovnaná partie. Žádný varovný signál ke konečnému debaklu 9:0.Ke kruté porážce vedlo velké množství nevynucených chyb, při rozehře od naší branky, když jsme domácím namazali minimálně na 5 branek. Je mi líto všech, včetně dorostenecké výpomoci. Takovou jarní premiéru asi nikdo nečekal. Jediným pozitivem bylo, že hráči bojovali až do konce zápasu a psychicky se vzájemně podpořili.

 

 

 

image    KP Pardubického kraje - 14.kolo - sobota 5.listopadu - 14,00 hod.
image
  SK Vysoké Mýto B   6:5            FC Libišany
           (5:2)      
 

 

Branky: Haladei 3,Chadima, Vopršálek, Kabrhel 

Sestava: Spálenka, Fišer D.,Jeníček, Fišer M.,Hájek J.,Chadima, Vopršálek, Velinský, Hájek V., Škrabal, Haladei  (Kabrhel, Vařečka, Paďour, Sůva)

Neskutečná tečka za premiérovým podzimem našeho béčka v krajském přeboru... Na konec jsme si nemohli ani přát lepšího a těžšího soupeře, než právě Libišany...Vynikající tým plný výborných individualit... Zápas měl výborné tempo, kvalitu obou mužstev, diváci viděli 11 branek a velké drama až do konce.... A další z povedených představení našeho Dyma Haladeie, který hosty cvičil v zakončení jako cirkusové medvědy.... Byl to parádní zápas, ke kterému kluci přistoupili jak se patří, bez bázně, s odhodláním a byli po zásluze odměněni skvělým tříbodovým ziskem na konec... První poločas byl vyrovnaný, hosté šli sice do vedení, ale nám se podařilo zásluhou Dyma proměnit snad všechny šance, které jsme si vypracovali. Druhý poločas již byli Libišanští více aktivnější tým, ale pro ně zameškaný první poločas jim ve finále srazil vaz.... Je potřeba kluky tentokrát pochválit, šli si od začátku za svým cílem, všichni podali výborné výkony a jako tým si vítězství určitě zasloužili... Máme tak za sebou podzim v nové a náročné soutěži... Nemůžeme si ale nic nalhávat, bodů jsme chtěli mít určitě víc a hlavně díky tristní venkovní bilanci se nacházíme v nebezpečných vodách....Čeká nás přestávka a teď je otázka, co se v béčku bude při přípravě na jaro vlastně dít... Na závěr všem ale díky, nic není ztraceno a určitě může být pořád líp...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. : 

Poslední zápas podzimu, premiérově v krajském přeboru a navrch vítězný nad velezkušeným týmem z Libišan. Hráči si za předvedený výkon 3 body zasloužili a ukázali, že tato soutěž není nad naše možnosti. Vhodným doplněním o hráče širšího kádru áčka, tedy hráčů, kteří nejsou tolik herně vytíženi je tým schopný porazit kohokoli. Právě toto byl záměr při posuzování zda nabídnutou soutěž vzít. Je pouze o patro níže než divize a zajistí nevytíženým hráčům áčka prostor pro kvalitní doplnění chybějící zápasové minutáže. Zápas se nám podařil, především v prvním poločase, i když úvod tomu příliš nenasvědčoval. Dvakrát tým až do stavu 2:2 dorovnával vedení soupeře. Ovšem do zbytku poločasu jsme si vytvořili 3 brankový polštář. Ve druhé části soupeř hodně přitlačil na pilu a postupně se dostal na dostřel jedné branky. Následně K.Kabrhel po krásné akci V.Vařečky zvýšil do prázdné branky na 6:4. I na tento vývoj soupeř stačil v nastavení reagovat snížením na 5:6.To bylo vše a naši borci dotáhli zápas do vítězného a nutno říci zaslouženého konce. Co říci na závěr. Díky všem aktérům dnešního zápasu a díky za celý podzim.Hattrickem se blýskl neúnavný Dymo. Defenziva na jedničku a ofenziva - 6 branek kvalitnímu soupeři hovoří zcela jasně o ofenzivním pojetí naší hry. Díky chlapci za krásnou sobotu a tečku za podzimem. 

 

 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 13.kolo - sobota 29.října - 15,00 hod.
image
    Jiskra Litomyšl   2:0     SK Vysoké Mýto B
           (1:0)      
 

 

Sestava: Spálenka, Dvořák, Žák, Fišer M.,Hájek J.,Chadima, Vopršálek, Velinský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka (Škrabal, Jeníček, Holec, Paďour)

Předposlední zápas podzimu v Litomyšli nám další úspěch z venku opět nepřinesl... Když se podíváme na naše počínání na venkovních hřištích, je tato bilance doslova katastrofální... Získali jsme pouhopouhý jeden bod a proto se nelze divit, že jsme v tabulce tam kde jsme...Navíc ani náš herní projev nevypadá dobře, nezachytáváme úvody utkání, nejsme plně koncentrovaní, býváme velmi brzo potrestáni a pak ve zbytku utkání marně výsledek doháníme.... Oproti domácím zápasům nám chybí sebevědomí, touha a bojovnost. Tohle musí toto mužstvo přes zimu absolutně odstranit, protože ať je to doma nebo venku, hřiště je pořád pro oba týmy stejné... A v Litomyšli to bylo jako přes kopírák...Brzký laciný gól po rohu a už jsme hned zase v útlumu...Sice je pak hra vyrovnaná, druhý poločas jsme byli i aktivnější, ale zase jsme selhali v koncovce a nemáme opět nic..... Je to velká škoda, pár bodů z venku by nám jistě přineslo příjemnější pozici v tabulce. Nedá se nic dělat, čeká nás poslední zápas proti Libišanům a musíme se pokusit ještě nějaké body urvat..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. : 

Klasika. 3minuta, standardka domácích, nepokrytá zadní tyč a prohráváme 0:1. Od tohoto okamžiku je hra vyrovnaná a v poločase druhém za mírné převahy našeho týmu. Bohužel již pokolikáté hrajeme venkovní zápas prakticky bez útoku a to se dá jen těžko zápasové skóre překlopit na naši stranu. Moc nám schází jarních 26 gólů od tehdejšího útočného dua Kuzma - Haladei. V závěru zápasu nás domácí potrestali pochybě v rozehrávce na konečných 0:2. Utkání by slušela minimálně remíza. 

 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 12.kolo - neděle 22.října - 15,00 hod.
   SK Vysoké Mýto B   4:0             SK Holice
           (2:0)      
 

 

Branky: Haladei 2, Kabrhel, Chadima

Sestava: Sůva, Dvořák, Trnka, Fišer M.,Hájek J.,Chadima, Vopršálek, Wimmer, Hájek V., Kabrhel, Haladei (Spálenka, Škrabal, Vařečka, Paďour, Kavka, Sedlák, Holec)

Konečně po dlouhé době vítězství, navíc podpořené opravdu velmi dobrým výkonem. Čekal nás velmi dobrý protivník z Holic, ale v naší situaci se tím nemá cenu zaobírat, ale poctivě bojovat o jakýkoliv příznivý výsledek, jelikož bodů nemáme příliš mnoho... Sestava opět velmi promísená díky klukům z A týmu. Dnes zde nechci vypichovat jednotlivé situace z utkání, protože nejpodstatnější byl způsob, s jakým jsme k zápasu přistoupili. Tentokráte nezůstalo jen u předzápasových řečí, ale byly Konečně vidět i činy... Od úvodu byla vidět obrovská touha uspět, hráli jsme na krev, všichni kluci byli maximálně soustředění na svůj výkon a ten obětovali pro úspěch týmu....Vypadalo to jako nedělní derby v Edenu.... Již první půle měla končit více než dvougólovým vedením, ale několik jasných příležitostí jsme trestuhodně neproměnili...Nicméně nás to tentokrát mrzet nemuselo, protože ani ve druhé půli jsme ze svých nároků neslevili a dál pokračovali ve velmi zodpovědném výkonu... Přidali jsme ještě další dva góly a zcela zaslouženě zápas dovedli k vítězství....Dnes je potřeba kluky opravdu pochválit, jak naše kmenové, tak i kluky z áčka, kteří zápas příkladně táhli a podali vynikající výkony do jednoho.... Jen tak dál chlapci..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. : 

Do kabiny velká pochvala za přístup a nasazení, podpořené i značnou fotbalovou kvalitou. Hráči se vydali že všech sil a byli po zásluze odměněni. Naši kluci se díky posilám dostali na vyšší level, za což jsme pochopitelně rádi a věříme, že je to posílí do dalších zápasů..

 

 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 11.kolo - sobota  15.října - 15,00 hod.
image
   FK Česká Třebová   2:0    SK Vysoké Mýto B
           (1:0)      
 

 

Sestava: Sůva, Škrabal, Jeníček, Žák, Hájek J.,Chadima, Vopršálek, Fišer M., Hájek V., Benda, Vařečka (Fišer D.,Dvořák, Podmajerský, Sedlák, Spálenka)

Zápas v České Třebové byl z pohledu obou mužstev velmi zajímavý, oba týmy měly před tímto zápasem na svém kontě shodně bodů. Úvod zápasu ale jako z hororu...Přestože nás trenér na zachycení úvodu utkání opakovaně upozorňoval, opět jsme se chovali velmi bohorovně a hned ve druhé minutě jsme inkasovali.... To je potom těžká práce... Zápas byl opět vyrovnaný, spíše to byl boj o každý centimetr hřiště než hezká podívaná pro hrstku přítomných diváků. Za celý zápas jsme se opět málo tlačili do koncovky, jen ke konci při honbě za vyrovnáním jsme si vytvořili tlak do vápna centrovanými míči, ale kýženého efektu jsme se nedočkali. A tak v nastavení soupeř z brejku do naší otevřené obrany definitivně rozhodl o svém vítězství... Jedeme dál, v neděli budeme hostit tým Holic...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

2. a 92.To jsou údaje o vstřelených gólech do naší sítě. Rčení chlapi bacha na začátek a hlavně na Vaňouse, který je tvůrce všech akcí domácích. Asi jsem se nevyjádřil dost důrazně při mé řeči k hráčům. Na začátku druhé minuty nepokrytý Vaňous našel přihrávkou do běhu Novotného a ten otevřel účet zápasu. Zbytek utkání byl zcela vyrovnaný. Naše dvě solidní příležitosti jsme nedali a v nastavení po rohovém kopu, když jsme vše vrhli do úsilí srovnat skóre, přišel druhý gól, prakticky do prázdné branky. Klobouk dolů před hráči, kteří nejsou zdravotně v pořádku a to jich bylo hned pět, plus dva ,kteří šli do základní sestavy po dlouhé zdravotní pauze.Do konce podzimu nás čekají tři supertěžké zápasy. Já však klukům věřím. Určitě jsme odhodláni se o zbylých 9bodů zdravě porvat a  ukázat, že do této soutěže patříme. 

 

 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 10.kolo - sobota  8.října - 15,00 hod.
image
   SK Vysoké Mýto B   1:2           TJ Svitavy
           (0:0)      
 

 

Branka: Vopršálek 

Sestava: Spálenka, Škrabal, Žák, Fišer M., Hájek J.,Chadima, Dvořák J., Vopršálek, Hájek V.,Sedlák, Ráliš D.  (Sůva, Kavka, Vařečka, Paďour, Prušek)

V domácím zápase se Svitavami jsme na body opět nedosáhli. Mužstvo doznalo opět mnoha změn v sestavě, ale jistě nebyla nikterak slabá... Soupeř má kvalitní tým a od počátku to potvrzoval. Vytvořil si mírnou územní převahu a hrozil z velkého množství standardních situací. Ty se mu však nedařilo lépe zakončovat. My, ač doma, hráli jsme spíše na rychlý přechod po soupeřových ztrátách, kterých se také dopouštěl. Obě obrany však pracovaly velmi spolehlivě a tak se žádné velké šance nerodily... Do druhého poločasu jsme byli opět nuceni střídat a sáhnout do sestavy. Věděli jsme že první gól jednomu z mužstev hodně pomůže a byli to bohužel Svitavšťí, kteří šli do vedení. To se prosadil nám dobře známý Ivo Svoboda, který zakončil po přihrávce do vápna velmi přesně...0:1. No a po chvíli přišel další direkt, když jsme neuhlídali rohový kop a na přední tyči se šikovně prosadil hostující Brázda...0:2. Poté už jsme vrhli všechny síly do útoku a naději vykřesal povedenou ranou z vápna Tomáš Vopršálek...1:2. Avšak víc nám hosté pevnou defenzivou nepovolili a odvezli si všechny body.. Blíží se pomalu závěr podzimní části. Spodek tabulky je solidně našlapaný a tak teď každý získaný bod bude mít velkou cenu. My musíme zmobilizovat všechny síly a pokusit se konečně urvat dobrý výsledek, který by nám v náročném závěru jistě pomohl.. Takže v sobotu, Česká Třebová. 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Domácí ztráta je vždy velice nepříjemná. Čekal nás zápas se soupeřem, který se každou sezónu pohybuje ve vrchních patrech krajského přeboru. A bylo to znát i tentokrát. Kvalita, především v útočné činnosti byla na straně hostí, což se ukázalo jako rozhodující. V naší hře bylo mnoho chyb v rozehrávce a přechodu do útoku.Za stavu 1-2 se tým hnal za dorovnáním skóre ale chyběla kvalita do koncovky. I tak musím smeknout před hráči, kteří absolvovali za 14dní 4zápasy prakticky ve stejném složení.

 

 

image         KP Pardubického kraje - 9.kolo - sobota  1.října - 15,00 hod.
image
    ŽSK Třemošnice   2:1    SK Vysoké Mýto B
           (2:1)      
 

 

Branka: Hájek V.

Sestava: Spálenka, Škrabal, Dvořák, Vopršálek, Hájek J.,Chadima, Sedlák, Podmajerský, Dastych, Hájek V., Vařečka (Sůva, Prušek, Kavka)

Další venkovní utkání a další výsledkový nezdar....Na zápas jsme odjížděli ve velmi okleštěném složení, 3 zápasy v jednom týdnu si vybraly svou daň, ať už ve zdravotních lapáliích některých hráčů, tak i v úbytku fyzických sil... Domácí nás sice nějak nepřeběhali, byl to dá se říci vyrovnaný zápas, ale opět bylo více chyb na naší straně a tak jsme opět nepřipsali žádný bodový úspěch... Brzy jsme inkasovali z velmi přísně nařízené penalty a chvíli poté po laciné ztrátě v naší poslední defenzivní linii podruhé..... Opět se nám nepovedl vstup do utkání a musíme se regulérně zabývat otázkou, proč tomu tak je... Těsně před přestávkou jsme se dostali po pěkné kombinaci díky Vojtovi Hájkovi na dostřel a zase bylo o co hrát.... Ve druhém poločase nelze nikomu z kluků nic vytknout, byla tam patřičná bojovnost, touha,vůle a chuť s utkáním něco udělat,ale v poslední třetině hřiště jsme bohužel velmi sterilní a do střeleckých pozic a zakončení se dostáváme velmi málo... Tam se zápasy pochopitelně rozhodují a nyní nás tam nejvíce tlačí pomyslná bota.... Musíme být více odvážní, jít do nebezpečných prostor kde to bolí s odvahou a touhou dát gól.... Nepříjemností je navíc fakt, že zranění si ze zápasu odnesli Martin Dvořák, Míra Podmajerský a Tomáš Sedlák....a je otázkou, zda budou k dispozici na následující důležitý duel se Svitavami.... Procházíme teď složitým obdobím z mnoha pohledů, ale musíme bojovat a pracovat dál, rozhodně je pořád o co hrát..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

K zápasu do Třemošnice odjelo 12 hráčů do pole.V 16minutě byl po střetu s hráčem domácích na nosítkách odnesen M.Dvořák. Nevypadá to vůbec dobře. Zápas byl 1 poločas ve znamení mírné převahy domácích, kteří se dostali do vedení po pokutovém kopu. Na 2:0 navyšoval zkušený Šebek. Ve 43minutě po krásné akci, po ose Podmajerský, Sedlák, V.Hájek snížil posledně jmenovaný na 1:2.Druhý poločas byl vyrovnaný, v některých pasážích jsme soupeře přehrávali a bylo otázkou času kdy skóre dorovnáme. Bohužel nám nebyl uznán gól, snad z ofside. Škoda že jedeme domů na prázdno, za druhé dějství jsme si minimálně bod zasloužili. Horší však je, že hřiště opustil ze silně zhmožděnými žebry M.Podmajerský. Co to znamená? Příští domácí zápas se Svitavama budeme těžko hráčsky lepit dohromady. Chtěl bych hráče pochválit, jak zvládli anglický týden neděle-středa-sobota ,byť někteří šli až za limit fyzických sil.                                                        

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 15.kolo - středa  28.září - 15,30 hod.
image
       FK Přelouč   4:1    SK Vysoké Mýto B
           (1:0)      
 

 

Branka: Hájek V.

Sestava: Sůva, Škrabal, Dvořák, Vopršálek, Hájek J.,Chadima, Sedlák, Podmajerský, Velinský, Hájek V.,Prušek (Kavka, Dastych, Vařečka)

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Omlouvám se ale dnes čtenáře nepotěším komentem k zápasu. Nechtěl bych zajít příliš hluboko do kuchyně našeho oddílu. Snad někdy příště

 
 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 8.kolo - neděle  25.září - 16,00 hod.
   SK Vysoké Mýto B   3:1    Moravská Třebová
           (2:0)      
 

 

Branky: Sedlák, Dastych, Prušek 

Sestava: Sůva, Fišer D., Dvořák, Vopršálek, Hájek J., Škrabal, Sedlák, Chadima, Hájek V., Kavka, Kabrhel (Dastych, Prušek, Vařečka, Paďour, Holec, Spálenka)

Po velmi cenném vítězství v minulém kole nad Bohdančí, jsme se opět představili na domácím hřišti. Tentokrát nám byl soupeřem neméně kvalitní protivník z Moravské Třebové. Prožili jsme však zápas dvou naprosto odlišných poločasů... V tom prvním jsme byli rozhodně lepším mužstvem na place. Plnili jsme přesně to, co jsme si v kabině řekli. Hráli jsme v tempu, byli aktivní, vyhrávali osobní souboje a soupeři nenechávali čas na jakoukoliv kombinaci. Sami jsme měli hodně situací s rychlým přechodem do sokovi defenzivy, a tentokráte byli i produktivní... Nejprve po dobré práci Kryštofa Kabrhela skóroval Sedlák...1:0. Po nuceném střídání přišel na plac Kuba Dastych a byl u dalších důležitých akcí...Nejprve po nenápadné křižné přihrávce upaloval ze strany na bránu hostí, ale prudký balón mezi tři tyče nevměstnal. Tento moment si však vynahradil ve 36. minutě a to když z téměř totožné akce už zakončil naprosto přesvědčivě...2:0. U soupeře za první půli stojí za zmínku jen pár rohových kopů, které však žádnou změnu nepřinesly. Do kabin se tak šlo za příjemného vedení...Jenže druhá půle, to byl děs....Těžko říci, jestli jsme se průběžným stavem uspokojili, ale byl to naprostý opak půle první...Všude jsme byli druzí, pomalí, prohrávali jsme souboje a hostů bylo najednou plné hřiště. Nám navíc pro zranění vypadli další hráči, museli jsme přeskupit řady a v naší hře nastal jakýsi chaos...Hosté velmi brzo lacino snížili a bylo o co hrát. Nám se absolutně nedařilo udržet balón vpředu a díky tomu byla naše defenziva pod permanentním tlakem...Vše jsme sice nakonec ustáli a zápas dovedli do vítězného konce... Je to další cenné vítězství, ale musíme vnímat i vztyčený varovný prst, kterým pro nás druhá půle jasně byla.. Naše mužstvo si nemůže dovolit absolutně nic vypustit či podcenit, nepovolit v koncentraci ani na moment, protože soupeři nás za to budou tvrdě trestat.. Na tom musíme pořád a pořád pracovat, soutěž je extrémně vyrovnaná... Hned ve středu nás čeká vložené kolo v Přelouči, ta je zatím hodně za očekáváním. Je jasné, že soupeř bude makat a bojovat jako o život a pokud se jim v tomto aspektu nedokážeme vyrovnat, bude zle..... Takže hlavy nahoru,vzít si z tohoto zápasu pozitiva a pořád makat na sto procent....

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Po čtvrté v řadě získáváme body. Nyní obhajoba tří z minulého kola. Tentokráte stála štěstěna na naší straně.Za první poločas jsem byl vcelku spokojen, navíc vedení 2:0 dávalo klid do druhé části zápasu. Od okamžiku kdy hostující mužstvo snížilo na 1:2 se náš tým zcela vytratil ze hry. Byl to zmar a chaos. Štěstěna však byla opět na naší straně a zápas byl dotažen na konečných 3:1. Pro hosty dost kruté a pro nás? Nastavené zrcadlo pravdy. Čeká nás ještě hodně práce, hlavně po stránce fotbalového myšlení a taktické vyzrálosti. Na druhou stranu nelze upřít bojovnost a touhu po vítězství. Potěšme se ze tří bodů.

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 7.kolo - neděle  18.září - 16,00 hod.
image
   SK Vysoké Mýto B   4:0   SK Lázně Bohdaneč
           (1:0)      
 

 

Branky: vlastní, Kabrhel, Trnka, Dvořák z pen. 

Sestava: Spálenka, Fišer D., Trnka, Vopršálek, Dvořák, Hájek V.,Sedlák, Velinský, Chadima, Kabrhel, Haladei (Škrabal, Dastych, Prušek, Kanta, Vařečka)

Po vydolovaném bodiku v minulém kole v Pardubičkách, jsme tentokráte přivítali ještě silnější kalibr, který dobře známe z minulé sezony a to mužstvo Lázní Bohdaneč....Soupeř velmi kvalitní a věděli jsme,že k úspěchu povede jen výkon předvedený na samotné hranici našich možností... Škoda jen špatného počasí a velmi těžkého terénu... První půle nenabídla žádnou taktickou bitvu,oba týmy se snažili o útočnou hru s rychlým přechodem z vlastní defenzivy. Nás k tomu vybízelo složení naší útočné vozby v podobě Kryštofa Kabrhela a Dmytra Haladeie... A šance se rodily...Obě mužstva ale v několika případech skvěle podrželi oba brankáři. Nám do vedení pomohl soupeř sám, když si střílený centr srazil do vlastní sítě.. Hosté měli velmi nebezpečné standartní situace, ale naše obrana tentokráte fungovala velmi zodpovědně a v bráně byl jistý Petr Spálenka. Do kabin jsme tak šli spokojenější ,ale ještě zdaleka nebylo vyhráno. Druhá půle z nastoleného tempa vůbec neubrala, hosté rozhodně nepřijeli prohrát a tak se stále tlačili do našich řad. Tím však vznikal prostor pro rychlé protiútoky a v těch vynikal neúnavný Kryštof Kabrhel. No a v 69. minutě po jednom z nich nás poslal do dvoubrankového vedení. Tento moment s hosty už videtelně otřásl a čas neúprosně utíkal. A když v 78. minutě hlavou rozvlnil síť po třetí Lukáš Trnka, zápas se již jen dohrával. Konečnou podobu skóre dal ještě v 90. minutě z penalty Martin Dvořák....4:0. Máme tedy velmi cenný skalp výborného protivníka a zase trošku více klidu na další práci, které nás pořád čeká velká spousta...Mužstvo zaslouží pochvalu za nasazení, přístup a odhodlání, v tom je vidět zatím největší posun... Vypíchnout je třeba perfektní práce celé obranné čtyřky, hrála koncentrovaně celý zápas, dobře komunikovala a velmi nebezpečné hráče soupeře dokázala precizně uhlídat... Za zmínku stojí výkon Davida Fišera, který zahrál naprosto skvěle a bez chyb...Tímto zdravíme i jeho babičku, věrnou fanynku našeho týmu.... Příští neděli hrajeme opět doma a musíme o další náročné body zase patřičně zabojovat...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Nedělní pochmurné odpoledne se po konečném hvizdu arbitra Depeše proměnilo v pohodu po dosaženém vítězství nad velice kvalitním týmem z lázeňského města. Herní projev hostů, byl fotbalový, kombinace pohledné, ale mělo to jednu vadu a to dost podstatnou. Akce postrádaly kvalitu v zakončení. Z tohoto pohledu je naše výhra zasloužená, jelikož ve finální části jsme byli nápaditější a odvážnější. Musím před hráči smeknout, jak zápas odjezdili, i když se do naší hry vešlo i mnoho nepřesností v rozehrávce. Potěšen jsem byl z kvalitního výkonu gólmana P.Spálenky a ještě více vyčníval neúnavný a fotbalový projev D.Fišera. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za odvedený výkon i Ti, kteří se dostali do zápasu na kratší úsek nebo do něj vůbec nezasáhli, ale žili s týmem.

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 6.kolo - sobota  10.září - 16,00 hod.
image
       SK Pardubičky   1:1    SK Vysoké Mýto B
           (0:0)      
  

 

Branka: Jeníček 

Sestava: Spálenka, Škrabal, Jeníček, Vopršálek, Hájek J., Chadima, Sedlák, Ráliš D., Hájek V., Benda, Vařečka ( Kanta, Paďour, Prušek, Dastych)

Do Pardubiček jsme odjížděli s jediným cílem a to neprohrát. Domů jsme odvezli bod,takže tuto misi můžeme hodnotit jako splněnou... Mohli být dokonce i tři, ale taky nemuselo být nic..,byl to vcelku vyrovnaný zápas, kdy každý z týmů chvilku tahal pilku... Tentokráte naše defenziva pracovala velmi spolehlivě, a co občas prošlo, jistil v brance Petr Spálenka. Více vzruchu nabídl až druhý poločas. Do něj jsme vstoupili velmi dobře a již v 55. minutě po skvěle zahraném rohovém kopu Lukáše Bendy se na zadní tyči parádně trefil pod břevno Petr Jeníček...0:1. A pak bychom to zase nebyli my....Hned po minutě domácí vyrovnávají, taktéž po standartní situaci...,takže jsme si vedení v zápase opravdu dlouho užili. Naneštěstí se nám ještě zranili Jéňa a Jirka Hajas a byli jsme nuceni velmi brzo střídat. Kluci z lavičky to ale vzali velmi poctivě a všichni odvedli kus dobré práce. V tomto zápase pochvala pro stopery Jéňu s Voprdou, dodávali týmu klid a hráli velmi jistě. V neděli hostíme těžký kalibr z Lázní Bohdaneč a zase si to půjdeme se soupeřem na rovinu rozdat...

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 5.kolo - neděle  4.září - 17,00 hod.
   SK Vysoké Mýto B   3:3     TJ Sokol Moravany
           (1:1)      
  

 

Branky: V. Hájek 2, Benda 

Sestava: Sůva, Fišer D., Trnka, Vopršálek, Hájek J.,Škrabal, Sedlák, Dvořák, Chadima, Hájek V., Benda (Hrubý, Dastych, Prušek, Kavka, Kanta, Paďour, Loukota)

Zápas o 6 bodů a ten jsme bohužel nezvládli a bereme pouze bod, který je v naší situaci zoufale málo..... Co je nám platné, že soupeře takřka celý zápas přehráváme, když takticky utkání absolutně nezvládneme. V utkání třikrát zaslouženě vedeme, po každém gólu se upozorňujeme, že nesmíme obdržet a soupeř nám stejně pokaždé dokáže skóre srovnat. Je to nepochopitelné a neomluvitelné, můžeme o tom mluvit pořád dokola a stejně je to h.... platné!! Bez osobní odpovědnosti a maximální koncentrace to bude pořád dokola a všichni by si už sakra měli uvědomit ,že na hřišti má každý své konkrétní úkoly, které prostě musí plnit a splnit !!! Chybí nám i více odvahy v přechodové fázi a ofenzivě, musíme z naší herní převahy zkrátka vytěžit mnohem více. Je to velké zklamání, bod je rozhodně málo...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Čekal nás velice důležitý zápas, bohužel jsme ho výsledkově nezvládli. Tři góly v síti soupeře by měli přinést tři body. Jenže soupeř vstřelil také tři, když po našem gólu vždy velice brzo skóre dorovnal. Především branka hostí na 2:2 byla trestuhodná, když si hostující Knotek udělal z domácí obrany slalomové tyčky a po obejití čtyřech neatakujících hráčů pohodlně zavěsil. Závěr zápasu byl opět nezvládnut, když na hranici vápna byl zcela zbytečně faulován hráč hostí a následný trestný kop znamenal konečnou tečku zápasu. Stále děláme stejné chyby, které v A třídě prošly ,ovšem v kraji se trestají. V tomto zápase hra jako taková fungovala, soupeře jsme herně přehráli ale velice dobré situace jsme nedotáhli do gólové tečky. Jdeme zápas od zápasu a budeme si vážit každého získaného bodu. Ve hře jich je ještě mnoho a jsme teprve na začátku.

 

 

 

 

        KP Pardubického kraje - 4.kolo - sobota  27.srpna - 17,00 hod.
image
     FO Lanškroun   1:0    SK Vysoké Mýto B
           (1:0)      
  

 

Sestava: Sůva, Fišer D.,Jeníček, Trnka, Hájek J., Škrabal, Sedlák, Velinský, Chadima, Dvořák, Benda (Hájek V., Dastych, Kanta, Paďour, Kavka)

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na horkou půdu do Lanškrouna a po dvou předchozích nezdarech jsme chtěli nějaký bod rozhodně přivézt... Naše sestava zaznamenala opět personální rotaci, ale nijak oslabená rozhodně nebyla. Domácí nás ničím zvláštním nepřekvapili, hráli zcela jednoduše, nakopávané míče za naší defenzivní linii a tam se o míč důrazně prali. My jsme praktikovali rozehru po zemi od stoperů, ale velmi často jsme kazili jednoduché přihrávky a naše kombinace většinou končili vyhozenými míči až u brankáře Ehrenbergera. Navíc jsme byli velmi pomalí, chyběl moment překvapení a naše záměry byly dosti čitelné... A tak hra plynula bez žádného většího vzruchu před oběma brankami, než jsme opět soupeři gól doslova darovali.... Po jednom z mnoha domácích nákopů brankář Sůva míč na hranici šestnáctky tentokráte nesebral, ale odkopával. Balón trefil velmi nešikovně jen kousek před sebe, my jsme v tu chvíli byli od soupeřů trestuhodně daleko a domácí hráč pohodlným lobem poslal soupeře do laciného vedení...1:0. No a aby toho nebylo v první půli málo, nechal se těsně před přestávkou úplně zbytečně vyloučit stoper Petr Jeníček, kdy po vlastní chybě zatáhl unikajícího útočníka a pakoval se do sprch... Přesto jsme do druhého poločasu nastoupili s odhodláním o výsledek zabojovat. Nevýhoda jednoho muže v poli nebyla prakticky znát, na domácí jsme neustále tlačili a snažili se zejména standartními situacemi dosáhnout na kýžené vyrovnání.. Několik solidních závarů jsme měli, ale chyběl ještě větší důraz a domácí leckdy i se štěstím všechny naše ataky nakonec ustáli... Ztratili jsme tak další zápas, ve kterém jsme rozhodně nebyli horší, ale opět platíme za vlastní hrubé chyby. V neděli nás čeká domácí zápas s Moravany a je potřeba už pořádně zabrat, zatím máme pořád rozhodně na čem pracovat...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Opět hloupě prohraný, byť minimálně hratelný zápas .Velice vlažný přístup, nesoudržnost týmu a co chybělo nejvíce, absence pozitivní chemie. Místo toho bylo poměrně často slyšet výčitky vůči spoluhráči. To vše vyvrcholilo ve 23minutě,kdy se nepodařil Sůvičovi odkop a následnou svíci sledovalo v klidu bez jakékoli snahy míč získat několik jeho spoluhráčů. Následně se míč dostal k soupeři a ten přeloboval našeho gólmana.Ve 39minutě bylo ještě hůř, když byl vyloučen za držení soupeře Jéňa. Byť byl tým v deseti  po celý druhý poločas, lepším přístupem a touhou něco ze zápasem udělat soupeře přehrával a bylo otázkou času, kdy srovnáme i skóre. Bohužel se tak již nestalo a vezeme si další zbytečnou bodovou ztrátu. Následný duel nás čeká boj o 6bodů a pevně věřím, že na hřiště nastoupí tým, který bude jasně odhodlaný zápas zvládnout a dá zapomenout na nedobrý výkon z dnešního prvního poločasu.

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 3.kolo - neděle  21.srpna - 17,00 hod.
   SK Vysoké Mýto B   1:3      FK Horní Ředice
           (0:1)      
  

 

Branka: Wimmer 

Sestava: Spálenka, Fišer D., Jeníček, Valášek, Hájek J.,Dvořák, Wimmer, Vopršálek, Chadima, Sedlák, Ráliš D. (Paďour, Kanta, Kabrhel, Hrubý, Hájek V., Kavka, Škrabal, Sůva)

Po neúspěšném utkání v Heřmanově Městci, jsme nastoupili opět doma proti velmi nepříjemnému soupeři z Horních Ředic.. V týmu hostů se to hemží bývalými ligovými hráči a i tento fakt jsme záhy tvrdě pocítili na vlastní kůži... Start do zápasu jsme měli jako z hororu. Sotva po dvou minutách hosté zahrávali trestný kop, ten jsme odvrátili pouze před naší šestnáctku a po tečované střele hned zkraje utkání prohráváme...0:1. V dalším průběhu prvního poločasu nám soupeř i nadále ukazoval, proč právem patří k té lepší společnosti v soutěži.. Nám se snad nedá upřít snaha, ale hosté velmi kvalitně kombinovali. Nedařilo se nám je včas dostupovat a zejména špílmachr Janoušek byl zdrojem velmi nebezpečných kombinací... My jsme i dost oproti soupeři kazili, byla slabá nabídka a když už jsme se k bráně dostali, vše v poklidu jistil gólman Lindr.. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem soupeře více zmáčknout a o výsledek se více porvat. Opticky jsme nejspíš byli více na míči, snažili se, ale soupeř hrál velmi zkušeně, nekazil a zejména vzadu hrál zodpovědně a jednoduše bez zbytečných komplikací. No a v 54. minutě je precizně zahraným přímým kopem poslal do dvoubrankového vedení Janoušek...0:2. V tu chvíli to pro nás bylo již velmi složité, vrhli jsme všechny síly do útoku a tím pádem soupeř podnikal velmi nebezpečné výpady, ze kterých nás mohl několikrát potrestat...Nestalo se a tak jiskru naděje vykřesal v 70. minutě Filip Wimmer, jenž po svém úniku po pravé straně zakončil přesně na zadní tyč...1:2. Zdálo se, že nám to vlije ještě více krve do žil, ale ještě než tam stihla doputovat, uštědřili nám hosté další tvrdý direkt, kdy opět po standartní situaci neubráníme hráče a rázem je to 1:3.... Z tohoto úderu už jsme se nedokázali vzpamatovat, sice jsme se stále tlačili dopředu, ale zkušený soupeř už žádné drama nepřipustil. Prohráváme tak druhý zápas v řadě. Nutno říci, že hosté zvítězili zaslouženě, v zásadních aspektech hry byli lepší a my nenašli ten správný recept. Je to další zápas, ze kterého si musíme vzít velké ponaučení a pracovat ještě více na chybách, kterých se dopouštíme... V dalším kole zajíždíme do Lanškrouna, kde to jistě nebude o nic jednodušší..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Naše těžké rozlosování mělo v neděli pokračování v podobě ambiciózních Ředic. Jejich sestava je doslova prošpikována jmény, které dříve oblékaly dres ligového Hradce. Zejména Janoušek byl rozdílovým hráčem od kterého se odvíjela většina útočných a nutno podotknout velice nepříjemných výpadů. Ve druhé minutě 0:1.To byl i poločasový výsledek. Do druhé půle byla jasně aktivita na naší straně, ovšem přišel přímák a Plašil dost lacino skóroval podruhé. Ani tento okamžik s hráči nezatřásl. Záhy Wimřík krásně snížil na 1:2 a vše směřovalo k drama až do konce. Bohužel přišla opět standardka a znovu velice lacino 1:3. I za tohoto nepříjemného vývoje musím hráče pochválit za neutuchající bojovnost a snahu o změnu konečného výsledku. Soupeř velice kvalitní na míči a z celkového pohledu hodnotím jejich výhru jako zaslouženou, byť jim bylo umožněno jednoduše skórovat.

 

 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 2.kolo - neděle  14.srpna - 17,00 hod.
image
 FK Jiskra H. Městec   4:1    SK Vysoké Mýto B
           (2:0)      
  

 

Branka: Škrabal 

Sestava: Sůva, Fišer D., Dvořák, Vopršálek, Hájek J., Škrabal, Kabrhel, Sedlák, Hájek V., Prušek, Benda (Paďour, Dastych, Jeníček, Kanta, Spálenka)

Tak po úvodním dobrém vstupu do soutěže proti Chocni, jsme zajížděli k prvnímu venkovnímu utkání do Heřmanova Městce. Sestava doznala několika změn, ale to bude pro nás typické každý zápas a s tím se musí zkrátka počítat....Věděli jsme, jaký soupeř nás čeká, trenér nás na něj upozorňoval, že domácí jsou houževnatý tým, praktikujici jednoduchou hru založenou, na důrazu, soubojovosti a využívající převážně standardních situací. No a přesně na to jsme v zápase "dojeli"... Již v páté minutě neuhlídáme rohový kop a prohráváme 1:0. O několik minut později zbytečná ztráta ve středu pole, rychlý domácí kontr, zbytečná penalta a bylo 2:0. Zkrátka se do problémů dostáváme úplně sami, přesně jako v zápase s Chocní, kdy soupeři laciné branky doslova darujeme... V Městci jsme vlastně celý první poločas byli velmi vlažní, nebyla žádná mezihra, prohrávali jsme osobní souboje a do ofenzivy jsme předváděli zoufale málo... O poločase jsme si o tom museli vážně promluvit no a najednou to šlo...,zajímavé... Na domácí jsme doslova vlétli, začali jsme pořádně běhat, solidně jsme kombinovali a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí... Z drtivého tlaku jsme Škrabalem snížili na 2:1 a zdálo se, že vše je na dobré cestě. Jenže chvíli poté, po ojedinělém výpadu domácích vyrobíme další zbytečný rohový kop a co myslíte....3:1... Dál jsme sice tlačili řádně na pilu a do zápasu nás mohl hned vrátit Lukáš Benda, ale jeho tutovku hlavou zázračně domácí gólman zlikvidoval, velká škoda... Sice jsme pak ještě přeskupili řady, poslali vpřed vše co bylo možné, ale kýžený efekt už nepřišel....No a aby toho nebylo málo, v závěru zahrávali domácí další standadku a opět bez potíží skórují..4:1.... Co říct. Prvně...,do utkání jsme vstoupili málo agresivně, málo nabuzeni s nepatřičným nasazením a koncentrací a tato pasáž hry nás stála celý zápas.... Trenér měl soupeře přesně zmapovaného, ale my jsme přesto nedokázali na vzniklé situace správně reagovat.. Co je nám platné, že druhý poločas byl v naší režii, domácí zcela odešli, ale naše bránění standardních situací bylo zoufalé a z každé jsme dostali gól...A to na nás bohatě stačilo... Zklamali jsme jako celek, každý si musíme uvědomit, že bez osobní odpovědnosti, nasazení a vůli po celých 90 minut se nikam neposuneme.... Jedeme ale dál, určitě si to vyříkáme a v neděli v domácím utkání nastoupí zase ta správná parta poctivých rafanů....

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Výsledek 4:1 pro domácí vypadá zcela jednoznačně, ale ono tomu tak vůbec nemuselo být.Zápas hratelný. Rozhodujícím a podstatným faktorem byla aktivita domácího týmu v našem pokutovém území. Všechny inkasované branky padly ze standardek, ve kterých jsme jednoznačně propadli, byť jsem na toto téma před zápasem upozorňoval. Fyzicky jsme soupeře předčili ,ale to je zoufale málo, když se nedokážeme dostatečně agresivně prosadit ani v jednom pokutovém území. Více sebeobětování a výsledek může být opačný. Tak příště.


 

 

 

image         KP Pardubického kraje - 1.kolo - neděle  7.srpna - 17,00 hod.
   SK Vysoké Mýto B   8:3            FK Choceň
           (2:0)      
  

 

Branky: Wimmer 3, Sedlák 2, Hrubý 2, Dastych 

Sestava: Sůva, Škrabal, Trnka, Valášek, Ráliš D., Chadima, Velinský, Ráliš M., Krotil, Sedlák, Wimmer (Hrubý, Dastych, Prušek, Kanta, Spálenka, Paďour)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přátelé Vysokomýtského fotbalu, béčko je zpět... Po skvělém jaru, se jak díky umístění, tak i shodou několika věcí naskytla možnost postupu do krajského přeboru. Klub tuto možnost pochopitelně využil a tak nastal historický okamžik, že náš B tým hraje nejvyšší krajskou soutěž... Stěžejní bylo udržet stávající kostru a osobnost trenéra Františka Dvořáka, což se nakonec podařilo. Filosofie klubu je taková, že vlajková loď ,tedy A tým pod vedením kapitána Martina Pulpita má velmi široký kádr a krajský přebor je adekvátní soutěž, kdy ne zcela vytížení hráči mají dostatečný prostor hrát dobrou soutěž, navíc s námi, skutečnými fotbalisty kmenového béčka.... No a začalo to pěkně zostra. Hned v prvním kole jsme přivítali největšího rivala, mužstvo sousední Chocně.. Tato derby patřila v dřívějších dobách k ozdobám fotbalu a budila vždy obrovskou pozornost. Nejinak tomu bylo i teď po letech, kdy se sešla na zápase fantastická divácká kulisa, bezmála téměř 500 diváků... Kdo čekal nějak opatrný úvod, byl rychle vyveden z omylu. Oba týmy nehrály nikterak urputnou defenzivu a díky tomu se diváci rozhodně nenudili. Díky skvěle hrajícímu Filipu Wimmerovi jsme se sice dostali do dvougólového vedení, ale i soupeř ukázal svou velkou kvalitu. Zlobil nás zejména z krajních prostor, vynikal rychlostí, přímočarostí a jen jeho nemohoucností v koncovce se skóre neměnilo. Zde byl mužem zápasu gólman Martin Sůva, který nás svými zákroky několikrát skvěle podržel. Na hřišti bylo samozřejmě i mnoho emocí, jiskřilo se, mluvilo...,derby jak má být. Na to ke konci poločasu doplatili hosté, kdy byl po druhé žluté kartě za řeči vyloučen Gronych. Do druhé půle jsme tedy vstupovali v početní výhodě a když hned z kraje zvýšil Sedlák na 3:0 ,zdálo se být vše na pohodu. Za zmínku jistě stojí i návrat útočníka Víti Hrubého po těžkém zranění a nutno říci, že jeho výkon za druhý poločas byl excelentní a všichni věříme, že zase brzy potáhne svými brankami A tým. Když na tabuli svítilo skóre 5:0, nikdo nepochyboval o našem hladkém vítězství, ale hosté se ani v deseti nevzdali. Naše hrubé výpadky v defenzivě byly řádně potrestány a během několika minut to bylo 5:3. V této fázi jsme pochopitelně znervózněli, ale naštěstí přidal šestou uklidňující branku Sedlák. Na tento direkt již hosté odpověď nenašli, naopak, na cestu dostali ještě dva další góly a odjeli s debaklem 8:3. Gól zápasu dal Víťa Hrubý, který chytrou střelou z půlky hřiště famózně přeloboval gólmana Vojtu Krátkého. Podtrženo sečteno, derby je naše, všichni k zápasu přistoupili s patřičnou vážností a nasazením. Soupeř určitě nepředvedl špatný výkon, ale kvalita v zakončení byla jednoznačně na naší straně. Poděkování i všem fanouškům, jak našim, tak i hostujícím, vytvořili skvělou kulisu a byla radost takový zápas hrát.. V dalším kole zajíždíme do Heřmanova Městce, tak věříme v další úspěch. 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Historicky první zápas Benfiky v krajském přeboru a ještě derby s Chocní. Krásné počasí 11branek,výhra domácího týmu, 420 diváků,co víc si přát. Tento zápas se mě hodnotí v souhrnu samozřejmě dobře, ovšem ne vše bylo zalité sluncem. Vstup do zápasu byl parádní. Po skvělém zakončení Wimříka již v 9minutě vedeme 1:0.Místo uklidnění pro náš tým přišel tlak hostí, kteří jen díky skvělému Sůvičovi se skóre neměnilo v náš neprospěch. Ve 32minutě opět Wimřík uzavřel poločasové skóre na uspokojivých 2:0. Na začátku druhého dějství navýšil na 3:0 aktivně a chytře hrající T.Sedlák. 4:0 Víťa Hrubý, 5:0 Wimmer. Klidných 5:0 se záhy málem rozpustilo, když několik laciných nepřesností v rozehře soupeř během 5minut trestal třemi zásahy na 5:3.Prapor zvedl T.Sedlák 6:3. Na 7:3 dává Víťa Hrubý když na jeho lob z půlky hřiště byl i brankář Krátký krátký. Na konečných nefotbalových 8:3 uzavřel střídající Dastych.
Chci poblahopřát týmu za dobře odvedenou práci. Hráči širšího kádru áčka velice dobře nahradili chybějící kmenové hráče béčka, kterých chybělo hned 7 oproti jarní sestavě. Přístup k zápasu byl od všech aktérů příkladný. Navíc zápas ve skvělé atmosféře podpořené návštěvou kola. 

 

Foto:  https://bisradek.rajce.idnes.cz/Becko_VM-Chocen_2022_08_07/

 

 

 

 

 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...