SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív

 

Sezóna  2018/2019

 

 

 

 

image

Naše B mužstvo zakončilo sezónu výhrou 3:2 v Kunčině a v tabulce 1.A třídy se umístilo na celkovém 9.místě.

 

 

image

TJ SOKOL KUNČINA - SK VYSOKÉ MÝTO B  2:3 (1:2)

Branky: J. Hájek,V. Hájek, Dvořák

Sestava: Kovařík,D. Fišer, Dvořák, Škeřík, Prušek, Vágner,V. Hájek, Podmajerský,J. Hájek,Kavka,

Sedlák ( Paďour, Rajnoch, Židík)

 

 

 

K poslednímu zápasu sezóny jsme zajížděli na půdu již sestupující Kunčiny. Největším překvapením byl velký 'comeback' brankářské legendy Radka Kovaříka, který nám při nedostatku brankářů pomohl,za což mu patří velký dík.. Zápas se hrál netradičně již v 10. hodin, takže nás čekal brzký výjezd a velmi nepříjemné teploty. Od začátku bylo znát, že se již takřka o nic nehraje a hru poznamenalo velmi dost nepřesností a zbrklych řešení. V první půli jsme však byli velmi produktivní a díky bratrům " Hajasům" jsme se dostali do dvoubrankového náskoku. Domácí stihli do přestávky ještě snížit,ale i tak jsme šli do šaten o něco spokojenější. Ve druhé půli po našem rohovém kopu zvýšil na 3:1 Martin Dvořák a pojistil naše vedení. Domácí fotbalisté zadělali v závěru ještě na drama,když snížili na 2:3 a mohli i skóre dorovnat. Proti však byl vynikající "Kovy" v bráně, který domácí gólovou ránu neskutečnou 'robinsonádou' zlikvidoval a podržel v posledním zápase naše vítězství.. O to líp se nám pochopitelně odjíždělo domů na ukončení,kde jsme si sezonu zhodnotili a pak se jedlo,pilo...., však to znáte.... Skončili jsme tedy na 9. místě,ale tohle mužstvo mělo jistě na lepší umístění, bohužel. Teď už se je potřeba soustředit na sezónu nadcházející. V mužstvu jistě proběhnou nějaké změny, mělo by přijít další dravé mládí, otázkou bude,kdo tým opustí,ale doufáme, že stávající kádr zůstane z velké části pohromadě. Poděkování patří všem, kteří se o 'béčko' starají,je to pořád nedílná součást klubu a nemělo by se opomíjet.. Věřme, že nová sezóna přinese dobré výsledky, nové šikovné talenty a fotbal bude pro všechny radostí, kvůli které ho všichni děláme..

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image

SK VYSOKÉ MÝTO B - TJ MEZILESÍ NAČEŠICE   2:3 (1:1)

Branky: Podmajerský, Dvořák

Sestava: Sůva, Fišer D., Dvořák, Fišer M., Škeřík, Vágner, Hájek, Podmajerský,Škraňka,Kavka,Štanglica (Paďour, Rajnoch,Židík, Prušek, Sedlák)

 

 

K poslednímu domácímu zápasu této sezóny nastoupilo naše B mužstvo proti soupeři z Načešic.. Cíl byl pochopitelně jasný,po několika posledních nezdarech vybojovat vítězství a předvést zase kvalitní výkon. O to jsme se pokoušeli již od úvodního hvizdu, záměrem byla rychlá kombinace, která by hostům brala síly, které v úmorném vedru rychle ubývaly.. Svou rychlost prokazoval zejména Šimon Štanglica, který hostujícím zadákům dělal velké potíže,ale k naší smůle jsme jeho dobré náběhy nedokázali dotáhnout do úspěšného konce.. Až v 17. minutě prokázal své velké zkušenosti Míra Podmajerský, který si v soupeřově 'šestnáctce' výborně zasekl míč a poslal naše mužstvo s přehledem do vedení 1:0.  Ve 20. minutě mohl pojistit naše vedení Jirka Hájek,ale z téměř malého vápna poslal svoji střelu vysoko nad.. Soupeř se o nějaký extra fotbal nesnažil, víceméně spoléhal na obranu a ojedinělé brejky. Další dobrou střelu měl ve 25. minutě Míra Podmajerský,ale tentokrát jeho rána mezi tři tyče nezamířila. A jak už je u nás zvykem,za neproměněné šance přišel trest. Ve 33. minutě po odvrácené standartní situaci hostů zůstal na zadní tyči neobsazený soupeřův hráč a zpět nakopnutý míč dostal do naší branky 1:1. V našem podání je to už obehraná písnička. Začneme celkem slušně, dostaneme se do vedení,ale místo jeho navýšení a kontrolování utkání nepromenime šance a soupeř nás z ničeho tvrdě trestá.. Tak se bohužel stalo i ve druhém poločase. V 68. minutě hosté z ojedinělého brejku proměnili a dostali se do vedení 1:2. Pak přišel náš velký tlak,ale co všechno jsme my schopni "zahodit"..,je až neuvěřitelné. Po gólech volali zejména obrovské šance Sedláka a Kavky, kteří z několika metrů branku trestuhodně překopli... A když už jsme se nadřeli na vyrovnání, které zajistil Martin Dvořák v 85. minutě,tak přijde zase ojedinělá hrubka v obraně a hosté nám zasadili poslední úder, který nás srazil do kolen 2:3. Zápas tak nepochopitelně ztrácíme a nemáme ani bod. Je potřeba si říct, že pokud nebudeme dávat góly z vypracovaných šancí,nikam se neposuneme a zápasy budeme dál prohrávat. Nelze pořád všechno házet jen na defenzivu, protože gól se dostat může. Jenže my v každém utkání máme mnoho šancí, se kterými nakládáme velmi trestuhodně a pak na to doplácí celý tým! Je to naše velká bolest vlastně celou sezónu a pokud toto nezlepsime,budeme se bohužel "plácat" na chvostu i v A třídě.... Do příští sezóny tak je rozhodně na čem pracovat. Tu letošní zakončíme tuto sobotu v Kunčině,tak snad poslední článek bude o něco pozitivnější...

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

 image

 

 

   

Včera (8.5.) jsme se před zápasem rozloučili s Janem Surmou, který zítra odlétá do Montany (USA), kde se bude ženit a již

tam navždy zůstane. Děkujeme Honzovi za léta strávená v našem klubu (byl členem od roku 2007).

 

 

 

 

 

 

 

imageFK PŘELOUČ - SK VYSOKÉ MÝTO B   1:2 (0:0)

Branky: Trnka,Štanglica

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Trnka, Dvořák,Surma, Vágner, Hájek, Podmajerský, Holub, Kavka,Štanglica (Židík, Hájek V.,Wimmer T., Sedlák, Prušek)

 

 

Stal se zázrak.... Naše "bego" v této sezoně poprvé vyhrálo na hřišti soupeře za tři body...,ale pojďme pěkně od začátku. K zápasu jsme cestovali do Přelouče a tam na nás čekalo počasí, že by "psa nevyhnal". Neustávající a vytrvalý déšť v kombinaci se studeným větrem v nás příliš nadšení nevzbudil a chlapci se na rozcvičku ploužili velmi pozvolna... Naším hlavním cílem bylo napravit velmi nepovedený výkon z minulého utkání s Pardubičkami a již od úvodních minut bylo znát, že kluci chtějí. Nebyla to sice žádná ofenzivní smršť,ale prezentovali jsme se patřičným nasazením a pohybem, který nám před týdnem citelně scházel.. Co se průběhu týče,bylo to bojovné utkání a hra se přelévala ze strany na stranu, velkých šancí k vidění příliš nebylo i když více náznaků jsme měli přece jen my.. Aktivní byl zejména náš "expres" Šíma Štanglica, který svou rychlostí dělal domácím zadákům velké problémy. Chyběla nám však lepší finální fáze a tak jsme o několik zajímavých příležitostí zcela zbytečně přišli. Domácí měli v první půli jednu nebezpečnou střelu z poza šestnáctky,se kterou si však perfektně poradil "Bačky". O přestávce jsme tedy kluky spíše uklidňovali a kladli jim na srdce, že trpělivost a pracovitost jim tentokrát může přinést kýžené ovoce. A tak se také krátce po zahájení druhé půle stalo. To se v 55. minutě dostal za vápnem ke střele Lukáš Trnka a jeho utěšená rána nenápadně zaplula do domácí branky 0:1. Poté hra příliš dalšího vzruchu nenabídla,byl to víceméně vyrovnaný boj. Když už se zápas pomalu dostával ke svému konci, přišla pro nás zničehonic rána. To v 83. minutě po závaru v našem pokutovém území vypálil domácí útočník a se štěstím vyrovnal 1:1. To však ještě stále nebyl konec.. V 89. minutě jsme totiž podnikli rychlý výpad na útočné polovině.S míčem pelášil po pravé straně David Fišer,vypustil na domácí bránu velmi tvrdou ránu kterou nedokázal gólman udržet a "všudybílek" Šimon Štanglica doklepl opuštěný míč do sítě 1:2. Tento úder přišel vskutku v pravý čas, protože domácí už na odpověď neměli žádný nárok. Zápas jsme tedy zvládli za krásné 3 body a ty po dobrém výkonu chutnají o to více... V autobuse poté začala neskutečná veselice, jejíž detaily zde z pochopitelných důvodů nelze uvést.... Je třeba ale zase rychle přepnout na zápasové tempo, již ve středu nás čeká domácí předehrávka s rezervou Svitav a anglický týden pro nás vyvrcholí v neděli,kdy opět doma hostíme ambiciózní Horní Ředice.. Takže hlavně zase neusnout na vavřínech a poctivě makat dál...

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image

SK VYSOKÉ MÝTO B - SK PARDUBIČKY   1:2 (0:0)

Branka: Dvořák z p.

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Dvořák, Škeřík,Surma, Vágner, Hájek, Tlapák,Holub,Štanglica, Kavka (Rajnoch, Paďour, Sedlák)

 

 

Po dvoubodovém vyloupení Tuněchod přivítala naše rezerva na domácím trávníku soupeře z kategorie nejtěžších a to lídra tabulky, Pardubičky. To,co se nám v minulých zápasech vcelku dařilo,bylo tentokrát jaksi někde v nedohlednu. Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně,bez patřičného nasazení,byli jsme zbrklí,nepřesní, vázla kombinace a důraz v osobních soubojích. A tak soupeř hrál v pohodě,byla znát jeho kvalita a v první půli nám mohl dát že svých jasných šancí klidně tři branky. My jsme si vytvořili jen jednu stoprocentní,to když Štanglica naservíroval míč před téměř prázdnou bránu Vagnerovi,ale ten trestuhodně zamířil pouze do břevna hostující svatyně. Poločas jsme tak" přežili " za stavu 0:0. Druhá půle byla sice z naší strany o něco lepší,ale začali jsme hrát až za stavu 2:0 pro hosty a to bylo pozdě. V závěru snížil z penalty Martin Dvořák, měli jsme tam ještě pár zavarů,byla tam snaha,ale víc už jsme nestihli. Nutno říci, že hosté zvítězili zcela zaslouženě,my jsme od začátku tahali za kratší konec a podle toho to také dopadlo. Zápas se nám zkrátka nevyvedl, teď je potřeba si vzít ponaučení do dalších kol a nastoupit opět s patřičnou chutí a snahou. Příležitost budeme mít hned v sobotu v Přelouči.

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

 

 

 

image

SK TUNĚCHODY - SK VYSOKÉ MÝTO B   1:1 (1:0) p.k. - 3:4

Branka: Kavka

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Dvořák, Trnka, Škeřík, Surma, Hájek, Podmajerský, Mokrejš, Štanglica, Kavka (Rajnoch, Prušek, Holub, Vágner, Sedlák)

 

 

K dalšímu utkání zajíždělo naše B mužstvo k přímému sousedovi v tabulce,do Tuněchod. Z tohoto pohledu bylo utkání velmi důležité, protože v případě bodového úspěchu bychom se od protivníka zase o něco vzdálili a navíc jsme mu chtěli oplatit podzimní porážku z domácího hřiště. V Tuněchodech nás kromě pěkného počasí čekalo i velmi solidní hřiště. Zápas jsme rozehráli opatrně, přece jen byl soupeř pro nás nepříliš čitelný a tak jsme nechtěli začít nějakou zbytečnou chybou. Domácí disponovali urostlými silovými typy hráčů a snažili se o důraznou hru plnou osobních soubojů. Bohužel snad hned jejich první akce skončila brankou v naší síti. To po zmatku před naším vápnem vyplavala utěšená střela z domácích kopaček a ta nakonec skončila až za bezmocným Šimonem Bačkovským 1:0. My jsme se po obdržené brance snažili dostat do hry naší typickou kombinací,staral se o to zejména velmi aktivní Kuba Mokrejš, který zásoboval přihrávkami naše křídelní hráče. Vypracovali jsme si v první půli velké množství standartních situací,ale bohužel jejich realizace postrádala především potřebnou kvalitu a tak jsme dost často nedokázali ani zakončit... Po změně stran jsme ještě přidali na obrátkách a domácí mužstvo jsme začali jasně přehrávat. Měli jsme kvalitní a dostatečný pohyb a v 61. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. To z pravé strany dravě vnikl do vápna Honza Surma, přihrál pod sebe na Martina Kavku a ten s velkým přehledem vyrovnal 1:1. Potom jsme už do domácích bušili jako hluchý do vrat,ale dvě jasné gólovky,nejprve Martin Dvořák a pak Jirka Hájek,jsme trestuhodně neproměnili. Zápas tak dospěl do penalt,po kterých jsme brali dva zasloužené body a malinko jsme své postavení v tabulce vylepšili. Pochvala pro všechny za nasazení a touhu zápas vyhrát. V neděli nás čeká lídr z Pardubiček, takže bez bázně a hany,hrrr na ně... Nakonec ještě zdravíme babičku našeho kapitána Davida Fišera, která je naší věrnou fanynkou, takže děkujeme za podporu, zdravíme a přejeme pevné zdraví do dalších let..

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image

SK VYSOKÉ MÝTO B - ÚSTÍ NAD ORLICÍ B   4:0 (1:0)

Branky: Kavka 2, Podmajerský, Mokrejš

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Škeřík, Trnka, Surma, Novák, Hájek, Podmajerský, Mokrejš, Štanglica, Kavka  (Paďour, Rajnoch, Prušek, Židík, Vágner, Sedlák)

 

 

Po týdnu se opět na domácím pažitu představilo naše "bego" a soupeřem nám byla nevyzpytatelná rezerva fotbalistů Ústí nad Orlicí. Bylo jasné, že nás čeká mladé a běhavé mužstvo, čili nic příjemného. Do utkání jsme však vstoupili velmi aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili se o trpělivou kombinaci. Naším hnacím motorem byl nestárnoucí 'bard' Míra Podmajerský, který hrál s velikou chutí. Soupeř se snažil pozorně bránit a vyrážet do nebezpečných brejků,ale naše kvalitní obrana pracovala zcela spolehlivě. První zásadní moment přišel ve 29. minutě,kdy byl v hostujícím vápně faulován Štanglica,ale nabídnutý pokutový kop Míra Podmajerský neproměnil.. Tento moment nás nijak zásadně neovlivnil,hned o tři minuty později vypálil svou ránu David Novák a jen těsně minul branku Ústí. Ve 40. minutě jsme se už dočkali zaslouženého vedení,kdy své zaváhání u penalty napravil Míra Podmajerský a svou střelou po závaru ve vápně poslal náš tým do náskoku 1:0. Hosté v první půli měli jeden nebezpečný brejk,ten ale nedokázali dobře zakončit. Nástup do druhé půle nám vyšel náramně. To v 50. minutě potrestal hrubici soupeřova obránce Martin Kavka a bylo z toho příjemné vedení 2:0. Od této chvíle jsme už byli jasně lepší, jediný zajímavý moment hostí byl, když jejich trenér z nenadání sedl do auta a ze stadionu odjel... V 60. minutě přidal naši třetí branku Kuba Mokrejš další pěknou střelou 3:0. Naši poslední radost jsme si schovali na 73. minutu,kdy Šíma Štanglica nahrál " Kavičovi" a ten se prosadil svým druhým gólem v zápase. Konečné skóre 4:0 vypadá dobře a naše vítězství bylo zasloužené. Dobrý výkon podali všichni hráči,k zápasu velmi dobře přistoupili a nic nepodcenili. Dalším sokem nám bude náš tabulkový soused, mužstvo Tuněchod,na jehož hřiště zajíždíme tuto sobotu, samozřejmě s cílem bodovat.

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

SK VYSOKÉ MÝTO B - SK ZÁMRSK  3:1(2:0)

Branky: Valášek,Surma, Dvořák

Sestava: Krátký, Fišer D.,Trnka, Dvořák, Škeřík,Surma, Hájek, Valášek, Vágner,Kavka,Štanglica  (Podmajerský, Sedlák,Židík, Prušek, Rajnoch)

 

 

V neděli se na domácím hřišti opět po čtrnácti dnech představilo naše "bego" a to v zajímavém derby proti soupeři ze Zámrsku. Zápas se hrál za krásného počasí a před vynikající diváckou návštěvou. Oba týmy se velmi dobře znají a tak bylo otázkou,kdo se s náročným zápasem lépe popasuje. Začátek byl z obou stran velmi opatrný,bylo zřejmé že ani jeden tým nechce zbytečně chybovat a tak diváci sledovali spíše taktickou vyčkávanou. Těžiště hry bylo nejčastěji ve středu pole a žádné větší šance se jaksi nerodily. Až v 18. minutě po našem rohovém kopu tečoval na přední tyči míč Honza Surma,a za ním velmi pozorný a připravený Vráťa Valášek poslal náš tým do vedení 1:0. Soupeř poté zahrozil několika standartnimi situacemi,ale s tím si naše obrana dokázala poradit. Ve 38. minutě přišel náš druhý úder. To po akci z levé strany rozjetou Alexem Vágnerem zakončoval Honza Surma a trefil naprosto přesně 2:0. Ve 44. minutě přišel velmi zásadní moment zápasu. To byl velmi přísně po druhé žluté kartě vyloučen Vráťa Valášek a nás čekal celý druhý poločas v deseti.. Po jeho zahájení jsme se zbytečně zcela zatáhli a hosté převzali iniciativu. Drželi balón na svých kopačkách,opticky byli lepší,ale naše pozorná defenziva je do šancí téměř nepouštěla. Jedna slabší chvilka nastala v 73. minutě,kdy se střelou zpoza vápna prosadil Klapal 2:1. V tu chvíli to bylo jen o gól a stát se mohlo ještě cokoliv. Definitivní zásah do hostujících plánů zasadil v 82. minutě Martin Dvořák. To když se po našem rohovém kopu nejlépe zorientoval na malém vápně a míč poslal do protipohybu brankáře Zámrsku 3:1. Poté už jsme zápas dovedli do vítězného konce a bereme velmi cenné tři body.. Poděkování patří všem hráčům, zvláště když museli zvládnout velmi náročný druhý poločas v deseti.. Díky i všem divákům,před kterými se klukům jistě dobře hrálo. Za týden nás čeká další domácí zápas, tentokrát s nevyzpytatelným béčkem Ústí nad Orlicí. 

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image1.A třída - 15.kolo - 31.3.2019
FK Letohrad B - SK Vysoké Mýto B   2:1 (0:1)          

Branka:  M.Dvořák

Sestava SK VM:  Krátký,D. Fišer, Dvořák, Hájek, Škeřík,Surma, Mokrejš, Podmajerský, Vágner, Kavka, Kopřiva (Židík, Prušek,Rajnoch, Sedlák, Paďour)

 

Ke svému druhému jarnímu utkání zajížděla naše rezerva do Letohradu,kde se utkala taktéž s domácí rezervou. Obě mužstva jsou v tabulce na velmi nelichotivých místech a body potřebují jako sůl. Zápas startoval pro nás netradičně již v 10.15. hodin a začátek zápasu nás zastihl ještě v mírném polospánku.. Domácí mladíci byli plní elánu,pohybu a chuti, což nám, upřímně řečeno,od úvodních minut trochu chybělo. Zejména jejich krajní hráči byli nebezpeční, dobře se nabízeli do volných prostor a jejich zachytávání nebylo vůbec příjemné. Pravdou však je, že do žádné vážné šance se nedostali a my jsme postupem času hru vyrovnali. A ve 29. minutě jsme dokonce udeřili. To po našem rohovém kopu,sklepl Míra Podmajerský míč pro Martina Dvořáka a ten nás přesným zakončením poslal do vedení 0:1.  Do kabin jsme tak šli s nadějným vedením. Průběh druhé půle nebyl zpočátku nijak dramatický, až v 58. minutě byl velmi přísně po druhé žluté kartě vyloučen Adam Kopřiva. Od této chvíle jsme se dostali logicky pod domácí tlak a nedařilo se nám na útočné polovině déle podržet míč. Domácí srovnali krok v 63. minutě z rychlého brejku. Nutno však podotknout, tě tato branka padla po zcela jasném ofsajdu,kdy mladičký pomezní rozhodčí si s touto situací bohužel vůbec nevěděl rady a tuto akci nepochopitelně pustil.... 1:1. Tento moment nás bohužel poznamenal natolik, že za dalších 5 minut jsme dostali rozhodující úder. Další rychlá akce z pravé strany skončila až v naší síti 2:1. Domácí, kteří šli po další červené kartě také do deseti,si však už potom závěr utkání pohlídali a těsně zvítězili. Co k tomu říct.... Zápas nás určitě nezastihl v optimální pohodě a brečet kvůli rozhodčím nebudeme,on se chlapec příště vyřádí zase jinde... Nám nezbývá než se zdravě nabudit na neděli,kdy doma přivítáme rivala ze Zámrsku, takže nás čeká velmi zajímavý zápas. Zveme všechny fanoušky.

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

 
image1.A třída - 14.kolo - 24.3.2019
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Rosice n.L.  3:2 (1:1)          

Branky: Dvořák z p., Vágner,Tlapák

Sestava SK VM:  Bačkovský, Fišer D., Trnka, Dvořák, Škeřík, Hájek, Wimmer, Podmajerský, Benda, Surma, Tlapák (Vágner, Kavka, Židík, Sedlák) 

 

Po dlouhé zimní přestávce konečně naskočila do své jarní mistrovské části sezony 1.A třídy i Vysokomýtská fotbalová rezerva. Po nepovedené podzimní části máme na jaře jeden jasný úkol a to co nejdříve získat své ztracené pozice a vystoupat tabulkou do vyšších a klidnějších pater. Jako první jarní soupeř se nám do cesty postavil nováček z Rosic nad Labem. Vzhledem k tomu, že jsme odehráli pouze jedno přípravné utkání,bylo otázkou,v jaké že formě se to vlastně nacházíme... Zápas začal logicky z obou stran opatrně. Hosté hráli z hlubokého bloku a jejich obranu dirigoval velezkušený Pavel Němeček, který strávil nějaký čas i v našem divizním A týmu. V 6. minutě velmi krásně zakombinovali v hostující ' šestnáctce' Tlapák s Bendou, následovala ruka soupeře a kopala se penalta. K té se postavil Martin Dvořák a bezpečně proměnil  1:0. Poté jsme se snažili o naší rychlou kombinaci s cílem soupeře rozběhat a brát mu tak síly. Bohužel se nám ale nedařila předfinalní fáze, chyběl moment překvapení a i kvalita práce s míčem nebyla na patřičné úrovni. Soupeř se snažil o rychlé výpady po zisku balónu a v tomto byl celý zápas velmi nebezpečný. A tak se stalo, že ve 34. minutě bylo skóre srovnáno. To se hostující hráč prosadil naprosto přesnou střelou o tyč 1:1. Ve zbytku poločasu již diváci příliš vzruchu před brankami neviděli, ačkoliv se o to zejména Patrik Tlapák s " Bendičem" usilovně snažili. Do kabin se tak šlo za remízového stavu 1:1. Do druhého poločasu vyslal trenér na hřiště Alexe Vágnera místo Fildy Wimmera a ten se mu hned po dvou minutách odvděčil. Lukáš Benda na pravé straně přesně poslal střílený centr před hostující bránu a Alex na zadní tyči nezaváhal 2:1. Místo toho,aby nás tento moment uklidnil, přišla hodně rychlá ledová sprcha. Fotbalisté Rosic zahravali rohový kop a po prudké hlavičce bylo po dvou minutách opět srovnáno 2:2. Další výhodu nám nabídli sami hosté, když po dvou žlutých kartách v rychlém sledu šli do deseti.... Jak se však záhy ukázalo ,bylo to spíše naopak.. Rosičtí se semkli ještě víc,bojovali a stále se snažili i o jednoho hráče méně o nebezpečné útočné výpady..  My jsme si s tím příliš nevěděli rady a naše převaha byla spíše platonická bez velkých gólových šancí. Když už se zdálo, že si oba týmy vyzkouší pokutové kopy, přišel náš nečekaný "šach-mat.." V 90. minutě vysunul Alex našeho klubového kanonýra "Tlapku" a ten nám v samostatném úniku vykouzlil velmi,velmi cenné tři body 3:2.  Výhru jsme tedy nakonec urvali,ale musíme ji označit za šťastnou. Soupeř se u nás představil v dobrém světle a nic nám rozhodně nedal zadarmo.. Naše hra nebyla zcela ideální,ale to je pochopitelné, když jsme odehráli pouze jeden přátelský zápas. I přes dva inkasované góly pochvala pro Martina Dvořáka s Lukášem Trnkou. Po celý zápas hráli velmi jistě, aktivně a s patřičným agresivním nasazením.. Díky i ostatním a i klukům z A týmu. Příští týden zajizdime v neděli ráno do Letohradu,kde se střetneme s domácím "béčkem". Tak snad nějaké body přivezeme..

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

image

Přípravný zápas - 29.7.2018

SK Vysoké Mýto B - 1.FC Žamberk (KP)    2:1  (2:1)

Branky: Štanglica, Surma

Sestava: Krátký, Fišer D., Trnka, Škeřík, Pospíšil, Vágner, Wimmer,Mokrejš, Novák,Surma, Štanglica (Valášek,Židík,Rajnoch,Prušek, Fišer R.)

 
Po sobotní generálce našeho A týmu se poprvé v novém roce představilo na domácím hřišti i naše "bego". V našem prvním přípravném zápase nám byl soupeřem tým Žamberka, který bude na jaře bojovat o záchranu v krajském přeboru. Utkání se hrálo v neděli dopoledne ale i tak si do ochozů našla cestu hrstka nejvěrnějších fanoušků.. Zápas začal naší mírnější aktivitou a rozdíl jedné soutěže nebyl mezi oběma soupeři téměř znát. Snažili jsme se o rychlou kombinaci po zemi,a i díky dobře připravenému trávníku se nám to vcelku dařilo. O distribuci a výrobu našich ofenzivních akcí se starali zejména Wimmer s Mokrejšem. Již v 10. minutě dostal na levé straně míč do běhu David Novák, naprosto přesně poslal ostrý centr před branku hostů a Šimon Štanglica nás poslal do vedení 1:0. Nutno ještě podotknout že "Novas" měl solidní kondiční trénink, neúnavně piloval levou lajnu a klobouk dolů,kolik sprintů za zápas absolvoval. Ve 23. minutě hosté vyrobili hrubici jako hrom, když sami "namazali" Honzovi Surmovi do samostatného úniku a ten po kličce brankáři rozvlnil žambereckou síť podruhé 2:0. Jenomže hned po minutě hosté kontrovali, když taktéž po naší velké chybě snížili na 2:1. Poté bylo k vidění pár střel ze střední vzdálenosti z obou stran,ale s tím si oba brankáři celkem v pohodě poradili. Ve 30. minutě opět pelášil k hostující brance Honza Surma,ale náš náskok bohužel nenavýšil. V této fázi jsme byli schopni předvést pěkné akce na jeden,dva doteky,ale také mnoho jednoduchých ztrát, které byly naprosto zbytečné. Soupeř měl několik rohových kopů,ale naše obrana vše zvládla. Druhá půle už tak bohatá na šance nebyla,oba týmy postupně své sestavy prostřídaly a ze hry stal spíše boj, než oku lahodící podívaná. Největší šanci hostů skvěle zlikvidoval Vojta Krátký, který tygřím skokem vyškrábl míč směřující do šibenice na roh. Zápas jsme tak nakonec vyhráli a je to jistě povzbuzení do další práce. Čeká nás jí ještě mnoho. Poděkování všem klukům z A týmu, kteří nás na zápas doplnili a podali velmi dobré výkony. Díky samozřejmě i všem našim klukům, dobře si zaběhali a bylo po zápase vidět, že nejeli na půl plynu. Poslední díky letí taky delegovanemu rozhodčímu Milanovi Stloukalovi, který zápas odřídil s velkým přehledem. Příští neděli nás čeká další přípravné utkání a to s rivalem z nedalekých Srubů... 

 

 -------------------

 

image

SK VYSOKÉ MÝTO B - TJ SOKOL KUNČINA   7:2 (3:1)

Branky: Škeřík 2, Surma, Vágner, Hájek , Dvořák, vlastní

Sestava: Bačkovský, D.Fišer, Trnka, Dvořák, Škeřík, Mokrejš, Hájek, Vágner,Kavka,Surma,Benda ( Pospíšil, Prušek,Židík, Sedlák, Paďour)

 

 

K poslednímu podzimnímu zápasu nastoupila naše rezerva o první listopadové neděli a souboj to byl zajímavý. Jak my,tak hosté z Kunčiny se nacházejí na chvostu tabulky A. třídy a tak se oba týmy chtěly pokusit svůj podzimní mizerný bodový zisk ještě o něco vylepšit. Zápas pro naše mužstvo ale začal doslova hrůzostrašně, kdy už po minutě si to pelášil hostující útočník na naší bránu a svůj únik úspěšně zakončil 0:1. Z tohoto úderu jsme se chvíli vzpamatovávali,ale postupem času jsme se dostávali více a více do hry a získávali zpět naše ztracené sebevědomí. A úplnou jistotu nám dal ve 27. minutě Honza Surma, který hezkou individuální akcí vyrovnal 1:1. Poté už jsme hřiště zcela opanovali a hned ve 30. minutě nás poslal do důležitého vedení Alex Vágner 2:1. Ještě před odchodem do šaten vypálil na hostující bránu Martin Kavka,trefil břevno,ale kde se vzal,tu se vzal z levého obránce Petr Škeřík a odražený balón dopravil do sítě hostů po třetí 3:1. Po špatném začátku jsme tak do kabiny odcházeli s vedením,ale rozhodnuto ještě nebylo. Zápas se definitivně zlomil v 57. minutě,kdy si po našem rohovém kopu hosté dali vlastní branku 4:1. V 72. minutě výborně přihrál Lukáš Benda Jirkovi "Hajasovi" a bylo to 5:1. Poté ještě hosté snížili na 5:2 ale další naše branky přidali Petr Škeřík a Martin Dvořák z penalty. Konečné skóre se tak dostalo na 7:2 v náš prospěch. Z vítězství samozřejmě máme radost,z čeho už méně je nepříliš vydařená podzimní část soutěže. Bodů máme zatraceně málo a tak oproti loňsku nebude zimní spánek příliš klidný.. Spoustu zápasů jsme ztratili díky naší zoufalé koncovce,mraky šancí jsme zahazovali jako na běžícím páse. A tak se pak nelze divit, že po podzimu jsme tam,kde nikdo nechceme být a kam rozhodně nepatříme. Na druhou stranu není třeba vyvolávat extra paniku,do vyšších pater není zas až tak daleko,ale chce to v zimě patřičně potrenovat a poctivě se připravit na náročnou jarní část. Všichni věříme, že mužstvo na to má a na jaře bude zase líp. Vyzdvihovat zde jednotlivce je tentokrát poněkud složité, kanonýr žádný a tak za mě alespoň "poctiváky", kterými byli David Fišer, Jirka Hájek,Petr Škeřík, kteří i velmi dobře a pravidelně trénovali... Díky letí taky do kabiny A týmu, někteří kluci nám v zápasech pomáhali a nutno říci, že to bylo po většinou znát.. Díky i vedení a fanouškům, kterým jsme na podzim příliš radosti nedělali,ale věříme že na jaře bude nálada po zápasech lepší.. Budeme se o to všichni svědomitě snažit.

 

                                                                                                                                                          Tomáš Sedlák

 

 

 

image

TJ MEZILESÍ NAČEŠICE - SK VYSOKÉ MÝTO B    1:0 (0:0)

 

Sestava: Bačkovský,D.Fišer, Dvořák, Škeřík,Surma, Štěpán, Hájek,Podmajerský, Vágner, Sedlák,Kavka (Pospíšil, Prušek, Paďour)

 

 

K poslednímu venkovnímu utkání podzimní části zajíždělo "bégo" do Načešic. Cestou nás doprovázelo pravé podzimní počasí, zima, déšť a vítr. Jen co jsme uviděli tamní hřiště,bylo nám jasné o jaký fotbal půjde.. Terén byl podmáčený, silně nerovný a blátivý, takže nás čekal tuhý boj plný soubojů, místo okulahodící kombinace. Předpoklady se také záhy potvrdily, obě mužstva si počínala velmi nepřesně, často byl míč spíše v zamezí než na hřišti, na nerovném terénu se dalo jen stěží kombinovat. A tak se bojovalo převážně ve středu pole o odražené míče. Šancí bylo jako šafránu, naši největší v první půli měl na svědomí Martin Dvořák, který svou nenápadnou střelou orazítkoval břevno domácí branky, bohužel. Poločas tak bez většího drama skončil bez branek. Vše podstatné se událo v úvodní minutě druhé půle,to když naší nekoncentrovanost domácí potrestali úvodní brankou 1:0. Od té chvíle jsme převzali otěže do svých rukou, domácí jsme zatlačili, ti se pochopitelně stáhli a bránili své těsné vedení. Bohužel z naší snahy jsme vyprodukovali velmi málo šancí a tak domácí k naší smůle doklopýtali k nakonec šťastnému vítězství. Fotbal v tomto zápase velmi zaplakal, hlavně díky velmi špatnému terénu, ale na ten se nedá výsledek rozhodně svalovat. Naším nejlepším hráčem byl Honza Surma, který netradičně na levém obránci zvládl zápas velmi dobře. Pořád se tak krčíme na spodku tabulky a v neděli budeme mít poslední šanci,jak na podzim náš  mizerný bodový zisk ještě trochu vylepšit. Soupeřem nám bude tým Kunčiny, který nám v tabulce "dýchá" na záda a z tohoto pohledu bude zápas velmi důležitý. 

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

image

SK VYSOKÉ MÝTO B - TJ SOKOL ROHOVLÁDOVA BĚLÁ   2:1 (0:0)

Branky: D. Novák, P. Škeřík

Sestava: Černík,D. Fišer, Dvořák,M. Fišer, Škeřík, Vágner,Mokrejš,Kavka, Hájek, Sedlák, Novák (Prušek, Pospíšil,Surma)

 

 

Ve 12. kole A. třídy přivítalo naše béčko na domácím hřišti celek z Rohovládovy Bělé. Soupeř se nacházel na průběžném druhém místě v tabulce, takže jsme věděli, že nás nic snadného rozhodně nečeká. Vzhledem k naší mizerné situaci v tabulce jsme však potřebovali bodovat jako sůl. Svůj velký sen si splnila naše dlouholetá brankářská jednička A týmu Vojta Černík, který konečně také oblékl dres rezervy. Do zápasu jsme vstoupili přece jen malinko nervózní a úvodní minuty drželi míč více na kopačkách hosté. Po úvodním "oťukávání" jsme však naplno převzali iniciativu my a soupeři začal pěkný běžecký trénink... Naše rychlé kombinace, které perfektně zakládala naše obrana v čele s Vojtou Černíkem, kdy jsme zbytečně nenakopávali, ale snažili se o postupnou rozehrávku, braly hostům spoustu sil. Snažili se o presink, ale díky odvaze, kvalitě a přesnosti našich zadáků se k míči nedostávali. A když ve středu pole hýřil aktivitou a neustálou nabídkou Kuba Mokrejš, začalo se rodit neskutečné množství našich šancí. Minimálně tři gólovky spálil David Novák, další dvě Alex Vágner, rovněž i Tomáš Sedlák... Je to prostě naše obrovská bolest v zápasech, na kterou jen těžko hledáme "tišící léky"... Takže místo aby skóre v poločase bylo minimálně 3:0, odcházelo se do šaten za nerozhodného bezgólového stavu. Nicméně jsme byli odhodláni, že tentokrát si to nenecháme vzít a zápas chceme za každou cenu vyhrát. A tudíž jsme i do druhé půle vstoupili velmi aktivně a soupeře přehrávali. Ten nám navíc sám trochu pomohl, když byl záhy oslaben o vyloučeného hráče za velmi ostrý zákrok na Jirku Hájka. V 60. minutě se na nás konečně usmál fotbalový "pánbůh" a to po nádherné akci. Honza Surma vyslal do sprintu na pravé straně Kubu Mokrejše, ten zatáhl míč a precizním centrem našel naběhnutého Davida Nováka, který z "voleje" trefil naprosto přesně 1:0. Sotva se hosté stačili rozkoukat z této krásné akce, vezl se k nim druhý úder. Tady je třeba pochválit našeho levého beka Petra Škeříka. Tento "nejtechničtější".. hráč týmu přebral na půli míč, obešel tři hostující hráče a ranou z hranice šestnáctky nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.. 2:0. Zdálo se, že je po zápase, ale to bychom pochopitelně nebyli my, abychom ještě soupeře nevtáhli zpátky do hry. Honza Surma své sólo neproměnil a toho fotbalového "pánaboha" zase trošku rozezlil... Hosté vsadili všechno na útok, my jsme se nepochopitelně stáhli a strachovali se o výsledek. Navíc se soupeři podařilo v 80. minutě po standartní situaci snížit na 2:1. Konec jsme ale tentokrát zvládli a připsali si veledůležité tři body. Žádné drama se ale hlavně konat vůbec nemělo, šancí bylo mraky, jen naše nemohoucnost v koncovce je neuvěřitelná... Naše vítězství je ale vzhledem k průběhu zcela zasloužené, hráli jsme s chutí a patřičným nasazením, kterému se soupeř nedokázal vyrovnat. Velikou pochvalu si tentokrát zaslouží nejvíce naše obraná čtyřka s Vojtou Černíkem, kteří se starali o rychlou přímočarou rozehrávku, kterou soupeř nestíhal a my měli tudíž velmi rychlou přechodovou fázi. Velké poděkování i klukům z A týmu, kteří si nepřišli jen zahrát, ale poctivě makali a přinesli potřebnou kvalitu do naší hry. Nyní nás čekají venku Načešice, tak snad se budeme zase srdnatě o výsledek rvát, a nějaké body zase urveme.

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

image

TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B   3:2 (2:2)

Branky: Surma, Vágner

Sestava: Bačkovský,D. Fišer, Dvořák,Kryda, Škeřík,Holub,Kavka, Hájek, Vágner,Surma, Sedlák (Pospíšil, Prušek, Paďour)

 

V 10. kole zajížděla naše rezerva do Svitav,kde se v Lánech na umělé trávě utkala s taktéž rezervním domácím týmem. My jsme chtěli navázat na vítězství z minulého týdne a konečně taky prolomit sérii nezdarů na hřištích našich soupeřů. Uběhly sotva tři minuty a už jsme prohrávali...To jsme téměř u rohového praporku nedokázali ubránit domácího hráče,ten se dokázal s míčem otočit k naší brance a jeho možná spíše centr zapadl přesně do našeho horního rohu branky. Tento moment nás ale překvapivě nezlomil,ba naopak. Od této chvíle jsme převzali iniciativu a byli jsme jasně lepším týmem. Dobře jsme kombinovali, hráli jsme po zemi,v pohybu a hlavně nabídka hráčů v křídelních prostorech znamenala hrozbu pro domácí. A i díky tomu jsme brzo skóre otočili v náš prospěch,po pěkných brankách Honzy Surmy a Alexe Vágnera.. Přidali jsme i třetí branku,ale tu nám neprávem pomezní rozhodčí upřel pro údajný Sedlákův ofsajd... A tak na druhé straně po ztrátě ve středu hřiště a střele domácích kousek za hranicí "šestnáctky" bylo srovnáno na 2:2. Těsně před přestávkou se do zápasu vložil i hlavní rozhodčí Doskočil, který domácím odpustil jasnou penaltu po faulu na Alexe Vágnera. Těžko říci,do jaké míry na nás tento moment dolehl, protože hned zkraje druhého poločasu domácí skóre otočili na 3:2. To jsme opět chybovali na straně našeho pokutového území a domácí hráč nás potrestal další nechytatelnou ranou. Od této chvíle se svitavští stáhli do defenzívy a my jsme se museli složitě probíjet do jejich zhuštěné obrany. Šancí už tolik nebylo,ale jednu obrovskou jsme přeci jen ještě měli. To když těsně před koncem propadl centrovaný míč k úplně osamocenému Surmovi,ten zcela sám a neatakován se mohl brankáře zeptat "kam"...,ale trestuhodně tuhle gólovku zazdil, a z gólmana domácích udělal hrdinu. Zápas jsme tak prohráli a opět nemáme ani bod. Určitě nebudeme házet vinu na rozhodčí,ale penalta v náš prospěch se rozhodně kopat měla.V našem podání je to celý podzim bohužel pořád stejná písnička. Vytváříme si velké množství gólových šancí,ale jejich proměňování je opravdu velká bída... To nás pak stojí lepší výsledky a hlavně body, které nám zoufale chybí. Do konce podzimní části nám zbývají už jen tři kola a tak je teď potřeba zmobilizovat veškeré zbývající síly a pokusit se urvat co nejvíce bodů. Už žádná hra na krásu,ale bojovat na krev a zápasy doslova vydřít!!! Nic jiného nám teď nezbývá.

 

Tomáš Sedlák

 

 

 

imageSK Vysoké Mýto B - SK Polička   3:1 (0:1)

Branky: 68. Valášek, 69. Hájek, 70. Sedlák

Sestava: Bačkovský, D. Fišer, Valášek, Žák, Škeřík, Vágner, Hájek, Kavka, Holub, Surma, Sedlák  (Prušek, Paďour, Pospíšil)

 

Po několikazápasové odmlce v psaní referátů o zápasech našeho B týmu,se vracíme zpět a to zejména na přání našeho věrného fanouška,srdcaře, Honzy Vlčka.., takže snad potěšíme nejen jeho.. Poslední zápasy rezervy, řečeno upřímně, byly jedna velká bída. Naše špatná tréninková morálka, se v odehraných zápasech jednoznačně projevila. A to hlavně na bídné koncovce, protože to co jsme dokázali zahodit za šance v zápasech v Zámrsku,s Přeloučí,s Tuněchody a zejména v Pardubičkách bylo až neuvěřitelné... No a díky tomu jsme v zápasech nebodovali a potopili se až téměř ke dnu tabulky,kam rozhodně nepatříme. Co je nám platné, že nás soupeři po zápasech chválí,jak jsme hráli dobře, když body nemáme... Naše mužstvo zkrátka ještě nemá takovou kvalitu a výkonnost,aby dokázalo zápasy zvládat bez větších výkyvů. Kádr zdaleka není tak široký a pokud se nelze opřít o nějaké hráče z A týmu,sestavu dáváme těžko dohromady a na naší hře je to znát.. Přitom hráči jako David Fišer,Jirka Hájek,Petr Škeřík a naši další mladí hráči mají potenciál hrát někdy výš než jen v A třídě. Zajímavé jistě je i to, že dle umístění v tabulce, mají podobné problémy i v Ústí a Letohradu, kde by B týmy rozhodně neměly patřit na chvost tabulky.. A teď již k zápasu. V 9. kole jsme přivítali na svém hřišti tým Poličky. Věděli jsme, že soupeř patří k tomu " lepšímu" v soutěži i když by jistě své dosavadní umístění v tabulce rád vylepšil. Od začátku bylo vidět, že je to zkušené mužstvo, které dlouhá léta brázdilo vody v krajském přeboru. My jsme se opět snažili o kombinační fotbal,ale v první půli nám chyběl zejména v ofenzivních řadách patřičný pohyb a větší rvavost. A jak už se nám stává,po jedné naší chybě soupeř z brejku skóroval 0:1. V poločase jsme si však o všem promluvili a do druhé půle jsme vstoupili o poznání lépe. Přidali jsme na pohybu, vpředu jsme neztráceli laciné míče a soupeře jsme nutili běhat bez míče. Přesto však mohla znovu udeřit Polička,ale v této těžké chvíli nás tentokrát skvěle podržel Šimon Bačkovský. A známé "nedáš dostaneš" platilo trojnásob..A to když jsme soupeři zasadili těžké K.O. v podobě tří vstřelených branek v rozmezí 3 minut!!!!!  Nejprve udeřil hlavou Vráťa Valášek,hned po něm po krásné akci Jirka Hájek a třetí hřebík zatloukl Tomáš Sedlák. Z tohoto těžkého úderu se už soupeř nevzpamatoval a my tak po dlouhé době slavili vítězství... Za druhou půli zaslouží pochvalu všichni hráči, snad se nikdo nebude zlobit když zvlášť vypíchnu Vráťu Valáška a Michala Žáka. Oba dávali naší hře od začátku utkání řád, jasně a precizně kocirovali naší hru a přesně tady bylo vidět,jak vypadá naše hra s kvalitním doplněním z A týmu... Tak uvidíme za týden,kdy nás čeká zápas na "umělce" ve Svitavách,s tamní rezervou,kde to bývá vždy složité..  

 

Tomáš Sedlák

 

 
image1.A třída - 2.kolo - 11.8.2018
SK Vysoké Mýto B - FK Letohrad B   2:0 (0:0)          

Branky: Podmajerský (PK), Sedlák

Sestava SK VM:  Bačkovský, Průšek, Valášek, Dvořák, Škeřík, Vágner, Podmajersky, Benda, Hájek, Kavka, Sedlák  (Pospíšil, Paďour) 

 

Ve druhém kole 1.A třídy se poprvé v nové sezóně představil na domácí půdě náš B tým, který přivítal rezervu Letohradu. My,povzbuzeni slušným výsledkem z prvního kola jsme chtěli tento úspěch jednoznačně potvrdit domácím tříbodovým ziskem. Věděli jsme však, že soupeř disponuje mladým a velmi běhavým mužstvem, což pro nás zvláště v tomhle tropickém počasí nebyla příjemná zpráva. Do zápasu jsme však vstoupili velmi aktivně, dobře jsme kombinovali a chtěli tím pádem brát soupeři co největší množství sil. Ve 12. minutě po rohovém kopu se do vzduchu "vyšrouboval" Vráťa Valášek,ale jeho gólovou hlavičku brankář Letohradu skvěle vyrazil mimo tyče. O chvilku později po našem dalším rohu pro změnu hlavičkoval Tomáš Sedlák,ale opět k naší smůle míč skončil pouze na břevně hostující branky. Co se soupeře týká, potvrdil své přednosti mladého a běhavého týmu. Po několika našich zbytečných ztrátách se hnal do nebezpečných brejků,ale ty naštěstí do gólového zakončení nedotáhl. Do šaten se tak šlo za bezgóloveho stavu a bylo jasné, že úvodní gól jednomu z mužstev hodně pomůže. Druhá půle se hrála opět za úmorného vedra a síly rychle ubývaly. Oba týmy se snažily hrát ze zabezpečených obran s jasným úmyslem neinkasovat. My jsme se snažili o kombinaci a finální přihrávky z našich útočných stran, soupeř dál vyrážel k nebezpečným brejkům. Ani jednomu z týmů se však v zakončení příliš nedařilo. Až v 71. minutě byl v hostujícím vápně podražen Martin Kavka a kopala se penalta. K té se postavil nejzkušenější Míra Podmajersky a poslal mužstvo do důležitého vedení 1:0. Soupeř poté musel hru otevřít a snažil se o vyrovnání. Díky tomu už nebyl vzadu tolik důsledný a to se mu nakonec stalo osudným. V 83. minutě vyslal na půlce do úniku Míra Podmajersky Sedláka,ten obešel brankáře a uklidnil náš tým 2:0. Letohradští pak ještě krásnou střelou orazítkovali tyč naší branky,ale to bylo již vše a my jsme tak vydřeli těžké a náročné tři body. Zápas byl ve vedru velmi náročný, zvláště když jsme ho odehráli jen na 12 hráčů. Za to patří všem dík, že se "kousli" a velmi těžký zápas s houževnatým soupeřem odbojovali. Zvláštní poděkování ještě Vráťovi s Bendičem, kteří nám pomohli a i díky nim jsme zápas odehráli....Snad se marodka jak u A týmu tak i u nás co nejdříve vyprázdní.. Za týden nás čeká zápas v sousedním Zámrsku, který vstoupil do soutěže též velmi dobře, takže se těšíme a s pokorou a odhodláním k zápasu přistoupíme.

 

                                                                                                                                                                   Tomáš Sedlák

 

 
 
 
 
 
image1.A třída - 1.kolo - 11.8.2018
TJ Sokol Rosice n.L. -  SK Vysoké Mýto B   2:2 (1:0)   PK 4:5       

Branky: Vágner, Sedlák

Sestava SK VM:  Bačkovský - D.Fišer, M.Dvořák, Chadima, Škeřík, Vágner, Hájek, Podmajerský, Jagob, Sedlák, Kavka (Prušek, Židík)  

 

Stejně jako naše A mužstvo,vstoupilo o tomto víkendu do další mistrovské sezóny v A. třídě i naše "béčko". V týmu došlo během letní přestávky k několika změnám,tou hlavní bylo, že se mužstva ujal trenér Martin Kavka. K prvnímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu k nováčkovi v této soutěži a to na hřiště Sokola Rosice nad Labem. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, a tak panovala jistá obava,jak se nám podaří zápas zvládnout. Co nás čeká jsme však zjistili velmi záhy.. Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, předváděl opravdový 'nováčkovský elán' plný nasazení,agresivity a s tím jsme měli problémy. Nám se nedařilo přesně si přihrát,byli jsme málo pohybliví,důrazní a velmi málo jsme drželi míč na soupeřově polovině. Díky tomuto našemu 'handicapu' byla naše obrana pod neustálým tlakem a domácí příležitosti likvidovala s velikými obtížemi.. Ve 25. minutě se navíc nešťastně zranil Marek Chadima a naše už tak dost přetížená obrana dostala další trhlinu... Všechno vygradovalo o chvilku později,to když ve 26. minutě absolutně neškodný nakop téměř z poloviny hřiště,propadl nešťastně našemu mladému brankáři Šimonovi Bačkovskému do branky 1:0. My jsme za celý první poločas byli do ofenzivy dosti bezzubí, sráželo nás velké množství nepřesností a malá agresivita v osobních soubojích. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednogólovým mankem a k předváděné hře jsme si měli rozhodně co říci... Druhý poločas jsme však po rázné domluvě začali velmi aktivně a byli jsme to najednou my,kdo diktoval tempo hry. Bylo nás plné hřiště,velmi dobře jsme kombinovali a role se rázem zcela otočily. Již v 50. minutě měl vyrovnání na kopačce Tomáš Sedlák, kterého perfektní přihrávkou vybídl Míra Podmajerský,ale domácí brankář špičkou míč se štěstím vykopl. O chvíli později už ale bylo vyrovnáno. Na pravé straně se individuálně prosadil Michal Jagob a přesným centrem našel na zadní tyči Alexe Vágnera. Ten rychle zpracoval a zavěsil 1:1. Zdálo by se, že nám v tu chvíli hrálo všechno do karet, dobrý výkon, vyrovnání,ale právě v tuto dobu jsme dostali tvrdý direkt. To po naší laciné ztrátě na soupeřově polovině domácí podnikli rychlý brejk, který nakonec skončil až v naší brance 2:1. Mohlo by se zdát, že jsme po této ráně šli do kolen,ale opak byl pravdou. Naopak jsme ještě zvýšili obrátky, zejména naši mladí hráči hýřili velkým pohybem a bylo jednoznačně vidět,jak domácí borci tahají za kratší konec.. Sice jsme neměli jednu velkou šanci za druhou,ale trpělivou kombinací, chutí a již zmíněným pohybem jsme domácím brali zbytky fyzických sil. A těsně před koncem jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. To před vápnem zakombinovali "veteráni" Podmajerský se Sedlákem, Míra nádherně prostrčil míč mezi zkoprnělé obránce a Tomáš chladnokrevně vyrovnal 2:2. Zápas pak už došel do neoblíbeného penaltového rozstřelu,kde své zaváhání u prvního gólu napravil Šimon Bačkovský a vychytal nám pěkný bod navíc. Je ale třeba se zamyslet, proč jsme již první půli nehráli s takovým nasazením,jako půli druhou, protože příště by se nám to mohlo zle vrátit.. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně Martin Dvořák, který držel naši obranu po kupě, zejména v první půli zabránil několika domácím šancím, příkladně bojoval, dřel, vyhrával souboje a díky tomu jsme v poločase prohrávali pouze o gól.Za druhý poločas zaslouží však pochvalu i ostatní. Dva body tedy s pokorou bereme a teď se musíme dobře připravit na první domácí zápas s rezervou Letohradu, která je vždycky velmi nevyzpytatelná... Tímto zveme všechny fanoušky na nedělní zápas.

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 

  

 
imagePřípravný zápas - 29.7.2018
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Pomezí (I.B třída)  3:1 (3:0)         

Branky: Fikejz, Škeřík, Štanglica

Sestava SK VM: Bačkovský, Fišer D., Fikejz, Škeřík, Židík, Hájek, Chadima, Prušek, Kavka, Vágner, Štanglica (Paďour)

 

 

 

 

 

Termíny dalších přípravných zápasů B mužstva:

 

Neděle  5.8.  v 10,00 hod.   SK Vysoké Mýto B – FK Česká Třebová (KP)       

Středa  8.8.  v 17,30 hod.    SK Vysoké Mýto B – Sokol Sruby (1.B třída)

 

 

 

 

 

 

Sezóna  2017/2018 

 
 
1.A třída - 25.kolo - 10.6.2018
TJ Sokol Pomezí -SK Vysoké Mýto B    1:2 (0:1)       

Branky: D.Fišer, Mach

Sestava SK VM: Kovařík,D. Fišer, Hájek, Horáček, Škeřík,Jandera, Chadima, Dvořák, Pospíšil,Surma,Mach (Průšek, Podmajersky, Sedlák)

 

 

V předposledním kole této sezóny, zajížděla naše rezerva k poslednímu mužstvu v tabulce a jistému sestupujicimu do Pomezí. Záměr byl tedy jasný a to navázat na vítězství z minulého kola. Tentokráte jsme se naštěstí mohli opřít o několik hráčů z A týmu,jinak bychom to zase velmi stěží dávali dohromady. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a míč jsme drželi na svých kopačkách. První naše šance přišla už v 8. minutě,to když po centru zprava zakončoval Martin Dvořák,ale bohužel.. Domácí se snažili o rychlé kontry,ale do zajímavých příležitostí se nedostávali, především díky dobré práci stoperu Jirky Hájka a Jirky Horáčka. Ve 25. minutě se zničehonic dostal do obrovské šance Lukáš Mach,postupoval na brankáře,ale jeho pokus o obhozeni domácí gólman zvládl a bylo po šanci. Další golovka přišla ve 29. minutě. Výborná kombinace Jandery s Machem vyústila v perfektní přihrávku na Surmu,ale ten z jasné pozice na malém vápně trestuhodně přestřelil. Když už to vypadalo na odchod do šaten, napřáhl ve 45. minutě za vápnem David Fišer. Jeho neskutečná " pumelice" levou nohou nabrala naprosto přesný směr a domácí brankář byl absolutně bez šance 0:1. Do druhé půle jsme tedy vstupovali v mírné výhodě se záměrem zápas co nejdříve rozhodnout. Již po dvou minutách dostal perfektní balón za obranu Lukáš Mach,nasadil k neskutecnemu sprintu kdy nestíhala celá domácí obrana a Lukáš svůj nádherný úprk zakončil naprosto precizně 0:2. Zároveň touto akcí ukázal, že je ve skvělé kondici a na vynikající rychlostní úrovni... Po této brance přišlo naše tradiční uspokojení, zbytečně jsme se zatahli a domácí začali vystrkovat své ofenzivní růžky. K tomu jim stačili nakopávané balóny do našeho vápna,centry ze stran a rohové kopy. A právě po jednom z nich se podařilo v 56. minutě snížit na 1:2. Poté to byla už otázka, zda tým domácích duraznych "chasniku" dokážeme v soubojích uskakat a výsledek uhájit. To se nakonec podařilo a velký dík za to patří především Radkovi Kovaříkovi, který nás několikrát při domácích tutovkach podržel a domácí hráče přiváděl k zoufalství. Svůj bravurní a obětavý výkon dokonce odnesl nepříjemným zraněním, kvůli kterému musel těsně před koncem hřiště opustit. Povinnost jsme tedy splnili,ale zápas jsme si zase sami úplně zbytečně zkomplikovali. Za týden nás již čeká poslední kolo a to v nepříjemné Rohovladove Bělé.. Na závěr bych chtěl touto cestou za celý B tým poděkovat Lukášovi Machovi.Jak již bylo řečeno v sobotu při zápase A týmu, Lukáš po několika letech opouští náš klub a bude hrát doma v Českých Heřmanicích. Luky, děkujeme i my za zápasy, které jsi za nás odehrál. Byl jsi vždy příkladnou posilou, která neúnavně bojovala a zároveň jsi byl dobrou "školou" pro naše mladé hráče. Ať se ti daří, hodně zdraví a úspěchů v novém dresu.

 

 
 
image1.A třída - 24.kolo - 3.6.2018
SK Vysoké Mýto B - FK Letohrad B     4:1 (2:0)       

Branky: Jandera 2, Surma, Podmajersky

Sestava SK VM: Kovařík,D.Fiser, Chadima, Horáček, Bureš, Jandera, Dvořák, Podmajersky,Surma,Mach, Sedlák (Průšek, Paďour, Pospíšil) 

 
 
Po 3 týdnech se představila na domácím hřišti naše rezerva a nutno dodat, že poslední její dva výjezdy ven dopadly velmi krutými debakly.. O to více bylo třeba se rehabilitovat kvalitním výkonem a po dlouhé době zase okusit vítězství. Soupeřem byla taktéž rezerva a to z Letohradu. Dobře jsme tudíž věděli, že nás čeká velmi mladé a běhavé mužstvo, které bojuje do posledního hvizdu. Pokud jsme tedy chtěli uspět,musel si každý sáhnout na dno svých, především fyzických sil.  Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a už v 10. minutě jsme šli do vedení. To za hranicí hostující "šestnáctky" skvěle vybojoval míč Mára Chadima,posunul do strany na Surmu a ten přesnou přihrávkou našel Erika Janderu, který přesně zavěsil 1:0. Soupeř dle předpokladů hodně běhal,ale v mezihře velmi často kazil a to zejména díky našemu dobrému presinku středové řady, zejména Dvořák a Podmajersky nenechávali hostující mladíky v klidu kombinovat. Další důležitý element byl, že jsme dokázali vepředu udržet balón,o což se dobře starali naši dva "bizoni", Sedlák s Machem. V 18. minutě po rohu Míry Podmajerskeho se k odraženému míči dostal Sedlák,ale branku přestřelil. Ve 26. minutě po dalším rohu měl obrovskou šanci Lukáš Mach,ale míč mu sklouzl na stehno a z čisté golovky rázem nebylo nic. Ve 31. minutě přišla nádherná akce s gólovou tečkou. To Surma sprintoval s míčem po pravé straně, nádherně předložil nabihajicimu Janderovi a ten ač nadvakrát,poslal náš tým do dvoubrankoveho vedení 2:0. Hostům nelze upřít snahu, snažili se,ale naše defenziva pracovala na výbornou. Poslední šanci první půle měl Podmajersky, kterého vyzval ke třetímu gólu Mach,ale Mirova chvíle měla teprve přijít.. Do kabin jsme tak odcházeli za příznivého stavu a dá se říci, že zcela právem. Definitivní uklidnění do našich řad přinesla akce z 56. minuty.To putoval míč po ose ,Jandera, Podmajersky, Sedlák, který nahrál do pokutového území hostů Surmovi a ten podtrhl svůj dobrý výkon naším třetím gólem 3:0. Letohradsti mladíci se dočkali branky v 65. minutě, kdy skrytou střelou z poza vápna korigovali výsledek na 3:1. Naši poslední branku vstřelila v 75. minutě naše (ne) stárnoucí legenda Míra Podmajersky, který typicky z trestného kopu nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci 4:1. Zápas jsme pak už v poklidu dovedli k přesvědčivému a hlavně zaslouzenemu vítězství. Ač je to u nás po dlouhé době prekvapive,je nutno mužstvo pochválit především za chuť a patřičné nasazení, které bylo u některých hráčů, zejména těch starších až obdivuhodné. Škoda, že tomu tak nebylo i v předešlých utkáních... Výborný zápas odehrál Erik Jandera s Honzou Surmou, vzadu kralovali Hory s Marou a vepředu se po dlouhém zranění srdnatě bil a poctivě makal borec z A týmu, Lukáš Mach. Pochvala ale pochopitelně patří i všem ostatním. Tak snad si po dlouhé době nalezenou pohodu a radost z vítězství,povezeme i příští týden k dalšímu zápasu do Pomezí..
 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 23.kolo - 26.05.2018
TJ Sokol Kunčina - SK Vysoké Mýto B    7:0 (5:0)       
 
 

 

 
 
 
 
image
1.A třída - 21.kolo - 13.5.2018
TJ Luže - SK Vysoké Mýto B      11:1 (5:1)       

Branku: Štanglica

Sestava SK VM:  Průšek,D.Fiser, Chadima, Hájek, Škeřík, Jandera,Podmajersky, Stanglica,Kavka,Surma, Sedlák (Paďour)  

 

Tak v neděli už přišlo to,co přijít zákonitě muselo. A to pořádný výprask a nastavení zrcadla, jaká je momentálně  situace u B mužstva. To že domácí měli a mají výborný tým je bez debat a vyhráli naprosto zaslouženě. My jsme nebyli absolutně konkurenceschopní a důvodů je víc. Už několik týdnů nejsme schopní řádně trénovat a bez tréninku to bohužel nejde ani v A třídě.. Na zápasy jezdí pouhé torzo kádru B týmu a bez pomoci širšího kádru A mužstva bychom k zápasům nebyli schopní ani nastoupit, což by teď v Luzi,bylo možná i lepší.. Nemáme žádné hráče na střídání, někteří z nouze prostě musí hrát i na postech,na kterých by normálně nehráli a to všechno je na hřišti vidět. Je to velmi smutné zjištění, zvláště po celkem podařeném podzimu. Nikdo nikoho nutit a prosit nemůže,aby přišel na trénink a zápas,ale každý víme, že jednou či dvakrát v týdnu se přijít dá.... Tohle bude asi největší kus práce pro klubovou generalitu před novou sezónou. Závěrem se omlouvám všem fanouškům za nedělní ostudu a všem čtenářům, že je v těchto týdnech nelze potěšit napjatými články o našich vítězstvích, bohužel....

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 22.kolo - 8.5.2018
SK Vysoké Mýto B - TJ Semanín     7:0 (3:0)       

Branky: Benda 4,Kavka, Hájek,Jandera

Sestava SK VM:  Krátký, D.Fišer, Valášek, Chadima, Škeřík, Jandera, Hájek, Trnka, Benda, Kavka, Štanglica

(Průšek, Paďour, Sedlák) 

 

Po velmi nepovedeném nedělním domácím utkání,nastoupilo opět na domácí půdě k předehrávce naše béčko, tentokráte kvůli blížícímu se finále Ondrášovky netradičně v úterý.Soupeřem nám bylo mužstvo ze Semanína. V tomto utkání nám přišlo pomoci více kluků z áčka a na hře to bylo velmi znát. Od úvodních minut bylo jasné, jakým směrem se bude utkání ubírat. Kluci hráli s velikou chutí,velmi dobrým pohybem a patřičným nasazením, které nám mnohdy schází.. A při vší úctě k soupeři, zápas se hrál na jednu bránu. A tak výsledkem celého snažení byl kvalitně odvedený výkon všech,k vidění byla spousta šancí, spousta branek a spousta nevyužitých našich příležitostí. Vynikl zejména Lukáš Benda, který vstřelil čtyři pěkné góly. Po jedné brance pak přidali Martin Kavka,Erik Jandera a Jirka Hájek. No a když vše zezadu perfektně řídil Vráťa Valášek,vzniklo z toho celkem pohodové vítězství. Je tedy třeba poděkovat všem klukům, kteří nám pomohli. Otázkou však opět zůstává,jak je možné, že  k zápasu je připraveno znovu jen "torzo" kmenového béčka....  Je potřeba si uvědomit,že v neděli jedeme na lídra tabulky do Luže a nikdo snad nechce dopustit nějaký propadák. Je třeba,aby se každý nad svým přístupem a hlavně účastí zamyslel...

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 20.kolo - 6.5.2018
SK Vysoké Mýto B - Horní Ředice     0:5 (0:0)       

Sestava SK VM:  Kovařík,D.Fiser, Hájek, Horáček, Škeřík, Pospíšil,Motl,Chadima,Kavka, Dvořák,Stanglica (Průšek,Kryda, Sedlák, Paďour)

 

 

V neděli jsme odehráli zápas s naším tabulkovým sousedem z Horních Ředic. Zápas skončil naším debaklem 0:5 a je to ostuda. Co je nám platné, že jsme v zápase lepší, držíme neustále balón a soupeř urputně brání téměř ve všech lidech. Po přestávce nám udělil jasnou lekci z produktivity,kdy díky naší naprosté lajdackosti v obranné činnosti nám z brejků dával gól za gólem. My jsme naopak blok hostující obrany překonat nedokázali, chyběl jakýkoliv nápad,moment překvapení a snaha přejít v osobním souboji jeden na jednoho... Nezbývá než se poučit a takovéto výsledky už neopakovat.

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 19.kolo - 28.4.2018
Svitavy B - SK Vysoké Mýto B      2:1 (1:1)       

Branku: Sedlák

Sestava SK VM:  Kovařík,D.Fišer, Hájek, Horáček, Škeřík, Pospíšil,Kavka,Podmajerský, Průšek, Paďour, Sedlák  

 

 

K dalšímu jarnímu utkání 1.A třídy zajížděla naše rezerva do Svitav,kde se utkala taktéž s rezervním domácím týmem. Nálada před utkáním byla vskutku parádní. Nejen že se hrálo za úmorného vedra na Lánské umělé trávě,ale k utkání jsme odjeli s velmi početným kádrem.. To znamená, že do hry bylo přesně 11 hráčů, víc nic... Jistá pozitiva to ale mělo. Nejenže diváci mohli přímo na hřišti sledovat "comeback" Míry Podmajerského,ale na naši lavičku usedl v pozici trenéra ostřílený Miroslav "sokol" Krýda... Zápas jsme začali velmi dobře takticky, hráli jsme v zahuštěném bloku a domácí mladé běhavé hráče jsme do šancí nepouštěli. Bohužel v 15. minutě jsme nechali do našeho pokutového území proniknout domácího útočníka a jeho zpětnou přihrávku svitavští přetavili ve vedoucí gól 1:0. Zanedlouho mohlo být ještě hůř,to ale domácí samostatný únik bravurně zlikvidoval Radek Kovařík. Poté jsme se do hry dostali i my a po několika pokusech o rychlý brejk i udeřili..To ve 26. minutě potáhl středem hřiště míč Martin Kavka, přihrál na rozběhlého Sedláka a ten jistě proměnil 1:1. Zbytek první půle měli míč na kopačkách přece jen domácí hráči, ale mnoho nepřesností,nebo dobré zákroky naší obrany je připravovali o lepší zakončení. Do druhé půle jsme vstupovali s touhou dobrý výsledek minimálně udržet. Jenže domácí přitápěli ještě více a nás v těchto chvílích držel dobře chytající Radek Kovařík, nebo jeho tyč, či břevno, které si na tento zápas dobře připravil. Nás brzdil velký počet nepřesností v rozehrávce a s přibývajícím časem i nedostatek pohybu v ofenzivě. Nadějný výsledek jsme drželi do 80. minuty, v té o domácím vítězství rozhodla velmi přesná střela z hranice našeho vápna a i když Radek Kovařík na střelu dosáhl,v cestě do sítě ji už bohužel nezabránil 2:1. Zápas jsme tedy nakonec ztratili,ale žádná ostuda to z naší strany nebyla. Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům kteří zápas odehráli, neměli jsme nikoho na střídání a někteří hráli možná i za hranicemi svých fotbalových možností. K zamyšlení každopádně je, že k zápasu odjíždíme sotva v jedenácti lidech a i když jsme "jen" béčko, pro klub, jako je ten náš, je to ostuda... Aby nastoupil celý realizační tým k celému utkání, včetně náhradního brankáře, není zcela obvyklé. Zamyslet by se měli také kmenoví hráči béčka, kteří dle svých slov na zápas nemohli.... Ještě jednou díky všem, kteří sobotní dobrodružství ve Svitavách absolvovali.

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 

image

1.A třída - 18.kolo - 22.4.2018

SK Vysoké Mýto B - TJ Mezilesí Načešice     4:2 (1:2)    

Branky: M. Dvořák 2, T. Sedlák 2

Sestava SK VM: Kovařík, Fišer D., Hájek, Horáček, Surma, Motl, Chadima M., Fikejz, Kavka, Štanglica, Dvořák  (Průšek, Pospíšil, Paďour, Sedlák, Bureš)

 

V 18. kole A třídy se za krásného slunného počasí utkala domácí rezerva se soupeřem z Načesic. My jsme po nepovedeném zápase v Dolním Újezdě potřebovali zase bodovat, jelikož vrchní polovina tabulky je značně vyrovnaná a ztráta bodů zejména v domácím prostředí by byla velmi nepříjemná. Pomoci nám k tomu měli i méně vytížení hráči áčka v čele s hlavním trenérem Radimem Fikejzem, který nám byl ochoten pomoci přímo na hřišti. Zápas jsme začali pěkně zostra a dříve než si hrstka našich fandů stačila objednat první pivo, pelášl už ve čtvrté minutě sám na bránu Šimon Štanglica,ale gólmana hostů neprostřelil, bohužel.... Hned v sedmé minutě centroval Chadima do vápna,tam si míč našel Radim Fikejz,ale zakončil těsně vedle. Ve 26. minutě udeřilo zničehonic na druhé straně. To nenápadnou a nikterak nebezpečnou střelu hostí trestuhodně propustil Radek Kovařík 0:1. Ve 36. minutě jsme se však dočkali zaslouženého vyrovnání,to s chutí hrající David Motl přistrčil míč do vápna na Martina Dvořáka a ten přesnou ranou na vzdálenější tyč vyrovnal 1:1. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu,vyrobili jsme na půlce úplně zbytečnou ztrátu, hosté podnikli rychlý brejk po straně na jehož konci byl naprosto přesný centr do našeho vápna a ještě přesnější zakončení 1:2. Do druhé půle jsme hodlali na soupeře vletět a stav utkání chtěli otočit v náš prospěch. To se začalo dařit poměrně brzy. V 54. minutě Radim Fikejz perfektně přihrál mezi hostující stopery Sedlákovi a ten přesnou koncovkou vyrovnal 2:2. V 62. minutě vybídl přesným centrem k dalšímu gólu Sedláka Martin Dvořák,ale ten místo zakončení předvedl krkolomný pád a tak bude muset správce najet s kolečkem hlíny a vzniklou jámu srovnat.... Hosté měli ještě jednu obrovskou šanci kdy mohli strhnout vedení na svou stranu. To při dalším centru do našeho pokutového území jsme nepokryli útočníka soupeře, ale ten tutovku z malého vápna poslal vysoko nad. A tak jsme se dočkali na druhé straně my. To v 82. minutě přetavil perfektní práci Motla s Fikejzem Martin Dvořák ve vedoucí gól 3:2. Ještě v 90. minutě se hnal do otevřené obrany hostů Radim Fikejz, odvedl skvělou práci a předložil Sedlákovi míč před prázdnou branku 4:2.  Zápas jsme tedy nakonec zvládli, ale úplně jasné a přesvědčivé vítězství to nebylo. Chce to pořád víc zaujetí do hry, více mluvit, bojovat a chtít...To předvedli zejména Motl s Fikejzem, kteří byli v tomto zápase naším hnacím motorem. Díky tedy všem hráčům za náročné utkání. Za týden nás čeká zápas ve Svitavách s tamní rezervou na umělé trávě, takže nás čeká zcela jiný terén a velmi bojovný a houževnatý soupeř. Konečně by to chtělo už dovézt nějaké body z venku,tak snad se o to patřičně porveme.

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
  
 
 
 
image
1.A třída - 17.kolo - 14.4.2018
Sokol Dolní Újezd - SK Vysoké Mýto B   2:0 (1:0)   

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Bureš, Hájek, Pospíšil, Jandera, Kavka, Motl, Židík, Surma, Štanglica

(Podmajerský, Dvořák, Sedlák, Paďour) 

                                          

 
 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 16.kolo - 8.4.2018
SK Vysoké Mýto B - FC Nasavrky   2:1 (1:0)   
Branky:  Kavka, Chadima

Sestava SK VM: Krátký, Škeřík, Hájek, Horáček,D.Fiser, Jandera, Kavka, Chadima,Kryda,Surma, Dvořák (Prusek, Pospíšil,Stanglica, Sedlák, Bureš, Paďour)

 

Za pěkného jarního počasí vyběhla poprvé na jaře v domácím prostředí naše rezerva, soupeřem nám bylo mužstvo Nasavrk. Náš protivník se nacházel na spodku tabulky a my jsme po propadáku v Pardubičkách potřebovali zabrat jak bodově,tak i predvedenou hrou. V naší sestavě se po půlroční pauze objevil Martin Dvořák a po návratu z fotbalových Pardubic i odchovanec Martin Kavka. Zápas zpočátku příliš oku lahodicich akcí nenabídl, soupeř hrál v hlubokém obranném bloku a naše kombinace byla příliš pomalá a kostrbatá. První vážnější akce přišla až ve 27 minutě a byla hned golova.To na hrotu útoku Martin Dvořák prodloužil hlavou míč na rozbehleho Martina Kavku a ten zakončil velmi přesně 1:0. Další šanci měl ve 30. minutě s chutí hrající Erik Jandera,ale jeho dobrou střelu z poza vápna vyrazil hostující gólman na roh. Pak měl ještě několik standardních situací na svědomí Mára Chadima,ale jeho povedené centry nedokázal zejména Martin Dvořák přetavit v další góly. Soupeř spoléhal pouze na brejkove situace,ale v první půli nestojí žádná zajímavá za zmínku.

Do druhé půle jsme vstupovali s touhou co nejrychleji přidat druhý gól a utkání rozhodnout. Už ve 49. minutě nás mohl uklidnit Jirka Horáček,ale výborně zahranou standartku od Máry Chadimi zakončil pouze do stojícího brankáře hostí.Další gólovku připravil Surma pro Janderu,ale ani Erik nedokázal na brankáře Nasavrk vyzrát. A tak přišel trest. Hosté zahrávali kousek za vápnem trestný kop,ten Vojta Krátký nedokázal dostatečně zkrotit a dobíhající hráč soupeře snadno vyrovnal 1:1. Naštěstí jsme si zanedlouho vzali své vedení zpět,to když za hraní rukou ve vápně potrestal hosty z penalty Mára Chadima 2:1. Zdálo by se, že nás vedení opět nakopne,ale nebylo tomu tak. Naopak jsme upadli do letargie a nepochopitelně jsme ustoupili od aktivní, sebevědomé a bojovné hry. Díky tomu byli více na míči překvapivě borci z Nasavrk , nebáli se hrát a zle nám zatápěli. Naštěstí jsme všechny jejich útoky přežili. V samém závěru mohl přidat pojistku ještě Šimon Štanglica,ale z úhlu trefil pouze tyč.... Zápas jsme pak už dotáhli k vítězství,ale žádná fotbalová nádhera to nebyla,to si je třeba přiznat. Je potřeba makat celých 90. minut,s tím teď máme trochu potíže. Co je potěšitelné, výkon Martina Dvořáka po půl roce,který se na hrotu rval a bojoval,snad se tím "nakazí" i ostatní hráče... Všichni společně věnujeme toto vítězství Bobovi Khynovi, který nás nedávno navždy opustil... Děkujeme za všechno,co jsi pro náš klub vykonal,v našich srdcích zůstáváš dál,nikdy nezapomeneme..... Za týden nás čeká cesta do Dolního Újezda,tak hlavně neprodat kůži lacino a bez boje!!

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 

 

 

 
 
image
1.A třída - 15.kolo - 1.4.2018
SK Pardubičky - SK Vysoké Mýto B    3:0 (2:0)

Sestava SK VM: Kovařík,D.Fišer,M.Fišer,Krýda,Horáček,Pospíšil,Chadima,Jandera,Jagob,Surma,Štanglica (Prušek,Židik,Sedlák,Paďour)

 

 

Ve druhém jarním kole A. třídy zajíždělo naše béčko na hřiště Pardubiček,které do této chvíle okupovaly spodní patra tabulky. Úkol byl tedy jasný,neodjíždět domu s prázdnou. Jak se však záhy ukázalo,žádný soupeř se neporazí sám a pokud není přístup k utkání od první minuty jak má být,vymstí se vám to. A to byl přesně náš případ. Od úvodních minut jsme předváděli velmi vlažný výkon.Domácí nás převyšovali snad ve všech směrech,my jsme hráli absolutně bez jakéhokoliv zápalu do hry,byly jsme nedůrazní,daleko od hráčů soupeře,kazili jsme obrovské množství naprosto jednoduchých přihrávek. Nebyli jsme schopni udržet balon v kombinaci na polovině domácích a tak jsme neustále hráli bez míče a měli problémy.Ty vyústily v brzký gól v naší síti. V 19. minutě nešťastně propustil lehkou střelu za svá záda Radek Kovařík a soupeř se dostal snadno do vedení. Ani to nás však dostatečně neprobudilo k větší aktivitě a ve 32. minutě po centru zprava a nedohráni domácího hráče to bylo už 2:0. My jsme měli v první půli jen jednu větší šanci,to po dobré práci Štanglici střílel do poloprázdné branky Pospíšil,ale trefil bohužel jednoho z domácích hráčů. Pokud jsme chtěli do druhého poločasu vstoupit o poznáni lépe,všechny naše iluze vzaly za své hned po 30 vteřinách hry. To se naší naprosto otevřenou obranou proběhl domácí útočník a bylo to 3:0. Tento tvrdý direkt jsme už nedokázali rozdýchat,nepomohlo ani prostřídání,domácí si v klidu svůj luxusní náskok hlídali a k ohrožení jejich branky jsme se téměř nedostali. Zápas tak skončil naší jednoznačnou prohrou a nutno říct,že dle průběhu naprosto zaslouženě. Většina hráčů zahrála hluboko pod své možnosti a když nejsme schopni na hřišti ani bojovat,když se nedaří,nemůže ani přijít nic jiného..Je tedy třeba,aby se každý nad svým výkonem zamyslel,protože v neděli k nám zajíždí sestupem ohrožené Nasavrky,ale s tímto přístupem neporazíme ani týmy okresního přeboru. Tak snad všechno zlé bude zase k něčemu dobře....

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 14.kolo - 24.3.2018
FK Přelouč - SK Vysoké Mýto B     1:1 (0:1)   PK 4:3 

Branka: Surma

Sestava SK VM: Kovařík, D.Fišer,Trnka,Horáček, Krýda,Jagob,Chadima,Benda,Pospíšil,Surma,Štanglica  (Židik,Sedlák, Podmajerský)   

  

První jarní kolo A. třídy zaválo naši rezervu do Přelouče. Tam na nás čekal kromě rekonstruovaného pěkného stadionu i nevyzpytatelný soupeř ze středu tabulky. Utkání začalo podle předpokladů opatrnou hrou z obou stran, přece jen přechod na přírodní trávu po dlouhé zimě byl znát. Naše mužstvo ale bylo přeci jen fotbalovější a ve 25. minutě ve své veliké šanci napálil Lukáš Benda bohužel pouze tyč domácich. Ve 32. minutě už jsme svou aktivitu korunovali úvodní brankou. To zprava centroval prudce David Fišer a Honza Surma krásným "volejem" poslal náš tým do vedení. Domácí hrozili převážně nakopávanými balóny, ale s tím si naše obrana věděla rady. Poločas jsme tak vyhráli 1:0. Do druhé půle jsme vstoupili opět velmi aktivně a v 53. minutě běžel zcela sám na domácí bránu Šimon Stanglica,ale svou perfektní šanci na navýšení našeho vedení trestuhodně "zazdil"... Jak se poté ukázalo, byl to zlomový okamžik. Nedlouho poté totiž D. Fišer zahrál velmi nepřesně autové vhazování na půli na Lukáše Trnku,ten musel zatáhnout za záchranou brzdu a byl v 60. minutě bez milosti vyloučen. Od té chvíle naše hra upadla do pouhého bránění a domácí jsme tím posadili na koně. Neustále se tlačili před naší branku,my jsme nebyli schopni udržet míč na soupeřově polovině a síly ubývaly. Výsledkem toho bylo domácí vyrovnání na 1:1 v 74. minutě. Zápas jsme pak naštěstí už dotáhli do remízového stavu,ale penalty nám tentokrát nevyšly. Byl to zápas, který jsme měli vyhrát, ale na kdyby se nehraje a především díky vlastním chybám jsme lepší výsledek nepřivezli.... Tak snad se z tohoto zápasu poučíme a v neděli v Pardubičkách odehrajeme lepší utkání.

 
 
 
 
 

Přípravný zápas B mužstva - 11.3.2018 
SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk     1:2

Sestava:Kovařík, Horáček, Wimmer, Sedlák, Paďour, Pospíšil, Krýda, Chadima, Jagob, Surma, Štanglica (Židik, Valášek) 

 

  

A mužstvo již má za sebou úvodní jarní mistrovský zápas a i naše B mužstvo odehrálo své úvodní utkání, avšak pouze přípravné. Za krásného nedělního poledne se na perfektně připraveném trávníku utkalo s prozatímním suverénem B třídy ze Zámrsku. Obě mužstva nastoupila v nekompletních sestavách a na hře obou mužstev to bylo znát. K vidění bylo mnoho nepřesnosti, pochopitelně díky nedávným rozmarům počasí nebylo v tréninku mnoho prostoru na práci s míčem, takže fotbal trošku "zaplakal".. Přesto bylo k vidění i pár šancí, ale žalostná koncovka obou mužstev více branek bohužel nepřinesla.. Šťtastnějsim týmem byl nakonec Zámrsk, který nás o jednu branku přetlačil. My se nyní již musíme v tréninku soustředit hlavně na práci s míčem a herní nácviky, v tom máme po dlouhé zimě velké nedostatky, ale to se jistě postupem času bude zlepšovat. Za týden nás čeká generálka na jarní část soutěže s týmem Srubů, tak snad bude lepší nejen naše hra, ale i optimálnější sestava... Závěrem je třeba poděkovat rozhodčím v čele s hlavním arbitrem Vojtěchem Černíkem a jeho asistenty Michalem Žákem a Janem Novákem, kteří zápas naprosto perfektně a korektně odřídili....

 

 
 
 
Zahájení zimní přípravy B mužstva  - pátek 9.února od 17,00 hod. na stadionu !!! 
 
 
 
 

 

Hodnocení hráčů B týmu

 

 

Tak a je to tady, vážení sportovní přátelé, vysokomýtského fotbalu zvláště. Přinášíme zde slíbené hodnocení hráčů našeho B týmu, který se po podzimní části letošního ročníku 1. A třídy prozatím umístil na velmi pěkném třetím místě a v poklidu tak přezimuje v popředí tabulky. Na jaře nás tak čeká tvrdá práce, protože jistě nebudeme chtít získané pozice opustit.. Takže, jdeme na to...

 

Brankáři :  

 

Radek Kovařík 

Na podzim byl "Kovy" naší jasnou jedničkou mezi tyčemi a tahle sázka na zkušenost se vyplatila. Ostřílený matador, který netrpí zápasovou nervozitou podával standardní výkony bez větších výkyvů formy. Jeho vysvědčení je zcela jasné, máme nejméně obdržených branek v celé soutěži.. Občas to chce jen více "přidat" na tréninku..

 

Jiří Prušek 

Jirka je mladičký gólman, který ve svých letech dokáže skvělé pobavit celou kabinu svými neuvěřitelnými příběhy a poznámkami.. Nejvíce vrásek přidělává hlavně trenérovi Mírovi Podmajerskému.. Co se týká jeho brankářských kvalit, tak za dobře chytajícím Radkem se do branky příliš nedostával. Jeho velký den ale přišel v Semaníně, kde dostal příležitost od začátku. Nutno říci že jsme měli obavy, jak se s tím popasuje, ale on to zvládl naprosto fantasticky a hlavně díky jemu jsme brali výhru 3:2.. Když bude dál poctivě makat a nerozptylovat se věcmi okolo, jeho chvíle určitě přijdou.

 

Obrana :

 

Petr Škeřík 

Ohromně poctivej kluk, mladej, s veškerou fotbalovou budoucnosti před sebou. Je to člen A týmu, ale díky nabité tamní sestavě chodil pravidelně za nás. Jeho pevné místo je na kraji obrany, kde vždycky s velikou chuti hraje. Abnormálně ho to táhne dopředu, velmi rád útočí a podporuje ofenzivu i když je to někdy na úkor jeho defenzivních povinností. Je velmi rychlý, s výbornou kondici. Tenhle kluk tady má určitě budoucnost.

 

Jan Pecháček

Kdysi stabilní stoper áčka z dřívějších dob, kterého zabrzdilo vážné zranění kolene. Před touto sezónou se po dlouhé době vrátil, za což jsme byli všichni rádi. Jeho fyzické parametry jsou na stopera perfektní, vyhrává hlavy a podstupuje těžké souboje, nebojí se přitvrdit. Občas si zkoušel hrát na "Messiho", ale to vážně není jeho parketa. V závěru podzimu opět vypadl kvůli zranění a jeho situace je prozatím nejasná. Doufáme, že se zase dokáže vrátit a na jaře nám bude vzadu tvrdit muziku..

 

Martin Fišer 

Marťas je další kluk z řad A mužstva, dá se říct že ve svých letech je už dost zkušenej, za bego hraje už několik sezón. Tenhle kluk je charakterově perfektní a kapitánskou funkci si svoji poctivosti určitě zaslouží. Na svoji pozici hraje s velkým přehledem, na stopera je i velmi rychlý. Zlepšit by určitě mohl mluvení, někdy je potřeba na kluky před sebou více zvýšit hlas. Všichni kdo ho vidíme hrát máme dojem, že by si v ácku zasloužil mnohem více prostoru na hřišti, vyzrál a určitě by to zvládl, tak snad se taky dočká.. 

 

David Fišer 

David je kapitola sama pro sebe. Tenhle frajer absolutně nemáv A třídě co dělat.. K tomu je ale potřeba dodat, že se mu musí chtít... Někdy do zápasů vstoupí jako profesor co se mu moc nechce, ale všichni přitom víme, že když se do toho obuje, dělá si z protihráčů legraci jak se mu zamane. Když na lajně nakopne svoji "motorku", nikdo nemá šanci ho zastavit. Je to přesně typ moderního beka, rychlý s dobrou technikou a velmi tvrdou střelou. Svoji pozici zvládal v pohodě, jediná věc na zlepšení je více chuti do hry. 

 

Lukáš Trnka 

Patří do A týmu, ale byl dlouho zraněný. Je to klasický stoper, důrazný a souboje s ním hodně bolí. Je to fajn kluk, perfektní do kabiny. Když bude zdravý, bude platný nejen v béčku. 

 

Jan Horáček 

Honza je jedním z mladých kluků, kteří přišli z dorostu. Jeho pozice je stoper, ale když bylo potřeba, zvládl zahrát i na kraji obrany. Určitě perspektivní hráč do budoucna, jeho jediným problémem je malá tréninková i zápasová účast. Když tohle zlepší, bude určitě platným hráčem schopným kdykoliv nastoupit. 

 

Josef Vostrčil 

Před tímhle hráčem klobouk dolů. V Mýte hraje spousty let, má odkopáo možná stovky zápasů. Byl mnoho let stabilním hráčem áčka a i teď, ve svých téměř 43 letech pořád hraje. Udivuje,v jaké je pořád kondici a jeho "pekáč buchet" na břiše mu v kabině téměř všichni tiše zavidime... Je to spolehlivý hráč, který může kdykoliv nastoupit a vždycky si to s vysokou kvalitou odehraje. Jednou to bude velké loučení, ale všichni věříme, že ještě vydrží a bude nám i na jaře dal pomáhat.

 

Záloha :

 

Ondřej Pospíšil 

Další naše mladá puška z dorostu. Ondra je poctivej kluk kterej se opravdu snaží a maká. Na začátku bylo dost patrné, že mu přechod do dospělého fotbalu dělá problémy, zejména důraz a rychlost. Postupem času se ale začal pomalu zlepšovat, přizpůsobovat a s přibývajícími zápasy to bude zase určitě lepší. V kabině nemá nejmenší problém, občas by i se staršími spoluhráči mohl prohodit pár slov.. 

 

Jan Mráz 

Honza je další z party dorostu. Tichej skromnej kluk. Někdy ho bylo potřeba nutit, aby byl více agresivní, aby více běhal a bojoval. Odehrál horší, ale i lepší zápasy. Když ustali svoji výkonnostní křivku, bude to ku prospěchu celého mužstva. Je to zajímavej hráč, ale musí to chtít více ukázat. 

 

Miroslav Krýda 

Míra "knedlik". Co říct o tomhle hráči.. Hraje v Mýte taky spoustu let, je stabilním členem základní sestavy a jede si to svoje.. Na hřišti má ve středu pole spíše defenzivní úkoly, odvádí tu neviditelnou černou práci, která je leckdy málo doceněna. Když nevymýšlí, vybojuje balón a odevzdá, v tom je jeho největší přínos pro mužstvo. 

 

Marek Chadima 

Další z řad pamětníků tehdejších krajských sezón A týmu. V létě se k nám do béčka vrátil ze Srubů. Ze začátku na něm byla vidět horší kondice, ale trenér ho dost "mučil", zápasy v přípravě hrál téměř bez střídání. Je to mozek naší střední zálohy, hráč, který by měl rozdávat přihrávky a vymýšlet nápadité akce. Někdy se to dařilo hůře, ale byly i zápasy, kde hrál famózně. Je to kvalitní hráč a určitě to v sobě má. 

 

Erik Jandera 

Další mladý z kádru A týmu. Je to velmi zajímavý hráč, ale čekalo se, že se u nás bude více prosazovat. Moc se mu to nedařilo, ale i díky častým zdravotním problémům. Jinak pohodový kluk,velmi chytrý a všichni budeme doufat, že na jaře začne prodávat svůj potenciál, který v něm bezesporu je. 

 

Jiří Hájek 

Jirka, další mladík z áčka. Nastupoval na kraji i ve středu zálohy a zatím těžko říct, kde mu to svědčí víc. Není líný na krok, velmi snaživý, ale i díky svému věku ještě není tolik efektivní. Potřebuje hrát a hrát. Pak bude určitě ještě lepší a bude svým spoluhráčům vytvářet brankové příležitosti. 

 

David Motl 

Tohle už je trošku jiný kalibr z A týmu. A už už to vypadalo, že jsou jeho dny v našem klubu u konce. Díky jedné zamotané lásce...,ale David naštěstí zůstal a za to jsme všichni moc rádi. Je to velmi kvalitní fotbalista, co si s míčem skvěle rozumí. Díky tomu v našich zápasech vynikal a býval jedním z nejlepších hráčů. Zejména zápas v Semaníně byl jeho, tam si jeho jméno budou pamatovat dlouho. Přesně tak jako on má vypadat posila z áčka, která je v zápasech vidět. Ke konci se dostal i do divizní sestavy, takže mu přejeme, ať si své místo drží i na jaře. 

 

Vratislav Valášek 

Vráťa Valášek, dneska stabilní hráč základní sestavy A týmu. Za tohohle kluka jsem strašně rád. Začínal tady jako mladej kluk ještě když se hrál v Mýte krajský přebor. Ohromně poctivej, férovej a správnej kluk, co nezkazí žádnou legraci. Ne vždycky tady měl u trenérů na růžích ustláno, ale svoji ohromnou pracovitosti a poctivosti je dneska tam, kde je. Tvrdě na sobě makal a svoje místo na slunci si těžce vydřel. Dneska je radost se na něj dívat, jak dokáže v klidu připravit o balón Štajnera, Ličku, Gorola... Odvádí neoblíbenou černou práci, ale to je právě jeho doména. Za nás když nastoupil, makal vždycky nadoraz a nevypustil jediný souboj. Je to srdcař a věříme že první tým bude z jeho hry ještě hodně dlouho profitovat. 

 

Adam Kopřiva 

Adam, další stabilní hráč z áčka. Za nás nastoupil jen v jednom zápase proti Luži, který jsme smolně prohráli. I tak se sluší mu tady poděkovat, málokdo možná ví, že tehdy za sebou měl v nohách celý sobotní náročný zápas proti Živanicím, přesto se rozhodl že nám chce sám od sebe pomoct. Tím že dneska patří k jasným pilířům základní sestavy A týmu ho v našem dresu uvidíme velmi těžko, ale kdykoli bude chtít, je vítán. 

 

Útok:

 

Lukáš Mach 

Platí přesně to samé jako u Adama Kopřivy. V tom zápase nastoupil taktéž a jeho přínos byl hlavně pro naše mladé útočníky, kteří mohli sledovat, jak udržet míč v těžkých soubojích, jak vyhrát hlavičkový souboj, jak být důrazný. Kdyby tehdy proměnil své šance, určitě bychom neodešli poraženi. Příkladně ale bojoval, rval se tvrdě o každý míč a soupeřova obrana s ním měla velké potíže. Takže "Machy", díky. 

 

Lukáš Benda 

Další stabilní z áčka. Pomáhal nám velmi často a dá se říci, že v každém zápase byl přínosem. U nás hrál v útoku a tam byl zřejmě spokojený. Je to gólový hráč, už dost zkušený a svou kvalitou převyšoval naší soutěž. Je třeba mu poděkovat za to, že byl ochoten nám pomoci i když strávil na fotbale s áčkem celou sobotu a místo volné neděle šel hrát i za nás, což by ne každý udělal. Po změně trenéra v A týmu ze sestavy vypadl ale on má na to se tam na jaře zase vrátit.. Možná má teď trošku "zaječí" úmysly, ale fotbalista výbornej a snad tady na jaře bude válet dal. 

 

Jan Surma 

Honza je další z party dorostenců. Ze začátku to s ním nebylo vůbec snadné, působil arogantně, nepřijímal kritiku a jednou byl z tréninku poslán domů. Od té chvíle se to v něm zlomilo, začal být pokorný, pracoval nejen na sobě, ale hlavně pro tým. Poctivě naslouchal pokynům které na hřišti měl a na jeho hře to bylo znát. U něj se dá říci že ze  všech kluků z dorostu se s přechodem do dospělého fotbalu vypořádal nejlépe. Po podzimní části patří do základní sestavy a je u něj předpoklad k dalšímu zlepšování. Zdobí ho dravost a rychlost, zapracovat je třeba na hře hlavou a určitým taktickým prvkům, ale to se všechno dá časem do pořádku. Honza nechyběl snad na jediném tréninku, poctivě trénuje a pozoruhodné u něj je, že na každý trénink i z něj domu běhá.. 

 

Pavel Štěpánek 

Pavel, další hvězda A týmu. Patří stabilně mezi základní kameny prvního týmu a tak jsme byli moc rádi, když jsme ho mohli využít i u nás. Je to kluk, kterej odjezdi zápas na krev, je rychlej, důraznej, nenechá vydechnout žádné obraně. Za nás exceloval zejména v zápase proti Pomezí, kterému nasázel hattrick a další šance ještě připravoval. Je to i skromnej kluk, pohodovej a v mužstvu velmi oblibenej. Pavle, díky. 

 

Šimon Stanglica 

To nejlepší nakonec.. Šíma je bezesporu výborný mladý hráč s velikou perspektivou. Je to asi nejrychlejší hráč v týmu i když by bylo zajímavé sledovat jeho závod na 100 metrů proti Davidu Fiserovi... Proto je jeho místo jasně v útoku kde tuto svou přednost hojně využíval. Dal hodně branek a zajistil nám poměrně hodně bodů. Je to flegmatik a někdy by bylo třeba více zápasy prožívat, více se rvát a dřít. Ke konci nám chyběl díky svým futsalovým povinnostem a tak u něj teď asi bude největší problém zjistit, jak to bude mít dal... Je to hráč s perspektivou do prvního týmu, ale musí se sám rozhodnout, kam ho to táhne více, zda na zelený pažit, nebo na palubovku...   

 

 

                                                                                                                                        Tomáš Sedlák - asistent trenéra

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 13.kolo - 4.11.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Rohovládová Bělá    2:1 (0:0)       

Branky: M. Fišer, Jandera

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, M. Fišer, Trnka, D. Fišer, Mráz, Hájek, Krýda, Jandera, Benda, Surma

(Prušek, Vostrčil, Paďour, Motl, Sedlák, Horáček, Pospíšil)

 

 

Ve 13. kole 1.A třídy mělo nastoupit naše béčko na hřišti soupeře, ale po domluvě ohledně terénu se změnilo pořadatelství a tak jsme svůj poslední zápas odehráli na svém stadionu. O to větší to byla motivace, abychom se pokusili zakončit výbornou podzimní část ještě jedním tříibodovým ziskem. Proti nám stál ale kvalitní tým, který se stejně jako my pohyboval v popředí tabulky. Naše obavy ale vzaly záhy za své, protože do zápasu jsme vletli jako uragan a předváděli jsme svižnou hru. První šance se zrodila hned v 7. minutě, to střílel z velmi dobre vzdálenosti Surma, ale jeho pokusu chyběla především razance a tak si hostující gólman zcela jistě oddychl. Již o tři minuty později měl ještě větší šanci Lukáš Benda, ale opět k naší smůle trefil pouze tyč hostující brány. Ve 13. minutě přišla vůbec největší naše šance první půle, to běžel na "kasu" úplně sám Honza Surma, ale své sólo nevyresil dobře a nás nepotěšil... A tohle byl takový náš podzimní komplex, měli jsme dobre uvody utkání, ale neproměnili jsme většinou počáteční velké šance a to velmi ovlivňovalo další průběh zápasů. Co se hostů týká, v první půli nás překvapili svojí pasivitou, žádnou jejich šanci nebylo třeba poznamenat, zřejmě jsme hráli velmi dobře...  I tak skončil první poločas bezgólovým skóre. V šatně jsme se snažili kluky spíše uklidnit a věřili jsme, že z dalších vypracovanych šancí už branku vstřelíme. Po zahájení druhého dějství bylo patrné, že u hostů v šatně proběhla důrazná domluva, protože jsme již nebyli tolik dominantní a šance ne a ne přijít.. Proto byl zanedlouho poslán do hry David Motl, který měl svými nápaditými akcemi šance klukům vpředu připravit. Jenže v 73. minutě přišel šok. Po nedůslednosti na naší levé straně obrany dokázal odcentrovat hostující hráč a jeho zcela volný kolega před naší bránou poslal svuj tým do vedení 0:1. Hosté se pak už pouze zatáhli a spoléhali na obranu. Tady ale bylo důležité, že mužstvo nic nezabalilo a neustále se pokoušelo s výsledkem něco udělat. A odměna za úsilí se dostavila v 85. minutě. Po výborně zahraném rohovém kopu Davida Motla se krásně prosadil náš kapitán Martin Fišer 1:1.  A když už se zase schylovalo k pokutovým kopům, vzal si ještě slovo Erik Jandera. Ten v poslední minutě napřáhl z pravého rohu pokutového území a jeho střela i za přispění teče hostujícího obránce skončila za bezmocným gólmanem 2:1. A tak jsme urvali na konec další cenné tři body, které nám vyšperkovaly velmi úspěšný podzim. V šatně tak opět duněl nás vítězný pokřik, tentokrát to Fíš zvládl opravdu perfektně.. Za toto utkání je potřeba pochválit celé mužstvo, které se po obdržené brance nesložilo, ale naopak prokázalo vůli po vítězství, za kterým si celý zápas cílevědomě šlo. Rád bych ještě vyzdvihl výkon mladých pušek, Honzy Mráze a Jirky Hájka, kteří zahráli opravdu velmi dobře. A David Motl se také podstatně zasloužil o obě dvě naše branky. Vysvědčení je tedy takové, že máme 26 bodů a můžeme být se svým vystoupením v soutěži spokojeni.  A ještě na závěr poděkování všem hráčům, kteří nastupovali, "áčkařům" obzvláště, díky vedení klubu za vytvořené podmínky a díky i věrné hrstce našich fanoušků, kteří na naše zápasy chodili. Čeká nás klidný zimní spánek... Ještě v příštích dnech se zde objeví hodnocení jednotlivých hráčů, kteří za nás na podzim nastoupili...., takže chlapci, těšte se... 

                                                                                                                                                              Tomáš Sedlák

 
 
 
 
1.A třída - 12.kolo - 29.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Pomezí     7:0 (1:0)       

Branky: Štěpánek 3, Benda 2, Surma, Vostrčil 

Sestava SK VM: Kovařík, D.Fišer, M.Fišer, Trnka, Škeřík, Hájek, Chadima, Pospíšil, Benda, Surma, Štěpánek (Krýda, Paďour, Mráz, Sedlák, Vostrčil, Horáček)  

 
 

Ve 12. kole 1.A třídy nastoupilo naše B mužstvo ke svému poslednímu utkání na domácím trávníku, proti týmu Pomezí. Soupeř se nacházel na posledním místě tabulky a tak bylo důležité jej nepodcenit, ale naopak hrát na maximum. Úvod zápasu nám vyšel perfektně. Již ve 4. minutě odcentroval z pravé strany do hostujícího vápna Pospíšil a Surma nadvakrát procpal míč do branky 1:0. Hosté si svou asi jedinou šanci vypracovali v 15. minutě, ale Radek Kovařík mužstvo v pravou chvíli podržel. Poté už jsme pevně drželi otěže ve svých rukách a hosty jsme jednoznačně přehrávali. Jenže zase ta koncovka... První poločas byl jeden velký festival zahozených šancí. Tak popořadě. Ve 35. minutě Pavel Štěpánek nádherně poslal do úniku Davida Fišera, ten postupoval zcela sám na branku hostů, ale jeho střela trefila pouze gólmana. Ve 44. minutě měl další gólovku na noze Lukáš Benda, ale ani on brankáře nepřekonal. A ve 45. minutě střílel velmi dobře Štěpánek, leč kousek scházel. Do šaten jsme tak odcházeli pouze s hubeným náskokem, který zápas nechával stále otevřeným. Oddechli jsme si ale hned zkraje druhé půle, když ve 48. minutě nastartoval k úprku Pavel Štěpánek a svůj nájezd perfektně zakončil 2:0. Od této chvíle bylo již vše jasné, hosté se poté nezmohli na žádný odpor a kluci hýřili dobrým pohybem a s chutí podnikali velmi pěkné kombinace. V 55. minutě si na svou osobu vykoledoval penaltu velmi aktivní Pavel Štěpánek a sám ji i bezpečně proměnil 3:0. V 58. minutě postupoval zprava Lukáš Benda, obešel brankáře a z těžkého úhlu trefil přesně 4:0. V 64. minutě vyslal Mára Chadima nádherně do dalšího úniku opět Pavla Štěpánka a ten nenechal nikoho na pochybách.. 5:0. Další obrovskou šanci měl Honza Mráz, ten ale v 71. minutě branku hostů z bezprostřední blízkosti překopl. Asi nejhezčí moment přišel v 73. minutě. To se za vápnem opřel do míče Lukáš Benda a jeho nádherná rána s pomocí břevna skončila v brance hostů po šesté.. 6:0. Poslední zásah v tomto utkání zaznamenal nestárnoucí Pepa Vostrčil, a právem byl hlasatelem označen za legendu.. 7:0. S výkonem v tomto utkání panuje velká spokojenost i když je třeba říci že soupeř nás příliš neprověřil.. Kluci ale zejména ve druhé půli ukázali velikou chuť, sebevědomí a i schopnost proměňovat vypracované šance. To, že to v nich je všichni víme, ale je potřeba takové výkony podávat i proti silnějším soupeřům, nebát se hrát a umět prodat svůj potenciál. Vynikající utkání odehrál zejména Pavel Štěpánek, který neúnavně "terorizoval" soupeřovu obranu a své šance s přehledem proměňoval. Tak snad si tuhle pohodu přenese zase do A týmu.. No a nás už teď čeká poslední podzimní zápas na pardubickém Dolíčku s týmem Rohovladové Bělé.. A dle postavení obou mužstev v tabulce bude mít zápas kvalitní náboj. Takže snad kluci odjezdi tento zápas na krev a zbytečně si nepokazí velmi dobrý dojem z dosavadního průběhu podzimu.. 

 
 

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image1.A třída - 11.kolo - 22.10.2017
FK Letohrad B - SK Vysoké Mýto B    1:2 (0:0)       

Branky: Štanglica, vlastní

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Fišer M., Horáček, Fišer D., Jandera, Motl, Chadima M., Hájek, Benda, Surma (Krýda, Mráz, Štanglica, Pospíšil, Trnka)

 

 

V 11. kole zavítalo naše béčko taktéž k rezervě a to do Letohradu. Trochu obava byla z dopoledního výkopu v 10.15. na který nejsme zvyklí a dále ještě z nevyzpytatelného soupeře, který umí odehrát dobré zápasy. Bylo jasné že to bude běhavé utkání, jelikož obě mužstva tvoří převážně nadějní mladíci. Jelikož počasí bylo "pod psa", hrálo se na místy podmáčeném terénu, ale díky tomu bylo tempo hry na velmi vysoké úrovni. V první půli to byl spíše boj s vlastní kombinací od obou mužstev, bylo spoustu nepřesných přihrávek a zbytečně pokažených předfinálních situací. Největší šanci si vypracovali domácí, když trefili tyč brány Radka Kovaříka. Naši dobrou  šanci měl Mára Chadima, jehož rána jen těsně minula domácí svatyni. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu i když domácí měli optickou převahu.

Druhou půli se do nás domácí zakousli ještě více, byli důraznější v osobních soubojích a i jejich pohyb byl svěžejší než ten náš. Vyústění tohoto tlaku přišlo v 55. minutě, kdy naší obraně pláchl domácí útočník a svůj únik bezpečně proměnil 1:0. Nutno říci že domácí vedli zaslouženě. Mohlo by se zdát, že tento úder definitivně zlomil naše šance na úspěch v tomto utkání, ale opak byl pravdou. Začali jsme více běhat, do hry přišel žolík Štanglica a i střídající Lukáš Trnka byl ve středové řadě oživením naší hry. A tak po jednom z mála zaváhání Letohradskych hráčů v rozehrávce, postupoval v 69. minutě Mára Chadima se Šímou Štanglicou na jediného obránce domácích. Mára vyčkal na nejvhodnější okamžik, přihrál Simonovi do výborné pozice a ten i s trochou štěstí vyrovnal 1:1. Poté domácí opět trochu přitápěli, ale do vyložených šancí se přece jen nedostávali. Většinou se pokoušeli o centry ze stran do našeho pokutového území, s těmi si ale v tomto utkání výborně poradil naše "ještěrka", Radek Kovařík. Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, přišel pro domácí velmi tvrdý direkt. V 90. minutě ještě centroval do domácího pokutového území Lukáš Trnka a domácí hráč ve snaze odklidit míč, ho hlavou neomylně poslal za vlastního brankáře 1:2. Tento šok už hráči Letohradu nedokázali vstřebat, zvláště když přišel na samém konci zápasu. Bylo to pro nás tentokrát šťastné vítězství, nutno uznat že domácí hráči po většinu zápasu byli aktivnější a prohrát si nejspíš nezasloužili. Nicméně na to se historie ptát nebude, do tabulky máme další 3 body a zůstáváme v nejužším kontaktu se samotnou špicí tabulky,což je těsně před koncem podzimu pozitivní. V kabině po zápase zazněl hurónský vítězný pokřik, který máme opravdu skvěle nacvičen a je vždy ozdobou našich vítězných zápasů..... V neděli doma hostíme prozatím poslední mužstvo tabulky Pomezí, takže doufáme že nepřijde žádné uspokojení a konečně potěšíme naše věrné fanoušky více, než v našich předešlých domácích utkáních. 

 

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 

 

 

 

 
 
image
1.A třída - 10.kolo - 14.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Kunčina   1:0 (0:0)       

Branku: D.Fišer

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Fišer M.,Vostrčil, Fišer D., Jandera, Chadima M., Benda, Hájek, Surma, Štěpánek   (Prušek, Paďour, Mráz, Pospíšil, Sedlák, Doležal)    

 

                                                                                                            

Za krásného slunného počasí hostilo naše B mužstvo v 10. kole 1.A třídy dalšího neznámého nováčka, Sokola Kunčinu. Soupeř byl pro nás velkou neznámou, ale cíl byl jasný a to stoprocentně potvrdit vítězství ze Semanína. Sotva se stačila hrstka věrných fanoušků usadit, byla na světě šance jako hrom. Neuběhla pomalu ani minuta hry a na branku hostů pelášil úplně osamocený Lukáš Benda. Své sólo ale nevyřešil dobře a pouze trefil gólmana Kunčiny. Tento moment nás zřejmě poznamenal do dalšího průběhu, kdy se pro nás branka hostů stala zakletou... Sice jsme byli lepší na míči i pohybem, ale zase to proměňování šancí...   V 11.minutě měl dobrou střelu z vápna Pavel Štěpánek, ale na kýžený efekt nedosáhl. Další nebezpečnou střelu měl na svědomí Honza Surma ve 36. minutě, ale brankář hostí se vyznamenal. Další obrovskou šanci na změnu skóre měl opět "smolař" Bendis, to když ve 42. minutě po rohovém kopu a prodlouženém míči od Surmy hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale další fantastický zákrok předvedl gólman hostí. Ve druhém poločase se v 56. minutě připomněl nebezpečnou střelou Mára Chadima, ale ta se bohužel mezi tři tyče nevešla. V dalším průběhu zápasu jsme začali být čím dál více nervóznější, na naše kopačky se vkradala nepřesnost a zbrklost a hosté toho využívali k nebezpečným kontrům. Ty ale většinou vedly k rohovým kopům, které jsme někdy s velkými obtížemi odvraceli. Když už se zdálo, že utkání spěje pomalu do penaltového rozstřelu, přišel rozhodující moment utkání. To se v 81. minutě po levé straně pustil dopředu s míčem neohroženě Peťa Skerik, výborně si narazil nejprve se Surmou, druhou narážečku vyřešil se Sedlákem a nahrál napříč vápnem na volného Davida Fišera. Ač David překvapil všechny, že se v tomto prostoru nacházel..., s ledovým klidem míč zpracoval a přesnou ranou na vzdálenější tyč rozjasal náš tým  1:0.  Zápas už jsme pak dovedli do zdárného konce.  Tedy, povinnost jsme splnili, ale bylo to hodně hodně vydřené, chybí nám více lehkosti a kdybychom proměňovali naše šance z úvodu zápasů, nemuseli bychom se tolik nervovat do samých závěrů. Za tento zápas zaslouží pochvalu Honza Surma, který výborně plnil dané pokyny, byl silný v osobních soubojích a neztrácel míče. Jen tak dál.. Díky opět i "áčkařům".  Tento týden hrajeme v neděli dopoledne v Letohradě, tak snad neodjedeme bez bodů, náš předzápas obstarají v sobotu oba A týmy, které čeká taktéž vzájemný duel. 

                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                      Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 9.kolo - 7.10.2017
TJ Semanín - SK Vysoké Mýto B    2:3 (0:2)       

Branky: Štanglica 2, Motl

Sestava SK VM:  Prušek, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Mráz, Chadima M., Motl, Jandera, Surma, Štanglica     (Vostrčil, Paďour, Sedlák, Pospíšil, Horáček, Doležal)   

                                                                                                                                                            

V 9. kole 1.A třídy, zajíždělo naše béčko k dalšímu nováčkovi této sezóny, do Semanína. Úkol zněl jasně, po dlouhé době zase bodovat a zastavit tak propad ve vyrovnané tabulce. V Semaníně nás přivítalo ryze fotbalové prostředí... trávník připomínal spíše oraniště po nájezdu divočáků z nedalekých lesů.. Čili bylo jasné, že kombinace na takovém terénu bude velmi složitá a že bude rozhodovat, jak se vyrovnáme domácím v důrazu a nasazení...Ještě jedna velká premiéra se odehrála v našem brankovišti a to když se do branky postavil poprvé v této sezóně nás nadějný mladíček, Jirka Prušek. Od úvodního hvizdu jsme byli opět aktivní, ale spíše než se soupeřem, jsme bojovali s těžkým terénem. Naši hru řídil v tomto utkání neúnavný David Motl, který odehrál vynikající utkání a byl jednoznačně naším nejlepším hráčem. Domácí v první půli zahrozili dvěma nebezpečnými brejky, které ale výborně zneškodnil brankář Prušek. Závěr poločasu byl pro Semanín studenou sprchou. Nejprve po faulu na rohu "šestnáctky" zahrával David Motl trestný kop a zahrál ho tak, jak bylo třeba 0:1. No a do šatny jsme přibalili domácím ještě jeden "kousek".  To když Surma na půlce udržel míč, vyslal precizní uličkou do sóla raketu Štanglicu a ten zakončil podél gólmana přesně k tyči 0:2.  Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a netrvalo dlouho a radovali jsme se potřetí. Honza Surma vyslal tvrdou pumelici, kterou domácí brankář pouze vyrazil, ale Šimon Štanglica pohotově rozvlnil domácí síť potřetí 0:3. Nebyli bychom to ale my, aby jsme si zápas nezkomplikovali a tak po chybě stoperů pláchl domácí útočník a bylo to rázem 1:3. Najednou jsme znervózněli, domácích bylo plné hřiště. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme málo důrazní a po další chybě v našem pokutovém území domácí snížili na rozdíl jedné branky 2:3. Poté se hra přelévala na obě strany, domácí zahrávali mnoho standartních situaci, my zase hrozili z brejku do otevřené obrany Semanína. V obrovských šancích se ocitli nejprve Vostrčil a pak i Sedlák, ale oba trestuhodně domácí branku přestřelili.  A  tak jsme nakonec výsledek uhájili, ale sami jsme si zbytečné drama způsobili.  Přesto je potřeba říci, že naše vítězství je zasloužené, několik velkých šancí jsme ještě neproměnili. Kromě zmíněného Davida Motla zaslouží pochvalu i Jirka Prušek, který svou nelehkou premiéru v brance zvládl velmi dobře. Díky i klukům z A týmu, kteří nám opět pomohli, zvláště pak "Fišovi", který přes své dopravní peripetie nakonec do Semanina dorazil.... K dalšímu utkání nastoupime doma netradičně již v sobotu od 15. hodin, kdy hostíme dalšího nováčka, Kunčinu.. 

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 8.kolo - 1.10.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Luže     1:3 (0:0)       

Branku: Benda

Sestava SK VM:  Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M, Fišer D, Hájek, Valášek, Kopřiva A., Dostál, Benda, Mach (Surma, Chadima M., Štanglica, Pospíšil, Vostrčil, Mráz, Prušek)    

 

                                                                                                                                                                                          V  8.kole 1.A třídy, hostilo naše béčko dosavadního lídra tabulky z Luže. Po nevydařeném zápase v Ředicích jsme chtěli doma bodovat, přestože jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, jehož kádr tvoří převážně bývalí hráči Chrudimi.. Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi jsme balón na svých kopačkách a soupeř spíše vyčkával v zatažené obraně. V první půli jsme měli rozhodně více ze hry, ale to co nás v současné době nejvíce trápí je proměňování vytvořených šancí..  To se opět v tomto utkání projevilo. Dokumentoval to ve 20. minutě Lukáš Mach, který postupoval sám na hostujícího brankáře, ale branku o malý kousek minul.. Další veliká šance přišla ve 27.  minutě. To David Fišer nacentroval na Lukáše Macha, ale bohužel ani tentokrát se "Machy"  neprosadil. Nutno podotknout, že jinak Lukáš odehrál velmi dobrý zápas a svoji práci na hrotu zvládl velmi dobře. Po přestávce neuběhly ani dvě minuty a na světě byl první gól. To Mach perfektně prostrčil míč na Lukáše Bendu a ten tváří v tvář brankáři hostů nezaváhal  1:0. V této fázi utkání se mohlo zdát, že už se nic nemůže stát, ale opak byl pravdou. Další branku jsme nepřidali a tak přišel z ničeho nic trest. Hosté zahrávali v 65. minutě  rohový kop, balón proletěl přes několik těl až na zadní tyč a tam ho pohodlně a nikým neatakován uklidil do branky hostující hráč  1:1. Po této brance jsme se nestačili ani "oklepat"  a soupeř už o gól vedl. V 68. minutě přišla nenápadná střela z poza vápna a brankář Kovařík nestačil zareagovat  1:2. Poté už to z naší strany byla opět taková křeč, kdy jsme se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale zkušení hosté nás do šancí nepouštěli. Naopak v 77. minutě ještě jednou sami udeřili, po průniku po lajně přišla zpětná přihrávka před naší bránu a bylo hotovo.. 1:3.  Co k tomu říct.... Do zápasů takřka vždy vstoupíme aktivně, jsme lepší, ale chybí nám zúročeni tlaku jednou nebo dvěma brankami, pak by se nám jistě hrálo v lepší psychické pohodě a zápasy bychom tak lehce neztráceli. Čili, je třeba se soustředit na každou vypracovanou šanci a tu se snažit se stoprocentní koncentrací proměnit. Děkujeme klukům z áčka, kteří nám v zápase pomáhali,někteří měli v nohách těžký sobotní zápas se Živanicemi a přesto nám chtěli sami od sebe pomoci..., takže klobouček...  V sobotu zajíždíme k dalšímu nováčkovi do Semanína a je potřeba už zabrat, protože pohled na tabulku je zcela zřejmý.. 

 

                                                                                                                                                                Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 7.kolo - 25.9.2017
Horní Ředice - SK Vysoké Mýto B     2:1 (0:0)       

Branku: Benda

Sestava SK VM:  Krátký, Horáček, Pecháček, Fišer M, Fišer D, Škeřík, Krýda, Chadima M, Hájek, Surma, Štanglica      (Kovařík, Pospíšil, Benda, Valášek, Doležal, Vostrčil, Mráz)   

                                             

Letošní 7. kolo 1.A třídy nás poslalo k nováčkovi do Horních Ředic. Soupeř se kterým jsme se ještě nesetkali, byl tudíž pro nás velkou neznámou. Do utkání jsme nastoupili za velmi nevlídného počasí, které hru provázelo celý zápas. Z počátku to bylo spíše takové "oťukávání", snažili jsme se kombinovat a zjistit, co nám soupeř dovolí. Ten se soustředil spíše na precizní obranu a vyrážel do rychlých brejků. Byl to tedy spíše boj ve středu pole, kde docházelo k častým ztrátám na obou stranách. Šancí bylo pomálu, domácí měli pár nebezpečných rohových kopů, my zase několik rychlých akcí ze stran, ale scházela především přesnější finální fáze. A tak první půle mnoho vzruchu nenabídla a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Do druhé půle jsme nastoupili s touhou strhnout zápas na svou stranu. Do hry naskočili "áčkaři" Valášek s Bendou s vírou, že to přinese kýžený efekt. Jenomže v 63. minutě chyboval ve středu pole M.Chadima, domácí rychle přenesli míč do strany na Dědice a ten Krátkého prostřelil  1:0. Tento nečekaný moment zapůsobil zejména na naše mladíky. Domácí se poté sice zatáhli, nechali nás kombinovat, ale o šance jsme se připravovali sami svou nepřesností v předfinální fázi. A tak když v 79. minutě Horáček neodkopl balón v našem vápně, domácí získali velmi snadno dvoubrankový náskok  2:0. My už jsme stačili pouze snížit Bendou, ale tento gól přišel už bohužel pozdě... A tak jsme si neodvezli ani bod. V tomto utkání nám nelze upřít snahu, ale velké množství nepřesností a zbytečných ztrát nás připravilo o lepší výsledek. Za týden hostíme lídra tabulky z Luže, takže zveme všechny fanoušky na tento zápas a věříme, že předvedeme výkon, který nám přinese nějaké body do vyrovnané tabulky. 

 

                                                                                                                                                                 Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 6.kolo - 17.9.2017
SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B     3:0 (0:0)       

Branky: Štanglica 3

Sestava SK VM:  Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M, Fišer D., Hájek, Krýda, Chadima M., Pospíšil, Surma, Štanglica  (Paďour, Mráz, Sedlák, Vostrčil, Horáček,Prušek)                                                                                     

                                                                                                                              

V 6. kole hostilo naše B mužstvo tým doposud posledních Svitav, které v tabulce neměly ještě ani bod. Úkol zněl tedy jasně, získat povinné 3 body a předvést kvalitní výkon který by nám zajistil vítězství. Jak ale dobře víme, zápasy s " posledním"  nebývají nikdy lehké a tak bylo nejpodstatnější, apelovat na kluky aby soupeře v žádném případě nepodcenili a koncentrovali se na hru celý zápas. Utkání  jsme začali očekávaně s míčem na našich kopačkách, ale soupeř vycházel z hlubokého bloku a tak jsme skuliny v jeho obraně hledali velmi obtížně. Sice jsme hodně kombinovali, ale chyběla především mezihra ve středové řadě a tak chyběl tolik potřebný moment překvapení, který by hostující obranu překonal. Až ve 26. minutě se dral do první šance Surma, ale vhodný moment ke střele prováhal a poté už jej hostující obrana zablokovala. Svitavští se pokoušeli o rychlé brejky, ale s těmi si naše obrana věděla rady a Radek Kovařík v brance měl práce po skrovnu. Ve 34. minutě zatáhl po straně balón Šimon Štanglica, servíroval ho před branku parťákovi Surmovi, ale ten na míč před odkrytou brankou hostí o kousek nedosáhl. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu, a tak bylo nutné najít recept na dobře fungující obranu hostů. Druhý poločas se odehrával takřka ve stejném duchu jako ten první, v našem dresu se nenašel nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe, obešel hráče a vytvořil tolik potřebné přečíslení. Naše kombinace byla v tomto utkání, stále stejná, daleko od branky, pomalá a nijak pro soupeře překvapující. A tak se asi chlapci vpředu naštvali a vzali to na sebe. V 71. minutě výborně Honza Surma udržel na půli  balón,dokázal se zbavit obránce a vyslal do gólovky rychlíka Šimona Štanglicu. Ten zachoval chladnou hlavu a zakončil přesně... 1:0. Tento moment určil další ráz hry, hosté museli opustit svou obranou ulitu a tlačit se více k naší brance. A to byla voda na náš mlýn.. V 85. minutě jsme podnikli rychlou akci po ose D.  Fišer, Sedlák a opět zakončující Šimon Štanglica, který se v souboji s hostujícím brankářem nemýlil.. 2:0. Poté už hosté neměli oč bojovat a tak jsme do rezignující obrany udeřili ještě jednou. Pepa Vostrčil vyslal do další gólovky znovu  Šimona a ten zkompletoval svůj hattrick.. 3:0.  Takže povinnost jsme splnili, ale nebylo to vůbec jednoduché, naše hra příliš fotbalové krásy neměla. Soupeř opravdu špatný nebyl a jistě nepatří na poslední místo tabulky. Pozitivum z tohoto zápasu je určitě střelecká forma Šimona Štanglici, který tak trošku splatil svůj dluh vůči mužstvu za neproměněné gólovky z minulých utkání. Jinak musíme dal tvrdě pracovat v tréninku, protože v takových zápasech bychom si měli umět vytvořit daleko více šancí, tedy zlepšit hlavně naší mezihru.  Jak se nám to podařilo,zjistíme už v neděli, kdy zajíždíme k dalšímu zápasu k nováčkovi do Horních Ředic. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 

 

 

 

image

1.A třída - 5.kolo - 9.9.2017

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B    0:0   PK 2:4    

Sestava SK VM: Krátký, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda, Valášek, Chadima M., Hájek, Surma, Štanglica     (Dostál, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

V pátém kole čekala naše béčko cesta do Načešic. Už před zápasem bylo jasné, že nás čeká nepříjemný soupeř, který na svém málem nerovném hřišti body moc nerozdává. Bylo proto nutné připravit se na styl soupeře, který se prezentuje důrazným stylem a který také hodně těží ze standartních situací. Do zápasu jsme vstoupili vcelku aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách, ale do většího tlaku a šancí jsme se příliš nedostávali. Dost často i vinou nerovného terénu, který nám znemožňoval lepší kombinaci. Domácí dle našich předpokladů spoléhali na nakopávané míče, které ale naši stopeři velmi spolehlivě odvraceli. Bylo tedy jasné, že to bude spíše boj ne oku lahodící a že příliš branek padat nebude. Jednu obrovskou šanci jsme si ale v první půli přece jen vypracovali. To když ve dvacáté minutě po několika odrazech v domácím vápně vyplaval míč před osamoceným Šimonem Štanglicou, který ale trestuhodně z několika metrů branku minul..  Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil, stále jsme se snažili kombinovat a prokousat se domácí obranou k nějakému slušnému zakončení.. A tak přišla zase jedna velká šance, znovu ji měl na svědomí Šimon Štanglica, ale k naší smůle tentokrát z úhlu trefil pouze tyč domácí branky.  Závěr zápasu už připomínal divočinu, jednak spoustou vulgarit na adresu našich hráčů od místních "opilců" a jednak velmi podivnými výroky hlavního rozhodčího, který závěr zápasu absolutně nezvládl.. A tak jsme šli do penaltoveho rozstřelu zdravě naštvaní a po zásluze jsme v něm byli úspěšní. Zde je třeba vyzdvihnout jméno Martina Fišera, který zlomil své penaltove prokletí a svým pokutovým kopem na závěr nám přibalil na cestu bod navíc. Cestu domů jsme si pak v autobuse po zásluze užívali... Kluci tentokrát zápas odmakali, vyrovnali se domácím v důrazu, což bylo důležité a konečně byla zase vidět touha po dobrém vysledku. Poděkování klukům z áčka, v čele s Vráťou Valáškem, který byl příkladným kapitánem. Ještě jeden velký dík letí také pro naše skvělé fanoušky  Bendiče s Motlikem, kteří naše borce po celý zápas neúnavně povzbuzovali.  Tak teď zase neusnout na vavřínech a dobře a s pokorou se připravit na neděli, kdy hostime Svitavy B. 

 
 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 4.kolo - 3.9.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Dolní Újezd  2:3 (1:1)   
Branky:  Chadima, Štanglica

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček, Fišer M., Fišer D., Krýda,Valášek, Chadima M., Hájek, Dostál, Štanglica  (Surma, Doležal, Paďour, Mráz, Pospíšil, Horáček, Prušek)  

 

                                                                                                                              

Ve 4. kole 1.A třídy změřilo naše béčko síly se soupeřem z Dolního Újezda. Náš protivník byl ještě loňským účastníkem KP a tak nás rozhodně nečekal lehký zápas, což se také záhy potvrdilo. Již samotný úvod naznačil, že se naši hoši moc dobře nevyspali, protože už v první minutě chyboval M. Fišer, ale hostující střela branku minula. V dalších minutách bylo vidět, že něco není s mužstvem v pořádku, hráli jsme bez patřičného pohybu i nasazení a co bylo do očí bijící, neskutečné množství pokažených a nepřesných přihrávek, ze  kterých soupeř úplně lacino profitoval..  A tak nemohlo přijít nic jiného, než "koleda, koleda" a hosté v 19. minutě otevřeli skóre,když na třikrát překonali bezmocného Kovaříka  0:1. Ve 27. minutě přišel nás bohužel jediný světlý okamžik, to když Dostál vybojoval zdánlivě ztracený míč, předložil ideálně Chadimovi a ten přesně zakončil 1:1.  Do druhé půle jsme prostřídali a změnili rozestavení s cílem zvrátit zápas na svoji stranu, ale všechna naše předsevzetí byla ta tam, to když neskutečně chyboval po pěti minutách Honza Pecháček, a hosté šli pohodlně do vedení 1:2.  Tenhle moment na nás dolehl jako černé sukno na královský hrad, protože místo tlaku, jsme byli víc a víc nepřesní, zbrklí, a ani naše nohy nebyli plné lehkosti.. I tak jsme si nějaké šance vypracovali, ale Štanglicu vychytal Janecký, Horáček hlavičkoval vedle branky, a když už Valášek pálil do odkryté branky, trefil do hlavy D. Fišera stojícího těsně před brankou..  A  tak jsme si hřebíček do rakve zatloukli sami, když naše obrana v 85. minutě faulovala ve vápně a hosté z penalty přidali pohodlně třetí branku 1:3. Zápas se poté už jen dohrával a na vítězství hostů nic nezměnila ani korekce výsledku, o který se postaral Šimon Štanglica 2:3.  Nutno říci, že jsme odehráli velice špatný zápas, ve kterém nám absolutně chybělo nasazení, touha porvat se o výsledek a tentokrát ani nás pohyb nebyl dobrý. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, a my si musíme rychle uvědomit, že žádný protivník  se neporazí sám, že je potřeba se na hřišti vydat ze všech sil, bojovat a CHTÍT!!!!  vyhrát. Přísnější měřítko snesl jen Radek Kovařík, který ještě několik velkých šancí hostů skvěle zneškodnil.. Za týden nás čeká další těžký zápas v Načešicích, tak snad předvedeme zcela jiný výkon a nepojedeme domů s prázdnou. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
image
1.A třída - 3.kolo - 26.8.2017
FC Nasavrky - SK Vysoké Mýto B   1:1 (1:1)   PK 3:4
Branku:  Surma

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Pecháček,M. Fišer, Horáček, Mráz, M.Chadima, Krýda, Jandera, Surma, Štanglica (Doležal, Paďour, Sedlák, Dostál, Pospíšil)  

                                                                                                                

Poprvé v nové sezóně zajíždělo naše béčko na hřiště soupeře a to do Nasavrk. Našeho protivníka již známe z minulé sezóny a tak jsme dobře věděli, že nás čeká tým dobře narostlých 'chasníků', který se prezentuje jednoduchou hrou plnou důrazu a osobních soubojů. Zápas se hrál za úmorného vedra a již v 5 minutě měl dobrou šanci Mára Chadima, ale domácí branku pouze přestřelil. Náš tým se snažil kombinovat,což značně stěžoval velmi nerovný a tvrdý trávník. Naše kombinace byla zprvu dosti vlažná a nepřesná a po hrubce v naší obraně se domácí ujali vedení po brance O. Čechlovskeho. 1:0.  Nutno podotknout, že soupeř do té doby naší branku vůbec neohrozil. Až tato facka nás konečně probudila k větší aktivitě a pohybu a ve 24. minutě po parádní přihrávce Mary Chadimi vyrovnal Honza Surma. 1:1.Od této chvíle bylo jasné, že zápas si můžeme pokazit jen my sami, protože soupeř nás již před koncem první půle vůbec nestíhal. Po přestávce už jsme na hřišti jasně dominovali, ale bohužel i zahazovali jasné gólové šance.. Zejména Surma, sám proti gólmanovi - nic, pak střídající Adam Dostál dvakrát hlavou v jasných pozicích - nic.  Tady se znova ukázala ještě naše nezkušenost v zakončování, která nás připravuje o lepší výsledky.. Chce to zkrátka svůj čas a trpělivě s klukama na tom pracovat. Tentokrát nám penaltová loterie naštěstí vyšla, protože pouze bod z tohoto utkání by pro nás byl zatraceně málo. Velkou zásluhu na tom měl Radek Kovařík, který svými skoky a la "lasicka"  pro nás penalty vychytal. Čili, dva body máme i když měly být tři, ale je potřeba je brát s pokorou. Kondičně jsme opět byli perfektní, ale je ještě třeba zamakat na práci s míčem a zejména na zakončení. Pochvalu za tento zápas pro Maru Chadimu. Snad se nám něco podaří zlepšit do neděle, kdy doma hostíme od 17.00 hodin těžkého protivníka z Dolního Újezda. Tímto všechny naše fanoušky na toto utkání srdečně zveme. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
 
image
1.A třída - 2.kolo - 20.8.2017
SK Vysoké Mýto B - SK Pardubičky   7:1 (3:1)
Branky:  Štanglica 3, Surma, Pospíšil, Dostál, vlastní

Sestava SK VM: Kovařík, Škeřík, Valášek, M. Fišer, D.Fišer, Pospíšil, M.Chadima, Krýda, Motl, Štanglica, Surma (Vostrčil, Paďour, Sedlák, Dostál, Horáček, Špinar)  

 
 

Ke svému druhému mistrovskému zápasu nastoupilo naše béčko opět na domácím hřišti, tentokrát proti týmu SK Pardubicky. Do zápasu jsme šli s jasným cílem a to odčinit úvodní bodový nezdar ze zápasu s Přelouči. Po několikaminutovém oťukávání se taktovky chopil domácí celek a brzy se radoval z vedení. To když Štanglica byl tam kde být měl a z dorážky otevřel gólový účet  1:0. Domácí v klidu kombinovali a zanedlouho se radovali podruhé. To když pláchl obraně Surma, naservíroval míč parťákovi Štanglicovi a bylo to 2:0. Ve 30. minutě nastal krásný fotbalový moment a to když se David Motl opřel do odraženého balónu a jeho pumelice z poza vápna skončila pouze na břevně hostující branky. Ve 40. minutě si domácí útočné duo své gólové asistence vyměnilo a Štanglica vybídl ke skórování Surmu 3:0. Ještě před odchodem do šaten se hostům podařilo po ojedinělé akci snížit Libáňským na 3:1. Do druhé půle na hřiště vstoupilo takřka už pouze domácí mužstvo. Hned ve 47. minutě se prosadil hlavou Ondra Pospíšil 4:1. V další velké šanci se ocitl Mára Chadima, ale jeho střelu do prázdné brány se podařilo hostům srazit na roh. V 61. minutě dokončil svůj hattrick Šimon Stanglica 5:1. V této fázi zápasu se už hosté na hřišti nezmohli na nic a další branku přidal v 74. minutě střídající Adam Dostál 6:1. Poslední hřebíček do své rakve si hosté zasadili sami vlastní brankou 7:1.  Suma sumárum, zasloužené vítězství, opět velmi kvalitní fyzický výkon konečně podpořený mnoha vstřelenými brankami. Konečně se nám také  prosadila mladá tykadla v útoku, tak snad to vydrží, protože těžší zápasy jistě přijdou. Dále opět velký dík klukům z áčka, byli příkladným posílením. Již tuto sobotu se poprvé představíme na venkovním hřišti, na horké půdě v Nasavrkách, tak snad dovezeme nějaké body. 

 

                                                                                                                                                                  Tomáš Sedlák

 
 
 
 
 
image
1.A třída - 1.kolo - 13. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč    0:0   PK 4:5 

Sestava SK VM: V. Krátký, Škeřík, Valášek, M. Fišer, Vostrčil, Jagob, Krýda, M. Chadima, Jandera, Surma, Štanglica   (Špinar, Doležal, Pospíšil, Mráz, Paďour, Sedlák)    

 
                                      

První mistrovské utkání odehrálo naše béčko na domácím trávníku s týmem Přelouče. V prvním poločase byla znát nervozita z úvodu soutěže a důležitosti utkání. Naše mužstvo se nemohlo dostat do patřičného tempa a soupeř se k naší brance s velkým úsilím nedral. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Po rázné domluvě v kabině začala "benfika" hrát ve velkém pohybu a soupeře doslova "vařila". Bohužel je stále zatím znát veliká nezkušenost zejména vpředu, kterou dokumentoval jedinou obrovskou šancí Šimon Štanglica, který z malého vápna nepochopitelně prázdnou branku překopl... Penalty už jsou bohužel pouze loterií, která nám tentokrát nevyšla.  Nicméně není třeba podléhat panice, ještě loňského účastníka KP  jsme fyzicky jasně přehráli a v tomto směru mít problémy jistě nebudeme. Chce to zkrátka trochu času, mužstvo je velmi mladé a stále si na sebe zvyká. V neposlední řadě je třeba poděkovat i klukům z A mužstva, kteří nám v zápase pomohli a zejména Škeřík odehrál výborný zápas.  Již tuto neděli budeme chtít složit reparát a opět na domácím hřišti sehrajeme další mistrák s Pardubičkami od 17. hodin. Opět tedy zveme naše příznivce a doufáme v plný bodový zisk. 

                                                                                                                                                                 Tomáš Sedlák
 
 
 
 
 
image
Přípravný zápas B mužstva  - 6. 8. 2017
SK Vysoké Mýto B - FK Česká Třebová    0:1 

Sestava SK VM: Špinar, Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D. Fišer, Krýda, Chadima M., Hájek, Jagob, Štanglica, Surma. (Prušek, Sháněl, Doležal, Mráz, Paďour)

 

 

Svoji generalku na novou sezonu sehrálo naše B mužstvo s předním týmem krajského přeboru Českou Trebovou. Zápas byl vcelku vyrovnaný i když hosté prokázali svoje kvality. Škoda některých našich predfinalnich řešení, protože branku jsme v tomto utkání vstřelit určitě mohli. Teď už nás hned za týden čeká vstup do mistrovských utkání a ostrý start s týmem Přelouče, který sestoupil z krajského přeboru. Upozorňujeme všechny naše příznivce, že zápas se nehraje v Přelouči dle losu, ale z důvodu rekonstrukce tamního hřiště se utkání odehraje ve Vysokém Myte. Tímto tedy zveme všechny fanoušky na sobotní odpoledne na nás stadion a doufáme že do soutěže vstoupíme kvalitním výkonem a bodovým ziskem. 

 

 

 
Přípravný zápas B mužstva  - 30.7.2017
SK Vysoké Mýto B - Sokol Sruby    4:0

Branky: Doležal, Surma, Škeřík, Paďour

Sestava:Kovařík (Špinar), Škeřík, Pecháček, M. Fišer, D.Fišer, Jandera, Hájek, Chadima, Jagob, Surma, Doležal (Štanglica, Prusek, Sháněl, Pospíšil, Mráz, Paďour).    

 
  

V plném proudu už běží také příprava na novou sezónu našeho B týmu. Mužstvo prošlo kompletní obmenou realizačního týmu a i v hráčském kádru došlo k výrazným změnám. Přišlo mnoho nadějných mladíků z dorostu, dále i někteří  staronoví  hráči, kteří již dříve v Mýtě působili,ať už Honza Pecháček, nebo Mára Chadima,či nestárnoucí brankář Radek Kovařík. Všichni také doufáme v dobrou spolupráci s naším A mužstvem, kde zcela  nevytížení  hráči budou "Benfice" příležitostně pomáhat.  Mužstvo pod taktovkou Míry Podmajerského trénuje dvakrát týdně a oproti minulým přípravám se schází v hojném počtu. Doufejme tedy, že naše "béčko" bude bavit naše příznivce pěkným fotbalem a solidními výsledky v 1. A třídě. 

 

 

 

 

Sezóna  2016/2017 

image

Krajská I.A třída - 26.kolo - 17.června 2017

image

SK Vysoké Mýto B      4:1     FK Letohrad B

                                                                              (2:0)

Branky:

 Benda, M.Dvořák, Vostrčil, Podmajerský

 

Sestava:

 Špinar (46´Krátký) - D.Fišer, Krýda (46´Vostrčil), Wimmer, Motl, Valášek, Podmajerský

 

 

 (75´Černík), M.Fišer (66´Hock), Benda, Trnka, M.Dvořák (46´Doležal)

 

 

 

Krajská I.A třída - 25.kolo - 10.června

image

Rohovládova Bělá    3:2     SK Vysoké Mýto B 

                                                                     (2:0)          

Branky:

 Podmajerský, M.Dvořák

 

Sestava:

 

 Krátký - D.Fišer, M.Fišer, M.Dvořák, Doležal, Valášek, Krýda, Klofanda (80´Vařečka), Richter

 

 

 (58´Mráz), Sedlák, Podmajerský 

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 24.kolo - 31.května

image

SK Vysoké Mýto B     1:2     Jiskra Ústí n.O. B 

                                                                       (0:1)          

Branky:

 Podmajerský

 

Sestava:

 

 Krátký - M.Fišer, D.Fišer, Krýda, Motl (75´Štanglica), Valášek, Podmajerský, Mach (75´Kajsrlík),

 

 

 Benda, Trnka, M.Dvořák

 

 

 

Krajská I.A třída - 23.kolo - 27.května

image

FC Nasavrky    4:1     SK Vysoké Mýto B 

                                                             (3:0)          

Branky:

 Podmajerský

 

Sestava:

 

 Krátký - D.Fišer, Vostrčil (12´Špinar), Krýda, Podmajerský, Svoboda, Sedlák, M.Fišer, Chadima,

 

 

 Valášek, Sháněl

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 22.kolo - 21.května 2017

SK Vysoké Mýto B      4:3     AFK Horní Jelení

                                                                          (2:1)

Branky:

 Zavřel, Sedlák, Motl, vlastní

 

Sestava:

 Krátký - D.Fišer, Vostrčil, M:Dvořák, Krýda, Motl, Podmajerský (86´Špinar), Svoboda

 

 

 (60´Sháněl), Sedlák (71´Chadima), Zavřel, M.Fišer

 

 

 

Krajská I.A třída - 21.kolo - 14.května

image

Sokol Dobříkov   4:3     SK Vysoké Mýto B 

                                                                 (1:1)          

Branky:

 Štanglica 2, M.Dvořák

 

Sestava:

 

 Krátký - Vostrčil, Krýda, Podmajerský,M.Fišer, Valášek, M.Dvořák, Sedlák (75. Svoboda),

 

 

 Štanglica (84´Chadima), D.Fišer, Horáček

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 20.kolo - 7.května 2017

SK Vysoké Mýto B      2:1     SK Pardubičky

                                                                             (1:1)

Branka:

 Motl, Benda

 

Sestava:

 Krátký - Vostrčil, Krýda (46´Svoboda), Motl,  Benda, Podmajerský, M.Fišer, Sháněl (63´Doležal)

 

 

 Trnka, Valášek, M.Dvořák

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 19.kolo - 29.dubna

image

TJ Lanškroun   3:2     SK Vysoké Mýto B 

                                                             (1:0)          

Branky:

 Benda, D.Fišer

 

Sestava:

 

 Krátký - Vostrčil, D.Fišer, Krýda, Svoboda, Benda, Podmajerský, M.Fišer, Sháněl (66´Doležal),

 

 

 Trnka, Horáček

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 18.kolo - 23.dubna 2017 (hráno ve Srubech)

SK Vysoké Mýto B      1:0     TJ Svitavy B

                                                                                 (1:0)

Branka:

 vlastní

 

Sestava:

 Špinar - M.Fišer, Vostrčil, Chadima (81´Doležal), Podmajerský (90´Novotný), Krýda, Fišer, Motl,  

 

 

 M.Dvořák, Svoboda, Sháněl

 

 

 

Krajská I.A třída - 17.kolo - 16.dubna

image

Sokol Pomezí   4:0     SK Vysoké Mýto B 

                                                             (2:0)          

Branky:

 

Sestava:

 

 Špinar – Trnka (46´Novotný), M.Fišer, Vostrčil, Chadima (86´Richter), Podmajerský, Krýda

 

 

 Sháněl, D.Fišer, Motl, M.Dvořák (69´Klofanda)

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 16.kolo - 9.dubna 2017 (hráno ve Srubech)

SK Vysoké Mýto B      4:2     TJ Luže

                                                                                        (3:0)

Branky:

 Podmajerský 2, Benda, Vostrčil

 

Sestava:

 Špinar - Trnka, M.Fišer, Vostrčil, Chadima (91´Jagob), Podmajerský, Krýda, Benda, Svoboda,

 

 

 Doležal (72´Sháněl), Horáček (82´Pospíšil)

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 15.kolo - 1.dubna

image

Jiskra Litomyšl   3:1     SK Vysoké Mýto B 

                                                               (0:1)          

Branky

 Benda

 

Sestava:

 

 Špinar – Trnka, Vostrčil, Krýda, Chadima (80´Richter), Benda, Podmajerský, Štanglica

 

 

 (56´M.Dvořák) , M.Fišer, Sedlák (13´Vařečka, 80´Mráz), Kajsrlík (63´Sháněl)

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 14.kolo - 26.března 2017 (hráno ve Srubech)

SK Vysoké Mýto B      2:2     TJ Mezilesí Načešice

                                                                    (1:2)        penalty 5:3

Branky:

 3´Sedlák, 72´Benda

 

Sestava:

 Špinar - Vostrčil, M.Fišer, Trnka, Doležal - Chadima (82´Richter), Valášek (23´Svoboda),

 

 

 Podmajerský, Krýda - Benda, Sedlák

 

 

 

 

 

B mužstvo – zahájení zimní přípravy

 

Zimní přípravu zahajuje naše B mužstvo v pátek 27.1.2017 od 17,00 hod. (trénink na stadionu).

B mužstvo SK Vysoké Mýto nadále hledá vedoucího týmu. Případní zájemci se mohou hlásit trenérovi mužstva p. Svobodovi na telefon 724579193. Podmínkou je alespoň základní znalost práce na PC.

 

 

image

Krajská I.A třída - 13.kolo - 6.listopadu

image

FK Letohrad B   5:1     SK Vysoké Mýto B 

                                                               (1:1)          

Branky

 Benda

 

Sestava:

 Špinar - Trnka, Vostrčil, Doležal, Motl, Svoboda, Benda, Podmajerský, M.Fišer (66´D.Fišer),

 

 

 Sháněl, Zavřel (57´Richter)

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 12.kolo - 29.října 2016

SK Vysoké Mýto B      3:2     TJ Rohovládova Bělá

                                                                    (1:0)

Branky:

 Trnka, Sháněl, Benda

 

Sestava:

 Krátký - Trnka, Vostrčil, D.Fišer, Chadima (81´Sháněl), Svoboda, Benda, Podmajerský, Dvořák,

 

 

 Motl, Wimmer

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 11.kolo - 23.října 2016

image

Jiskra Ústí n.O. B     1:3     SK Vysoké Mýto

                                                                         (0:2)

Branky:

 Doležal, Svoboda, Bureš

 

Sestava:

 Krátký - M.Fišer, Vostrčil , D.Fišer, Bureš (79´Sedlák), Doležal (65´Sháněl), Benda, Podmajerský,

 

 

 Dvořák, Motl, Svoboda

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 9.kolo - 9.října 2016

SK Vysoké Mýto B     3:1     FC Nasavrky

                                                                               (1:0)

Branky:

 Podmajerský 2, Sedlák

 

Sestava:

 Krátký - Trnka, Žák (16´Bureš), D.Fišer, Svoboda (85´Sháněl), Benda, Podmajerský, Dvořák,  

 

 

 Motl, Kopřiva, Sedlák (76´Chadima)

 

 

 

 

Krajská I.A třída - 9.kolo - 9.října 2016

image

AFK Horní Jelení     0:3     SK Vysoké Mýto

                                                                        (0:2)

Branky:

 Zavřel 2, Trnka

 

Sestava:

 Krátký - D.Fišer, Trnka, Bureš, Vostrčil (74.Doležal) - Chadima (88.Richter), Benda,

 

 

 Podmajerský, M.Fišer - Zavřel, Sedlák (89.Mráz)

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 8.kolo - 2.října 2016

SK Vysoké Mýto B     4:0     Sokol Dobříkov

                                                                           (2:0)

Branky:

 Zavřel, Sedlák, M.Fišer, vlastní

 

Sestava:

 Krátký - D.Fišer, Trnka, Dvořák, M.Fišer - Motl, Podmajerský (78.Bureš), Benda, Štěpánek -

 

 

 Zavřel, Sedlák (52.Svoboda)

 

Snad nejočekávánější utkání podzimu přišlo na řadu v sychravém nedělním odpoledni. Do Mýta přijel sousední Dobříkov a čekalo se velmi kvalitní a hlavně vyhrocené fotbalové klání. Benfika vstoupila do zápasu soustředěně a aktivita byla hlavně na její straně. První branka přišla už v 11. minutě, to se z trestného kopu přesně trefil Zavřel. Benfika v tu chvíli pevně uchopila otěže a už je nehodlala pustit. Druhou branku přidal ve 41. minutě Sedlák. Hráči Dobříkova se nemohli dostat ke své hře, a tak svou pozornost zaměřili na rozhodčího. Vyústěním toho pak byla červená karta pro hráče hostů, díky které měla Benfika ve druhém poločase značně ulehčenou práci. Obraz hry se nezměnil a domácí přidali ještě dvě branky. V 59. minutě se před brankou nejlépe zorientoval M. Fišer a o deset minut později si hosté srazili do vlastní branky centr Motla. Konečný výsledek mohl být i vyšší, ale málokdo čekal tak hladký průběh, takže v kabině Benfiky zavládla obrovská spokojenost. Je však potřeba na tento výkon navázat a do konce podzimu přidat další porci bodů.

                                                                                                                                                Antonín Svoboda

 

 

Krajská I.A třída - 7.kolo - 25.září

image

FK Pardubičky    3:2     SK Vysoké Mýto B 

                                                                 (1:2)          

Branky

 Sedlák, Chadima

 

Sestava:

 Krátký -  D.Fišer, Trnka (81.Špinar), Žák (46.Konečný), Vostrčil - Chadima, M.Fišer, Podmajerský,

 

 

 Benda - Doležal (57.Sháněl), Sedlák

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 6.kolo - 18.září

image 

SK Vysoké Mýto B    4:4     TJ Lanškroun

                                                                             (1:1)   PK 3:4       

Branky

 Sedlák 3, Benda

 

Sestava:

 Krátký -  D.Fišer, Trnka, Podmajerský, Bureš - Chadima, Svoboda, Benda, Sháněl - Štěpánek,

 

 

 Sedlák (Špinar, Krýda)

 

Do Vysokého Mýta přijel na další utkání tým z Lanškrouna, který se netají postupovými ambicemi. Benfika chtěla hlavně odehrát první poločas tak, aby nemusela opět dohánět nepříznivé skóre. To se povedlo a díky brance Sedláka byl poločasový výsledek nerozhodný 1:1. To, co se povedlo v první půli, ale vzalo za své začátkem půle druhé. Lanškroun vstřelil tři slepené branky a výrazně tak Benfice odskočil. Situace z minulých zápasů se tak opakovala. Domácí ale opět dokázali zvednout hlavy a díky dalším dvěma brankám Sedláka a jedné od Bendy se dočkali vyrovnání. Druhý bod si ale odvezli hosté, protože pokutové kopy domácí Benfice vůbec nevyšly. Opět padlo mnoho branek, domácí divácí zažili utrpení i euforii, ale tři body tentokrát doma nezůstaly.

                                                                                                                                                Antonín Svoboda

 

 

Krajská I.A třída - 5.kolo - 10.září

image

TJ Svitavy B      6:2     SK Vysoké Mýto B

                                                               (3:0)        

Branky

 Doležal, Sedlák

 

Sestava:

 Krátký (Špinar) -  Vostrčil, Podmajerský (Richter), Bureš, D.Fišer - Mráz, Svoboda, Sháněl,

 

 

 Chadima - Doležla, Sedlák

 

Benfika ve svém dalším zápase prodloužila sérii hokejových, chcete-li tenisových výsledků. Opět nezvládla první poločas a tentokrát už, bohužel, velký obrat nestihla. Zápas se odehrál na umělé trávě, kde se hráči v teplém počasí pekli z obou stran. Domácí vstřelili své branky díky nedůrazu ve vápně Benfiky, nebo z rychlých brejků ve druhém poločase. Za Benfiku první branku vstřelil Doležal po přihrávce Podmajerského. Druhou pak přidal Sedlák po přihrávce Doležala. Další pozitiva pak těžko hledat, nic se nedařilo a v přechodu do útoku velmi chyběla potřebná fotbalovost. Tak alespoň, že se nikdo nezranil. První prohra je tedy na světě a ta se musí doma s Lanškrounem napravit. Díky dorostencům za pomoc.

                                                                                                                                                Antonín Svoboda

 

 

image

Krajská I.A třída - 4.kolo - 4.září 2016

SK Vysoké Mýto B     7:3     Sokol Pomezí

                                                                              (1:3)

Branky:

 Sedlák 2, Wimmer 2, M.Dvořák 2, Svoboda

 

Sestava:

 Krátký - Vostrčil, Podmajerský (Trnka), M.Dvořák, D.Fišer - Bureš (Doležal), Svoboda, Kopřiva

 

 

 (Wimmer), Chadima - Sedlák, Motl (Štěpánek)

 

Do Vysokého Mýta na další zápas Benfiky přijelo ambiciózní Pomezí. Vysokomýtští od úvodního hvizdu drželi míč na svých kopačkách a snažili se hře udávat své tempo. Branky však začali dávat hosté. První z pokutového kopu, druhý z dorážky do prázdné brány a třetí si domácí dali sami – 0:3. Zdálo se to být nespravedlivé, ale byla to krutá realita. Z Benfiky mezitím zaměstnával hostujícího brankáře hlavně často z dálky střílející Motl, který stříleným centrem ze strany nastřelil i tyč. Snížení velmi nepříznivého stavu tak přišlo až asi pět minut před koncem první půle, kdy branku vstřelil Svoboda po přihrávce Podmajerského. Ve druhé půli se karta obrátila a s brankami Benfiky se roztrhl pytel. Na 2:3 snížil hlavou Dvořák po centru Svobody. O vyrovnání se postaral důrazem před brankou Sedlák, kterému přiklepl míč Doležal. V této chvíli se začínalo od nuly a nutno říct, že si Pomezí vypracovalo mnoho šancí nástup domácích zastavit. Výborný Krátký ale ve druhé půli svou branku zamkl na pevný zámek a udržel naděje Benfiky. Hráči se mu odvděčili dalšími vstřelenými góly. Obrat zařídil Wimmer parádní střelou z dálky. Pátou branku přidal Dvořák z přímého kopu. Svůj druhý zásah přidal i Sedlák, kterému ideálně předložil míč Štěpánek. Poslední hřebík zatloukl hostům do sítě Wimmer a mohutný obrat tím byl dokonán. Benfice se tak povedlo podruhé v řadě otočit nepříznivý výsledek a získat plný počet bodů. Pro diváky to musela být skvělá podívaná, pro dobře hrající hosty z Pomezí spíše krutá realita.

Antonín Svoboda

 

 

Krajská I.A třída - 3.kolo - 28.srpna 2016

image

TJ Luže      3:6      SK Vysoké Mýto B

                                                        (3:3)

Branky:

 Sedlák 3, Sháněl 2, M.Dvořák

 

Sestava:

 Krátký - Vostrčil, Novotný, Bureš. D.Fišer - Sháněl, Benda, Podmajerský, Chadima - Sedlák

 

 

 M.Dvořák (Trnka, Špinar)

 

Po dvou remízových zápasech čekal Benfiku zápas na hřišti Luže, kde se body získávají hodně těžko. Sebevědomí nic nepřidal ani počet hráčů, který se sešel v kabině a připomínal tak spíše porotu z Dvanácti rozhněvaných mužů. Začátek zápasu se pak odvijel podle scénáře domácích. Dvě branky vstřelené ve dvanácti minutách a kombinační hra držená pevně ve vlastních rukou napovídala příchod debaklu. Jenže třetí branka nepřicházela, a tak se hráči Benfiky velmi podstatnou měrou začali osmělovat. Za svou zvýšenou aktivitu byli odměněni ve 29. minutě zkaženou přihrávkou domáciho brankáře, kterou Sedlák zkušeně přetavil v branku naděje. Ihned poté si však domácí vzali dvoubrankový náskok zpět po přímém volném kopu z hranice vápna – 3:1. Hra se pak přestěhovala do středu hřiště a vypadalo to, že se poločas dohraje s aktuálním výsledkem. Ve 42. minutě však nejprve Sháněl prchl celé obraně a vykoledoval si pokutový kop, který proměnil Dvořák a o dvě minuty později po šťastné přihrávce od Fišera tváří v tvář brankáři Sedlák opět nezklamal a dal poločasovému výsledku remízovou podobu. Domácí fanoušci nestačili koukat, co se s domácími hráči stalo a ve velkém vedru tak dostali navrch horkou sprchu. Druhý poločas se pak odehrával ve velkém transu a eufórii. V 52. minutě se ideálně uvolnil Sháněl a předložil další šanci Sedlákovi. Ten s bravurou obešel domácího brankáře a zkompletoval hattrick. Další branku pak přidal sám Sháněl v 71. minutě, kdy střelou zpoza vápna posadil míč za tyč. O konečný výsledek se pak zasadil opět Sedlák se Shánělem. V 79. minutě Sedlák prošel po levé straně a svoje sólo vyšperkoval brankovou přihrávkou, se kterou Sháněl neměl sebemenší problém a stanovil konečný výsledek 6:3 pro Benfiku. Překvapení, euforie, hrdost. Hráči předvedli bojovný výkon, proměnili brankové příležitosti a byli odměněni třemi body. Poděkování tak patří všem a zejména ještě ne zcela vyléčeným hráčům áčka, kteří rádi pomohli. Díky a gratulace!

                                                                                                                                                      Antonín Svoboda

 

image

Krajská I.A třída - 2.kolo - 21.srpna 2016

image 

SK Vysoké Mýto B     0:0     Jiskra Litomyšl

                                                                    penalty 4:3

Branky:

 

Sestava:

  Krátký - Vostrčil, Podmajerksý, Hock, D.Fišer - M.Novotný, Svoboda, Schwab, Matula - Sedlák

 

 

  - M.Dvořák

 

Vůně zapoceného tréninkového oblečení, zaschlého pažitu na kopačkách, čerstvě vyprané domácí sady dresů, prostě pocit klidu z domácího prostředí přivítal hráče Benfiky k prvnímu domácímu utkání nové sezóny. Na druhém hřišti se střetli s ambiciózním týmem Litomyšle. Pokud by si někdo troufl tento zápas nazvat dramatem, tak by se jen těžko rozhodoval, zda ho zařadit do žánru komedie nebo tragédie. Přechodná fáze, kombinace, komunikace, povzbuzení, zdálo se, že je všechno špatně. Jediné, co se dařilo, bylo kritizovat a nadávat. Nejvíc tak svítila hvězda brankáře Krátkého, díky němuž zůstaly dva cenné body doma. Omluva fanouškům je na místě! Teď už jen zapomenout a s čistou hlavou odjet pro body do Luže.

 

Antonín Svoboda

 
 
 

 

Krajská I.A třída - 1.kolo - 13.srpna - 17,00 hod.

image

Mezilesí Načešice   3:3    SK Vysoké Mýto B

                                                                      (1:0)    penalty 4:3     

Branky

 Kajsrlík, Schwab, Novotný

 

Sestava:

 Krátký - D.Fišer, Podmajerský, M.Dvořák, Síč - Richter, Svoboda, Schwab, Kajsrlík - M.Novotný,

 

 

 Sedlák (Kovařík, Špinar, Vařečka)

 

 

V polovině prázdnin museli hráči Benfika opustit vysluněná místa, zapomenout na letní půvab žen a dívek, myšlenky upřít pouze na kulatý nesmysl a dostavit se na přípravu. Bohužel to nedokázali všichni hráči, a tak na první mistrovské utkání odjelo jen torzo týmu. To se hrálo na neoblíbené půdě v Načešicích. Kurz na Benfiku tak strmě vzrostl a myšlenky na body se zdáli spíše odvážné. Zápas se však nakonec hrál v dobrém tempu a o šance ani branky nebylo nouze. Všechno začala střela Svobody zpoza vápna, která skončila pouze na tyči. Další šance měli na kopačkách domácí, ty však vychytal skvělými zákroky Krátký. Šanci největší musel tak domácím vytvořit pan rozhodčí odpískáním sporného pokutového kopu na konci poločasu – 1:0. Kdo by čekal, že se tímhle odpor Benfiky definitivně položí, ten se šeredně spletl. Během prvních pěti minut druhé půle bylo skóre otočeno. Nejprve si navedl míč z pravé strany do středu Kajsrlík a přesnou střelou šokoval všechny zúčastněné. Druhou branku přidal Schwab, který bez problémů dorazil svou vlastní střelu. Jako živá voda zapůsobily tyto branky na Benfiku a sebevědomí v tu chvíli bylo na její straně. Další šanci měl po parádním centru Richtera hlavičkující Svoboda, ale všechno skončilo opět pouze na tyči. Třetí branku přidala Benfika po hrubé chybě domácího brankáře. Ten chtěl zřejmě odměnit Novotného za bojovný výkon a daroval mu míč při snaze o výkop – 1:3. Překvapení, radost, hrdost, tohle všechno v tu chvíli muselo být ve fotbalových srdcích hráčů Benfiky. Jenže v posledních deseti minutách přišly dvě standartní situace, nedůraz ve vápně a dva hrozivé tresty – 3:3. V penaltové loterii se pak šťastná čísla usmála na domácí. Benfika tedy odjela s bodem. Úspěch nebo zklamání? To ukáže čas. Teď je potřeba se připravit na domácí zápas s Litomyšlí. Závěrem ještě velké poděkování dorostencům za značnou pomoc!

 

Antonín Svoboda

 

 

Sezóna  2015/2016

Krajská I.A třída - 18.kolo - 24.dubna 2016

image

TJ Dolní Újezd   2:0    SK Vysoké Mýto B

                                                                  (1:0)      

Branky:

 

 

Sestava:

 Špinar - Vostrčil (Matula), Krýda (J9lek), M:Fišer, D.Fišer - Benda (Chadima), Podmajerský, Kopřiva,

 

 

 Lebeda (Doležal) - Sedlák (Svoboda), Dvořák

 

V dalším kole Benfika narazila na soupeře z druhé příčky tabulky – Dolní Újezd. Hráči odjížděli na tento zápas s vidinou, že by se mohli na tuto pozici bodově dotáhnout, a tak o motivaci nebylo nouze. Jenže soupeř naopak chtěl své postavení upevnit a na Benfiku zatlačil už od prvních minut. To se se štěstím podařilo přežít a hra se začala vyrovnávat. Jenže právě v ten moment domácí udeřili akcí po pravé straně a dostali se do vedení. Domácí byli i nadále aktivnější, ale i hosté se dostávali do šancí. Druhou branku to však do konce první půle nepřineslo ani na jedné straně. Druhá půle se nesla v podobném duchu, ale na Benfice byla přece jen cítit větší touha po vyrovnání. Kopřiva nastřelil z dálky tyč a další větší šance vychytal domácí brankář. Domácí nezůstavali pozadu, ba naopak jednu ze svých šancí dotáhli do úspěšného konce. To dobře vyřešili rychlý protiútok a i když dostali míč do sítě až napotřetí, ztráta Benfiky vzrostla o další branku. Domácí se pak už hlavně bránili a na výhru jim to bohatě stačilo, střelecká potence hostů ten den totiž nedosahovala dostatečného prokrvení. Přišla tak další venkovní prohra a ztráta důležitých bodů. Doma se daří mnohem lépe a to se pokusíme potvrdit tento týden proti lídrovi tabulky – Libišanům. Držte palce!

                                                                                                                                                      Antonín Svoboda 

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 17.kolo - sobota 16.dubna 2016

SK Vysoké Mýto B   6:0    Heřmanův Městec

                                                                      (2:0)  

Branky:

 Sedlák 2, Dvořák 2, Podmajerský 2

 

Sestava:

  Zavřel - Vostrčil, M.Fišer, Trnka, Doležal - Lebeda, Svoboda, Podmajerský, Sedláik(D.Chadima)

 

 

  - Mach (Krýda), Dvořák

 

Po výprasku v Načešicích si Benfika chtěla spravit chuť dalším domácím zápasem. Postavení soupeře v tabulce a vzpomínky na vzájemné zápasy navíc nedovolili domácím hosty podcenit, a tak do zápasu vstoupili aktivně a sebevědomě. Skóre brzo otevřel tvrdou střelou na zadní tyč Sedlák po přihrávce Dvořáka. O pár minut později si to Sedlák zopakoval tentokrát po přihrávce Macha a střela opět skončila přesně u tyče branky Heřmanova Městce. Hosté poprvé zahrozili, když po nedorozumění domácí obrany měli před sebou prázdnou bránu, ale tuhle nabídnutou šanci s díky odmítnuli. O chvíli později rozkmital své rychlé nohy Podmajesrký a hostující obrana ho zastavila až pomocí faulu, za který hostující hráč dostal červenou kartu a vstupenku do sprch. Podmajerský si tímto sprintem řekl o kvalifikaci na blížící se hry v Riu a panu Boltovi se rozklepala kolena! Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Třetí branku přidal Dvořák, když chladnokrevně zakončil svůj únik. O další branku se postaral Podmajerský, ke kterému se odrazil míč po závaru ve vápně, který s klidem zakončil do odkryté branky. Po této brance se srovnal počet hráčů na hřišti. To za svou druhou žlutou kartu dostal červenou Martin Fišer a zároveň se tak stal výhercem druhé a poslední volné vstupenky do sprch. Pátou branku pak přidal opět Dvořák, když ideálně trefil skákající míč a rozvlnil s ním opět síť branky hostí. Na konečných 6:0 uzavřel výsledek Podmajerský po kombinaci s Dvořákem. Benfika si tedy pořádně spravila chuť a může opět s klidnou hlavou myslet na další venkovní zápas, kdy zajíždí do Dolního Újezda. Sportu zdar!

                                                                                                                                                      Antonín Svoboda 

 

 

 

Krajská I.A třída - 16.kolo - 9.dubna 2016

image

TJ Mezilesí Načešice    5:1    SK Vysoké Mýto B

                                                                           (0:0)      

Branku:

 Dvořák

 

Sestava:

 V.Krátký - D.Fišer, Krýda, Doležal, Vostrčil - Matula, Svoboda, Podmajerský, O.Brychta -

 

 

 - Sedlák, Dvořák

 

Po dvou domácích výhrách vyjela Benfika na horkou půdu do Načešic. Tohle označení však vzalo za své kvůli špatnému počasí, a tak hráči měli pod nohama spíše půdu mokrou. Kabina obsazena dvanácti hráči se tak musela připravit na nakopávaný fotbal a tvrdou hru. Načešice od úvodu začali potvrzovat, že doma na soupeře opravdu umí vlétnout a nakopávanými míči soupeře zatlačit na jeho polovinu. Benfika přežívala jeden útok za druhým a to hlavně díky Krátkému a jednou i díky břevnu. Hosté si naopak žádnou velkou šanci v první půlce nepřipravili. Ve druhém poločase, když Benfika začala útočit z kopce, se hra vyrovnala a už se jen čekalo na první branku zápasu. Tu ke zděšení domácích diváků vstřelila Benfika. Sedlák připravil palebnou pozici pro Dvořáka a ten tvrdou a hlavně přesnou střelou do šibenice poslal hosty do vedení. Vzhledem k průběhu hry to byla dokonale studená sprcha pro domácí. Jenže pak to začalo. Načešice osvěženi studenou vodou se vzepřeli a hned minutu po obdržené brance z brejku vyrovnali. Poté následovala druhá branka z rohového kopu a obrat byl dokonán během pár minut. Jiskřičku naděje pro Benfiku mohla ještě vykřesat střela z vápna od Svobody, ta ale skončila jenom na tyči a Načešice tak pokračovali dál. Třetí branka padla opět po rohovém kopu, čtvrtá po parádně trefeném přímém kopu a ta pátá opět po dobře vyřešeném brejku. Dál není co dodat. Snad jenom, že za týden v sobotu Benfika naváže na domácí výkony.

                                                                                                                                                      Antonín Svoboda 

 

 
 

image

Krajská I.A třída - 15.kolo - neděle 3.dubna 2016

SK Vysoké Mýto B   4:0    Staré Hradiště 

                                                                           (1:0)  

Branky:

 Dvořák 3, Podmajerský

 

Sestava:

 V.Krátký - Vostrčil (Doležal), M.Fišer, Trnka, D.Fišer - Matula (D.Chadima), Podmajerský, Benda

 

 

 (Svoboda) Lebeda - Dvořák, Sedlák

 

Své druhé jarní mistrovské utkání odehrála Benfika opět ve svém rodném údolí. A po vítězném derby přijel do Mýta neoblíbený soupeř – Staré Hradiště. Hned od začátku zápasu však bylo na hostech vidět, že jarní únava na ně velmi zapůsobila, a tak se otěží hry pilně ujali domácí. Nejprve měl dvě šance na noze Sedlák, toho ale hostující brankář vychytal. Další dvě šance měl Dvořák, ten ale zatím používal jen slepé náboje. Svatyně hostů se tedy zdála zakletá. Rozčarování naštěstí přišlo hned vzápětí. Nastřelená ruka v pokutovém území a proměněná penalta Dvořákem otevřela skóre. Na druhou branku si diváci museli počkat opět až na začátek druhého poločasu. Tato branka byla pastvou pro oči. Dvořák se Sedlákem si totiž jen vyměnili role z minulého týdne a další ligovou narážečkou se dostali na dostřel a Dvořák tvrdou ranou k tyči zakončil. Dvořák pak svůj hattrick dokonal hlavou po rohovém kopu a Benfika mohla slavit další rozdíl o tři branky. Ale aby to opravdu nebyl úplně stejný scénář jako v prvním zápase, tak třešničku na dort přidal Podmajerský. Výhra 4:0 nad tímto soupeřem vymazala špatné vzpomínky na vzájemná střetnutí, ale už za týden zajíždí Benfika na půdu Načešic, kde se už vůbec nevyhrává lehce. Tak držte

palce                               

                                                                                                                                                      Antonín Svoboda 

 

 

 

image

Krajská I.A třída - 14.kolo - neděle 27.března 2016

image

SK Vysoké Mýto B   3:0    Jiskra Ústí n.O. B 

                                                                       (1:0)  

Branky:

 Sedlák 2, Krátký

 

Sestava:

 V.Krátký - D.Fišer, Trnka (P.Jílek), M.Fišer, Lebeda - M.Krátký (D.Chadima), Benda, Podmajerský

 

 

 (Doležal), Wimmer (Svoboda) - Dvořák, Sedlák

 

Necelý týden po tom, co se jaro vrátilo na svůj trůn a vybarvilo fotbalové trávníky do zelena, vyběhla Benfika k prvnímu mistrovskému utkání. Hráči, plní energie po zimní přestávce a ideálně rozehraní pouze z generálky v minulém týdnu, byli opravdu natěšení, že fanoušci zaplní celý dům. Ostatně slunečné počasí jim nedávalo jinou možnost než přijít na kvalitní fotbalovou podívanou. Aktivněji však začali hosté a prvních deset minut zlehka brnkali na nervy domácím. Postupně se hra srovnala, ale nepřesnosti na obou stranách nedovolovaly vzniknout větším brankovým šancím. Na řadu tak musela přijít standartní situace z levé strany, kterou ideálně rozehrál Podmajerský a Sedlák přesnou hlavou poslal domácí do vedení. Po vstřelené brance se hra přesunula opět hlavně do středu hřiště a hra byla zcela vyrovnaná.

Diváci, kteří si o poločasové přestávce odskočili ukldinit nervy do jarní přírody, nebo spíš do kiosku pod tribunou, možná ani nestihli druhou branku domácích, kterou parádním centrem připravil Dvořák pro Krátkého. To hráče Ústí trochu utlomilo, a tak se k další velké šanci dostal Podmajerský, ale jeho ránu brankář hostů zlikvidoval. Když se předvedl brankář, tak se musela předvést i obrana. Ta namazala míč Sedlákovi, ten si ligově narazil s Dvořákem a nekompromisně zvýšil na rozdíl třídy. Tahle branka hosty opět probrala a zbytek zápasu to byli právě oni, kdo měl míč ve svém držení a Benfika spíše bránila. Za zmínku tak stojí ještě skvělý zákrok domácího Krátkého, jenž vyrazil prudkou střelu na břevno. Výsledek se už nezměnil. Ústí určitě neodehrálo špatný zápas, a tak za odměnu dostalo nadílku tří černobílých vajec, nebo chcete-li tří stužek na pomlázku. A Benfika ? Ta se vás se třemi body v kapse těší opět za týden v neděli!

                                                                                                                                              Antonín Svoboda 

 

 

Zahájení zimní přípravy B mužstva mužů – 5.2.2016 v 16.30 hodin na stadionu.

 

 

image

Krajská I.A třída - 13.kolo - 1.listopadu 2015

 

SK Vysoké Mýto B   2:4    Sokol Pomezí

                                                                             (0:1)         

Branky:

 Podmajerský, Krátký

 

Sestava:

 Hladík - Doležal, M.Fišer, Jílek, Vostrčil - Krtký, Podmajerský, M.Chadima, Svoboda - Dvořák,

 

 

 Matula (Koblížek, D,Chadima, Krýda, Novotný)

 

V posledním kole proti Pomezí byl úkol Benfiky jasný – vítězstvím se zařadit do elitní špice tabulky a v klidu tak přezimovat. Bohužel už od první minuty bylo vidět, že Pomezí přijelo se stejným cílem a šlo si za tím mnohem více. Hosté hrozili jedním útokem za druhým a Benfice se naopak kupily chyby na jejich kopačkách. Poprvé toho Pomezí využilo ke konci první půle a tím jen defakto dali skóre spravedlivou míru. Do druhé poloviny přece jenom Benfika vešla s větším odhodláním, které bylo ihned podpořeno nádherným přímým kopem Podmajerského, který tak zajistil úklid levého horního rohu branky. Pomezí ale okamžitě udeřilo stejnou měrou a střelou z dálky jejich hráč vrátil vedení na stranu hostí. Následovala desetiminutovka, kdy Benfika alespoň na chvíli byla na place lepším týmem a dobývala polovinu Pomezí. To vyústilo ve srovnávací branku, kterou vstřelil hlavou Krátký po přímém kopu Svobody. V tuto chíli se už opravdu zdálo, že Benfika vezme otěže hry pevně do rukou a zápas dokáže dovést ve zdařilý konec. Tyto sny se však odebraly do říše zimního spánku, protože Pomezí využilo hrubé chyby Benfiky a vedení už potřetí bylo jejich. Jako třešničku pak přidali ještě jednu branku a zápas tak mohl skončit. Je to smutný konec pro Benfiku, která se chtěla vítězstvím zahřát a v klidu si v zimním období odpočinout. Nicméně mráz by i tak neměl hráče Benfiky tolik trápit, jelikož si upletli pořádně teplý z ostudy kabát. Můžeme jenom doufat, že Benfika na jaře nažene spět body, které na podzim ztratila a ukáže, kam doopravdy patří.

                                                                                                                                                  Antonín Svoboda

 

 

 

 image

Krajská I.A třída - 1.kolo - 28.října 2015

image

Jiskra Ústí n.O. B   4:2    SK Vysoké Mýto B

                                                                     (2:2)         

Branky:

 Svoboda, Krátký

 

Sestava:

 Hladík - M.Fišer, D.Fišer (Horáček), Krýda, Jílek, Svoboda, Dvořák (Richter), Doležal, M.Chadima,

 

 

 Matula, Krátký

 

Ve vloženém kole, v den výročí založení Českoslovesnké republiky, Benfika zajížděla na půdu Ústí nad Orlicí. Po Zámrsku to tedy bylo další derby, které na Vysokomýtské fotbalisty čekalo. Zápasu předcházely problémy s kádrem, které se ale zejména díky dorostencům podařilo vyřešit. Naopak posílené Ústí vstupovalo do zápasu naprosto sebevědomě a zřejmě si vůbec nepřipouštělo komplikace. I tak je potřeba dopředu zmínit, že šlo o velmi vyrovnané utkání a snad i dobrou podívanou. První branku vstřelili domácí díky přímému kopu. Přírodě v tu chvíli asi nedošlo, že hráči nepouštějí draky,ale hrají fotbal, a tak hlavně díky větru míč skončil za zády hostujícího brankáře. Benfika se však nenechala rozhodit a hned z dalšího útoku skórovala taktéž. To Dvořák prošel domácí obranou a jeho střelu ještě srazil Krátký do správného zařízení. Potom bylo možno vidět mnoho pěkných fotbalových akcí na obou stranách. Brankou skončila až střela Svobody zpoza vápna. Bohužel domácí odpověděli stejnou měrou jako poprvé Benfika a po pár minutách dokázali srovnat. Na konci první půle však Benfika měla převážit misky vah na svou stranu. Nejprve byl od prázdné brány vytlačen Matula a později se ještě jednou připomněl Dvořák střelou do tyče. Ve druhém poločase už měli domácí lehkou převahu. Tato převaha vedla k dvěma chybám na půli hřiště, kterou dokázali domácí dvakrát využít. Odpověď už se Benfice nepodařila a zápas tak skončil rozdílem dvou branek. Je to škoda, protože tady na body opravdu bylo, ale výhra se domácím nedá nijak zpochybnit. Tak čest poraženým.

                                                                                                                                                   Antonín Svoboda

 

Krajská I.A třída - 12.kolo - neděle 25.října 2015

image

SK Zámrsk    1:4     SK Vysoké Mýto B 

                                                           (0:3)  

Branky:

 Sedlák 2, Dvořák, D.Chadima

 

Sestava:

 Hladík - Vostrčil, Valášek, Žák (Krýda), D.Fišer - Krátký, M.Chadima (D.Chadima), Podmajerský,

 

 

 Sedlák (Koblížek) - Dvořák (Svoboda), Benda

 

Do posledního ale za to do pravého anglického týdne vstoupila Benfika na hřišti Zámrsku. Už název sousední obce napovídá, že se jednalo o pravé vyhrocené derby. Domácí vyhlíželi hráče z V. Mýta dalekohledem ze svého výhodnějšího postavení v mírném kopečku, avšak situace ve fotbale byla úplně opačná a Benfika musela pro vyhlížení Zámrsku v tabulce použít spíše Hablův teleskop. Nicméně jak praví známe přísloví „derby nezná soupeře“ - dalo se očekávat, že to Benfika bude mít velmi obtížné. Hned zpočátku se ale opak stal pravdou. To se po parádní kombinaci na středu dostal k míči Sedlák a tvrdou ranou na zadní tyč otevřel ve druhé minutě skóre. Bohužel tato branka na hosty zapůsobila spíše jako prášek na spaní, a tak Zámrsk mohl zatlačit a zabrnkat na nervy příznivcům Benfiky. Žádné velké šance z toho ale nebyly. Pak přišla na řadu píšťalka pana rozhodujícího, která odpískala dvě penalty v krátkém sledu po sobě. Nutno dodat, že ikdyž proti nevoli domácích fanoušků, tak oba zákroky byly opravdu penaltové. A pokud by si to někdo nenechal vymluvit, tak ať se podívá na sobotní nejmenované ligové utkání a uvídí, jak vypadá špatně odpískaná penalta. Každopádně Benfika proměnila pouze tu druhou zásluhou Dvořáka. Do poločasu pak stihl ještě přidat svou druhou branku Sedlák, kterému parádně přihrál Krátký. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Výjimkou byl nevydařený centr domácích, který záhadně doputoval až do branky hostů. Tato jiskřička naděje nalila krev do žil domácím, kteří se ještě snažili změnit vývoj zápasu. Těmto plánům ale ukázal ráznou stopku D. Chadima, který po akci s Podmajerským uzavřel stav utkání. Zápas skončil. Všichni hráči to přežili, ikdyž někdo s modřinami, ale celkově se dá mluvit o vydařeném utkání. V dalších dvou kolech se Benfika utká se svými sousedy z tabulky. Nejpve zajíždí na půdu Ústí a následně uzavře svůj podzimní účet doma s Pomezím. Tak mnoho zdaru!