SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív 2020 - >>>

 

 

 

Sezóna  2021/2022 

 

 

Realizační tým 

trenér František Dvořák st.,  asistent Miroslav Podmajerský,  vedoucí Tomáš Paďour

 

 

 

Tak a je to tady,po této úspěšné sezoně opět ožívá rubrika individuálního hodnocení jednotlivců, tak jdeme na to.....

 

Martin Sůva 

Naše golmanská jednička. Nenápadný tichý kluk,ale poctivý v tréninku i zápasech,v několika nás velmi výrazně podržel a i on měl velký podíl na našem úspěchu. Stále velmi mladý a perspektivní, vklad do budoucna...

Alex Vágner 

Kluk,o kterém v kabině skoro vůbec nevíte..Často ho limitovaly jeho pracovní povinnosti, bohužel,hodně absentoval v tréninku i zápasech a rozhodně měl na víc. Díky zaměstnání nyní oznámil úplný konec,i tak se sluší mu poděkovat. 

Martin Dvořák 

Jeden ze služebně starších hráčů, avšak svou výkonnost si dokázal vždy udržet . Agresivní durazný hráč, kterého radši máte ve svém týmu. Vedle fotbalu má ještě kariéru stolního tenisty, ale vždy se k nám vrátil a byl velmi platný. 

Jakub Dastych 

Kuba prožil slušný rozjezd v mladeži v Pardubicích, pak ho ale potkalo vážné zranění kolene. Přišel k nám a velmi pomalu se začal aklimatizovat. I když toho asi odehrál méně než by čekal, všichni víme, že je v něm stále veliký potenciál...Když bude poctivě trénovat a makat, určitě se dokáže prosadit, je jen na něm jak moc bude chtít..

Petr Jeníček 

Jéňa se vrátil do klubu po několika letech. Velmi zkušený hráč,ošlehaný mnoha zápasy ve vyšších soutěžích. Mužstvo dokázal slušně dirigovat, kopací technika na vysoké úrovni a jeho příprava ovoce pro tým před zápasy byla špičková.... Do týmu bez potíží zapadl.

Jirka Hájek 

Ač stále věkem velmi mladý, v béčku kroutí již několikátý rok. Troufám si říct, že hráč s nejlepší kondicí, neskutečný poctivák a dříč, co se nikdy na nic nevykašle. Občas si moc bere kritiku na svou osobu, s přibývajícími zkušenostmi se ale více zklidní a bude ještě lepší. Kapitánská páska je na jeho ruce zcela právem. 

Marek Chadima 

Mára se k nám v zimě vrátil z exotického angažmá na nedaleké Vraclavi...A udělal sakra dobře. Místní prostředí velmi dobře zná a zapadl naprosto bez potíží. Trenér z něho udělal běhavého krajního záložníka, díky čemuž byl často terčem našich posměšků. Ale on svou roli zvládl velmi dobře a velmi brzy nám ústa zavřel. V zápasech velmi poctivě pracoval a jeho centry jsou stále excelentní, jako před lety. Skvělej kluk do kabiny,co nezkazí žádnou legraci. 

Tomáš Sedlák 

Tohle jméno by se dalo čekat spíše na hrotu útoku a tak když mu trenér Dvořák oznámil, že jeho místo bude uprostřed pole,zdálo se to jako naprostá fantasmagorie... Tento tah se ale postupně začal měnit ve velmi prozíravý, a z trenéra byl rázem génius... Společně s Mírou vytvořili nejstarší a nejtěžší střední zálohu v soutěži....

Míra Podmajerský 

Co říct k tomuhle chlapíkovi... Snad jen,že o něm by v klubovně měla být kronika. Svou celoživotní kariéru spojil výhradně s naším klubem, byl mu věrný v dobách dobrých i zlých a nikdy se na něj nevykašlal. Celé roky za něj příkladně bojoval na všech úrovních a právem se stal jeho naprostou ikonou. Pravý šéf na hřišti i v kabině, byl pořád velmi platný a to prosím pěkně i ve svých 44 letech. Mezi mladými se cítil jako ryba ve vodě a ti k němu příkladně vzhlíželi. Tady nezbývá než smeknout klobouk z hodně velké výšky...

Vojta Hájek 

Mladší brácha našeho kapitána a to bylo vždy vidět v jeho přístupu, nasazení a chuti. Na jaře ho dlouho limitovala svalová zranění, ale když byl na hřišti, byl velmi nebezpečný. Malý a rychlý štírek, který nešetří krokem a dokáže zatopit jakékoliv obraně. 

Tomáš Holec 

Holi je perfektní kluk do šatny, a i díky němu a jeho hlídací schopnosti nás všech, jsme přežili zimní soustředění bez větší úhony.... Často se potýkal se zraňeními a tak jeho čas strávený na hřišti byl minimální.. Trénoval ale poctivě, nic neodflakoval a v této partě má své zasloužené místo. 

Martin Kavka 

Mezi nás se vrátil až těsně před koncem soutěže po vleklém zranění,takže do zápasů už pochopitelně nezasáhl. Teď bude jen na něm, co zamýšlí s fotbalem dál..

Erik Rajnoch 

Erik nastoupil do zimní přípravy po zranění a s větším kondičním deficitem a chvíli mu trvalo,než se s tím začal rovnat. Dozajista mu pomáhaly trenérem přidané tréninkové jednotky, na které poctivě s ostatními chodil. Zlepšoval se každým týdnem a postupně to ukazoval i v zápasech. V závěru soutěže bohužel utržil další zranění kolene a čeká ho zákrok a rekonvalescence...,velká škoda. 

Josef Kanta 

Náš Bobeš.... Kluk,co působí naprosto flegmatickým dojmem a trenérovi z něho často šedivěly vlasy.... Celkový pohodář, co nad sebou potřebuje spíše bič, než cukr... Postupem času se stal i velmi oblíbeným v kabině, poctivě začal trénovat a když bude poctivě makat, půjde nahoru, něco v tom klukovi je..

Jirka Prušek 

Největší "stresmen " v týmu, ale úplně naprosto zbytečně. Většinou byl velmi nervózní, když měl nastoupit, záleželo mu až přespříliš na tom,aby něco nepokazil. Je to ale veliký poctivák, žádný míč ani souboj pro něj není nikdy ztracený. Už je u nás taky delší dobu a I on je pevnou součástí našeho kolektivu..

Rado Kuzma 

Jedna ze zahraničních akvizic v našem týmu. Slovenský frajar, co opustil svůj byznys s chovem ovcí a prodal své dvě nadnárodní společnosti na výrobu mléka jihočeské Madetě... Je za vodou a u nás se fotbalem baví. Je to bezesporu vynikající hrotový hráč a když bude zdravý, v příští sezoně to bezesporu potvrdí. Super chalan do kolektivu. 

Tomáš Paďour 

Náš "bagy bágl ". Vedoucí a stále ještě i hráč. Své funkce plnil velmi svědomitě, je pro každou legraci a fórek i na adresu ostatních. Svou chvíli slávy si užil v posledním zápase, kdy dokázal neomylně skórovat a ještě jeden gól připravit. Pevná součást tohoto mužstva. 

Vojtěch Vařečka 

Útočník, který chtěl tolik být s týmem, že absolvoval zimní soustředění se zraněním a díky tomu na celé jaro vypadl.... Nicméně s mužstvem neustále žil a fungoval, navíc plní funkci pokladníka. Už začal s lehkým tréninkem a na podzim by nám měl zase pomoci. Jeho rychlost se bude jistě hodit. 

Dmytro Haladei 

Kometa jara v našem klubu. Zjevil se z ničeho nic na našem zimním tréninku a od té doby s námi fungoval. Od počátku ukazoval obrovský potenciál a v zápasech neúprosně trestal jakéhokoliv soupeře. Brzy přerostl nároky B týmu a posunul se do našeho A týmu. Avšak ani tam jeho hlad po golech neutichal, naopak,soutěž zvládal levou zadní a byl vždy vidět. A dál pomáhal i nám,kdykoliv mohl. Bude zajímavé sledovat jeho další vývoj. 

František Dvořák 

Trenér, o kterém již padla slova. Byl hlavním strůjcem našeho jarního tažení. Dokázal v kabině nastolit řád a pořádek a přitom byl velmi oblíbeným. Některé hráče dokázal přeškolit na jiné posty a jeho filosofie byla tomuto mužstvu neskutečně prospěšná. Na hřišti jsou vždycky jen hráči, ale my všichni víme, že díky němu jsme se tabulkou vehementně drápali na horní pozice. 

 

 

 

 

 

26.kolo - 19.6.2022

SK Vysoké Mýto B  -  TJ Sokol Tatenice   5:1 (2:0)

Branky: vlastní, Hájek V., Prušek, Haladei, Paďour 

Sestava: Sůva, Vágner, Dastych, Dvořák, Hájek J., Chadima, Sedlák, Podmajerský, Hájek V., Prušek, Haladei (Kanta, Paďour, Kuzma, Holec)

V posledním utkání této sezony jsme přivítali soupeře z Tatenice . Již před zápasem bylo jisté, že neopustíme námi těžce vybojované čtvrté místo a tak jsme mohli hrát bez zbytečného tlaku a nervů. Největším nepřítelem pro všechny tak bylo úmorné vedro, které v nedělním odpoledni panovalo. Zápas tak neprobíhal v nějakém závratném tempu a se silami se spíše jaksi šetřilo... Přesto bylo k vidění několik velmi zajímavých šancí na obou stranách. Hosté podnikali velmi nebezpečné brejky do naší obrany, které jsme často zažehnali na poslední chvíli... My jsme spíše sázeli na postupnou kombinaci s držením míče, se záměrem soupeře postupně unavit a donutit k chybám. No a to se nám povedlo v 15. minutě, kdy si hosté po akci Haladeie dali ukázkový vlastenec...1:0. Ve 21. minutě opět po aktivitě Dyma navýšil naše vedení Vojta Hájek...2:0. Druhá půle více vzruchu nenabídla, snad jen některé zmatené verdikty hlavního rozhodčího dostali hráče trochu do varu....Přesto jsme ještě dokázali vstřelit tři branky, kdy se postupně trefili Jirka Prušek, Dyma Haladei a sváteční střelec Tomáš Paďour, který odehrál velmi podařených závěrečných deset minut... Zvítězili jsme tak v dalším zápase a na jaře jsme body ztratili jen s první trojkou v tabulce.... Prožili jsme neuvěřitelné jaro. To jaká se v béčku udělala po letech parta je naprosto fantastické. Všichni, bez rozdílu věku či role v týmu spolu bezvadně vycházeli, táhli za jeden provaz a na hřišti to bylo sakra znát.... Často k tomuto úspěchu dopomáhali i naše celkem pravidelné "teambuildingy"....,které naši partu ještě více tmelily... Další nesporný faktor našeho úspěchu byla osoba trenéra Františka Dvořáka. Tento zkušený kouč přebíral mužstvo v totální depresi a šel vyloženě s kůží na trh..... Svůj nelehký úkol ale zvládl neskutečně. Již od úvodu nás přesvědčoval o své filosofii poctivé a náročné práce, o základech které se ukrývají v dobrém kolektivu a důvěře v sebe sama... Přidal i tréninkové jednotky, které některé hráče evidentně posunuly na lepší level....Zkrátka byl tím správným koučem, který s námi dokázal být v uvolněných chvílích i kamarád....Na závěr ještě poděkování trenérově vnučce Elišce. Eliška Dvořáková studuje dlouhodobě v USA a v létě zde tráví prázdniny. Krom toho je také fotbalistka, která hrála u nás za Spartu,Slovácko....a dál hraje i za "velkou louží ". Několik týdnů s námi teď trénovala, nutno dodat, že velmi poctivě a do našeho kolektivu bezvadně zapadla a všechny nás svým umem a kvalitou jistě obohatila.... Poděkování opravdu všem, co béčko v Mejtě dělají, hrají za něj, starají se o něj, fandí mu...Byl to mimořádný půlrok a možná se všichni brzy dozvíme ještě jedno obrovské překvapení.... Všem vám chlapci opravdu patří velký dík a snad se nebudete zlobit, když sem během několika málo dní ještě doplním individuální hodnocení každého z vás....,tak se těšte...,mám vás rád....

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Poslední zápas sezóny se  nám z pohledu konečného výsledku vydařil. Ovšem s hrou především v prvním poločase však spokojeni být nemůžeme. V této pasáži bylo až příliš nevynucených nepřesností a částečná nemohoucnost hostí, kteří se prezentovali nebezpečnou útočnou hrou, bohužel pro ně bez zakončení. Nakonec se poprvé měnilo skóre po vlastňáku hostí. Do poločasu bylo po brance V.
Hájka 2:0.Druhý poločas a především příchod R.Kuzmy zvýšil agresivitu a obrátky a tím potažmo i góly až na konečných 5:1. Pro hosty je výsledek poměrně krutý, jejich hra nebyla vůbec zlá.Jen jejich špatná koncovka nás ušetřila od gólového přídělu. Závěr zápasu byl zcela v naší režii a bylo jen otázkou na jakém konečném skóre skončí. Chtěl bych na závěr celé partě Benfiky poblahopřát k jarním výsledkům a výkonům a popřát do budoucna radost z fotbalu a aby vydrželo ještě dlouho vzájemné kamarádství.

 

 

 

 

25.kolo - 12.6.2022

image

TJ Sokol Rosice nad Labem  -  SK Vysoké Mýto B    1:4 (1:1)

Branky: Haladei 3, vlastní..

Sestava: Sůva, Vágner, Jeníček, Valášek, Hájek J., Chadima, Sedlák, Podmajerský, Kanta, Dvořák, Haladei  (Paďour, Prušek, Dastych, Holec)

K předposlednímu zápasu této sezóny jsme zajížděli k sestupem ohroženému týmu Rosic nad Labem. Pro soupeře to byl zápas o bytí a nebytí v soutěži, takže nezbývalo než jet opět na plný plyn.... Jenže to se nám jaksi nedařilo.. V úmorném vedru jsme úvod nezachytili dle představ. Ne že by nás domácí přehrávali pohlednou kombinací, nicméně jsme prohrávali osobní souboje, nebyli dostatečně agresivní, pohyb nebyl na patřičné úrovni a co bylo nejvíc do očí bijící....,dopouštěli jsme se neuvěřitelného množství laciných ztrát míče a zbytečně pokažených jednoduchých přihrávek. S tímto handicapem jsme se potýkali téměř celý první poločas. No a těsně před přestávkou jsme i pochopitelně zbytečně inkasovali, když selhala komunikace naší defenzivy a domácí šli lacino do vedení 1:0. Jenže než stačil rozhodčí ukončit první půli, bleskově jsme srovnali. To se krásným obstřelem k tyči prosadil Dyma Haladei...1:1. V poločase se v naší šatně strhla slušná bouřka, kdy si bylo třeba zcela upřímně a důrazně vysvětlit, jak se správně rvát o mistrovské body.... A druhá půle již byla z tohoto pohledu lepší. Síly na rozpáleném slunci ubývaly oběma týmům velmi rychle, ale v této fázi se přeci jen projevila naše jarní soudržnost a obětavost celého týmu. Domácí se pochopitelně chtěli tlačit do útoku, ale naše celoplošná defenziva pracovala velmi svědomitě a navíc nás do sedla posadil ukázkový vlastenec domácích borců...1:2. Od té chvíle se snažili vrhnout všechny síly do útoku a to byla přesně voda na náš mlýn.... Vytvořil se dostatečný prostor pro naše brejky a z nich přišly další dva smrtící tresty,jejichž autorem byl nepolapitelný Dyma Haladei....a to jsme ještě nějaké neproměnili.... Výsledek tedy 1:4 pro náš tým a další vítězství v řadě. Z jednotlivců absolutorium pro Vráťu, který všem přítomným neustále ukazoval obrovský zápal, vůli a byl tím pravým válečníkem v našem mužstvu. Díky též zaskakujícímu trenérovi v tomto mači, Mírovi "sokolovi " Krýdovi... A v neposlední řadě diky i prezidentovi našeho klubu Mírovi Trnkovi, který za námi vážil dalekou cestu na kole,aby nás podpořil.... Za to si vysloužil zpáteční cestu s námi autobusem,kterou jsme si všichni parádně užili...... Naše fantastické jaro zakončíme tuto neděli doma,kdy hostíme Tatenice a rozhodně si nehodláme toto povedené období nikterak pokazit..

 

 

 

 

24.kolo - 4.6.2022

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Dolní Újezd  7:2 (2:1)

Branky: Benda 2, Haladei 2, Sedlák, Dvořák, Prušek 

Sestava: Sůva, Vágner, Jeníček, Dastych, Hájek J.,Dvořák, Podmajerský, Sedlák, Javůrek, Kuzma, Benda (Paďour, Prušek, Rajnoch, Kanta, Holec, Haladei)

Dolní Újezd.....To byl náš další soupeř a náboj tomuto střetnutí dodával fakt, že v případě našeho vítězství se v tabulce posuneme právě před tohoto soupeře na pěkné čtvrté místo. No a nezačali jsme tento plán plnit vůbec špatně. Již v páté minutě se povedenou střelou z přímého kopu prosadil Sedlák...1:0. Hosté se snažili využívat našich občasných laciných ztrát míče a podnikali rychlé výpady do naší obrany. V 17. minutě se však na levé straně uvolnil tradičně velmi aktivní Matěj Javůrek, přihrál na Lukáše Bendu a jeho vlastně nepovedené zakončení dopravil do sítě na zadní tyči hlídkující Martin Dvořák....2:0. Z tohoto náskoku jsme se však neradovali příliš dlouho. Ve 21. minutě využili hosté našeho zmatku v defenzivě a bleskově snížili....2:1. Poté si ještě dobrou příležitost vytvořil Lukáš Benda, ale jeho rána jen olízla břevno hostující brány.. Do kabin jsme tak šli za vedoucího stavu, ale hra zcela ideální k vidění nebyla... Do druhé půle jsme byli nuceni vystřídat zraněného Kubu Dastycha, přeskupili jsme trochu řady a začali hrát jednodušeji a hlavně účelněji, což po nás ostatně o poločasové přestávce dost důrazně vyžadoval trenér... No a záhy se ukázalo, že dobrá rada nad zlato..... Začali jsme využívat naše křídelni prostory, hráči v nich určení nebyli líní na krok a z toho pramenili šance a posléze i góly... Postupně se prosadili Jirka Prušek, dvakrát Lukáš Benda a dvakrát i jarní zjevení v našem klubu, gólostroj Dyma Haladei... Skóre se tak zastavilo na konečných 7:2 a před našeho soka jsme se posunuli na čtvrté místo... Pochvala zejména za druhý poločas, který již měl kvalitu,první půle byla bída. Kluci z áčka opět na jedničku, pochvalu zaslouží i střídající hráči, Jirka Prušek, Bobeš Kanta, Dymo a Tomáš Paďour. Zbývají poslední dvě kola a nás v neděli čeká zajímavý duel v Rosicích nad Labem, které stále bojují o setrvání v soutěži i pro příští ročník. 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas o čtvrté místo průběžné tabulky,to byla pro nás dostatečná výzva.Celý tým chtěl prodloužit úspěšné jarní stíhání čelních pozic v soutěži a pokořit sobotního soupeře,který měl před vzájemným zápasem dvoubodový plusový polštář. Vstup do utkání byl parádní, Pátá minuta a skvěle zahraný přímák T.Sedláka pod víko.V 17minutě 2:0 M.Dvořák. Do poločasu snížil hostující Frank na 2:1.

Druhý poločas začal tým opět šlapat podle nastavených not a zápas suverénně k radosti přítomných diváků dovedl do divokého skóre na konečných 7:2.Vítěznou branku na 3:1 krásným obstřelem vsítil J.Průšek. Dobrý výkon domácího týmu velkou měrou podpořili hráči áčka M.Javůrek,L.Benda a Dymo, kterému stačilo 30 minut ve hře, aby zatížil konto soupeře o dva góly. Hezká sobota. Jen houšť.


 

 
 

 

 

 

23.kolo - 28.5.2022

image

FC Jiskra 2008 - SK Vysoké Mýto B   1:4 (1:3)

Branky: Kuzma, Hájek J., Benda, Podmajerský 

Sestava: Sůva, Dvořák, Žák, Jeníček, Hájek J., Rezek, Podmajerský, Sedlák, Chadima, Kuzma, Benda (Rajnoch, Kanta, Paďour, Prušek, Dastych, Hájek V. )

Po domácí demolici Žamberka, nás čekala daleká cesta do Králík, respektive do Červené Vody,kde mají nyní domácí svůj dočasný azyl... Do utkání jsme nastoupili velmi dobře, byli jsme patřičně aktivní, hráli ve vysokém tempu a soupeři půjčovali míč velmi sporadicky. Domácí se díky našemu dobrému pohybu velmi často dopouštěli mnoha faulů,některé byly již na hraně únosnosti... Do vedení jsme šli již v šesté minutě, kdy nás uklidnil Rado Kuzma..0:1. V 16. minutě jsme se dopustili snad jediné velké chyby v defenzivě, kdy domácí velmi lacino a překvapivě srovnali...1:1. Tento stav s námi ale nijak nezacloumal. Dále jsme pokračovali ve své velké aktivitě a zejména naše pravá strana ve složení Dvořák, Rezek, Benda,byla pro domácí neustálou hrozbou. A ve 34. minutě po dobré akci Tomáše Rezka,uklízel na zadní tyči míč do sítě Jirka Hájek...1:2. Zásadní ránu jsme uštědřili domácím ještě do poločasu, kdy ve 40. minutě po parádní přihrávce krásně skóroval Lukáš Benda...1:3. Druhý poločas se obraz hry prakticky nezměnil. Stále jsme byli velmi aktivní a domácí jsme do hry příliš nepouštěli. V 60. minutě naše vedení ještě pojistil krásným "angličanem " Míra Podmajerský a bylo hotovo....1:4. Zápas jsme pak už v poklidu dovedli do vítězného konce. Příjemné zjištění, že jsme po celý zápas nijak nepolevili a hráli srdnatě a na plný plyn až do úplného konce. Celé mužstvo k tomu přistoupilo jak se má  a díky tomu jsme byli po zásluze odměněni...Z jednotlivců je třeba vypíchnout určitě Tomáše Rezka, Lukáše Bendu a Michala Žáka, kteří podali vynikající výkony a svezli se s nynějším vítězným naturelem našeho týmu. Prožíváme zatím povedené jaro, utvořila se super parta, kterou perfektně kočíruje trenér František Dvořák a my všichni věříme, že jsme na správné cestě.... 

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zasloužená výhra nad soupeřem, který se dost často prezentoval zákeřnou hrou. Důvodem této agrese byla jasná dominance ve všech fotbalovým činnostech našeho týmu. Hra byla svižná, měla spád a fotbalovou kvalitu, ke které výraznou měrou přispěli hráči z áčka-Žako-Bendič a neúnavný Réza. Přesně takto má vypadat přístup k zápasu. Je potřeba pochválit celý tým za to že se nenechal strhnout k hrubosti a věnoval se výhradně hře.Byla to podařená sobota, včetně cesty domů v busu, kde ještě více bylo vidět jaká v béčku panuje nálada a jak nám všem je spolu moc dobře.

 

 

 

22.kolo - 22.5.2022

image

SK Vysoké Mýto B  -  1. FC Žamberk    8:2 (3:0)

Branky: Haladei 3, Dvořák 2, Dastych, Sedlák, Podmajerský 

Sestava : Sůva, Dastych, Jeníček, Fišer, Hájek J., Dvořák, Podmajerský, Sedlák, Chadima, Kuzma, Haladei (Rajnoch, Kanta, Paďour)

Po výplachu v minulém kole v Bohdanči, jsme nastoupili na domácím hřišti proti sestupem ohroženému týmu Žamberka. Věděli jsme že soupeř rozhodně nic nedá zadarmo a tak bylo třeba k zápasu patřičně a se vší vážností přistoupit. Již od úvodního hvizdu jsme byli aktivnějším mužstvem, Žamberk hrál z hlubokého bloku a spoléhal na případný rychlý výpad. Dlouho jsme tak hledali skulinu do neprostupné sokovi obrany. To se nám podařilo až ve 28. minutě, kdy se prosadil Martin Dvořák. Tato branka nás přeci více uklidnila a začali jsme si věřit stále více a do poločasu přidali ještě 2 branky. Nejprve ve 33. minutě zvýšila naše ukrajinská kometa Dyma Haladei a těsně před odchodem do kabin navýšil náš náskok po rohovém kopu dobře postavený Kuba Dastych. Do šaten jsme tak šli za příjemných 3:0 v náš prospěch. Hned zkraje druhé půle navýšil na 4:0 svou střelou zpoza šestnáctky Sedlák a zdálo se být hotovo... Jenže pak jsme začali praktikovat taktiku "povolíš, přitáhneš " ,přestali jsme chvíli běhat, chyběla nabídka a soupeř bleskově po našich nedůslednostech snížil na 4:2. To už byl dostatečný budíček, abychom pochopili že zápas ještě zdaleka neskončil. A v tu chvíli svou "šou " opět rozbalil Dyma Haladei, uspořádal v hostující obraně školení z rychlosti a předvedl svou další exhibici... Po jednom gólu ještě přidali opět Martin Dvořák a i Míra Podmajerský.... Výsledek tak nakonec skončil naším vysokým vítězstvím 8:2. I přes výpadek ve druhém poločase lze naše vítězství považovat za zcela zasloužené. V dalším kole nás čeká daleká cesta do Králík a rozhodně se nebudeme chtít vracet s prázdnou...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se mě hodnotí zcela odlišně, než po debaklu v Bohdanči. Vstup do něj byl fotbalový a dostatečně důrazný. Jen škoda nevyužitých příležitostí. Poločas mohl skončit vyšším rozdílem, než 3:0.I tak tento stav byl uklidňující.

Krátce po přestávce navýšil na 4:0 Tomáš Sedlák a zdálo se být hotovo. Omyl. Tým trochu povolil a soupeř vycítil příležitost a snížil na 1:4, začal se tlačit více vpřed a když po diskutabilní penaltě snížil na 2-4, narostla mu křídla ještě víc a v této pasáži byl lepším týmem. Netrvalo to však příliš dlouho, hráči si uvědomovali co by mohlo nastat. Zvýšili obrátky a pak máme tu Dyma, který neúnavně trápil soupeřovu obranu a svým gólem nastartoval závěrečnou sérii tří branek bezradnému
soupeři. Pochvalu si zaslouží celý tým, který je hladový po gólech a nikdy nemá dost, což diváci jistě hodnotí kladně. Tradiční opory Benfiky zahráli svůj vysoký standard a do soukolí přispěli hodnotným výkonem Dasty a Erik. Jen houšť.

 

 

 

 

21.kolo - 14.5.2022

SK Lázně Bohdaneč - SK Vysoké Mýto B   5:0 (3:0)

Sestava: Sůva, Dvořák, Jeníček, Žák, Hájek J., Rezek, Podmajerský, Sedlák, Benda, Prušek, Kuzma (Kanta, Rajnoch, Dastych, Hájek V.)

Tak po čtyřech vítězných zápasech v řadě to přišlo...Ptáte se co? Pomyslný pád z hrušky zase zpět na tvrdou zem.... Věděli jsme dobře, že nás čeká velmi kvalitní tým, kterým domácí nepochybně disponují a právem jsou na čele tabulky. Avšak vůbec jsme nezachytili důležitý vstup do utkání. Soupeř byl ve všech herních aspektech lepší a tvrdě trestal naše hrubé chyby. Výsledkem tak bylo, že někdy kolem dvacáté minuty bylo takřka po zápase.. Zklamali jsme zejména slabým zaujetím a chyběla i touha se o výsledek více prát.. Je třeba se vrátit k atributům které nás zdobily v předchozích zápasech, jinak budeme těžko úspěšní. Stalo se,musíme se dobře připravit na neděli, kdy přivítáme na domácím hřišti mužstvo Žamberka...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Dnešní hodnocení bude velice stručné. Jedna velká bída s nouzí, ze které kladně vyčníval svou aktivitou pouze Rezek a Žák. Dostali jsme zaslouženou a snad i včasnou facku-lekci z aktivity a produktivity, včetně přístupu k zápasu. Doufám, že to všem otevře oči.

 

 

 

20.kolo - 8.5.2022

image

SK Vysoké Mýto B - Jiskra Ústí nad Orlicí B   6:1 (6:1)

Branky: Kuzma 2, Dvořák 2, Hájek V. 2

Sestava: Sůva, Vágner, Žák, Jeníček, Hájek J., Dvořák, Podmajerský, Sedlák, Hájek V., Kuzma, Haladei  (Kanta, Rajnoch, Paďour, Prušek, Dastych)

Po cenném vítězství na půdě Letohradu, nás čekalo třetí "béčko " v řadě, tentokrát Ústí nad Orlicí. Chtěli jsme pochopitelně využít našeho dobrého herního rozpoložení z předchozích zápasů a doma opět naplno bodovat. Do soupeře jsme se zakousli hned od úvodu a již ve 12. minutě jsme šli do vedení, když se pohotově v hostujícím vápně prosadil Rado Kuzma...1:0. Ústečtí se prosadili hned o čtyři minuty později, když pohotově zužitkovali zmatků v naší jinak pevné defenzivě...1:1. Tento moment s námi ale nijak nezacloumal, ba naopak. Hosty jsme posadili na "kolotoč " a sypali do jejich sítě další branky. Ve 20. minutě se nadvakrát prosadil Martin Dvořák a poslal nás do zaslouženého vedení...2:1. No a pak už to bylo v rychlém sledu....Ve 28. minutě se podruhé prosadil po pěkné narážečce se Sedlákem opět Martin Dvořák....3:1. Ve 35. minutě opět pěkně vybídl Dvořáka Míra Podmajerský a ten nezištně předložil Vojtovi Hájkovi...4:1. Netrvalo dlouho a bylo to již 5:1. To další bezchybný útočný výpad zužitkoval svým druhým gólem Rado Kuzma. No a hned po rozehře na půli hřiště jsme hosty okamžitě dopresovali, ti v úzkých přišli o míč a další gól pro Vojtu Hájka jak na podnose...6:1. Soupeře jsme za poločas tedy zcela zdevastovali,ale bylo to naprosto zasloužené vyjádření rozpoložení obou mužstev na hrací ploše.... Druhá půle už tolik atraktivity nepřinesla, my jsme si zodpovědně hlídali svůj náskok a Ústečtí se sice pokusili o pár brejkových akcí, ale naše obrana pracovala spolehlivě. My jsme ještě nějaké branky přidat mohli, zejména šance Haladeie a Pruška si o to vyloženě říkali.... Zápas jsme tak dovedli do zaslouženého vítězství a přidali již čtvrtou výhru v řadě....Pochvalu zaslouží za dobrovolnou pomoc z A týmu Michal Žák, na postu stopera oplýval jistotou a přehledem a s Jéňou vytvořil dobře fungující dvojici. Od nás vynikl na pravém halvu Martin Dvořák. Pochvalu ale opět zaslouží celý tým, k zápasům přistupuje s patřičnou vážností, s velkým nasazením a odhodláním Soupeře porazit. Již v sobotu nás čeká o něco těžší kalibr, tým Lázní Bohdaneč a bude to pro nás jistě zajímavá konfrontace..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápasy s béčky jsme zvládli komplet s plným bodovým ziskem a vysokým skóre 16:3. V tomto zápase se o naše branky postarala stejným dílem trojice hráčů - M.Dvořák, R.Kuzma, V.Hájek.Řada gólovek  ještě zůstala nevyužita. Druhý poločas se v uvozovkách jen dohrával ,ale to nezna-mená,že se divák nudil. Bylo se stále na co dívat. Hráči hráli ve vysokém tempu a soupeře, zejména v prvním dějství doslova převálcovali. Tréninkem nabraný fyzický fond nám umožňuje odvážnější a náročnější hru. Velká pochvala celému kádru. Na závěr musím vypíchnout jednoho hráče,který byl neúnavným motorem týmu, byť na jaře ještě neskóroval. Jeho role je pro tým naprosto zásadní.Tomáš Sedlák. Nyní nás čeká druhý tým soutěže Bohdaneč.Je jen na nás jak zápas zvládneme.


 

 

 

19.kolo - 1.5.2022

image

FK Letohrad B  -  SK Vysoké Mýto B    1:6 (0:2)

Branky: Kuzma 2, Javůrek 2, Haladei, Hájek V. 

Sestava: Sůva, Vágner, Jeníček, Fišer, Hájek J., Javůrek, Podmajerský, Sedlák, Chadima, Kuzma, Haladei (Hájek V., Kanta, Rajnoch, Dastych, Prušek, Holec)

K dalšímu venkovnímu utkání jsme zajížděli v neděli dopoledne do Letohradu. Na soupeře jsme měli nemilou vzpomínku z podzimního duelu, kdy nás Letohrad jednoznačně přehrál... Čekali jsme opět mladé a běhavé ambiciózní mužstvo, které nedá centimetr hřiště zadarmo. Do zápasu jsme tentokrát vstoupili s patřičnou koncentrací, soupeře nijak nepodcenili a už velmi brzo jsme dokázali i skórovat. Na pravé straně se rychle uvolnil Dmytro Haladei, naservíroval před bránu perfektní přihrávku, kterou do brány ve skluzu dovezl Rado Kuzma...0:1. V 11. minutě se smolně zranil Mára Chadima, kterého nahradil Vojta Hájek. Ve 13. minutě jsme šli do dvoubrankového náskoku. To se pěknou střelou prezentoval Matěj Javůrek a bylo to 0:2.... V dalším průběhu byl souboj vyrovnaný, domácí nic nebalili, drali se dopředu a potvrdili své předpoklady. Nicméně naše defenziva pracovala dobře a co prošlo, pochytal dobře připravený Martin Sůva. Do kabin jsme tak šli za velmi lichotivého stavu. No a hned po přestávce jsme definitivně rozhodli. Ve 47. minutě přidal naší třetí branku skvěle hrající Dyma Haladei a předváděl svou "one man show".... Dyma totiž připravil další tři branky, když postupně po svých školeních v domácí obraně přihrával na branky nejprve opět Kuzmovi,poté opět Javůrkovi a nakonec z jeho práce profitoval i Vojta Hájek....V závěru domácí ještě kosmeticky upravili z nařízené penalty.. Skóre se tedy nakonec zastavilo na velmi krásných 6:1 pro náš tým... Mužstvo si pod vedením trenéra Františka Dvořáka pomalu sedá a začíná postupně potvrzovat svůj značný potenciál. Je v něm zdravá konkurence a i střídající hráči dokáží do děje zápasu promluvit. Chválíme i pomoc hráčů z A týmu. Zatím ve všech zápasech byli skutečnými posilami a příkladně bojovali. V tomto zápase je třeba vyzdvihnout krom hvězdného Dyma také právě Martina Fišera a Matěje Javůrka. "Fíša " společně s "Jéňou " poctivě dirigoval naši obranu, vládl ve vzduchu i na zemi a v zápase neprohrál snad jediný souboj. No a Matěj opět neúnavně piloval pravou "lajnu", byl skvělý běžecky i technicky a domácí obraně nedal oddychnout... A k takovým výkonům se pak přibližují i ostatní a daří se nám těžké zápasy zvládat.... Musíme ale poctivě pracovat dál a ze svých nároků nijak neslevit. V neděli nás čeká již třetí béčko v řadě, tentokrát rezerva Ústí nad Orlicí a my opět budeme o body patřičně bojovat. 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Do Letohradu jsme jeli s velkým respektem, při vzpomínce na podzimní domácí zápas, který vyhráli přesvědčivě a zaslouženě hosté. Vše bylo jinak již v šesté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Kuzma po nezištné přihrávce Dmytra Haladeje. Ve třinácté minutě přidal poločasovou pojistku M.Javůrek. Po zbytek poločasu byla hra zcela vyrovnaná. Druhý poločas začal šokem pro domácí, když ve 47 minutě skóroval nejlepší hráč zápasu Dmytro Haladei, kterého bylo až do konce zápasu plné hřiště. Naše silná zbraň, útočné trio opět úřadovalo a dovedlo zápas do konečného skóre 6:1. Jedinou branku dali domácí z pokutového kopu. Pochvala pro celý tým a díky za kladný přístup M.Fišera a M.Javůrka z áčka. Výkon pomalu stoupá. Další zápas v řadě s b-týmy nás čeká v neděli a to s Ústím nad Orlicí. Tak tedy do třetice.

 

 

 

 

18.kolo - 24.4.2022

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B    4:0 (1:0)

Branky: Kuzma 2 , Hájek V., Haladei

Sestava: Černík, Vágner, Valášek, Jeníček, Hájek J., Dvořák, Podmajerský, Chadima, Sedlák, Kuzma, Haladei  (Hájek V., Kanta, Holec, Prušek, Rajnoch, Dastych, Sůva)

Po velmi cenném vítězství v Zámrsku, nás čekal nevyzpytatelný soupeř ze Svitav. Byli jsme si velmi dobře vědomi, že bude důležité import tří bodů z venku potvrdit na domácí půdě. Při zranění brankáře Martina Sůvy, nás na toto utkání posílil Vojta Černík, dlouholetá opora našeho A týmu a měl tu čest, setkat se na hřišti zase po dlouhé době se svými některými bývalými spoluhráči... Start do zápasu jsme měli přímo raketový. Již ve druhé minutě šel důrazně do souboje Sedlák, míč se dostal ve vápně k Rado Kuzmovi a ten nás poslal velmi brzy do vedení..1:0. Pro tohoto slovenského legionáře v našich barvách šlo o první zásah v mistrovských utkáních. Další pasáže první půle žádné velké šance nenabízely. Míč jsme sice po většinu času měli pod kontrolou a na svých kopačkách, ale problém jsme měli zejména v předfinální fázi, kdy jsme neměli dostatečnou kvalitu při centrech do hostující šestnáctky. Ve druhé půli byl obraz hry velmi podobný, jen šancí na naší straně přibylo... Svou aktivitou nám pomohl i střídající Vojta Hájek... Další branku přidal Rado Kuzma a je vidno, že jeho pobyt doma na Slovensku mu prospěl. Pár dní na čerstvém vzduchu na pláních pod Štrbským Plesem udělalo své.... Tento moment nás již zcela uklidnil, otěže zápasu jsme měli zcela ve své moci a přidali jsme ještě další dvě branky. Nejprve pohotový Vojta Hájek zvýšil naše vedení a čtvrtý zásah přidal po svém úniku Dyma Haladei, hvězda utkání ze Zámrsku. Soupeř zápas rozhodně nedal zadarmo,bojoval, ale zasloužené 3 body zůstaly doma. Poděkování pro Vojtu a Vráťu, pomoc z áčka, zbytku týmu za poctivě odpracované utkání. Příští týden poměříme síly s další rezervou, tentokráte zajiždíme v neděli dopoledne do Letohradu..

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se pro nás vyvíjel velice dobře.Již ve druhé minutě otevřel skóre Rado Kuzma.Do konce poločasu byl mač vyrovnaný,byť s větší fotbalovostí na naší straně.Defenziva pod kontrolou zkušeného gólmana Vojty Černíka,stoperské dvojice P.Jeníčka a další výpůjčky z áčka V.Valáška si počínala tak,že prakticky soupeře do vážnější akce nepustila.Druhý poločas měl z naší strany větší grády,jejímž vyústěním byly další gólové zápisy,až na konečných 4:0.Chtěl bych hráčům poblahopřát k  velice kvalitnímu výkonu.  Zápas měl velice slušnou úroveň,ke které přispěl svoji kvalitou i soupeř.Byl jsem spokojen s výkony všech hráčú,kteří do zápasu zasáhli i těch,kteří nezasáhli ale zápasem příkladně žili.             

 

 

 

 

17.kolo - 16.4.2022

SK Zámrsk - SK Vysoké Mýto B   1:4 (0:2)

Branky: Haladei 4

Sestava: Sůva, Vágner, Dvořák, Fišer, Hájek J., Chadima, Podmajerský, Wimmer, Hájek V., Sedlák, Haladei  (Kanta,Prušek, Dastych, Rajnoch, Holec)

Ke třetímu jarnímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu do nedalekého Zámrsku. Byli jsme si dobře vědomi, že úvodní kola se nám bodově nevyvedla a že je již třeba zabrat... Ani v tomto utkání jsme nebyli kompletní, ze sestavy vypadl stoper Jeníček a útočník Rado Kuzma, jenž musel odcestovat domů na Slovensko. Naopak z A týmu nás doplnili Filip Wimmer a Martin Fišer.. Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili jsme se prokousat zhuštěnou obranou domácích. Tento obraz hry byl k vidění vlastně celý zápas. Jen za první poločas jsme však zahodili několik jasných tutovek. Nastřelili jsme snad 4 břevna domácí branky, zvláště Filip Wimmer měl jasně "černého Petra ".... Neproměnili jsme ani pokutový kop po faulu na Míru Podmajerského, ale fotbalový bůh byl nakonec přeci jen doma, když se nám do přestávky podařilo další 2 šance využít a Dyma Haladei nás poslal do dvougólového vedení... V kabině tak bylo třeba jen zachovat klidnou hlavu a pokračovat v nastoleném tempu. No a sotva se rozběhl druhý poločas, soupeř z ojedinělé šance skóroval. Nechali jsme domácí trestuhodně v klidu odcentrovat do naší šestnáctky a nikým nehlídaný Novák snížil na 1:2... Nás naštěstí tento moment nijak nezlomil, dál jsme pokračovali ve své aktivitě a předváděli zodpovědný sebevědomý výkon. No a když Sedlák předložil Haladeiovi třetí gól, nebylo již o vítězi pochyb. Přidali jsme pak ještě čtvrtý gól a zcela zaslouženě jsme si odvezli všechny tři body... Za vypíchnutí stojí 4 branky Dmytra Haladeie a to ještě neproměnil pokutový kop. Byl to však pro něj v našem dresu poslední zápas, vrací se zpět na Ukrajinu a za celý klub mu za své působení u nás děkujeme a přejeme hodně štěstí. Vynikající výkon podali kluci z áčka Filip a Martin, jejich přístup a nasazení byly příkladné a patří jim velký dík. A pochvalu zaslouží i gólman Martin Sůva, jenž vlezl do branky i když nemohl téměř chodit a s nepříjemným zraněním zápas odchytal... Pochvala ale i pro zbytek mužstva, pracovalo dnes opravdu dobře. Tak snad navážeme na tento výkon i v neděli, kdy doma hostíme celek Svitavy B..

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se mě poprvé hodnotí lépe, než ty dva předešlé. Do branky se postavil a to doslova s obrovským zdravotním handicapem superman Sůvič. Inkasoval pouze jednou, když zůstal domácí hráč zcela sám trestuhodně na malém vápně a hlavou snížil na dva ku jedné. To je z negativ zápasu vše. Pozitiva? Velice aktivní a agilní F.Wimmer nastřelil jen za první poločas třikrát břevno.Za svoji aktivitu si minimálně jeden gól zasloužil. Autorem všech čtyřech branek byl nakonec náš Ukrajinský kamarád D.Haladei. Navíc neproměnil pokutový kop za stavu 0:0. Bohužel v našem klubu končí, jelikož musí splnit branou povinnost. Chtěl bych za všechny hráče popřát, aby vše dobře dopadlo a ještě se v budoucnu do našeho klubu vrátil. Poděkování zaslouží hráči z áčka, kteří se jako vždy chovali velice příkladně po všech stránkách. Mám upřímnou radost z toho, že celý tým včetně lavičky zápasem žije.
Moc si toho považuji a radost mě činí i pozitivní vztah mladších hráčů k těm starším. Míra Podmajerský a T.Sedlák jsou skuteční lídři jak na hřišti tak i mimo.

 

 

 

 

16.kolo - 10.4.2022

image
SK Vysoké Mýto B  -  FC Libišany   0:4 (0:0)

Sestava: Sůva, Trnka,Dvořák, Jeníček, Hájek J., Javůrek, Podmajerský, Sedlák, Hájek V., Kuzma, Galadei  ( Chadima,Vágner, Prušek, Rajnoch, Dastych)

Ve druhém jarním kole jsme přivítali protivníka z nejtěžších...a to tým Libišan... Přesto jsme byli odhodláni postavit se soupeři bez bázně a zabojovat o první jarní body. První poločas přinesl zcela vyrovnanou partii. Hrálo se v solidním tempu s patřičným nasazením na obou stranách a i na šance bylo utkání vyrovnané.... První velkou příležitost měla naše nová akvizice z Ukrajiny Dmytro Galadei,ale v 18. minutě nadvakrát hostujícího brankáře Šimona překonat nedokázal. Soupeř kontroval hned vzápětí, ale v poslední chvíli jeho příležitost zmařil skluzem navrátivší se Jeníček. Poté se na hřišti začalo i poněkud jiskřit a k vidění bylo I pár ostřejších zákroků, které budily velké emoce.. Další výbornou možnost jsme měli v 41. minutě. Po Javůrkově centru se míč dostal na hranici šestnáctky ke zcela volnému Podmajerskému, ale jeho střela postrádala větší razanci a Šimon si s ní opět poradil. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu a rozhodně jsme nečekali, že druhý poločas pro nás bude velice studenou sprchou...Hned v 55. minutě totiž pláchl po pravé straně hostující Kraják a jeho centr na zadní tyč precizně uklidil za Sůvova záda Záruba...0:1. Tento moment naší hru zcela paralyzoval, začali jsme být velmi nepřesní v kombinaci, kazili jsme jednoduché přihrávky a naše sebevědomí padlo kamsi k bodu mrazu. K tomu nám v 65. minutě opět pláchl hostující Kraják a své sólo zakončil přesně....0:2. V 75. minutě jsme inkasovali potřetí, když tentokráte nabijel Krajákovi na vápno Záruba a jeho střela zapadla přesně k tyči....0:3. V této fázi jsme si už nedokázali vytvořit větší tlak a soupeři jsme prakticky nevzdorovali. Náš zmar byl dokonán v 86. minutě, kdy po standartní situaci hostů míč Sůva vyrazil, ale nikdo z našich nedohrával a v roli diváků jsme sledovali čtvrtý gól v naší síti...0:4. Výsledek je velmi drtivý a opět si musíme přiznat, že poločas je na vítězství málo. Každý musí přidat více odhodlání, obětavosti, nasazení a vůle po vítězství... Příležitost bude hned v sobotu v derby v sousedním Zámrsku...

 

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Zápas se v prvním poločase z naší strany jevil vcelku dobře, v řeči čísel, tak pade na pade, včetně šancí. Ten druhý měl stejný průběh, ovšem pouze do 55minuty,kdy jsme inkasovali zcela zbytečný gól. Bohužel, především naše psychika dostala velkou ránu ze které se až na výjimky nevzpamatovala. Soupeř nás svou nespornou kvalitou dostal na kolena a to doslova. Nepodařilo se nám porážku ani zmírnit, byť šance byla. Kalich hořkosti byl dopit. Může to znít možná troufale, ale i z tohoto zápasu se dají vypíchnout pozitiva. Hráči až do závěrečného hvizdu bojovali a někteří odevzdali kvalitu. Musím pochválit jak hru, tak přístup k ní od obou hráčů áčka. Především L.Trnka byl neúnavným tahounem útočných akcí a perfektní v obranné činnosti. M.Javůrek byl více využit v první části zápasu, kde byl velice aktivní. Určitě máme velké rezervy. Kladem však je, že hráči mají chuť se zlepšovat, jak po stránce kondiční, kde máme stále velké nedostatky, tak po stránce herní. Oba tyto aspekty spolu úzce souvisí. Kondice =herní kvalita.

 

 

 

15.kolo - 2.4.2022

image
FK Přelouč - SK Vysoké Mýto B    1:0 (0:0)

Branka: 74. V. Voženílek 

Sestava SK VM B: Sůva, Dastych, Jeníček, Hájek J., Chadima, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Sedlák, Prušek, Kuzma (Kanta, Rajnoch, Paďour)

Vážení fanoušci Vysokomýtské "benfiky ". Začala jarní sezóna a dříve, než se dostaneme k hodnocení prvního zápasu, je tu pár novinek, které se nám udály v zimní přestávce... Tou nejpodstatnější a hlavní je změna na trenérském postu. Kormidla se ujal velezkušený František Dvořák st. ,který se vrátil do našeho klubu po mnoha letech. Jeho trenérský životopis je velmi pestrý, krom působení v našem klubu úspěšně prošel mnoha angažmá, za zmínku jistě stojí jeho úspěšná působení v Litomyšli, Chocni, Rychnově na Moravě a Letohradu. Trenér Dvořák je typem člověka, co si zakládá na disciplíně, zodpovědnosti a absolutním plnění úkolů, jež svým hráčům svěřil... A nutno dodat, že to náš tým v minulých letech příliš nezvládal... Takže přejeme Františkovi další úspěšné působení zase zpátky doma a pevně věříme že pod jeho velením se tým posune jak herně, tak výsledkově do vyšších pater. Dalším pozitivem byl počet hráčů na začátku přípravy, kdy na B tým nás trénovalo a trénuje neuvěřitelných 14 až 16 hráčů... Tým absolvoval i pověstné zimní soustředění v Pustých Žibřidovicích ,které lze hodnotit kladně po všech stránkách.Mužstvo bylo i kvalitně posíleno. Po letech se domů vrátil Petr Jeníček, borec co má odkopáno spoustu zápasů ve vyšších soutěžích a měl by nám tvrdit muziku na postu stopera. Další návrat domů hlásí Marek Chadima, ostřílený záložník který nám jistě pomůže. Ze sousedního Slovenska se nám podařilo získat snajpra Rada Kuzmu, který ač vyrůstal mezi ovcemi na salaši a živil se výrobou brynzy, tak dostal do vínku talent od boha a věříme že svůj velký potenciál prokáže a bude střílet góly jak na běžícím páse... A posila na poslední chvíli se nám podařila z Ukrajinské ligy... Přichází Dmytro Galadei, forvard jenž je zvyklý na lepší stadiony, ale tento skromný a poctivý chlapec bude jistě vidět. Jinak stále pokračuje naše neúnavná legenda Míra Podmajerský a to co ve svém věku neustále předvádí je více než obdivuhodné.... Mužstvo tedy doznalo velkých změn a snad se to v soutěži potvrdí...

 

A teď už k samotnému úvodnímu kolu v Přelouči. Bohužel ani nám se v přípravě nevyhnula zranění a tak jsme odjížděli v celkem oklestěné sestavě. Komplikací také bylo,že náš ukrajinský klenot Dmytro Galadei ještě nebyl dotažen administrativně, takže se představí až v příštím kole před domácím publikem. První půle se nám evidentně dobře nepovedla. Čelili jsme domácímu tlaku, soupeř byl rychlejší, agresivnější, my jsme postrádali lepší pohyb, organizaci hry a celkové zaujetí. V této fázi nás podržel výborný Sůva v bráně. I tak jsme si dokázali vypracovat dvě výborné příležitosti. Nejprve pronikl výborně do soupeřovi šestnáctky Mára Chadima a snažil se přihrát volnému Kuzmovi. Jeho přihrávku však domácí stačili na poslední chvíli zablokovat.. A po chvíli byl v hlavní roli sám Rado Kuzma, jeho dobrá šance však mezi tři týče nezamířila... Do kabin jsme tak šli za nerozhodného stavu a rozhodně jsme si měli k předvedené hře co říct....Tato slova zcela jistě padla na úrodnou půdu, protože druhá půle byla již víceméně v naší režii, ale naše nemohoucnost v koncovce byla evidentní.. Vrcholem našeho zmaru byl gól domácích, kdy jsme neuhlídali soupeřovu standartní situaci a nechali Sůviče na pospas třem domácím dorážkám!!!!! V závěru jsme sice měli tlak, ale ve finální fázi jsme si nepočínali dostatečně kvalitně a bohužel odešli poraženi.... Je třeba se zamyslet nad úvodem zápasu, protože k dobrému výsledku jistě nikdy nebude stačit jen jeden poločas.... Za týden nás čeká ještě silnější kalibr, tým Libišan, ale určitě se předem nevzdáváme a věříme, že se o výsledek budeme rvát celý zápas.... Zveme fanoušky na naše nové akvizice v mužstvu a věříme ve vaši podporu..

Hodnocení trenéra Františka Dvořáka st. :

Domácí vstoupili do zápasu daleko aktivněji než náš tým, vytvořili si tři velice dobré gólovky. Dvě zmařil výborný Sůva a jednu domácí zcela zazdili. Naše nová slovenská akvizice Kuzma kontroval samostatným nájezdem, bohužel se míč nevešel mezi tyče domácí svatyně. Druhý poločas byl více v naši režii. Śancí na vstřelení kýženého gólu byl dostatek, bohužel jsme nebyli úspěšní. Naopak domácí nás potrestali ze standardní situace při které jsme nechali Sůviče v jejím řešení zcela osamoceného a soupeř nadvakrát míč dorazil do branky. V závěru jsme stupňovali tlak, ale chybělo nám pověstné štěstí v koncovce. No a pak zde byl praporek pomezního, který při každém kopu na domácí branku vyletěl jak čertík nad hlavu a zastavil tak předčasně naše snažení.
Výkon byl na vzestupu, což by mohl a měl být dobrý základ do budoucna.

 

 

-------------------

 

image
5.kolo - 28.8.
 
TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B   5:1 (2:1)

Branka: Sedlák 

Sestava: Sůva, Hansl, Dastych, Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Sekanina, Kavka, Rajnoch, Sedlák, Kabrhel  (Holec, Jeřábek, Dvořák, Paďour)

Další venkovní zápas a další neúspěch..A opět dost inkasovaných branek i když hra byla rozhodně lepší než v Libišanech. Dá se i říct, že herně jsme byli lepší než Svitavští, ale co je nám to platné...,fotbal se hraje na góly a v tom nám domácí uštědřili další lekci. Hráli naprosto jednoduše, bez nějaké zdlouhavé kombinace se snažili nakopávanými míči dostávat za naší obranu a tam se dále rvát... K tomu jim napomáhalo i nevelké hřiště  .Bohužel tato taktika slavila úspěch, kdy zejména naši krajní hráči opravdu neměli svůj den... Byl to spíše den otevřených dveří a výsledkem je 5 zbytečných branek v naší síti... Co se týče naší ofenzivy, míč jsme sice kontrolovali v kombinaci, kdy zejména Sekanina a Kavka hledali různá řešení, ale buď byla Svitavská defenziva zkonsolidovaná, nebo chyběla patřičná nabídka ostatních spoluhráčů... Velké problémy máme zejména v křídelních prostorech, chybí kvalitní náběhy krajních hráčů a centry do vápna soupeře z toho pramenící se dají spočítat na prstech jedné ruky. Nevytváříme si tak patřičný tlak, abychom soupeře donutili k chybám a dostávali se tak k zakončení.. V tomto ohledu nás bota tlačí víc než dost a je potřeba na tom podstatně zapracovat... Pochvala za velmi solidní výkon pro Kryštofa Kabrhela, který nám vypomohl z dorostu... V neděli bude další šance tento neúspěch odčinit a to v domácím utkání ,taktéž s rezervou Letohradu..

 

 

 

4.kolo - 22.8.
 
SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk  6:1 (1:1)

Branky: M.Fišer 3, Sedlák 2, Hájek V

Sestava: Sůva, Vágner, Fišer M.,Vopršálek, Hájek J.,Rajnoch, Sekanina, Podmajerský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Prušek, Hansl,Dastych, Paďour)

Po debaklu v Libišanech jsme se představili podruhé v nové sezoně na domácím hřišti a hned v derby se sousedním Zamrskem. Tyto zápasy mají svou specifickou atmosféru a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Utkání se hrálo před parádní diváckou kulisou, k čemuž přispěli i věrní fandové soupeře. Od začátku utkani jsme měli míč častěji na svých kopackach a trpelivou kombinací jsme se snažili prokousat zhuštěnou obranou hostů. První velkou šanci měl ve 22. minutě Vařečka. Ten na levé straně nakopl své motory, předběhl vše co mu stálo v cestě, ale branku těsně minul. A zničehonic přišel trest. To po zbytečném faulu před naší šestnáctkou zahravali hosté přímý kop. Na přední tyč si naběhl Pirkl a nikým nehlídán otevřel skóre.. 0:1. Ve 29. minutě mohlo být srovnano, ale Sedláka hostující gólman Branda ještě vychytal. O pár minut později už ale uderilo. Ve 34. minutě zahraval trestný kop Míra Podmajerský, perfektně našel na zadní tyči Martina Fišera a ten pohotově srovnal skóre a začal tím svoje gólové představení...1:1. A dál jsme tlačili na pilu. Ve 36. minutě sestřelil před vápnem Sedláka hostující Novák, ale z následného trestného kopu z ideální pozice Sedláka opět vychytal Branda. Další vlnu emocí na hřišti i v hledišti způsobil odmávaný ofsajd hostů a tudíž neuznaný gól Czernyanského. Víc se v první půli neodehrálo a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Vstup do druhého poločasu jsme však měli jako ze snu. Hned ve 49. minutě si perfektní spolupráci zopakovali Míra s Fíšou a další lahůdkový trestný kop skončil neomylně v brance hostů...2:1. V tuto chvíli jsme jasně přebrali otěže zápasu do svých rukou. V 56. minutě si do třetice zopakovali spolupráci z trestného kopu Míra s Fíšou a Martin zkompletoval svůj hattrick..3:1. Pak už jsme v klidu a trpělivě kombinovali a čekali na další chyby hostů. V 61. minutě utekl po levé straně Vojta Hájek, ideálně našel před brankou Sedláka a bylo to již 4:1.. Zámrsk se ve druhém poločase připomněl vlastně jen v 64. minutě, kdy zahrával dva nebezpečné rohové kopy,ale výborný Sůva v naší brance změnu skóre nepřipustil. V 68. minutě dirigent Míra Podmajerský vybídl ke skórování Vojtu Hájka a ten zasadil hostům další tvrdý direkt...5:1. A to se ještě v 71. minutě kopala penalta za faul na Hajase ,kterou proměnil Sedlák...6:1. Zápas se ještě nakonec dohrával bez dvou hráčů. To když červenou kartu viděl po dvou žlutých hostující Novák a u nás byl za hrubé nesportovní chování vyloučen Vařečka.  Ten se může těšit na mastnou pokutu od klubu a snížení měsíčního platu o 10%.... Suma sumárum...Těžký zápas jsme nakonec zvládli velmi dobře, podali jsme velice dobrý výkon, všichni hráli nadoraz a tak by to mělo být každý zápas.. Za zmínku stojí výkon Martina Fišera na stoperu, který ze své pozice dokázal dát tři góly a mužstvu tím velmi výrazně pomohl. Ve středu pole odehráli velmi slušný zápas Míra Podmajerský s Lukášem Sekaninou,kteří táhli většinu našich ofenzivních akcí a zároveň dokázali zcela eliminovat nebezpečné hráče soupeře na stejných postech... Díky patří ale celému týmu včetně kluků na lavičce. V sobotu nás čeká další venkovní výjezd, tentokrát do Svitav a je potřeba na tento výkon navázat a o body se zase patřičně poprat. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/Becko_VM-Zamrsk_2021-08-22/

 

 

 

image

3.kolo - 14.8.

FC Libišany - SK Vysoké Mýto B   11:0 (6:0)

Sestava: Sůva, Hansl, Trnka,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Prušek, Kavka,Hájek V.,Sedlák, Vařečka (Rajnoch, Dastych, Paďour)

 

Tak jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání... Po prvním zápase jsme zajížděli na půdu nejtěžšího protivníka v soutěži, týmu Libišan. A jestli se nám v zápase s Přeloučí  podařilo naše nedostatky tak nějak ututlat, Libišany nás "svlékly zcela donaha ".. Můžeme se klidně bavit o tom, že soupeř nemá v A třídě vlastně co dělat, že je to tým nadupaný nejen reprezentanty futsalisty,ale i spoustou hráčů, kteří si prošli vyššími soutěžemi.. Je to vlastně jedno. My jsme si alespoň ověřili, že nejsme žádní mistři světa a že k podání dobrého výkonu je potřeba mnohem víc přidat. Ani by asi nevadilo, že nás domácí od první do poslední minuty zcela přehrávali, kvalita byla zkrátka na jejich straně. Tenhle tým Libišan asi nebude mít v soutěži velkou konkurenci. Horší je zjištění, že máme velké problémy s rychlostí a kvalitou práce s míčem, že nejsme schopni plnit jednoduché pokyny trenéra a ani touha se o výsledek víc porvat se jaksi nedostavila…. A tak výsledek nemůže být jiný než hrozivý debakl, který jsme od domácích "vyfasovali ". Asi bychom si měli všichni uvědomit, že na dresu nosíme logo klubu, který reprezentujeme  a že takovými výsledky mu rozhodně dobrou reklamu neděláme… Každý sám si musí uvědomit, jestli svou tréninkovou docházkou a výkony v utkáních dělá dostatek, abychom byli více úspěšní..... No nic, je to ostuda a nemělo by se to již opakovat…. Není lepší příležitost toto odčinit již tuto neděli, kdy přivítáme v derby sousední Zámrsk. 

 

 

 

 

image

2.kolo - 7.8.

SK Vysoké Mýto B - FK Přelouč   3:1 (2:1)

Branky: Sedlák, Vařečka,vlastní

Sestava: Sůva,Rajnoch,Dastych,Vopršálek, Hájek J.,Vágner, Podmajerský, Velinský, Hájek V.,Sedlák, Vařečka  (Hansl,Holec,Paďour)

Po téměř roční covidove přestávce se nám opět zase rozběhly fotbalové soutěže a tak se konečně dočkal i náš B tým. V úvodním kole jsme přivítali mužstvo Přelouče, takže solidní soupeř hned na začátek. Po velmi dlouhé pauze jsme byli plní očekávání, jak na tom vlastně vůbec jsme.... Úvod byl pochopitelně opatrný z obou stran a plný spoustou nepřesností. My jsme se snažili o postupnou kombinaci,soupeř spoléhal spíše na dlouhé míče za naši obranu. Zejména naše pravá strana s tím měla značné problémy. Všechno ale skvěle řešil Sůvič v naší brance. Ve 24. minutě se konečně pohnulo skóre. Parádní průnikovou přihrávku za obranu dostal Vojta Vařečka, postupoval sám a akci ještě vyšperkoval přihrávkou na dobihajiciho Sedláka, pro nějž již nebyl problém dostat míč do branky 1:0. Hosté měli také své šance, ale ty buď zavčasu odvrátila naše obrana, nebo kryl Sůva.. Ve 32. minutě zničehonic uderilo podruhé.. To velmi špatnou přihrávku hostujícího stopera golmanovi doběhl Vařečka, ihned servíroval před branku a tam si kluci z Přelouče dali ukázkový "vlastňák ".. 2:0. Avšak místo toho,abychom se uklidnili, vzápětí jsme inkasovali i my... To v 33. minutě hosté sehráli ukázkový roh a krásnou hlavičkou snížili..2:1. Zbytek poločasu už žádné vzrušení nepřinesl a tak do kabin jsme odcházeli o něco spokojenější než soupeř. Druhá půle byla již více svižná, co se šancí týká a nutno říct, že hosté zbraně rozhodně neskládali. A to i přesto, že ve 47. minutě přidal naší třetí branku po samostatné akci Vojta Vařečka 3:1.. Ba naopak, hostující borci se stále více stěhovali na naši polovinu  a obrana měla co dělat, aby jejich útoky odrážela. Díky tomu však vznikala okénka v soupeřově defenzive a nabízela se možnost rychlých výpadů. Avšak své jasné šance neproměnili postupně Sedlák, střídající Tomáš Hansl a do třetice ani Vopršálek... A když hosty vychytal Sůvič, zrodilo se na úvod naše vítězství 3:1. Soupeř rozhodně nebyl jednoduchý a sehrál u nás dobré utkání, o to víc si důležitého vítězství ceníme. Z našeho mužstva je třeba rozhodně pochválit brankáře Martina Sůvu, který pochytal spoustu šancí a stopera Tomáše Vopršálka, který vyhrál spoustu důležitých soubojů, bojoval,dřel a odběhal neskutečné kilometry.. Jen tak dál chlapci... V příštím zápase zajizdime v sobotu do Libišan a tam to bude zase o "level" výš.... 

 

 

 

Přípravná utkání :

Neděle  25.7.2021 v 17 hodin  Luže

Sobota  31.7.2021 v 10 hodin  Dobříkov

 

 
  

 

 

 

Sezóna  2020/2021 (nedohraná)

 

 
image
Mistrovský zápas - 3.10.2020

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B  4:2 (3:0)

Branky:  Vařečka, Podmajerský

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák, Hájek J., Prušek, Vágner, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Vařečka, Sedlák ( Rajnoch, Paďour)

 

Po zdařilém utkání s Poličkou jsme zajížděli do Načešic a tentokrát se o zdařilém utkání příliš hovořit nedá... Už to, že jsme na samotný zápas odjížděli ve velmi okleštěné sestavě, nevěstilo nic dobrého... V zápase jsme bohužel předvedli podprůměrný výkon a to na body bohužel nestačí. Domácí nebyli nikterak lepší,ale my jsme předvedli spoustu zbytečných chyb, laciných ztrát a domácí nás za ně nemilosrdně trestali.. První poločas jsme totálně prospali,nebyli jsme dostatečně durazní, ačkoliv jsme věděli, že právě to je největší zbraní domácích borců. Prohrávali jsme osobní souboje, neudrželi jsme souvisle míč na svých kopačkách a hlavně jsme fatálně chybovali v defenzívě. Po poločase tak bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Druhá půle byla sice lepší,dali jsme dvě branky,ale to už bylo na zvrat příliš pozdě. Poprvé v sezoně jsme tak odjeli ze hřiště soupeře s prázdnou... Nezbývá než se z nezdaru co nejdříve oklepat a v sobotu doma vše napravit,v zápase s Rosicemi nad Labem..

 

 

 

 

Mistrovský zápas - 27.9.2020

SK Vysoké Mýto B - SK Polička   4:1 (0:0)

Branky:  Podmajerský 3, Dvořák

Sestava: Zavřel, Vágner, Dvořák, Fišer M., Hájek J., Prušek, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Kavka, Vařečka (Paďour, Kabrhel, Vopršálek, Richter)

Po dalším bodovém venkovním importu ze Žamberka,jsme se opět představili na domácím hřišti, tentokrát proti nevyzpytatelné Poličce. Od úvodního hvizdu jsme diktovali tempo hry, zejména naše zadní řada se snažila o postupnou kombinaci bez zbytečných nakopů.. Soupeř zaparkoval před vlastní sestnactku autobus a my jsme se přes tento val prokousavali jen velmi ztuha.. Scházela nám zejména větší trpělivost a přesnost v predfinalni fázi. Do kabiny jsme tak šli ještě za bezbrankového stavu. Druhý poločas jsme začali opět aktivně,ale zanedlouho přišla studená sprcha. Po nepokryti hostujícího Stejskala v našem pokutovém území šla Polička překvapivě do vedení 0:1. Tento moment nás ale naštěstí nezlomil. Přeskupili jsme řady,na hrot se vysunul Martin Dvořák a soupeře jsme začali pevně svírat. Výsledkem byl třígólový koncert Míry Podmajerského, který společně s Martinem Dvořákem otočil skóre do konečné podoby 4:1. Výsledek je ale naprosto zasloužený,po celý zápas jsme byli lepším týmem a utkání jsme zvládli. Pochvala ještě pro Lukáše Sekaninu, který tentokráte ve středu zálohy zahrál naprosto fantasticky.. Nás teď čeká venkovní výjezd do Načešic,kde se hraje velmi obtížně a jistě tomu bude tak i tentokrát. Jedeme se ale zase o body porvat..

 

 

 
 
image
Mistrovský zápas - 19.9.2020

FC Žamberk - SK Vysoké Mýto B  0:0   PK 3:4

SestavaBačkovský, Richter, Dvořák, Hájek J., Holec, Vágner, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Sedlák, Kavka (Paďour, Vařečka, Prušek, Rajnoch, Kabrhel)

Po vysoké výhře nad posledními Králíky,jsme zajížděli k dalšímu mužstvu ze dna tabulky,do Žamberka. Věděli jsme, že domácí již potřebují naplno bodovat a tě nás nečeká jednoduché utkání. Zápas příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí hráli jednoduše nakopavanymi míči na své útočníky,ale Dvořák s Hájkem pracovali na svých postech spolehlivě. My jsme se bohužel soupeři až příliš přizpůsobili, vázla nám kombinace, ztráceli jsme jednoduché míče a byli jsme málo agresivní. Šancí jsme ale měli na gól několik, nejméně dvakrát neuspěl na domácím gólmanovi Sedlák a v samém závěru neproměnil tutovku po rohovém kopu Martin Dvořák. Zápas tak dospěl do pokutových kopů, které jsme zvládli a vezeme dva body. Na pochvalu to dnes moc nebylo,ale pořád jsou to dva body z venku, které se počítají. Příští zápas nás čeká Polička na domácím hřišti,tak věříme že nejen výkon,ale i výsledek budou lepší..

 
 

 

 

image
Mistrovský zápas - 12.9.2020

SK Vysoké Mýto B - FC Jiskra 2008   8:1 (4:0)

Branky:  Sedlák 4, Podmajerský 3, Benda

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Dvořák, Fišer M., Hájek J., Vágner, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Sedlák, Benda (Kabrhel, Rajnoch, Richter,Holec, Paďour)

Po dalším cenném venkovním vítězství ve Svitavách,jsme se potřetí představili na domácím hřišti. Úkol zněl zcela jasně, konečně doma bodovat a urvat první 3 body taky na našem hřišti. Soupeřem nám bylo mužstvo Jiskry Králíky, které se hned na úvod soutěže potýká s výsledkovou krizí, když na kontě má jeden pouhopouhý bod. Hned od úvodu jsme diktovali tempo hry. V 6. minutě poslal Míra Podmajerský do šance Sedláka,ale ten ještě neuspěl. V 9. minutě si Míra postavil míč k trestnému kopu z ideální pozice za vápnem a trefil přesně 1:0. V 18. minutě předvedl pěknou akci Lukáš Sekanina. Prošel až před hostující sestnactku, skvěle prostrčil míč na Sedláka a bylo to 2:0.. Hosté se spoléhali takřka jen na obranu a jejich útočné výpady bychom napočítali jen stěží. Ve 26. minutě unikal po pravé straně Lukáš Benda, ideálně předložil do vápna Sedlákovi a vedli jsme 3:0. Ve 40. minutě si oba parťáci role prohodili a tentokrát se po přihrávce Sedláka prosadil "Bendič" 4:0. Do šaten jsme tak šli za pohodlného vedení. Hned po začátku druhé půle jsme přidali pátý zásah,kdy se po další chybě v hostující obraně prosadil opět Sedlák 5:0. V 60. minutě vybojoval míč Lukáš Benda a jeho prací opět bezchybně zúročil Sedlák 6:0. V 62. minutě přidal svůj druhý gól Míra Podmajerský a to po hezkém lobu přes hostujícího brankáře 7:0. V 69. minutě zkomplikoval hattrick Míra Podmajerský, když přesně zakončil předložený míč z pravé strany 8:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu v 76. minutě,kdy korigovali z penalty na 8:1. Zápas jsme tak dovedli ke zcela pohodlnému a zaslouzenemu vítězství . Pochvala pro všechny zejména za přístup a nepodceneni soupeře. V neděli nás čeká další venkovní výjezd, tentokrát do Žamberka, takže budeme zase bojovat.

 

 

 

image
Mistrovský zápas - 5.9.2020

TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B  1:4 (1:1)

Branky:  Sedlák 2, Hájek V., Kabrhel 

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Vopršálek, Fišer M., Hájek J., Prušek, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Sedlák,Kavka (Rajnoch, Richter, Vařečka, Kabrhel, Paďour)

 

V 5. kole jsme zajížděli do Svitav a po dlouhe době nás tam nečekala umělá tráva,ale konečně přírodní pažit na hlavním stadionu. Po našem velmi nepovedeném zápase se Zamrskem jsme chtěli získat nejen nějaké body,ale napravit i naše pošramocené sebevědomí. Začátek ale byl jako z hororu, když první míč domácích před naší bránu si nešťastně srazil Martin Fišer do sítě.. 1:0. Jenže to bylo zřejmě ku prospěchu, protože od této chvíle jsme byli jasně lepším týmem a domácí jsme přehrávali. Hned v 11. minutě se nám podařilo srovnat Vojtou Hájkem 1:1. Poté jsme trpělivě kombinovali,ale do žádných velkých šancí jsme se zatím nedostávali. Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou aktivitou a zejména naše obraná čtyřka zakládala velmi konstruktivní akce bez zbytečných nakopů. V 58. minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu za ruku domácích ve vlastní šestnáctce. Tu bezpečně proměnil Sedlák a vedli jsme 2:1. Hned v 64. minutě chytře vybídl Míra Podmajerský k další šanci opět Sedláka a ten lobem přes domácího gólmana zvýšil na 3:1. Domácí se na žádný velký odpor nezmohli a další velké šance neproměnil postupně Kavka, Podmajerský a D. Fišer.. Konečné razítko na naše vítězství dal střídající Krištof Kabrhel po pěkné akci Vojty Hájka..1:4. Zvládli jsme tak další zápas venku a musíme na tento výkon navázat konečně i doma,kdy v sobotu hostime Jiskru Králíky.. 

 

 

Mistrovský zápas - 29.8.2020

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk   1:2 (0:0)

Branka:  Dvořák

Sestava: Bačkovský, Richter, Sekanina, Dvořák, J.Hájek, Rajnoch, Mokrejš, Podmajerský, V.Hájek, Vařečka, Sedlák (Prušek, Kabrhel, Hansl, Kavka, Paďour)

 

 

image
Mistrovský zápas - 16.8.2020

FK Přelouč - SK Vys.Mýto B  2:3 (1:2)

Branky:  Sedlák 2, Vařečka

Sestava:  Bačkovský, Richter, Sekanina, Hájek J., Vágner,Kabrhel, Podmajerský, Mokrejš, Hájek V., Sedlák, Vařečka (Rajnoch, Prušek,Hansl, Paďour)

 

Po nepovedeném zápase s Libišany jsme zajížděli k dalšímu utkání do Přelouče. Domácí měli na kontě prozatím jen bod a tak jsme věděli, že nás nic jednoduchého nečeká.. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a již ve 4. minutě jsme se ujali vedení po brance Sedláka. Domácí však hned v 11. minutě vyrovnali, po tečované standartní situaci. Hrál se vcelku vyrovnaný zápas, ale naše mužstvo bylo přece jen více agresivní a na naší straně bylo i více odhodlání. Ve 21. minutě vyslal Kuba Mokrejš krásnou kolmicí do sóla Sedláka a zase jsme vedli 1:2. Domácí hrozili zejména po brejcích z levé strany,ale naše obrana pracovala spolehlivě, zejména stoperská dvojice  "Seky" a "Hajas" odehráli velmi dobrý zápas. Těsně před přestávkou měl ještě dobrou šanci Míra Podmajerský,ale jeho střela šla těsně nad domácí branku. Po přestávce domácí chtěli stav zvrátit a nám se tak otevíral prostor k rychlým brejkům.. Jenže 2 úniky neproměnil Sedlák, další vyloženou šanci spálil Jirka Prušek.. Až v 76. minutě nás uklidnil Vojta "Miloš" Vařečka, který své sólo již bezpečně proměnil.. 1:3. Komplikaci jsme si ještě způsobili v 80. minutě, kdy jsme domácí nechali lacino snížit 2:3. Vítězství jsme si už však vzít nenechali a zodpovědným výkonem v závěru se dočkali dalších 3 bodů z venkovního utkání. K výhře nám krom solidního výkonu pomohly ještě zbrusu nové dresy i dohled našeho klubového vedení.... V sobotu se opět představíme doma a to v derby se Zámrskem, takže o motivaci rozhodně nebude nouze. Zveme všechny naše příznivce.

 

 

 

image

Mistrovský zápas - 16.8.2020

SK Vys.Mýto B - FC Libišany  1:5 (0:2)

Branka: 

Sestava:  Zavřel, Fišer M., Dvořák, Kavka, Vágner, Mokrejš, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Benda, Vařečka  (Prušek, Rajnoch, Richter, Sedlák, Paďour)

Po úvodní zvládnuté premiéře v Dolním Újezdu, čekal na náš B tým asi nejtěžší kalibr v soutěži a to mužstvo Libišan. Soupeř disponuje zkušeným kádrem,je v něm spousta hráčů co okusila vyšší soutěže. Navíc v něm také naskakují futsalisté Chrudimi, což jeho kvalitu posouvá ještě mnohem výš. My jsme pochopitelně chtěli o body zabojovat,ale tentokrát to bylo nad naše veškeré síly.. Soupeř byl zkrátka po celé utkání lepším mužstvem,my jsme se dopouštěli laciných chyb a ztrát, což hosté dokázali zkušeně trestat.. Něco málo jsme si sice vytvořili,ale proměňování šancí je také naší velkou bolestí.. Výsledek mluví jasně a je zcela zasloužený. V několika dalších případech nás ješte skvěle podržel gólman Zavřel. Nedá se nic dělat, musíme se do soboty oklepat a o další body se pokusit poprat v Přelouči.

 

 

image

Mistrovský zápas - 7.8.2020

TJ Sokol Dolní Újezd  - SK Vys.Mýto B   1:2 (1:1)

Branky: Vágner, Vařečka

Sestava: Černík, Richter, Dvořák, Fišer M., Hájek J., Mokrejš,Podmajerský, Hájek V., Vágner,Kavka, Sedlák (Rajnoch, Sekanina, Prušek, Vařečka, Paďour).

 

K prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny,jsme zajížděli netradičně již v pátek k nedalekému rivalovi z Dolního Újezda. Oproti minulým rokům byla i příprava velmi krátká z důvodu netradičně brzkého začátku soutěže. S tímto faktem se ale musí smířit všechna mužstva, než se dostanou do patřičného tempa. My sami jsme byli zvědaví,jak na tom vlastně jsme, když poslední "mistrák" jsme hráli v loňském roce. Trošku klidu nám ale dodala přítomnost dlouholeté brankářské jedničky našeho A týmu Vojty Černíka, který nám vypomohl při zranění našich brankářů.. V úvodu jsme čekali domácí tlak,ale opak byl pravdou. My jsme do dvacáté minuty měli nejméně čtyři gólové jasné šance.. Dvakrát pálil ve výborných pozicích Sedlák,ale domácí gólman vždy vyrazil. Další gólovku měl na noze Vágner, taktéž bez úspěchu. Po další skvělé individuální akci Kuby Mokrejše překopl snad z metru Martin Kavka. Hlavička Dvořáka po rohovém kopu šla zase těsně mimo. Až ve 36. minutě po trestném kopu vrátil na zadní tyči míč před bránu Richter a Vágner už konečně protrhl naše trápení.. 0:1. Hned vzápětí jsme ale nešikovně vyrobili faul před naším vápnem a domácí Frňka se z trestného kopu trefil naprosto přesně.. 1:1. Ještě před odchodem do šaten ukázal svoje kvality "Čert", když nás fantastickým zákrokem po další domácí ráně uchránil před další pohromou. Poločas tedy skončil smírně,ale všichni jsme věděli, že se z něho dalo vytěžit rozhodně víc. Druhá půle už byla více vyrovnaná, šancí ubylo a spíše než pohledná hra byl vidět pan rozhodčí a jeho nepřesné a někdy podivné verdikty... Nejspornější bylo vyloučení Jirky Hájka na popud asistenta na lajně,za údajné šlápnutí na protihráče... Nutno říct, že nikdo jiný nic podobného neviděl... Čekal nás tak ještě dlouhý úsek v deseti. Domácí ale nějaký drtivý tlak vůbec nepredvedli,naopak velkou šancí pohrdl Míra Podmajersky,ale to nejlepší mělo teprve přijít. A taky že přišlo... V 88. minutě se dostal ze strany míč do vápna,tam kde se vzal,tu se vzal žolík Vojta Vařečka a milimetrově uklidil míč k tyči domácí branky. Tento úder přišel v pravý čas, přestože rozhodčí nastavoval co se dalo, rozdával karty,tak jsme si výhru už sebrat nenechali. Vezeme tak tři cenné body z venku, takže jistě dobrý začátek. Výkon určitě nebyl ještě ideální,ale nějaké solidní pasáže tam byly. Poděkování všem hráčům, "Čertovi" zvlášť, že nás v zápase několikrát podržel a dokonce se vzdal i tučného bonusu za pomoc B týmu... Svůj příklad ukázal i po zápase,kdy bez jakýchkoliv průpovídek odnesl i lahve na pití do autobusu.... My se teď poprvé představíme taky v domácím prostředí,kdy v neděli přivítáme silného protivníka z Libišan. Na toto atraktivní střetnutí zveme všechny naše fanoušky...

 

 

 


Přípravný zápas - 2.8.2020

SK Vys.Mýto B - FK Horní Ředice  3:1 (2:1)

Branky: Vágner, Rajnoch, Kabrhel 

Sestava: Zavřel E. – Richter, Kavka, Vopršálek, Prušek – Vágner, Podmajerský, Hájek V.,  Rajnoch  – Sedlák, Vařečka  Střídali: Dvořák M., Hájek J., Kabrhel, Paďour

 

 

 

 

 


Přípravný zápas - 26.7.2020

SK Vys.Mýto B - FK Skuteč  2:2 (1:0)

Branky: Dvořák z penalty, Kavka 

Sestava: Bačkovský – Fišer D. (75.Richter), Dvořák M., Valášek (46. Vopršálek), Hájek J. (46.Holec) – Richter (46.Kabrhel) , Podmajerský (46. Sekanina) , Kavka (75. Paďour), Vágner (70. Vařečka) – Sedlák (46. Zeman),  Vařečka (46. Rajnoch)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna  2019/2020

 

 

Přípravný zápas B mužstva

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk    8:2 (3:0)

Branky: Prušek 3, Sedlák 2, Vařečka, Richter, Paďour

Sestava: Sůva, Rajnoch, Dvořák, Sekanina, J. Hájek, Vágner, Mokrejš, Kavka, V. Hájek, Sedlák, Vařečka (Richter, Kanta, Prušek, Paďour)

 

 

Po velmi dlouhé pauze, zapříčiněné pandemii koronavirem,se také náš B tým pomalu vrací do obvyklého fotbalového života. Tréninky probíhají téměř v kompletním složení, takže je vidět, že klukům fotbal opravdu chyběl. V sobotu jsme mohli také sehrát přátelský zápas s tradičním rivalem ze Zámrsku,za což jsme byli pochopitelně rádi. Šlo především o to,zase si užít pocit hraného zápasu, zaběhat si a udělat si radost. Utkání se nám velmi podařilo,po většinu času jsme byli lepším mužstvem a chvílemi bylo až obdivuhodné, jaké akce jsme po tak dlouhé pauze předváděli... Všichni do jednoho podali velmi dobré výkony, hráli s chutí a výsledkem je demolice soupeře, který rozhodně nemá špatné mužstvo.. Vynikl zejména střídající Jirka Prušek, který za druhý poločas vstřelil hattrick... My pokračujeme dál v tréninkovém procesu a všichni se již těší na pátek,kdy zase budeme plnit týmovou kasu pokutami z oblíbeného "baga"..

 

 

FOTO

11.1.2020            VM U17 : VM „B“             UMT Choceň

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM_17_-VM_B__2020-01-11_UMT_Chocen/

 

 

image

Jiskra Ústí n.O. B - SK Vysoké Mýto B  1:1 (1:1)  PK 4:2 

Branka: Pekárek

Sestava: Sůva, Prušek, M.Dvořák, Pekárek, J.Hájek, Rajnoch, Mokrejš, V.Hájek, Kanta, Kavka, Štanglica (Richter, Židík, Vařečka, Bačkovský)

 

 

 

 

 

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk    2:1 (1:0)

Branky: Sedlák 2

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Pekárek, Dvořák, Hájek J., Richter,Kavka, Benda, Rajnoch, Sedlák,Štanglica (Sůva, Prušek,Kanta, Vařečka,Židík)

 

 

V předposledním zápase podzimu,jsme na domácím hřišti přivítali v derby rivala ze Zámrsku. V hezkém počasí se čekala slušná divácká návštěva a bojovný zápas. Obě mužstva se navíc velmi dobře znají a tak bylo otázkou,kdo koho vlastně čím dokáže překvapit.. No a překvapení přišlo hned v první minutě utkání. Hned po naší rozehrávce se k míči dostal na pravé straně útočné poloviny Šimon Štanglica,odcentroval a balón doplachtil až na hlavu Sedláka, který tak bleskurychle otevřel skóre 1:0. Tento moment však s hosty výrazně neotřásl, postupem času byli více na míči,byli lepší v kombinaci i pohybu. My jsme na hřišti velmi špatně komunikovali,nedostupovali hráče a tím soupeři umožňovali dostávat se stále blíž k naší bráně. Za zmínku však stojí asi 2 šance, které jsme však dokázali ustát. O poločase jsme si tak museli důrazně promluvit a svou hru jednoznačně zlepšit. Došlo i na střídání a nastoupivší Jirka Prušek odehrál slušný druhý poločas. V té době už jsme hráli navíc přesilovku,to když krátce po změně stran unikal všem Šimon Štanglica a za záchranou brzdu zatáhl hostující Bálek. Rozhodčí tasil červenou kartu a ještě jsme dostali možnost přímého kopu z velmi zajímavé vzdálenosti. Martin Dvořák však dál míči přílišnou razanci a branku minul. Hosté ani v deseti nepřestali hrát, tlačili se dopředu a tím v jejich oslabené obraně vznikala okénka pro naše protiútoky. No a v 66. minutě jeden vyšel dokonale. Martin Kavka poslal na půlce do brejku Sedláka,ten postupoval zcela osamocen a zakončil bezchybně..2:0. Rozhodující ránu jsme soupeři mohli zasadit o dalších pár chvil později. To postupoval na bránu Štanglica, předložil před téměř prázdnou branku Sedlákovi,ale ten nepochopitelně selhal a ani branku netrefil....,kopyto... No a málem nás to mohlo i mrzet. V 83. minutě se totiž po tečované střele prosadil hostující Syrový..2:1. Závěr jsme však už naštěstí zvládli a derby vyhráli. Pochvala tentokrát míří spíše do zadních řad, nebezpečné ofenzivní hráče soupeře dokázali uhlídat velmi dobře. Tím jsme uzavřeli podzimní část na domácím hřišti,kde se nám nebývale dařilo. V posledním kole v neděli zajíždíme do Ústí na tamní rezervu a bylo by příjemné náš bodový počin ještě rozšířit,tak snad se nám to podaří.

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - FC Libišany   1:0 (1:0)

Branka: L. Trnka

Sestava: Bačkovský, D. Fišer, Dvořák, M. Fišer, J. Hájek, Štanglica, Trnka, Pekárek, V. Hájek, Benda, Kavka ( Sůva, Prušek, Rajnoch,Kanta, Richter, Vařečka, Sedlák)

 

Po domácím nezdaru z minulého týdne proti Dolnímu Újezdu,jsme nastoupili po změně pořadatelství opět na domácím hřišti. Protivník byl jeden z nejtěžších a to lídr tabulky z Libišan. V jeho středu se to hemží velmi kvalitními a zkušenými fotbalisty a pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch, věděli jsme, že musíme předvést výkon na samé hranici našich možností. Úvod byl z obou stran "poznávací", poté již přišly velké šance hostů. Nejprve po trestném kopu z hranice šestnáctky zvonila tyč naší branky,zanedlouho potom se ozvalo i břevno.... K uhájení bezgoloveho stavu přispěl výbornými zákroky v této fázi i Šimon Bačkovský v naší bráně.. Po vynuceném střídání po zranění Martina Fišera jsme přeskupili řady a naším hlavním "výrobcem" ofenzivních nápadů se stal Lukáš Benda. A přišly i šance. Nejprve pálil z poza vápna Sedlák,ale zkušený David Šimon vyrazil na rohový kop. Ve 34. minutě jsme se již radovali. To si v soupeřově pokutovém území dobře pokryl míč Martin Kavka,nabil nabíhajícímu " Trncovi" a ten po zemi trefil přesně za háčky...1:0. Do kabin jsme tak odcházeli povzbuzeni nadějným vedením. Věděli jsme, že druhá půle bude ještě náročnější a byla to skutečná bitva. Nikdo si nic nedaroval,oba týmy hrály na vítězství,nikdo nechtěl prohrát. Zápas měl parádní tempo a spoustu šancí na obou stranách. Na naší straně měli obrovské šance nejprve Sedlák,potom Benda a další v řadě Štanglica. Hostující golovky neskutečně likvidoval fantastický "Bačky" v naší bráně. Napětí tedy trvalo až do samotného konce,ale pro nás skvělý výsledek jsme dokázali dovést až do závěrečného hvizdu. Konečně jsme do hry dali to,co nám kolikrát ještě velmi schází. Bojovnost, nasazení, vůle po vítězství, srdce... To bylo v tomto utkání velmi znát a díky tomu jsme dokázali lídra srazit.. Všichni si sáhli na dno svých sil a každý zaslouží velkou pochvalu.., celý tým. V předposledním kole hrajeme zase doma a o motivaci nebude opět nouze. Přijede rival ze Zámrsku a to pro nás bude ještě víc než Libišany... Snad bude příznivé počasí a sejde se i pěkná divácká kulisa na toto třaskavé derby.. Tímto celé naše mužstvo zve naše věrné diváky..

 

 image   image

 

 image   image

 

 

Foto:  https://bisradek.rajce.idnes.cz/Becko_VM-Libisany_2019_10_20/

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Dolní Újezd  0:1 (0:1)

Sestava: Bačkovský, Fišer M., Dvořák, Pekárek,Kanta, Rajnoch, Hájek V., Hájek J., Prušek, Vařečka,Štanglica (Richter, Sedlák,Židík,Sůva, Paďour)

 

 

K dalšímu zápasu jsme nastoupili po týdnu opět doma,proti mužstvu Dolního Újezdu. Sestava doznala několika změn a příležitost dostali někteří doposud nepříliš vytížení hráči, zejména mladších ročníků. Již samotný úvod nás však nezastihl v dobrém rozpoložení a již v 7. minutě jsme inkasovali. To po zbytečně vyrobeném rohu pro hosty se míč několikrát vrátil do našeho pokutového území a soupeř tvrdou dorážkou po skrumáži skóroval 0:1. Avšak ani nadále se nám nedařilo do zápasu výrazně dostat. Byli jsme příliš pasivní, chyběl pohyb, chuť, nabídka a hlavně nasazení nebylo na úrovni,abychom mohli uspět. To hosté hráli s chutí a jejich útočné náznaky byly velmi nebezpečné. Ani ve druhé půli to nebyla žádná "hitparáda",ale nějaké šance na vyrovnání jsme přece jen měli. Zejména po standardních situacích. Velké příležitosti měli Kuba Pekárek a Martin Dvořák,ale jejich zakončení hlavou skončilo na břevně, respektive v rukavicích gólmana Janeckého. Víc jsme si vytvořit nedokázali a utkání těsně prohráli. Nebyl to dobrý výkon,spoustu špatných individuálních výkonů a malá vůle po vítězství jsou pro nás varováním. V neděli opět doma hostíme lídra tabulky z Libišan a podobné představení by pro nás nedopadlo o moc lépe... Snad si to všichni uvědomí..

 

 

 

 

 

image

TJ Sokol Tatenice - SK Vysoké Mýto B   2:1 p.k. (0:0)

Branka: M. Dvořák

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák, Pekárek, Hájek J., Vařečka, Trnka,Mokrejš, Hájek V., Sedlák,Kavka (Sůva, Rajnoch, Prušek,Zeman,Kanta)

 

 

Po třech domácích zápasech v řadě jsme zajížděli po delší době zase na půdu soupeře. Tentokrát k dalšímu nováčkovi v soutěži, mužstvu Tatenice. Po trpké zkušenosti z Proseče jsme věděli, že nás čeká tým nadšených bojovníků, který nám rozhodně nic nedaruje. To se také v zápase potvrdilo. Nutno říci, že hřiště bylo v katastrofálním stavu,byla to spíše bahenní lázeň a tak kvalitní kombinace byla téměř nadlidský úkol.. Domácí hráči se s ničím nepárali, dlouhý balón dopředu a tam o něj srdnatě bojovali. My jsme se i přes nekvalitní terén snažili o jakousi hru po zemi, zejména Kuba Mokrejš s Lukášem Trnkou se pokoušeli o kombinaci vpřed,ale k naší smůle jsme několik nadějných akcí nedokázali zužitkovat. Druhý poločas byl opět tuhý boj v těžkých podmínkách,ale přesto dvě branky padly... Nejprve se radovali domácí. To se do odraženého míče za vápnem z voleje opřel domácí hráč a trefil naprosto přesně..1:0. Tento moment určil další ráz utkání. My jsme přeskupili řady,pod naše útočníky se vysunul Martin Dvořák a tento tah se ukázal jako správná volba. Začali jsme držet balón, tlačili se stále více kupředu a domácí pozvolna svírali. A odměnou nám byla vyrovnávací branka. To před domácím pokutovým územím dobře zakombinovali Martin Kavka s "Dvořkou" a ten přesnou střelou k tyči vyrovnal..1:1. Zápas už poté dospěl do penaltové loterie, která nám tentokrát bohužel bod navíc nepřinesla. Mužstvo zaslouží pochvalu za přístup,bylo to velmi náročné utkání v dobré atmosféře,ke které přispěla početná návštěva domácích diváků. Teď už se zase vracíme na náš domácí plac,kde v sobotu přivítáme soupeře z Dolního Újezdu. 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - FC Žamberk  2:0 (1:0)

 

Branky: Podmajerský, Richter

Sestava: Bačkovský, Fišer, Pekárek, Dvořák, Hájek J.,Štanglica, Podmajerský, Hájek V., Vařečka, Sedlák,Kavka ( Zeman, Prušek,Kanta, Richter, Sůva)

 

 

Po domácí kanonádě z minulého týdne proti Rosicím,nastoupil B tým potřetí v řadě na svém hřišti, tentokráte proti loňskému účastníkovi krajského přeboru, mužstvu Žamberka. První půle byla vcelku vyrovnaná bez vážnějších šancí na obou stranách. Jednu z mála se nám ale přeci jen podařilo zužitkovat, když nás po akci na pravé straně svou přesnou střelou z hranice "šestnáctky" poslal do vedení Míra Podmajerský 1:0. Do šaten jsme tak odcházeli spokojenější i když rozhodnuto ještě nebylo. Druhá půle žádný drtivý tlak hostů nepřinesl,nenechali jsme se zbytečně zatlačit a drželi soupeře v bezpečné vzdálenosti od naší brány. Těsně před koncem naše vítězství pojistil Jirka Richter a tak jsme brali další tři body. Domácí trojutkání jsme tedy zvládli na výbornou a v tabulce se vyhoupli na velmi pěkné prozatimní třetí místo. Tuto neděli nás čeká po delší době venkovní výjezd,hrajeme u dalšího nováčka v soutěži, mužstva Tatenice. Takže zase boj a nadšení z domácí strany. My doufáme v dobré rozpoložení týmu,jsme na vítězné vlně a rozhodně budeme chtít opět bodovat.

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B – TJ Rosice n.L.  7:1  (4:0)

Branky: Benda 3, Zeman 2, Wimmer, Podmajerský

Sestava: Bačkovský – M.Fišer, Pekárek, Valášek, J.Hájek, Štanglica, Podmajerský, Wimmer, V.Hájek, Benda, Sedlák (Židik, Rajnoch, M.Dvořák, Vařečka, Zeman, Richter, Sůva) 

 

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - SK Tuněchody  6:3 (3:2)

 

Branky: Sedlák 3, Dvořák, Vařečka, Prušek

Sestava: Sůva, Richter, Dvořák, Fišer M.,Kanta, Rajnoch, Podmajerský, Hájek J., Vařečka, Sedlák, Kavka (Hájek V., Prušek,Zeman, Paďour)

 

Po nezdaru v minulém kole v Proseči,nastoupil náš B tým na domácím hřišti proti mužstvu Tuněchod. Soupeř se po pěti úvodních kolech nacházel na posledním místě bez jediného bodu a tak náš záměr byl zcela jasný. Získat opět 3 body a přidusit protivníka na konci tabulky ještě více. Apelovali jsme na hráče,aby začali makat hned od prvních minut, žádný lajdacký přístup jako v Proseči.. No a úvod se nám skutečně vydařil. Již ve 3. minutě vyslal na levé straně do sprintu Vařečku Míra Podmajerský,ten poslal ostrý centr před hostující branku a Martin Dvořák se nemýlil 1:0. Ve 22. minutě bylo ještě veseleji. Rohový kop zahrál výborně Jirka Hájek, našel přesně hlavu Sedláka a bylo to 2:0. Úvod jsme tedy zvládli,ale místo abychom se uklidnili a zahráli si fotbal,zase vrátíme soupeře triviálními chybami do zápasu. Ve 24. minutě ztrácíme zbytečně po rozehrávce míč,na pravé straně se nechá lehce předběhnout Pepa Kanta a z následného centru se na zadní tyči prosazuje hostující Jan Bořil (jednozápasové hostování z Edenu..) 2:1. Za další tři minuty si však bereme své dvoubrankové vedení zpět. To Míra Podmajerský krásně uvolnil na levé straně opět Vojtu Vařečku a ten přesnou střelou na zadní tyč zvyšuje na 3:1. Další zbytečné selhání jsme předvedli ve 39. minutě. To se opět velmi jednoduše nechal obejít Kanta na pravé straně a naservírovaný míč zužitkoval znovu hostující Jan Bořil ( Díky tomuto počinu si vysloužil nominaci na San Siro proti Interu v lize mistrů..) 3:2. Ve 42. minutě jsme opět mohli odskočit,ale Martin Dvořák v nadějné pozici mířil hlavou příliš nad. V poločase jsme si tedy k naší hře měli rozhodně co říci.. No a naší perfektní koncentraci jsme předvedli hned po úvodním hvizdu druhé půle. Nepochopitelná rozehra naší obrany vyústila až v následný trestný kop hostů a ti se pěknou střelou dotáhli až na remízový stav 3:3. V té chvíli se zdálo, že můžeme celé utkání úplně ztratit,ale naštěstí se nám brzy podařilo zase odskočit. V 51. minutě Martin Dvořák našel mezi obránci naběhnutého Sedláka,ten udělal kliku vyběhnuvšímu brankáři hostů a trefil přesně.. 4:3. Definitivní zlom nastal v 63. minutě. To střídající Honza Zeman vypíchl na půlce soupeři míč,rychle poslal do dalšího úniku Sedláka a ten tentokrát podél gólmana navýšil naše vedení na 5:3. Na tento rozdíl již hosté nezareagovali, naopak, ještě jednou inkasovali. Tady je třeba zmínit dalšího střídajícího hráče Jirku Průška. Ten v 75. minutě postupoval na bránu Tuněchod a své sólo vyřešil jako ostřílený mazák... 6:3. U našeho "Průši" se jednalo o vůbec jeho první gól mezi dospělými v našem klubu.., takže gratulace a snad další zásah nepřidá zase až za deset let.... Zápas jsme tedy zvládli, povinnost splněna,ale špatných věcí k zamyšlení je stále spousta a my musíme neustále poctivě pracovat na jejich odstraňování... Příští týden hrajeme oproti původnímu rozlosování opět na domácím hřišti a to v neděli s týmem Rosic. Soupeř předělává své hřiště a tak si s námi vyměnil pořadatelství. Zveme tedy všechny fanoušky na náš stadion.

 

 

 

 

 

 

image

FK Proseč - SK Vysoké Mýto B   3:0 (3:0)

 

Sestava: Bačkovský, Richter, Pekárek,Židík, Kanta,Štanglica, Podmajerský, Hájek, Vařečka, Sedlák, Kavka (Dvořák,Zeman, Prušek, Rajnoch)

 

 

V nedělním chladném odpoledni zajíždělo po letech naše B mužstvo opět do nedaleké Proseče,tedy k nováčkovi letošní A třídy. Věděli jsme co domácí hrají, trenér nás upozorňoval co nás čeká,ale už po první půli bylo po zápase.... Tentokrát jsme předvedli velmi špatný výkon ve všech řadách, chyběla vůle,bojovnost a patřičná kvalita. Domácí žádný fotbal nehráli, stačilo jim všechny balóny nakopavat z hloubi vlastní poloviny a o ty se pak nesmlouvavě rvát.. A to byl hlavní rozdíl. My jsme byli jako leklé ryby,naprosto žádná komunikace a organizace hry, žádný zápal, žádná agresivita. A tak jsme víceméně všechny souboje prohrávali a dělali tak velkou radost hlučné domácí "severní tribuně"... Ve druhé půli jsme sice dvě, tři příležitosti měli,ale ani to se nám nedařilo náležitě využít. Naopak jsme ještě pár domácích šancí přestáli...  Zkrátka a dobře jsme naprosto zaslouženě prohráli a všichni by si měli sáhnout do svědomí,kdo co za 90. minut na hřišti předvedl.... Přísnější měřítko snesl jen Šimon Bačkovský v naší brance, který nás ještě několika výbornými zákroky uchránil od většího debaklu... Takže teď všichni zase pěkně zpátky na zem,bez nasazení, vůle a chtění nepůjde nic. 

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B    3:0 (2:0)

Branky: Kavka, Dvořák z p. , Podmajerský

 

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,Židík, J.Hájek,Zeman, Podmajerský,V.Hájek, Rajnoch, Kavka,Štanglica (Bartoš,Kanta, Vařečka,Prušek, Sedlák)

 

 

Po vydřeném vítězství v Králíkách nastoupilo naše "bego" ke svému druhému domácímu utkání, tentokrát proti rezervnímu týmu Svitav. Za úkol pochopitelně bylo potvrdit tříbodový zisk na domácím hřišti. Do zápasu jsme dobře vstoupili a již ve 12. minutě jsme šli do vedení. To na pravé straně dobře zapracoval Štanglica,poslal míč před hostující branku a Martin Kavka otevřel skóre 1:0. Od té chvíle jsme byli lepším mužstvem i když žádný drtivý tlak se nekonal. Míč jsme však kontrolovali více než hosté a ti ani žádnou velkou šanci nezaznamenali.. Naopak v 31. minutě po faulu na Zemana v pokutovém území, proměnil nařízenou penaltu Martin Dvořák 2:0. Do šaten jsme tak šli s dvoubrankovým vedením a vědomím dobře rozehraného utkání. Na definitivní klid jsme ve druhém poločase nemuseli čekat příliš dlouho. To se v 56. minutě dostal v hostujícím vápně k míči Míra Podmajerský a nadvakrát překonal zkušeného Kavalíra ve Svitavské brance 3:0. Od tohoto okamžiku se zápas vlastně jen dohrával, hosté nekladli žádný velký odpor a my jsme se  pod dojmem tříbrankového vedení pochopitelně nikam nehnali. Utkání tak skončilo naším hladkým vítězstvím a dalším tříbodovým ziskem. Dá se tedy říci, že vstup do nového ročníku se nám celkem povedl a za to jsme všichni rádi. Musíme ale poctivě pokračovat dál a k dalším zápasům nastupovat s ještě větším nasazením a patřičnou pokorou. Hned příští utkání pro nás bude solidním testem,kdy zajíždíme na horkou půdu do Proseče,tedy k dalšímu elánem nabitému nováčkovi této soutěže. Už teď se všichni těšíme..

 

 

 

 

 

 

 

 

image

FC Jiskra 2008 - SK Vysoké Mýto B   1:2  (1:1)

Branky: Sedlák 2

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,M. Fišer, Prušek,Zeman, Podmajerský, Hájek V.,Židík,Kavka, Sedlák (Kanta, Bartoš, Rajnoch)

 

 

Ve 3. kole jsme absolvovali krásný a daleký zájezd s cílovou destinací Králíky,kde jsme se utkali s domácí Jiskrou 2008. Soupeř je čerstvým nováčkem v A třídě a tak jsme tušili, že bude plný elánu a nic snadného nás nečeká. Zápas samotný to potvrdil,ale pojďme od začátku. Po úvodním oťukávání jsme se již ve 13. minutě dostali do vedení. Po zmatku v domácím pokutovém území se k míči dostal Sedlák a jeho střela zapadla přesně za tyč domácí branky 0:1. Soupeř se od té chvíle prezentoval naprosto jednoduchou hrou,kdy převážně jejich brankář neustále nakopával dlouhé míče na své spoluhráče vepředu a tam to byl nelítostný boj s naší obranou. Pár střel sice vyprodukoval,ale buď nemířil přesně,nebo byl na místě "Bačky" v naší brance. Další naše příležitosti měl Míra Podmajerský,ale jeho dvě rány domácího gólmana nepřekvapily. Zásadní moment první půle přišel v 37. minutě. To vyslal Míra Podmajerský do sólového úniku Sedláka,ten ještě předložil do leva na Ivana Židíka,ale ten naprosto neuvěřitelně, nepochopitelně domácí prázdnou branku minul... A za to jsme byli hned po minutě ztrestáni. To se do odraženého míče za naším vápnem opřel soupeřův "plejer" a z voleje trefil naprosto přesně 1:1. Takže během minuty byl místo stavu 2:0 pro nás, výsledek vyrovnaný. V kabině se pak strhla solidní bouřka,kdy jak my sami,tak i trenér měl k našim výkonům velké výhrady.. Druhý poločas však žádné rapidní zlepšení nepřinesl. My jsme byli nepřesní v kombinaci, následovaly laciné ztráty a to byla voda na mlýn domácích borců.. Ti si dokázali vypracovat několik solidních příležitostí,ale ty jsme dokázali někdy i se štěstím přežít.. Když už se zdálo, že zápas dotáhneme do penaltového rozstřelu, přišla pro domácí rána přímo do vazu. To letitou spolupráci předvedli  Podmajerský se Sedlákem. Míra nádhernou přihrávkou mezi domácí stopery vyslal Sedláka do samostatného nájezdu,ten udělal vyběhnuvšímu brankáři dlouhou kliku a bylo uděláno,hotovo...1:2. Pak už jsme si těch pár minut pohlídali a nakonec brali velmi krásné 3 body z venku. Soupeř byl velmi zklamaný,ale to nám bylo úplně fuk. Fotbal se hraje na góly a my jsme své šance dokázali proměnit. A tak nám pochopitelně i dlouhá cesta domů příjemně utíkala,s patřičným pitným režimem.... No a v sobotu se představíme zase na domácím hřišti,kdy přivítáme béčko Svitav,tak snad získané body z venku potvrdíme. Zveme všechny fanoušky..

 

 

 

 

 

 

imageSK Vysoké Mýto B - FK Přelouč   2:0 (0:0)

Branky: Dvořák z p., Hájek

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,M. Fišer, Kanta, Rajnoch, Podmajerský, Hájek, Vágner, Sedlák,Štanglica (Židík,Kavka,Zeman, Paďour)

 

 

Po úvodním nepovedeném utkání v Načešicích,nastoupilo poprvé v nové sezóně naše "bego" na domácím hřišti. Soupeřem nám byl již tradiční účastník A třídy, tým Přelouče. Zápas se hrál za velkého vedra a to velmi ovlivnilo hru obou mužstev. Nebyla to žádná jízda "nahoru dolů",ve hře bylo spoustu zbrklostí, nepřesností a zbytečných ztrát. První šanci jsme vyprodukovali až ve 27. minutě. To Štanglicův střílený centr zakončoval Sedlák,ale branku v zajímavé příležitosti minul. Ve 35. minutě se dostal ke střele Martin Dvořák,ale těsně minul hostující branku. Hosté byli v první půli nepřesní, stejně jako my a tak jejich možnosti nebylo jaksi kde počítat.. Hned zkraje druhé půle jsme měli první opravdu velkou příležitost. V 53. minutě našel Míra Podmajerský přesným centrem Dvořáka,ale ten v gólové šanci poslal míč vysoko nad.. V 56. minutě se do hostujícího vápna prodíral jako šťírek Míra Podmajerský,byl podražen a sudí neváhal a odpískal penaltu. K té se postavil Martin Dvořák a bezpečně proměnil 1:0. I soupeř podnikl pár rychlých výpadů,ale vzadu vše dobře jistil Šíma Bačkovský. V 78. minutě mohl přijít klid. Míra Podmajerský v hostujícím vápně přihrával před odkrytou bránu na volného Sedláka,ale ten z bezprostřední blízkosti poslal míč nepochopitelně nad... Další šanci měl Alex Vágner,ale jeho rána skončila pouze na tyči. Rozuzlení tedy přišlo až v samém závěru. Výbornou akci rozjel Martin Kavka,vyslal do sóla mladíčka Vojtu Hájka a ten zakončil jako starý mazák naprosto perfektně 2:0. Zápas jsme tedy vyválčili za tři důležité body i když žádná hitparáda to rozhodně nebyla a tak musíme na našich výkonech dál poctivě pracovat. Příští týden nás čeká krásný zájezd do dalekých Králíků,kde se utkáme s domácí Jiskrou 2008, jedním z letošních nováčků v soutěži.

 

 

 

 

 

image

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B  4:2 (3:1)

Branky: Podmajerský,Wimmer

 

Sestava: Sůva,Kanta,Trnka, Hájek J., Prušek, Richter, Podmajerský, Hájek V., Vágner, Wimmer, Sedlák (Zeman, Bartoš, Rajnoch)

 

 

V prvním kole nové sezóny zavítal náš tým do Načešic a jak se záhy ukázalo,nebyl to vstup do soutěže nikterak podařený... Zejména první poločas byl z naší strany hodně darebný. Postrádali jsme patřičné nasazení,agresivitu v osobních soubojích a byli jsme celkově takoví "připosraní"... Již ve třetí minutě jsme inkasovali po zbytečné standartce domácích těsně za vápnem 1:0. Světlý okamžik nastal v 8. minutě,kdy se dral do koncovky Filda Wimmer,byl faulován a byla z toho penalta. Tu s jistotou proměnil Míra Podmajerský 1:1. Jenže místo toho,aby nás to postavilo na nohy,se o 3. minuty později kopala penalta za faul i na druhé straně... a bylo to zase 2:1. Ve 23. minutě bylo ještě hůře. To naprosto jednoduše prošel domácí hráč v našem vápně přes několik zkoprnělých obránců a hned to bylo 3:1. Ve 35. minutě jsme mohli zkorigovat,ale po Hájkově rohovém kopu trefil Sedlák hlavou bohužel pouze břevno domácí branky. Poločas pro nás dopadl tedy velmi špatně a v šatně jsme si měli rozhodně co říci... Druhý poločas jsme začali o poznání lépe. Velmi jsme zjednodušili hru, žádná hra na velké fotbalisty,ale začali jsme se na hřišti taky trošku rvát a bojovat. A tak v 58. minutě přiťukl Podmajerský míč za vápno na Wimmera a "Fíla" zamířil svou ranou naprosto přesně 3:2. Obrovskou šanci na vyrovnání měl na svědomí opět Wimmer. V 75. minutě po perfektním náběhu postupoval sám na gólmana,ale v rozhodující chvíli dal své ráně přílišnou razanci a ta skončila nad domácí brankou.., velká škoda. Poté se ošklivě v souboji zranil brankář Sůva,byl odnesen na nosítkách a do branky šel Prušek.. Kalich hořkosti jsme si dopili v poslední minutě. To krásnou ranou z 25 metrů domácí uzavřeli skóre na konečných 4:2. Podtrženo sečteno,velmi špatná první půle nás nejspíš stála lepší výsledek. Po přestávce jsme se sice snažili,bojovali,ale už jsme skóre zvrátit nedokázali. Je to jistě ponaučení pro příště, že musíme začít makat hned od začátku a ne až když prohráváme. Zklamali jsme jako tým, přesto pochvalu zaslouží Filda Wimmer, který se neúnavně nabízel,bojoval,jen chtělo,aby se patřičně přidali i ostatní.. Nápravu můžeme zjednat v neděli na domácím hřišti,kdy k nám dorazí mužstvo Přelouče,tak snad bude výsledek lepší..

 

 

 

 

 

 

image

Přípravný zápas B mužstva - 4.8.2019 

Sokol Dobříkov - SK Vysoké Mýto B   2:2 (0:1) 

Branky: Zeman, Bartoš

Sestava: Sůva, Fišer M., Dvořák, Trnka, Richter, Rajnoch, Podmajerský, Valášek, Hájek, Sedlák, Zeman

(Bartoš, Židík, Kanta)

 

K poslednímu přátelskému utkání před novou sezónou zajížděl náš B tým do nedalekého Dobříkova. Zápas jsme odehráli ve slušném tempu,byli jsme jasně lepším mužstvem,ale naše finální fáze a zejména koncovka,to bylo jedno velké trápení. A tak místo jednoznačného vítězství jsme utrpěli nakonec remízu 2:2, přestože jsme již 2:0 vedli.. Musíme si všichni uvědomit, že pokud se nebudeme v zakončení stoprocentně soustředit a šance proměňovat,budeme na to krutě doplácet a tento zápas toho byl jasným důkazem... Jinak pochvala za přístup a nasazení,to bylo v pořádku. Teď už nás čekají mistrovská utkání a hned v sobotu zajíždíme do Načešic,kde budeme chtít jistě bodovat..

 

 

 

 

 

 

image

Přípravný zápas B mužstva - 31.7.2019 

SK Vysoké Mýto B - Sokol České Heřmanice  6:3 (3:1) 

Branky: Sedlák 3,Zeman, Fišer D., Vařečka

 

Sestava: Sůva, Fišer D., Dvořák, Vařečka, Kanta, Richter, Podmajerský, Hájek, Vágner, Sedlák, Benda (Zeman, Bartoš, Rajnoch)

 

Po nedělní přípravě se Sokolem Sruby nastoupilo "bego" k další herní prověrce, tentokrát proti Českým Heřmanicím... Soupeř vedený bývalým ligovým hráčem Tomášem Jirsákem bohužel nepřivezl našeho velkého kamaráda a nedávného spoluhráče Lukáše Macha, tak třeba příště... V první půli jsme hráli celkem slušně,jen jsme kazili spoustu finálních řešení, které nás bohužel stále provázejí.. Již ve 4. minutě poslal Sedláka do šance Podmajerský,ale skóre se ještě neměnilo. Ve 23. minutě již udeřilo,kdy Martin Dvořák poslal Sedláka do sóla a bylo to 1:0. Hned o dvě minuty později "zazdil" velkou šanci Vojta Hájek. Ve 32. minutě soupeř vyrovnal,nutno dodat, že po naší velmi laciné ztrátě.. Ve 33. minutě dobře zakombinovali "Fíša" s "Bendičem" a po tečované ráně Sedláka jsme šli opět do vedení 2:1. Ve 37. minutě opět Míra Podmajerský vyslal na zteč Sedláka a ten po obhozeni hostujícího stopera tvrdou ranou zvýšil na 3:1. Ve druhé půli hosté již s Tomášem Jirsákem v sestavě vyrovnali hru a brzy i dali kontaktní branku. Po naší další laciné chybě v rozehrávce to bylo 3:2. V 72. minutě po ose D. Fišer, Vařečka,se prosadil jeden z mnoha našich mladíků Honza Zeman 4:2. Soupeř ale stále vzdoroval a hned po rozehrání opět snížil 4:3. Další slovo si vzal ale náš kapitán David Fišer a opět navýšil.. 5:3. Poslední gól přidal další mladík Vojta Vařečka, který předběhl všechno a všechny výborně zakončil 6:3..  Zápas tak splnil svůj účel, soupeř nebyl vůbec špatný a tak spokojeni byli snad všichni. My pochopitelně pokračujeme v přípravě dál a již v neděli nás čeká další soupeř. Od 17. hodin vyběhneme u starého známého v Dobříkově, takže prestižní duel pro oba,umocněný působením barda Milana Šmardy na domácí lavičce... Takže se všichni těšíme a na výlet rozhodně nepojedeme... 

 

 

 

 

 
 
Přípravný zápas B mužstva 
SK Vysoké Mýto B - Sokol Sruby    5:1 (4:0)

Branky: Sedlák 2, Valášek, Fišer D., Vařečka

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Židík, Valášek, Prušek, Richter, Mokrejš, Podmajerský, Vágner, Sedlák, Benda (Sůva, Rajnoch, Štanglica, Kavka, Vařečka, Zeman, Škraňka, Kanta)

 

V plné přípravě na novou sezónu je už i náš B tým. Mužstvo opustil pouze Petr Škeřík, který zamířil do Litomyšle,naopak s týmem se připravuje hromada mladíků, kteří vyšli z dorostu a věříme, že přechod do dospělého fotbalu zvládnou i když to pro ně jistě nebude ze začátku snadné.. V prvním přípravném zápase proti Srubům dostal příležitost celý kádr, takže na hřiště se dostali úplně všichni, minimálně na poločas. Zápas jsme sice vyhráli,ale o výsledek tolik nejde. V této fázi přípravy bylo důležité,aby jsme si hlavně zaběhali, každý aby hrál v tempu a s patřičným nasazením. Technických nedostatků a zbytečných ztrát bylo na obou stranách spoustu,ale na tom teď bude pracovat každý tým,aby to do začátku soutěže patřičně "vyladil"... Další herní prověrka čeká mužstvo již ve středu v 18. hodin,kdy přivítáme ambiciózní České Heřmanice...

 

 

  

  

image

Naše B mužstvo zakončilo sezónu výhrou 3:2 v Kunčině a v tabulce 1.A třídy se umístilo na celkovém 9.místě.