SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív 2020 - >>>

 

 

 

Sezóna  2019/2020 (nedohraná)

 

 
image
Mistrovský zápas - 3.10.2020

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B  4:2 (3:0)

Branky:  Vařečka, Podmajerský

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák, Hájek J., Prušek, Vágner, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Vařečka, Sedlák ( Rajnoch, Paďour)

 

Po zdařilém utkání s Poličkou jsme zajížděli do Načešic a tentokrát se o zdařilém utkání příliš hovořit nedá... Už to, že jsme na samotný zápas odjížděli ve velmi okleštěné sestavě, nevěstilo nic dobrého... V zápase jsme bohužel předvedli podprůměrný výkon a to na body bohužel nestačí. Domácí nebyli nikterak lepší,ale my jsme předvedli spoustu zbytečných chyb, laciných ztrát a domácí nás za ně nemilosrdně trestali.. První poločas jsme totálně prospali,nebyli jsme dostatečně durazní, ačkoliv jsme věděli, že právě to je největší zbraní domácích borců. Prohrávali jsme osobní souboje, neudrželi jsme souvisle míč na svých kopačkách a hlavně jsme fatálně chybovali v defenzívě. Po poločase tak bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Druhá půle byla sice lepší,dali jsme dvě branky,ale to už bylo na zvrat příliš pozdě. Poprvé v sezoně jsme tak odjeli ze hřiště soupeře s prázdnou... Nezbývá než se z nezdaru co nejdříve oklepat a v sobotu doma vše napravit,v zápase s Rosicemi nad Labem..

 

 

 

 

Mistrovský zápas - 27.9.2020

SK Vysoké Mýto B - SK Polička   4:1 (0:0)

Branky:  Podmajerský 3, Dvořák

Sestava: Zavřel, Vágner, Dvořák, Fišer M., Hájek J., Prušek, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Kavka, Vařečka (Paďour, Kabrhel, Vopršálek, Richter)

Po dalším bodovém venkovním importu ze Žamberka,jsme se opět představili na domácím hřišti, tentokrát proti nevyzpytatelné Poličce. Od úvodního hvizdu jsme diktovali tempo hry, zejména naše zadní řada se snažila o postupnou kombinaci bez zbytečných nakopů.. Soupeř zaparkoval před vlastní sestnactku autobus a my jsme se přes tento val prokousavali jen velmi ztuha.. Scházela nám zejména větší trpělivost a přesnost v predfinalni fázi. Do kabiny jsme tak šli ještě za bezbrankového stavu. Druhý poločas jsme začali opět aktivně,ale zanedlouho přišla studená sprcha. Po nepokryti hostujícího Stejskala v našem pokutovém území šla Polička překvapivě do vedení 0:1. Tento moment nás ale naštěstí nezlomil. Přeskupili jsme řady,na hrot se vysunul Martin Dvořák a soupeře jsme začali pevně svírat. Výsledkem byl třígólový koncert Míry Podmajerského, který společně s Martinem Dvořákem otočil skóre do konečné podoby 4:1. Výsledek je ale naprosto zasloužený,po celý zápas jsme byli lepším týmem a utkání jsme zvládli. Pochvala ještě pro Lukáše Sekaninu, který tentokráte ve středu zálohy zahrál naprosto fantasticky.. Nás teď čeká venkovní výjezd do Načešic,kde se hraje velmi obtížně a jistě tomu bude tak i tentokrát. Jedeme se ale zase o body porvat..

 

 

 
 
image
Mistrovský zápas - 19.9.2020

FC Žamberk - SK Vysoké Mýto B  0:0   PK 3:4

SestavaBačkovský, Richter, Dvořák, Hájek J., Holec, Vágner, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Sedlák, Kavka (Paďour, Vařečka, Prušek, Rajnoch, Kabrhel)

Po vysoké výhře nad posledními Králíky,jsme zajížděli k dalšímu mužstvu ze dna tabulky,do Žamberka. Věděli jsme, že domácí již potřebují naplno bodovat a tě nás nečeká jednoduché utkání. Zápas příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí hráli jednoduše nakopavanymi míči na své útočníky,ale Dvořák s Hájkem pracovali na svých postech spolehlivě. My jsme se bohužel soupeři až příliš přizpůsobili, vázla nám kombinace, ztráceli jsme jednoduché míče a byli jsme málo agresivní. Šancí jsme ale měli na gól několik, nejméně dvakrát neuspěl na domácím gólmanovi Sedlák a v samém závěru neproměnil tutovku po rohovém kopu Martin Dvořák. Zápas tak dospěl do pokutových kopů, které jsme zvládli a vezeme dva body. Na pochvalu to dnes moc nebylo,ale pořád jsou to dva body z venku, které se počítají. Příští zápas nás čeká Polička na domácím hřišti,tak věříme že nejen výkon,ale i výsledek budou lepší..

 
 

 

 

image
Mistrovský zápas - 12.9.2020

SK Vysoké Mýto B - FC Jiskra 2008   8:1 (4:0)

Branky:  Sedlák 4, Podmajerský 3, Benda

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Dvořák, Fišer M., Hájek J., Vágner, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Sedlák, Benda (Kabrhel, Rajnoch, Richter,Holec, Paďour)

Po dalším cenném venkovním vítězství ve Svitavách,jsme se potřetí představili na domácím hřišti. Úkol zněl zcela jasně, konečně doma bodovat a urvat první 3 body taky na našem hřišti. Soupeřem nám bylo mužstvo Jiskry Králíky, které se hned na úvod soutěže potýká s výsledkovou krizí, když na kontě má jeden pouhopouhý bod. Hned od úvodu jsme diktovali tempo hry. V 6. minutě poslal Míra Podmajerský do šance Sedláka,ale ten ještě neuspěl. V 9. minutě si Míra postavil míč k trestnému kopu z ideální pozice za vápnem a trefil přesně 1:0. V 18. minutě předvedl pěknou akci Lukáš Sekanina. Prošel až před hostující sestnactku, skvěle prostrčil míč na Sedláka a bylo to 2:0.. Hosté se spoléhali takřka jen na obranu a jejich útočné výpady bychom napočítali jen stěží. Ve 26. minutě unikal po pravé straně Lukáš Benda, ideálně předložil do vápna Sedlákovi a vedli jsme 3:0. Ve 40. minutě si oba parťáci role prohodili a tentokrát se po přihrávce Sedláka prosadil "Bendič" 4:0. Do šaten jsme tak šli za pohodlného vedení. Hned po začátku druhé půle jsme přidali pátý zásah,kdy se po další chybě v hostující obraně prosadil opět Sedlák 5:0. V 60. minutě vybojoval míč Lukáš Benda a jeho prací opět bezchybně zúročil Sedlák 6:0. V 62. minutě přidal svůj druhý gól Míra Podmajerský a to po hezkém lobu přes hostujícího brankáře 7:0. V 69. minutě zkomplikoval hattrick Míra Podmajerský, když přesně zakončil předložený míč z pravé strany 8:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu v 76. minutě,kdy korigovali z penalty na 8:1. Zápas jsme tak dovedli ke zcela pohodlnému a zaslouzenemu vítězství . Pochvala pro všechny zejména za přístup a nepodceneni soupeře. V neděli nás čeká další venkovní výjezd, tentokrát do Žamberka, takže budeme zase bojovat.

 

 

 

image
Mistrovský zápas - 5.9.2020

TJ Svitavy B - SK Vysoké Mýto B  1:4 (1:1)

Branky:  Sedlák 2, Hájek V., Kabrhel 

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Vopršálek, Fišer M., Hájek J., Prušek, Podmajerský, Sekanina, Hájek V., Sedlák,Kavka (Rajnoch, Richter, Vařečka, Kabrhel, Paďour)

 

V 5. kole jsme zajížděli do Svitav a po dlouhe době nás tam nečekala umělá tráva,ale konečně přírodní pažit na hlavním stadionu. Po našem velmi nepovedeném zápase se Zamrskem jsme chtěli získat nejen nějaké body,ale napravit i naše pošramocené sebevědomí. Začátek ale byl jako z hororu, když první míč domácích před naší bránu si nešťastně srazil Martin Fišer do sítě.. 1:0. Jenže to bylo zřejmě ku prospěchu, protože od této chvíle jsme byli jasně lepším týmem a domácí jsme přehrávali. Hned v 11. minutě se nám podařilo srovnat Vojtou Hájkem 1:1. Poté jsme trpělivě kombinovali,ale do žádných velkých šancí jsme se zatím nedostávali. Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou aktivitou a zejména naše obraná čtyřka zakládala velmi konstruktivní akce bez zbytečných nakopů. V 58. minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu za ruku domácích ve vlastní šestnáctce. Tu bezpečně proměnil Sedlák a vedli jsme 2:1. Hned v 64. minutě chytře vybídl Míra Podmajerský k další šanci opět Sedláka a ten lobem přes domácího gólmana zvýšil na 3:1. Domácí se na žádný velký odpor nezmohli a další velké šance neproměnil postupně Kavka, Podmajerský a D. Fišer.. Konečné razítko na naše vítězství dal střídající Krištof Kabrhel po pěkné akci Vojty Hájka..1:4. Zvládli jsme tak další zápas venku a musíme na tento výkon navázat konečně i doma,kdy v sobotu hostime Jiskru Králíky.. 

 

 

Mistrovský zápas - 29.8.2020

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk   1:2 (0:0)

Branka:  Dvořák

Sestava: Bačkovský, Richter, Sekanina, Dvořák, J.Hájek, Rajnoch, Mokrejš, Podmajerský, V.Hájek, Vařečka, Sedlák (Prušek, Kabrhel, Hansl, Kavka, Paďour)

 

 

image
Mistrovský zápas - 16.8.2020

FK Přelouč - SK Vys.Mýto B  2:3 (1:2)

Branky:  Sedlák 2, Vařečka

Sestava:  Bačkovský, Richter, Sekanina, Hájek J., Vágner,Kabrhel, Podmajerský, Mokrejš, Hájek V., Sedlák, Vařečka (Rajnoch, Prušek,Hansl, Paďour)

 

Po nepovedeném zápase s Libišany jsme zajížděli k dalšímu utkání do Přelouče. Domácí měli na kontě prozatím jen bod a tak jsme věděli, že nás nic jednoduchého nečeká.. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a již ve 4. minutě jsme se ujali vedení po brance Sedláka. Domácí však hned v 11. minutě vyrovnali, po tečované standartní situaci. Hrál se vcelku vyrovnaný zápas, ale naše mužstvo bylo přece jen více agresivní a na naší straně bylo i více odhodlání. Ve 21. minutě vyslal Kuba Mokrejš krásnou kolmicí do sóla Sedláka a zase jsme vedli 1:2. Domácí hrozili zejména po brejcích z levé strany,ale naše obrana pracovala spolehlivě, zejména stoperská dvojice  "Seky" a "Hajas" odehráli velmi dobrý zápas. Těsně před přestávkou měl ještě dobrou šanci Míra Podmajerský,ale jeho střela šla těsně nad domácí branku. Po přestávce domácí chtěli stav zvrátit a nám se tak otevíral prostor k rychlým brejkům.. Jenže 2 úniky neproměnil Sedlák, další vyloženou šanci spálil Jirka Prušek.. Až v 76. minutě nás uklidnil Vojta "Miloš" Vařečka, který své sólo již bezpečně proměnil.. 1:3. Komplikaci jsme si ještě způsobili v 80. minutě, kdy jsme domácí nechali lacino snížit 2:3. Vítězství jsme si už však vzít nenechali a zodpovědným výkonem v závěru se dočkali dalších 3 bodů z venkovního utkání. K výhře nám krom solidního výkonu pomohly ještě zbrusu nové dresy i dohled našeho klubového vedení.... V sobotu se opět představíme doma a to v derby se Zámrskem, takže o motivaci rozhodně nebude nouze. Zveme všechny naše příznivce.

 

 

 

image

Mistrovský zápas - 16.8.2020

SK Vys.Mýto B - FC Libišany  1:5 (0:2)

Branka: 

Sestava:  Zavřel, Fišer M., Dvořák, Kavka, Vágner, Mokrejš, Sekanina, Podmajerský, Hájek V., Benda, Vařečka  (Prušek, Rajnoch, Richter, Sedlák, Paďour)

Po úvodní zvládnuté premiéře v Dolním Újezdu, čekal na náš B tým asi nejtěžší kalibr v soutěži a to mužstvo Libišan. Soupeř disponuje zkušeným kádrem,je v něm spousta hráčů co okusila vyšší soutěže. Navíc v něm také naskakují futsalisté Chrudimi, což jeho kvalitu posouvá ještě mnohem výš. My jsme pochopitelně chtěli o body zabojovat,ale tentokrát to bylo nad naše veškeré síly.. Soupeř byl zkrátka po celé utkání lepším mužstvem,my jsme se dopouštěli laciných chyb a ztrát, což hosté dokázali zkušeně trestat.. Něco málo jsme si sice vytvořili,ale proměňování šancí je také naší velkou bolestí.. Výsledek mluví jasně a je zcela zasloužený. V několika dalších případech nás ješte skvěle podržel gólman Zavřel. Nedá se nic dělat, musíme se do soboty oklepat a o další body se pokusit poprat v Přelouči.

 

 

image

Mistrovský zápas - 7.8.2020

TJ Sokol Dolní Újezd  - SK Vys.Mýto B   1:2 (1:1)

Branky: Vágner, Vařečka

Sestava: Černík, Richter, Dvořák, Fišer M., Hájek J., Mokrejš,Podmajerský, Hájek V., Vágner,Kavka, Sedlák (Rajnoch, Sekanina, Prušek, Vařečka, Paďour).

 

K prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny,jsme zajížděli netradičně již v pátek k nedalekému rivalovi z Dolního Újezda. Oproti minulým rokům byla i příprava velmi krátká z důvodu netradičně brzkého začátku soutěže. S tímto faktem se ale musí smířit všechna mužstva, než se dostanou do patřičného tempa. My sami jsme byli zvědaví,jak na tom vlastně jsme, když poslední "mistrák" jsme hráli v loňském roce. Trošku klidu nám ale dodala přítomnost dlouholeté brankářské jedničky našeho A týmu Vojty Černíka, který nám vypomohl při zranění našich brankářů.. V úvodu jsme čekali domácí tlak,ale opak byl pravdou. My jsme do dvacáté minuty měli nejméně čtyři gólové jasné šance.. Dvakrát pálil ve výborných pozicích Sedlák,ale domácí gólman vždy vyrazil. Další gólovku měl na noze Vágner, taktéž bez úspěchu. Po další skvělé individuální akci Kuby Mokrejše překopl snad z metru Martin Kavka. Hlavička Dvořáka po rohovém kopu šla zase těsně mimo. Až ve 36. minutě po trestném kopu vrátil na zadní tyči míč před bránu Richter a Vágner už konečně protrhl naše trápení.. 0:1. Hned vzápětí jsme ale nešikovně vyrobili faul před naším vápnem a domácí Frňka se z trestného kopu trefil naprosto přesně.. 1:1. Ještě před odchodem do šaten ukázal svoje kvality "Čert", když nás fantastickým zákrokem po další domácí ráně uchránil před další pohromou. Poločas tedy skončil smírně,ale všichni jsme věděli, že se z něho dalo vytěžit rozhodně víc. Druhá půle už byla více vyrovnaná, šancí ubylo a spíše než pohledná hra byl vidět pan rozhodčí a jeho nepřesné a někdy podivné verdikty... Nejspornější bylo vyloučení Jirky Hájka na popud asistenta na lajně,za údajné šlápnutí na protihráče... Nutno říct, že nikdo jiný nic podobného neviděl... Čekal nás tak ještě dlouhý úsek v deseti. Domácí ale nějaký drtivý tlak vůbec nepredvedli,naopak velkou šancí pohrdl Míra Podmajersky,ale to nejlepší mělo teprve přijít. A taky že přišlo... V 88. minutě se dostal ze strany míč do vápna,tam kde se vzal,tu se vzal žolík Vojta Vařečka a milimetrově uklidil míč k tyči domácí branky. Tento úder přišel v pravý čas, přestože rozhodčí nastavoval co se dalo, rozdával karty,tak jsme si výhru už sebrat nenechali. Vezeme tak tři cenné body z venku, takže jistě dobrý začátek. Výkon určitě nebyl ještě ideální,ale nějaké solidní pasáže tam byly. Poděkování všem hráčům, "Čertovi" zvlášť, že nás v zápase několikrát podržel a dokonce se vzdal i tučného bonusu za pomoc B týmu... Svůj příklad ukázal i po zápase,kdy bez jakýchkoliv průpovídek odnesl i lahve na pití do autobusu.... My se teď poprvé představíme taky v domácím prostředí,kdy v neděli přivítáme silného protivníka z Libišan. Na toto atraktivní střetnutí zveme všechny naše fanoušky...

 

 

 


Přípravný zápas - 2.8.2020

SK Vys.Mýto B - FK Horní Ředice  3:1 (2:1)

Branky: Vágner, Rajnoch, Kabrhel 

Sestava: Zavřel E. – Richter, Kavka, Vopršálek, Prušek – Vágner, Podmajerský, Hájek V.,  Rajnoch  – Sedlák, Vařečka  Střídali: Dvořák M., Hájek J., Kabrhel, Paďour

 

 

 

 

 


Přípravný zápas - 26.7.2020

SK Vys.Mýto B - FK Skuteč  2:2 (1:0)

Branky: Dvořák z penalty, Kavka 

Sestava: Bačkovský – Fišer D. (75.Richter), Dvořák M., Valášek (46. Vopršálek), Hájek J. (46.Holec) – Richter (46.Kabrhel) , Podmajerský (46. Sekanina) , Kavka (75. Paďour), Vágner (70. Vařečka) – Sedlák (46. Zeman),  Vařečka (46. Rajnoch)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna  2019/2020

 

 

Přípravný zápas B mužstva

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk    8:2 (3:0)

Branky: Prušek 3, Sedlák 2, Vařečka, Richter, Paďour

Sestava: Sůva, Rajnoch, Dvořák, Sekanina, J. Hájek, Vágner, Mokrejš, Kavka, V. Hájek, Sedlák, Vařečka (Richter, Kanta, Prušek, Paďour)

 

 

Po velmi dlouhé pauze, zapříčiněné pandemii koronavirem,se také náš B tým pomalu vrací do obvyklého fotbalového života. Tréninky probíhají téměř v kompletním složení, takže je vidět, že klukům fotbal opravdu chyběl. V sobotu jsme mohli také sehrát přátelský zápas s tradičním rivalem ze Zámrsku,za což jsme byli pochopitelně rádi. Šlo především o to,zase si užít pocit hraného zápasu, zaběhat si a udělat si radost. Utkání se nám velmi podařilo,po většinu času jsme byli lepším mužstvem a chvílemi bylo až obdivuhodné, jaké akce jsme po tak dlouhé pauze předváděli... Všichni do jednoho podali velmi dobré výkony, hráli s chutí a výsledkem je demolice soupeře, který rozhodně nemá špatné mužstvo.. Vynikl zejména střídající Jirka Prušek, který za druhý poločas vstřelil hattrick... My pokračujeme dál v tréninkovém procesu a všichni se již těší na pátek,kdy zase budeme plnit týmovou kasu pokutami z oblíbeného "baga"..

 

 

FOTO

11.1.2020            VM U17 : VM „B“             UMT Choceň

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM_17_-VM_B__2020-01-11_UMT_Chocen/

 

 

image

Jiskra Ústí n.O. B - SK Vysoké Mýto B  1:1 (1:1)  PK 4:2 

Branka: Pekárek

Sestava: Sůva, Prušek, M.Dvořák, Pekárek, J.Hájek, Rajnoch, Mokrejš, V.Hájek, Kanta, Kavka, Štanglica (Richter, Židík, Vařečka, Bačkovský)

 

 

 

 

 

SK Vysoké Mýto B - SK Zámrsk    2:1 (1:0)

Branky: Sedlák 2

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Pekárek, Dvořák, Hájek J., Richter,Kavka, Benda, Rajnoch, Sedlák,Štanglica (Sůva, Prušek,Kanta, Vařečka,Židík)

 

 

V předposledním zápase podzimu,jsme na domácím hřišti přivítali v derby rivala ze Zámrsku. V hezkém počasí se čekala slušná divácká návštěva a bojovný zápas. Obě mužstva se navíc velmi dobře znají a tak bylo otázkou,kdo koho vlastně čím dokáže překvapit.. No a překvapení přišlo hned v první minutě utkání. Hned po naší rozehrávce se k míči dostal na pravé straně útočné poloviny Šimon Štanglica,odcentroval a balón doplachtil až na hlavu Sedláka, který tak bleskurychle otevřel skóre 1:0. Tento moment však s hosty výrazně neotřásl, postupem času byli více na míči,byli lepší v kombinaci i pohybu. My jsme na hřišti velmi špatně komunikovali,nedostupovali hráče a tím soupeři umožňovali dostávat se stále blíž k naší bráně. Za zmínku však stojí asi 2 šance, které jsme však dokázali ustát. O poločase jsme si tak museli důrazně promluvit a svou hru jednoznačně zlepšit. Došlo i na střídání a nastoupivší Jirka Prušek odehrál slušný druhý poločas. V té době už jsme hráli navíc přesilovku,to když krátce po změně stran unikal všem Šimon Štanglica a za záchranou brzdu zatáhl hostující Bálek. Rozhodčí tasil červenou kartu a ještě jsme dostali možnost přímého kopu z velmi zajímavé vzdálenosti. Martin Dvořák však dál míči přílišnou razanci a branku minul. Hosté ani v deseti nepřestali hrát, tlačili se dopředu a tím v jejich oslabené obraně vznikala okénka pro naše protiútoky. No a v 66. minutě jeden vyšel dokonale. Martin Kavka poslal na půlce do brejku Sedláka,ten postupoval zcela osamocen a zakončil bezchybně..2:0. Rozhodující ránu jsme soupeři mohli zasadit o dalších pár chvil později. To postupoval na bránu Štanglica, předložil před téměř prázdnou branku Sedlákovi,ale ten nepochopitelně selhal a ani branku netrefil....,kopyto... No a málem nás to mohlo i mrzet. V 83. minutě se totiž po tečované střele prosadil hostující Syrový..2:1. Závěr jsme však už naštěstí zvládli a derby vyhráli. Pochvala tentokrát míří spíše do zadních řad, nebezpečné ofenzivní hráče soupeře dokázali uhlídat velmi dobře. Tím jsme uzavřeli podzimní část na domácím hřišti,kde se nám nebývale dařilo. V posledním kole v neděli zajíždíme do Ústí na tamní rezervu a bylo by příjemné náš bodový počin ještě rozšířit,tak snad se nám to podaří.

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - FC Libišany   1:0 (1:0)

Branka: L. Trnka

Sestava: Bačkovský, D. Fišer, Dvořák, M. Fišer, J. Hájek, Štanglica, Trnka, Pekárek, V. Hájek, Benda, Kavka ( Sůva, Prušek, Rajnoch,Kanta, Richter, Vařečka, Sedlák)

 

Po domácím nezdaru z minulého týdne proti Dolnímu Újezdu,jsme nastoupili po změně pořadatelství opět na domácím hřišti. Protivník byl jeden z nejtěžších a to lídr tabulky z Libišan. V jeho středu se to hemží velmi kvalitními a zkušenými fotbalisty a pokud jsme chtěli pomýšlet na úspěch, věděli jsme, že musíme předvést výkon na samé hranici našich možností. Úvod byl z obou stran "poznávací", poté již přišly velké šance hostů. Nejprve po trestném kopu z hranice šestnáctky zvonila tyč naší branky,zanedlouho potom se ozvalo i břevno.... K uhájení bezgoloveho stavu přispěl výbornými zákroky v této fázi i Šimon Bačkovský v naší bráně.. Po vynuceném střídání po zranění Martina Fišera jsme přeskupili řady a naším hlavním "výrobcem" ofenzivních nápadů se stal Lukáš Benda. A přišly i šance. Nejprve pálil z poza vápna Sedlák,ale zkušený David Šimon vyrazil na rohový kop. Ve 34. minutě jsme se již radovali. To si v soupeřově pokutovém území dobře pokryl míč Martin Kavka,nabil nabíhajícímu " Trncovi" a ten po zemi trefil přesně za háčky...1:0. Do kabin jsme tak odcházeli povzbuzeni nadějným vedením. Věděli jsme, že druhá půle bude ještě náročnější a byla to skutečná bitva. Nikdo si nic nedaroval,oba týmy hrály na vítězství,nikdo nechtěl prohrát. Zápas měl parádní tempo a spoustu šancí na obou stranách. Na naší straně měli obrovské šance nejprve Sedlák,potom Benda a další v řadě Štanglica. Hostující golovky neskutečně likvidoval fantastický "Bačky" v naší bráně. Napětí tedy trvalo až do samotného konce,ale pro nás skvělý výsledek jsme dokázali dovést až do závěrečného hvizdu. Konečně jsme do hry dali to,co nám kolikrát ještě velmi schází. Bojovnost, nasazení, vůle po vítězství, srdce... To bylo v tomto utkání velmi znát a díky tomu jsme dokázali lídra srazit.. Všichni si sáhli na dno svých sil a každý zaslouží velkou pochvalu.., celý tým. V předposledním kole hrajeme zase doma a o motivaci nebude opět nouze. Přijede rival ze Zámrsku a to pro nás bude ještě víc než Libišany... Snad bude příznivé počasí a sejde se i pěkná divácká kulisa na toto třaskavé derby.. Tímto celé naše mužstvo zve naše věrné diváky..

 

 image   image

 

 image   image

 

 

Foto:  https://bisradek.rajce.idnes.cz/Becko_VM-Libisany_2019_10_20/

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Sokol Dolní Újezd  0:1 (0:1)

Sestava: Bačkovský, Fišer M., Dvořák, Pekárek,Kanta, Rajnoch, Hájek V., Hájek J., Prušek, Vařečka,Štanglica (Richter, Sedlák,Židík,Sůva, Paďour)

 

 

K dalšímu zápasu jsme nastoupili po týdnu opět doma,proti mužstvu Dolního Újezdu. Sestava doznala několika změn a příležitost dostali někteří doposud nepříliš vytížení hráči, zejména mladších ročníků. Již samotný úvod nás však nezastihl v dobrém rozpoložení a již v 7. minutě jsme inkasovali. To po zbytečně vyrobeném rohu pro hosty se míč několikrát vrátil do našeho pokutového území a soupeř tvrdou dorážkou po skrumáži skóroval 0:1. Avšak ani nadále se nám nedařilo do zápasu výrazně dostat. Byli jsme příliš pasivní, chyběl pohyb, chuť, nabídka a hlavně nasazení nebylo na úrovni,abychom mohli uspět. To hosté hráli s chutí a jejich útočné náznaky byly velmi nebezpečné. Ani ve druhé půli to nebyla žádná "hitparáda",ale nějaké šance na vyrovnání jsme přece jen měli. Zejména po standardních situacích. Velké příležitosti měli Kuba Pekárek a Martin Dvořák,ale jejich zakončení hlavou skončilo na břevně, respektive v rukavicích gólmana Janeckého. Víc jsme si vytvořit nedokázali a utkání těsně prohráli. Nebyl to dobrý výkon,spoustu špatných individuálních výkonů a malá vůle po vítězství jsou pro nás varováním. V neděli opět doma hostíme lídra tabulky z Libišan a podobné představení by pro nás nedopadlo o moc lépe... Snad si to všichni uvědomí..

 

 

 

 

 

image

TJ Sokol Tatenice - SK Vysoké Mýto B   2:1 p.k. (0:0)

Branka: M. Dvořák

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák, Pekárek, Hájek J., Vařečka, Trnka,Mokrejš, Hájek V., Sedlák,Kavka (Sůva, Rajnoch, Prušek,Zeman,Kanta)

 

 

Po třech domácích zápasech v řadě jsme zajížděli po delší době zase na půdu soupeře. Tentokrát k dalšímu nováčkovi v soutěži, mužstvu Tatenice. Po trpké zkušenosti z Proseče jsme věděli, že nás čeká tým nadšených bojovníků, který nám rozhodně nic nedaruje. To se také v zápase potvrdilo. Nutno říci, že hřiště bylo v katastrofálním stavu,byla to spíše bahenní lázeň a tak kvalitní kombinace byla téměř nadlidský úkol.. Domácí hráči se s ničím nepárali, dlouhý balón dopředu a tam o něj srdnatě bojovali. My jsme se i přes nekvalitní terén snažili o jakousi hru po zemi, zejména Kuba Mokrejš s Lukášem Trnkou se pokoušeli o kombinaci vpřed,ale k naší smůle jsme několik nadějných akcí nedokázali zužitkovat. Druhý poločas byl opět tuhý boj v těžkých podmínkách,ale přesto dvě branky padly... Nejprve se radovali domácí. To se do odraženého míče za vápnem z voleje opřel domácí hráč a trefil naprosto přesně..1:0. Tento moment určil další ráz utkání. My jsme přeskupili řady,pod naše útočníky se vysunul Martin Dvořák a tento tah se ukázal jako správná volba. Začali jsme držet balón, tlačili se stále více kupředu a domácí pozvolna svírali. A odměnou nám byla vyrovnávací branka. To před domácím pokutovým územím dobře zakombinovali Martin Kavka s "Dvořkou" a ten přesnou střelou k tyči vyrovnal..1:1. Zápas už poté dospěl do penaltové loterie, která nám tentokrát bohužel bod navíc nepřinesla. Mužstvo zaslouží pochvalu za přístup,bylo to velmi náročné utkání v dobré atmosféře,ke které přispěla početná návštěva domácích diváků. Teď už se zase vracíme na náš domácí plac,kde v sobotu přivítáme soupeře z Dolního Újezdu. 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - FC Žamberk  2:0 (1:0)

 

Branky: Podmajerský, Richter

Sestava: Bačkovský, Fišer, Pekárek, Dvořák, Hájek J.,Štanglica, Podmajerský, Hájek V., Vařečka, Sedlák,Kavka ( Zeman, Prušek,Kanta, Richter, Sůva)

 

 

Po domácí kanonádě z minulého týdne proti Rosicím,nastoupil B tým potřetí v řadě na svém hřišti, tentokráte proti loňskému účastníkovi krajského přeboru, mužstvu Žamberka. První půle byla vcelku vyrovnaná bez vážnějších šancí na obou stranách. Jednu z mála se nám ale přeci jen podařilo zužitkovat, když nás po akci na pravé straně svou přesnou střelou z hranice "šestnáctky" poslal do vedení Míra Podmajerský 1:0. Do šaten jsme tak odcházeli spokojenější i když rozhodnuto ještě nebylo. Druhá půle žádný drtivý tlak hostů nepřinesl,nenechali jsme se zbytečně zatlačit a drželi soupeře v bezpečné vzdálenosti od naší brány. Těsně před koncem naše vítězství pojistil Jirka Richter a tak jsme brali další tři body. Domácí trojutkání jsme tedy zvládli na výbornou a v tabulce se vyhoupli na velmi pěkné prozatimní třetí místo. Tuto neděli nás čeká po delší době venkovní výjezd,hrajeme u dalšího nováčka v soutěži, mužstva Tatenice. Takže zase boj a nadšení z domácí strany. My doufáme v dobré rozpoložení týmu,jsme na vítězné vlně a rozhodně budeme chtít opět bodovat.

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B – TJ Rosice n.L.  7:1  (4:0)

Branky: Benda 3, Zeman 2, Wimmer, Podmajerský

Sestava: Bačkovský – M.Fišer, Pekárek, Valášek, J.Hájek, Štanglica, Podmajerský, Wimmer, V.Hájek, Benda, Sedlák (Židik, Rajnoch, M.Dvořák, Vařečka, Zeman, Richter, Sůva) 

 

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - SK Tuněchody  6:3 (3:2)

 

Branky: Sedlák 3, Dvořák, Vařečka, Prušek

Sestava: Sůva, Richter, Dvořák, Fišer M.,Kanta, Rajnoch, Podmajerský, Hájek J., Vařečka, Sedlák, Kavka (Hájek V., Prušek,Zeman, Paďour)

 

Po nezdaru v minulém kole v Proseči,nastoupil náš B tým na domácím hřišti proti mužstvu Tuněchod. Soupeř se po pěti úvodních kolech nacházel na posledním místě bez jediného bodu a tak náš záměr byl zcela jasný. Získat opět 3 body a přidusit protivníka na konci tabulky ještě více. Apelovali jsme na hráče,aby začali makat hned od prvních minut, žádný lajdacký přístup jako v Proseči.. No a úvod se nám skutečně vydařil. Již ve 3. minutě vyslal na levé straně do sprintu Vařečku Míra Podmajerský,ten poslal ostrý centr před hostující branku a Martin Dvořák se nemýlil 1:0. Ve 22. minutě bylo ještě veseleji. Rohový kop zahrál výborně Jirka Hájek, našel přesně hlavu Sedláka a bylo to 2:0. Úvod jsme tedy zvládli,ale místo abychom se uklidnili a zahráli si fotbal,zase vrátíme soupeře triviálními chybami do zápasu. Ve 24. minutě ztrácíme zbytečně po rozehrávce míč,na pravé straně se nechá lehce předběhnout Pepa Kanta a z následného centru se na zadní tyči prosazuje hostující Jan Bořil (jednozápasové hostování z Edenu..) 2:1. Za další tři minuty si však bereme své dvoubrankové vedení zpět. To Míra Podmajerský krásně uvolnil na levé straně opět Vojtu Vařečku a ten přesnou střelou na zadní tyč zvyšuje na 3:1. Další zbytečné selhání jsme předvedli ve 39. minutě. To se opět velmi jednoduše nechal obejít Kanta na pravé straně a naservírovaný míč zužitkoval znovu hostující Jan Bořil ( Díky tomuto počinu si vysloužil nominaci na San Siro proti Interu v lize mistrů..) 3:2. Ve 42. minutě jsme opět mohli odskočit,ale Martin Dvořák v nadějné pozici mířil hlavou příliš nad. V poločase jsme si tedy k naší hře měli rozhodně co říci.. No a naší perfektní koncentraci jsme předvedli hned po úvodním hvizdu druhé půle. Nepochopitelná rozehra naší obrany vyústila až v následný trestný kop hostů a ti se pěknou střelou dotáhli až na remízový stav 3:3. V té chvíli se zdálo, že můžeme celé utkání úplně ztratit,ale naštěstí se nám brzy podařilo zase odskočit. V 51. minutě Martin Dvořák našel mezi obránci naběhnutého Sedláka,ten udělal kliku vyběhnuvšímu brankáři hostů a trefil přesně.. 4:3. Definitivní zlom nastal v 63. minutě. To střídající Honza Zeman vypíchl na půlce soupeři míč,rychle poslal do dalšího úniku Sedláka a ten tentokrát podél gólmana navýšil naše vedení na 5:3. Na tento rozdíl již hosté nezareagovali, naopak, ještě jednou inkasovali. Tady je třeba zmínit dalšího střídajícího hráče Jirku Průška. Ten v 75. minutě postupoval na bránu Tuněchod a své sólo vyřešil jako ostřílený mazák... 6:3. U našeho "Průši" se jednalo o vůbec jeho první gól mezi dospělými v našem klubu.., takže gratulace a snad další zásah nepřidá zase až za deset let.... Zápas jsme tedy zvládli, povinnost splněna,ale špatných věcí k zamyšlení je stále spousta a my musíme neustále poctivě pracovat na jejich odstraňování... Příští týden hrajeme oproti původnímu rozlosování opět na domácím hřišti a to v neděli s týmem Rosic. Soupeř předělává své hřiště a tak si s námi vyměnil pořadatelství. Zveme tedy všechny fanoušky na náš stadion.

 

 

 

 

 

 

image

FK Proseč - SK Vysoké Mýto B   3:0 (3:0)

 

Sestava: Bačkovský, Richter, Pekárek,Židík, Kanta,Štanglica, Podmajerský, Hájek, Vařečka, Sedlák, Kavka (Dvořák,Zeman, Prušek, Rajnoch)

 

 

V nedělním chladném odpoledni zajíždělo po letech naše B mužstvo opět do nedaleké Proseče,tedy k nováčkovi letošní A třídy. Věděli jsme co domácí hrají, trenér nás upozorňoval co nás čeká,ale už po první půli bylo po zápase.... Tentokrát jsme předvedli velmi špatný výkon ve všech řadách, chyběla vůle,bojovnost a patřičná kvalita. Domácí žádný fotbal nehráli, stačilo jim všechny balóny nakopavat z hloubi vlastní poloviny a o ty se pak nesmlouvavě rvát.. A to byl hlavní rozdíl. My jsme byli jako leklé ryby,naprosto žádná komunikace a organizace hry, žádný zápal, žádná agresivita. A tak jsme víceméně všechny souboje prohrávali a dělali tak velkou radost hlučné domácí "severní tribuně"... Ve druhé půli jsme sice dvě, tři příležitosti měli,ale ani to se nám nedařilo náležitě využít. Naopak jsme ještě pár domácích šancí přestáli...  Zkrátka a dobře jsme naprosto zaslouženě prohráli a všichni by si měli sáhnout do svědomí,kdo co za 90. minut na hřišti předvedl.... Přísnější měřítko snesl jen Šimon Bačkovský v naší brance, který nás ještě několika výbornými zákroky uchránil od většího debaklu... Takže teď všichni zase pěkně zpátky na zem,bez nasazení, vůle a chtění nepůjde nic. 

 

 

 

 

 

 

image

SK Vysoké Mýto B - TJ Svitavy B    3:0 (2:0)

Branky: Kavka, Dvořák z p. , Podmajerský

 

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,Židík, J.Hájek,Zeman, Podmajerský,V.Hájek, Rajnoch, Kavka,Štanglica (Bartoš,Kanta, Vařečka,Prušek, Sedlák)

 

 

Po vydřeném vítězství v Králíkách nastoupilo naše "bego" ke svému druhému domácímu utkání, tentokrát proti rezervnímu týmu Svitav. Za úkol pochopitelně bylo potvrdit tříbodový zisk na domácím hřišti. Do zápasu jsme dobře vstoupili a již ve 12. minutě jsme šli do vedení. To na pravé straně dobře zapracoval Štanglica,poslal míč před hostující branku a Martin Kavka otevřel skóre 1:0. Od té chvíle jsme byli lepším mužstvem i když žádný drtivý tlak se nekonal. Míč jsme však kontrolovali více než hosté a ti ani žádnou velkou šanci nezaznamenali.. Naopak v 31. minutě po faulu na Zemana v pokutovém území, proměnil nařízenou penaltu Martin Dvořák 2:0. Do šaten jsme tak šli s dvoubrankovým vedením a vědomím dobře rozehraného utkání. Na definitivní klid jsme ve druhém poločase nemuseli čekat příliš dlouho. To se v 56. minutě dostal v hostujícím vápně k míči Míra Podmajerský a nadvakrát překonal zkušeného Kavalíra ve Svitavské brance 3:0. Od tohoto okamžiku se zápas vlastně jen dohrával, hosté nekladli žádný velký odpor a my jsme se  pod dojmem tříbrankového vedení pochopitelně nikam nehnali. Utkání tak skončilo naším hladkým vítězstvím a dalším tříbodovým ziskem. Dá se tedy říci, že vstup do nového ročníku se nám celkem povedl a za to jsme všichni rádi. Musíme ale poctivě pokračovat dál a k dalším zápasům nastupovat s ještě větším nasazením a patřičnou pokorou. Hned příští utkání pro nás bude solidním testem,kdy zajíždíme na horkou půdu do Proseče,tedy k dalšímu elánem nabitému nováčkovi této soutěže. Už teď se všichni těšíme..

 

 

 

 

 

 

 

 

image

FC Jiskra 2008 - SK Vysoké Mýto B   1:2  (1:1)

Branky: Sedlák 2

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,M. Fišer, Prušek,Zeman, Podmajerský, Hájek V.,Židík,Kavka, Sedlák (Kanta, Bartoš, Rajnoch)

 

 

Ve 3. kole jsme absolvovali krásný a daleký zájezd s cílovou destinací Králíky,kde jsme se utkali s domácí Jiskrou 2008. Soupeř je čerstvým nováčkem v A třídě a tak jsme tušili, že bude plný elánu a nic snadného nás nečeká. Zápas samotný to potvrdil,ale pojďme od začátku. Po úvodním oťukávání jsme se již ve 13. minutě dostali do vedení. Po zmatku v domácím pokutovém území se k míči dostal Sedlák a jeho střela zapadla přesně za tyč domácí branky 0:1. Soupeř se od té chvíle prezentoval naprosto jednoduchou hrou,kdy převážně jejich brankář neustále nakopával dlouhé míče na své spoluhráče vepředu a tam to byl nelítostný boj s naší obranou. Pár střel sice vyprodukoval,ale buď nemířil přesně,nebo byl na místě "Bačky" v naší brance. Další naše příležitosti měl Míra Podmajerský,ale jeho dvě rány domácího gólmana nepřekvapily. Zásadní moment první půle přišel v 37. minutě. To vyslal Míra Podmajerský do sólového úniku Sedláka,ten ještě předložil do leva na Ivana Židíka,ale ten naprosto neuvěřitelně, nepochopitelně domácí prázdnou branku minul... A za to jsme byli hned po minutě ztrestáni. To se do odraženého míče za naším vápnem opřel soupeřův "plejer" a z voleje trefil naprosto přesně 1:1. Takže během minuty byl místo stavu 2:0 pro nás, výsledek vyrovnaný. V kabině se pak strhla solidní bouřka,kdy jak my sami,tak i trenér měl k našim výkonům velké výhrady.. Druhý poločas však žádné rapidní zlepšení nepřinesl. My jsme byli nepřesní v kombinaci, následovaly laciné ztráty a to byla voda na mlýn domácích borců.. Ti si dokázali vypracovat několik solidních příležitostí,ale ty jsme dokázali někdy i se štěstím přežít.. Když už se zdálo, že zápas dotáhneme do penaltového rozstřelu, přišla pro domácí rána přímo do vazu. To letitou spolupráci předvedli  Podmajerský se Sedlákem. Míra nádhernou přihrávkou mezi domácí stopery vyslal Sedláka do samostatného nájezdu,ten udělal vyběhnuvšímu brankáři dlouhou kliku a bylo uděláno,hotovo...1:2. Pak už jsme si těch pár minut pohlídali a nakonec brali velmi krásné 3 body z venku. Soupeř byl velmi zklamaný,ale to nám bylo úplně fuk. Fotbal se hraje na góly a my jsme své šance dokázali proměnit. A tak nám pochopitelně i dlouhá cesta domů příjemně utíkala,s patřičným pitným režimem.... No a v sobotu se představíme zase na domácím hřišti,kdy přivítáme béčko Svitav,tak snad získané body z venku potvrdíme. Zveme všechny fanoušky..

 

 

 

 

 

 

imageSK Vysoké Mýto B - FK Přelouč   2:0 (0:0)

Branky: Dvořák z p., Hájek

Sestava: Bačkovský, Richter, Dvořák,M. Fišer, Kanta, Rajnoch, Podmajerský, Hájek, Vágner, Sedlák,Štanglica (Židík,Kavka,Zeman, Paďour)

 

 

Po úvodním nepovedeném utkání v Načešicích,nastoupilo poprvé v nové sezóně naše "bego" na domácím hřišti. Soupeřem nám byl již tradiční účastník A třídy, tým Přelouče. Zápas se hrál za velkého vedra a to velmi ovlivnilo hru obou mužstev. Nebyla to žádná jízda "nahoru dolů",ve hře bylo spoustu zbrklostí, nepřesností a zbytečných ztrát. První šanci jsme vyprodukovali až ve 27. minutě. To Štanglicův střílený centr zakončoval Sedlák,ale branku v zajímavé příležitosti minul. Ve 35. minutě se dostal ke střele Martin Dvořák,ale těsně minul hostující branku. Hosté byli v první půli nepřesní, stejně jako my a tak jejich možnosti nebylo jaksi kde počítat.. Hned zkraje druhé půle jsme měli první opravdu velkou příležitost. V 53. minutě našel Míra Podmajerský přesným centrem Dvořáka,ale ten v gólové šanci poslal míč vysoko nad.. V 56. minutě se do hostujícího vápna prodíral jako šťírek Míra Podmajerský,byl podražen a sudí neváhal a odpískal penaltu. K té se postavil Martin Dvořák a bezpečně proměnil 1:0. I soupeř podnikl pár rychlých výpadů,ale vzadu vše dobře jistil Šíma Bačkovský. V 78. minutě mohl přijít klid. Míra Podmajerský v hostujícím vápně přihrával před odkrytou bránu na volného Sedláka,ale ten z bezprostřední blízkosti poslal míč nepochopitelně nad... Další šanci měl Alex Vágner,ale jeho rána skončila pouze na tyči. Rozuzlení tedy přišlo až v samém závěru. Výbornou akci rozjel Martin Kavka,vyslal do sóla mladíčka Vojtu Hájka a ten zakončil jako starý mazák naprosto perfektně 2:0. Zápas jsme tedy vyválčili za tři důležité body i když žádná hitparáda to rozhodně nebyla a tak musíme na našich výkonech dál poctivě pracovat. Příští týden nás čeká krásný zájezd do dalekých Králíků,kde se utkáme s domácí Jiskrou 2008, jedním z letošních nováčků v soutěži.

 

 

 

 

 

image

TJ Mezilesí Načešice - SK Vysoké Mýto B  4:2 (3:1)

Branky: Podmajerský,Wimmer

 

Sestava: Sůva,Kanta,Trnka, Hájek J., Prušek, Richter, Podmajerský, Hájek V., Vágner, Wimmer, Sedlák (Zeman, Bartoš, Rajnoch)

 

 

V prvním kole nové sezóny zavítal náš tým do Načešic a jak se záhy ukázalo,nebyl to vstup do soutěže nikterak podařený... Zejména první poločas byl z naší strany hodně darebný. Postrádali jsme patřičné nasazení,agresivitu v osobních soubojích a byli jsme celkově takoví "připosraní"... Již ve třetí minutě jsme inkasovali po zbytečné standartce domácích těsně za vápnem 1:0. Světlý okamžik nastal v 8. minutě,kdy se dral do koncovky Filda Wimmer,byl faulován a byla z toho penalta. Tu s jistotou proměnil Míra Podmajerský 1:1. Jenže místo toho,aby nás to postavilo na nohy,se o 3. minuty později kopala penalta za faul i na druhé straně... a bylo to zase 2:1. Ve 23. minutě bylo ještě hůře. To naprosto jednoduše prošel domácí hráč v našem vápně přes několik zkoprnělých obránců a hned to bylo 3:1. Ve 35. minutě jsme mohli zkorigovat,ale po Hájkově rohovém kopu trefil Sedlák hlavou bohužel pouze břevno domácí branky. Poločas pro nás dopadl tedy velmi špatně a v šatně jsme si měli rozhodně co říci... Druhý poločas jsme začali o poznání lépe. Velmi jsme zjednodušili hru, žádná hra na velké fotbalisty,ale začali jsme se na hřišti taky trošku rvát a bojovat. A tak v 58. minutě přiťukl Podmajerský míč za vápno na Wimmera a "Fíla" zamířil svou ranou naprosto přesně 3:2. Obrovskou šanci na vyrovnání měl na svědomí opět Wimmer. V 75. minutě po perfektním náběhu postupoval sám na gólmana,ale v rozhodující chvíli dal své ráně přílišnou razanci a ta skončila nad domácí brankou.., velká škoda. Poté se ošklivě v souboji zranil brankář Sůva,byl odnesen na nosítkách a do branky šel Prušek.. Kalich hořkosti jsme si dopili v poslední minutě. To krásnou ranou z 25 metrů domácí uzavřeli skóre na konečných 4:2. Podtrženo sečteno,velmi špatná první půle nás nejspíš stála lepší výsledek. Po přestávce jsme se sice snažili,bojovali,ale už jsme skóre zvrátit nedokázali. Je to jistě ponaučení pro příště, že musíme začít makat hned od začátku a ne až když prohráváme. Zklamali jsme jako tým, přesto pochvalu zaslouží Filda Wimmer, který se neúnavně nabízel,bojoval,jen chtělo,aby se patřičně přidali i ostatní.. Nápravu můžeme zjednat v neděli na domácím hřišti,kdy k nám dorazí mužstvo Přelouče,tak snad bude výsledek lepší..

 

 

 

 

 

 

image

Přípravný zápas B mužstva - 4.8.2019 

Sokol Dobříkov - SK Vysoké Mýto B   2:2 (0:1) 

Branky: Zeman, Bartoš

Sestava: Sůva, Fišer M., Dvořák, Trnka, Richter, Rajnoch, Podmajerský, Valášek, Hájek, Sedlák, Zeman

(Bartoš, Židík, Kanta)

 

K poslednímu přátelskému utkání před novou sezónou zajížděl náš B tým do nedalekého Dobříkova. Zápas jsme odehráli ve slušném tempu,byli jsme jasně lepším mužstvem,ale naše finální fáze a zejména koncovka,to bylo jedno velké trápení. A tak místo jednoznačného vítězství jsme utrpěli nakonec remízu 2:2, přestože jsme již 2:0 vedli.. Musíme si všichni uvědomit, že pokud se nebudeme v zakončení stoprocentně soustředit a šance proměňovat,budeme na to krutě doplácet a tento zápas toho byl jasným důkazem... Jinak pochvala za přístup a nasazení,to bylo v pořádku. Teď už nás čekají mistrovská utkání a hned v sobotu zajíždíme do Načešic,kde budeme chtít jistě bodovat..

 

 

 

 

 

 

image

Přípravný zápas B mužstva - 31.7.2019 

SK Vysoké Mýto B - Sokol České Heřmanice  6:3 (3:1) 

Branky: Sedlák 3,Zeman, Fišer D., Vařečka

 

Sestava: Sůva, Fišer D., Dvořák, Vařečka, Kanta, Richter, Podmajerský, Hájek, Vágner, Sedlák, Benda (Zeman, Bartoš, Rajnoch)

 

Po nedělní přípravě se Sokolem Sruby nastoupilo "bego" k další herní prověrce, tentokrát proti Českým Heřmanicím... Soupeř vedený bývalým ligovým hráčem Tomášem Jirsákem bohužel nepřivezl našeho velkého kamaráda a nedávného spoluhráče Lukáše Macha, tak třeba příště... V první půli jsme hráli celkem slušně,jen jsme kazili spoustu finálních řešení, které nás bohužel stále provázejí.. Již ve 4. minutě poslal Sedláka do šance Podmajerský,ale skóre se ještě neměnilo. Ve 23. minutě již udeřilo,kdy Martin Dvořák poslal Sedláka do sóla a bylo to 1:0. Hned o dvě minuty později "zazdil" velkou šanci Vojta Hájek. Ve 32. minutě soupeř vyrovnal,nutno dodat, že po naší velmi laciné ztrátě.. Ve 33. minutě dobře zakombinovali "Fíša" s "Bendičem" a po tečované ráně Sedláka jsme šli opět do vedení 2:1. Ve 37. minutě opět Míra Podmajerský vyslal na zteč Sedláka a ten po obhozeni hostujícího stopera tvrdou ranou zvýšil na 3:1. Ve druhé půli hosté již s Tomášem Jirsákem v sestavě vyrovnali hru a brzy i dali kontaktní branku. Po naší další laciné chybě v rozehrávce to bylo 3:2. V 72. minutě po ose D. Fišer, Vařečka,se prosadil jeden z mnoha našich mladíků Honza Zeman 4:2. Soupeř ale stále vzdoroval a hned po rozehrání opět snížil 4:3. Další slovo si vzal ale náš kapitán David Fišer a opět navýšil.. 5:3. Poslední gól přidal další mladík Vojta Vařečka, který předběhl všechno a všechny výborně zakončil 6:3..  Zápas tak splnil svůj účel, soupeř nebyl vůbec špatný a tak spokojeni byli snad všichni. My pochopitelně pokračujeme v přípravě dál a již v neděli nás čeká další soupeř. Od 17. hodin vyběhneme u starého známého v Dobříkově, takže prestižní duel pro oba,umocněný působením barda Milana Šmardy na domácí lavičce... Takže se všichni těšíme a na výlet rozhodně nepojedeme... 

 

 

 

 

 
 
Přípravný zápas B mužstva 
SK Vysoké Mýto B - Sokol Sruby    5:1 (4:0)

Branky: Sedlák 2, Valášek, Fišer D., Vařečka

Sestava: Bačkovský, Fišer D., Židík, Valášek, Prušek, Richter, Mokrejš, Podmajerský, Vágner, Sedlák, Benda (Sůva, Rajnoch, Štanglica, Kavka, Vařečka, Zeman, Škraňka, Kanta)

 

V plné přípravě na novou sezónu je už i náš B tým. Mužstvo opustil pouze Petr Škeřík, který zamířil do Litomyšle,naopak s týmem se připravuje hromada mladíků, kteří vyšli z dorostu a věříme, že přechod do dospělého fotbalu zvládnou i když to pro ně jistě nebude ze začátku snadné.. V prvním přípravném zápase proti Srubům dostal příležitost celý kádr, takže na hřiště se dostali úplně všichni, minimálně na poločas. Zápas jsme sice vyhráli,ale o výsledek tolik nejde. V této fázi přípravy bylo důležité,aby jsme si hlavně zaběhali, každý aby hrál v tempu a s patřičným nasazením. Technických nedostatků a zbytečných ztrát bylo na obou stranách spoustu,ale na tom teď bude pracovat každý tým,aby to do začátku soutěže patřičně "vyladil"... Další herní prověrka čeká mužstvo již ve středu v 18. hodin,kdy přivítáme ambiciózní České Heřmanice...

 

 

  

  

image

Naše B mužstvo zakončilo sezónu výhrou 3:2 v Kunčině a v tabulce 1.A třídy se umístilo na celkovém 9.místě.