SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív 2020 - >>>

 

 

Sezóna  2021/2022 

 

Realizační tým 

Hrdina Lukáš (724 689 889), Suchomel Ivan (776 710 201)

 

 

 

 

image 30.kolo - Česká divize C - U17 - 18.6. image
        SK Vysoké Mýto   2:1           RMSK Cidlina
             (0:0)      
 

 

Branky: 67. Zamastil, 79. Šeda – 48. M. Malina

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček (64. Hunal), Staněk, Martinec, Meduna (46. Vácha) – Paulus (46. Pecháček), Hošek, Mošner – Boguaj, Zamastil (82. Kužma), Štanglica (46. Šeda).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Odehráli jsme katastrofální první poločas bez pohybu, nefungoval nám střed hřiště a nebyli jsme schopni zachytávat náběhy agilních křídel hostujícího týmu. Bezbrankový stav vydržel pouze díky vynikajícím zákrokům Loukoty. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, připravili si dvě příležitosti, ale opět jsme neuhráli dlouhý míč za obranu a soupeř byl nekompromisní. Branka nás opařila a přežili jsme další tutovky hostujících útočníků. Postupem času jsme se přeci jenom začali lépe pohybovat, po pěkné akci jsme otočili hru doprava, kde poslal před branku střílenou přihrávku Mošner a Zamastil zakončil. Následovala další 100% příležitost hostů, ale Loukota dnes svoji branku zaklel a tak se odražený míč od Zamastilova obličeje dostal k Šedovi a ten nedal levačkou brankáři Cidliny šanci. Dnes při nás stála kupa štěstí, ale za výborné jaro jsme si ho zasloužili. Jsem rád, že končíme domácí výhrou a připravili jsme tak vítěznou rozlučku Ivanovi, kterému za celý tým děkuji za výbornou spolupráci a přeji mu hlavně hodně zdraví ve trenérském důchodě. Ivošu, díky!

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-RMSKCidlina_2022-06-18/

 

 

 

 

29.kolo - Česká divize C - U17 - 11.6. image
   Bohemians Praha B   6:0        SK Vysoké Mýto
             (0:0)      
 

 

Branky: 48. Havránek, 56., 76. Chadžiev, 58. Ho Hung, 63. Šimr, 75. Novotný.

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček, Staněk (58. Meduna), Martinec, Vácha (72. Štanglica) – Hošek, Bureš, Pecháček (69. Paulus) – Hunal, Mošner, Mikulecký (58. Zamastil).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Už druhý týden říkám hráčům, že netrénujeme tak, jak bychom měli. A pouze kvalitní tréninková píle nám přinesla předchozí velmi dobré výsledky. Dnes se nám všechno vrátilo. Už v prvním poločase jsme nehráli podle našeho plánu a zbytečně jsme míče nakopávali, nevěřili si v rozehrávce a domácí nám všechny míče přímočaře vraceli. V přestávce jsme si zdůrazňovali, že chceme být mnohem aktivnější na míči a koncentrovat se na prvních 15 minut. První 3 rozehrávky však zahrajeme opět nakopnutím, domácí zpřesní svoji přechodovou a hlavně finální fázi a v 60. minutě je po zápase. Neměli jsme ani morální síly, abychom s výsledkem něco udělali. Naopak naší liknavostí a odevzdaností zbytečně znehodnotíme celou jarní část, necháme si dát další branky a je z toho debakl. Je to pro nás nastavené zrcadlo, že bez pořádné práce zkrátka nejsou žádné koláče.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_BohemiansPrahaB-VM_2022-06-11/


 

 

 

 

image 28.kolo - Česká divize C - U17 - 5.6.
      SK Vysoké Mýto   6:3       Viktoria Žižkov B
             (4:0)      
 

 

Branky: 11., 56. Zamastil, 12., 28. Boguaj, 26. Hunal, 90+2 Diaz – 59. Joska, 83. Nedorost, 90. Maštera

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček (85. Diaz), Staněk, Martinec, Meduna (46. Vácha) – Hošek, Bureš (64. Kužma), Mošner – Boguaj, Zamastil, Hunal (46. Pecháček).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

První poločas byl i přes některé nedorazy v obranné činnosti podle našich představ, vycházela nám hra s otevřením prostoru a průnikovou přihrávkou, kdy zejména Staněk připravil několik předfinálních přihrávek. V poločase jsme chtěli mužstvo povzbudit změnou rozestavení a čerstvými hráči, což nám 10 minut vycházelo, dali jsme po pěkné kombinaci pátou branku, ale pak jsme začali hrát profesorsky, pomalu a bez pohybu, měli jsme otevřené hřiště a kdyby byl soupeř přesnější ve finální fázi, ještě by nám zle zatopil. Takto jsme si připsali zejména díky výkonu v prvním poločase další domácí výhru, ale s přístupem v poslední půlhodině nemůžeme být absolutně spokojeni.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-ViktorkaZizkov_2022-06-05

 

 

 

 

27.kolo - Česká divize C - U17 - 28.5. image
    FK Admira Praha B   1:4         SK Vysoké Mýto
             (0:4)      
 

 

Branky: 63. Shon – 9. Kužma, 16. Mošner, 18., 31. Suchomel

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk, Martinec, Vácha – Kužma (58. Špaček), Bureš, Mošner – Hunal, Zamastil, Suchomel (40. Meduna).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

S ohledem na naši personální situaci jsme chtěli začít ze středního bloku a po zisku míče využívat křídelní prostory. Vše nám vycházelo až nad očekávání. Do vedení nás po stříleném centru Zamastila dostal Kužma, druhou branku vstřelil tvrdou střelou svoji slabší nohou Mošner, aby následně Váchův centr uklidil Suchomel. Který navíc zakončil naši snovou půlhodinu centrem zapadnuvším přímo za zadní tyč. Naše tempo opadlo po souboji domácího brankáře právě se Suchomelem a ten kvůli zranění kotníku musel být vystřídán. Ve druhé půli jsme chtěli zůstat aktivní a diktovat tempo hry, což se nám ne vždy dařilo. Domácí se prosadili po rohovém kopu, který jsme nedokázali dostatečně důrazně odvrátit. Zbytek zápasu už jsme však zvládli, dokonce jsme v jedné akci nastřelili 2x břevno a tak si podle mého odvážíme zasloužené 3 body.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_AdmiraB-VM_2022-05-28

 

 

 

 

image 26.kolo - Česká divize C - U17 - 21.5. image
        SK Vysoké Mýto   3:1             FK Náchod
             (2:0)      
 

 

Branky: 25. Hošek, 45. Kužma, 83. Martinec – 54. Váňa

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk, Martinec, Meduna (46. Špaček) – Kužma (55. Paulus), Bureš, Kučera (75. Zachař) – Hunal (55. Boguaj), Mošner, Štanglica (46. Šeda).

ČK: 83. Šeda

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

V prvním poločase jsme byli aktivnější, ale v předfinální fázi jsme byli zbrklí, přicházeli jsme o míče a soupeř okamžitě kontroval dlouhými přihrávkami na rychlé útočníky. Jenom díky pohotovému Loukotovi jsme udrželi čisté konto, i když rozhodčí nám zřejmě odpustil penaltu. Pomohli jsme si standardními situacemi, když rohový kop Mošnera prodloužil na přední tyči Martinec a na zadní zakončil Hošek. Těsně před pauzou znovu Martinec zakončoval Staňkův přímý kop a odražený míč si našel Kužma. Do druhého poločasu vstoupil soupeř mnohem agresivněji, dostával nás do úzkých a my jsme se zbytečnou zbrklostí dostávali pod tlak. Po chybě v rozehrávce jsme navíc soupeři darovali branku. Vyšly nám dva přechody, ze kterých jsme měli možnost zahrávat penaltu, ale ani jednu jsme neproměnili a tak o vítězství rozhodl po dalším přímém kopu Martinec, který si dorazil svoji hlavičku do tyče. Druhý poločas moc fotbalu nepřinesl, hodně přerušení a zbytečných faulů vyvrcholilo potyčkou a vyloučením na obou stranách.

Foto : https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-Nachod_2022-05-21/

 

 

 

 

25.kolo - Česká divize C - U17 - 14.5. image
   SK Střešovice 1911   1:2        SK Vysoké Mýto
             (0:0)      
 

 

Branky: 53. De Korver – 56. Kužma, 89. Martinec

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek (61. Suchomel), Staněk, Martinec, Vácha – Kužma, Bureš, Paulus (63. Zamastil) – Hunal (78. Meduna), Šeda (61. Boguaj), Mošner (78. Jireček).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Podle předzápasové přípravy nás čekal výborný tým, což se 100% potvrdilo. V příjemném areálu na výborném trávníku jsme se potkali se soupeřem, který byl výborně organizovaný, skvěle technicky vybavený a přitom dostatečně agresivní. My jsme však zvládli vstup do utkání a již ve 2. minutě se dostali do zakončení. V prvním poločase jsme byli opticky více na míči, vypracovali si šance zejména po centrech z levé strany, ale žádnou neproměnili. Domácí se dostali do příležitosti po rohovém kopu, kdy soupeř hlavičkoval sám na zadní tyči a naštěstí přestřelil a pak těsně před přestávkou, když osamoceného útočníka vychytal Loukota. Skóre otevřeli domácí po přestávce po sporném rohovém kopu, kdy chytře využili naší nekoncentrovanosti, rychle jej rozehráli a domácí střelec nadvakrát dostal míč za Loukotu. Za 3 minuty jsme však odpověděli pěknou kombinační akcí, kdy Šeda uvolnil Kužmu, který si zkušeně počkal a s přehledem zakončil. Od té doby jsme byli v zakončení pouze my, ale překonával se domácí brankář a také mu 2x pomohlo břevno. Nám prospěla změna organizace hry a rozestavení a těsně před koncem jsme se dočkali zasloužené branky, když vlevo získal míč Meduna, posunul na Boguaje, který uvolnil Martince a ten si počkal na pohyb brankáře a prostřelil ho. Ustáli jsme také pětiminutové nastavení a po zásluze a po předvedeném skvělém týmovém výkonu si odvážíme z pohledného utkání tři body.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_Stresovice-VM_2022-05-14/

 

 

 

 

image 24.kolo - Česká divize C - U17 - 7.5.
        SK Vysoké Mýto   3:1          SK Sparta Kolín
             (1:0)      
 

 

Branky: 43., 59. Šeda, 70. Mošner – 50. Křapka

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk (46. Špaček), Martinec, Vácha – Kužma, Bureš, Mošner (82. Meduna) – Hunal (46. Boguaj), Šeda (70. Zamastil), Štanglica (63. Paulus).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Proti fyzicky vyspělému soupeři, který měl ve svém středu 4 velmi vysoké hráče, jsme chtěli využít naší hbitost a hrát rychle po zemi. Což nám 15 minut vůbec nevycházelo. Naopak jsme soupeři nabídli dvě brejkové situace, ze kterých po rohovém kopu hlavičkoval naštěstí nad. Pak jsme se přeci jen dostali do hry a vytvořili si šance zejména po centrech z křídelních prostorů. Ujala se však až přihrávka Mošnera a zakončení Šedy. Krátce po přestávce však bylo vyrovnáno. Nakopnutý míč prodloužil nejvyšší hráč na hřišti na spoluhráče, který halfvolejem trefil přesně šibenici. Reagovali jsme hezkou kombinací vlevo a přesunem těžiště doprava, kde Boguaj přihrál pod sebe a Šeda trefil správný prostor. A když Vácha poslal míč do ohně, Šedovu střelu ještě brankář vyrazil, ale Mošner hbitě zareagoval, připsali jsme si již 10. výhru v řadě a devátou na jaře. Pochválit musím všechny hráče. Ty, kteří zápas zahájili a také střídající, kteří přinesli zápasu novou energii. Perfektní týmový výkon.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-SpartaKolin_2022-05-07/

 

 

 

 

23.kolo - Česká divize C - U17 - 30.4. image
               TJ Praga   0:3        SK Vysoké Mýto
             (0:1)      
 

 

Branky: 32. Zamastil, 82. Šeda, 89. Boguaj

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček, Staněk, Vácha, Andrle – Kužma, Bureš (75. Šeda), Mošner – Hunal (64- Štanglica), Zamastil (46. Paulus), Diaz (41. Boguaj).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Připravovali jsme se na nepříjemný styl domácích plný nakopávaných míčů a důrazných soubojů. Vše ještě umocnilo velmi tvrdé a hrbolaté hřiště, na kterém míč nepříjemně skákal. Proto jsme ho chtěli udržet na svých kopačkách, hrát po zemi a být rychlí a hbití. Dařilo se nám to spíše první poločas, ale šance jsme si nevytvářeli. Až se hřiště stalo osudným domácímu brankáři, Zamastil zachoval chladnou hlavu a po kličce pohodlně skóroval. V poločase jsme reagovali dvojitým střídáním, ale hra se vytratila úplně a jednalo se pouze o boj, kdo dokopne dál. Zvládli jsme zvýšený tlak domácích, kdy si opět díky terénu vypracovali závar, který Loukota nakonec s vypětím všech sil vyřešil a pak rozhodl ze své druhé šance střídající Šeda, kterého uvolnil po parádní kombinaci Boguaj. Ten si po kolmé přihrávce Pauluse připsal po asistenci také svůj druhý gól ve vysokomýtském dresu. Pochvalu zaslouží celý tým za pracovitý zodpovědný výkon a zejména Marek Andrle z U15, který svoji premiéru zvládl s přehledem.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_Praga-VM_2022-04-30/

 

 

 

 

 

image 22.kolo - Česká divize C - U17 - 23.4.
       SK Vysoké Mýto   3:1        Slavoj Vyšehrad B
             (1:0)      
 

 

Branky: 7. Suchomel, 67. Zamastil, 90. Šeda – 82. Dang Le Truong

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček, Staněk, Hošek (67. Diaz), Kučera (46. Vácha) – Kužma, Bureš, Mošner – Hunal, Zamastil (82. Šeda), Suchomel (46. Boguaj).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme využít nabrané sebevědomí po vítězné sérii a naopak soupeřovu nepohodu po čtyřech prohraných zápasech. Myslím, že se nám to celý zápas dařilo a průběh zápasu jsme měli pod kontrolou. Zejména v prvním poločase nám vycházela taktika s využíváním křídelních prostorů. Do vedení jsme se dostali po autovém vhazování, kdy Kužma uvolnil Hunala a jeho centr uklidil do branky Suchomel. Další průběh první půle jsme byli silnější na míči, bohužel nám nevycházela finální přihrávka. Soupeř nás ohrozil pouze z přímého kopu těsně před pauzou, ale nabíhající hráč si míč dobře nezpracoval. Druhý poločas již tak fotbalový nebyl, míč byl spíše ve vzduchu a hru ovlivnila také vynucená střídání. Přesto jsme se prosadili, když Zamastil vybojoval míč, narazil si s Hoškem a s přehledem zakončil. Hosté hrozili pouze dlouhými míči na náhodu, ale přeci jen se prosadili po neodvráceném přímém kopu střelou do šibenice. Hektický závěr jsme zakončili v nastaveném čase spoluprací střídajících hráčů, kdy Diaz uvolnil Šedu a ten se nemýlil. Pochvala celému týmu za zvládnutý zápas a zejména Michalu Staňkovi za jeho sebevědomí a kvalitní výkon.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-VysehradB_2022-04-23/

 

 

 

 

 

image 21.kolo - Česká divize C - U17 - 16.4. image
             MFK Trutnov   1:5        SK Vysoké Mýto
             (0:1)      
 

 

Branky: 83. Brhel - 20., 90. Mošner, 64. Drobný, 73. Šeda z penalty, 85. Zamastil z penalty

Sestava SKVM:

Loukota – Špaček, Staněk (70. Vácha), Hošek, Kučera (46. Jireček) – Kužma, Bureš, Mošner – Hunal, Šeda (76. Zamastil), Štanglica (61. Drobný).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Na hřišti velkých rozměrů a s kvalitním umělým povrchem jsem očekávali důrazný souboj a naše očekávání se zcela naplnila. Domácí hrozili dlouhými míči za naši obranu, na které jsme byli připraveni a eliminovali jsme je. Snažili jsme se hrát kolmé míče na nabíhající křídla a díky tomu jsme si vypracovali sérii rohů, které však nebezpečí nepřinesly. Až ve 20. minutě  trefil odražený míč z hranice pokutového území přesně k tyči Mošner. Díky této psychické výhodě jsme měli zbytek poločasu relativně pod kontrolou. Do druhé půle jsme změnili organizaci hry jako reakce na soupeřovo napadání, domácí sice byli více na míči, ale my jsme získali střed hřiště a byli jsme nebezpečnější směrem dopředu. Nejprve získal míč Hošek, vyvezl ho a uvolnil střídajícího Drobného, který si po povedené kličce brankáři připsal první branku v dorostenecké kategorii. Po další podobné akci byl Drobný faulován a penaltu s přehledem proměnil Šeda. Další penaltu vybojoval po individuální akci Hunal a Zamastil s jejím proměněním nenechal nikoho na pochybách, když vymetl pavouky v rohu domácí branky. Poslední slovo měl Mošner, kterého výborně uvolnil Kužma. Pochvala celému týmu za týmový výkon, splnění taktického plánu a  klukům a trenérům U15 za jejich výpomoc.

 

 

 

 

image 20.kolo - Česká divize C - U17 - 9.4.
         SK Vysoké Mýto   1:0              ABC Braník
             (0:0)      
 

 

Branky: 84. Martinec z penalty

ČK: 90. Martinec

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk (80. Zamastil), Martinec, Vácha – Kužma (50. Špaček), Bureš, Mošner – Hunal, Šeda, Suchomel (71. Štanglica).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Za prvé jsem rád, že si ze zápasu neodnášíme žádné vážné zranění. Hrálo se ve složitých podmínkách, kdy začátek zápasu probíhal za průtrže a ve druhém poločase dokonce padaly kroupy. Proto se na kluzkém terénu odehrával spíš boj než nějaký pohledný fotbal. Soupeř pro nás byl trochu nečitelný a zejména v prvním poločase nám hodně zatápěl z brejkových situací, kdy nám nevycházel presink rozehrávky. Zlepšilo se to až kolem 20. minuty po změně rozestavení kdy se i naše hra dopředu zvedla. Bohužel si Šeda ve velké příležitosti dobře nezpracoval míč. Bezbrankový stav vydržel hlavně díky Loukotovi, který si poradil také se samostatným nájezdem hostujícího útočníka. V poločase jsme chtěli hráče uklidnit, což se celkem podařilo. Soupeře už jsme kromě jedné situace do ničeho vážnějšího nepustili. Opět nám vyšlo střídání, kdy aktivní Štanglica byl rychlejší a šikovnější než hostující brankář a zařídil penaltu, kterou Martinec proměnil. Díky tomu si připisujeme vydřené 3 body a musím smeknout před soupeřem, který se u nás prezentoval sympatickým výkonem.

K vyloučení Martince: chápu emoce a adrenalin. Ale jsou věci, které si hráč a lídr týmu nemůže dovolit. Zbytečně nás oslabil do dalších zápasů, kdy budeme nuceni měnit velmi dobře fungující obranu a organizaci hry. Vyloučení do zápisu o utkání popisuje rozhodčí, je to jeho svědomí a s tím mi nic neuděláme . Musíme se z toho poučit a za týden v Trutnově makat i za Míru.

 

 

 

 

 

image 19.kolo - Česká divize C - U17 - 2.4. image
                FC Vlašim   0:3        SK Vysoké Mýto
             (0:2)      
 

 

Branky: 9. Hunal, 19. Mošner, 59. Suchomel

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk, Martinec, Vácha – Kužma (64. Špaček), Bureš, Mošner – Hunal (57. Suchomel), Šeda (64. Zamastil), Mikulecký (86. Diaz).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme udržet svoji jarní neporazitelnost a proti zatím nejlepšímu soupeři z pohledu technického i taktického jsme dodrželi svůj plán na eliminování jeho předností, kterých jsme si byli velmi dobře vědomi. Domácí měli v prvním poločase pouze jednu vážnou příležitost, kterou spolehlivě vyřešil Loukota a několik náznaků po standardních situacích, které skončily vysoko nad naší brankou. My jsme se prosadili po dlouhé průnikové přihrávce Martince, který poslal do samostatného úniku Hunala a ten ač faulován udělal kličku brankáři. Následně jsme získali míč ve středu hřiště a po rychlé kombinaci našel Hunal v pokutovém území Mošnera, který nekompromisně zakončil. A když se těsně po svém nástupu prosadil Suchomel, kterého našel přihrávkou do prázdné branky Martinec, bylo o výsledku rozhodnuto. Jenom mě mrzí, že jsme závěr mohli odehrát více v klidu a v držení míče jako chytrý tým a ne se neustále rychle hrnout do útoku. Díky tomu jsme ale měli další velké šance, ani Šeda s Mikuleckým a následně Diaz se však už neprosadili.

 

 

 

 


image 18.kolo - Česká divize C - U17 - 26.3. image
        TJ Sokol Třebeš   0:3        SK Vysoké Mýto
             (0:3)      
 

 

Branky: 16. Mikulecký, 24. Šeda, 35. Mošner

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk, Martinec, Bureš – Kužma, Paulus (68. Vácha), Mošner – Štanglica (62.. Boguaj), Šeda, Mikulecký (78. Hunal).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Podruhé za sebou jsme po rozcvičce museli narychlo měnit základní sestavu a reagovat tak úpravou taktického plánu. Jsem rád, že to kluci zvládli a Pavel mě svým výkonem velmi příjemně překvapil. Věděli jsme, kde jsou domácí silní a předvedli jsme zodpovědný výkon s hezkými akcemi do ofenzivy. Nejprve jsme udrželi míč a vybídli k první brance v dorostenecké kategorii rychlíka Jindru Mikuleckého, aby vzápětí Kužma uvolnil Šedu, který se v zakončení nemýlil. Domácí mohli naši branku ohrozit pouze při dvou přímých kopech, s ostatními pokusy o útočné snažení jsme si poradili. A tak se vpravo uvolnil Paulus, nacentroval slabší nohou do pokutového území, kde míč krásně hlavou uklidil na zadní tyč Mošner. Druhý poločas jsme odehráli velmi zkušeně, domácí jsme prakticky nepustili na dostřel branky a i když jsme svoje protiútoky již neproměnili, tak si připisujeme velmi důležité tři body, které si hráči za odpracovaný výkon rozhodně zaslouží.

 

 

 

image 17.kolo - Česká divize C - U17 - 20.3. image
        SK Vysoké Mýto   2:0                TJ Svitavy
             (1:0)      
 

 

Branky: 43. Hošek, 77. Šeda

Sestava SKVM:

Loukota – K. Dušek, Staněk, Martinec, Meduna (40. Šeda) – Boguaj (66. Paulus), Bureš, Hošek – Hunal (56. Suchomel), Mošner, Mikulecký.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a nepřistoupit na nízké tempo, které by vyhovovalo spíše hostům, ale vůbec nám to nevyšlo. Jestli to bylo velkým očekáváním nebo změnou v sestavě na poslední chvíli, díky které se nám rozpadla nacvičená taktika, neumím posoudit. Díky tomu však zažil svůj debut Denis Boguaj, pro kterého to nebyla vůbec jednoduchá situace, ale předvedl nadějný výkon. V prvním poločase jsme přežili dva brejky hostů, když se u jednoho z nich dokonce zatřáslo břevno naší branky a na konci poločasu jsme šli do vedení díky důraznému Hoškovi, který dotlačil propadnutý míč z rohového kopu. Po celý zápas jsme si těžko vypracovávali nějaké šance, až když přišlo po pěkné akci z levého křídla uvolnění Šedy a jeho klidná koncovka, získali jsme důležité 3 body, díky kterým zůstáváme v kontaktu v nabitém středu divizní tabulky. Tento výkon by však příští týden na Třebeš rozhodně nestačil.

 

 

 

 

image 16.kolo - Česká divize C - U17 - 12.3. image
                FK Čáslav   1:2          SK Vysoké Mýto
             (1:1)      
 

 

Branky: 38. Spáčil – 13. Martinec z pen.,, 84. Kužma

Sestava SKVM: Loukota – K. Dušek, Staněk (60. Paulus), Martinec, Meduna – Hunal (60. Mikulecký), Kužma (90. Zamastil), Bureš (46. Šeda), Hošek, Suchomel (88. Štanglica) - Mošner.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Na velmi těžkém terénu se hrál klasický první jarní zápas plný soubojů a technických chyb v kombinaci. My jsme měli jasný cíl a hráči splnili taktický plán do puntíku. Pohlídali jsme si standardky a soupeře jsme kromě jedné střely z odraženého míče k ničemu nepustili. Bohužel tato střela byla velmi dobře umístěná a znamenala vyrovnání. Vycházeli jsme z obranného bloku a vyráželi do rychlých protiútoků, po jednom z nich byl faulován Hunal a Martinec penaltu s přehledem proměnil. Ve druhé půli jsme měli hluchých 15 minut, pak jsme se uklidnili, začala nám vycházet přechodová kombinace a díky tomu jsme si vypracovali 4 gólové šance, kdy poslední po kličce brankáři s naprostým přehledem proměnil Filip Kužma. Díky tomu si připisujeme důležitou výhru z venkovního hřiště a v tabulce jsme domácím odskočili na 8 bodů.  

 

 

 

 

Přípravné utkání, 12.02.2022

SK Uničov - SK Vysoké Mýto  2:2 (1:2)

Branky: 31. Martinec vlastní, 73. soupeř – 2. Mošner, 24. Šeda

Sestava SKVM:

Bis (46. Loukota) – Hunal (46. Štanglica), Staněk, Martinec, Vácha – Kužma (24. Bureš), Hošek, Kuta – Mošner, Šeda (56. Mencák), Meduna (73. Dušek M.).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Do utkání jsme změnili taktický plán s cílem odehrát dobrý první poločas. Vše nám 30 minut vycházelo, dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Pak se domácí osmělili, nejprve z rohového kopu trefili břevno a následně se dostali po průnikové přihrávce k centru, který jsme si srazili do vlastní branky. Ve druhém poločase jsme i díky střídání ztratili sílu v útočné fázi a domácí se dostali do tlaku, který nakonec proměnili ve vyrovnání. Další náznaky už brankou neskončili a tak se zrodila po rozdílných poločasech zasloužená remíza.

 

 

 

 

Přípravné utkání, 06.02.2022

FC Slovan Havlíčkův Brod - SK Vysoké Mýto  6:2 (3:0)

Branky: 1., 6., 42., 55., 64., 70. soupeř – 83., 85. Mencák

Sestava SKVM:

Bis – Hunal (46. K. Dušek), Martinec, Vácha, Meduna (62. Mencák) – Kužma (46. Štanglica), Bureš, Kuta – Mošner (62. Dušek M.), Šeda (72. Bezdíček), Bezdíček (46. Staněk).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Tragický vstup do utkání znamenal velmi laciné dvoubrankové manko. Trvalo nám 15 minut než jsme se dostali do hry, bohužel jsme své šance nevyužili a naopak si necháme dát na konci poločasu branku po naší další hrubce. V druhém poločase jsme měli hned dvě tutovky, které jsme neproměnili, po naší ztrátě ve středu hřiště opět inkasujeme a tím je zápas rozhodnutý. Na konci jsme pouze korigovali. Na šance nakonec vyrovnané utkání rozhodl důraz a kvalita řešení ve finální fázi, kde my jsme byli oproti domácím naprosto impotentní.

 

 

 

 

Přípravné utkání, 29.01.2022

FO Lanškroun - SK Vysoké Mýto  3:3 (3:1)

Branky: 8., 14., 25. soupeř – 40. Šeda, 55. Kužma, 75. Bezdíček

Sestava SKVM:

Millich – Hunal (85. Zamastil), Martinec, Vácha, Zamastil (65. Suchomel) – Kužma, Hošek, Mošner – Štanglica (46. Bureš), Šeda, Mencák (46. Bezdíček).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Očekávali jsme zápas proti vyspělému silovému soupeři, který však zejména v prvním poločase přidal také fotbalovou kvalitu. My jsme nezachytávali náběhy, nefungoval nám presink zejména v křídelních prostorech a kvůli tomu jsme museli dohánět tříbrankovou ztrátu. Cením si toho, že to kluci nezabalili. Krásnou brankou svůj dobrý sebevědomý výkon korunoval Kužma a při vysokém postavení a zisku míče se chytře prosadil také Bezdíček. Nakonec jsme měli šance zápas otočit, kdy domácí zejména ve druhé půli odešli fyzicky, ale ve finální fázi jsme nebyli dostatečně důrazní. Bod nám udržel debutující Štěpán Millich, který si mazácky počkal na hráče soupeře v situace jeden proti jednomu. Zejména Štěpán podal vynikající vyspělý výkon, ke kterému mu gratuluji.

 

 

 

 

Přípravné utkání, UMT Lanškroun, 23.01.2022

SK Vysoké Mýto – FC Svratka Brno  2:5 (2:1)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Celý zápas jsme měli laciné ztráty míče a báli jsme se hrát. Přesto jsme se díky dobré dvacetiminutovce dostali do vedení, které však mělo být výraznější. Šancí jsme si vypracovali dost. Soupeř se postupně dostával do hry a nás držel skvělými zákroky Bis, kterého soupeř překonal pouze z penalty. Do poločasu jsme se ještě jednou prosadili z protiútoku. Ve druhém poločase jsme neproměnili penaltu a vzápětí jsme během 4 minut třikrát lacině inkasovali, což celý zápas rozhodlo. Chybí nám důraz a bojovnost, bez které se fotbal hrát nedá.

 

 

 

 

Přípravné utkání, 15.01.2022

RMSK Cidlina Nový Bydžov - SK Vysoké Mýto  5:2 (5:1)

Branky SKVM: Martinec, Zamastil

Sestava SKVM:

1. poločas: Bis – Hunal, Jireček, Meduna, Suchomel – Mošner, Bureš, Martinec – Štanglica, Šeda, Mencák.

2. poločas: Bis – Dušek K., Martinec (58. Staněk), Vácha, Meduna (70. Hunal) – Kužma, Bureš, Zamastil – Dušek M., Mencák (53. Mošner, 70. Štanglica), Bezdíček.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Do zápasu jsme šli z plné přípravy a zejména v prvním poločase to bylo znát, když jsme soupeři svými lacinými školáckými chybami nabídli doslova na zlatém podnose 4 branky. Ve druhé půli jsme se dostali více do hry, byli častěji na míči a kontrolovali hru, ale nedokázali jsme proměnit své šance. Proto je výsledek pro nás nepříznivý. Chtěli jsme vidět zejména některé hráče v zápase se silným protivníkem a z tohoto pohledu utkání splnilo svůj účel.

 

 

 

 

 

image 12.kolo - Česká divize C - U17 - 13.11.
        SK Vysoké Mýto   6:0      FK Admira Praha B
             (2:0)      
 

 

Branky: 16. Hunal, 27., 70., 77. Kučera, 67. Mošner, 78. Šeda

Sestava SKVM:

Loukota – Dušek K. (77. Mikulecký), Vácha, Meduna – Hunal (69. Zamastil), Martinec, Kučera, Mošner, Bureš (46. Bezdíček) – Drobný (80. Borovec), Suchomel (46. Šeda).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Po třech zápasech bez výhry jsme chtěli zabrat, ale dvoutýdenní pauza nám v naší situaci plné nemocí, zranění a karantén mnoho nepomohla. Proto bylo naším cílem soustředit se na týmový výkon, ze kterého vyjdou ty individuální. Jako ten Ondry Kučery, který v prvním vystoupení v dorostenecké kategorii předvedl skvělou poziční hru a pohyboval se přesně tam, kde to bylo důležité. Také další hráči ročníku 2007 ukázali, že s nimi můžeme v budoucnu počítat. Po dlouhé době se nám povedlo trefit sestavu a taktiku, kdy jsme první poločas měli pod kontrolou, soupeř hrozil jenom náznaky rychlým protiútoků za naši obranu. Po vystřídání jsme v druhém poločase tempo dokázali vystupňovat a po hezké brance Mošnera bylo o výsledku rozhodnuto. Nelíbila se mi naše netrpělivost v útočné fázi ve chvíli, kdy měl soupeř ještě dostatek sil obsazovat střed hřiště a my jsme většinu situací řešili dlouhým míčem místo postupné kombinace s otočením těžiště hry. Po upozornění se to ve druhém poločase výrazně zlepšilo.

 

 

 

 

image 11.kolo - Česká divize C - U17- 24.10.   image
              FK Náchod   3:0         SK Vysoké Mýto
             (1:0)      
 

 

Branky: 44. Jirout, 54. Váňa, 55. Hovorka

Sestava SKVM:

Loukota – Hunal, Dušek K., Vácha, Bureš – Kužma, Martinec, Diaz – Bezdíček (75. Meduna), Mošner, Suchomel (63. Zamastil).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Díky velmi improvizované sestavě a vzhledem k postavení soupeřů v tabulce jsme vstupovali do utkání s cílem odehrát soustředěný bojovný zápas, ve kterém si nebudeme komplikovat situace. V prvním poločase jsme přežili 2 šance nejlepšího domácího střelce, který po přehození Loukoty ani jednou netrefil odkrytou branku. V poslední minutě však uděláme triviální chybu, kdy si necháme z našeho výkopu vstřelit branku do šatny. O přestávce si zdůrazňujeme důležitost začátku druhé půle a přesto do ní vstoupíme nekoncentrovaně, uděláme nevynucenou chybu v rozehrávce, poté neuhrajeme 2 souboje na polovině hřiště a rázem je zápas rozhodnutý. Bohužel jsme neměli možnost na průběh utkání reagovat ani střídáním, za celé utkání jsme si nevypracovali žádnou šanci ke vstřelení branky a tak si domácí připsali celkem jednoduché a zasloužené 3 body.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_Nachod-VM_2021-10-24/

 

 

 

image 10.kolo - Česká divize C - U17 - 16.10.
        SK Vysoké Mýto   4:5     SK Střešovice 1911
             (0:3)      
 

 

Branky: 58. z pen., 66. Martinec, 59. Šeda, 90. Dušek K. – 15., 61., 86. z pen. Maneval, 25. Hojsák, 35. Klinka

Sestava SKVM:

Bis – Hunal (37. Dušek K.), Hošek (37. Vácha), Martinec, Meduna – Diaz, Kužma (65. Bezdíček), Bureš (61. Zamastil) – Mošner, Šeda, Suchomel.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Od začátku utkání jsme ztráceli jednoduché míče při přechodu a tím jsme dávali soupeři šanci útočit do otevřené obrany. Přesto jsme si první 100% šanci vypracovali my, bohužel jsme ji neproměnili a tak se do vedení dostali po šťastné střele hosté, kteří následně využili standardní situaci. Po další ztrátě už jsme prohrávali o 3 branky a museli jsme na průběh utkání reagovat střídáním a změnou rozestavení. Bohužel jsme těsně před poločasem neproměnili další tutovku. Po důrazné promluvě v kabině jsme odehráli mnohem lepší poločas a během jedné minuty jsme snížili na rozdíl jediné branky. Nejprve proměnil Martinec penaltu, kterou sám vybojoval, aby následně uvolnil Šedu, který se sám před brankářem nemýlil. Soupeř však znovu vzápětí odskočil. Když se podruhé prosadil Martinec a následně Bis chytil penaltu, vypadalo to, že z tlaku vytěžíme vyrovnání, ale vypjatý závěr jsme takticky nezvládli a po další ztrátě vyrobili další penaltu, na kterou už Bis nemohl dosáhnout. Branka Duška už výsledek nezměnila. Zbytečná prohra kvůli lajdáckému a nekoncentrovanému výkonu v první půli.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-Stresovice_2021-10-16/

 

 

 

 

9.kolo - Česká divize C - U17- 9.10.   image
       SK Sparta Kolín   4:2         SK Vysoké Mýto
             (0:2)      
 

 

Branky: 46., 68., 88. Jahoda, 60. Jech – 1. Šeda, 36. Diaz

Sestava SKVM:

Bis – Hunal (70. Dušek K.), Hošek, Martinec, Meduna (46. Vácha) – Diaz, Kužma (80. Paulus), Bureš – Mošner, Šeda, Bezdíček (70. Zamastil).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Stejně jako v minulém zápase jsme měli výborný vstup do utkání, kdy jsme se prosadili hned z první akce. Měli jsme však problémy uprostřed hřiště, kde jsme moc odkrývali prostory a soupeř hrozil z rychlých útoků. Nakonec jsme se však prosadili my z rohového kopu a v poločasové přestávce jsme si zdůraznili důležitost vstupu do druhého poločasu. Což jsme však vůbec nezvládli, za 15 minut bylo vyrovnáno. Problémy nám dělal hlavně rychlý a důrazný útočník domácích, který se nakonec prosadil třikrát. My jsme sice v závěru měli několik rohových kopů a dalších standardních situací, ale nebyli jsme dostatečně důrazní a když rozhodčí uznali velmi sporné postavení zakončujícího hráče jako neofsajdové, přišli jsme o možnost vybojovat alespoň bod. Dnes nás soupeř přehrál hlavně ve středu hřiště, kde jsme měli problémy v důrazu a poziční hře.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_Kolin-VM_2021-10-09/

 

 

 

 

 

image 8.kolo - Česká divize C - U17 - 2.10.
        SK Vysoké Mýto   6:2                TJ Praga
             (4:1)      
 

 

Branky: 2. Martinec, 8., 20., 52. z pen. Šeda, 19. Mošner, 63. Hošek – 39. Dupal, 76. Matýsek z pen.

Sestava SKVM:

Loukota – Hunal (46. Dušek K.), Hošek, Martinec (70. Padevět), Meduna (46. Bezdíček) – Diaz, Kužma, Kuta – Mošner (56. Vácha), Šeda, Bureš.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme potvrdit body z venku a soustředili se tak na dobrý vstup do utkání. Prosadili jsme se hned z prvního rohu a následně Hošek poslal vynikající průnikovkou do nájezdu Šedu. Ten nakonec vstřelil hattrick, když mu určení hráči přenechali penaltu. Mezi druhou a třetí brankou jsme měli slabší desetiminutovku, kdy jsme zbytečně ztráceli míče ve středu hřiště, ale jinak jsme měli celý zápas pod kontrolou a předvedli jsme několik hezkých útočných akcí. Zvládli jsme také vstup do druhého poločasu a po penaltě se utkání vlastně jenom dohrávalo. Soupeř závěr utkání nezvládl a předvedl 2 naprosto zbytečné až zákeřné zákroky pramenící asi z frustrace, ze kterého si bohužel odnášíme nepříjemné dlouhodobé zranění. Přejeme Pavkovi brzké uzdravení a věřím, že se s ním co nejdřív zase sejdeme v kabině.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VM-Praga_2021-10-02/

 

 

 

 

13.kolo - Česká divize C - U17- 28.9.   image
     Viktoria Žižkov B   1:1         SK Vysoké Mýto
             (1:0)      
 

 

Branky: 40. Novotný – 83. Šeda

Sestava SKVM:

Loukota – Hunal (46. K. Dušek), Hošek, Martinec, Meduna – Kužma, Kuta (80. Padevět), Diaz – Mošner (46. Bureš), Šeda, Suchomel (66. Bezdíček).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Myslím si, že nakonec zasloužená dělba bodů. Oba týmy se od začátku snažili hrát kombinačně, což bylo na otřesném hřišti velmi složité. Domácí byli v prvním poločase přeci jenom klidnější na míči, my jsme měli hodně jednoduchých ztrát. Oba týmy si vytvořili nějaké náznaky šancí, my jsme míč do branky nedotlačili a tak se 5 minut před poločasem ztečovanou střelou prosadili hráči Viktorky. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a 15 minut jsme byli v tlaku, branku jsme však nevstřelili. Nebezpečné brejky domácích do otevřené obrany s přehledem zastavoval Loukota. Brankář Žižkova také předváděl výborné zákroky, ale na dorážku Šedy již nezareagoval. V tu chvíli jsem věřil jsem, že utkání ještě dokážeme otočit. Nakonec však bod ze hřiště soupeře bereme, musíme ho však potvrdit v sobotu na domácím hřišti. Hráče chci pochválit, že nepříznivě se vyvíjející utkání nezabalili a rvali se o dobrý výsledek.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_ViktorkaZizkov-VM_2021-09-28/

 

 

 


7.kolo - Česká divize C - U17- 25.9.   image
     Slavoj Vyšehrad B   1:4         SK Vysoké Mýto
             (1:2)      
 

 

Branky: 44. Tesař – 22. Martinec, 30. Suchomel, 76. Kuta, 82. Šeda

Sestava SKVM:

Bis – Hunal (64. K. Dušek), Hošek, Martinec, Meduna – Kužma, Kuta, Diaz – Mošner (64. Bezdíček), Šeda (82. Padevět), Suchomel (64. Bureš).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Obrovská pochvala celému týmu. Na nepříliš kvalitní umělé trávě s improvizovanou stoperskou dvojicí se 3 porážkami v řadě proti soupeři, který měl naopak šňůru tří vítězství, jsme předvedli bojovný výkon a po právu si odvezli všechny body. První poločas nebyl moc koukatelný, přizpůsobili jsme hře domácích s vysokými nakopávanými míči a nemohli jsme se dostat do hry po zemi. Pomohli jsme si standardkou, kdy se hlavou prosadil Martinec. Následně Suchomel uklidil do odkryté branky brankářem vyraženou střelu. Na konci poločasu měl dva samostatné úniky Šeda a vybojoval vyloučení soupeřova stopera. Bohužel nám propadl míč v pokutovém území a inkasovali jsme branku do šatny. Ve druhém poločase nám trvalo 10 až 15 minut se na hřišti proti deseti srovnat a dělali nám problém soupeřovi důrazní útočníci. Poslední půlhodinu jsme však odehráli kombinačně lépe a ještě se dvakrát prosadili po střelách Kuty a Šedy. Chválím hráče za kvalitní týmový výkon, kdy bojovali jeden za druhého a dočkali se za to zasloužené odměny.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_VysehradB-VM_2021-09-25/

 

 

 

 

image 6.kolo - Česká divize C - U17 - 18.9. image
        SK Vysoké Mýto   2:6             MFK Trutnov
             (0:3)      
 

 

Branky: 72. Loukota, 73. Šeda – 15. Kábrt, 20. Vošanovič, 41. Mader, 47. Sturm, 74., 83. Okrouhlický

Sestava SKVM:

Bis – Hunal, Martinec, Meduna – Mošner, Diaz, Hošek, Kuta (78. Řehák), Bezdíček – Loukota, Šeda.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Už nechceme takový týden nikdy zažít. Proti Braníku nám chybělo 8 hráčů, nyní jsme jich do pole měli jenom osm. Proto jsem rád, že nám přišli na pomoc hráči, kteří plánovaně odehráli zápas za U19. Nakonec tam byl náš hlavní cíl pro tento víkend. My stejně jako s Vlašimí prohrajeme první poločas o 3 branky, stejně jako na Braníku inkasujeme důležitou branku z jasného ofsajdu. Pak si necháme dát 3 branky z rohových kopů a když se dvěma brankami vrátíme do utkání, tak necháme soupeře zase jednoduše odskočit. Gratuluji soupeři, kterému stačil důraz a jednoduchá hra na to, aby si odvezl všechny body. My jsme se mu ani v tom důrazu nedokázali vyrovnat. Musíme znovu začít pracovat a spadnout z hrušky zpátky na zem.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_VM-Trutnov_2021_09_18/

 

 

 

5.kolo - Česká divize C - U17- 12.9.   image
             ABC Braník   4:3         SK Vysoké Mýto
             (1:3)      
 

 

Branky: 9. Janda, 63., 89. Svoboda, 77. Pavlík – 20. Pecháček, 31., 34. Šeda

Sestava SKVM:

Bis – Staněk (54. Paulus), Vácha, Hošek – Hunal (46. Bureš), Kužma, Pecháček, Diaz, Bezdíček (73. K. Dušek) – Šeda (81. Padevět), Mošner.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chybělo nám z různých důvodů osm hráčů a prakticky se nám rozpadla záloha. Díky tomu jsme museli přeskládat sestavu a také jsme změnili herní systém. Ze začátku jsme se s tím prali, ale po přesunu Mošnera napravo jsme získali jistotu na míči a první poločas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Do druhé poločasu jsme šli s cílem prvních 15 minut neinkasovat a zůstat aktivní. To se nám povedlo, ale po zranění Staňka a po dalším vynuceném přeskupení jsme přišli o střed pole a soupeř naše ztráty nakonec potrestal. V poslední minutě jsme měli šanci na vyrovnání a po zákroku na Kužmu jsme mohli kopat pokutový kop, ale rozhodčí byli jiného názoru. Určitě jsme mohli v tomto zápase i v oslabené sestavě překvapit a bodovat, ale okolnosti dnes byli proti nám. Filipovi a Michalovi přeji brzké uzdravení.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_Branik-VM_2021_09_12/

 

 

 

 

image 4.kolo - Česká divize C - U17 - 4.9. image
        SK Vysoké Mýto   1:4                FC Vlašim
             (0:3)      
 

 

Branky: 49. Kuta – 10., 45. Jadamus, 36. Motlíček, 52. Rytina z penalty

Sestava SKVM:

Loukota – Hošek, Staněk (64. Vácha), Pecháček, Meduna – Kužma (76. Hunal), Martinec, Řehák (46. Kuta) – Mošner (64. Bezdíček), Diaz, Suchomel (46. Šeda).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Soupeř nám hlavně v prvním poločase uštědřil lekci z produktivity. Nejprve nekompromisně potrestal naši lacinou ztrátu před pokutovým územím. Pak jsme neproměnili jasnou šanci a na druhé straně neuhlídali rohový kop. A když jsme na konci poločasu trefili z našeho rohu břevno, soupeř z následného brejku vstřelil třetí branku. Ve druhém poločase to vypadalo, že se dostaneme do hry brankou Kuty, ale po sérii několika oboustranně neodpískaných zákroků si rozhodčí vybral jeden náš a Loukota na střelu z penaltového puntíku těsně nedosáhl. Přesto jsme ve druhé půli měli dostatek brankových příležitostí alespoň k vyrovnání, ale dnes bychom se netrefili asi ani do vrat od stodoly. Podruhé za sebou jsme na domácím hřišti naprosto odflákli první poločas a tentokrát jsme za to byli náležitě potrestáni.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_VM-Vlasim_2021_09_04/

 

 

 


image 3.kolo - Česká divize C - U17 - 29.8. image
        SK Vysoké Mýto   3:1        TJ Sokol Třebeš
             (1:0)      
 

 

Branky: 45. Meduna, 88. Suchomel, 90. Martinec – 77. Lorenc

Sestava SKVM:

Loukota – Hunal (46. Hošek), Staněk, Pecháček (59. Jireček), Meduna – Řehák (80. Briol), Martinec, Kužma – Bezdíček (80. Suchomel), Šeda (46. Mošner), Diaz.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme prvními, kdo zatím 100% soupeře porazí a potvrdit tak zisk 4 bodů z venkovních zápasů. Zápas nám však herně absolutně nevyšel. Čekali jsme, že všechno přijde samo, nebojovali jsme, důraznému soupeři jsme se v agresivitě ani nepřiblížili a díky tomu jsme ztráceli jednoduché míče. První poločas jsme chtěli hlavně dohrát s nulou a gól do šatny nám spadl vyloženě z nebe, když Meduna zachoval při zakončení chladnou hlavu. Ve druhém poločase jsme si výkonem říkali nejenom o vyrovnání, ale také o to, aby soupeř výsledek otočil. Těsně před koncem se však po důrazném průniku prosadil střídající Suchomel, kterého hlavou po přímém kopu následoval Martinec a tak jsme si připsali velmi šťastné vítězství.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_VM-Trebes_2021_08_29/

 

 

 
image 15.kolo - Česká divize C - U17 - 25.8. image
           RMSK Cidlina   3:3         SK Vysoké Mýto
             (1:1)      
 

 

Branky: 44. Štoček, 60. Kolář, 64. Petr – 2. Šeda, 51. Briol, 76. Martinec

Sestava SKVM:

Loukouta – Hunal (46. Briol), Staněk, Pecháček, Meduna – Kužma (61. Suchomel), Martinec, Řehák – Bezdíček (72. Hošek), Šeda, Diaz (83. Mošner).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Nejsem spokojen s výsledkem prvního poločasu, kdy jsme byli jasně lepší, vstřelili jsme první branku a měli další šance. Silnému soupeři jsme dovolili jeden brejk, se kterým si poradil Loukota. Na konci poločasu jsme si však nepohlídali triviální obrannou situaci a doslova darovali domácím vyrovnání. Ve druhém poločase se hrál oboustranně kvalitní fotbal. My jsme se po rohovém kopu dostali do vedení, bohužel jsme opět sami lacino nabídli soupeři vyrovnání. Pak domácí vyřešili náš nedůraz v pokutovém území a nám se už podařilo pouze vyrovnat. Před zápasem bychom nejspíš remízu brali, teď však cítíme velké zklamání ze ztráty dvou cenných bodů.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005-2006_RMSKCidlina-VM_2021-08-25/

 

 

 

 

image 2.kolo - Česká divize C - U17 - 21.8. image
             TJ Svitavy   1:4         SK Vysoké Mýto
             (0:3)      
 

 

Branky: 5. Bezdíček, 13. Šeda, 39. Martinec z pen., 80. Suchomel – 78. Karlík

Sestava SKVM:

Bis – Hunal, Staněk (63. Vácha), Pecháček, Hošek (63. Meduna) – Martinec, Briol (46. Kužma), Řehák – Mošner (63. Suchomel), Šeda (46. Diaz), Bezdíček.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Podařilo se nám vstoupit do utkání podle plánu, kdy jsme se hned z první akce po autovém vhazování dostali do zakončení. Kromě vstřelených branek jsme v prvním poločase měli několik další příležitostí ke skórování. Hru jsme měli pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme chtěli udržet aktivitu, poslali jsme do hry čerstvé hráče, ale přizpůsobili jsme se ospalému tempu domácích a hráli jsme moc pomalu a nedůrazně. Svitavští hrozili pouze nákopy z dálky, z nichž jeden z nich zbytečně skončil v naší brance.  Nerozumím tomu, proč utkání začalo s 15 minutovým zpožděním a poločasová přestávka trvala téměř 20 minut. V obou případech obě mužstva čekala na rozhodčí.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_Svitavy-VM_2021_08_21/

 

 

 

image 1.kolo - Česká divize C - U17 - 14.8. image
        SK Vysoké Mýto   2:2               FK Čáslav
             (1:1)      
 

 

Branky: 15. Řehák, 54. Diaz – 8., 90+3 Hybler

Sestava SKVM:

Bis – Hunal, Staněk, Pecháček, Meduna (65. Hošek) – Martinec, Briol, Řehák – Mošner (57. Suchomel), Šeda (65. Bezdíček), Diaz (81. Kuta).

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Utkání nám ukázalo, jak je dorostenecká divize nesmlouvavá a jak je jednoduché přijít zbytečně o body. Přes výraznou herní převahu jsme doplatili na neproměňování šancí. Hosté hrozili vlastně jen z rohových kopů, kdy z nich proměnili ten první po výborně zahraném signálu a bohužel i ten poslední, kdy už hráli vabank. A to ještě jednu 100% šanci z dalšího rohu výborně zlikvidoval Bis. My jsme si ze hry vypracovali dostatek příležitostí k rozhodnutí zápasu, ale pokud neproměníme ani ty nejjasnější, těžko budeme vítězit.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_VM-Caslav_2021_08_15/

 

 

 

image 14.kolo - Česká divize C - U17 - 11.8.
        SK Vysoké Mýto   3:7           Bohemians B
             (3:3)      
 

 

Branky: 16. Briol, 18. Martinec, 44. Diaz – 6. Drahovzal, 25., 35. Chadžiev, 59. Šimr, 61. Špaček, 73. Sejkora, 82. Holub

Sestava SKVM:

Bis – Hunal (69. Hošek), Staněk, Pecháček, Meduna (77. Jireček) – Martinec, Briol, Řehák – Kužma (57. Kuta), Diaz (69. Suchomel), Mošner (77. Zamastil)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Pro nás byl zápas velká výzva a na začátku byla na hráčích znát jistá nervozita. Uklidnili jsme se až po brance Briola a vzápětí jsme po rohu dokonce vedli. Po soupeřově otočení jsme ještě brankou do kabiny vyrovnali. Celý zápas se ale rozhodl v 60. minutě, kdy Bohemka po svém trvalejším tlaku vstřelila 2 branky po naší zbytečné nedůslednosti v bránění. Mrzí mě ty další 2 branky, které jsme si nechali vstřelit z vlastní nedůslednosti a zbytečně tak výsledek kazí. Soupeř ukázal svoji sílu a fotbalovou vyspělost, my se za svůj výkon však stydět rozhodně nemusíme, protože jsme velkou měrou přispěli k dobré kvalitě utkání.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_VM-Bohemians_Praha_B_2021_08_11/

 

 

 

Přípravné utkání, 07.08.2021

FC Slavia Hradec Králové - SK Vysoké Mýto  0:7 (0:2)

Branky: 1. vlastní, 42. Diaz, 70. Kuta, 73. Suchomel, 78. Šeda, 84., 89. Martinec

Sestava SKVM:

Bis (58. Loukota) – Hunal (46. Hošek), Staněk, Jireček (69. Martinec), Meduna (60. Bureš) – Martinec (46. Kuta), Briol, Řehák – Kužma (60. Bezdíček), Diaz (60. Suchomel), Mošner (46. Šeda)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Hned z první akce si po dobrém centru Kužmy vstřelil soupeř vlastní branku a ta určila ráz utkání. Vyzkoušeli jsme si hru do zhuštěného bloku, který se nám obtížně dařilo prorážet, protože jsme nebyli dostatečně trpěliví.  A také jsme neproměňovali své šance, kterých jsme si už v prvním poločase vytvořili dost. Utkání se zcela zlomilo po brance Kuty z přímého kopu. Jsme rádi za výsledek, ale soupeř nás do obrany vlastně neprověřil. Příště s Bohemkou to bude úplně jiné kafe.

 

 

Přípravné utkání, 04.08.2021

SK Vysoké Mýto – FK Pardubice  1:7 (1:3)

Branka SK: 12. Briol – 1:0

Sestava SKVM:

Bis (70. Loukota) – Hunal (60. Hošek), Staněk (46. Jireček), Pecháček, Meduna – Martinec, Briol (70. Kuta), Kuta (46. Bureš) – Kužma (60. Štanglica), Diaz (60. Mencák), Mošner (60. Bezdíček)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

V utkání se projevil logický a očekávaný rozdíl v kvalitě řešení herních situací hráčů. My jsme se soupeřem drželi krok v prvním poločase, kdy jsme ho však posadili na koně zbytečnými a nevynucenými chybami v rozehrávce a nedokázali jsme zachytávat protiútoky do otevřené obrany. Ve druhé půlce už nám docházeli fyzické a hlavně psychické síly a naplno se projevil rozdíl mezi oběma týmy. Celkově to pro nás byla velmi dobrá prověrka a víme, na čem musíme pracovat.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_pratelak_VM-Pardubice-U16_2021_08_04/

 

 

 

Přípravné utkání, 31.07.2021

Sokol Třebeš - SK Vysoké Mýto  3:5 (2:1)

Branky: 18., 26., 59. soupeř – 38., 85. Briol, 62. Kužma, 72. Staněk, 78. Diaz

Sestava SKVM:

Loukota – Hunal, Staněk, Jireček, Meduna (46. Bureš) – Martinec, Briol, Kuta – Kužma, Diaz (85. Vácha), Mošner (77. Mencák)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Očekávali jsme, že soupeř bude hrát hru s dlouhými nakopávanými míči, která nám ale vůbec nevyhovuje. Nedařilo se nám sladit práci útočné a obranné řady. Navíc byli domácí na rozdíl od nás velmi efektivní. Cením si toho, že jsme dvakrát prohrávali o 2 branky a přesto jsme dokázali v utkání zvítězit. Opět jsme se však nevyvarovali zbytečným ztrátám uprostřed hřiště. Od 60. minuty jsme byli jasně lepší herně i fyzicky, nastříleli 4 hezké branky a soupeřovi úniky s přehledem zneškodnil Loukota. Příště ale musíme být mnohem lepší v proměňování šancí.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2005-06_pratelak_Trebes-VM_2021_07_31/

 

 

 

Přípravné utkání, 24.07.2021, hřiště Ústí nad Orlicí

SK Hranice - SK Vysoké Mýto  1:3 (0:2)

Branky: 72. soupeř z penalty – 22. Diaz, 41. Zamastil, 58. Martinec z penalty

Sestava SKVM:

Bis – Hunal, Staněk, Jireček (68. Pecháček), Meduna – Briol (82. Vácha), Martinec, Zamastil (52. Kuta) – Kužma (46. Bezdíček), Diaz, Mošner (70. Mencák)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Za výsledek prvního přípravného utkání jsme rádi, protože jsme přes 35 minut hráli v deseti. Zvládli jsme to však velmi dobře a na hřišti to téměř nebylo poznat.  Jsem také spokojen, jak jsme se dokázali vykombinovat z některých těžkých situací ve více hráčích presujícího soupeře, i když jsme tam udělali jednu chybu a obdrželi jsme zbytečnou branku z diskutabilní penalty. Musíme umět vyhodnotit skutečnou míru rizika. Utkání jsme ale měli od začátku pod kontrolou, příště se však musíme vyvarovat jednoduchých ztrát míčů při přechodu do útoku, kterými dostáváme soupeře zbytečně do hry a v dalších zápasech se nám to může vymstít.

 

 

 

 
  

 

 

 

Sezóna  2020/2021 (nedohraná)

 

SK VYSOKÉ MÝTO U17 – 1. Krajská liga dorostu skupina B

 

Realizační tým:

Hlavní trenér: Lukáš Hrdina – tel.: 724 689 889

Asistent trenéra: Ivan Suchomel – tel. 776 710 201

 

Tréninky: PO 17:30, ČT 17:30, PÁ 17:30

 

Krajská liga dorostu U17 – skupina B 2020/2021

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, TJ Červený Kostelec, MFK Nové Město nad Metují, SK Vysoké Mýto, FK Jaroměř, TJ Velké Poříčí, FK Kostelec nad Orlicí, MFK Chrudim

 

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 8. kolo, 11.10.2020

FK Jaroměř/TJ Velichovky - SK Vysoké Mýto 2:1 (2:0)

Branky: 3., 19. Hepnar – 61. Jireček.

Sestava SKVM:

Novotný – Dušek, Jireček, Vácha – Bezdíček, Zamastil (46. Čada), Pecháček, Kužma, Suchomel (46. Bureš) – Mencák (46. Andrle), Diaz (62. Loukota).

 

V poslední utkání před nucenou pauzou zajížděli mladší dorostenci Vysokého Mýta do Jaroměře, kde je na perfektně  připraveném hřišti čekal nažhavený domácí celek.Hned po rozehrávce se domácí natlačili do pokutového území Mýta a po chybě v rozehrávce musel zachraňovat Novotný.Ve 3. minutě už nezachránil ani on. Domácí nakopli dlouhý křižný míč, ze kterého ho jejich útočník z první přehodil a Jaroměř se dostala do rychlého vedení.Hosté se snažili podle očekávání o kombinační fotbal. V 7. minutě uvolnil Zamastil Bezdíčka, jehož střílenou přihrávku v pokutovém území minul jak Kužma, tak Suchomel. Za 3 minuty opět centroval Bezdíček a osamocený Pecháček své zakončení uspěchal a branku netrefil.A tak udeřilo na druhé straně, kdy se po rohovém kopu dorážkou prosadili domácí a získali tak dvoubrankové vedení.A mohlo být ještě vyšší, když dvoubrankový střelec domácích trefil utěšenou střelou z hranice pokutového území pravou tyč Novotného branky.

Do druhé poloviny naskočili v hostující sestavě Andrle, Bureš a Čada, který teprve v týdnu odložil sádru z pravé ruky. Nejenom díky těmto změnám se hosté dostali do očekávaného tlaku, kdy domácí hrozili pouze po dlouhých odkopech a únicích útočníků. Jeden z nich perfektně vychytal Novotný.Vysoké Mýto se dlouho nemohlo prosadit, kdy nedokázalo využít ani ty největší šance. Až v 61. minutě se prosadil dorážkou kapitán Jireček, který nejprve vyvezl míč a posunul na Bezdíčka, jehož centr vrátil před branku Diaz. A očekávalo se, že hosté ještě zvýší svůj tlak na obrácení výsledku.Domácí však dokázali chytře vyvést protivníka z tempa jednoduchou hrou, častým střídáním a hosté už si mnoho jasných šancí nevytvořili. Až při posledním rohovém kopu mohl skórovat brankář Novotný, ale i jeho pokus domácí s vypětím všech sil do své sítě nepustili a připsali si tak překvapivé 3 body.

 

Záznam z utkání: https://youtu.be/71PtOJWY3gI


Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Velmi podceněný a odchozený první poločas nás dnes stál všechny body. Netrefili jsme sestavu, kdy byl naším záměrem postupně zvyšovat tempo hry a poslat do druhého poločasu dynamické hráče. Tento záměr nám však nevyšel, Chtěli jsme před nucenou pauzou v tabulce zvýšit odstup na Jaroměř, ale i přes důrazné upozornění na dlouhé míče za obranu již na začátku přesně takto inkasujeme.V naší hře dnes absolutně neexistoval presink a při výstavbě hry jsme dělali tolik nevynucených chyb, ze kterých pramenili jednoduché ztráty.Přesto jsme mohli ještě v prvním poločase stav otočit, kdy dvakrát skvěle centroval Bezdíček, ale nebyli jsme před brankou dostatečně důrazní. Následně nás ještě zachránila tyč a ve druhé půli Šimon v brance, který nám dal naději na lepší výsledek. Ve druhé poločase už jsme hráli vabank, vypracovali si dostatek příležitostí k otočení stavu, ale hráči zakončení řeší zbrkle a silou a ani v těch největších příležitostech netrefíme branku. To je obrovská chyba. Domácí celou druhou polovinu uzdržovali, odkopali a s vypětím všech sil destruktivně ubránili, k čemuž jim gratuluji. Nemyslím si ale, že je to pravá výchova fotbalistů v tomto věku. Ale domácí mají překvapivé 3 body a to je pro ně asi to nejdůležitější. My jsme dnes nebyli dostatečně dobří v předfinální kombinaci, nebyli jsme ve druhém poločase dostatečně trpěliví, dělali jsme mnoho jednoduchých ztrát a přesvědčili jsme se, že je nutné hrát celých 90 minut. Jeden slušný poločas na dobrý výsledek většinou nestačí.

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 7. kolo, 3.10.2020

SK Vysoké Mýto - MFK Chrudim  1:2 (1:1)

Branky: 10. Loukota – 18. L. Novotný, 82. Kaiser.

Sestava SKVM:

Novotný – Suchomel (63. Paulus), Jireček, Vácha, Bureš – Kužma, Zamastil (57. Dušek), Pecháček, Bezdíček (81. Mencák) – Loukota, Diaz.

Za slunečného počasí ale za velmi silného nárazového větru se na tréninkovém hřišti ve Vysokém Mýtě odehrálo první ze tří derby tohoto víkendu. Domácí přivítali hostující U17. Vstup do utkání měli lepší domácí a to také díky dvěma přímým kopům, které však zůstaly nevyužity. Stejně jako individuální akce Bezdíčka, jehož přihrávku do předbrankového prostoru si nenašel nikdo ze spoluhráčů. V 10. minutě se už domácí dočkali úvodní branky, když si na přesný Suchomelův pas naběhl Loukota a s přehledem přehodil hostujícího brankáře. Za 8 minut však domácí nezahráli dobře autové vhazování, soupeř ihned zaútočil a po hezkém uvolnění v pokutovém území obstřelil Novotného a vyrovnal. Od té doby se domácí nemohli dostat do hry, chybovali již při rozehrávce a dostali tím soupeře do tlaku, který trval do konce prvního poločasu. Naštěstí se Chrudimští nedostali do žádné vyložené šance a stav zůstal vyrovnaný. Ve druhé polovině se hosté stáhli do hlubšího bloku a nechali domácím prostor na rozehrávku, kteří touto možností nepohrdli a díky tomu diktovali tempo hry. 15 minut se hrálo uprostřed hřiště, než se domácím povedlo po kombinaci uvolnit za hranicí pokutového území Pecháčka, který svoji střelou trefil pravou tyč hostující branky. Za pět minut si oddechli domácí diváci za brankou, když Jireček zastavoval rychlý brejk soupeře tečí těsně mimo Novotného branku. Domácí však byli dále lepší v postupné kombinaci, kdy se jim dařilo hlavně po pravé straně přes Kužmu, bohužel centry neměly dostatečnou přesnost. A tak se z ojedinělé akce prosadili hosté, když jejich přímý kop nedostatečně důrazně vyboxoval Novotný pouze k nohám hostujícího útočníka a vzhledem k tomu, že Novotný zůstal po souboji ležet na zemi, nebyl pro něj již problém dopravit míč do sítě a otočit tak stav utkání. Domácí se ihned po inkasované brance vrhli do útoku, jejich snahu však hatila finální přihrávka. Nakonec si přeci jen brankovou příležitost vypracovali, ale Mencák v zakončení mezi tři tyče netrefil a tak si hosté odváží z Vysokého Mýta všechny 3 body.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto z utkání https://klang.rajce.idnes.cz/SK_Vysoke_Myto_MFK_Chrudim_U16_1.krajska_liga_dorostu

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Musím přiznat, že nám dnes nevyšel taktický záměr a to hned dvakrát. Poprvé, když jsme chtěli soupeře překvapit jiným rozestavením, ale sami jsme se také kvůli tomu prali celý první poločas s rozehrávkou. A podruhé, když jsme vystřídali těsně před rozhodující obranou standardkou, kdy jsme chtěli mít ve hře vyššího hráče. Nic z toho nám bohužel nevyšlo. Přesto jsme měli lepší vstup do zápasu, který jsme korunovali vedoucí brankou. Pak jsme však několikrát špatně zahráli aut, kdy jsme jednoduše přišli o míč a naposled už jsme nedokázali zabránit brejku Chrudimi. Od té doby jsme tahali za kratší konec a soupeři jsme díky svým hrubým a velmi jednoduchým chybám v rozehrávce nabízeli nebezpečné situace. Naštěstí jsme tento tlak přežili. Druhou půlku jsme začali mnohem lépe a vlastně si nevybavuji žádnou soupeřovi šanci. Přesto však dokázal dát rozhodující branku po situaci, která zaváněla faulem na brankáře. Rozhodčí mi tvrdil, že o faul nešlo, tak to tak musíme brát. My jsme trefili tyčku, kdy se míč ani neodrazil příznivě pro dobíhajícího Suchomela a pak jsme měli tutovku, kterou jsme také nedokázali proměnit. Myslím, že jsme si dnes nezasloužili ztratit body, natož prohrát, ale na zásluhy se fotbal nehraje. Mě těší, že jsme takto silného soupeře dokázali 60 minut přehrávat a kdyby nebylo našich nevynucených chyb, tak si žádnou příležitost ani nevypracoval. Za to jsem hráče v kabině pochválil.

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 13. kolo, 30.09.2020

SK Vysoké Mýto - MFK Nové Město nad Metují  19:0 (8:0)

Branky: 7., 26., 46., 47. Mencák, 8., 28. Zamastil, 18. Pecháček, 22. Loukota, 24. Bureš, 45. Suchomel, 53., 64., 76., 88. Diaz, 59. Vácha, 60. Kužma, 61., 79. Paulus, 66. Dušek.

Sestava SKVM:

Novotný – Suchomel (57. Dušek), Jireček, Vácha – Bezdíček, Zamastil (46. Paulus), Kužma, Pecháček, Bureš – Loukota (46. Diaz), Mencák.

Po 3 dnech od vítězství Vysokého Mýta na hřišti Nového Města se role hostitelů prohodila a to v rámci dohrávky 13. kola. Středeční odpolední termín poznamenal hlavně hostující tým, který dorazil notně oslaben a od počátku bylo jen otázkou času, na jakém čísle se skóre zastaví. Domácí v klidu a nerušeně kombinovali, zakončovali a stříleli branky, hosté se snažili o sympatickou kombinaci, která však končila často pokaženou přihrávkou a to ještě na jejich polovině. Čtyřmi brankami se blýskl Mencák a také Diaz, který přidal i 2 asistence a to nastoupil až do druhého poločasu. První soutěžní branku ve Vysokomýtském dresu vstřelil také Filip Kužma, jehož kreativita vyústila ve 4 asistence. Výsledek fotbalový moc není, ve druhé polovině se čekalo na závěrečný hvizd, který hlavně hostující družstvo osvobodil.

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Tento zápas nejde moc hodnotit, protože soupeř odehrál celé utkání pouze v 10 hráčích, z toho měl dokonce 5 hráčů ročníku 2007. Klobouk dolů před hráči Nového Města, jak to hlavně po psychické stránce zvládli, protože se často snažili o konstruktivní rozehrávku i za cenu ztráty míče. Mě velmi těší, že jsme mohli po dlouhé době zkusit v zápasovém zatížení Pavla Pauluse, který prodělal složité zranění a dále výkon Filipa Kužmy, který je motorem mnoha našich útočných akcí, ale velmi dobře také přepíná do obrany. Ten jeho gól je jenom třešinkou na dortu. Branek jsme mohli vstřelit daleko víc, šance jsme na to měli, ale to už by bylo pro soupeře příliš kruté. Už takhle si toho domů vezou víc než dost a já jim přeji, aby  v dalších  zápasech měli více možností, jak poskládat sestavu a bojovali tak o mnohem lepší výsledek. My nyní musíme hlavně v hlavách přepnout a připravit se na sobotu, kdy nás čeká nový zápas.

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 6. kolo, 27.09.2020

MFK Nové Město nad Metují - SK Vysoké Mýto   0:7 (0:3)

Branky: 1. Zamastil, 9., 42. 56. Loukota, 67. Bezdíček z penalty, 71. Meduna, 75. Mencák.

Sestava SKVM:

Novotný – Suchomel, Jireček, Vácha – Bezdíček, Zamastil, Kužma (69. Hošek), Bureš (62. Meduna) – Mencák, Loukota, Diaz (61. Šeda).

Po smolné prohře v Rychnově nad Kněžnou čekal na mladší dorostence opět venkovní a to díky odloženému utkání. Tentokrát se představili na skvěle připraveném hřišti v útulném areálu v Novém Městě nad Metují. V autobuse chyběli 4 hráči základního kádru a tak sestava opět doznala několika změn. Výkop měli hosté a po rychlé kombinaci se přesunuli k pokutovému území domácího týmu, kde Diaz uvolnil Kužmu, který posunul do střelecké pozice Zamastilovi a ten se nemýlil a trefil pod břevno. První minuta, první branka. Tak jakoby hosty uspala. Vysokomýtští měli sice míč na svých kopačkách a to výhradně na polovině soupeře, ale řešení bylo zbrklé a plné nepřesností. V 9. minutě Diaz uvolňoval dobře nabíhajícího Kužmu, tato přihrávka však byla ztečovaná, ale přímo k Loukotovi, který se v zakončení nemýlil. Loukota měl ještě další 2 příležitosti, kdy se ocitl sám před brankářem, ale pokaždé nechal vyniknout domácího brankáře. Prosadil se po pěkném individuálním uvolnění až na konci prvního poločasu, kdy chladnokrevně zakončil a zužitkoval tak přihrávku od Váchy. Druhý poločas nabídl prakticky stejnou podívanou. Hosté kombinovali na polovině domácího celku, který se nedokázal dostat blíž k Novotného brance vlastně celé utkání. Hosté měli několik 100% šancí, která zahodili a tak se prosadili pouze Loukota, který si sám narazil o tyč, Bezdíček z penalty, kterou si sám vybojoval, dorážející Meduna, pro kterého to byla první branka v kategorii dorostu a jako poslední Mencák, který hlavou uklidil střelu Zamastil do břevna. Vysoké Mýto si tak do tabulky Krajské ligy připisuje 3 body ze hřiště soupeře.

Foto z utkání: https://bart74.rajce.idnes.cz/MFK_-_SK_Vysoke_Myto/

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Opět jsme složitě skládali sestavu, ale na to už si zvykáme. Zvolili jsme nové rozestavení, ke kterému jsme měli hráče k dispozici. Nedařilo se nám však řešit situace v křídelních prostorech, kde jsme se spíš navzájem pletli. Zápasu uškodila první branka již po několika vteřinách, domácí se snažili hrát v bloku a my jsme přistoupili na jejich tempo a hráli velmi pomalu, bez dostatečného pohybu bez míče a velmi zbrkle v útočné fázi. Je zajímavé, že v prvním poločase jsme využívali k útočení hlavně levou stranu a ve druhé naopak pravou, kdy se nám i dařil i rychlý přechod přes střední pásmo. Nejsem však vůbec spokojený s řešením v pokutovém území soupeře, kdy hlavně útočníci zakončují sami před brankářem v ideální pozici, ale buď trefíme golmana a nebo branku přestřelíme. Nabádáme hráče, aby řešili zakončení s chladnou hlavou, ale stále řešíme tyto situace na sílu. Sice jsme vstřelili 7 branek, ale dalších 6 tisíciprocentních šancí jsme neproměnili a to se nám může vymstít v dalších zápasech. Líbil se mi výkon Filipa Kužmy, který uvolňoval útočníky do zajímavých pozic a nahradil tak kreativitu zraněného Denise Čady, který utkání sledoval pouze z tribuny. Děkuji také hráčům i trenérům kategorie U15, doky kterým jsme mohli pošetřit naše klíčové hráče na další důležitá utkání. Ve středu se představíme po dlouhé době na domácím hřišti, kdy dohráváme odložené utkání právě s Novým Městem, tak věřím, že nastavíme lepší tempo a diváci si zápas užijí.

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 4. kolo, 12.09.2020

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - SK Vysoké Mýto 2:1 (0:1)

Branky: 57. Lukášek, 84. Červinka - 12. vlastní 

Sestava SKVM:

Novotný – Dušek, Jireček, Suchomel – Bezdíček, Kužma, Čada (46. Mencák), Pecháček, Bureš – Loukota, Diaz.

Na hřiště suveréna krajské ligy přijeli mladší dorostenci Vysokého Mýta s cílem stát se prvním týmem, který obere rychnovský Spartak o ligové body. V sestavě hostů se neobjevili stálí členové – Zamastil pro zranění a Vácha z důvody nemoci, alespoň na lavičce se už však objevil Paulus, který je po těžkém zranění kolene. Od začátku zápasu bylo viditelné, které mužstvo hodlá kombinovat a které bude využívat rychlý přechod dlouhým míčem. Už v 5. minutě domácí vlevo využili takový dlouhý míč a zakončení hlavou po centru horko těžkou zastavil Novotný na brankové čáře. Následně poslal rohový kop Bureše hlavou Čada mimo 3 tyče. Hrálo se hlavně na straně u střídaček, ale branková akce přišla z druhé strany. Pecháček ze středu zrychlil hru na Bureše, který zleva postupoval sám na branku. Jeho střelu brankář vyrazil, ale jen před svého spoluhráče, který už nedokázal zareagovat a vstřelil si tak ukázkovou vlastní branku. První poločas byl v režii hostujícího celku, snaha domácích často končila nepřesností v nákopu do krajního prostoru. Hru hostí tradičně režíroval ze středu hřiště Čada, který však zůstal 5 minut před koncem prvního poločasu po tvrdém střetu ležet na hřišti. Následné vyšetření ukázalo zlomeninu pravé ruky a několikatýdenní absenci.Přesto si hosté ještě do poločasu vypracovali 100% příležitost, kdy Bezdíček připravil výbornou pozici Kužmovi, jehož slabý pokus však domácího brankáře nemohl překvapit. 

Druhý poločas nabídl boj o střed pole, kdy oba týmy ve finální fázi hodně kazili. Hosté kombinovali od brankáře, dopustili se však dvou zásadních chyb. V 57. minutě po ztrátě uprostřed hřiště nedokázal Bureš zabránit centru z levé strany, v pokutovém území byl důraznější domácí útočník a vyrovnal. Hosté se ihned chopili iniciativy a snažili se o vstřelení branky, jejich snaha však končila daleko od domácí branky. Když už se zdálo, že o výsledku rozhodne střelba ze značky pokutového kopu, přišla ztráta míče při rozehrávce, přízemní centr do pokutového území a branka, kterou i přes zvednutý praporek pomezního značící postavení mimo hru hlavní rozhodčí bez váhání uznal. Následná snaha hostujících hráčů o vyrovnání už vyzněla naprázdno a tak za mohutné radosti domácích příznivců zůstaly všechny 3 body v Rychnově.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Těšili jsme se na kvalitní zápas, který nás udrží v koncentraci celých 90 minut, což se zcela potvrdilo. Přesto, že jsme byli silnější na míči a dokázali jsme se prokombinovat již od brankáře, tak nám chyběla finální fáze a hráli jsme pouze po vápno. Škoda, že Filip Kužma nevyužil svou příležitost před koncem prvního poločasu, věřím, že pak už bychom vedení udrželi. Samozřejmě nám ve druhém poločase velmi chyběl Denis Čada, který měl od začátku sezóny skvělou formu a je pro naši útočnou fázi velmi důležitým hráčem. Musíme si bez něho v dalších zápasech poradit, budeme makat i za něj a přejeme mu brzké uzdravení bez následků. Vždy s rozhodčím řeším, aby chránil hlavně zdraví hráčů, ale bohužel často bez efektu. Domácí vědomi si svých fyzických předností, kdy měli v sestavě 6 hráčů ročníku 2004, uměli přitvrdit a my si díky svým dispozicím s takovou hrou nedokážeme poradit. Výsledkem jsou další 2 zranění hráči, z toho jedna zlomenina. Branky jsme obdrželi po 2 zbytečných ztrátách při výstavbě, ale přesně taková fotbalová řešení po hráčích chceme a chyba je přirozenou součástí jejich vývoje.Nic na naší strategii měnit nebudeme ani za cenu výsledků, v této kategorii je pro nás mnohem důležitější rozvoj fotbalovosti než ukopání výsledku za každou cenu a pak se být do prsou, že na průběh zápasu se za týden nikdo ptát nebude, stejně jako domácí příznivci.

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 3. kolo, 05.09.2020

SK Vysoké Mýto – FK Kostelec n. Orl./AFK Častolovice 7:0 (5:0)

Branky: 15., 18. Čada, 29. Mencák, 38., 40. Zamastil, 53. Loukota, 77. Jos. Pechanec.

Sestava SKVM:

Novotný – Dušek, Jireček (66. Bureš), Švejda – Kužma, Zamastil, Čada (57. Špaček), Jos. Pechanec, Suchomel – Mencák, Diaz (46. Loukota).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve druhém domácím utkání přivítali mladší dorostenci na hřišti číslo 2  hráče ze souklubí Kostelce a Častolovic. Soupeř přijel s cílem neinkasovat moc velký brankový příděl a tak se hra od první minutky odehrávala výhradně před hostující brankou. První se prosadil Čada, když nejprve uklidil odražený míč po rohovém kopu a následně nachytal brankáře hostí na švestkách střelou z dálky. Ve 29. Minutě po zisku míče vysunul Čada Mencáka a ten svoji několikátou příležitost proměnil. Před poločasem se ještě dokázal dvakrát prosadit Zamastil, jednou střelou z dálky a pak po rohovém kopu a několik odrazech v pokutovém území.

Druhý poločas se odehrával spíše z povinnosti, míč měli pod kontrolou domácí, kteří však výrazně ubrali na tempu. Přesto se dvakrát dokázali prosadit a to po akci z levé strany – nejprve se pěknou kličkou uvolnil Suchomel a předložil míč do ideální pozice Loukota, aby 10 minut před koncem uklidil ideální centr Bureše hlavou Josef Pechanec. Pak už se pouze čekalo na sudího závěrečný hvizd.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Bude to znít po takovém výsledku divně a nechtěl bych, aby to vyznělo jako rouhání, ale jsem velmi zklamán z úrovně utkání. Hosté přijeli s cílem inkasovat co nejmíň branek a jejich útočná snaha končila nákopem ke středovému kruhu. Chtěli jsme hrát divizní soutěž, ale z jistých příčin nám to nebylo umožněno. Někdo odpovědný by se měl zamyslet nad tím, zda jsou tato utkání pro hráče v jejich složitém věku prospěšná, když ani jeden tým to nemůže bavit. Pokud se podívám na ostatní výsledky v soutěži, tak je ten pohled ještě tristnější. Poté se nemůžeme divit, že velké procento hráčů v dorosteneckém věku končí s fotbalem. O poločase jsme se domluvili, že ve druhé půli už nebudeme tolik tlačit na pilu, abychom soupeře nezesměšnili a nechtěli jsme riskovat další zranění, proto jsme ze hry postupně stáhli naše klíčové hráče.Příští týden nás čeká utkání v Rychnově s vedoucím suverénem soutěže,  těšíme se na kvalitní zápas a jsem zvědav, jak nás toto utkání prověří.

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/U17_2005_VM-Kostelec_Castolovice_2020-09-05/

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 2. kolo, 29.08.2020

TJ Velké Poříčí - SK Vysoké Mýto 1:3 (1:1)

Branky: 5. Rak – 15. Pecháček, 50. Čada z penalty, 58. Mencák.

Sestava SKVM:

Novotný – Suchomel, Jireček, Vácha – Kužma, Zamastil (31. Dušek), Čada, Pecháček, Bureš (29. Mencák) – Loukota, Diaz.

Poslední srpnovou sobotu zavítali mladší dorostenci Vysoké Mýta do malebného areálu ve Velkém Poříčí. Na skvěle střiženém trávníku se od prvních minut odehrávala důrazná bitva. Hosté darovali domácím pohodlné vedení již v 5. minutě, když špatnou rozehrávku Pecháčka dokázal přetavit v branku domácí Rak. Mýtští se dostali do hry dvěma rohovými kopy, když se sám v pokutovém území objevil Jireček, ale v krkolomné pozici nedokázal míč usměrnit na bránu. V 15. minutě již bylo vyrovnáno. Pecháček získal míč, narazil si s Diazem, rázem se ocitl sám v pokutovém území a vstřelil svoji první branku v dresu Vysokého Mýta. Domácí využívali kolmý přechod pomocí vysokých míčů na svá rychlá křídla a po ztrátě míče byli agresivní a důrazní. Po půl hodině hry odstoupil ze hry pro zranění Bureš hned vzápětí následován Zamastilem a hosté měli vystřídáno. Ve 100% šanci se poté ocitl střídající Mencák a následně po individuální akci Kužma, ani jeden z nich však na domácího brankáře nevyzrál.

Druhý poločas začal opět důraznými souboji ve středu hřiště. Ve 49. minutě zůstal v pokutovém území po předchozím přímém kopu stoper Jireček, po jeho kličce ho domácí hráč dokázal zastavit pouze za cenu faulu a hosté kopali penaltu. Tu proměnil střelou k tyči Čada, i když domácí brankář si na míč sáhl. Minutu na to uvolnil Kužma průnikovou přihrávkou Loukotu, který  našel na středu pokutového území Mencáka, ten však nedokázal míč namířit mezi tři tyče. Mencák si však spravil chuť po dlouhém nákopu Jirečka, když hlavou přehodil vyběhnuvšího brankáře. A když se v 79. minutě domácí nedokázali prosadit po propadnutém míči, odvezlo si Vysoké Mýto první letošní body ze hřiště soupeře.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas na horké půdě. Bohužel nás letos neuvěřitelně kosí zranění. Před zápasem jsme přišli o zraněného Bezdíčka a během 30 minut zápasu také o Bureše se Zamastilem. Proto musím všechny naše hráče pochválit, jak se vypořádali nejen s náhlou změnou herního systému, ale také s nepříjemnými a velmi důraznými domácími hráči, které hnalo domácí prostředí. Jsem rád, že také rozhodčí se dokázal s tímto tlakem celkem vypořádat, i když si myslím, že mohl od začátku více chránit zdraví hráčů. Odjíždíme velmi pokopaní, s dalšími zdravotními problémy, ale šťastní za výhru, která tentokrát velmi bolela. Líbil se mi zkušený výkon našeho týmu, kdy jsme dokázal hlavně ve druhém poločase měnit rytmus hry a za našeho vedení jsme se nikam bezhlavě nehnali. Teď se musíme dát zdravotně dohromady a připravit se na další utkání. Děkuji všem rodičům a fanouškům, kteří za námi vážili dlouhou cestu. Moc si toho ceníme!

 

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 1. kolo, 22.08.2020

SK Vysoké Mýto – FK Jaroměř/TJ Velichovky 8:0 (3:0)

Branky: 39. Bureš, 42., 70., 88. Loukota, 45. Diaz, 52. Čada z penalty, 65. Zamastil, 72. Mencák.

Sestava SKVM:

Novotný – Dušek, Jireček, Suchomel (53. Meduna) – Kužma (46. Bezdíček), Zamastil, Čada, Pecháček (62. Mencák), Bureš – Loukota, Diaz (75. Mošner).

Po nevydařeném utkání v Chrudimi, nastoupili mladší dorostenci Vysokého Mýta na domácím hřišti proti týmu z Jaroměře. Domácí měli od začátku více ze hry, hosté se snažili o rychlý přechod dlouhými vysokými míči. V první šanci se po uvolnění Duškem ocitl Čada, který trefil brankáře Jaroměře. Ve 14. minutě zvonilo břevno, které trefil Loukota po přihrávce Bureše. Loukota se ocitl v další 100% šanci ve 30. minutě, ale proti byl brankář hostí. Známé nedáš dostaneš se málem potvrdilo po chybě domácí obrany, kdy se útočník hostů dostal do ideální střelecké příležitosti, ale Novotného jeho slabý pokus nepřekvapil. Pět minut před koncem poločasu se domácí dočkali. Čada uvolnil do šance Bureše, který zachoval chladnou hlavu a poslal Vysoké Mýto do vedení. Po dvou minutách svítilo na ukazateli skóre 2:0, kdy tentokrát Loukota proměnil střílený centr Bureše. Loukota ještě před pauzou zpracoval další průnikovou přihrávku Čady a nabídl Diazovi dárek v podobě střely do prázdné branky.

Druhý poločas již byl zcela v režii domácích. Hosté rezignovali na dostupování hráčů uprostřed hřiště, nechávali Mýtským dostatek prostoru pro kombinaci a výsledkem bylo dalších 5 branek v jejich síti.Nejprve proměnil Čada penaltu nařízenou po faulu na Loukotu, kterého uvolnil skvělou přihrávkou Bezdíček. Následně se po rohovém kopu Bureše prosadil hlavou Zamastil, Loukota po průnikovém přihrávce Čady a tvrdou střelou i střídající Mencák, který si narazil z Burešem. Mencák ještě na konci utkání uvolnil Loukotu, který si tak připsal hattrick.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Chtěli jsme být od začátku dominantní na míči a odčinit výsledek ze zápasu v Chrudimi. Na můj vkus jsme prvních 30 minut nebyli dostatečně trpěliví v přípravné kombinaci a někdy jsme zbytečně využívali dlouhé míče za obranu. Soupeř se dostal do dvou zajímavých příležitostí po našich individuálních chybách, které naštěstí pro nás nevyužil.Využili jsme svoji snad 6 šanci, kdy nás uklidnil Bureš, vzápětí jsme do poločasu vstřelili další 2 branky a tím v podstatě rozhodli zápas.Ve druhé půli soupeř nekladl prakticky žádný odpor, naši hru rozpohyboval vpravo Bezdíček, který nahradil se sebezapřením hrajícího Kužmu. Ve druhé půlce jsme měli dostatek prostoru pro svoji hru, některé kombinace snesly to nejpřísnější měřítko, ale kolik jsme spálili stoprocentních šancí... Musíme být v zakončení soustředěnější a důraznější, protože nebudeme mít v dalších zápasech tolik příležitostí a naše úspěšnost je velmi nízká. Musím poděkovat trenérům a hráčům z U15, kteří nám přijeli na pomoc ihned po odehrání svého zápasu v Čáslavi a zároveň pochválit brankáře Jaroměře, který byl přes vysoký počet obdržených branek velkou oporou hostů.

 

 

 

1. krajská liga dorostu, 14. kolo, 15.08.2020

MFK Chrudim - SK Vysoké Mýto 6:0 (1:0)

Branky: 9. Ptáček, 57., 75. Kosina, 61. Nepovím, 80. Wirkner, 89. Maruna

Sestava SKVM:

Loukota – Dušek, Jireček, Vácha – Suchomel, Zamastil, Čada, Kužma, Bureš – Bezdíček, Diaz.

Střídající: Pecháček

V sobotu 15. srpna se na Letním stadionu v Chrudimi rozjela pro hráče Vysokého Mýta nová sezona.Už před zápasem byl viděn patrný rozdíl mezi týmy. Domácí lavička plná natěšených a nabuzených hráčů, za to u hostí poměrně skromnější počet do utkání připravených borců, navíc do brankářského převlečený jindy útočník Martin Loukota.Domácí do zápasu podle očekávání vlétli a již v 9. minutě se po dorážce do prázdné brány dostali do vedení. Mýtským chvíli trvalo než se dostali do utkání a začali také vystrkovat růžky. Ve 12. minutě zahrávali rohový kop, míč vrátil do pokutového území Diaz a Bureš zakončoval v dobré pozici do brankáře. Za 2 minuty nezpracoval domácí stoper dlouhý míč a Diaz postupoval sám na brankáře, kterého však při zakončení trefil.Po půlhodině hry hlavičkoval po rohovém kopu z dobré pozice Zamastil mimo, aby pět minut před poločasovou pauzou přišla nejhezčí akce hostí, když Čada získal míč uprostřed hřiště a načasovanou průnikovou přihrávkou vybídl k zakončení Bureše, který neomylně mířil mezi tři tyče. Překonaného brankáře však zachránil drn v trávníku, který míč vychýlil mimo cíl.I domácí měli své šance, ale jejich zakončení nebylo dostatečně přesné a důrazné. Do druhé půlky nastoupila obě mužstva s vervou rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Hostům však po 3 minutách odstoupil ze hry pro zranění stoper Filip Jireček a protože na lavičce připravený Matěj Pecháček nebyl v kondici odehrát celých 45 minut, hráli hosté v deseti hráčích. Domácí toho využili v 57. minutě, kdy našli skulinu v obraně a zvýšili na 2:0. V tuto chvíli trenér hostů stáhl ze hry zraněného Váchu a nahradil ho Pecháčkem, který však vydržel na hřišti pouhých 10 minut a byl nucen odstoupit. Vysokomýtští tak dohrávali zápas v 9 hráčích, čehož domácí neváhali využít a nastříleli další 4 branky. Přesto se hosté mohli dočkat čestného úspěchu, kdy po perfektním přenesení hry od Bureše a následné individuální akci zakončoval levou nohou Suchomel. Domácí hráč však byl proti a jeho střelu srazil na roh.Hráči Vysokého Mýta si tak z Chrudimi odvážejí místo bodů další zranění, která je na začátku nového ročníku trápila už před utkáním.

Foto ze zápasu:  https://klang.rajce.idnes.cz/MFK_Chrudim_U16_SK_Vysoke_Myto_1.krajska_liga_dorostu_srpen_2020

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Musím před hráči smeknout klobouk, protože naše personální situace před utkáním byla žalostná. V základní sestavě musel nastoupit hráč ve zdravotním stavu, kterého bychom za normální situace nepostavili a šetřili bychom ho. Na střídačce jsme měli pouze Matěje Pecháčka, který je po těžkém výronu kotníku a už samotný pohyb mu způsobuje značnou bolest. K tomu jsme do branky museli stáhnout Martina Loukotu..Přesto jsme do Chrudimi, na hřiště velkého favorita soutěže, jeli s cílem porvat se o dobrý výsledek a odvézt si body.To bychom však museli proměnit své šance z prvního poločasu, kdy nejprve nezvládneme zakončit samostatný nájezd, což se nám stává dlouhodobě a pak je proti střele mířící do branky drn ve hřišti. Domácí trávníkář odvedl dobrou práci. V druhé půlce už jsme se dostali do stavu, kterého jsme se bál, že se nám zrané někdo další. A když jsem viděl, že je stav 2:0, obětoval jsem výsledek na úkor zdraví hráčů, které potřebujeme do dalších utkání a tak jsem je nechtěl zničit hned v prvním zápase sezony. Domácím gratuluji k vítězství, svým hráčů děkuji za to, jak se s osudem zápasu poprali, velmi si toho vážím! Ukázali jsme i v 9 snahu o kombinaci, i když jsme mohli pouze polehávat, odkopávat míče a zdržovat hru. A díky také patří fanouškům a rodičům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu. Zejména jim se omlouvám za své rozhodnutí, ale zdraví hráčů je u mě na prvním místě a nechci zraněným hráčů způsobit ještě větší potíže.

 

 

 

 

Přípravné utkání, 08.08.2020

SK Vysoké Mýto – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou  6:4 (5:1)

Branky: 9. vlastní, 19., 24. Diaz, 36. Kužma, 44. 53. Loukota – 33., 51. z penalty a 85. soupeř

Sestava SKVM:

Bis – Dušek, Vácha, Meduna – Suchomel, Kužma (80. Čada), Čada (46. Bezdíček), Zamastil, Bureš (65. Diaz) – Loukota, Diaz (46. Mošner)

Za úmorného vedra, na mnohými zápasy poznamenaném terénu a bez pěti hráčů základního kádru vstupovali mladší dorostenci do dalšího přípravného utkání s hosty z Vysočiny.

Již v 9. minutě se ujali vedení, když soupeřův stoper nedokázal odkopnout dlouhý pas Zamastil a brankář Žďáru pod tlakem napadajícího Bureše míč netrefil. Za šest minut zahrával rohový kop Diaz a Čadova hlavička skončila nad brankou. V 19. minutě už to bylo 2:0, když Loukota trefil v samostatném úniku brankáře, který už neměl proti Diazově dorážce šanci. Diaz se znovu prosadil za necelých pět minut, když potrestal soupeřovy zmatky v pokutovém území a hlavou přehodil všechny bránící hráče včetně brankáře.

Poté se prosadili i hosté, když nejlepší útočník soupeře nepohrdl nabídnutou příležitostí. Poslední slovo v prvním poločase však měli domácí, když Diazovu střelu tečoval před brankářem Loukota.

Druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou. Domácí vyklidili střed hřiště, nedokázali soupeře včas dostupovat a ten tak měl dostatek prostoru na rozehrávku. V 51. minutě domácí svoji bohorovnou rozehrávkou vyrobili penaltu, kterou hosté s přehledem proměnili. Následně se po zisku míče a průnikové přihrávce od Zamastila prosadil Loukota, jenže za 3 minuty domácí opět vyrobili hrubici v rozehrávce a inkasovali potřetí. Od té doby se utkání spíše dohrávalo, na hráčích obou celků bylo vidět značné vyčerpání. 5 minut před koncem se ještě prosadili hosté a stanovili tak konečný účet zápasu.

 

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Měli jsme obavy, jak utkání odehrajeme, protože nám chybělo spoustu důležitých hráčů. Díky tomu jsme se na poslední chvíli rozhodli změnit systém hry, který jsme nikdy ani netrénovali. Proto jsem rád, že jsme to i díky klukům z U15 zvládli. Za to chci poděkovat trenérům U15, kteří také nemají jednoduchou personální situaci. Jsem spokojený s výkonem v prvním poločase, kdy jsme dokázali sehrát několik akcí, které nacvičujeme v tréninku. Skvělá akce byla před brankou Filipa Kužmy, který už se takto levačkou asi nikdy netrefí. Nejsem však spokojen s přístupem v druhém poločase, do které jsme nastoupili s hlavou v oblacích a nesoustředěně. Nakonec jsme ho prohráli 1:3 a to by se nám mohlo v soutěžních utkáních vymstít. Musíme si uvědomit, že se zápas hraje 2x45 minut a dobrý výkon jen v jednom poločase nestačí.

Foto: https://bisradek.rajce.idnes.cz/U17-2004_pratelak_VM-Zdar_nad_Sazavou_2020_08_08/


 

 

 

Předsezónní rozhovor s trenérem SK Vysoké Mýto U17

Do nové sezony povede hráče SK Vysoké Mýto ročníku 2005 trenér Lukáš Hrdina a proto jsme ho požádali o rozhovor, ve kterém zhodnotil roční působení u této věkové kategorie a představil i aktuální novinky v týmu.

 

Jak hodnotíš uplynulý rok, který si strávil v SK Vysoké Mýto?

Jak už jsem zmiňoval dříve, tak jsem přicházel k týmu, který čítal 9 hráčů a měl předem domluvené 3 posily. Během léta 2019 se nám kádr podařilo ve spolupráci s šéftrenérem Tomášem Fritschem doplnit o další 4 hráče a tím postavit i středovou osu týmu. Vnímali jsme to jako povinnost, protože zde byli hráči, kteří jsou výborní v krajním prostoru hřiště,  rychlí, tahoví a dynamičtí. Ale potřebujete hráče, kteří se dokáží orientovat ve středových prostorech.

Když se na to podívám zpětně, tak z těchto sedmi nových kluků už tu 4 nejsou, na což jsme museli opět zareagovat v zimě a během jarních měsíců.

Podzim byl pro tým velmi těžký, protože si zvykal nejen na novou soutěž, ale také na nový způsob hry a to se promítalo na výsledcích. Nemyslím si, že jsme v zápasech propadali herně, ale díky individuálním chybám jsme ztráceli dobře rozehraná utkání jako to domácí s Náchodem nebo poslední kolo v Čáslavi. Potřebovali jsme nabrat zkušenosti.

Po zimním soustředění jsem byl přesvědčen, že jaro bude z naší strany také výsledkově úspěšnější, ale okolnosti nám nedovolily ukázat to na hřišti.

Ale pokrok za ten rok je na hráčích 100% vidět. Musím je pochválit, jak navnímali naši představu o řešení jednotlivých herních situacích a jak na sobě chtějí dál pracovat. To je pro naši práci to nejdůležitější.

 

Mluvil si o důležitosti vytvoření osy týmu. Jak to vypadá z tohoto pohledu nyní týden před novou sezonou?

Jako trenér ale i jako hráč potřebujete mít na hřišti někoho, o koho se můžete opřít ve složitých situacích. Z tohoto pohledu je osa týmu důležitá.

Každý v týmu má však svoji roli a jsem rád, že se tomu všichni hráči jsou schopni přizpůsobit.

Jak už jsme zmínil, tak v týmu jsou hráči s výbornými předpoklady pro hru v krajních prostorech. Ale v tuto chvíli vnímám i sílu uprostřed hřiště. Třeba Filipa Jirečka si kluci po měsíci působení celkem jednoznačně zvolili kapitánem týmu a jak moc nám chyběl v době svého zranění, musel vidět každý.

V zimě jsme trochu z nouze přesunuli Ondru Váchu z krajního obránce do stoperské dvojice, kde se podle mě našel a když zapracuje na sebevědomí, tak z něho vyroste vynikající konstruktivní stoper.

V zimě se nám podařilo přivést Matěje Pecháčka, o kterého jsem hodně stál, protože dokáže ostatní strhnout svým příkladem a to nejenom v zápase, ale i v tréninku.

A díky jeho práci se uvolnil prostor pro Denise Čadu, který když chce, tak dokáže rozhodovat zápasy svoji kreativitou a překvapivou přihrávkou.

Podobnou fotbalovost má v sobě určitě Pavel Paulus, který se brzy zapojí do tréninkového procesu po dlouhodobém zranění a opět nám přinese další varianty do složení týmu.

Zmínil bych i druhou zimní posilu a to Filipa Kužmu, který nevypustí jediný souboj a příkladně se dokáže obětovat pro tým podobně jako Matěj.

Když k tomu přičteme rychlost a dynamiku hráčů jako Vojta Suchomel, Denis Bureš nebo Matěj Bezdíček, tak si troufnu tvrdit, že máme nyní tým složený velmi kvalitně a přináší nám to i možnosti poskládat sestavu podle typu zápasu.

Jak už jsem však zmínil. Všichni hráči mají svoji roli v týmu a každý z nich je pro tým neméně důležitý.

 

Vypadá to, že jsi spokojený se skladbou kádru. Je něco, na čem je potřeba aktuálně zapracovat?

Beru věci, tak jak jsou. Máme nyní nějaké hráče na zkoušce a to hlavně kvůli rozšíření a zkvalitnění kádru, protože i konkurence je důležitá. Ale hlavně jsme museli zareagovat na zranění hráčů, kteří se začnou sice pomalu vracet, ale chceme jim dát čas a nic neuspěchat. V tomto věku je nutné být ke každému zranění obezřetný a kluky krotit, aby se jim potíže nevraceli v pozdějším věku a nestala se z toho chronická věc.

Vzhledem k tomu, že už příští týden začíná soutěž, je nutné zapracovat a připomenout si herní kombinace a jednotlivá řešení herních situacích. Nyní jsme se totiž připravovali hlavně po fyzické stránce, protože kluci díky té koronavirové situaci vypadli na dlouhou dobu z herního vytížení. Proto jsem rád, že se nám podařilo domluvit kvalitní přípravná utkání vesměs s divizními týmy.

Snad se brzy sejdeme v plném složení a dostaneme se do herní pohody, jakou jsem z týmu cítil na konci zimní přípravy.

 

Co očekáváš od sezóny, kdy se představíte v krajské lize a jaké máte cíle?

Mrzí mě, že díky předčasnému jarnímu ukončení soutěží, nám nebylo umožněno hrát dorosteneckou divizi. Ale musíme se s tím poprat a ukázat na hřišti, že si skutečně zasloužíme hrát vyšší soutěž. Je to jenom o nás.

Určitě bude krajská liga odlišná. Tím však neříkám, že jednodušší. Naopak si myslím, že budeme muset ve všech zápasech ukázat kvalitu v obranné fázi a ve výstavbě hry. Vedeme kluky k tomu, aby co nejvíc kontrovali hru hlavně z pohledu tempa a rychlosti hry a také aby herní situace řešili fotbalově.

A v krajské lize to bude o to složitější, protože na nás bude z tohoto pohledu větší tlak.

Očekávám, že se postupem času soutěž vyprofiluje na silnější týmy, které budou bojovat o čelo tabulky a na týmy bojující mezi sebou o ty spodní příčky. V té první polovině bude určitě Chrudim, která má velmi silný ročník 2005 a beru je jako velkého favorita soutěže. Hned vzápětí bude Rychnov, který byl vloni první v krajské lize žáků, následován Jaroměří, která před ukončením soutěží také vedla svoji skupinu. Silné bude Velké Poříčí a uvidíme jak na tom bude Kostelec spojený s Častolovicemi. Na rozdíl od nás a zřejmě Chrudimi, budou ostatní nastupovat také s ročníky 2004. Soupeři tedy budou silově vybavenější a to je věc, se kterou se musíme vypořádat.

My bychom se přesto rádi pohybovali v té první čtyřce, která se po podzimu spojí s nejlepší čtyřkou druhé skupiny krajské ligy a rozdá si to o titul přeborníka kraje.

Hlavní cíl však je odehrát každé utkání tak, abychom se nemuseli za svůj výkon stydět a dobře reprezentovali SK Vysoké Mýto.

 

Začínáte právě v Chrudimi a pak máte doma Jaroměř. Tedy s očekávanými favority. Bude to těžký začátek?

Začátek soutěže je vždy těžký, protože se ti nepodaří první dva tři zápasy a pak už pod tlakem pořád doháníš bodovou ztrátu.

Ale máš pravdu, že to pro nás bude skutečná zkouška a alespoň uvidíme, jak na to skutečně jsme.

Dá nám to zpětnou vazbu, na čem zapracovat a vyhodnotíme si, zda byla příprava dostatečná.

Věřím, že na to budeme dobře připraveni a ihned od začátku ukážeme, že patříme do té širší špičky tabulky.

 

A jaký je tvůj osobní cíl?

Mým dlouhodobým cílem je vychovat z ročníku 2005 co nejvíc hráčů pro kvalitní amatérský fotbal na minimálně divizní úrovni. Hráčům sám říkám: „Pokud děláte fotbal v tomto věku, zřejmě vás to baví a je velký předpoklad, že se jím budete bavit i v dospělosti. Okresní soutěže můžete hrát v pozdějším věku, na to máte ještě 20 let čas. Chtějte hrát fotbal na co nejvyšší úrovni a pokud je ve Vysokém Mýtě divizní soutěž s ambicí na ČFL, tak proč nebýt součástí A týmu..“

Na takovou úroveň fotbalu už však musíte něco umět a řešit jednotlivé herní situace pod časoprostorovým tlakem konstruktivně. A to se hráči učí jenom tím, že to budou zkoušet, budou dělat chyby a budou se chtít z nich poučit. Výsledky nejsou v tomto věku to nejhlavnější.

Cílem je tedy vychovat osobnosti, které uspějí nejen v tom fotbalovém ale i osobním životě a které se v životě neztratí.

 

Díky za rozhovor.

 

 

 

Přípravné utkání, 25.07.2020, hřiště Kerhartice

SK Hranice - SK Vysoké Mýto 1:2 (1:1)

Branky: 8., 58. z penalty Diaz – 30. soupeř

Sestava SKVM:

Blažek – Dušek (70. Loukota), Jireček, Novák, Suchomel – Loukota (46. Meduna), Kužma, Pecháček (70. Zamastil), Bezdíček (70. Mošner) – Diaz, Zamastil (46. Mencák)

Hodnocení trenéra Lukáše Hrdiny:

Vzhledem k velkému oslabení, kdy nám chybělo z důvodu zranění, nemoci či dovolené 5 hráčů, jsme měli obavy, jak zápas zvládneme hlavně po fyzické stránce. Zejména s ohledem k tomu, že jsme se v prvním týdnu přípravy věnovali hlavně kondiční složce. Musím tým pochválit, protože se s tím popral statečně, i když zejména ve druhé polovině už bylo na většině hráčů vidět, že tahají nohy. V prvních 20 minutách to oboustranně nebyl fotbal, oba týmy místo kombinace využívali dlouhé nákopy. Trochu se to zlepšilo až ve chvíli, kdy oba týmy skórovali. Přesto měl zápas parametry prvního utkání po pauze, kdy bylo hodně nevynucených ztrát a to z obou stran. My jsme byli nakonec šťastnější, i když to bylo spíše remízové utkání, které rozhodl suverénně proměněnou penaltou Diaz. Spokojeni jsme s tím, že jsme získali opět zápasové zatížení, které je pro nás v tuto chvíli důležité, díky výsledku jsme si o něco zvedli sebevědomí, ale v příštím utkání musíme být o mnoho přesnější v kombinaci a silnější ve hře s míčem.

 

 

 

 

 

Sezóna  2019/2020

 

 

FOTO z přípravných a pohárových zápasů

 

1.3.2020               VM : Solnice                UMT Slavia HK (pohár skupina)

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Solnice_2020-03-01_pohar_skupina_UMT-HK

 

29.2.2020            U19 Ústí n. Orlicí : U17 VM         UMT Ústí nad Orlicí

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_UstiNO-VM_2020-02-29_UMT_Usti/

 

23.2.2020            FC Nový HK : VM           UMT Slavia HK (pohár skupina)

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_NovyHK-VM_2020-02-23_pohar_skupina_UMT-HK

 

22.2.2020            VM U17 : Dobříkov         UMT Choceň

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/D_2000-04_VM-Dobrikov_2020-02-22_UMT_Chocen/

 

 

18.1.2020            VM U17 : Holice U19      UMT Choceň

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Holice_2020-01-18_UMT_Chocen/

 

11.1.2020            VM U17 : VM „B“             UMT Choceň

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM_17_-VM_B__2020-01-11_UMT_Chocen/

 

 

 

 

 

 

 

14. kolo – sobota 9.11.2019

Vysoké Mýto : TJ Lokomotiva Borohrádek  4 : 2 (0:0)

 

Branky: 50‘ a 59‘ Kabrhel, 66‘ Jan Pechanec, 78‘ Vodička

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

Poslední utkání podzimu jsme odehráli na domácím hřišti proti Borohrádku. A byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním svítilo sluníčko, ale nepadaly góly, druhý poločas lilo a pršely i góly.

V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí, zejména ze standardek, ale žádnou jsme neproměnili. Ve druhém poločase už se nám dařilo šance proměňovat. V 50. minutě zakončoval po ťukancích ve vápně Matěj - Pepča - Kryštof. V 59. minutě přidal druhý gól opět Kryštof, když zužitkoval krásnou přihrávku od Pechyho. Na 3:0 zvyšuje v 66. minutě právě Pechy. O 5 minut později hosté snížili - po dlouhém nákopu za naši obranu šel útočník sám na Honzu Nováka. Štěpán Vodička měl ale rychlou odpověď - neuvěřitelnou střelou z dálky jsme vedli opět o tři branky. Závěrečné slovo měli ale hosté, když se nám nepovedl rohový kop a nezachytili jsme rychlý protiútok - 4:2.

Po zápase nemohlo chybět závěrečné posezení se zhodnocením podzimní části. Už se těšíme na jaro, ale předtím zasloužený odpočinek a hned od ledna zase hurááá - jdeme na to!

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Borohradek_2019-11-09/

 

 

 

 

 

13. kolo – sobota 2.11.2019

TJ Červený Kostelec : Vysoké Mýto  0 : 8 (0:3)

 

Branky: 19‘ a 55‘ Houdek, 26‘ a 40‘ Josef Pechanec, 60‘ a 68‘ Jan Pechanec, 71‘ Švejda, 89‘ Kubatka

Sestava: Matěj Andrle – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

O týden později v Červeném Kostelci bylo jiné roční období - psa by nevyhnal. V tak špatném počasí jsme letos ještě nehráli, no jednou to přijít muselo. Nám vyhovovalo více než domácím. Novis dal tentokrát přednost florbalu, a tak se do branky postavil Matěj Andrle, který nebyl ještě zcela fit po zápase v Broumově. A podařilo se mu vzpomenout si na svá dětská léta, která strávil mezi tyčemi, když několikrát vychytal nebezpečné střely domácích. Utkání bylo hodně o bojovnosti, jakmile jsme vyhráli souboj o míč a poslali ho rychle dopředu, měli jsme běžecky navrch. Jen těch neproměněných šancí, kolik jich zase bylo.

První gól jsme vstřelili v 19. minutě - Radek vyzval dlouhou přihrávkou k běhu po levé straně Kryštofa, ten si ještě zakličkoval ve vápně a nakonec přihrál na malé vápno nebráněnému Štěpánu Houdkovi, který se nemýlil. Ve 26. minutě zvýšil hlavou ukázkově po rohovém kopu Ondry Jeřábka Pepča Pechanec. Tentýž hráč přidal ve 40. minutě náš třetí gól, když dorážel gólmanem vyraženou střelu Davida Kubatky.

Ve druhém poločase už nám domácí vůbec nestačili. V 55. minutě v chumlu hráčů vybojoval míč David Kubatka a vybídl do samostatného úniku Štěpána Houdka - 4:0. Potom dvakrát skóroval Honza Pechanec. Nejdřív Matěj provedl dlouhý nákop od branky, gólman domácích vyběhl, ale míč neodhadl, přeskočil ho a Pechy měl jednoduchou práci. V 68. minutě Kryštof vysunul Pechyho, ten udělal obránci kličku a šel sám na gólmana - 6:0. V 71. minutě přenáší Kryštof dlouhou přihrávkou míč zleva doprava na Pechyho, ten housličkami posouvá na Ondru Švejdu, který zvyšuje na 7:0. Skóre uzavřel v 89. minutě kuriózním gólem David Kubatka, když jeho střela orazítkovala snad všechno, co jí stálo v cestě, až nakonec skončila v síti.

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_CervenyKostelec-VM_2019-11-02/

 

 

 

 

 

12. kolo – sobota 26.10.2019

Vysoké Mýto : FK Vysoká nad Labem  24 : 0 (11:0)

 

Branky: J. Novák 4, Houdek 4, Jan Pechanec 3, Jeřábek 3, R. Novák 2, Mareš 2, Kováčik 2, Kabrhel, Wich, Škrabal

Sestava: Ondřej Jeřábek, Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

Odvetný zápas s posledním týmem tabulky ani trochu nepodobal prvnímu utkání ve Vysoké. Hosté už od začátku hráli odevzdaně, a když se snažili zabránit gólu, často faulovali. Rozhodčí byl vzhledem k průběhu utkání hodně benevolentní, přesto odpískal 3 penalty v náš prospěch. My jsme z „klece“ do arény vypustili Honzu Nováka, který si náležitě užíval pohybu a prostoru a za poločas zužitkoval „jen“ čtyři přihrávky od spoluhráčů. V celkem poklidném tréninkovém tempu jsme vytvořili vysoké skóre. V závěru zápasu se už na postech kluci točili, aby si i ti, co letos ještě neměli štěstí, dali nějaký góleček.

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-VysokaNL_2019-10-26/

 

 

 

 

 

 

 

11. kolo – sobota 19.10.2019

TJ Slovan Broumov : Vysoké Mýto  0 : 4 (0:2)

 

Branky: 14‘ a 82‘ Houdek, 8‘ R. Novák, 55‘ Kabrhel

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

V sobotu 19.10. jsme zajížděli na horkou půdu do Broumova. Utkání s tímto soupeřem jsou vždy velmi náročná nejen po fyzické, ale i psychické stránce, což se potvrdilo i dnes. Kluci ale byli na zápas dobře připraveni, věděli, co je čeká, a „kdo je připraven - není překvapen“ se splnilo beze zbytku až na jednu velkou kaňku.

Nám v sestavě chyběl zraněný stoper Štěpán Vodička, jehož práci bezvadně zastal Ondra Švejda, a levý obránce Ondra Jeřábek, za kterého zaskočil neméně výborně Vincent Škrabal. Od začátku utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, hodně na tělo se spoustou osobních soubojů včetně hlavičkových. Po zemi balóny moc neběhaly. My i domácí jsme těsně bránili, nikdo nechtěl dovolit jakékoli úniky. V 8. minutě přelil Vincent míč z levé strany na pravou, kde Pechy vyhrál souboj s domácím obráncem a poslal míč klasicky před branku, kde našel volného Radka Nováka - ten měl i čas si rozmyslet, kam míč do sítě umístí - 1:0. Ve 14. minutě vybojoval na útočné polovině aut Pepča Pechanec, pří následném výhozu posunul hlavičku Honza Pechanec na Kikina, který naservíroval před branku gólovku Štěpánu Houdkovi - a ten (pro něho nevídaně) zachoval klid a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Třetí regulérní gól nám nebyl uznán po výkřiku domácího fanouška „ofsajt“, když si Radek obhodil dva obránce na zádech a sám stál před brankařem, no nic.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s daleko větší agresivitou a my jsme se s ní těžko srovnávali. V 55. minutě zahrávali trestný kop, který Novis v brance zlikvidoval a hned z následné rozehry našel Radka Nováka, který perfektní uličkou uvolnil Kikina a ten sám tváří v tvář gólmanovi zvýšil na 3:0. V 73. minutě hlavičkoval Matěj Andrle, když na něho zezadu skočil domácí hráč, trefil ho do hlavy a poslal ho k zemi - následovala žlutá karta, a protože už předtím dostal jednu žlutou kartu za držení, přibyla i červená. Jenže Matěj zůstal bezvládně ležet na trávníku a za pomoci spoluhráčů byl odveden do šatny. Nakonec Matěj skončil s otřesem mozku v nemocnici. Frustraci domácích hráčů potvrdila o pár minut později další červená karta. Nejlepší odpovědí je gól - skóre uzavřel v 82. minutě Štěpán Houdek krásnou střelou z vápna křížem do levého rohu branky.

Všichni kluci zaslouží za dnešní vyčerpávající utkání maximální pochvalu - hráli kolektivně, koncentrovaně, velmi zodpovědně a udrželi nervy na uzdě a nenechali se vyprovokovat nemístnými poznámkami.

Velké poděkování patří také našemu spolehlivému řidiči Romanu Foglovi, který dnes navíc výborně zastal funkci pomezního rozhodčího. Romčo, díky! A Matěji, Tobě přejeme brzké uzdravení!

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_Broumov-VM_2019-10-19/

 

 

 

 

10. kolo – sobota 12.10.2019

Vysoké Mýto : SK Solnice  9 : 2 (4:1)

 

Branky: 9‘, 27‘ a 40‘ R. Novák, 73‘, 83‘ a 89‘ Jan Pechanec, 10‘ Švejda, 62‘ Kabrhel, 69‘ Mareš

Sestava: Ondřej Jeřábek – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda

 

Desátým kolem začaly odvetné zápasy a my jsme přivítali na domácím hřišti tým ze Solnice. Do branky se místo chybějícího Honzy Nováka obětavě postavil Ondra Jeřábek a jeho místo na levé obraně převzal Matěj Andrle. Bohužel jsme zaspali začátek zápasu a už v 8. minutě šli hosté do vedení po úniku středem hřiště. Naštěstí přišla okamžitá odpověď hned po rozehrání, kdy Kryštof Kabrhel našel Radka Nováka a jeho prudkou střelu po zemi brankař Solnice nechytil. Další gól jsme přidali vzápětí - ihned po rozehrání hostů vybojoval míč Matěj Andrle a poslal do běhu po levé straně Kryštofa Kabrhela. Tradiční přihrávka do vápna našla Radka Nováka, jeho střelu gólman vyrazil, ale z druhé vlny z hranice vápna prudkou střelou zavěsil Ondra Švejda - 2:1. Ve 27. minutě vybojoval u zadní lajny míč Honza Pechanec a mohl jít sám na gólmana, ale nezištně přihrál na nabíhajícího Radka Nováka - 3:1. Nejhezčí akce zápasu se udála ve 40. minutě - Matěj si s Honzou Pechancem dvakrát narážečkou vyměnili míč a poté Pechy poslal dlouhý balón do vápna, kam si již tradičně nabíhal náš kapitán Radek Novák a patičkou poslal míč do protipohybu brankaře - 4:1.

Na začátku druhého poločasu se opakovala situace z toho prvního - tentokrát se soupeř trefil z trestného kopu a snížil na 4:2. A ucítil šanci - začal nás napadat, bojoval. Trvalo nám dalších 10 minut, než jsme se trochu uklidnili a zkoncentrovali. V 60. minutě si zopakovali spolupráci Matěj s Pechym, ale tentokrát byl na konci před brankou připraven Kikin - 5:2. v 68. minutě zvýšil na 6:2 po rohovém kopu prudkou střelou po zemi Patrik Mareš. Poslední 3 góly v zápase vstřelil Honza Pechanec a všechny byly jako přes kopírák: 71. minuta - Kikin zleva do vápna, kde číhá Pechy - 7:2, 82. minuta Vincent Škrabal zprava do vápna - Pechy 8:2 a 88. minuta Sam Kováčik zleva do vápna - Pechy 9:2.

Vysoké skóre utkání, ale s předvedeným výkonem nejsme spokojeni. Zatrénovali jsme si a ještě nám u toho svítilo sluníčko. Přizpůsobili jsme se tempu soupeře a stačilo jet míň než na půl plynu. Vypadá to, že takovéto zápasy nás ani moc nebaví.

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Solnice_2019-10-12/

 

 

 

 

9. kolo – neděle 6.10.2019

Vysoké Mýto : SK Dobruška/TJ Spartak Opočno  6 : 0 (1:0)

 

Branky: 38‘ Kabrhel, 49‘ a 57‘ R. Novák, 61‘ Houdek, 86‘ a 88‘ Jan Pechanec

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda

 

V týdnu pršelo a ochladilo se, a když zalezlo sluníčko, byla i docela zima. A jak jinak se zahřát, než se pořádně proběhnout a přitom si zahrát fotbal. Opět nás čekal neznámý soupeř a podle předchozích výsledků i kvalitní.

Začali jsme aktivně a vytvářeli si spoustu gólových šancí buď po dlouhých nákopech zezadu nebo po zatažení po stranách hřiště, ale chyběl nám větší pohyb a taky naše koncovka byla žalostná. Hosté dobře bránili zejména ve vápně a nedali nám žádný volný prostor k zakončení. A tak jsme první gól vstřelili až ve 38. minutě, když se Kryštof Kabrhel po dlouhé přihrávce od Ondry Jeřábka a kličce rozhodl místo přihrávky před branku pro střelu a překvapil tím úplně všechny - 1:0.

Ve druhém poločase jsme předváděli úplně jinou hru - zpřesnili jsme přihrávky a zrychlili přechod z obranné poloviny na útočnou. Ve 49. minutě trefuje po nahrávce Kryštofa Kabrhela Štěpán Houdek pouze břevno, dorážkou zařizuje vedení na 2:0 Radek Novák. V 57. minutě zvyšuje hlavou náš kapitán na 3:0. V 61. minutě posílá Honza Novák dlouhý nákop na Radka Nováka, který přihrávkou pod sebe vybízí k reparátu Štěpána Houdka - střelou po zemi 4:0. Poslední dva góly zařídil Honza Pechanec. Nejprve vystihne rozehrávku brankaře hostí a o dvě minuty později uklízí gólmanem vyraženou střelu Radka Nováka.

Za dnešek pochvala jen za druhý poločas :-(.

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Dobruska_Opocno_2019-10-06/

 

 

 

 

8. kolo – neděle 29.9.2019

TJ Přelovice : Vysoké Mýto  1 : 6 (1:3)

 

Branky: 6‘ Houdek, 22‘ Josef Pechanec, 27‘ Andrle, 51‘ Kubatka, 56‘ Jeřábek, 67‘ Špaček

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, David Kubatka, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

V neděli 29.9. jsme zajížděli do Přelovic. Čekal nás neznámý soupeř a pěkný sportovně kulturní areál. V obci se 100 obyvateli chodí na fotbal mužů i 200 diváků. A i náš zápas navštívilo poměrně hodně fanoušků. Svítilo sluníčko a než se kluci rozcvičili, přinesli z přilehlého lesíka i nemálo hub.

Od začátku byl k vidění rychlý kombinační fotbal od obou týmů, osobní souboje. První gól jsme vstřelili už v 6. minutě, kdy Honza Novák dlouhým kopem našel Matěje Andrleho, který posunul na Štěpána Houdka a pro něj už to byla jednoduchá práce. Domácí vyrovnali v 17. minutě, když náš stoper podklouzl a útočník pak šel sám na našeho gólmana. Vedení v zápase nám vrátil ve 22. minutě po rohovém kopu na dvakrát střílející Pepča Pechanec. Ve 27. minutě zvýšil na 3:1 Matěj Andrle opět po rohovém kopu.

Ve druhém poločase v 51. minutě zatáhl po pravé straně Vincent Škrabal a centroval do vápna, kde Kryštof Kabrhel posunul za sebe na stojícího Davida Kubatku a jeho pozemní pumelice rozvlnila síť domácích počtvrté. 56. minuta a Kikin opět v roli asistujícího, tentokrát zpracoval dlouhý výkop Honzy Nováka a vykulil na nabíhajícího Ondru Jeřábka, který prudkou ranou po zemi zvýšil na 5:1. V 67. minutě si Ondra připsal i asistenci, když poslal dlouhou přihrávku na vápno Davidu Špačkovi, ten obešel gólmana a dával do prázdné - 6:1.

Poslední čtvrthodina utkání už byla jen čekání na hvizd rozhodčího k ukončení zápasu. Síly docházely nejprve hráčům domácích a posléze i našim borcům.

Přesto oba týmy odehrály na pohled pěkné utkání bez zbytečných faulů a ve vysokém tempu.

 

https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_Prelovice-VM_2019-09-29/

 

 

 

 

7. kolo – sobota 21.9.2019

MFK Nové Město nad Metují : Vysoké Mýto  0 : 7 (0:3)

 

Branky: 15‘ a 27‘ Švejda, 42‘(P) Kabrhel, 53 Jan Pechanec, 55‘(P) J. Novák, 85‘ Kováčik, 87‘ R. Novák

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, David Kubatka, Radek Novák, Matěj Andrle, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

Utkání, které výkonem hráčů na hřišti patřilo spíš do okresní soutěže než krajské ligy. Chybělo úplně všechno - pohyb, přesnost přihrávek a jejich následné zpracování, týmová kombinace, nasazení, rychlost, která nás tak zdobí. Jedině Ondra Švejda neúnavně běhal, skákal, rozdával přihrávky a tím občas někoho vyprovokoval k zakončení.

Každý může mít jednou špatný den. Tak už jsme si ho vybrali a od příštího zápasu zase předvedeme, že fotbal hrát umíme a že nás to i baví!

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_NoveMestoNMetuji-VM_2019-09-21/

 

 

 

 

6. kolo – sobota 14.9.2019

Vysoké Mýto : TJ Velké Poříčí/SK Babí    7 : 2 (5:1)

 

Branky: 2‘ (P), 22‘ a 33‘ R. Novák, 19‘ Kováčik, 43‘ Josef Pechanec, 54‘ Škrabal, 73‘ Andrle

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

V sobotu nás čekal zápas s neznámým soupeřem, který v předchozích pěti utkáních ztratil pouze jeden bod. Takže jsme se těšili na kvalitní zápas, i když trochu z obavami, protože nám stále chyběli dva výletníci základní sestavy. Poprvé jsme hráli na „dvojce“, která nám svou velikostí vůbec nevyhovuje, navíc mokrá a kluzká.

Hned ve 2. minutě zápasu rozhodčí odpískal podivnou penaltu, po které jsme se ujali vedení 1:0. Hosty to ale nesrazilo a o 5 minut později srovnali z trestňáku na 1:1. Dokonce mohli jít i do vedení po nařízené penaltě, ale neproměnili ji. Ve 20.minutě zahrával trestňák Ondra Jeřábek, Radek Novák hlavičkoval jen do tyče, ale Sam Kováčik už mířil přesně. Tento gól nás nakopl, začali jsme se více prosazovat a do přestávky vstřelili další 3 góly. Ve 22. minutě střelou po zemi Radek Novák a ve 33. minutě opět náš kapitán - zužitkoval přihrávku z pravé strany přes celé vápno od Vincenta Škrabala. A ve 43. minutě po rohovém kopu Ondry Švejdy trefil Patrik Mareš Pepu Pechance, od kterého se míč odrazil do brány.

Druhý poločas moc pohledného fotbalu nepřinesl, viděli jsme spíš boj na obou stranách. V 54. minutě se po zadní lajně protáhl Ondra Jeřábek a přihrál na nabíhajícího Vincenta Škarabala. Hosté snížili z penalty v 67. minutě. Skóre uzavřel dloubáčkem v 73. minutě Matěj Andrle.

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-VelkePorici_Babi_2019-09-14/

 

 

 

 

 

3. kolo – středa 11.9.2019

FK Vysoká nad Labem : Vysoké Mýto    0 : 24 (0:12)

 

Branky: R. Novák 8, Houdek 4, Bureš 4, Špaček 3, Vodička 2, Škrabal, Andrle, Kováčik

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček, Denis Bureš, František Zamastil

 

Středeční dohrávka odloženého prázdninového utkání v krásném sportovním areálu ve Vysoké nad Labem. Na soupisce domácího týmu byla většina kluků ročník 2005 a 2006, dokonce i 2 ročník 2007. Všichni zaslouží velký obdiv, že se i přes rychle narůstající skóre v jejich neprospěch snažili hrát tvořivý fotbal. A také jejich trenér, který své svěřence neúnavně pozitivně povzbuzoval celé utkání!

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VysokaNL-VM_2019-09-11/

 

 

 

 

5. kolo – neděle 8.9.2019

TJ Lokomotiva Borohrádek : Vysoké Mýto  1 : 8 (1:3)

 

Branky: 21‘ a 59‘ Houdek, 71‘ a 76‘ Škrabal, 43‘ Zamastil, 85‘ R. Novák,  89‘ Vodička, 14‘ vlastní

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Lukáš Wich, Radek Novák, Štěpán Houdek, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Ondřej Švejda, David Špaček, Denis Bureš, Filip Jireček, František Zamastil

 

Zájezd gymnázia do Francie a první lekce tanečních obraly náš tým o 4 hráče, a tak naše řady posílili 3 borci z U15. Utkání se hrálo v poměrně vysokém tempu, domácí aktivně bránili, ale my jsme si rychlými přechody na útočnou polovinu vybojovali hodně standardních situací, které nám tentokrát nebývale vycházely - padlo z nich 6 gólů. Zajímavostí je skóre prvního poločasu - sice jsme vyhráli 3:1, ale vstřelili jsme pouze 1 branku.

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_Borohradek-VM_2019-09-08

 

 

 

 

 

 

4. kolo – sobota 31.8.2019

Vysoké Mýto : TJ Červený Kostelec  8 : 0 (2:0)

 

Branky: 85‘ a 86‘ Houdek, 11‘ Švejda, 23‘ R. Novák,  52‘ Jan Pechanec, 65‘ Mareš, 72‘ Jeřábek, 89‘ Špaček

Sestava: Jan Novák – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

Poslední prázdninovou sobotu jsme za velkého vedra hostili tým z Červeného Kostelce. Zápas připomínal první utkání s Broumovem, hrálo se opět téměř celý zápas na jednu branku, ale tentokrát už se nám podstatně více dařila hra ve středu hřiště. V prvním poločase jsme se ještě hodně zastřelovali a také gólman hostí několik střel pochytal. Ve druhém poločase jsme byli v koncovce podstatně úspěšnější a výsledkem je poměrně vysoké skóre v náš prospěch.

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-CervenyKostelec_2019-08-31

 

 

 

 

1. kolo – středa 28.8.2019

SK Solnice : Vysoké Mýto  1 : 5 (0:2)

 

Branky: 1‘ a 61‘ Houdek, 38‘ R. Novák,  56‘ Jan Pechanec, 74‘ Kabrhel

Sestava: Šimon Novotný – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

K druhému zápasu jsme v nezměněné sestavě zajížděli do Solnice. Tentokrát byl soupeř houževnatější a trochu urostlejší a na kolena ho nesrazil ani první gól ve 20. vteřině. K vidění bylo hodně osobních soubojů, většinou s vítězstvím na naší straně, načeš následoval nevybíravý faul domácích, ke kterým byl rozhodčí poměrně benevolentní. Vítězili jsme i ve sprintech s míčem po stranách hřiště, ale centrované přihrávky do pokutového území většinou přistály v chumlu domácích hráčů, kteří se příliš o útočné akce nesnažili. Kluci museli vynaložit hodně úsilí, aby nějakou tu skulinku v obranném valu našli. Fungoval v podstatě pouze jeden model – rozehra až zezadu od brankaře, přes obránce a střed na krajní zálohu a rychlý sprint, kterému většinou domácí nestačili a našim klukům se tak otevíraly šance na úspěšná gólová zakončení. Přesto se i domácí jednoho gólu dočkali – po ztraceném míči na naší polovině jsme museli zatáhnout za záchrannou brzdu a z trestňáku se pět minut před koncem podařilo snížit na 1:5.

Tentokrát pochvala za bojovnost a taky už začínáme hrát hlavou :-).

 

Foto: https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_Solnice-VM_2019-08-28/

 

 

 

 

2. kolo – neděle 18.8.2019

Vysoké Mýto : TJ Slovan Broumov  7 : 0 (5:0)

 

Branky: 1‘, 21‘ a 26‘ Houdek, 24‘, 46‘ a 62‘ R. Novák,  44‘ Andrle

Sestava: Šimon Novotný – Vincent Škrabal, Patrik Mareš, Jan Pechanec, Lukáš Wich, Radek Novák, Matěj Andrle, Štěpán Houdek, Kryštof Kabrhel, Štěpán Vodička, Josef Pechanec, Ondřej Jeřábek, Samuel Kováčik, Ondřej Švejda, David Špaček

 

První zápas letošní sezóny a hned nás čekal soupeř, se kterým jsme v posledních dvou sezónách v kategorii starších žáků bojovali o vítězství v soutěži a v obou sezónách jsme byli úspěšnější. Očekávali jsme skutečný křest, ale hosté přijeli bez svých největších opor, které povolali do A-týmu můžu.

Což Broumováky zřejmě dost rozhodilo, protože po celý zápas nekladli téměř žádný odpor a pouze naším „klasickým“ výkonem prvního zápasu není skóre vyšší. Všechny góly padly po pěkných akcích a nesobeckých přihrávkách na lépe postaveného spoluhráče, ale chyběl rychlý pohyb balonu po zemi, přihrávky byly často nepřesné a také mnohé zakončení mohlo být víc v klidu.

Gratulace k vítězství a pochvala za to, že i přes velké vedro kluci vydrželi běhat až do konce. A děkujeme brankáři Šimonovi z U15, že zaskočil za chybějícího Honzu Nováka!

 

Foto:  https://renatasvejdova.rajce.idnes.cz/MD_2003-04_VM-Broumov_2019-08-18