SK VYSOKÉ MÝTO  - fotbalový oddíl

Archív 2020 - >>>

 

 

 

Sezóna  2020/2021 (nedohraná)

 

 

Starší elévové 2020/2021 (ročníky 2010 a 2011)

 

Kontakt na trenéry:

Šimon Němec – tel.: 778 497 099, mail: sima.nemec@gmail.com

Martin Kavka – tel.: 720 212 905

Martin Švejda – tel.: 603 302 551

Daniel Bartoš – tel.: 728 332 992

 

Tréninky:

Úterý, čtvrtek, pátek 16:00 – 17:30. (podzim 2020)

 

 

 

Program turnajů Krajského přeboru starších přípravek – podzim 2020

neděle 6.9.2020, Polička – soupeři: SK Polička, FK Česká Třebová

neděle 13.9.2020, Vysoké Mýto – soupeři: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí/TJ Sokol Libchavy, FK Letohrad, TJ Svitavy

neděle 20.9.2020, Chrudim – soupeři: MFK Chrudim, FK Pardubice, TJ Svitavy

neděle 27.9.2020, Nemošice – soupeři: SK Nemošice, FC Hlinsko

sobota 3.10.2020, Moravská Třebová – soupeři: SKP Slovan Moravská Třebová, TJ Lanškroun, FK Letohrad

neděle 11.10.2020, Pardubice – soupeři: FK Pardubice, SK Polička

sobota 17.10.2020, Svitavy – soupeři: TJ Svitavy, FK Agria Choceň, SK Pardubičky

 

Všechny turnaje začínají výkopem v 9:00, odjezdy na jednotlivé turnaje budou stanoveny a dopředu ohlášeny.

 

 

 

1. mistrovský turnaj – Polička, 6.9.2020

Na první mistrovský turnaj jsme zavítali do Poličky, kde jsme se utkali s domácí SK Poličkou a také s týmem FK Česká Třebová. Jelikož jsme byli na turnaji, kde jsou pouze 3 týmy, tak jsme hráli delší zápasy, konkrétně systémem 2x25 minut, což se na konci turnaje projevilo. Ke konci druhého zápasu, hraného ihned po prvním zápase, byla na některých jedincích vidět únava a fyzická vytíženost, která byla ještě podmíněna absencí několika hráčů a nemožnosti dostatečně střídat. Kluci nechali na hřišti veškeré fyzické i psychické síly, které nám už ke konci chyběly.

 

„A“ tým – sestava: Ivo Beneš, Bořivoj Horák, Jan Šimek, Petr Smrček, Trung Hai Hoang, Štěpán Filip, Robin Matula, Ladislav Židek, Matyáš Zajíček

Vysoké Mýto 2:9 Polička

-    střelci: Štěpán Filip, Matyáš Zajíček

Vysoké Mýto 4:13 Česká Třebová

-    střelci: Štěpán Filip 2x, Jan Šimek, Petr Smrček

Ačkoliv výsledky vypadají hrozivě, průběh obou utkání byl vyrovnaný. V prvním klání jsme s Poličkou hráli velmi vyrovnanou partii, ve většině vývoje utkání jsme byli i nebezpečnějšími, ale zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Na mokrém povrchu se nám podařilo vsítit dva vlastní góly, ke kterým se ještě přidal zmatek v obraně při rozebírání útočících hráčů a nepozornost, a soupeři jsme šest z devíti gólů darovali sami. Tento zápas nám vzal hodně sil, což se projevilo hned v následujícím zápase, kdy na nás nastoupila čerstvá Česká Třebová. Na začátku utkání jsme dvakrát vedli po brankách Honzy Šimka a Péti Smrčka, ale před koncem prvního poločasu nám došli síly a soupeř výsledkově výrazně odskočil. Na začátku druhé půle jsme se ještě pokusili zvrátit vývoj utkání na naši stranu, ale chyběla nám energie a soupeř se rozstřílel do dalšího zápasu. Výsledek je pro nás krutý, ale musíme se z něj poučit do dalších bojů.

„B“ tým – sestava: Leonidas Najman, Jakub Kopecký, Václav Paďour, Viktor Paďour, Matyáš Suchý, Lukáš Valenta, Matyáš Košnar, Nela Sabolčíková, Dominik Bezdíček

Vysoké Mýto 15:2 Polička

-    střelci: Matyáš Košnar 7x, Dominik Bezdíček 3x, Nela Sabolčíková 2x, Václav Paďour 2x, Viktor Paďour

Vysoké Mýto 5:10 Česká Třebová

-    střelci: Dominik Bezdíček 3x, Viktor Paďour, vlastní

První zápas s Poličkou nám vyšel na jedničku. Od začátku jsme dokázali být rychlí a efektivní v koncovce, což soupeře zaskočilo a zbytek zápasu nám daroval. Třešničkou na pomyslném dortu byla chycená penalta v podání Lea Najmana. Druhý zápas probíhal stejně jako u druhého mužstva. Začátek slibný, koncovka dobrá, ale síly docházely. Navíc byl tým oslaben o Matyho Košnara, který byl přetažen k mladší přípravce, a tak na lavičce byli vždy maximálně dva hráči, což nahrávalo do karet čerstvé České Třebové. Musíme výrazně zapracovat na fyzičce, aby se nám podobné kolapsy nestávaly i nadále.

 

 

 

 

4. mistrovský turnaj – Nemošice, 27.9.2020

Po vynucené pauze koronavirem jsme zavítali na turnaj do Nemošic, kam jsme dorazili ve velmi redukované sestavě. Tým „černých“ měl na lavičce ke střídání dva hráče, tým „bílých“ dokonce jen jednoho. To se projevilo především ve druhých zápasech obou celků, kdy došly síly především u mladších borců, kteří nemají natrénováno.

„Černí“ – sestava: Viktor Paďour, David Dvořák, Bořivoj Horák, Robin Matula, Štěpán Filip, Vojtěch Kopa, Matyáš Zajíček, Dominik Bezdíček

Vysoké Mýto 7:5 Nemošice

-    střelci: Robin Matula 5x, Vojtěch Kopa 2x

Vysoké Mýto 4:10 Hlinsko

-    střelci: Vojtěch Kopa, Robin Matula, Matyáš Zajíček, Štěpán Filip

Tým černých byl posílen dvěma kluky ze žáků – Matyášem Zajíčkem a Vojtěchem Kopou – kteří se zhostili role zkušenějších a tahounů týmu na výbornou. V prvním zápase nám sice chvíli trvalo, než jsme se probudili a po první půli jsme prohrávali 1:4, ale bojovným týmovým výkonem jsme ve druhé půli zápas otočili a zvítězili 7:5. Ve druhém zápase jsme chvíli drželi krok s čerstvým Hlinskem, které na rozdíl od nás nemělo v nohách 50 minut z předchozího zápasu, ale s přibývajícími minutami se vytíženost hráčů projevovala více a více a Hlinsko po zásluze zvítězilo.

 

„Bílí“ – sestava: Leonidas Najman, Jakub Kopecký, Nela Sabolčíková, Václav Paďour, Filip Štanglica, Lukáš Valenta, Matyáš Suchý

Vysoké Mýto 4:6 Nemošice

-    střelci: Nela Sabolčíková 3x, Filip Štanglica

Vysoké Mýto 2:21 Hlinsko

-    střelci: Filip Štanglica, Lukáš Valenta

Tým bílých byl značně početně oslaben, což se výrazně projevilo už na konci prvního utkání a nevěstilo to nic dobrého do utkání druhého. S Nemošicemi jsme hráli vyrovnaný zápas, dopředu jsme byli nebezpeční a okem diváka si myslím, že jsme měli více šancí, několikrát jsme trefili v první půli tyč, od které šel míč vždycky ven. Soupeř měl v tomto případě více štěstí, kdy jeho střely se od tyčky odrážely do branky. V úvodu zápasu nám vyšel nacvičený signál z rohu, který nám dodal elánu a snahu útočit, ovšem snaha bránit zmizela úplně a po několika individuálních chybách jsme dostali spoustu laciných gólů, které rozhodly o osudu utkání. Do druhého zápasu jsme nastoupili výrazně fyzicky unaveni a po třech minutách neexistoval na hřišti z naší strany pohyb. Čerstvé Hlinsko si na nás smlslo a my jsme jim jen dělali komparz. Je na každém, jestli chce tímto způsobem přistupovat i k dalším utkáním, protože bez sebemenšího pohybu gól prostě nedáme.

 

 

 

 

5. mistrovský turnaj – Moravská Třebová, 3.10.2020

Na tento turnaj jsme vyrazili konečně v dostatečném počtu, takže jsme byli schopni odehrát celý turnaj bez větších fyzických problémů. Počasí nám přálo, celý den svítilo sluníčko, takže byly na fotbal ideální podmínky.

„Černí“ – sestava: Trung Hai Hoang, David Dvořák, Bořivoj Horák, Robin Matula, Petr Smrček, Jan Šimek, Ladislav Židek, Štěpán Filip, Dominik Bezdíček

Vysoké Mýto 2:3 Letohrad

-    střelci: Štěpán Filip 2x 

Vysoké Mýto 5:2 Moravská Třebová

-    střelci: Robin Matula 2x, Štěpán Filip, Petr Smrček, Ladislav Židek

Vysoké Mýto 2:9 Lanškroun

-    střelci: Robin Matula 2x

Černí nastoupili do turnaje skvěle, odehráli vyrovnaný zápas s Letohradem a hned poté porazili domácí Moravskou Třebovou. Poté ale následovala zápasová pauza, ve které kluci ztratili zájem hrát fotbal a v posledním zápase tomu výkon odpovídal. Nechuť, nedůraz, lhostejnost – tak by se dal zhodnotit poslední zápas turnaje s Lanškrounem, do kterého naskočil od Bílých i náš benjamínek Matyáš Košnar, který byl mezi těmi nejstaršími nejlepší na hřišti, za což jej chválíme. To je ale jediné pozitivum z tohoto zápasu.

„Bílí“ – sestava: Ivo Beneš, Daniel Doležal, Jakub Kopecký, Matyáš Suchý, Filip Štanglica, Matyáš Košnar, Vanesa Horáčková, Nela Sabolčíková, Leonidas Najman

Vysoké Mýto 3:14 Letohrad

-    střelci: Filip Štanglica 2x, Leonidas Najman

Vysoké Mýto 2:8 Moravská Třebová

-    střelci: Filip Štanglica, Matyáš Košnar 

Vysoké Mýto 7:3 Lanškroun

-    střelci: Filip Štanglica 2x, Nela Sabolčíková 2x, Dominik Bezdíček, Leonidas Najman, Vanesa Horáčková 

Výkon Bílých by se dal rozdělit do dvou částí. Dopoledne bylo tragické – někteří přijeli na turnaj s tím, že jsou na výletě a podle toho taky přistupovali k prvním dvěma zápasům s Letohradem a Moravskou Třebovou. Jediným pozitivem z těchto zápasů byla bojovnost směrem dopředu od Filipa Štanglicy. Trápila nás především rozehrávka, ze které jsme dostali nejvíce gólů, a také přechod dopředu. Po pauze jsme odpoledne nastoupili k zápasu s Lanškrounem, ke kterému jsme přistoupili s úplně jiným odhodláním. Pomohla tomu také posila od Černých v podobě Dominika Bezdíčka, který tým nakopl a svým výkonem táhl celý zápas. Naše hra vypadala podstatně lépe, začali jsme běhat, dokázali jsme si přihrát a dominovat v zápase.

 

 

 

 

6. mistrovský turnaj – Pardubice, 11.10.2020

Na zřejmě poslední podzimní turnaj jsme vyrazili do pardubického Ďolíčku, kde na nás čekal tým Pardubic a Poličky. Podle instrukcí ze svazu jsme dohromady s mladší přípravkou dali dohromady 40 členů, což, jak jsme na místě zjistili, nikoho nezajímalo. Domácí Pardubice na toto opatření nebrali nejmenší ohled a v každém týmu měli na střídačce minimálně 5 hráčů, což byl oproti našim dvěma klukům o každého týmu podstatný rozdíl. Mrzí nás tento fakt hlavně vůči klukům, kteří kvůli tomuto opatření zůstali doma a nejeli s námi hrát, i když očividně mohli.

„Černí“ – sestava: Trung Hai Hoang, Štěpán Filip, Bořivoj Horák, Robin Matula, Petr Smrček, Matyáš Suchý, Jan Šimek, Filip Štanglica 

Vysoké Mýto 4:15 Pardubice

-    střelci: Robin Matula 2x, Filip Štanglica, Štěpán Filip 

Vysoké Mýto 7:7 Polička

-    střelci: Robin Matula 3x, Štěpán Filip 2x, Jan Šimek, Filip Štanglica

Tým Černých nastoupil do utkání s Pardubicemi rozespalý a jenom sledoval soupeře, jak se baví fotbalem a dává góly. Ke konci zápasu jsme se trochu i probrali a vstřelili pár gólů, ale o výsledku zápasu bylo už dávno rozhodnuto. Do druhého zápasu proti Poličce jsme nastoupili podstatně lépe a nebylo ani na fyzičce hráčů znát, že mají už oproti soupeři v nohách 50 minut hry. Zápas jsme kontrolovali, a ještě chvíli před koncem jsme vedli 7:4. Pak jsme ale ztratili koncentraci a s pocitem, že jsme už vyhráli zápas, jsme nechali soupeře vyrovnat. Takovéto zápasy je třeba vyhrávat.

„Bílí“ – sestava: Ivo Beneš, Daniel Doležal, David Dvořák, Jakub Kopecký, Lukáš Valenta, Leonidas Najman, Nela Sabolčíková, Dominik Bezdíček

Vysoké Mýto 2:15 Pardubice

-    střelci: Leonidas Najman, Jakub Kopecký

Vysoké Mýto 2:5 Polička

-    střelci: Leonidas Najman 2x 

To, jak se bude vyvíjet zápas Bílých s Pardubicemi, bylo vidět už po 5 vteřinách hry, kdy jsme nechali Pardubice rozehrát a projít až k bezmocnému Ivovi v brance. Za minutu jsme měli v síti už druhý gól a za další dvě minuty třetí. Pak jsme si uvědomili, že už jsme na hřišti a hrajeme zápas, a tak jsme začali útočit a s trochou štěstí jsme snížili na 1:3. To nás nakoplo a začali jsme hrát, ale pouze směrem dopředu. Pardubice si zahrály pěkný fotbal a my jim to výrazně usnadnili. Z tohoto zápasu lze vyzdvihnout pouze výkon Davida Dvořáka, který na hřišti nechal vše a nevypustil jediný osobní souboj, a brankáře Iva Beneše, který i přes to, že obdržel 15 gólů, tak jich dalších minimálně 30 chytil. Mezi zápasy jsme si vyjasnili základní věci, které jsme v prvním zápase udělali špatně, a do zápasu s Poličkou jsme nastoupili o poznání lépe. Soupeř měl na začátku více štěstí, kdy po odrazech dal dva góly. My jsme ale byli směrem dopředu lepším týmem, měli jsme mnohonásobně více střel než soupeř, ale jen minimum z nich letělo do prostoru brány. Neproměněné šance nás psychicky srážely dolů, a i přes podstatně bojovnější výkon od všech hráčů jsme nedokázali utkání zvrátit na naši stranu. Náš výkon ovšem výsledku určitě neodpovídá a kdybychom proměňovali šance, přehráli bychom soupeře rozdílem třídy.

 

 

 

 

 

Sezóna  2019/2020

 

Starší elevové (ročník 2009 a 2010)
 
Kontakt na trenéra: Adam Dostál - 737 770 046
 
 
 

PROGRAM LEDEN – BŘEZEN 2020

 

 

Tréninky:
Pondělí 15:30-17:00 venku na umělé trávě v učilišti Karosa
Středa 15:30-16:45 v hale Technických služeb

Pátek 15:30-17:00 v hale Technických služeb

Prosím o dochvilnost při příchodu kluků na tréninky! Pravidelně spoustu kluků přichází teprve se začátkem tréninku a okrádáme se tak o čas.

Naplánované akce:


SO 1.2. přátelské utkání na umělé trávě v Libchavech – 2 týmy
SO 8.2. halový turnaj ročník 2010 SH Třebeš v Hradci Králové
NE 9.2. přátelské utkání na umělé trávě v Litomyšli
SO 22.2. halový turnaj ročník 2009 a 2010 (2 týmy) v Rokytnici v Orlických horách
SO 29.2. halový turnaj ročník 2010 v Chrudimi
NE 1.3. halový turnaj ročník 2009 ve Slatiňanech
SO 7.3. turnaj na umělé trávě v Chocni ročník 2009
NE 8.3. halový turnaj v České Třebové

PO 9.3. přátelské utkání na umělé trávě v Ústí n.O.
ČT – NE 12.3. – 15.3. SOUSTŘEDĚNÍ SPORTHOTEL RELAX VELETOV
SO 21.3. turnaj na umělé trávě v Turnově ročník 2009
NE 
22.3. halový turnaj v Hranici ročník 2010

 

Nominace a bližší informace k turnajům podáme vždy v týdnu před daným turnajem.
Bližší informace o soustředění dodáme v nejbližší době.

 
 
 

TRIANGL LIBCHAVY 1.2.2020

VÝSLEDKY:                

SKVM BÍLÍ – LIBCHAVY                    2:2       
Dejv, Šíša
SKVM ČERNÍ – LIBCHAVY                 1:5       Vojta Kopa
SKVM BÍLÍ – LIBCHAVY                    0:4      
SKVM ČERNÍ – LIBCHAVY                 0:5
SKVM BÍLÍ – SKVM ČERNÍ                10:2     
Štěpa V. 2x, Dejv 2x, Láďa 3x, Vojta H. 2x, Šíša – Štěpa F., Robin


 

 

HALOVÝ TURNAJ HRADEC KRÁLOVÉ U10 – 8.2.2020

VÝSLEDKY:                

SKVM – MFK NOVÉ MĚSTO               1:5       
Maty
SKVM – HRADEC KRÁLOVÉ               2:5       Vojta Kopa 2x
SKVM – VIKTORIA ŽIŽKOV               1:5       Štěpa F.
SKVM – CHLUMEC N. CIDLINOU      1:3       Péťa Messi
SKVM – INTER BRATISLAVA             0:9      

SKVM – RMSK NOVÝ BYDŽOV          0:7

SKVM – MFK SKALICA                       0:9

 

 

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ LITOMYŠL UMT 9.2.2020

VÝSLEDKY:                

SKVM – JISKRA LITOMYŠL               4:1       
Dejv 2x, Vojta H., Šíma
SKVM – SK SOLNICE                         0:6      
SKVM – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ             5:3       
Štěpa F. 2x, Štěpa V. 2x, Robin
SKVM – JISKRA LITOMYŠL               8:5       Martin, Štěpa V. 2x, Dejv, Štěpa F., Vojta K., Vojta H., Šíma
SKVM – SK SOLNICE                         1:7       Dejv

SKVM – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ             4:1       Vojta K., Dejv, Štěpa F., Robin

 

 

HALOVÝ TURNAJ ROKYTNICE U11 22.2.2020

VÝSLEDKY:                

SKVM – ŽAMBERK                              1:5       
Štěpa V.
SKVM – MALŠOVA LHOTA                 1:4       Robin
SKVM – SOLNICE                               0:4      
SKVM – KRÁLÍKY                               4:1       Robin, Vojta K. 2x, Štěpa V.
SKVM – DOBRUŠKA                           2:2       Vojta K., Štěpa V.

SKVM – NOVÉ MĚSTO                        5:0       Vojta K., Štěpa V. 4x

SKVM – VAMBERK                             0:0

                                      

 

HALOVÝ TURNAJ SLATIŇANY U11 1.3.2020

VÝSLEDKY:                

SKVM – PRACHOVICE                       4:1       
Dejv 2x, Štěpa V., Šíša
SKVM – SRCH                                    0:3      
SKVM – TUNĚCHODY                        2:2       
Štěpa V., Martin
SKVM – SLATIŇANY                          0:1      
SKVM – STARÉ HRADIŠTĚ                2:3       
Dejv, Láďa

SKVM – ROZHOVICE                          1:2       Štěpa V.

SKVM – LÍPA                                      6:1       Martin, Šíma 2x, Šíša, Dejv, Štěpa V.

 

 

TURNAJ UMT 7+1 CHOCEŇ U11 7.3.2020

ZÁKLADNÍ SKUPINA:           

SKVM – HORNÍ JELENÍ                     2:0      

SKVM – DUKLA PRAHA                     1:1      
SKVM – METEOR PRAHA                   0:4      

STŘÍBRNÁ SKUPINA O UMÍSTĚNÍ:             

SKVM – NEMOŠICE                            3:0      

SKVM – HORNÍ JELENÍ                     4:0      
SKVM – HOLICE                                 1:2      

 
 
 
 

HALOVÝ TURNAJ NÁCHOD U11 26.1.2020

 

 

VÝSLEDKY:                

SKVM – Horní Jelení               0:2      

SKVM – Náchod bílá               2:2       Štěpa V. II
SKVM – Náchod modrá          1:3       
Dejv
SKVM – Parasol Wroclaw II  1:0       Šíma
SKVM – Nové Město n.M        2:1       Šíma, Štěpa V.

SKVM – Lotnik Jezów             0:1
SKVM – Police nad Metují      2:1       
Šíma, Štěpik F.

SKVM – Parasol Wroclaw I     0:1


SESTAVA
Séba – Dejv, Štěpa V., Štěpik F., Šíma, Šíša, Vojta H., Vojta K.

 

V neděli jsme brzy ráno odjížděli na česko-polsky obsazený turnaj do Náchoda. Čekalo nás 8 soupeřů a po nepovedených výkonech z minulého víkendu jsme byli v očekávání, jak se kluci předvedou tentokrát. Až na zaspaný první zápas máme radost z přístupu a snaze během celého turnaje a za zlepšení určitě zaslouží kluci pochvalu. Prakticky proti všem soupeřům jsme sehráli vyrovnaná utkání, určitě nelze říct, že by nás některý ze soupeřů přehrál. Občas nám chybělo větší sebevědomí a lepší fotbalové myšlení. Kluci ukázali, že fotbalově jsou již dobře vyspělí a v zápasech je potřeba to dokazovat. Od lepších výsledků a zároveň výkonů nás připravují zbytečné a opakující se individuální chyby. Věříme, že se kluci budou z chyb poučovat a díky získaným zkušenostem postupně fotbalově růst.

 

 

 
 
 

HALOVÝ TURNAJ MORAVANY U11 25.1.2020

 

 

VÝSLEDKY:                

SKVM – Moravská Třebová   2:1       
Láďa
SKVM – Moravany                 1:5       Honzik

SKVM – Choceň                      0:4      
SKVM – Staré Hradiště          1:3       Áda

SKVM – Ždírec n. D.               1:6       Honzik


SESTAVA
Martin, Messi, Honzik, Láďa, Viki, Vašík, Áda, Bóřa

 

Tým na tento turnaj byl namixován a vzhledem k tomu, že většinu týmu tvořili kluci ročníku 2010, byli jsme zvědavi, jak se poperou oproti převážně o rok starším soupeřům. Kluci od začátku turnaje ukázali velkou snahu a nasazení a hned v prvním utkání se nám podařilo zvítězit. V následujících zápasech nás však všechny týmy přehrály, některé větší fyzickou vyspělostí, některé po fotbalové stránce. Kluci za celý turnaj zaslouží pochvalu za velkou snahu, především výkony Honzika a Ládi ukázaly, že díky poctivé práci na tréninku a dobré docházce se můžou zlepšovat ve svých dovednostech. Pro všechny to byla cenná zkušenost a věříme, že předvedené výkony se budou nadále zlepšovat.

 
 
 
 
 

HALOVÝ TURNAJ CHRUDIM U11 - 19.1.2020

 

 

VÝSLEDKY:         

SKVM – Solnice                      1:6    
Šíša
SKVM – Žďár nad Sázavou   1:4    Šíša

SKVM – Tempo Praha            2:2    Dejv, Šíma
SKVM – Horní Jelení               1:2    Martin
SKVM – Pardubičky                0:2   


SESTAVA
Séba – Vojta H., David, Šíša, Šíma, Martin, Fanda, Áda

 

Kluci z ročníku 2009 zajížděli k prvnímu letošnímu turnaji stejně jako jejich mladší spoluhráči do haly do Chrudimi. Měli velmi vysoko nastavenou laťku od mladších kluků, a tak jsme se těšili, že nám také předvedou, jaké udělali fotbalové pokroky. Bohužel celý turnaj se klukům vůbec nepovedl a byly to nejhorší výkony, které jsem od kluků za celou dobu s nimi viděl. Ve všech zápasech chybělo potřebné nasazení a především soustředěnost na fotbal. Přestože kluky učíme nebát se, hrát sebevědomě a snažit se hrát konstruktivně, kluci na vše rezignovali a neukázali nic z toho, co se jim pravidelně daří v tréninku. Kluci působili dojmem, že jeli místo na turnaj na výlet. „Odměnou“ za jejich přístup byly výsledky, kdy se nám podařilo uhrát jen jeden bod za jedinou remízu a skončili jsme na posledním 6. místě. Naši soupeři určitě nebyli fotbalově lepší, bohužel my jsme na tomto turnaji nedokázali předvést, co vše umíme. Přístup kluků mě zklamal a budeme muset v týdnu zapracovat na mnoha věcech, abychom se mohli nadále zlepšovat a vše ukázat na turnajích. Je však potřeba říct, že porážky a nepovedené dny k fotbalu patří a i takovéto pocity si musí kluci zažít. Nechali jsme je v tom trochu vykoupat a věřím, že je to nakopne do další práce a že ani oni sami se nebudou chtít už nikdy prezentovat v tomto světle.

 
 
 
 

HALOVÝ TURNAJ CHRUDIM U10 - 18.1.2020

 

VÝSLEDKY:                

SKVM – Čáslav                     2:4       
Robin 2
SKVM – Chotěboř                 3:1       Robin 2, Péťa

SKVM – Poděbrady U9          5:3       Robin 2, Honzik, Péťa, Messi
SKVM – Choceň                     3:3       Vojta K. 2, Robin

SKVM – Šumperk                   1:7       Robin

SKVM – Poděbrady                5:2       Robin 3, Honzik, Péťa


SESTAVA

Pavel – Vojta K., Robin, Péťa S., Péťa Messi, Viky, Vašík, Honzik

 

K prvnímu turnaji v novém roce vyrazili kluci z ročníku 2010 do Chrudimi. Bohužel jsme hned v prvním utkání zaspali začátek, a přestože se kluci postupně rozehráli a dokázali dát dva góly, na víc to nestačilo. V dalších zápasech kluci příjemně překvapili, všichni ukázali, jak moc se od podzimu zlepšili. Ke všem utkáním přistoupili velmi zodpovědně a soustředěně. Do každého zápasu dali maximum a za výborné výkony byli odměněni hezkými výsledky. Nejvíce bych ocenil výkon proti suverénovi celého turnaje – Chocni, která všechny týmy na turnaji převyšovala o třídu. Přestože kluci prohrávali brzy 0:3, nevzdali se a díky gólu Vojty Kopy v poslední vteřině dokázali jako jediní s Chocní odehrát vyrovnaný zápas. Do posledního utkání kluci nastupovali s vědomím, že musí nastřílet soupeři alespoň 7 gólů, aby brali medaili za třetí místo. V utkání na nich bylo vidět, jak chtějí za každou cenu svůj cíl splnit a brzy svítilo na ukazateli skóre 5 vstřelených gólů na naší straně. Bohužel přesto, že další branky vysely ve vzduchu a nastřelili jsme několik tyčí a o další šance se postaral výborný brankář soupeře, další góly se vstřelit nepovedly a kluci tak skončili na nepopulární bramborové příčce. Výkony všech však ukázali, že pokud budou nadále k fotbalu přistupovat zodpovědně jako na tomto turnaji, vysněná medaile by v příštích turnajích mohla přijít. Zápasy na tomto turnaji byli velmi vyrovnané, pouze vítěz celého turnaje Choceň všechny fotbalově převyšoval. Za vyzdvihnutí stojí určitě střelecký výkon Robina, který střílel branky jak na běžícím páse. Velkou pochvalu však zaslouží všichni kluci, protože hráli opravdu velmi dobře a především chválím příkladný přístup během celého turnaje.

 
 
 
POZOR !
 
Od středy 6.11. se přesouvají tréninky ze stadionu do haly u Technických služeb. Tréninky budou probíhat vždy ve středu 15:30 až 16:45 a v pátek 15:30 až 17:00. Prosíme o příchod vždy nejméně 10 minut před tréninkem, program v hale ja nabitý a ihned po nás navazují další tréninky, tak ať stihneme využít náš čas na maximum.
Děkuji, Adam Dostál

 

  

 

 

DF CUP U11 DOBRUŠKA 28.10.2019

 

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA:            

A tým
SKVM – AFK Horní Jelení      1:0       
Martin
SKVM – SK Nemošice            1:0       David

SKVM – FC Hradec Králové   0:0      

SKVM – FK Teplice                 0:2
SKVM – SK Kladno                 0:1


Stříbrná skupina o 7. – 12. místo
SKVM – FK Ústí nad Labem   1:1       
Láďa
SKVM – FK Meteor Praha     1:0       Martin
SKVM – FK Náchod                2:0       David 2x
SKVM – RMSK Cidlina            3:3       David 2x, Láďa

 

 

Na tento kvalitně obsazený turnaj, který se hrál podle pravidel mladších žáků na půlku hřiště 7+1 jsme odjížděli především proto, aby hráči ročníku 2009 okusili kvalitu, která pro ně bude standardem v příští sezóně, kdy přecházejí do ligy mladších žáků. Věřím, že pro všechny to byla velká zkušenost, kdy jsme mohli porovnat jak na tom jsme v porovnání s celky z celé republiky. Turnaj ukázal, na čem je třeba zapracovat, v čem nás jiné týmy převyšují, ale také ukázal co se již kluci naučili a na čem můžeme stavět. Turnaj hodnotíme určitě jako velký přínos, otevřel nám oči a dodal motivaci k další práci. Konečné 9. místo je pro nás potěšující, určitě však na sobě chceme pracovat, abychom byli schopni podávat lepší výkony a z dalších turnajů odjížděli s ještě lepšími výsledky. Určitě stojí za zmínku, že vítězem turnaje se stal celek SK Solnice a 3. místo obsadili kluci s Chocně. V konkurenci týmu jako Baník Ostrava, FK Teplice, FK Pardubice, FC Hradec Králové a další je to určitě velký úspěch.

 

 

 

 

 

Souhrn 6. a 7. Krajské miniligy přípravek

12.10. Lanškroun

VÝSLEDKY:                

A tým
SKVM – Chrudim                    6:5       
Štěpa Vašek 2, David 2, Štěpa Filip , Šíma
SKVM – Lanškroun                 1:6       Martin

SKVM – Polička                      3:11     
David, Šíma, Štěpa Filip


B tým
SKVM – Chrudim                    0:11               
SKVM – Lanškroun                 2:13     
Pavel, Honzik
SKVM – Polička                      4:11     
Honzik, Láďa, Vojta Kopa, Pavel

 

 

19.10. Česká Třebová

VÝSLEDKY:                

A tým
SKVM – Nemošice                              3:1       
David 2, Martin
SKVM – Pardubice                             2:2       Štěpa Vašek, Martin

SKVM – Česká Třebová                     7:3       
Štěpa Vašek 2x, Šíma 2x, Martin, Séba, David


B tým
SKVM – Nemošice                              5:4       Péťa 2x, Honzik 2x, Messi         
SKVM – Pardubice                             5:12     
Péťa 2x, Maty, Honzik, Vojta Kopa

SKVM – Česká Třebová                     3:10     Honzik, Vojta Kopa, Maty

 

 

 

 

 

 

Souhrn 3. – 5. Krajské miniligy přípravek
 

21.9. Polička

 

 

VÝSLEDKY:                

A tým
SKVM – Polička                      2:8       
Martin, Štěpa Vašek
SKVM – Hlinsko                      4:2       Robin, Vojta Hunal, Štěpa Vašek 2x

SKVM – Pardubice                 5:10     
David 3x, Štěpa Vašek 2x


B tým
SKVM – Polička                      1:8       Pavel   
SKVM – Hlinsko                      3:7       
Pavel 2x, Vojta Kopa

SKVM – Pardubice                 0:10    

 

 

28.9. Ústí nad Orlicí

 

VÝSLEDKY:                

A tým
SKVM – Moravská Třebová    5:0       
Vojta Hunal, Martin 2x, Štěpa Vašek, David
SKVM – Česká Třebová          4:4       Štěpa Filip, David 2x, Štěpa Vašek

SKVM – Choceň                       2:8       
Štěpa Vašek 2x


B tým
SKVM – Ústí nad Orlicí          2:12       Pepa, Vojta Kopa          
SKVM – Česká Třebová          1:9       
Pepa

SKVM – Choceň                      3:6       Honzik, Péťa Smrček, Vojta Kopa

 

 

 

6.10. Svitavy

 

VÝSLEDKY:                  

A tým
SKVM – Lanškroun                3:2
       Štěpa Vašek, David 2x
SKVM – Pardubice               10:4       Robin 3x, Štěpa Vašek 3x, David 2x, Šíša, Šíma
SKVM – Svitavy                    0:12    


B tým
SKVM – Lanškroun                2:5       Honzik, Vlastní
SKVM – Pardubice                 1:13     Péťa Smrček
SKVM – Svitavy                     3:8       Péťa Smrček, Láďa, Pavel

 

 

Máme za sebou většinu podzimních turnajů. Během posledních tří turnajů jsme odehráli povedené či méně povedené zápasy, každopádně za trenéry určitě můžeme s radostí říct, že po fotbalové stránce kluci udělali od té doby, co jsme je jako trenéři přebrali, viditelný pokrok.
Co se týče Áčka, které hraje většinu zápasů v podobné sestavě, tak nejpovedeněji co se týče předvedené hry hodnotíme turnaj v Ústí nad Orlicí. Kluci se naučili plnit naše pokyny, snaží se hrát již od rozehry na naší polovině po zemi a kombinačně a co je důležité, právě na turnaji v Ústí odehráli všechny tři zápasy poctivě, s patřičným nasazením a neustupovali od předváděné hry. Stále se ve hře objevují chyby, na které kluky upozorňujeme, a přestože ve spoustě případů nás poslouchají (pak je to na hře okamžitě vidět), občas se nevyvarujeme nepochopitelných chyb, které se neustále opakují a tím přicházíme o možnost uhrát lepší výsledky (a zároveň tím kazíme dojem z dobře odehraných pasáží zápasů).

Béčko má situaci o mnoho složitější, není zde žádná kostra týmu, sestava se na každém turnaji mění, ne všichni kluci trénují s potřebnou pravidelností a zápalem. Při zápasech chybí jakékoliv plnění trenérských pokynů a pouze ve chvíli, kdy přijde maximální nasazení od všech hráčů na hřišti, dokážeme odehrát se soupeři vyrovnané pasáže v zápasech. Každopádně nadále budeme dělat maximum, abychom kluky posunuli na potřebnou úroveň a mohli jsme konkurovat okolním týmům.
Stále je před námi spoustu práce, do které my trenéři máme chuť a chceme udělat maximum pro to, aby se kluci zlepšovali. V tomto zápalu nám občas brání disciplína kluků, jak během tréninků, tak během turnajů. Na tom je v tuto chvíli potřeba zapracovat především, s kluky o tom budeme určitě mluvit jak týmově, tak individuálně a z přístupu jednotlivců vyvodíme následky. Není možné, aby kvůli špatnému přístupu jednotlivců trpěl celý tým tím, že nemůžeme pracovat naplno…

 

 

 

 

 

 

 

Ondrášovka Cup  - předkolo  - ročník 2009
17.9. Choceň
 

SESTAVA:

Séba – Šíma Sys, Šíma Smolák, Dejv, Marťas, Štěpa V., Láďa, Áda, Vojta H., Robin

 

VÝSLEDKY:

VM – Horní Jelení                    0:2
VM – Choceň                           1:5       
Šíma Smolák
VM – Letohrad                        1:1       
Dejv    
VM – Solnice                            1:6       
Štěpa V.
VM – Vysoká n. Labem            3:2       Marťas, Šíma Sys, Robin

 
Konečné pořadí:

1. Solnice 2. Choceň 3. Horní Jelení 4. SKVM 5. Vysoká n. Labem 6. Letohrad

 

 

 

 

 

 

 

2. Krajská miniliga přípravek - 15.9. Pardubice

 

SESTAVY:

A tým: Séba – Vojta H., Šíma Sys, Dejv, Marťas, Štěpa V., Áda, Honzik, Štěpa F., Šíma Smolák, Tobi
B tým: Kryštof, Maty, Péťa S., Péťa Messi, Honzik, Pája, Fanda, Tobi, Bóřa, Vojta K., Láďa

 

 

 

 

 

VÝSLEDKY:                

A tým
SKVM – Nemošice       5:4       
Štěpa V., Šíma Smolák 2, Štěpa F., Šíma Sys
SKVM – Letohrad       1:10     
Štěpa V.
SKVM – Pardubice     11:4      Dejv 3, Šíma Sys, Štěpa V. 2, Šíma Smolák 2, Štěpa F., Marťas 2

 

 

 

 

 


B tým
SKVM – Nemošice      4:5       Péťa S., Kryštof, Vojta K., Láďa
SKVM – Letohrad       1:6       Péťa S.

SKVM – Pardubice     4:8        Kryštof 2, Péťa Messi, Pája

 

 

 

Na druhý turnaj jsme zajížděli na hřiště do Pardubic. Týmy jsme tentokrát nerozdělili podle ročníků, ale kluky jsme namíchali. Štěpu Filipa a Honzika Šimka jsme díky dobrý výkonům v dosavadních zápasech posunuli ke starším klukům a nutno říct, že svými výkony velmi mile překvapili.
Áčko do prvního zápasu s Nemošicemi nevstoupilo dobře. Kazili jsme rozehrávku na vlastní polovině a chybami jsme nabídli soupeři snadné vedení 2:0. Naštěstí kluci ukázali kvalitu a začali soupeře přehrávat. Konečný těsný výsledek 5:4 byl způsoben pomalou hrou na útočné polovině, kdy jsme ze spousty situací v blízkosti soupeřovi brány měli určitě vytěžit více branek. Naopak všechny 4 inkasované branky jsme si prakticky vstřelili sami, 2 po chybné rozehrávce, na které musíme určitě zapracovat a zbylé 2 špatnou komunikací. Kluci se musí naučit na sebe na hřišti mluvit a pomáhat si tím.
Následoval zápas s Letohradem. Přestože jsme kluky svolali na rozcvičení v dostatečném předstihu před výkopem, na hřišti to vůbec nebylo znát. Kluci již během rozcvičení byli nekoncentrovaní a nesoustředění, což jsme jim několikrát vytýkali a dávali jsme jim do hlav, aby do zápasu nastoupili připraveni. Na začátku jsme soupeře svou aktivitou přehrávali, dokonce fungovala i rozehra od vlastní branky. Velmi aktivní byl v útoku Štěpa Vašek, který se dostal do 3 gólových situací, ale bohužel ani jednu nevyřešil správě. Jen jestlipak to nesouvisí s tou nesoustředěností, která byla před zápasem na Štěpovi snad nejvíce vidět, co Štěpo? Místo toho abychom vedli o tři branky nastal přesný opak. To kluky zlomilo, branky v naší síti přibývali a kluci odpadávali. Dělali chyby, přestali hrát fotbal, strkali se s protihráči a bylo po zápase. Konečný výsledek byl pro kluky krutou porážkou. Po zápase následovala ke klukům promluva jak týmová, tak individuální a důležité bylo zvládnout poslední zápas s Pardubicemi.

Promluva očividně zafungovala, bylo vidět, že kluci si naše pokyny vzali k srdci a oproti zápasu s Letohradem to byla úplně jiná jízda. Kluci na Pardubice vlétli a hned v prvních pár minutách jsme vedli o několik branek. Kluci hráli s chutí a to se projevilo na celkovém obrazu hry. Přestože i v tomto zápase nebylo vše ideální, soupeře jsme jasně přehráli a zaslouženě zvítězili. Nutno podotknout, že tým Pardubic byl z větší části složen z hráčů ročníku 2010 a navíc hráli s hráčem v bráně, který se často vytahoval do hry. To však nic nemění na skvělém přístupu kluků k utkání a na tom, že jsme soupeře zaslouženě porazili.

 

Béčko do prvního zápasu s Nemošicemi nastoupilo s velkou bojovností a chutí do hry. I přes to, že jsme prohrávali, tak to kluci nezabalili a málem otočili výsledek v náš prospěch. Inkasované góly byly většinou ze špatné rozehrávky nebo ze zbrklosti okolo naší branky, na tom kluci musejí zapracovat, aby dokázali hrát pohotověji s lepší přesností přihrávek.

Druhý zápas proti Letohradu kluci nedokázali skórovat a vypracovat si nějaké akce. Dělali stejné chyby jako v předchozím utkání a nebyli tak hladoví po výhře jako v předchozím utkání. Zasloužená prohra 1:6.

Klukům jsme před zápasem s Pardubicemi opakovali, že nesmíme inkasovat 3 góly v prvních 3 minutách hry. I přesto se scénář hry opakoval a už od prvních minut jsme dotahovali tří brankový náskok soupeře, který už se nám nepodařilo vyrovnat.

Béčko sice přivezlo z Pardubic tři prohry, ale když se kluci vzájemně podporovali a bojovali, tak dokázali se soupeři odehrát vyrovnané partie. To vidíme jako naději do dalších turnajů.

 

 

 

 

 

 

 

1. Krajská miniliga přípravek - 8.9. Vysoké Mýto

 

SESTAVY:

A tým: Séba – Vojta H., Šíma, Dejv, Marťas, Štěpa V., Áda, Tobi, Fanda, Pája, Pepa
B tým: Kryštof, Maty, Dominik, Péťa S., Péťa Messi, Honzik, Štěpik, Robi, Vojta K.

 

 

VÝSLEDKY:                                        A tým              B tým

SKVM – Nemošice                               4:1                  2:4                 
SKVM – Hlinsko                                 12:6                  9:4
SKVM – Chrudim                                 3:5                   1:13

 

   

 

Po třech týdnech strávených s kluky na trénincích, kdy jsme se vzájemně poznávali, nás čekal první turnaj a to hned na domácím hřišti ve Vysokém Mýtě. Kluci byli rozděleni na A tým a B tým podle ročníků, A tým ročník 2009, B tým ročník 2010.
První odehrané zápasy ukázali jak na tom jsou kluci jako jednotlivci i jako tým. Odehrané zápasy hodnotíme pozitivně, dělalo nám radost, že kluci dokázali plnit zadávané pokyny okamžitě na hřišti. Kluci z ročníku 2009 ukázali, že jsou na hru 5+1 na větším hřišti zvyklí z minulé sezony, ale na poziční hře a souhře je ještě potřeba zapracovat. Všichni bez výjimky ukázali své silné i slabé stránky, určitě je před námi ještě spoustu práce, ale je na čem stavět.
Pro kluky z ročníku 2010 byla hra v pěti na větším hřišti nová, což bylo v zápasech vidět. Kluci však nedostatky nahradili bojovností a místy i kvalitní prací s míčem.
Celý turnaj bereme jako odrazový můstek pro další práci a budeme se těšit co nám kluci předvedou příští týden na dalším turnaji v Pardubicích. Kluky z ročníku 2010 navíc čeká v týdnu kvalifikační turnaj Ondrášovka Cupu v Chocni.
Poděkování patří tatínkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje jako rozhodčí.